"Teorija svega"

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#1 "Teorija svega"

Post by teodati »

Evo otvaram temu o pravoj "teoriji svega" kojoj sam ja autor, glavom ali bez brade, haha, samo kažem.

Nije u redu da o tome pričamo na temi koju je Ljubo otvorio o svojoj teoriji, neka se tamo piše o Ljubi i njegovoj teoriji, kada je već tamo ta tema otvorena, a ja ću svoju teoriju ne doduše detaljno (jer je to preteško gradivo i zahtijevalo bi previše vremena), ali općenito prezentirati ovdje, pa možete pitati što hoćete, sada je badava, kada službeno objavim svoju teoriju, biti će jako skupo predavanje o njoj, zato iskoristite sada šansu da barem općenito saznate KAKO je zbilja ne samo naš svijet nastao, nego i sve dimenzije koje postoje, seveda.

Tvrdim da su i Veliki prasak, a koji znanost propagira kao UZROK nastanka našega svijeta, a isto tako i postojanje nekih vječnih svemogućih bića koja stvaraju svjetove svojim božanskim moćima, BAJKE, i to ću svojom teorijom i dokazati, pa še kak.

Jedino što može objasniti SVE što postoji je filozofija, i to vrhunac filozofije, METAFIZIKA, koja ne samo da može objasniti KAKO sve postoji, nego i ZAŠTO postoji, ali i OPISATI dimenzije koje nitko nikada neće vidjeti a koje POSTOJE isto kao i naša dimenzija. Čekam dakle ozbiljna pitanja, na gluposti ne odgovaram.

Idemo! ENGAGE! E da! :thumbup:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#2 Re: "Teorija svega"

Post by Dope_Man »

Teorija svega, o kojoj ne rece nista.
Filozofija na kvadrat. :-)
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#3 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Dope_Man wrote: 20/03/2023 07:54 Teorija svega, o kojoj ne rece nista.
Filozofija na kvadrat. :-)
Pa pitajte nešto, neću ja umjesto vas postavljati pitanja, jel?

Recimo ak nije naš svijet nastao Velikim praskom, i ako ne postoje vječna bića koja bi ga mogla stvoriti, KAKO je onda zbilja nastao?

Da je to bilo tko pitao, odgovorio bi ne detaljno i ne formulama jer su to preteške stvari za forume (to SVE će detaljno biti i prikazano i objašnjeno u mojoj teoriji, samo kažem), ali eto kakav bi odgovor, kratak, općenit ali jasan dao.

Naš svijet, naš svemir NISU stvorila neka vječna bića jer takva NE POSTOJE, isto se nikada nije dogodio ni Veliki prasak, to su samo pretpostavke znanosti, a ta teorija ama baš ništa ne objašnjava KAKO je bilo što nastalo, i ne može jer ne početku našega svijeta NISU vrijedili nikakvi fizički zakoni, sve jasno nekima, mnogima nije, garant.

Istina o postanku našega svijeta je sasvim drugačija, prije doslovno nekoliko TISUĆA BILIJUNA ZEMALJSKIH GODINA, nastalo je naše prostor-vrijeme (u teoriji to detaljno objašnjavam kako se to desilo, da sada objašnjavam i tako nitko to ne bi shvatio, dok druge stvari glede postanka svega ne shvati), i prvo što je nastalo U SREDIŠTU našega prostor-vremena je Prvo Inteligentno svjesno biće u našoj dimenziji, bilo je SAMO, ali kada se pokrenulo iz središta prostor-vremena, omogućilo je nastanak Drugog isto tako svjesnog bića, a ovo opet Trećeg, i tak dalje, dok ih nije bilo nebrojeno mnogo, ja koristim za to izraz MIRIJADE bića, i to su bića koja SVIJETLE, dakle svjetlosna bića.

Ta prva bića su vremenom, ko zna zbog čega, možda zbog znatiželje ili pak dosade, došla na ideju da naprave jedan NOVI svijet koji tada nije postojao, MATERIJU, a materijala za to imala su ta Prva Bića u izobilju, samo prostor-vrijeme, zapravo najmanje jedinice samoga prostora, a koje su nebrojeno puta manje od Planckove duljine, samo kažem.

Kroz BILIJUNA godina ta Prva bića su gradila naš svijet, naš svemir, da izgleda kao danas, u početku nije tu bilo ni energije, ni materije, ni svijetlosti, a ni zvijezda i planeta, SVE su to polako ali sigurno, česticu po česticu gradila ta Prva Bića, i ne samo da su gradila, grade ga i SADA, a graditi će ga i ubuduće, dok bude postojala naša dimenzija.

Dakle Ta Prva bića napravila su i SVE vrste živih bića na Zemlji, počela su od onih jednostavnijih do sve složenijih, napravila su PROGRAM DNK za svako biće na Zemlji, po kojemu svi postojimo, dakle to je pravi Bog koji je nas ljude napravio ne stvorio, NA KRAJU životnog lanca napravili su i čovjeka, koji IMA iste SPOSOBNOSTI stvaranja novoga kao i ta Prva Bića koja su jedini naš pravi Stvoritelj. Ta Prva bića su puno puta dolazila u KONTAKT sa ljudima, tako su nastale knjige poput Veda, ili Biblije, ili Kurana. Ta Prva bića se ljudima različito predstavljaju svojim imenima, recimo u Bibliji se nazivaju Bog JAHVE.

I što kažu ta Prva bića u Bibliji:

Postanak 1,26 I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Postanak 1,27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.

E da! :thumbup:
Last edited by teodati on 20/03/2023 20:37, edited 1 time in total.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Rekao sam da moja teorija ima mnoge formule, ali to ne smijem detaljno prije objave davati nikome, jasno je zašto, ali eto, dao sam na ovom forumu na religiji jednu formulu sa zadatkom koji treba točno riješiti pa se i formula onda može lakše shvatiti, ali su neki to krivo shvatili, što nije čudno, dapače, ne može se svatko filozofijom baviti, zato evo ovdje to stavljam, nadam se da postoji neki filozof ovdje koji će TOČNO odgovoriti na pitanje, ali i razumjeti o čemu formula koju sam dao govori, eto sve skupa:

np+np=npI2np

Ovo je formula koja daje odgovor na ovo dolje pitanje koje slijedi, "np" označava najmanji prostor, kojega sam nazvao Nulti prostor, eto pitanja:

"Imamo dva najmanja prostora od kojih nema ništa manje, dakle se sastoje sami od sebe.

Oni su jedan pored drugoga te se dodiruju.

Pitanje glasi KOLIKO JE VELIKI prostor u kojemu se ta dva najmanja prostora dodiruju:

a) jedan takav prostor

b)dva takva prostora

c) istovremeno i jedan i dva takva prostora".

Koji je odgovor točan?

E da! :)
Last edited by teodati on 21/03/2023 21:28, edited 1 time in total.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#5 Re: "Teorija svega"

Post by Dope_Man »

:nasolji1:
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#6 Re: "Teorija svega"

Post by PaulTracy »

Pitam se koji palac ljudi pišu 89 stranica na temu "otkrio sam tajnu postojanja materije života i svemira" i onda dolaziš ti sa istom temom :roll: :roll: :roll:
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#7 Re: "Teorija svega"

Post by vaučer »

Da je bar došao s nečim.
Onaj je ako ništa iznio svoju teoriju.
Ovaj je samo trol.
User avatar
Dozer
Posts: 28352
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

Koliko ja vidim, i kontam, i ovaj @teodati zadaje istu pricu ("teoriju") kao i religije, samo sto je on sad umjesto religijskog boga u sve utrpao "Prva bica".

OK, let's play. Sijedi isto pitanje na koje odgovor nemaju ni vjernici kada ih se pita ko je stvorio njihovog boga - ko je ili sta stvori(l)o ili kako su nastala "Prva bica"?
Gdje su bila prije stvaranja "svega"?
Gdje su te "dimenzije"? Zasto ne vidimo, ne cujemo ili na drugi nacin ne spoznajemo te demzije?

Eto, dovoljno pitanja za pocetak, posto stalno kukas kako te niko nista ne pita. Sad cekamo odgovore. Naravno, ako tvoji odgovori ne budu logicni, i tvoja teorija pada na startu.

Ono sto ti ja mogu reci, i za sta 100% postoje dokazi sirom planete, jeste da su neka daleko naprednija bica sigurno desetinama hiljada godina posjecivala ovu planetu, ucila nas ljude svemu i svacemu, a i danas dolaze, pa mozda cak i zive medju nama/ s nama.
I apsolutno su imali uticaj na nas i nastanak, i razvoj. A imaju i danas.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#9 Re: "Teorija svega"

Post by -Chesterfield- »

PaulTracy wrote: 20/03/2023 21:39 Pitam se koji palac ljudi pišu 89 stranica na temu "otkrio sam tajnu postojanja materije života i svemira" i onda dolaziš ti sa istom temom :roll: :roll: :roll:
Ljubo je banovan. Ovaj mu plagirao sadržaj iz teme. Kao što je Ljubo tvrdio i ovaj tvrdi da je mesija.
Tamo su ljudi postavljali Ljubi pitanja na koja nije imao, odnosno nije znao odgovor.

Ja razumijem ovog čovjeka. Teško je prihvatiti da je jedan isto što i trojedan.
Traži nekoga da mu potvrdi da njegove ideje imaju smisla...

Traži neke skrivene i nejasne poruke iz Biblije, da sam sebe ubijedi kako je jedan isto što i trojedan.
Istina je samo jedna, a sve ostalo zabluda.

Gadno je kada čovjek nagazi na pogaču.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#10 Re: "Teorija svega"

Post by -Chesterfield- »

Dozer wrote: 21/03/2023 12:40
Ono sto ti ja mogu reci, i za sta 100% postoje dokazi sirom planete, jeste da su neka daleko naprednija bica sigurno desetinama hiljada godina posjecivala ovu planetu, ucila nas ljude svemu i svacemu, a i danas dolaze, pa mozda cak i zive medju nama/ s nama.
I apsolutno su imali uticaj na nas i nastanak, i razvoj. A imaju i danas.
Pa i vjernici vjeruju u isto. S tim da i ta bića i svako drugo stvorenje imaju zajedničkog Tvorca.
User avatar
Dozer
Posts: 28352
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#11 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

-Chesterfield- wrote: 21/03/2023 13:03
Dozer wrote: 21/03/2023 12:40
Ono sto ti ja mogu reci, i za sta 100% postoje dokazi sirom planete, jeste da su neka daleko naprednija bica sigurno desetinama hiljada godina posjecivala ovu planetu, ucila nas ljude svemu i svacemu, a i danas dolaze, pa mozda cak i zive medju nama/ s nama.
I apsolutno su imali uticaj na nas i nastanak, i razvoj. A imaju i danas.
Pa i vjernici vjeruju u isto. S tim da i ta bića i svako drugo stvorenje imaju zajedničkog Tvorca.
Poenta je u nasem porijeklu/postanku/nastanku, pa tek onda idemo dalje na one prije nas, svemir i sve u njemu, pa do tog nekakvog inicjalnog nazovi tvorca, za kojeg se danas sasvim lijepo moze reci da ne postoji.

To sto mi jos uvijek ne znamo kako je uopste nastao i nastaje zivot, ne znaci da mora postojati neki inicijalni super-tvorac svega, jer je sama ta "postavka" o super-tvorcu besmislena, posto onda ona i dalje vuce pitanje - ko je stvorio njega ili kako je on nastao?
Besmislice poput religijskih bajki da je bog oduvijek, da je prije svemira bio u nistavilu i sl. su upravo samo to - besmislice, jer niko nema odgovore na logicna pitanja koja se sama namecu iz toga, kao sto su - a sta je nistavilo i gdje je to? Ili - sta znaci "oduvijek", koliko je to "oduvijek" staro? Itd.itd.

I sve su ovo ista pitanja na koja i nas vrli "e,da" @teodati mora dati odgovore ukoliko zeli da njegova najnovija mesijanska teorija bude iole razmatrana.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#12 Re: "Teorija svega"

Post by Dope_Man »

Dozer wrote: 21/03/2023 12:40
Ono sto ti ja mogu reci, i za sta 100% postoje dokazi sirom planete, jeste da su neka daleko naprednija bica sigurno desetinama hiljada godina posjecivala ovu planetu, ucila nas ljude svemu i svacemu, a i danas dolaze, pa mozda cak i zive medju nama/ s nama.
I apsolutno su imali uticaj na nas i nastanak, i razvoj. A imaju i danas.
Mogao si i preskociti ovaj dio jer imas "100% dokaza" za ovo kao i nas Mesija ovdje za svoju vjeru.

Samo sto ti, kao sto sam vec par puta naglasio, na svoju vjeru ne primjenjujes iste kriterije za dokazima koje primjenjujes na druge i spreman si razne stvari i nepoznanice inkorporirati u svoju vjeru.. bas kao i svaki vjernik.

Zapravo, jako su vam i slicne religije, samo sto on svoje "ancient aliens" stavlja kao bogove, a ti vise kao naprednije ljude.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#13 Re: "Teorija svega"

Post by Sanjarko »

:arrow:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#14 Re: "Teorija svega"

Post by -Chesterfield- »

Dozer wrote: 21/03/2023 13:35
Poenta je u nasem porijeklu/postanku/nastanku, pa tek onda idemo dalje na one prije nas, svemir i sve u njemu, pa do tog nekakvog inicjalnog nazovi tvorca, za kojeg se danas sasvim lijepo moze reci da ne postoji.

To sto mi jos uvijek ne znamo kako je uopste nastao i nastaje zivot, ne znaci da mora postojati neki inicijalni super-tvorac svega, jer je sama ta "postavka" o super-tvorcu besmislena, posto onda ona i dalje vuce pitanje - ko je stvorio njega ili kako je on nastao?
Besmislice poput religijskih bajki da je bog oduvijek, da je prije svemira bio u nistavilu i sl. su upravo samo to - besmislice, jer niko nema odgovore na logicna pitanja koja se sama namecu iz toga, kao sto su - a sta je nistavilo i gdje je to? Ili - sta znaci "oduvijek", koliko je to "oduvijek" staro? Itd.itd.
Oduvijek - šta je to? Koliko je staro?

Moje mišljenje je da je to (oduvijek) staro, odnosno početak mu je taj kada je stvoreno vrijeme.

Koliko se sjećam nisam nigdje u Ku'ranu pročitao da Bog tvrdi da je oduvijek.

Uglavnom, postavio si pitanje kao što su i drugi prije 1500 godina pitali...

Kada su idolopoklonici rekli Muhammedu, a.s.: "Navedi nam rodoslovlje svoga gospodara", pa je Allah objavio:

"Reci: 'On je Allah - Jedan! Allah je utočište svakom. Nije rodio i rođen nije, i niko Mu ravan nije!'"
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#15 Re: "Teorija svega"

Post by -Chesterfield- »

Dope_Man wrote: 21/03/2023 13:44
Dozer wrote: 21/03/2023 12:40
Ono sto ti ja mogu reci, i za sta 100% postoje dokazi sirom planete, jeste da su neka daleko naprednija bica sigurno desetinama hiljada godina posjecivala ovu planetu, ucila nas ljude svemu i svacemu, a i danas dolaze, pa mozda cak i zive medju nama/ s nama.
I apsolutno su imali uticaj na nas i nastanak, i razvoj. A imaju i danas.
Mogao si i preskociti ovaj dio jer imas "100% dokaza" za ovo kao i nas Mesija ovdje za svoju vjeru.

Samo sto ti, kao sto sam vec par puta naglasio, na svoju vjeru ne primjenjujes iste kriterije za dokazima koje primjenjujes na druge i spreman si razne stvari i nepoznanice inkorporirati u svoju vjeru.. bas kao i svaki vjernik.

Zapravo, jako su vam i slicne religije, samo sto on svoje "ancient aliens" stavlja kao bogove, a ti vise kao naprednije ljude.
Ma većina u nešto vjeruje, od vjerovanja u evoluciju do vjerovanja u razne bogove...

A onaj ko kaže da ne vjeruje u ništa od navedenog, samo je potvrdio da vjeruje u to da ne zna ništa, niti se opterećuje tim pitanjima...

Samo mu je bitno šta će pojesti, popiti, poklopiti...
I naravno rokenrol...
User avatar
Dozer
Posts: 28352
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#16 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

Dope_Man wrote: 21/03/2023 13:44
Dozer wrote: 21/03/2023 12:40
Ono sto ti ja mogu reci, i za sta 100% postoje dokazi sirom planete, jeste da su neka daleko naprednija bica sigurno desetinama hiljada godina posjecivala ovu planetu, ucila nas ljude svemu i svacemu, a i danas dolaze, pa mozda cak i zive medju nama/ s nama.
I apsolutno su imali uticaj na nas i nastanak, i razvoj. A imaju i danas.
Mogao si i preskociti ovaj dio jer imas "100% dokaza" za ovo kao i nas Mesija ovdje za svoju vjeru.

Samo sto ti, kao sto sam vec par puta naglasio, na svoju vjeru ne primjenjujes iste kriterije za dokazima koje primjenjujes na druge i spreman si razne stvari i nepoznanice inkorporirati u svoju vjeru.. bas kao i svaki vjernik.

Zapravo, jako su vam i slicne religije, samo sto on svoje "ancient aliens" stavlja kao bogove, a ti vise kao naprednije ljude.
Kako bi ti nazvao sljedece stvari:
- Isti ili vrlo slicni crtezi likova na zidovima, stijenama i drugim povrsinama sirom planete, svi stari 5+ hiljada godina...
- Iste gradjevine sirom planete, poput piramida, takodjer stare hilajdama godina...
- Zapise i crteze oo bicima koja su dosla s neba, opet sirom planete, u razlicitim kulturama, i opet staro hiljadama godina...
- Zapise i crteze ocitih letecih objekata, i opet sve staro hiljadama godina...

Da li bi ti ovo podveo pod nekakve dokaze ili vjerovanja? Ja podvodim pod ocite zdravorazumske dokaze, ne treba mi nikakvo vjerovanje.
User avatar
Dozer
Posts: 28352
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#17 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

-Chesterfield- wrote: 21/03/2023 14:02 Oduvijek - šta je to? Koliko je staro?

Moje mišljenje je da je to (oduvijek) staro, odnosno početak mu je taj kada je stvoreno vrijeme.

Koliko se sjećam nisam nigdje u Ku'ranu pročitao da Bog tvrdi da je oduvijek.

Uglavnom, postavio si pitanje kao što su i drugi prije 1500 godina pitali...

Kada su idolopoklonici rekli Muhammedu, a.s.: "Navedi nam rodoslovlje svoga gospodara", pa je Allah objavio:

"Reci: 'On je Allah - Jedan! Allah je utočište svakom. Nije rodio i rođen nije, i niko Mu ravan nije!'"
Zar ne pise i "On je oduvijek"?

A kada je stvoreno vrijeme?
Znam sta pise u Kur'anu, i upravo zato i govorim da su to besmislice kojima se nesto "objasnjava", a zapravo se ne objasnjava nista, nego se takvim "postavkama" ala "Nije rodio i rodjen nije" zaustavljaju daljnja pitanja. Ili - nesto ne moze nastati iz nicega, samo Allah stvara iz nicega. Kao, time je sve receno, a zapravo nije receno nista.

Btw, bog nije rekao i ne tvrdi nista. Ljudi tvrde da im je bog nesto rekao, pa su ljudi i napisali sve knjige. Bog nije napisao nista.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#18 Re: "Teorija svega"

Post by -Chesterfield- »

Dozer wrote: 21/03/2023 14:28
-Chesterfield- wrote: 21/03/2023 14:02 Oduvijek - šta je to? Koliko je staro?

Moje mišljenje je da je to (oduvijek) staro, odnosno početak mu je taj kada je stvoreno vrijeme.

Koliko se sjećam nisam nigdje u Ku'ranu pročitao da Bog tvrdi da je oduvijek.

Uglavnom, postavio si pitanje kao što su i drugi prije 1500 godina pitali...

Kada su idolopoklonici rekli Muhammedu, a.s.: "Navedi nam rodoslovlje svoga gospodara", pa je Allah objavio:

"Reci: 'On je Allah - Jedan! Allah je utočište svakom. Nije rodio i rođen nije, i niko Mu ravan nije!'"
Zar ne pise i "On je oduvijek"?

A kada je stvoreno vrijeme?
Znam sta pise u Kur'anu, i upravo zato i govorim
Napisao sam da se ne sjećam da sam to pročitao. Možda i piše? Ne bi bilo loše da nam navedeš ajet?

Piše...

"On je Prvi i Posljednji, i Vidljivi i Nevidljivi; i On zna sve!"
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#19 Re: "Teorija svega"

Post by Dope_Man »

Mnogo toga sto je tebi "ocito" naucnoj zajednici nije.
Mnogima je "ocita" i piramida u Visokom, kao sto je "ocito" da su krugove u zitu mogli napraviti iskljucivo vanzemaljci i sl.

Ja nisam arheolog, nisam historicar, pa radije njih slusam u nekim stvarima, al u drugim sam psiholog po struci bar, pa znam da ljudi generalno razmisljaju na isti nacin i o istim stvarima bili oni Andima, Alpama il Himalajima. I gle cuda, pravise oblik gradjevine koji je bilo najlakse napraviti a da stoji sam od sebe.. nesto kao djeca kad se igraju u pijesku.

Uglavnom, samo ti vjeruj, al smijesno izgleda kad jednu vjeru hoces negirati a onda uletis sa drugom. Vjera se moze negirati samo znanjem, il jasnom deklaracijom da nesto ne znamo, i da je "ne znam" bolji odgovor od izmisljene vjere.
User avatar
joint union
Posts: 2838
Joined: 31/01/2006 09:54

#20 Re: "Teorija svega"

Post by joint union »

Dope_Man wrote: 21/03/2023 14:36 Mnogo toga sto je tebi "ocito" naucnoj zajednici nije.
Mnogima je "ocita" i piramida u Visokom, kao sto je "ocito" da su krugove u zitu mogli napraviti iskljucivo vanzemaljci i sl.

Ja nisam arheolog, nisam historicar, pa radije njih slusam u nekim stvarima, al u drugim sam psiholog po struci bar, pa znam da ljudi generalno razmisljaju na isti nacin i o istim stvarima bili oni Andima, Alpama il Himalajima. I gle cuda, pravise oblik gradjevine koji je bilo najlakse napraviti a da stoji sam od sebe.. nesto kao djeca kad se igraju u pijesku.

Uglavnom, samo ti vjeruj, al smijesno izgleda kad jednu vjeru hoces negirati a onda uletis sa drugom. Vjera se moze negirati samo znanjem, il jasnom deklaracijom da nesto ne znamo, i da je "ne znam" bolji odgovor od izmisljene vjere.
Pa i nije bas :)

Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#21 Re: "Teorija svega"

Post by Dope_Man »

Pa i nije bas da je sve sto trenutno stoji lako, il jednako lako, napraviti :)
RtrnOfSalisbury
Posts: 3563
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#22 Re: "Teorija svega"

Post by RtrnOfSalisbury »

morebit lakse bi bilo napravit teoriju nicega :idea: kako je nastalo nis kad nis nemere postojat, kad ne postoji kako onda more bit nis i nest :?
User avatar
Dozer
Posts: 28352
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#23 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

Dope_Man wrote: 21/03/2023 14:36 Mnogo toga sto je tebi "ocito" naucnoj zajednici nije.
Mnogima je "ocita" i piramida u Visokom, kao sto je "ocito" da su krugove u zitu mogli napraviti iskljucivo vanzemaljci i sl.

Ja nisam arheolog, nisam historicar, pa radije njih slusam u nekim stvarima, al u drugim sam psiholog po struci bar, pa znam da ljudi generalno razmisljaju na isti nacin i o istim stvarima bili oni Andima, Alpama il Himalajima. I gle cuda, pravise oblik gradjevine koji je bilo najlakse napraviti a da stoji sam od sebe.. nesto kao djeca kad se igraju u pijesku.

Uglavnom, samo ti vjeruj, al smijesno izgleda kad jednu vjeru hoces negirati a onda uletis sa drugom. Vjera se moze negirati samo znanjem, il jasnom deklaracijom da nesto ne znamo, i da je "ne znam" bolji odgovor od izmisljene vjere.
Zapravo, istoricari i arheolozi o nabrojanim stvarima nemaju skoro pa nikakav stav. Tu i tamo poneki nesto nabaci, ali vrlo neuvjerljivo i tako da to na kraju izgleda samo kao pokusaj relativiziranja logicbih zakljucaka, a njih navedoh ranije. Naprosto ne znaju kako to da objasne, i tu sami sebe dovedu u corsokak svog naucenog opusa, koji im psihicki ne dozvoljava neki veci iskorak prema necemu sto bas i nije u skladu s naucenim.

Piramide bas i nije tako lako napraviti, sto potvrdjuje i cinjenica da se ni danas ne zna kako su i zasto napravljene. Jedino sto se zasigurno zna jeste da nisu faraonske grobnice, kako se dugo mislilo, jer ni u jednoj nije nikad nadjena nijedna mumija faraona.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#24 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

vaučer wrote: 20/03/2023 22:07 Da je bar došao s nečim.
Onaj je ako ništa iznio svoju teoriju.
Ovaj je samo trol.
Pa pitaj nešto konkretno, pa da vidimo, jesam li to što ti misliš, ili zbilja ZNAM kako je sve nastalo, e da! 8-)
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#25 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

PaulTracy wrote: 20/03/2023 21:39 Pitam se koji palac ljudi pišu 89 stranica na temu "otkrio sam tajnu postojanja materije života i svemira" i onda dolaziš ti sa istom temom :roll: :roll: :roll:
Ista je tema ali NIJE isti odgovor, za razliku od onoga tamo ja ZNAM zbilja kako je sve nastalo, Ljubo NE ZNA kako svijest uopće postoji, VJERUJE da je oduvijek a to NIJE znanje nego samo nečije mišljenje, e da!
Post Reply