"Teorija svega"

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#51 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

billy organ wrote: 24/03/2023 00:14
teodati wrote: 23/03/2023 23:51

Kada pročitaš cijelu teoriju ćeš znati, jasno je zašto je cijelu ne dajem na forumima, već samo neke stvari, pitao si KAKO su nastali prostor i vrijeme i dao sam ti odgovor, POSTOJI beskonačno puta VEĆA dimenzija od naše, koja STVARA prostor i vrijeme kada se stvore uvjeti za to, a uvjeti su detalji, o tome samo u teoriji.

Ali eto opet da izađem u susret s malo općenitijim odgovorom, prostor i vrijeme su nastali kada je prošla polovina najveće dimenzije koja postoji, a koje je doslovno beskonačna, i izvana i iznutra, i to u samom vremenskom SREDIŠTU koje sveukupno postoji, prvo je nastala ona dimenzija beskonačno puta veća od naše, dakako.

Netko će reći, pa NIJE moguće da prođe polovina nečega beskonačnog, ali ja ću dokazati da se to upravo dogodilo i to detaljno i KAKO se to dogodilo.

Ali kada smo već na filozofiji, jedan filozofska misao, jel:

"Ako postoji vječnost, dakle nešto beskonačno, koje NEMA ni početak ni kraj, onda je BILO koje vrijeme koje nastaje u tome (pa i naše), nastalo tako da je PROŠLO beskonačno mnogo sveukupnog vremena, zašto, pa jer početka ni kraja nema, što znači da je MOGUĆE ono što tvrdi moja teorija, da postoji polovina BESKONAČNOSTI, dakle sveukupno SREDIŠTE svega postojećeg, a TO je zapravo IZVOR svega života, kako će se poslije pokazati, e da!

Ali ja bih volio da procitam cijelu teoriju. Da napokon saznam kako su nastali prostor i vrijeme. Ako vec kako kazes 30 godina si u tome, duzan si da podijelis sa nama kompletnu teoriju. Da jednom zauvijek svi vidimo i naucimo kako smo nastali.
Svi ćete moći čitati cijelu teoriju, ali ne na forumima, nego tamo gdje je i vrijeme i mjesto, ovo je samo najava, i neke općenite stvari iz nje.

Ono glavno je da će moja teorija dokazati što nitko nije uspio, KAKO je Bog napravio sve svjetove koji postoje a ne samo ovaj naš, e da! 8-)
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#52 Re: "Teorija svega"

Post by billy organ »

teodati wrote: 24/03/2023 00:18
billy organ wrote: 24/03/2023 00:14


Ali ja bih volio da procitam cijelu teoriju. Da napokon saznam kako su nastali prostor i vrijeme. Ako vec kako kazes 30 godina si u tome, duzan si da podijelis sa nama kompletnu teoriju. Da jednom zauvijek svi vidimo i naucimo kako smo nastali.
Svi ćete moći čitati cijelu teoriju, ali ne na forumima, nego tamo gdje je i vrijeme i mjesto, ovo je samo najava, i neke općenite stvari iz nje.

Ono glavno je da će moja teorija dokazati što nitko nije uspio, KAKO je Bog napravio sve svjetove koji postoje a ne samo ovaj naš, e da! 8-)
A gdje cemo moci da procitamo cijelu teoriju ? Nemoj nas drzat u neizvjesnosti.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#53 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

billy organ wrote: 24/03/2023 00:20
teodati wrote: 24/03/2023 00:18

Svi ćete moći čitati cijelu teoriju, ali ne na forumima, nego tamo gdje je i vrijeme i mjesto, ovo je samo najava, i neke općenite stvari iz nje.

Ono glavno je da će moja teorija dokazati što nitko nije uspio, KAKO je Bog napravio sve svjetove koji postoje a ne samo ovaj naš, e da! 8-)
A gdje cemo moci da procitamo cijelu teoriju ? Nemoj nas drzat u neizvjesnosti.
Trenutno čekam na prijem kod predsjednika, ne znam točno vrijeme, e da!
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#54 Re: "Teorija svega"

Post by billy organ »

teodati wrote: 24/03/2023 00:30
billy organ wrote: 24/03/2023 00:20

A gdje cemo moci da procitamo cijelu teoriju ? Nemoj nas drzat u neizvjesnosti.
Trenutno čekam na prijem kod predsjednika, ne znam točno vrijeme, e da!
Kojeg? Troje ih je.
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#55 Re: "Teorija svega"

Post by Tananarive »

teodati wrote: 23/03/2023 22:13
Tananarive wrote: 22/03/2023 21:37 mili bože kakvih sve lujkara neće isplivati, e da :-)
Imaš pravo, kakvih sve luđaka nema, neki vjeruju u vječna svjesna biča (što je nemoguće jer svjesnost i postojanje oduvijek su u potpunoj suprotnosti, ne idu zajedno), a neki opet da je sve slučajno nastalo ali po PROGRAMU (opet nespojivo jedno s drugim), ali nitko nije kriv što je takav, takva mu je sudbina na Zemlji, zares! :)
drug skopčaj se na 220V na sekund, možda te resetuje na početne postavke, e da :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#56 Re: "Teorija svega"

Post by dr_Evil »

Smrle opet napada :D valja nama preko vode!
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#57 Re: "Teorija svega"

Post by Avetinho »

Ko nije dosad shvatio, @teodata je Jehovac iz Slovenije, e da, seveda!
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#58 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Avetinho wrote: 24/03/2023 14:03 Ko nije dosad shvatio, @teodata je Jehovac iz Slovenije, e da, seveda!
Opet pišeš laži o meni, prvo PROUČI što Jehovini svjedoci vjeruju, i ćoravi vidi da to nema veze sa onime što ja pričam, ali neka, ne može svatko razumjeti filozofiju, jok.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#59 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Nitko ne zna riješiti zadatak u postu broj 4 na ovoj temi?

Ajde pa nije to tako teško za prave filozofe.

Ili? :-) :-)
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#60 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

billy organ wrote: 24/03/2023 00:31
teodati wrote: 24/03/2023 00:30

Trenutno čekam na prijem kod predsjednika, ne znam točno vrijeme, e da!
Kojeg? Troje ih je.
Milanović!
Last edited by teodati on 24/03/2023 22:15, edited 1 time in total.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#61 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Ajde tko će prvi shvatiti i dati TOČAN odgovor, tome će biti moje prvo predavanje BADAVA u Zagrebu kada se teorija službeno objavi, sve će se detaljno objasniti svako pitanje.

Dakle:



"np+np=npI2np

Ovo je formula koja daje odgovor na ovo dolje pitanje koje slijedi, "np" označava najmanji prostor, kojega sam nazvao Nulti prostor, eto pitanja:

"Imamo dva najmanja prostora od kojih nema ništa manje, dakle se sastoje sami od sebe.

Oni su jedan pored drugoga te se dodiruju.

Pitanje glasi KOLIKO JE VELIKI prostor u kojemu se ta dva najmanja prostora dodiruju:

a) jedan takav prostor

b)dva takva prostora

c) istovremeno i jedan i dva takva prostora".

Koji je odgovor točan?"

:-?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#62 Re: "Teorija svega"

Post by Dozer »

teodati wrote: 24/03/2023 00:18
billy organ wrote: 24/03/2023 00:14


Ali ja bih volio da procitam cijelu teoriju. Da napokon saznam kako su nastali prostor i vrijeme. Ako vec kako kazes 30 godina si u tome, duzan si da podijelis sa nama kompletnu teoriju. Da jednom zauvijek svi vidimo i naucimo kako smo nastali.
Svi ćete moći čitati cijelu teoriju, ali ne na forumima, nego tamo gdje je i vrijeme i mjesto, ovo je samo najava, i neke općenite stvari iz nje.

Ono glavno je da će moja teorija dokazati što nitko nije uspio, KAKO je Bog napravio sve svjetove koji postoje a ne samo ovaj naš, e da! 8-)
Znaci, ipak opet bog ... :lol:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#63 Re: "Teorija svega"

Post by Avetinho »

Sto se stidis sto si Jehovac. I Jehovci su ljudi. Znaju bit dosadni ko guzne muhe, ali nusu jedini. E da, seveda.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#64 Re: "Teorija svega"

Post by KraljicaIzJajca »

-Chesterfield- wrote: 21/03/2023 14:36
Dozer wrote: 21/03/2023 14:28
Zar ne pise i "On je oduvijek"?

A kada je stvoreno vrijeme?
Znam sta pise u Kur'anu, i upravo zato i govorim
Napisao sam da se ne sjećam da sam to pročitao. Možda i piše? Ne bi bilo loše da nam navedeš ajet?

Piše...

"On je Prvi i Posljednji, i Vidljivi i Nevidljivi; i On zna sve!"
Bog ima temelj svoga bitka u sebi, postoji kao duhovna supstanca. Vrijeme u svim religijama uopce nije odredjeno pocetkom i krajem poput sata, dana, mjeseca i godine, doslovno vrijeme je neodređeno i nema nikakve veze sa našom percepcijom vremena.

Bog je ljudski produkt, ideja o necemu savrsenom, a to ne ovisi od ljudske prirode. Religijska bajka.
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#65 Re: "Teorija svega"

Post by belfy »

teodati wrote: 23/03/2023 22:07
Dozer wrote: 23/03/2023 00:06
Malo je reci...e, da :D

@teodati
Nisam shvatio kako je 0:0=3. Ili 1000, svejedno.
Moze li kakvo narativno ili matematicko pojasnjenje/rasclanjenje, da i mi obicni smrtnici bar pokusamo shvatiti tvoje mesijansko znanje koje djeluje u djelicu sekunde? E, da.... :D


Eeee, moj CPT....opet ces se nasukati :D
Izgleda da i ti ne znaš matematiku iz osnovne škole koja jasno TVRDI da se svako množenje MOŽE prikazati i kao dva dijeljenja, i to tako da se produkt dijeli sa prvim i dobije se drugi faktor, i isto tako da se produkt dijeli sa drugim i dobije se prvi faktor, to sam upravo i napravio, dakle sve je to matematički TOČNO, osim za slijepce kraj zdravih očiju, e da! :-D
sta podrazumijevas sa ovim da se svako mnozenje moze predstaviti sa dva dijeljenja? opet dijeljenje nulom koje ti nije jasno, ali mislis da ti ide na ruku?
teodati wrote: 23/03/2023 22:24 Na jednoj drugoj temi misle da se šalim što sam napisao o prostoru i vremenu, ne šalim se, SVE ću što tvrdim i DOKAZATI u svojoj teoriji, garant.

U povijesti naše Zemlje biti će ovo zapisano glede prostora i vremena, dakle kakvi su, i to kronološkim redom:

1."Prostor i vrijeme su apsolutni!" - NEWTON

2."Prostor i vrijeme su relativni!" -EINSTEIN

3."Prostor i vrijeme su istovremeno i apsolutni i relativni, zavisno od promatrača!"- TEODOR

Ovo dobro zapamtite jer će tako i zbilja pisati.

U bliskoj budućnosti, seveda.

E da! :)
vidis, ni Njutn ni Ajnstajn nisu imali muda nesto ovako reci jer su bili inteligentni... razlog tome je sto arogancija ne ide zajedno sa znanjem. pametni, a pogotovo oni koji se bave naukom, uvijek sumnjaju i propituju. cak i sami sebe. jer ako si svojom tezom pokazao da onaj najpametniji prije tebe nije bio u pravu, onda (ako si iole inteligentan) mozes zakljuciti da ce se i poslije tebe pojaviti neki takav, jel tako? ali ti sada toliko samouvjeren da su ti muda malo previse porasla. a ti ih ne razumijes ni jednog, iako bi da budes veci od njih. dat cu ti samo jedan primer u nastavku upravo koliko ne razumijes ni pricu o referentnim sistemima gdje ti sam mijesas apsolutno i relativno jer ih ne razumijes. tvoj sljedeci post je odlican primjer:
teodati wrote: 23/03/2023 23:30 Zašto TVRDIM da su prostor i vrijeme ISTOVREMENO i apsolutni i relativni, pa zato jer da NIJE tako ne bi postojale i druge dimenzije, bila bi samo jedna, ona naša, ali POSTOJE i mnogobrojne druge dimenzije (ona matematika kada se dijeli nula s nulom, a što je nekima smiješno, će to i dokazati da zbilja postoje), to ću i dokazati.

Logika kaže da NE MOŽE biti netko u nekome NA ISTOME MJESTU (recimo tu gdje ja sada stojim ne može tada nitko drugi stajati, osim mene, jel), ALI to je moguće ako je nečija VELIČINA i apsolutna i relativna, dakle NIJE samo jedno od toga, tada ja mogu stajati TU, ali može i netko drugi ali u DRUGOJ dimenziji, ne istoj, tada je moja apsolutna veličina u našoj dimenziji a RELATIVNA u drugoj, isto je tako i obrnuto, netko drugi je u svojoj dimenziji apsolutan, ali je TU u našoj dimenziji RELATIVAN (dakle NIJE isto velik kao u svojoj dimenziji), jednostavno.

Onaj zadatak koji sam dao o prostorima iz posta broj 4 na ovoj temi O TOME govori, da NE POSTOJI nijedna veličina koja je samo apsolutna (Newton), ali isto tako ne postoji nijedna veličina koja je samo relativna (Einstein), nego je u biti veličina I JEDNO I DRUGO, i apsolutna i relativna (Teodor), zavisno od dimenzije, zapravo promatrača, zares.

Eto to je samo jedna mala "sitnica" iz moje "teorije svega", tko već sada shvaća O ČEMU pričam je odlično, tko ne shvaća ima vremena, e da! :)
evo ti tvoj "drug" Ajnstajn da ti objasni (koji bukvalno to objasnjava): https://www.bartbeemsterboer.nl/story-s ... ivity.html
teodati wrote: 23/03/2023 23:51 Kada pročitaš cijelu teoriju ćeš znati, jasno je zašto je cijelu ne dajem na forumima, već samo neke stvari, pitao si KAKO su nastali prostor i vrijeme i dao sam ti odgovor, POSTOJI beskonačno puta VEĆA dimenzija od naše, koja STVARA prostor i vrijeme kada se stvore uvjeti za to, a uvjeti su detalji, o tome samo u teoriji.

Ali eto opet da izađem u susret s malo općenitijim odgovorom, prostor i vrijeme su nastali kada je prošla polovina najveće dimenzije koja postoji, a koje je doslovno beskonačna, i izvana i iznutra, i to u samom vremenskom SREDIŠTU koje sveukupno postoji, prvo je nastala ona dimenzija beskonačno puta veća od naše, dakako.

Netko će reći, pa NIJE moguće da prođe polovina nečega beskonačnog, ali ja ću dokazati da se to upravo dogodilo i to detaljno i KAKO se to dogodilo.

Ali kada smo već na filozofiji, jedan filozofska misao, jel:

"Ako postoji vječnost, dakle nešto beskonačno, koje NEMA ni početak ni kraj, onda je BILO koje vrijeme koje nastaje u tome (pa i naše), nastalo tako da je PROŠLO beskonačno mnogo sveukupnog vremena, zašto, pa jer početka ni kraja nema, što znači da je MOGUĆE ono što tvrdi moja teorija, da postoji polovina BESKONAČNOSTI, dakle sveukupno SREDIŠTE svega postojećeg, a TO je zapravo IZVOR svega života, kako će se poslije pokazati, e da!
sad samo razmices stative. nije Bog, nego neko iznad. a onda ce i tvoj odgovor opet biti beskonacnost, jel tako? jer se moze dijeliti sa nulom, jel tako? jer ti mislis da beskonacnost i nula postoje onako... ti ne znas ni definisati sta nula znaci, pa cak ni filozofski. koliko je tebi godina uopste?

sredina od beskonacno, a? onako svojevoljno, a opet nekako izracunato iz guzice, jer si svojevoljno odredio gdje bi mogla biti...
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#66 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Dozer wrote: 24/03/2023 22:29
teodati wrote: 24/03/2023 00:18

Svi ćete moći čitati cijelu teoriju, ali ne na forumima, nego tamo gdje je i vrijeme i mjesto, ovo je samo najava, i neke općenite stvari iz nje.

Ono glavno je da će moja teorija dokazati što nitko nije uspio, KAKO je Bog napravio sve svjetove koji postoje a ne samo ovaj naš, e da! 8-)
Znaci, ipak opet bog ... :lol:
Bog je inače uzrok svega dakle i te kako POSTOJI, samo je pitanje koja svojstva ima, kada se to kaže odmah neki naivci misle da je to neki starac s bradom, dajte na filozofiji ste a ne na religiji, samo kažem! :-D
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#67 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

KraljicaIzJajca wrote: 25/03/2023 10:15
-Chesterfield- wrote: 21/03/2023 14:36

Napisao sam da se ne sjećam da sam to pročitao. Možda i piše? Ne bi bilo loše da nam navedeš ajet?

Piše...

"On je Prvi i Posljednji, i Vidljivi i Nevidljivi; i On zna sve!"
Bog ima temelj svoga bitka u sebi, postoji kao duhovna supstanca. Vrijeme u svim religijama uopce nije odredjeno pocetkom i krajem poput sata, dana, mjeseca i godine, doslovno vrijeme je neodređeno i nema nikakve veze sa našom percepcijom vremena.

Bog je ljudski produkt, ideja o necemu savrsenom, a to ne ovisi od ljudske prirode. Religijska bajka.
Imaš pravo, vrijeme koje postoji nema veze sa našom percepcijom vremena, pa tako ni sa dilatacijom vremena koje satovi rade, nije vrijeme neki fizički entitet pa da ga se može usporavati, ubrzavati ili rastezati kak neki misle, vrijeme je NEOVISNO o bilo čemu, i postojalo je prije svemira i prije nas, a postojati će i kada svemira i nas više neće biti, pa še kak.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#68 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

belfy wrote: 25/03/2023 21:21
teodati wrote: 23/03/2023 22:07

Izgleda da i ti ne znaš matematiku iz osnovne škole koja jasno TVRDI da se svako množenje MOŽE prikazati i kao dva dijeljenja, i to tako da se produkt dijeli sa prvim i dobije se drugi faktor, i isto tako da se produkt dijeli sa drugim i dobije se prvi faktor, to sam upravo i napravio, dakle sve je to matematički TOČNO, osim za slijepce kraj zdravih očiju, e da! :-D
sta podrazumijevas sa ovim da se svako mnozenje moze predstaviti sa dva dijeljenja? opet dijeljenje nulom koje ti nije jasno, ali mislis da ti ide na ruku?
teodati wrote: 23/03/2023 22:24 Na jednoj drugoj temi misle da se šalim što sam napisao o prostoru i vremenu, ne šalim se, SVE ću što tvrdim i DOKAZATI u svojoj teoriji, garant.

U povijesti naše Zemlje biti će ovo zapisano glede prostora i vremena, dakle kakvi su, i to kronološkim redom:

1."Prostor i vrijeme su apsolutni!" - NEWTON

2."Prostor i vrijeme su relativni!" -EINSTEIN

3."Prostor i vrijeme su istovremeno i apsolutni i relativni, zavisno od promatrača!"- TEODOR

Ovo dobro zapamtite jer će tako i zbilja pisati.

U bliskoj budućnosti, seveda.

E da! :)
vidis, ni Njutn ni Ajnstajn nisu imali muda nesto ovako reci jer su bili inteligentni... razlog tome je sto arogancija ne ide zajedno sa znanjem. pametni, a pogotovo oni koji se bave naukom, uvijek sumnjaju i propituju. cak i sami sebe. jer ako si svojom tezom pokazao da onaj najpametniji prije tebe nije bio u pravu, onda (ako si iole inteligentan) mozes zakljuciti da ce se i poslije tebe pojaviti neki takav, jel tako? ali ti sada toliko samouvjeren da su ti muda malo previse porasla. a ti ih ne razumijes ni jednog, iako bi da budes veci od njih. dat cu ti samo jedan primer u nastavku upravo koliko ne razumijes ni pricu o referentnim sistemima gdje ti sam mijesas apsolutno i relativno jer ih ne razumijes. tvoj sljedeci post je odlican primjer:
teodati wrote: 23/03/2023 23:30 Zašto TVRDIM da su prostor i vrijeme ISTOVREMENO i apsolutni i relativni, pa zato jer da NIJE tako ne bi postojale i druge dimenzije, bila bi samo jedna, ona naša, ali POSTOJE i mnogobrojne druge dimenzije (ona matematika kada se dijeli nula s nulom, a što je nekima smiješno, će to i dokazati da zbilja postoje), to ću i dokazati.

Logika kaže da NE MOŽE biti netko u nekome NA ISTOME MJESTU (recimo tu gdje ja sada stojim ne može tada nitko drugi stajati, osim mene, jel), ALI to je moguće ako je nečija VELIČINA i apsolutna i relativna, dakle NIJE samo jedno od toga, tada ja mogu stajati TU, ali može i netko drugi ali u DRUGOJ dimenziji, ne istoj, tada je moja apsolutna veličina u našoj dimenziji a RELATIVNA u drugoj, isto je tako i obrnuto, netko drugi je u svojoj dimenziji apsolutan, ali je TU u našoj dimenziji RELATIVAN (dakle NIJE isto velik kao u svojoj dimenziji), jednostavno.

Onaj zadatak koji sam dao o prostorima iz posta broj 4 na ovoj temi O TOME govori, da NE POSTOJI nijedna veličina koja je samo apsolutna (Newton), ali isto tako ne postoji nijedna veličina koja je samo relativna (Einstein), nego je u biti veličina I JEDNO I DRUGO, i apsolutna i relativna (Teodor), zavisno od dimenzije, zapravo promatrača, zares.

Eto to je samo jedna mala "sitnica" iz moje "teorije svega", tko već sada shvaća O ČEMU pričam je odlično, tko ne shvaća ima vremena, e da! :)
evo ti tvoj "drug" Ajnstajn da ti objasni (koji bukvalno to objasnjava): https://www.bartbeemsterboer.nl/story-s ... ivity.html
teodati wrote: 23/03/2023 23:51 Kada pročitaš cijelu teoriju ćeš znati, jasno je zašto je cijelu ne dajem na forumima, već samo neke stvari, pitao si KAKO su nastali prostor i vrijeme i dao sam ti odgovor, POSTOJI beskonačno puta VEĆA dimenzija od naše, koja STVARA prostor i vrijeme kada se stvore uvjeti za to, a uvjeti su detalji, o tome samo u teoriji.

Ali eto opet da izađem u susret s malo općenitijim odgovorom, prostor i vrijeme su nastali kada je prošla polovina najveće dimenzije koja postoji, a koje je doslovno beskonačna, i izvana i iznutra, i to u samom vremenskom SREDIŠTU koje sveukupno postoji, prvo je nastala ona dimenzija beskonačno puta veća od naše, dakako.

Netko će reći, pa NIJE moguće da prođe polovina nečega beskonačnog, ali ja ću dokazati da se to upravo dogodilo i to detaljno i KAKO se to dogodilo.

Ali kada smo već na filozofiji, jedan filozofska misao, jel:

"Ako postoji vječnost, dakle nešto beskonačno, koje NEMA ni početak ni kraj, onda je BILO koje vrijeme koje nastaje u tome (pa i naše), nastalo tako da je PROŠLO beskonačno mnogo sveukupnog vremena, zašto, pa jer početka ni kraja nema, što znači da je MOGUĆE ono što tvrdi moja teorija, da postoji polovina BESKONAČNOSTI, dakle sveukupno SREDIŠTE svega postojećeg, a TO je zapravo IZVOR svega života, kako će se poslije pokazati, e da!
sad samo razmices stative. nije Bog, nego neko iznad. a onda ce i tvoj odgovor opet biti beskonacnost, jel tako? jer se moze dijeliti sa nulom, jel tako? jer ti mislis da beskonacnost i nula postoje onako... ti ne znas ni definisati sta nula znaci, pa cak ni filozofski. koliko je tebi godina uopste?

sredina od beskonacno, a? onako svojevoljno, a opet nekako izracunato iz guzice, jer si svojevoljno odredio gdje bi mogla biti...
Još ti nije jasno KAKO se dijeli s nulom kao produktom, matematika ti to jasno govori, ali ti si slijep za to, nema veze, ne moraš onda to ni znati.

A ove Einstenove BAJKE pričaj sebi a ne meni, vrijeme se ne može rastezati, jer NIJE fizički entitet (Einstein nije ni znao što je zapravo pravo vrijeme, to što mjere satovi neko je naše vrijeme koje sa pravim vremenom nema veze), isto kao što se sam prostor nema KAMO kriviti (osim u neku šuplju glavu), krive se POLJA SILA a ne sam prostor, i isto tako vrijeme nije isto što i prostor, postoje RAZLIČITO iako čine cjelinu prostor-vremena, da je Einstein ZNAO što su zapravo prostor i vrijeme i još važnije KAKO zbilja nastaju, ne bio takve gluposti tvrdio, ali nije imao pojma o tome, pa to znanost još ni danas NE ZNA, jedino zna tvrditi da su prostor i vrijeme nastali Velikim praskom, a kada se pita KAKO, nema pojma, em ti takvu znanost koja nešto tvrdi bez dokaza ili barem nekog objašnjenja, i veliš doći će netko pametniji od mene pa će mene pobiti što se prostora i vremena, tiče, e pa neće se to dogoditi jer je to KRAJ priče o prostoru i vremenu, i jedno i drugo je ISTOVREMENO I APSOLUTNO I RELATIVNO, zavisno od promatrača, o čemu Einstein nije imao pojma ko ni sadašnja znanost, pametnome dosta. 8)

I beskonačnost zbilja POSTOJI, i nula u matematici ju SAVRŠENO opisuje, ali ti slijep za to što ti sama matematika govori o dijeljenju s nulom, isto tako POSTOJI SREDIŠTE beskonačnosti, u kojoj SAV život nastaje, naravno da ti o tome pojma nemaš kao ni znanost, zato ću vas ja o tome poučiti da saznate ŠTO sve postoji i KAKO je sve nastalo, garant.

I kada misliš da si tako pametan, što ne riješiš TOČNO zadatak kojeg sam postavio sa formulom u postu broj 4, dokaži da nešto znaš izračunati ili zaključiti, a ne da samo brbljaš, kada shvatiš točan odgovor se javi, jer sva ostala pitanja su daleko teža u mojoj teoriji, a ovo je najlakše, tko to ne svlada nema šanse bilo što razumjeti iz teorije, a kamoli cijelu, e da! :komi:
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#69 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

Eto još jedno pitajnce iz moje teorije, a ima tih pitanja na stotine sve jedno teže od drugoga, ali mora se znati TOČAN odgovor, a ne da može biti ovako li onako, istina o nečemu je uvijek jedna, pa eto pitanja za jako pametne glavice:

"Imamo dva fiksna, ležeća, jednako velika beskonačna štapa, jednoga držimo u desnoj a drugoga u lijevoj ruci, sjedimo na stolcu, sada dođe neki klinac koji se igra, i odreže lijevi štap za jedan metar od lijeve ruke, tako da lijevi štap više ne dodirujemo, dakle je taj lijevi štap metar od nas, dok desni štap još uvijek čvrsto držimo u ruci sjedeći na stolcu, pitanje glasi, da li su ta dva štapa i sada jednako velika kao i prije rezanja, ili je sada desni veći za jedan metar?"

E da! :)
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#70 Re: "Teorija svega"

Post by teodati »

I pošto sam vidio da neki brkaju ono što JESTE Bog s vjerom nekih religija, moram naglasiti da Bog u mojoj teoriji NIJE neko osobno biće nego UZROK svega, dakle u tom kontekstu govorim o tome, ne o nekom starcu s bradom, očito to nekima treba reći, Bog kao uzrok svega, bez obzira što u biti jeste, a što je točno, i na to će moja teorija detaljno odgovoriti, e da! 8)
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#71 Re: "Teorija svega"

Post by megaribi1 »

teodati wrote: 24/03/2023 22:14 Ajde tko će prvi shvatiti i dati TOČAN odgovor, tome će biti moje prvo predavanje BADAVA u Zagrebu kada se teorija službeno objavi, sve će se detaljno objasniti svako pitanje.

Dakle:


"np+np=npI2np

Ovo je formula koja daje odgovor na ovo dolje pitanje koje slijedi, "np" označava najmanji prostor, kojega sam nazvao Nulti prostor, eto pitanja:

"Imamo dva najmanja prostora od kojih nema ništa manje, dakle se sastoje sami od sebe.

Oni su jedan pored drugoga te se dodiruju.

Pitanje glasi KOLIKO JE VELIKI prostor u kojemu se ta dva najmanja prostora dodiruju:

a) jedan takav prostor

b)dva takva prostora

c) istovremeno i jedan i dva takva prostora".

Koji je odgovor točan?"


:-?
Vaše np se zove Plankova dužina, i iznosi 0,000000000000000000000000000000000016 m. To u suštini definira minimalnu granicu veličine gdje se poznata fizika kvari. Veličinu ove jedinice je teško razumjeti jer je skoro beskonačno mala. Poređenja radi, proton je oko 100 miliona milijardi puta veći od Plankove dužine! Na ovoj skali, fizika predviđa da će sve četiri fundamentalne sile biti nerazdvojive i u osnovi kombinovane u jednu silu. Nakon ove granice, naučnici ne znaju kako bi se fizika, ako postoji, primijenila. Prema trenutno poznatoj kvantnoj fizici, također bi bilo nemoguće izmjeriti lokaciju, veličinu ili bilo koja druga kvantitativna svojstva bilo čega što bi moglo postojati na ovoj skali. Prema tome np2lp= 0,000000000000000000000000000000000032 m
Last edited by megaribi1 on 25/03/2023 23:17, edited 2 times in total.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#72 Re: "Teorija svega"

Post by megaribi1 »

Moj prethodni odgovor je predstavljao fizičku najmanju veličinu. Matematička je još mnogo manja, praktično nula, i zove se infinitezimala. No savjetujem vam da malo ponovite ili naučite osnove matematičke analize, pojam limesa, izvoda i integrala. Newton je uveo te pojmove pretpostavljajući da infinitezimale (te tačke nultih dimenzija) postoje. Cauchy-ju se to nije dopalo, pa je redefinisao te pojmovo kroz procese koji konvergiraju.

Kada budete učili limese, srešćete se sa neodređenim izrazima tipa nula podijeljeno sa nula, nula puta beskonačno, beskonačno podijeljeno sa beskonačno, beskonačno minus beskonačno , jedan na beskonačno i nula na beskonačno, i vidjećete da vrijednost tih izraza zavisi od pojedine funkcije koja se približava kritičnoj tački. Ali i da u ovom skupu realnih brojeva još uvijek ne smijemo pisati dijeljenje sa nulom, nego se koristi simbol lim ispred operacije koja obavlja dijeljenje sa brojem ekstremno vliskom nuli. Strpljenja. Trebate naučiti još dva skupa, skup kompleksnih brojeva, a zatim prošireni skup kompleksnih brojeva na Rimanovoj sferi. E, Rimanova sfera je skup u kome postoji beskonačnost i dijeljenje s nulom.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#73 Re: "Teorija svega"

Post by megaribi1 »

Image
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#74 Re: "Teorija svega"

Post by KraljicaIzJajca »

teodati wrote: 25/03/2023 21:44
KraljicaIzJajca wrote: 25/03/2023 10:15

Bog ima temelj svoga bitka u sebi, postoji kao duhovna supstanca. Vrijeme u svim religijama uopce nije odredjeno pocetkom i krajem poput sata, dana, mjeseca i godine, doslovno vrijeme je neodređeno i nema nikakve veze sa našom percepcijom vremena.

Bog je ljudski produkt, ideja o necemu savrsenom, a to ne ovisi od ljudske prirode. Religijska bajka.
Imaš pravo, vrijeme koje postoji nema veze sa našom percepcijom vremena, pa tako ni sa dilatacijom vremena koje satovi rade, nije vrijeme neki fizički entitet pa da ga se može usporavati, ubrzavati ili rastezati kak neki misle, vrijeme je NEOVISNO o bilo čemu, i postojalo je prije svemira i prije nas, a postojati će i kada svemira i nas više neće biti, pa še kak.
Da, upravo tako.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#75 Re: "Teorija svega"

Post by KraljicaIzJajca »

teodati wrote: 25/03/2023 22:50 I pošto sam vidio da neki brkaju ono što JESTE Bog s vjerom nekih religija, moram naglasiti da Bog u mojoj teoriji NIJE neko osobno biće nego UZROK svega, dakle u tom kontekstu govorim o tome, ne o nekom starcu s bradom, očito to nekima treba reći, Bog kao uzrok svega, bez obzira što u biti jeste, a što je točno, i na to će moja teorija detaljno odgovoriti, e da! 8)
Da bi vjerovao da je Bog uzrok svega, preduslov je vjerovanje u postojanje istog. :D

Meni je to nevažno. :)
Post Reply