o zakonu atrakcije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Gaia

#426 Re: o zakonu atrakcije

Post by Gaia » 15/04/2012 18:25

...izgleda da sam zaboravila i smajlije koristiti... ništa bez cvika :D

fatamorgana

#427 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana » 15/04/2012 18:29

Ma nisam ja nikakav dežurni lektor a i čini mi se da si ti samo citirala rečenicu od Master DKP, al' što bode u oči bode.
Inače slažem se sa onim što si napisala u tvom postu da nije dovoljno samo "pozitivno misliti" ukoliko nismo pozitivni i na jednom dubljem nivou, možda na nivou istinske namjere, bar za mene djeluje tako, :)

Gaia

#428 Re: o zakonu atrakcije

Post by Gaia » 15/04/2012 19:13

vidi stvarno; to sam citirala. sad mi je lakše. :D a odmah sam se 'prepoznala' u tvojoj opasci jer sam pisajući taj post morala često zastajati i zaustavljati tok misli da bih se prisjetila koje slovo, meko ili tvrdo, trebam koristiti. :) a nije mi strano katkad ubaciti 'i' gdje ne treba. :-D

i da, jeste tako nekako; treba uskladiti misli sa osjecajima umjesto što im dozvoljavamo da rade šta i kako hoće kao političari :D treba biti prisutan. a čim se zabavimo mislima bog te pit'o gdje smo o'šli :D , osim kad ih naša osjećanja, tj naša senzorialna percepcija ili prisutna svijest aktivira.

Master.DKP

#429 Re: o zakonu atrakcije

Post by Master.DKP » 15/04/2012 20:28

Gramatičke greške / brzina pisanja / ne adekvatna tastatura isl. se dešavaju meni i nekima od nas. Bitno je to "paziti" ali ostanimo na konceptu "zakona privlačnosti".

Za kolege i kolegice gore koji su naveli korelaciju misao-osijećaj-misao. Pojednostavimo stvari.

Prvo, naravno da je JAKO teško naučiti i prihvatiti tj. sjetiti se ovoga KONCEPTA. Kada "generacijama" tj. hiljada godina čovjek živi kako živi, logično je da ima "problem" sa prihvatanjem nekih zakonistosti UNIVERZUMA koji vladaju nama svima bez izuzetka iz jednog prostog razloga što NI JA ni VI nismo naučeni da ovako percepiramo svijet i da na ovom nivou znanja i svijesti "hodamo" kroz život.

Drugo, tek kada ovaj KONCEPT budeš mogao prenjeti drugima, koji žele i mogu da ovo shvate, onda tek RAZUMIJEŠ i možeš da primjeniš ove zakonitosti za svoj život u punom kapacitetu.

Treće, SOLARPLEXUS je "organ" podsvijesti ! Ustvari, to nije organ u anatamskom, medicinskog smislu te rijeći kako ga mi razumijemo,nego ENERGETSKI centar tijela, gdje se sastaju sve energije i sile u tijelu ! To je naša baza osijećanja i energije tijela iz koje PRIVLAČIMO !

( To je onaj centar koji JAKO vibrira kada smo "zaljubljeni" ili kada osjetimo "veliki strah". Zaljubljenost je recimo osiječaj PRIHVAČANJA svepristune energije u nama. )

HLADONO, VRUČE ili MOKRO je samo naša "percepcija" stvari, kao i BOGAT ili JAK itd. Ne postoji REALNO I JEDINSTVENO bogat niti gladan niti hladan. To je percepcija i nije dio ove tematike.

Četvrto, ZAKON ATRAKCIJE kao najjači zakon univerzuma, sveprisutran i zakon bez izuzetaka RADI UVIJEK ! Mi ne MOŽEMO aktivirati ili deaktivirati ZAKON prema našim željama !

Sve ono što imamo oko nas i osijećacamo u našim životima smo PRIVUKLI. Nekada pod uticajem vijerovanja i navika roditelja, družtva ili nekoga drugog ali SMO PRIVUKLI kao zajedničku KO-KREACIJU !

Tek kada prihvatimo da SVE što nam se dešava i što nam se ikada desilo je o.k. ! Bilo dobro ili loše za nas na osnovu jasnih zakonitosti SMO MI privukli ili smo BIVALI privučeni tome !

Peto, VIZUALIZIRANJE, maštanje i pozitivne misli NE DONOSE NIŠTA. Možemo pozitivmo misliti koliko želimo ako ništa se ne manifestira dok u to ne vijerujemo kao da već imamo i jesmo.

Ono ŠTO jesmo ustvari je BAZA našeg privlačenja ! Ono što razvijemo kao naše DUBOKO, PODSVIJESNO vijerovanje iz dana u dan, cijeli život to je BAZA za dalje misli, dalja vijerovanja, dalje riječi i dalje postupke !To je VERTIKALNI permanenti proces koji traje 24/7 cijeli život !

Tek kada vidimo svoje "vibracije" na kom su nivou danas, jučer, prije 7 dana ili godina onda vidimo da smo TAČNO na poziciji gdje treba da BUDEMO jer smo privukli smo ono što jesmo u nama ! To treba prihvatiti, bez toga nema promjene !

fatamorgana

#430 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana » 15/04/2012 20:42

E sad ti nama fino objasni kako privuče ovolike pravopisne frljoke, znači to je nekako već bilo u tebi, :wink:

sheikh

#431 Re: o zakonu atrakcije

Post by sheikh » 15/04/2012 22:48

Kristijana wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:
bellisperennis wrote:vidim da na ovom forumu ima nekoh koji već "žive po zakonu tajne". interesuje me kakvi su utisci o svemu tome, koliko i da li djeluje.
Prije nego sam dosla do knjige a zatim filma "Tajna", procitala sam jako puno knjiga na tu temu i praktikovala puno tih stvari, tako da, tajna je nekako upotpunila sve to, i razumjela sam ju na pravi nacin, a sto mozda i ne bih uspjela da se vec nisam zanimala i ceprkala o tim stvarima....Sto sam vise saznavala sve sam se vise transformisala u drugachiju osobu (po mom misljenu puno bolju i prema sebi a i prema drugima) :) . Jednostavno nisam od ljudi koji se prepustaju slucaju ili onome "sto bude, bice". . . . Odusevljena sam "Tajnom" i shto je najvazhnije, "Tajna" djeluje ;-) :thumbup: Zao mi je sto nailazim na jako malo razumijevanja za takve stvari, sto ljudi radije vjeruju da nije do njih nego da vjeruju sebi, i dok ovo govorim uopce ne Bogohulim, naprotiv govorim o pravom vjerovanju a ne mehanickom izgovaranju molitve, koje praktikuje vecina "pravih vjernika" :oops:

P.S ako neko treba knjigu "Tajna" imam ju na racunaru pa mogu poslati mailom, nije problem....
Slazem se s tobom, Tajna djeluje mada nekad brze nekad sporije. Smatram da je za potpun ucinak potrebno povezati i druge stvari npr. znakove na putu ( Alhemicar ) i paziti na sinkronicitete, intuiciju i neke druge ezoterijske vjestine i nauke. Ljudi na to ne obracaju paznju, ali isplati se jer se neke zivotne situacije rijese brzo i same od sebe ako slijedimo znakove krajputashe, intuiciju, da ne kazem vizije. Vidovitost je dar koji svi imamo ali ga treba razviti. Ima ona knjiga Kontrola uma, Hose Da Silva je napisao, ima je na besplatnim e-knjigama a zove se i Silva metod, pa tamo ima nekih vjezbi kako upravljati umom i unaprijediti ga do neslucenih granica. Sve to, i Tajna i Silva, govore kako nema toga sto pojedinac ne moze postici pravilno usmjeravajuci um. Medjutim, kod nekih ljudi ne uspijeva. Npr. neki pokusavaju privuci novac u zivot a ne ide im. Oni misle da zele novac ali podsvjesno ga se boje, misle da ga ne zasluzuju, da je novac ''prljav'', da su bogati ljudi gadovi i kriminalci i sl. pa sve te negativne misli tjeraju novac od njih. Kao sto ljubav nadjemo kad povjerujemo da smo vrijedni ljubavi tako je i s novcem.
Uvijek treba krenuti od sebe, raditi na sebi, na svom JA. Ljudi se pogube u danasnjem haoticnom svijetu i prilagodjavaju se svemu sto im se servira. Kad pitate nekog zasto mu je vazno da nosa super mobitel, da ima Gucci komad robe i fancy cvike, da se nakvarca iako: nema love, dize kredite, izlaze se karcinomu itd. reci ce da je on to zasluzio, da je to htio, da je to tako danas, to su zahtjevi koji se postavljaju pred svakog modernog covjeka... i sve je to pogresno. Ne zelim ja Gucci jer je kvalitetan nego jer su mi mediji servirali da ne valjam ako ne nosim Gucci. I sve po tom sistemu: roba, sminka, usminkana putovanja, poziranja, auta, turbo karijere, hipreuspjesnost ( jeste primijetili kako je BiH puna ''uspjesnih'' PR-ova, TV lica, manekena, menadzera i drugih fancy karijerista a s druge strane na dnu smo dna, privreda u banani, gadno smo drustvo, puni sebe kao mi smo super, mi imamo dusu, a mrzimo do podne sebe a od podne i Federaciju i Srpsku i sve zivo ( pogledajte samo komentare na sa x forumu, zgadi ti se zivot ) i mrznja je opipljiva i golim okom vidljiva, mi smo svi kul i liberali i mrzimo vlast a na proteste nas izadje saka jada i MIRNO protestujemo. Hej, mirno. Voda do grla, ljudi gladuju a mi protestujemo mirno i dostojanstveno. Tako cemo za par godina pocrkati od gladi ili u novom ratu ali ko ga shisha, bar smo bili dostojanstveni na protestima. Nama Tajna treba na kolektivnom nivou, ma da se uvede u obdanista, skole. :D Mi smo bolesno drustvo i koliko god primijenio Tajnu na individualnom nivou naci ce se neki vanjski cinilac iliti faktor da to izblokira. Malo sam otisla s teme ali za mene je ova gadna situacija alfa i omega svega. Nama u Bosni je lose jer smo tako sami izabrali ( bukvalno na izborima ) a onda biramo i dalje svaki dan kada smo jadni i paralizovani na tim protestima, ne pokrecemo javne osude, javno mnijenje, tj. pokrecemo ih slabasno i nakon tri dana sve potone u staru kolotecinu. Rekla bih ovdje jos par rijeci kako zakon atrakcije djeluje na nas kolektivitet. Imamo los skolski sistem u kome bubamo a ne ucimo se samostalnom razmisljanju pa tako izrastaju nove generacije poslusnih i podobnih. Da, to su oni koji prodaju obraz da bi si priustili Gucci i ljetovanje na obalama Afrike. Imamo mi i buntovnika i pametnih ljudi ali i oni se lome pod pritiskom golog prezivljavanja. Ili odu vani trbuhom za kruhom. Ili upadnu u kolektivni status quo, pa zivimo od danas do sutra ili smo naprosto mishevi. Volim onu izreku ''Pomozi sam sebi da bi ti i Bog mogao pomoci''. E, u tom je kvaka. Nas narod je mazohistican, uziva kad ga tlace. Mi smo sebi privukli nesretan zivot, nesredjenu zemlju. Svaki bi profesor na fakultetima i u skolama mogao da se poigra Robina Williamsa iz Drustva mrtvih pjesnika i da pokusa proizvesti slobodne mislioce kakve nase drustvo ocajnicki treba, ali nece jer se boji za svoje dupe. Briga njega za buduce narastaje koje odgaja. Isto je i s roditeljima. Mislim da u nasoj zemlji dobrih roditelja ima samo u tragovima i promilima. Pocevsi od banalnog kada kcerima majke govore Sine do krupnog kada ocevi sinovima pokazuju kako se tretiraju zene pesnicama. I sve drugo izmedju: ucimo djecu da budu robovi, muza, okoline, politike, drzave. Mi smo i postkonfliktno drustvo koje se ponasa kao predkonfliktno - svadje ne jenjavaju, negativne misli kruze svuda oko nas. Tajna govori o Univerzumu, o sveprozimajucoj energiji koja osluskuje i daje ono sto zazivas. Mi naravno dozivamo jos i jos politike, previranja, entitetskih svadja, impotentnih protesta, a tu i tamo tolerisemo kada tuku queerovce i kada anatemisu Deda Mraza.
Nama ne treba da bude bolje, nama treba da bude jos gore, i bit ce, jer smo to trazili svakom negativnom mislju i djelovanjem. :x
Ali, da zavrsim u vedrijem tonu, nada uvijek postoji i daj Boze da grijesim i da nam se osmijehne ljepsa buducnost, kao kolektivu. A individualno, uz pomoc Tajne, moze se zaista puno toga uciniti. Tajna Tajne je u tome da poradis na svom zivotu i da kreiras sam svoju buducnost, da ti utices na okolinu snagom uma i da ne dozvolis da te zivot vitla i da okolina utice na tebe - negativno. :)

Ne procitah dugo vremena ovako dobar post :)
Svidja mi se kako fenomenalno razmisljas i primjecujem da si mnogo inteligentna :) :) :)
Thumps up :thumbup:

sheikh

#432 Re: o zakonu atrakcije

Post by sheikh » 15/04/2012 23:34

Prije svega ja bih jako želio da je sve ovo istina i da tako djeluje kako to oni predstavljaju ali ja uvijek volim pogledati stvar iz više uglova, nekako mi promjena perspektive pomaže u sagledavanju cjeline.

1. Takozvana self help literatura je postala ogromno tržište. Tu spada i literatura kao što je neko vec spomenuo neke knjiga. Postoji brdo knjiga, ostalih AV materijala i autora koji se bore za djeliće tog tržišta. I na koncu nema ništa loše u tome sve dok novac ne postane primarni cilj.

2. Kad iz kuta čistog profita promatramo cijelu Hicks priču postaje jasnije što im je pokretačka sila i koji im je cilj.

Cijela je mašinerija, koja obuhvaća knjige, DVD-ove, audio zapise, seminare, krstarenja - smišljena na način kako da izvuku što više novaca. Što i ne bi bio problem kada bi zauzvrat proporcionalno u kvaliteti nešto dali za uzvrat. No bojim se ništa od toga.

Kad pročitate prvu knjigu u stvari ste saznali sve. Niti u jednoj drugoj nema ništa novo. Samo recikliranje iste ideje i istih principa. Ali su zato mudro navedene teme kao što su novac i zdravlje, koje su ljudima najinteresantnije, kao posebno područje kojima se te knjige bave i stvaraju dojam da će se tamo naći riješenje. Baš ona karika koja još nedostaje pa će sve biti bajka. No na kraju ništa od svega toga.

Cijela priča ja napravljena tako da se na početku obećavaju brda i doline, no kada osoba uvidi da se to tako baš i ne događa onda oni nude dodatne materijale i navodna dodatna riješenja. Tako se polako žrtva upliće u mrežu koja je jako fino tkana i tako mekana da je teško primjetiti da se uplitanje u stvari i događa.

3. Brojni su ljudi koji su se uhvatili u njihovu mrežu i ostali bez imetka i brakova te svjedoče ovo o čemu pišem. Uvijek vam treba još samo NEŠTO da bi stvar profunkcionirala. Samo još ovo, samo još jedan korak... i sve postane navlakuša za sisanje novca. Vašeg, naravno.

4. U knjizi se Jerry Hicks predstavlja kao uspješan biznismen no kada zavirite u njegov bio tada postaje vidljivo da jedino na čemu zarađuje jest biznis oko Abrahama i svega onoga što ide s time. Predavanja, krstarenja, knjige... I nema ništa loše u tome što on (oni) na tome zarađuje kad ne bi prodavao maglu. Ono čime su se prije oboje bavili je Amway. Zašto to nisu istakli kad su pisali o sebi u knjzi? Nema ništa loše u tome. Ili ima?

U stvari cijela navlakuša oko Abrahama je iste strukture kao i kod Amwaya. Nitko se u Amwayu nije obogatio tako što je prodao puno proizvoda nego tako što se popeo na hijerarhijskoj ljestvici prodajući maglu masama kojima su se prodavali razni (beskorisni) materijali i ulaznice za masovne seminare na kojima se provodila amway indoktrinacija. Sve to, samo još ljepše zapakirano, je iskopirano i predstavljeno kroz inovativni proizvod koji se zove Abraham.

5. Da se sve vrti oko novca može se iščitati iz problema koji je nastao sa producentima i tvorcima "Tajne". Prvo su Hicksovi bili u filmu zatim su izbačeni u novijim verzijama. Bottom line - nisu se mogli dogovoriti oko profita, tj. novca.

6. Postoje na netu paralele sa obrascima specifičnim za kultove, ali u to mi se ne da ulaziti. I ovo što sam iznad naveo mi je bilo više nego dovoljno da vidim o čemu se tu radi.

7. Nigdje nisam vidio da postoje brojni primjeri ljudi koji su napravili velike pomake u svom životu zahvaljujući Abrahamovom učenju. Ali sam vidio dosta primjera onih koji su posvećujući se tom učenju razbucali svoje živote i familije.

Npr. kad Napoleon Hill u svojoj knjizi daje primjere ljudi koji su postali uspješni to su ljudi jako dobro poznati u povijesti, ljudi koji su doista velike pomake napravili, ljudi koji imaju ime i prezime.

Ili kad čitate bio Stuarta Lichtmana (znam da niste čuli za njega, ali ima vremena ) vidite da je čovjek završio MIT, radio na istraživanjima AI i napravio nešto u tom području, radio sa važnim ljudima iz poslovnog svijeta u GB, Norveška, USA. Radio kao konzultant u desetinama poduzeća, a to je ipak nekakva referenca. Dok kod Hicksova je jedina referenca - bivši Amwey-evci. Hm...?

Sve ovo što sam navela postoji zapisano na internetu. Od njihovih stranica, raznih foruma, svjedočanstava ljudi koji su se opekli itd...

Na ovo malo istraživanje potaklo me to što sam vidio da ponavljaju stalno isto, previše praznih (prevelikih) obećanja i onda se klupko počelo odmotavati...

I nemojte mi vjerovati na riječ već istražite sami. I ne gubite vrijeme (i novac) na ludosti!

Lijepo je procitati sve te knjige,sam sam to uradio,ali ulagati neke prevelike nade....

Master.DKP

#433 Re: o zakonu atrakcije

Post by Master.DKP » 16/04/2012 09:48

@KRISTIJANA

Pročitao sam tvoj gornji pot. PIšeš to što vidiš oko sebe u BiH i to je tvoja perspektivna onoga što jeste i to je tačno!
Na nivou "kolektivne svijesti" BiH je negdje "nisko" prema nekome stupnju vertikale. Tu je nisko dugo godina, tj. dobar dio svoje istorije koja skoro 1000 godina broji.

Danas, da budemo precizni i okrenuti prema danas tj. sutra "kolektivna svijest" u BiH je dakle jako "nisko". To je fakat i ne treba da pravimo "rabrikacije" da je sve "high" i da naše društvo, država, ekonomija ili obrazovanje je dobro u odnosu šta se danas u modernom svijetu smatra dobro.

ALI, veliko ALI. Tako i treba da bude, sve je uradu ! Koletivno stanje u BiH, svih društvenih sektora je tačno tamo gdje su se svi ljudi zajedno u BiH stavili svojih dugogodišnji, razmišljanjem, radom i ponašanjem.

Tema je "zakon privlačnosti" tj. univerzalni viječni zakoni !

Ove zakonitosti možemo primjeniti uglavnom na "individualnom" nivou ! Svako znanje i nivo svijesti je uglavnom INDIVIDUALNO i jako malo ima sa onim što ljudi vijeruju oko nas.

Šta sa ovim želi da kažem ?! Želim da kaže da pogotovo u BiH ne možete očekivati da SVI prihvate VAŠ nivo svijesti i razumijevanja zakonosti univerzuma i života. Jednom sa napisao da "traži" nekoliko godina i bukvalno desetine stotina sati "rada" na ovom konceptu i "iskustva" koje se rodi iz toga da bi bili tamo gdje jeste. I tako je sa svima nama individualno i koletivno. TU SMO gdje tačno treba da budemo ! Uvijek i svuda, u milimetar !

Riječi ne UČE, ono što nas uči su života iskustva i spoznaje ! Zato sam i pisao da samo ove koncepte shvata onaj pojedinac koji ima REZULTATE željene u svom vlastitom životu !

Lično i iskreno, moja motivacija i namijera na ovom formu nije da UBIJEDIM nekoga jer je to neizvodivo. Moja motivacije je jedina da "razmijenimo" iskustva i nivoe svijesti sa onim koji to osijećaju i mogu da urade. TO je to.

Znamo šta je BAZA svake religije, učenje, sekte itd. Ovo što neki od nas znaju i primjenjuju u životu, postoje ljudi koji su hodali po zemlji prije 5 000 godina i tačno prije 2012 godina i sve ovo na visokom nivou svijesti su poznavali.

Abraham Hicks je jedan od mnogobrojnih "kanala" i "izvora" preko kojih dosta dobre frekvencije i svijesti može da se "primi". Naravn ko želi i zna, to je individualno kao i cijeli život ! Hicks su danas na kraju karijere, Jerry više nije "živ". Moje lično mišljenje je da su kao kanal puno toga doprinjeli mada ima još barem 200 autora i kanala koji manje i više "objavljuju" na sličnoj frekvenciji i svako od njih ima veliku vrijednost i "znanje" za sve oni koji žele da "osjete".

1912 čovjek pod imenom Charles Francis Haanel (* 22. Mai 1866 in Ann Arbor; † 27. November 1949).

Dijela i pisane "lekcije" ovoga čovjeka su bila "baza" na osnovu koje je snimljen fim "Secret" koji je samo tako skrojen da zaradi MILIJARDU gledalaca u par godina i napravljen je plitko za "zapadno" moderno društvo ali krije "klicu" onoga što jeste.

Dalje kroz istoriju u 18 vijeku pa još dalje u 17.vijeku pa sve do ček dobra prije Nove Ere bilo je "nebrojeno" kanala koji su o ovome pisali. Znanje je UVIJEK bilo pristuno oko nas.

2012 godina je ta neka "prekratnica" u globalnoj svijesti gdje što veći broj ljudi ima sada "znanje" o ovome. Ja nisam lično mišljenja velike "SHIFT" svijesti za koju govore da se dešava u svijetu, ja sam mišljenja da zaista veliki broj individualaca počinje da razumije ! Svijest raste ali opet neproporcijelno i nejedanko ! Zato sam mišljenja da je implementacija ovoga INDIVIDUALNA !

P.S. Ljudi u BiH ( naglašeno) imau problema i blokada sa NOVCEMi to je razumljivo kada pogledaš duboko ! Samim tim LJUDI u BiH ( jedan veliki dio, velika večina) NE ŽELI i NE PRIHVATA ljude u BiH ili diljem svijeta koji zarađuju novac davajući ROBE, USLUGE, ZNANJE itd.

NOVAC je divno "sredstvo" kao neizostavni sastavnio dio života na planeti zemlji i ljudi koji ga VOLE i razumije, koji ga poštuju i koji su svijesti kako svijet "radi" nikada ne govori da je NIKO ili NEŠTO loše jer ima NOVAC tj. ostvaruje profit.

Abraham Hicks, tj. Hicks Foundation je fondacija vrijena preko stotine miliona US dollara.
Nighingtnale ili Dale Carnige fondacija iz Chicaga je "prometovala" više MILIJARDI US dollara u svojoj povijesti fondacije.

Ili postoje "učitelji" koji nisu manifestirali novac ili materijalna dobra. Sve je to uredu !

NOVAC je samo matifestacija "duha", manifestirani oblik energije koji je opet ništa nego "ostvarena" energija.

Gaia

#434 Re: o zakonu atrakcije

Post by Gaia » 16/04/2012 19:14

ako niste culi za C.J.-a poslusajte sta ima reci o LOA. :)

vaca

#435 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca » 18/04/2012 14:40

Gaia wrote:

ako niste culi za C.J.-a poslusajte sta ima reci o LOA. :)
:thumbup: Bravo i hvala za ovo!

Upravo nešto o čemu sam razmišljala zadnjih dana :D
A da ne ostane na razmišljanju krenula sam i sa radom...mjenjanju naizled malih stvari i navika. Ali u mnogim aspektima: ishrana, zdravlje, kretanje, skupljanje informacija u određenim oblastima gdje planiram da se razvijam..radne navike....

U mjenjanju obrazaca misli sam već napravila pomak i rezultata ima...u odnosu na prije koju godinu ogromnih rezultata..... ali u određenim oblastima ponekad osjećam da sam 'zaglavila'...hvala još 1 za link, nisam znala za C.J.a

BIONA

#436 Re: o zakonu atrakcije

Post by BIONA » 18/04/2012 15:01

http://www.youtube.com/watch?v=v5f7bKlf ... ure=relmfu

i ovaj video je odlican ! Hvala Gaia :thumbup:

fatamorgana

#437 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana » 18/04/2012 15:04

BIONA wrote:http://www.youtube.com/watch?v=v5f7bKlf ... ure=relmfu

Ja se pitam šta mene zapravo ovde privlači, zakon il' šta drugo, :wink:

BIONA

#438 Re: o zakonu atrakcije

Post by BIONA » 18/04/2012 15:11

Fato, mora da je nesto :D

fatamorgana

#439 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana » 18/04/2012 15:21

BIONA wrote:Fato, mora da je nesto :D
Jaštaradi, jal' premaljeće jal' hatrakcija, :lol:

Gaia

#440 Re: o zakonu atrakcije

Post by Gaia » 18/04/2012 16:42

nema na cemu Vaco i Biona. drago mi je da ste odlucili pogledati snimak i da vam se dopalo. a najdraze mi je sto ste mi odgovorili. veoma, veoma cijenim ljude sa kojima mogu otvoreno komunicirati o temama koje vecina definira kao 'vrlo cudne'. hvala i tebi FM, lijepo je biti okruzena ljudima koji, izmedju ostalog, imaju razvijen osjecaj za humor.

Vaco, ja obicno zaglavim kad ne obratim paznju na ono sto osjecam vec insistiram raditi onako kako mi razum nalaze. i svaki put kad se 'uhvatim' u tome, obecam si da cu sljedeci put imati vise vjere u cjelost onoga sto jesam umjesto 'glave' i sve ljepo funka dok opet ne zaglavim. :D valjda je to neki prirodni proces kroz koji svi prolazimo i sto smo ga cesce svjesni manje zaglavljujemo. isto tako zaglavim kad si zacrtam plan i ocekujem da se realizira onako kako sam ja to zamislila umjesto da dozvolim da se jednostavno desi.

i za kraj, evo jos jedan snimak C.J.-a na koji naletih prije par dana mada nije direktno vezan za temu, ali dotice vecinu nas prisutnih u cyber svijetu:

mahanje svima!

graue_maus

#441 Re: o zakonu atrakcije

Post by graue_maus » 18/04/2012 16:49

pratim..........dobra tema ........

vaca

#442 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca » 19/04/2012 09:56

BIONA wrote:http://www.youtube.com/watch?v=v5f7bKlf ... ure=relmfu

Malo mi je spor internet ovdje gdje sam pa sam uspjela pogledati samo ovaj....i jedna mi stvar zapara uši pa sam se morala javiti... :D
Nemojte se okretati u sebe, okrenite se svijetu izvan vas....tako nešto reče. Hmm. Iako donekle mislim da razumijem poentu, ipak je ovo prejako za reći. Inače mislim da je prevelika odgovornost svih onih koji svjesno utiču na druge svojim savjetima, jer ih ljudi mogu i poslušati....
Meni je okretanje unutar mene donijelo nevjerovatne dobrobiti! Ja sam se riješila strahova starih ko Grčka na ovaj način, upoznala sam i promijenila sebe, živim sa mnogo manje stresa a o nekim drugim drugim stvarima koji možda i nisu za ovu temu ali eto proširismo je spontano :D da ne govorim...to su bili baš :shock: :shock: :-D momenti u mom životu i rezultat su upravo gledanja unutra...
Iako ono o čemu on govori isključivo se, ako sam dobro razumjela odnosi na manifestiranje, tako da iz tog ugla razumijem i slažem se da stvari moraš promjeniti ako želiš rezultate. I moraš se potruditi, ne samo sjediti kući i maštati i dizati vibracije, mada ja i to volim ponekad :D

Inače sam stava da svako zaista ima svoj put, samo svoj, nekome prijaju meditacije, nekome molitve, trećima i jedno i drugo. Jedni se uhvate tehnike koja im legne i kasnije je propagiraju kao jedinu ispravnu i malo me to nervira. Svi smo u suštini tako različiti i zbog toga mislim da treba pogledati u sebe i naći svoj put i tehniku a ne prepuštati se slijepo svemu što čujemo...

Gaia u pravu si, tako nekako :) Inače sam primjetila te oscilacije, gdje su srećom oni bolni momenti sve kraći, barem u trajanju :D Poletim u visine pa onda tresnem, malo se udepresiram, onda odlučim još jače da nastavim i tako....bitno je samo ne odustajati!

Hvala vam ljudi što ste tu :-D
Pozdrav
Last edited by vaca on 20/04/2012 10:05, edited 1 time in total.

Luce

#443 Re: o zakonu atrakcije

Post by Luce » 19/04/2012 10:26

Djesi Vaco kuco stara! :)

Ja sam vam jucer raja pisala i napisah post dug kao roman ali iz nekog razloga ne ode, valjda se nisam bila prijavila :D
Mozda je i bolje, bio je prilicno negativan i kontroverzan :D
A zasto? jer sve vise spoznajem da su razne knjige, videi, uputstva prava ubleha i da nisu nista drugo do copy paste vec poznatih istina. A prilagodjenih ovom "modernom i zapadnom" covjeku. Neka povrsnost postoji u svemu tome, hocemo LOA ali ne daj Boze da zagrebemo imalo dublje. Jer nam to ne treba, nama treba samo ispunjenje nasih materijalnih zelja koje samo generiraju nove zelje. A onda se pitamo zasto se lose osjecamo i zasto ne uspijevamo da budemo pozitivni?
Pa i nije poanta da budemo stalno pozitivni tj da se silimo da budemo pozitivni jer to nije prirodno stanje naseg bica. Poanta je da sebe oslusnemo...
Nisam slusala metalca/cupavca :) jer trenutno nisam u prilici, ali svakako hocu. Vaco mislim da je rjesenje u balansu. I taj unutarnji svijet i vanjski svijet imaju svoju ulogu i treba ih dobro izbalansirati. Cim se ode previse unutra ili na van, ne valja, barem je kod mene tako. Poremete mi se skroz energije...

A slazem se s tobom da svako ima svoj put i da ga treba pronaci. I pratiti svoju intuiciju, super je citirati druge, citati, ali sve vise spoznajem da, kad smo "mirni" svi odgovori nam dolaze sami.

Evo jednog zanimljivog videa, donekle ima veze s temom, meni je bas sjeo (ne znam je li ga vec neko spominjao na temi). Namece razmisljanje o povezanosti covjeka i prirode i svega sto nas okruzuje...

PS ne otvorih ja novu temu, jos uvijek sam u promisljanjima da li nam je potrebna ili ne....

vaca

#444 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca » 19/04/2012 23:17

Ee voda, voda :)

Kad smo već kod vode i kad već skrećemo sa teme nek' je maskenbal :D Evo jedne provjereno dobre prakse: u čašu ili bolje bokal vode stavite jedan kristal koji ste prethodno očistili, napunili i programirali . Pogledati video radi više informacija. Kristale možete kupiti na par mjesta u gradu, mada izbor nije nešto....ali one osnovne možete naći. Radi ;-)

A moram podijeliti i ovaj, Celestinsko u 9 minuta... Praštaj Gaia, tek sad primjetih da si ti otvorila ovu temu :) Moderatori svakako ovdje i ne zalaze nit bi znali odvjit žito od oftopika :lol:

Last edited by vaca on 20/04/2012 10:03, edited 1 time in total.

vaca

#445 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca » 20/04/2012 00:21

Mooji: Neka je Um u samoći

...
M: Takođe, nemoj čekati (jer tada čovjek očekuje). Čekanje te iritira. Postoji nešto što je ovde i sve što mu je potrebno jeste prepoznavanje. Samo mu je to potrebno i ono neće doći od nečeg drugog. To je samo prepoznavanje.
Ako takođe ostaneš tih, na način o kome govorim. Ne u smislu, “ah nemoj govoriti” već na to da ne opterećuješ um, niti ga uznemiravaš. Nemoj da ga forsiraš kako bi dobio neki rezultat. Nemoj zamišljati kako probuđeno stanje izgleda, niti je potrebno da guraš u tom pravcu. Nemoj se naprezati. Ostani tih, a to znači da prestaneš sa uhođenjem misli. Takođe se odnosi i na neku projekciju koju misliš da želiš ispuniti. Ovo je mir. Ostavi sve na Miru i budi tih.

Onda, sasvim nevjerovatno – nešto postaje jasno. “Zašto” više nije aktuelno jer je postalo prirodno tebi. Dokle god guraš, ne vidiš jasno jer si uhvaćen u sopstvenom trudu. Ponekad je potreban neki napor, neki trud ali PRAVI trud. Isto tako kada si tih, odgovarajući trud dolazi.

Čitav ovaj sistem univerzuma je ustvari kooperacija (sarađivanje). To je zapravo cjelina. Sve funkcioniše i ništa nije ostavljeno da čami – sve je uključeno. I mi smo takođe uključeni. Naše biće, naši životi, čak i naša mašta… Ali mi kao svijest – ti moraš naučiti da sarađuješ sa tvojim moćima. Nije potrebno da ih guraš i forsiraš jer mi smo često veoma nasilni i umijemo gnjaviti da sve bude po “našem”.

Želiš efekat koji ćeš osmisliti u umu a onda ćeš žuditi ka tome, juriti. To ćeš možda i dobiti ali ćeš ga ostaviti jer te nije (neće) ispuniti...
...

vaca

#446 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca » 20/04/2012 09:41

:)

Gaia

#447 Re: o zakonu atrakcije

Post by Gaia » 21/04/2012 13:17

ee, da; ništa kao voda. bar meni je najdraži element. kažu da je jedini element 3D realnosti prisutan u ostalim dimenzijama.

vaco, Mooji mi je posebno drag. znaš na koga me potsjeća? na Mendu Mendića (Mendo i Slavica), iz dječije emisije koju sam kao klinka pratila. ako si mladja generacija vjerovatno nećeš znati. još me potsjeća na veselog Budu. :)

[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=0pS_wPeD ... ata_player[/youtube]

BIONA

#448 Re: o zakonu atrakcije

Post by BIONA » 07/05/2012 14:56

Kuc kuc :D

fatamorgana

#449 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana » 07/05/2012 19:11

BIONA wrote:Kuc kuc :D
Naprijed, :D

Moll_Flanders

#450 Re: o zakonu atrakcije

Post by Moll_Flanders » 08/05/2012 09:42

Samo da kažem da čitam redovno ovu temu, odlična je. :thumbup:

Ja sam za Tajnu saznala prije dvije godine, i stvarno mi se život potpuno promijenio. Nabolje, naravno.
Bilo mi je teško na početku konstantno pozitivno razmišljati, ponekad je čak bilo i iscrpljujuće, ali sad nemam poteškoća s tim. Ljudi mi obično ne vjeruju kad im kažem za to, ali stvarno funkcionira.

Post Reply