o zakonu atrakcije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Vijetnamac13
Posts: 621
Joined: 14/07/2012 15:01

#551 Re: o zakonu atrakcije

Post by Vijetnamac13 »

Zapravo sam se slozio da je rat neko osmislio. Nema tu zakona nikakvog. A kad je vec osmisljen djabe je sto su svi o njemu mislili ili ne kad nije mogao biti izbjegnut.
Naravno da nisi to shvatila, pozurila si da mi utrpas svoje rijeci. Zasto mi piesmo kad ti i moje i svoje misli znas. :D

Ovo ostalo je klepetanje sad kad smo ustanovili gore napisano.
MirtolaDas
Posts: 930
Joined: 05/11/2011 15:40
Location: dje me nadje

#552 Re: o zakonu atrakcije

Post by MirtolaDas »

underwater wrote:A jebemti.
Ove newager-i vole sve, i energije i letece tanjire i planete i piramide i titraje universuma ...
Da se ne peglaju s njima dodali su im jos tih bogova.
Pa sad imaju bogova hejbet, kamen dignes, a bog ispod...
:D
vidis kako se i dizanjem kamena bog manifestuje. a i ruka koje dize kamen je bog, i sam kamen je bog, sve je bog :)
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#553 Re: o zakonu atrakcije

Post by underwater »

MirtolaDas wrote:
underwater wrote:A jebemti.
Ove newager-i vole sve, i energije i letece tanjire i planete i piramide i titraje universuma ...
Da se ne peglaju s njima dodali su im jos tih bogova.
Pa sad imaju bogova hejbet, kamen dignes, a bog ispod...
:D
vidis kako se i dizanjem kamena bog manifestuje. a i ruka koje dize kamen je bog, i sam kamen je bog, sve je bog :)
Sto se mene tice, mozes vjerovat da je i kamionska guma bog i svaki dan se molit toj gumi.
Ako je tebi OK i meni je.
Samo imas tu problem sto zbilja i utopija nisu isto.
A i ja sam cito kako Asterix kaze Obelixu Ex nihilo nihil fit.
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#554 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

MirtolaDas wrote:
underwater wrote:A jebemti.
Ove newager-i vole sve, i energije i letece tanjire i planete i piramide i titraje universuma ...
Da se ne peglaju s njima dodali su im jos tih bogova.
Pa sad imaju bogova hejbet, kamen dignes, a bog ispod...
:D
vidis kako se i dizanjem kamena bog manifestuje. a i ruka koje dize kamen je bog, i sam kamen je bog, sve je bog :)
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

super receno, iako cisto sumnjam da ce doticni shvatiti, ali :dance: super :-D
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#555 Re: o zakonu atrakcije

Post by underwater »

AmirEmira wrote:
MirtolaDas wrote:
underwater wrote:A jebemti.
Ove newager-i vole sve, i energije i letece tanjire i planete i piramide i titraje universuma ...
Da se ne peglaju s njima dodali su im jos tih bogova.
Pa sad imaju bogova hejbet, kamen dignes, a bog ispod...
:D
vidis kako se i dizanjem kamena bog manifestuje. a i ruka koje dize kamen je bog, i sam kamen je bog, sve je bog :)
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

super receno, iako cisto sumnjam da ce doticni shvatiti, ali :dance: super :-D
:D
Dze nestadose tvoje dobre vibracije?
Misli pozitivno a?
Palamudis mahali da misli pozitivno, a ti (odjednom) ne mislis?
Kako sad pa to?
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#556 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana »

underwater wrote:
Dze nestadose tvoje dobre vibracije?
Misli pozitivno a?
Palamudis mahali da misli pozitivno, a ti (odjednom) ne mislis?
Kako sad pa to?
Bičuj hin, :lol:
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#557 Re: o zakonu atrakcije

Post by underwater »

fatamorgana wrote:
underwater wrote:
Dze nestadose tvoje dobre vibracije?
Misli pozitivno a?
Palamudis mahali da misli pozitivno, a ti (odjednom) ne mislis?
Kako sad pa to?
Bičuj hin, :lol:
Nema potrebe :D
Od nick-a do price ...sve fake.
Misionarenje za sitnu lovu od donacija :wink:
I jos se doslo na filozofiju s ovom supljom :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#558 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana »

underwater wrote: Nema potrebe :D
Od nick-a do price ...sve fake.
Misionarenje za sitnu lovu od donacija :wink:
I jos se doslo na filozofiju s ovom supljom :D
Tako je, nema labavo sa kjafirima, sve to treba u suru ućerat' :lol:
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#559 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

hahahahhahahahahahhahahaha aaaj mo oplakah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sto sam li ja negativna sto rekoh da ti neces shvatiti :D :D :D to sto ti neces shvatiti meni ne kvare vibraciju, niti raspolozenje :lol: :lol: :lol: O Boze hahahaha umrijet cu od smijeha :lol: :lol: :lol: Nisam pojma imala da se dijele donacije za one koji vise na forumu i govore kako treba biti pozitivan! s obzirom na to s kakvim sve ljudima dodjem u kontakt, mislim da sam zasluzila bar neku vrstu kompenzacije u vidu donacija! Gdje se dijele sve te donacije?? I ko ih dijeli,neki podli ljudi iz "agencije za pozitivno razmisljanje"? I sta, placaju ljude da govore drugima kako je zivot ljepsi kad si nasmijan, i kako treba vidjeti Boga u svemu? Kakvi zbirovi, mora da goleme pare zaradjuju na tome sto ljudi pozitivn misle hahahahahahahhaahhaa

Hvala ti, bas si me oraspolozio pred spavanje :D Sad ja odoh leci, i ja i moj muz Amir, koji se ustvari zove Armin, jer su nam ovo vidis FEJK vlastita imena kao bismo mogli tebe zakinuti za brdo para tako sto bismo te nagovorili da razmisljas kako si zasluzio dosta toga i kako treba da si zahvalan na onom sto imas.. Kakvi mo mi gadovi hahahahahahaha
User avatar
Vijetnamac13
Posts: 621
Joined: 14/07/2012 15:01

#560 Re: o zakonu atrakcije

Post by Vijetnamac13 »

previse cerekanja
pogodio si zicu :D
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#561 Re: o zakonu atrakcije

Post by underwater »

AmirEmira wrote:hahahahhahahahahahhahahaha aaaj mo oplakah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sto sam li ja negativna sto rekoh da ti neces shvatiti :D :D :D to sto ti neces shvatiti meni ne kvare vibraciju, niti raspolozenje :lol: :lol: :lol:
Pa vibraciju nece :D ...to je sigurno
A to kako si me komentirala stoji nekoliko upisa iznad 8) Dovoljno o iskrenosti ...idemo dalje
O Boze hahahaha umrijet cu od smijeha :lol: :lol: :lol: Nisam pojma imala da se dijele donacije za one koji vise na forumu i govore kako treba biti pozitivan! s obzirom na to s kakvim sve ljudima dodjem u kontakt, mislim da sam zasluzila bar neku vrstu kompenzacije u vidu donacija! Gdje se dijele sve te donacije?? I ko ih dijeli,neki podli ljudi iz "agencije za pozitivno razmisljanje"? I sta, placaju ljude da govore drugima kako je zivot ljepsi kad si nasmijan, i kako treba vidjeti Boga u svemu? Kakvi zbirovi, mora da goleme pare zaradjuju na tome sto ljudi pozitivn misle hahahahahahahhaahhaa

Hvala ti, bas si me oraspolozio pred spavanje :D Sad ja odoh leci, i ja i moj muz Amir, koji se ustvari zove Armin, jer su nam ovo vidis FEJK vlastita imena kao bismo mogli tebe zakinuti za brdo para tako sto bismo te nagovorili da razmisljas kako si zasluzio dosta toga i kako treba da si zahvalan na onom sto imas.. Kakvi mo mi gadovi hahahahahahaha
Onako iskreno, citajuci tvoje upise, sumnjam da ti trebas MENE nagovarat da razmisljam, tebi je to potrebnije.
Sva ta suplja "na ivici bazena" i kolektivnom prizivanju dobra, o tebi i muzu ti amiru aka arminu, providna je i jadna.
Mislim meni ne smeta ta glupost u koju ti poikusavas ubjedit ljude vec NACIN na koji to radis.
A ako ovo tvoje nije misionarenje (kao slucajno reklamiras knjige i saljes na PP) onda sam ja Dalai Lama osobno.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#562 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana »

underwater wrote: Onako iskreno, citajuci tvoje upise, sumnjam da ti trebas MENE nagovarat da razmisljam, tebi je to potrebnije.
Sva ta suplja "na ivici bazena" i kolektivnom prizivanju dobra, o tebi i muzu ti amiru aka arminu, providna je i jadna.
Mislim meni ne smeta ta glupost u koju ti poikusavas ubjedit ljude vec NACIN na koji to radis.
A ako ovo tvoje nije misionarenje (kao slucajno reklamiras knjige i saljes na PP) onda sam ja Dalai Lama osobno.
Ču' tebe sad, ispade da ti nikad nisi bio na bazenu il' bar na Bazenima, ;-)
MirtolaDas
Posts: 930
Joined: 05/11/2011 15:40
Location: dje me nadje

#563 Re: o zakonu atrakcije

Post by MirtolaDas »

underwater wrote:
MirtolaDas wrote:
underwater wrote:A jebemti.
Ove newager-i vole sve, i energije i letece tanjire i planete i piramide i titraje universuma ...
Da se ne peglaju s njima dodali su im jos tih bogova.
Pa sad imaju bogova hejbet, kamen dignes, a bog ispod...
:D
vidis kako se i dizanjem kamena bog manifestuje. a i ruka koje dize kamen je bog, i sam kamen je bog, sve je bog :)
Sto se mene tice, mozes vjerovat da je i kamionska guma bog i svaki dan se molit toj gumi.
Ako je tebi OK i meni je.
Samo imas tu problem sto zbilja i utopija nisu isto.
A i ja sam cito kako Asterix kaze Obelixu Ex nihilo nihil fit.
ovo nije pitanje vjere vec spoznaje. utopijom se obicno nazivaju ideologije koje nisu izvodljive u praksi. spoznaja je nesto sto vec jeste. problema neeemaaa :)
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#564 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

AmirEmira wrote:Heeeej Vaca :-D Otisli smo iz stana, prvo se dugo dvoumili, i onda jedno jutro dijasporci koji zive preko puta (tj. dolaze u posjetu ponekad) se "vratili" i poceli lupati i bacati djecija kolica (nasa, naravno :D ). Kad ih je muz zamolio da prestanu su poceli prijetiti, a kad sam ja izasla da vidim sta se desava i pitala cemu necivilizovano ponasanje, zena me pocela fizicki napadati. Onda se pozivala na svoju rodicu, vlasnicu zgrade :D Eh, tu ti mi skontamo da ne zelimo zivjeti medju takvim papcima i brdjanima, i ostavimo i ugovor i depozit i odselimo sutradan :-D Kljuceve im ostavimo u sanducetu :lol: Najbolja odluka ikad donesena! U onom stanu ni Dalai Lama ne bi uspio vibraciju popraviti :D kako tebe slusa zakon atrakcije, privlacil´se sta da valja :D ? Kakva je bila radionica? (da ne idem u detalje, mislim da znas na koju mislim :) )
:thumbup: za odluku, često sam se pitala šta je bilo jer si nestala u kritičnom momentu :)
Bilo je vrlo vrlo zanimljivo, žao mi je što nisi uspjela doći...
Pišem ti nekad kasnije više na pp :wink:
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#565 Re: o zakonu atrakcije

Post by dr.Gonzo »

Neuki africki crnci koji zive u ljutoj sirotinji su jako cesto nasmijani i veseli.
Hare Krishna sljedbenici "ispranog mozga" komuniciraju sa ostalima tako sto pjevaju, plesu, dijele hranu, i djeluju sretni.
Cak je i prosjecan hercegovacki coban cesto veseliji od stanovnika grada.

Ali to je zato sto oni "nemaju pojma", pa su "sretni", a mi upuceni razumijemo kao je zivot tezak i stoga smo opravdano nezadovoljni i depresivni :lol:
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#566 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Pod-vodeni - volim biti okruzena zadovoljnim i sretnim ljudima, jer me to cini jos sretnijom...To sto mislis da covjek drugima moze zeljeti srecu i uzimati od svog vremena da napise ono sto je naucio samo ako za to dobija pare kaze vise o tebi nego o meni.. Uglavnom, sretno! :)
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#567 Re: o zakonu atrakcije

Post by breuer »

dr.Gonzo wrote:Neuki africki crnci koji zive u ljutoj sirotinji su jako cesto nasmijani i veseli.
Hare Krishna sljedbenici "ispranog mozga" komuniciraju sa ostalima tako sto pjevaju, plesu, dijele hranu, i djeluju sretni.
Cak je i prosjecan hercegovacki coban cesto veseliji od stanovnika grada.

Ali to je zato sto oni "nemaju pojma", pa su "sretni", a mi upuceni razumijemo kao je zivot tezak i stoga smo opravdano nezadovoljni i depresivni :lol:
što je najgore upravo tačno. oni zaista nemaju pojma kako je u zajednicama formiranim na interesnoj bazi i s tolikim mnostvom ljudi na relativno maloj površini...

...zato i jesu sretni! :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#568 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

vaca wrote:
AmirEmira wrote:Heeeej Vaca :-D Otisli smo iz stana, prvo se dugo dvoumili, i onda jedno jutro dijasporci koji zive preko puta (tj. dolaze u posjetu ponekad) se "vratili" i poceli lupati i bacati djecija kolica (nasa, naravno :D ). Kad ih je muz zamolio da prestanu su poceli prijetiti, a kad sam ja izasla da vidim sta se desava i pitala cemu necivilizovano ponasanje, zena me pocela fizicki napadati. Onda se pozivala na svoju rodicu, vlasnicu zgrade :D Eh, tu ti mi skontamo da ne zelimo zivjeti medju takvim papcima i brdjanima, i ostavimo i ugovor i depozit i odselimo sutradan :-D Kljuceve im ostavimo u sanducetu :lol: Najbolja odluka ikad donesena! U onom stanu ni Dalai Lama ne bi uspio vibraciju popraviti :D kako tebe slusa zakon atrakcije, privlacil´se sta da valja :D ? Kakva je bila radionica? (da ne idem u detalje, mislim da znas na koju mislim :) )
:thumbup: za odluku, često sam se pitala šta je bilo jer si nestala u kritičnom momentu :)
Bilo je vrlo vrlo zanimljivo, žao mi je što nisi uspjela doći...
Pišem ti nekad kasnije više na pp :wink:
:D znam, sve se odjednom izdesavalo... Nismo imali kud, pa smo otisli malo vani kod mojih dok nismo nasli stan, pa nije bilo interneta, pa ovo, pa ono :D I malo sam bila ohladila od foruma, evo sad se u ova dva dana opet sjecam i zasto :D Salim se, ova tema me ustvari i dovela, da vidim kako vama svima ide.. Pravo mi zao sto sam nisam bila, citala sam kasnije na internetu o njemu, djelue fantasticno! Iduce godine idem, pa makar ovo kinderce vodila sa sobom :-D Bas me zanimaju tvoja iskustva, pa napisi eto kad stignes... a sam pocela sa pisanjem zahvalnosti ujutro i navecer, na cemu sam zahvalna, i zasto, ponekad napisem i osjecaj, uglavnom preporucujem, sve ide u pravom pravcu od prvog dana kako sam pocela :-D
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#569 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

[/quote]ovo nije pitanje vjere vec spoznaje. utopijom se obicno nazivaju ideologije koje nisu izvodljive u praksi. spoznaja je nesto sto vec jeste. problema neeemaaa :)

Opet :thumbup: :thumbup: :thumbup: a se ovdje napricam, jos me optuze da sam mis(l)ionar, i onda ti jednom recenicom kazes sve :D Teach me master :D :D :D
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#570 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

dr.Gonzo wrote:Neuki africki crnci koji zive u ljutoj sirotinji su jako cesto nasmijani i veseli.
Hare Krishna sljedbenici "ispranog mozga" komuniciraju sa ostalima tako sto pjevaju, plesu, dijele hranu, i djeluju sretni.
Cak je i prosjecan hercegovacki coban cesto veseliji od stanovnika grada.

Ali to je zato sto oni "nemaju pojma", pa su "sretni", a mi upuceni razumijemo kao je zivot tezak i stoga smo opravdano nezadovoljni i depresivni :lol:
Ova zadnja recenica me bas slatko nasmijala, skidam kapu :D I sa ostatkom se slazem, naravno... U Tanni postoji "pleme Princa Filipa" koji imaju svakodnevna vjezbe kako bi se ucinili sretnima- pjevaju, plesu, smiju se, nasmijavaju jedni druge.. Vjerovatno sto nisu skontali CARI teskog zivota, nezadovoljstva, ganjanja materijalnih stvari i depresije :D
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#571 Re: o zakonu atrakcije

Post by underwater »

MirtolaDas wrote:ovo nije pitanje vjere vec spoznaje. utopijom se obicno nazivaju ideologije koje nisu izvodljive u praksi. spoznaja je nesto sto vec jeste. problema neeemaaa :)
:D
nane ti, pojasni nam CIME ti to spoznajes?
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#572 Re: o zakonu atrakcije

Post by underwater »

He he :D
Ja zivim (a modovima je to lahko provjerit) u podrucju dze ovih buda, hindu i hare krishna ima ko drva.
Sigurno sam ih vidio vise nego sto cete vi za cijeli zivot.
Cuj srecni i zadovoljni pjevaju :D ... koja shuplja.
Srecni jesu al u varijanti u kojoj su kod nas sretni cigani.
Bijeda bre, sirotinja, glupo, neuko, neobrazovano ....i sto je najvaznije IZMANIPULIRANO.
laneni10
Posts: 203
Joined: 31/01/2012 14:20

#573 Re: o zakonu atrakcije

Post by laneni10 »

underwater wrote:
fatamorgana wrote:
underwater wrote:
Dze nestadose tvoje dobre vibracije?
Misli pozitivno a?
Palamudis mahali da misli pozitivno, a ti (odjednom) ne mislis?
Kako sad pa to?
Bičuj hin, :lol:
Nema potrebe :D
Od nick-a do price ...sve fake.
Misionarenje za sitnu lovu od donacija :wink:
I jos se doslo na filozofiju s ovom supljom :D
Znaci badava procitah knjigu, dvije, ma procitah nekoliko knjiga na ovu temu, pogledah nekoliko cd...
Poslusah na yu tube o ovome...i ti se nadje da mi pokavris sve jbg... Suplja dakle, kako znas, objasni ?
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#574 Re: o zakonu atrakcije

Post by dr.Gonzo »

nane ti, pojasni nam CIME ti to spoznajes?
Neke stvari, kao recimo orgazam ili okus jabuke, ne mozes opisati (rijeci nisu adekvatane), vec se moraju dozivjeti kroz direktno iskustvo da bi se spoznale.
Postoje i brojna druga iskustva slicne prirode, recimo duhovna iskustva. To sto ih npr. ja nisam spoznao ne znace da ne postoje :)
Isto kao kao kad bi neko ko nije dizivio orgazam tvrdio da isti ne postoji, i trazio naucne dokaze, studije, teoriju, i proucavo neuroloske mehanizme funkcionisanja toga fenomena, umjesto da ga jednostavno dozivi :)
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#575 Re: o zakonu atrakcije

Post by underwater »

dr.Gonzo wrote:
nane ti, pojasni nam CIME ti to spoznajes?
Neke stvari, kao recimo orgazam ili okus jabuke, ne mozes opisati (rijeci nisu adekvatane), vec se moraju dozivjeti kroz direktno iskustvo. Postoje i brojna druga iskustva slicne prirode, recimo duhovna iskustva :)
Pa to i pitam. A znam da nije sve ukus ili dodir.
Duhovna iskustva.
Ako moze nesto malo vise o tome.
Kakva spoznaja? Spoznaja chega? Sebe?
Post Reply