OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1951 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 09/06/2022 00:02 dobro, daj jedan ili dva primjera od tih koje smatras drustveno najnekorisnijim da imamo o cemu pricati.
ne mozemo istovremeno pricati o sve i jednom zanimanju. to je jednostavno nemoguce i takva rasprava nema smisla.
Ja sam naveo stotinu primjera, a ti ne moraš da komentarišeš svih stotinu. Izaberi od navedenih samo jedan primjer i daj kmentar. Navedi argumente da je za život koisna ta vrsta rada, za koju ja tvrdim da je nepotrebna i nekorisna. Ili, na primjer, ja ne znam šta je tvoje zanimanje. Navedi ga i objasni nam da li je tvoje zanimanje društveno opravdano i korisno. Ne za tebe, za tebe je svakako korisno jer za taj svoj rad primaš platu od koje živiš, već objasni da li je tvoj rad za druge ljude koristan. Da li bi drugi ljudi na bilo koji način osiromašili ili bili oštećeni kad bi ta vrsta rada kojom se ti baviš bila ukinuta?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1952 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

DOZER,
Mnogo toga što si naveo da ne znamo, slažem se - NE ZNAMO. I to nije problem. Zašto bi, na primjer ja, morao da znam koju vrstu zemljišta gliste najviše vole i koriste za prehranu i kako se one međusobno odnose prilikom korištenja tog zemljišta da bi se što lakše održale u životu. O tome neka one same - gliste - brinu. Ovde nije riječ o glistama, već o nama ljudima, o tome šta mi kao cijelo svjetsko ljudsko društvo treba da radimo i kako da se jedni prema drugima odnosimo da bi preživjeli. Problem je što mi te osnovne stvari ne znamo. Problem je što se cijelo ljudsko društvo podijelilo po državama, vjerama, nacijama i klasama i naoružalo se do zuma, sa namjerom da u mržnji jedni druge pobijaju i istrijebe, misleći i tvrdeći da je to najbolji i najlakši način da se u životu održe. Naravno, svi mi na svojoj koži osjećamo da to nije bnajbolje rješenje našeg održanja, ali i nakon hiljada godina nismo uspjeli da nađemo rješenje kako da se od tog stradanja oslobodimo. Ne znam, šta ti misliš, možda bi bilo dobro da pitamo gliste šta one o tome misle?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1953 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 09/06/2022 02:54 DOZER,
Mnogo toga što si naveo da ne znamo, slažem se - NE ZNAMO. I to nije problem. Zašto bi, na primjer ja, morao da znam koju vrstu zemljišta gliste najviše vole i koriste za prehranu i kako se one međusobno odnose prilikom korištenja tog zemljišta da bi se što lakše održale u životu. O tome neka one same - gliste - brinu. Ovde nije riječ o glistama, već o nama ljudima, o tome šta mi kao cijelo svjetsko ljudsko društvo treba da radimo i kako da se jedni prema drugima odnosimo da bi preživjeli. Problem je što mi te osnovne stvari ne znamo. Problem je što se cijelo ljudsko društvo podijelilo po državama, vjerama, nacijama i klasama i naoružalo se do zuma, sa namjerom da u mržnji jedni druge pobijaju i istrijebe, misleći i tvrdeći da je to najbolji i najlakši način da se u životu održe. Naravno, svi mi na svojoj koži osjećamo da to nije bnajbolje rješenje našeg održanja, ali i nakon hiljada godina nismo uspjeli da nađemo rješenje kako da se od tog stradanja oslobodimo. Ne znam, šta ti misliš, možda bi bilo dobro da pitamo gliste šta one o tome misle?
Bas me ne kontas.... Ne pricam o individualnom nivou znanja o bilo cemu, nego generalno. A ostatkom si potvrdio ono sto sam i ja rekao - ponasamo se kao zivotinje, a tehnologija i tehnika, u sta spada i oruzje, samo je ekstenzija tog zivotinjskog nagona za samoodrzanjem.

Pa i Ajnstajnova teorija relativiteta je oborena, zar ne? Znaci - zivjeli smo 100 godina u zabludi. Svi. (Zanemarimo sto je Ajnstajn zapravo samo trebao, i uspio, skrenuti covjecanstvo s Teslinih izuma, prvenstveno besplatne energije za covjecanstvo).

Gliste mozemo pitati, ali nisam siguran da cemo dobiti odgovor. Bar ne razumljiv. Vjerovatno je identicno i iz glistine perspketive u odnosu na nas. Problem je sto mi mislimo da glista nije sposobna postaviti pitanje (i ne samo glista, nego i sve ostalo sto zivi i postoji). A cinjenica je da mi zapravo nemamo pojma da li je glista zaista nesposobna za to, ili je mi samo, zbog svoje nafuranosti da smo ober pametni, najjaci, najljepsi, najbolji i sve ostalo naj-naj, nismo sposobni razumjeti.

U zadnjih par godina na Aljasci su otkrivene, i to cak i nepobitno potvrdjene jer su snimljene kamerama i sonarima, zivotinje za koje smo mislili da su izumrle prije vise desetina miliona godina (pleziosaurus). Takodjer, postoje i svjedocenja ljudi, potpuno razlicitih i na razlicitim i prilicno udaljenim dijelovima Aljaske, koji svjedoce o vidjenju identicnih prizora, a koji su po svemu sudeci - megalodon.
Ima i treca stvar, ciji crtezi, stari minimano nekoliko stotina godina, potvrdjuju da je nekada davno i to neko stvorenje vidjano tu, a nedavno je pronadjem kompletan skelet upravo tog stvorenja sa slika. Ali daleko mladji od par stotina godina.

Dakle, mi nepobitno zivimo u velikim zabludama o svemu i svacemu vezano za nase okruzenje i planetu na kojoj zivimo, i za sve to je kriva iskljucivo nasa prepotencija. Religije su, naravno, vise nego zasluzne za nase takvo ubjedjenje, jer upravo nas one "uce" da smo posebni. A mi u stvari nismo ni svjesni koliko smo mali i nebitni.
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#1954 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

Dozeru, pokušaću da pojednostavim i svojim riječima objasnim ono na šta Ljubo ukazuje, naravno ako sam ga/vas ispravno shvatio. Ljubo mi je već ranije dao 'dozvolu' za takvo što, a nadam se da ni tebi to neće smetati.
Elem, kad se priča o znanju, treba uvijek imati na umu, i to na prvom mjestu, da postoje znanja od kojih čovjek nema nikakve koristi, dapače, čak su mu (mnoga) samo od štete.

Da bi se ovo razumjelo, čini mi se da može biti od pomoći ona mudrost koju je (navodno) sročio Lao Ce: „Pazi na svoje misli, one postaju želje. Pazi na svoje želje, postaju riječi. Riječi postaju djela → navike → karakter → sudbina!"

S obzirom da su misli u suštini znanje, to znači da nam znanje određuje sudbinu i samim tim znači da, ako nismo baš zadovoljni našom 'sudbinom', da je izvor nezadovoljstva u znanju, tj. neznanju kako da budemo zadovoljni i srećni.
Znači, 'znanje je zakon' :D ali nipošto i nikako svako znanje.


Usput, Dozeru druže i dobri čovječe, kad ćemo 'više' na kafu, bedž te svakako ("odavno") 'čeka', naravno ako ga želiš, a bo'me i da koju uživo prozborimo, ne samo o Zakonu postojanja?!

@SmokingMan – dobro nam se vratio i bolje nas našao, vidimo se sve trojica, zajedno, nadam se!?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1955 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 09/06/2022 13:55Dakle, mi nepobitno zivimo u velikim zabludama o svemu i svacemu vezano za nase okruzenje i planetu na kojoj zivimo, i za sve to je kriva iskljucivo nasa prepotencija. Religije su, naravno, vise nego zasluzne za nase takvo ubjedjenje, jer upravo nas one "uce" da smo posebni. A mi u stvari nismo ni svjesni koliko smo mali i nebitni.
Sve je tačno što si rekao. Naši umovi su mora zabluda. Samo, po mom mišljenju, naučnici, filozofi, ideolozi i političari su više krivi što živimo u zabludama i patimo se, nego religije. Tako, na primjer, fizičari još uvijek ne znaju šta je materija, biolozi ne znaju šta je život, psiholozi, šta je svijest, filozofi, šta je Bitak, a ideolozi i političari, zaduženi da svijet uvedu u duhovno i materijalno blagostane, po svojim rješenjima i zaoknima o tome kako ljudsko društvo treba da bude organizovano da bi se to postiglo, vode nas pravo u propast.

Ipak, nije sve mrak. Evo, pojavilo se i Svjetlo u mraku, u kojem će sve naše zablude postepeno da izgore. To je, naravno, Nauka o Svijesti, sa značenjem Zakona sveukupnog postojanja i značenjem Vječite i Konačne Istine o postojanju materije, života i Svemira. To je Nauka o Doobru i Zlu po kojoj su cijeli materijalni Svemir i život u njemu sagrađeni. To je ISTINSKA, PRAVA, JEDINA i NEOBORIVA PRIRODNA NAUKA, s obzirom da u prirodi, osim Svijest, nikakva druga prirodna sila i pojava ne postoji o kojoj bi moglo da se naukuje. Što prije uspijemo uvu nauku da razumijemo i po njenom Zakonu harmonije i dobra se uskladimo, to ćemo prije da se spasimo od propasti, tj. lažnih svjetskih nauka i zakona po kojima smo do sada živjeli i stvarali haos i zlo.

Šta postoji?
Postoji samo Svijest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.

Kako Svijet postoji?
Svijest postoji sama po sebi, kao svoj i uzrok i posljedica, tako što se uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji vječito pretače kroz svoja tri prirodna obllika i stanja.

Zašto Svijet postoji tako kako postoji?
Zato jer je to jedini način da izbjegne haos i zlo, a osvari harmoniju i dobro.

Naravno, samo ako uspe kroz iskustvo haosa i zla da shvati da ona sama, u svom neznanju, stvara i živi u haosu i zlu i da je ništa ne sprečava da se oslobodi neznanja, haosa i zla i počne da živi u harmoniji i dobru.

Takođe i da se oslobodi kukastog krsta kao simbola neznanja, haosa i zla, tj. simbola podjele, konkurencije mržnje i borbe svakoga sa svakim i nepravde, i zakiti se simbolom znanja harmonije i dobra, tj. simbolom jedinstva, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravede.

Uh, koliko sam samo puta sve ovo na ovoj temi ponovio, ali slabo, malo ko shvata. Izgleda da je stina ono što neki vele: "lakše je ljudima ujerati metar u duphe, nego cent u glavu".
Image
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1956 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Planamac,
Ti si "svjetlo u tami". Samo tako nastavi, neka se vidi da nisam sam - da nas još ima.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1957 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 10/06/2022 03:24 Šta postoji?
Postoji samo Svijest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.
Ovo je ono u cemu se ne mozemo nikako sloziti. "Svijest" i "svjesnost" su samo ljudski pojmovi kojima se pokusava definisati i objasniti jedan sirok dijapazon prvenstveno neopipljivih, dakle nematerijalnih stvari pomocu kojih ziva bica, prvenstveno ljudi, razumijevaju svoje okruzenje. Tu se onda uklapa i sve materijalno, dakle opipljivo, i ta kombinacija na kraju dovodi do pojmova svijest i svjesnost.
Razmisli, i skontaces da to jesta tako. Davno sam ti rekao da bez mozga, koji je materijalan, nema ni svijesti. I ovo je notorna i nepobitna cinjenica.
Najjednostavniji dokaz ovoga jeste da bez postojanja materije (a znamo da materija postoji, kao i od cega se sastoji - od nano nivoa, preko atoma, do molekula), mi naprosto ne bismo bili svjesni nicega.
Npr. slijep covjek nije svjestan svog okruzenja na isti nacin na koji to jeste onaj koji nije slijep, ali je ipak svjestan da to okruzenje postoji jer ga cuje i moze dodirnuti. Mozak dalje procesira te informacije i kreira sliku koju vidi samo taj slijepi covjek u svom - mozgu.
Gluh covjek nije svjestan zvukova koji ga okruzuju jer ih ne cuje, ali slicno slijepcu i on u svom mozgu ima svjesnost o tome da zvukovi postoje iako ih ne cuje. Ukratko, svijest = budnost i sposobnost razumijevanja, a svjesnost = procesiranje svih primljenih podataka koji tvore informacije, iz cega onda proizilazi znanje. A do svega toga dolazimo pomocu nasih 5 cula, neki i pomocu razvijenijeg sestog (neki to jos nazivaju i predosjecaj, instinkt i atavizam), pri cemu nista od toga nije moguce bez - mozga.
Dakle, na koji god nacin pokusas oobjasniti svijest i svjesnost, prakticno ce se uvijek doci na mozak i cinjenicu da bez njega nema ni ova dva pojma.
Kako Svijet postoji?
Svijest postoji sama po sebi, kao svoj i uzrok i posljedica, tako što se uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji vječito pretače kroz svoja tri prirodna obllika i stanja.
Ne, ne postoji, i to sam vec objasnio na X nacina. Takodjer, svijest nema svoja fizicka svojstva, a nema upravo iz razloga koje sam naveo iznad. Svijest i svjesnost su iskjucivo psihicke kategorije, a psihicko ne postoji bez materijalnog, tj. bez - mozga.
Zašto Svijet postoji tako kako postoji?
Zato jer je to jedini način da izbjegne haos i zlo, a osvari harmoniju i dobro.
Naravno, samo ako uspe kroz iskustvo haosa i zla da shvati da ona sama, u svom neznanju, stvara i živi u haosu i zlu i da je ništa ne sprečava da se oslobodi neznanja, haosa i zla i počne da živi u harmoniji i dobru.

Takođe i da se oslobodi kukastog krsta kao simbola neznanja, haosa i zla, tj. simbola podjele, konkurencije mržnje i borbe svakoga sa svakim i nepravde, i zakiti se simbolom znanja harmonije i dobra, tj. simbolom jedinstva, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravede.
Bez ljutnje, ali sve ovo ne znaci nista. Naprosto, u ovome sto si napisao ne postoje nikakve logicke i logicne uzrocno-posljedicne veze.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1958 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 10/06/2022 12:36
Ovo je ono u cemu se ne mozemo nikako sloziti. "Svijest" i "svjesnost" su samo ljudski pojmovi kojima se pokusava definisati i objasniti jedan sirok dijapazon prvenstveno neopipljivih, dakle nematerijalnih stvari pomocu kojih ziva bica, prvenstveno ljudi, razumijevaju svoje okruzenje.
Nije tačno da se sa ovim ne možemo složiti. Evo, ja se u ovome slažem sa tobom i priznajem da su "svijest" i "svjesnost" nematerijalni pojmovi, pomoću kojih živa bića razumijevaju svoje okruženje. Ali moram da dodam da ovi pojmovi, iako su nematerijalni, oni nisu nepojmljivi. Nazivi ovih pojmova su: opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje. Svaki odrastao čovjek iz iskustva svoje vlastite svijesti i svjesnosti zna šta ovi pojmovi znače. Zna da su to psihičke radnje - tako i u psihologiji kao nauci stoji - pomoću kojih čovjek percipira, osjeća, razumijeva i pamti svoje okruženje i na taj način dovodi sebe u stanje svjesnosti, tj. u stanje opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja svoga okrušenja.
Razmisli, i skontaces da to jesta tako. Davno sam ti rekao da bez mozga, koji je materijalan, nema ni svijesti. I ovo je notorna i nepobitna cinjenica.
I sa ovim se, donekle mogu složiti. Ja samo ne bih rekao da "bez mozga koji je materijalan, nema svijesti", već bih rekao da bez cijeloga našeg tijela koje je materijalno, nema svijesti, jer naše cijelo materijalno tijelo rasplaže sa navedenih pet psihičkih sposobnosti. Ono može i da opaža iz pomoć svojih pet čula i da osjeća i pamti i misli i razumije. Što naravno, važi i za mozak, jer i on je materijalan. Pa bih onda zaključio da je materija od koje je sačinjen ljudski organizam, kao i sva druga materija od koje je sagrađen Svemir, ta koja raspolaže sa pet psihičkih sposobnosti i dao bih se u potragu za dokazima da je to zaista tako. I gle čuda, u prirodnim naukama i psihologiji postoji obilje dokaza da sva materija od koje je sagrađen Svemir raspolaže sa tih sedam sposobnosti. I na kraju mi ne bi ostalo drugo, nego da zaključim da je, zapravo materija napregnuta i pokrenuta svijest, jer materija od koje su sagrađeni Svemir i život je fizička radnja naprezanja i kretanja. Iz čega na kraju slijedi novi zaključak da je Svijest nešto NEMATERIJALNO, koje raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, pomoću kojih sebe dovodi u stanje svjesnoti.

Sve je ovo u okviru prirodnih nauka i psihologije već dokazano i ja sam ovo isto u ovoj temi več ko zna koji put ponovio i ne shvaćam kako ti još uvjek to nisi skontao. Pogotovo što je to do kraja i logično i razumljivo. Problem je samo što ni naučnici to još uvijek nisu skontali, zato jer su slabi logičari, tj. filozofi. Još uvije se drže nebuloze da je mozak taj koji proizvodi svijest i navalili na istraživnje mozga da dokažu da mozak proizvodi svijest. I ni na pamet im ne pada da se zapitaju, a ko proizvodi mozak? S obzirom da rasplažu činjenicama i argumentima da materija sama u majčinoj utrobi, od sebe same gradi i čovjekovo tijelo i njegov mozak, u čemu nikada ne bi mogla da uspije da ne rasplaže s svih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti - i naprezanja i kretanja i opažanja i osjećanja i pamćenja i mišljenja i razumijevanja.
Najjednostavniji dokaz ovoga jeste da bez postojanja materije (a znamo da materija postoji, kao i od cega se sastoji - od nano nivoa, preko atoma, do molekula), mi naprosto ne bismo bili svjesni nicega.
Upravo sve ovo isto sam i ja naprijed rekao. Dakle, u svemu se slažemo. I jedino ti još, moj Dozeru, ostaje, da pozoveš Planamca, da od njega uzmeš onaj simbol Svijesti i njime se okitiš.
Npr. slijep covjek nije svjestan svog okruzenja na isti nacin na koji to jeste onaj koji nije slijep, ali je ipak svjestan da to okruzenje postoji jer ga cuje i moze dodirnuti. Mozak dalje procesira te informacije i kreira sliku koju vidi samo taj slijepi covjek u svom - mozgu.
I sa ovim se slažem, jer naše materijalno tijelo može i na druge načine da opaža svijet oko sebe, a ne samo očima. Postoje i druga tjelesna čula, čulo sluha, mirisa, okusa i dodira. A onda cijelo tijelo to sve pamti, ne samo mozak. Čak i čovjekova aura, tj duša, koja kad se odvoji od tijela, sve to isto zna kao i sa tijelom i mozgom. Pričao sam o mojim iskustvima o tome u jednom od mojih videa. Mnogo ljudi u svijetu imaju takva iskustva. Tu je i iskustvo kliničke smrti itd. Kad čovjek izađe iz tijela, a to je nčovjekova aura, ona je i dalje svjesna, a nema ni fizičko tijelo, ni mozak.
Ukratko, svijest = budnost i sposobnost razumijevanja, a svjesnost = procesiranje svih primljenih podataka koji tvore informacije, iz cega onda proizilazi znanje.
Blizu si, samo bih ja to rekao ovako: Svijest je ono koje postoji, koje je spsobno da sebe dovede u stanje svjesnosti. Svijest je nešto nematerijalno, koje raspolaže sa dvije fizičke sposobnosti, naprezanja i kretanja pomoću kjih poprima fizička svojstva sile i mase i tako postaje materijalno. I koje istovremeno rasplaže i sa pet psihičkih sposobnosti: opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja svoje materijalnosti, tj. svog naprezanja i kretanja. Što znači da Svijest mora da bude i materijalna da bi mogla sebe da dovede u stanje svjesnosti,jer kad ne bi mogla da bude materijalna, ne bi imala šta da opaža, osjeća, pamti, misli i razumije.
A do svega toga dolazimo pomocu nasih 5 cula, neki i pomocu razvijenijeg sestog (neki to jos nazivaju i predosjecaj, instinkt i atavizam), pri cemu nista od toga nije moguce bez - mozga.
E hebiga, sve fino počneš i onada na kraju sa tim mozgom sve shebeš. Na primjer, glista nema mozak, a i ona može i da se napreže i kreće o opaža i osjeća i pamti i misli i razumije svoje okruženje. Ne bi mogla da se održi u životu da sve to ne može. To mogu čak i biljke. Ne ona sama glista, kao glista ili biljka kao biljka, već materija koja tijelo glisteili biljke od sebe same gradi, isto kao i čovjeka ili bilo šta drugo. Ti vdio da se naučnici zalijepili za mozak i istražuju mozak da dokažu da mozak proizvodi svijest, pa i ti. Pusti naučnike, oni su za te stvari glupi. Kao i za mnoge druge stvari, Umjesto da smišljaju tehnologije za materijalnu proizvodnju da ljudi pomoću njih što lakše ostvare materijalno blagostanje, oni se dali na smišljanje i proizvodnju ratnih tehnologija - nuklearnih, hemiskih, bioloških i meteoroloških itd - da sa njima unište ljude. I ti se za takvim buhaletinama povodiš i vjeruješ im.
Dakle, na koji god nacin pokusas oobjasniti svijest i svjesnost, prakticno ce se uvijek doci na mozak i cinjenicu da bez njega nema ni ova dva pojma.
Ama kakav mozak? i moj mali u gaćama sve može isto što i mozak - i da se napregne i pokrene i opazi i osjeti i zapamti i razumije - ćim mu se primakne ona ženska stvar. Duduše sada sam malo ostario, pa to malo teže ide, ali ti si mla, izvrši eksperiment i uvjeri se.
Takodjer, svijest nema svoja fizicka svojstva, a nema upravo iz razloga koje sam naveo iznad. Svijest i svjesnost su iskjucivo psihicke kategorije, a psihicko ne postoji bez materijalnog, tj. bez - mozga

Meni se čini da tebi upravo mozak najviše smeta da bi mogao da razumiješ šta su materija, svijest i svjesnost. Da razumiješ da materija ne bi mogla da postoji kad ne bi bila svjesna, niti bi svijest mogla da postoji kad ne bi bila materijalna. Da razumiješ da su Materija i svijest jedna i ista prirodna sila i pojava. Kad tu pojavu opažamo iz vana, čulno, tada je opažamo kao materiju. A kad ona samu sebe opaža u sebi, vančulno, tada ona ne opaža sebe kao materiju, već kap svijest.
Bez ljutnje, ali sve ovo ne znaci nista. Naprosto, u ovome sto si napisao ne postoje nikakve logicke i logicne uzrocno-posljedicne veze.
Između fizičkih, materijanih i psihičkih svjesnih radnji, naravno da postoje uzročno posljedične veze, ali ih ti još ne uočavaš. Izvrši eksperiment i napregni se i pokreni, ako možeš, a da ne pomisliš na naprezanje i kretanje i ne poželiš da se napregneš i pokreneš. Ovo je primjer da fizičkog, materijalnog ne može da bude bez psihičkog svjesnog. Ili hajde opazi, osjeti i zapamti svoje fizičko naprezanje i kretanje, ako sne ne napreežš i ne krećeš, ako možeš i to ti je dokaz, da psihičkog i svjesnog ne može da bude bez fizičkog, materijalnog. Kao što sam već rekao, fizičko i psihičko su jedno i isto. To su samo dva različita načina opažanja jedne i iste prirodne sile i pojave, čulno i vančulno.

Ipak, sve kad se sabere, blizu si da razmiješ Zakon postojanja. Da razumiješ da su fizičko i psihičko jedno i isto. To oboje je Svijest koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih sve od sebe same gradi, cijeli Svemir i život u njemu, kao i ljuddsko tijelo na kraju i ljudski mozak. Dakle, ne proizvodi mozak svijest, već svijest proizvodi mozak. Bez svijesti koja je materijalna, koja proizvodi mozak od sebe same, mozak ne bi bio moguć.

Javi se kad uspiješ sve ovo da skontaš, da bi mogao da dobiješ prolaznu osjenu iz Nauke o Svijesti i bedž sa simbolom svijesti, kao svjedočanstvo da si položio ispit.
Image
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#1959 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 09/06/2022 02:25
belfy wrote: 09/06/2022 00:02 dobro, daj jedan ili dva primjera od tih koje smatras drustveno najnekorisnijim da imamo o cemu pricati.
ne mozemo istovremeno pricati o sve i jednom zanimanju. to je jednostavno nemoguce i takva rasprava nema smisla.
Ja sam naveo stotinu primjera, a ti ne moraš da komentarišeš svih stotinu. Izaberi od navedenih samo jedan primjer i daj kmentar. Navedi argumente da je za život koisna ta vrsta rada, za koju ja tvrdim da je nepotrebna i nekorisna
ovo ovdje si dobro rekao drug Ljubo. ti si tamo napravio neki sateras gdje se nema sta komentarisati. kako da ja navedem bilo kakav argument za bilo sta ako ti pricas u plurima i sveopcenito. nadao sam se da ces izdvojiti jedno ili dva zanimanja koja smatras najnekorisnijim, pa da mozemo nastaviti pricu dalje... valjda nije tesko izdvojiti najgore ili par njih...
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1960 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo..... Ja mislim da si ti za svoju teoriju uzeo pogresnu premisu, i da se upravo zbog toga zapetljavas u nemogucnost njene potvrde.

Mislim da ti je termin "svijest" pogresan u svemu, i da upravo radi toga stalno upadas u beskonacnu petlju nemogucnosti kvalitetnog, prihvatljivog i razumljivog objasnjenja, koje bi se onda moglo na neki nacin dokazivati i potvrdjivati.

Pokusacu ti na samo 2 primjera ovo dokazati.

1. Tvoj mali u gacama, kao i moj i bilo ciji, apsolutno nece reagovati na zensko tijelo ukoliko nismo budni, tj. ako nam mozak spava iz bilo kojeg razloga. Ako smo u dubokom snu, komi ili nesvijesti, ili ako nam je mozak iz bilo kojeg razloga fizicki ostecen u mjeri da je neaktivan (da smo na aparatima recimo) - nas mali nece reagovati ni da ga cuclaju Klaudija, Naomi, Dzenifer i sve missice svijeta zajedno. To je tako jer nase meso, i bilo koje nase kretanje, ne radi bez svjesne ili podsvjesne naredbe naseg procesora podataka i informacija, tj. mozga koji upravlja bukvalno svakim nasim atomom.

2. Voda je materijalna, slazemo li se? Na koji nacin je svjesna?
Isto pitanje se odnosi i na tvoje materijalne gace, kompjuter s kojeg tipkas, stolicu na kojoj sjedis, zidove koji te okruzuju, zrqk koji udise(mo)s, itd.itd.

Upravo zbog ovoga, i slicnih primjera koje sam ti navodio, mislim da ti je teorija postavljena na pogresnoj terminologiji, tj. "svijesti" i "svjesnosti". Na to onda idu i dobro i zlo, haos, itd.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1961 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer.
Stvrno ništa ne kapiraš. Izgleda da je glavni problem u tome što tvoja i moja definicija Svijesti nisu iste. Hajde da krenemo od toga. Ja sam moju definiciju Svijesti u ovoj temi izdeklamovao puno puta i opat ću. Moja Definicija Svijesti glasi:

da je Svijest ono koje je sposobno da se be dovede u stanje svjesnosti.

I onda, da bih opravdao tu svoju definiciju, naveo sam onih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, bez kojih svjesnosti ne može da bude.

I dalje, s obzirom da tih sedam fizičkih i psihičkih radnji ne mogu vršiti same sebe, već da mora postojati vršilac koji ih vrši, postavio sam pitanje ŠTA POSTOJI, jer logično je da radnje ne može vršiti ono koje ne postoji. Pa sam se onda pozvao na fiziku, koja je došla do otkrića i saznanja da samo energija postoji.

Pa mi na kraju nije ostalo drugo nego da zaključim da je energija, zapravo, za sebe i u sebi, Svijest, koja je sposobna da vrši sedam fizičkih i psihičkih radnji, pomoću kojih sebe dovodi u stanje svjesnosti i pomoću te svjesnosti od sebe same, putem samoorganizovanja svojih dijelova i čestica gradi sve materijalne oblike u Svemiru, kao i samog čovjeka i njegov mozak.

Na kraju, da bi se ovo moje objašnjenje postojanja Svijesti moglo smatrati ispravnim, ostaje još samo da se nabroje argumenti iz oblasti prirodnih nauka i psihologije da energija zaista i raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Uz napomenu da sve što se u okviru prirodnih nauka i psihologije zna o materiji,životu i Svemiru, može da posluži kao argument.

I to je sve.
*******************************************************************

Hajde sada ti, Dozer, uradi ovo isto što sam i ja uradio. Prvo daj svoju definiciju Svijesti, i onda redom nabroj argumente pomoću kojih misliš da možeš da je opravdaš, pa da onda uporedimo tvoju i moju definiciju i argumente, da vidmo čija dafinicija drži vodu, a čija je šuplja i propušta? Ako to nisi u stanju, onda nemoj više po ovom pitanju da se javljaš. Ne možeš reći da moje obašnjenje Svijesti ne valja, ako ne poznaješ drugo objašnjenje koje valja. Ne možeš samo reči da mozak proizvodi svijest, ako ne znaš da objasniš ko i kako je proizveo mozak? Da li je taj, ko je proizveo tako savršen ljudski organizam i mozak, koji su ravni čudu, mogao to da uradi, bez da je bio sposoban da vrši sedam fizičkih i psihičkih radnji i bez toga da je izuzetno inteligentan, tj, svjestan. Sve to moraš podrobno i argumentovano da objasniš da bi moje objašnjenje o postojanju Svijesti mogao da oboriš.

Hajde da te vidimo!
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1962 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Pa dao sam ti sve to iznad, kao i prakticne primjere kojima to dokazujem.

Da banalizujem...na koju tacno energiju mislis u svojoj definiciji?
Znamo da je energija neunistiva i da moze mijenjati oblik, tj. pretvarati se iz jedne vrste u drugu, ali ne moze istovremeno biti u svim oblicima.

Na koju energiju ti mislis kad kazes da je ona Svijest?
Davno sam ti i ovo pojasnio, ali ocito si to zanematio i nastavio po svom.
Sjeti se - materija daje energiju, a ne obratno.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1963 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 12/06/2022 09:56 Pa dao sam ti sve to iznad, kao i prakticne primjere kojima to dokazujem.
Nisi dao ništa. Samo si dao tvrdnju da mozak proizvodi Svijest, bez objašnjenja ko i kako je proizveo mozak. Hajmo ponovo. Prvo daj definiciju i Svijesti i mozga, a zatim i argumente pomoću kojih te definicije opravdavaš. Ne mžeš tvditi da mozak proizvodi Svijest, ako ne daš tačnu definiciju Svijesti i mozga, jer jedino tako možemo da znamo na šta tačno misliš kad tvrdiš da mozak proizvodi Svijest.
Pa dao sam ti sve to iznad, kao i prakticne primjere kojima to dokazujem.Na koju energiju ti mislis kad kazes da je ona Svijest?
Mislim na nematerijalni kvantni vakuum. To je polje mirujuće energije. Kvantni fizičari danas vrše razne eksperimente kako da po načinu pokretanja kvantnog vakuuma dobiju neograničene količine besplatne energije.

I upravo taj kvantni vakuum je polje nepokrenute mirujuće Svijesti. On je taj koji raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti pomoću kjih sebe dovodi u stanje svjesnosti i pomoću te svoje svjesnosti počinje da evoluira. Odnosno, počinje putem samoorganizovanja svojih dijelova i čestica da gradi Svemir i život u njemu. I na kraju i čovjeka i njegov mozak.

U prirodnim naukama i psihologiji postoje nebrojeni dokazi da energija, koja je nastala putem samopokretanja kvantnog vakuuma, raspolaže i sa pet psihičkih sposobnosti, bez kojih svjesnosti ne može da bude, a time ujedno ni evolucije života i Svemira. Dakle, to dvoje, moja definicija Svijesti, koja glasi da je svijet ono koje je sposobno da dovede sebe u stanje svjesnosti i naučni dokazi da energija od koje su sagrađen život i Svemir raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, potrebnih da bi moglo da bude svesnosti su PODUDARNI. To dvoje se uzajamno i objašnjavaju i potvrđuju i dokazuju.

A kod tebe nema ni definicije, ni objašnjenja, ni dokaza. Ti samo kažeš: "Mozak proizvodi Svijest", a ne znaš ni da definišeš, niti objasniš, ni mozak ni Svijest.

Uostalom, nije moguće objasniti ni Svemir, ni život u Svemiru, sve dok do kraja ne objasnimo gradivni materijal od kojeg su sagrađeni život i Svemir, zato što ni Svemir, ni život sa značenjem posljedice, ne mogu da imaju nikakva druga svojstva, ni kvalitete, nego što ih ima materijal od kojeg su život i svemir sagrađeni. sa značenjem uzroka života i Svemira. Isto kao što kula koju dijete na plaži napravi od pijeska, ne može da bude ništa drugo do taj isti pijesak od kojeg je kula napravljena. Pijesam uvijek ostaje pijesak, ma kakav oblik da mu damo. Upravo onako kako i fizičari tvrde, da samo energija postoji, da je nestvoriva i neuništiva i se samo pretače iz oblika u oblik. Problem fizičara je samo što još uvijek nisu uspjeli da saznaju šta je suština energije. Oni mogu da opažaju samo njenu spoljašnjost i otkrivaju šta energija za njih kao posmatrače iz vana jeste, a šta je ta ista energija za samu sebe u sebi, pojma nemaju. Jer suština enegije je upravo to šta ona za samu sebe u sebi jeste, a ne šta je za tamo nekog Ajnštajna koji je opaža iz vana, koji ne zna da je energija za samu sebe u sebi, Svijest. Svijest je po tome što osim fizičkih sposobnosti naprezanja i kretanja, raspolaže i sa pet psihičkih sposobnosti: opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, pomoću kojih sebe dovodi u stanje svjesnosti. Bez te svjesnosti energija ne bi mogla da evoluira. Kad bi energija bila mrtva i sve ono što bi od nje moglo da nastane, bilo bi takože mrtvo. Pogotovo što postoji logika po kojoj mrtvo ne može da pstoji, već samo ono koje je živo.

Treba znati i ovo da neki naučnici definušu Svijest kao "SPOSOBNOST REAKCIJE". U nauci se danas zna da sve što postiji, od najmanje čestice, pa do samog Svemira kao cjeline, raspolaže sposobnošču reakcije. Upravo ta sposobnost svega da reaguje je dokaz da je sve Svijest, tj. da sve što postoji raspolaže i sa pet psihičkih sposobnosti, bez kojih nikakve reakcije ne bi moglo da bude. Ništa ne bi moglo da reaguje na svoju okolinu, kad ne bi bilo sposobno da je opazi, osjeti, razuzmije i zapamti.

Takođe, fizičari i biolozi danas tvrde da postoji samo energija i informacija. Takođe i da je energija nosilac informacije i d bez energije informacije ne može da bude. NIti da bi informacija mogla da postoji kad energija ne bi mogla da je stvori. A da li bi bez pet psihičkih sposobnosti - opažanja, osjećanja, razumijevanja i pamćenja mogla da je stvori i bez sposobnosti mišljenja da je upotrijebi? Da li bi jedan mali, okom nevidljivi DNK molekul, na primjer, mogao u sebi da nosi informaciju, tj. znanje o tome koako izgleda ljudski organizam i njegov mozak i po tom svom znanju sagradi i ljudski organizam i njegov mozak, da nije maksimalno svjestan i izuzetno inteligentan? Ne bi!

Dozeru, mnogo je toga potrebno znati i sve to što se zna logički povezati u smislenu cjelinu da može i da se razumije. NIje dovoljno samo reći: "Mozak proizvodi svijest" i praviti se da smo sve rekli. NIsi ti kriv što tako razmišljaš, jer i neurolozi širom svijeta stoje na tom pogrešnom stanovištu. To i jeste razlog što se na polju istraživanja fenomena zvanog "Svijest" još uvije nisu makli s mjesta. Niti će da se maknu, jer traže rješenje i objašnjenje tamo gdje tog rješenja i objašnjenja nema.
Sjeti se - materija daje energiju, a ne obratno.
Ama, kakva materija? Fizičari su odavno došli do otkrića i saznanja da materija ne postoji, već samo energija, koja se uviijk fizički manifestuje kao elektromagnetno polje koje vibrira. I Tesla je tvrdio da je sve što postoji ELEKTRICITET. Fizičari takođe danas kažu: "SVE JE VIBRACIJA". Ovome još treba dodati i reći ovo: "SVE ZA SEBE I U SEBI JE SVIJEST".
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1964 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Po obicaju nadrobis svega, ali jos nikad nisi dao preciznu definiciju procesa kojim Svijest (energija) postaje Svjesna.

Na koji to nacin Svijest postane Svjesna?
Ovo je pandan tvom pitanju na koji nacin mozak postane svjestan.

Oni sto jesi potvrdio je upravo ono sto ti ja uporno govorim - kazes da kvantni vakuum, tj. energija u mirovanju, tj. Svijest pomocu svojih cestica kreira sve ostalo.
OK. Ono sto ocito ne uvidjas u toj definiciji su - cestice. A sve cestice su - materijalne.
Ne postoje nematerijalne cestice. To je oksimoron.

Prostim logickim procesom se dolazi to zakljucka da su cestice kvantnog vakuuma ono sto stvara i pokrece energiju, koja se nadalje pretace iz oblika u oblik, cime se onda raznim procesima kreira sve ostalo.

Ili, ukratko, i koliko god se ti jezicki lomio da opravdas svoju teroriju, nema energije bez materije jer je materija ono sto stvara energiju.

Ako mislis da nije ovako, daj mi primjer kojim ces to potvrditi, tj. daj mi samo 1 primjer energije u koji nije ukljucena materija.
I, naravno, objasnjenje procesa kojim Svijest postaje Svjesna.

Ja sam ti vec dao proces kojim mi, i ostala ziva bica, dolazimo do svijesti i svjesnosti o necemu (podatak = informacija = znanje = svijest = svjesnost), sve je to uz pomoc neke energije, i obaveznog prisustva materije.
Bonus pitanje - sta se desava sa svijescu kad smo u nesvijesti?

Pokusah ti dobronamjerno ukazati na pogresnu terminologiju, ili pojmove koje koristis u svojoj teoriji, ali ti ides na neku drugu stranu, pa hajde... idemo tom stranom.
Imas svoju teoriju, daj nam je nekako i dokazi. 1000x ponavljanje onoga sto stalno.ponavljas ne znaci da si nesto zaista i objasnio, a jos manje da ce to postati istina. Bar kod mene nece, sve dok ne vidim logicki precizne i provjerljive podatke.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1965 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 12/06/2022 12:36 Po obicaju nadrobis svega, ali jos nikad nisi dao preciznu definiciju procesa kojim Svijest (energija) postaje Svjesna.

Naravno da sam dao definiciju pomoću koje energija postaje svjesna, odnosno, naveo sam kojim sposobnostima Svijest mora da raspolaže da bi sebe dovela u stanje svjesnosti. To su onih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: napreznje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje. Bilo koju od ovih sedam radnji da vrši, Svijest je svjesna da je vrši. Kad se napreže, ona je svjesna da se napreže. Kad se kreće, ona je svjesna da se kreće. Kad nešto opaža, ona je svjesna da opaža. Kad osjeća, ona je svjesna da osjeća. Kad pamti ona je svjesna da pamti, kad nešto misli ili razumije, ona je svjesna da misli i razumije. A kad ne vrši niti i jednu od ovih sedam fizičkih i psihičkih radnji, tada spava dubokim snom i nije svjesna ničega.

Kod tebe je samo problem što ti slabo kapiraš stvari i kad ti se po ko zna koji put sve objasni. Navikao si da učiš stvari napamet, bez razumijevanja. Uvijek iznova pitaš, čak i kad ti se to po više puta objasni: "Kako automobil može da ide a da ga volovi ne vuku".
Last edited by Ljubo2 on 13/06/2022 03:47, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1966 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 12/06/2022 12:36 Na koji to nacin Svijest postane Svjesna?
Ovo je pandan tvom pitanju na koji nacin mozak postane svjestan.

Mozak ne postoji. Ne postoji ni ljudski organizam. Ne postoji ni Svemir. Postoji samo energija od koje su napravljeni ljudski organizam, njegov mozak i Svemir. Ono što ne postoji, ne može biti svjesno. Samo energija može da bude svjesna, jer samo ona postoji. Svemir, ljudski organizam i njegov mozak su samo oblici energije. Analogno tome, Isto kao što uvijek i samo pijesak na plaži postoji, čak i onda kada dijete na plaži od pijeska napravi kulu. Naravno, ukoliko i pijesak na plaži nije samo oblik nečega koje postoji prije pijeska, od čega je i pijesak nastao samo kao oblik.

Oni sto jesi potvrdio je upravo ono sto ti ja uporno govorim - kazes da kvantni vakuum, tj. energija u mirovanju, tj. Svijest pomocu svojih cestica kreira sve ostalo.
OK. Ono sto ocito ne uvidjas u toj definiciji su - cestice. A sve cestice su - materijalne.
Ne postoje nematerijalne cestice. To je oksimoron.

Koliko je meni poznato, fizičari tako ne tvrde. Oni tvrde da u kvantnom vakuumu nema materije, odnosno energije, koju bi oni mogli svojim instrumentima eksperimentalno da registruju i dokažu. Sve do momenta dok se neka čestica kvantnog vakuuma ne napregne i pokrene i tako postane opažljiva, mjerljiva i eksperimentom dokažljiva. I oni od tog momenta o toj čestici znaju sve, a prije njenog pojavljivanja ne znaju ništa. Ali izvode logički zaključak da je i kvantni vakuum energija, ali nepokrenuta, pa sada vrše eksperimente, tj. traže mogućnost i način kako da pokrenu kvantni vakuum i tako iz njega dobiju neograničene količine besplatne energije.
Last edited by Ljubo2 on 13/06/2022 03:50, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1967 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 12/06/2022 12:36 Prostim logickim procesom se dolazi to zakljucka da su cestice kvantnog vakuuma ono sto stvara i pokrece energiju, koja se nadalje pretace iz oblika u oblik, cime se onda raznim procesima kreira sve ostalo.

Nemoj da se pozivaš na logiku. Odavno si dokazao da ne uniješ logički da misliš. Tako si i ovog puta omašio. Čestice kvantnog vakuuma, niti stvaraju, niti pokreću bilo kakvu energiju. To nije logično. Logično je da su one same energija. Energija je ono što elementarne čestice pokreće iz njihove nutrine. Ta njihova nutrina je njihova suština. Ta njihova suština su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Zahvaljujući ovim njihovim fizičkim i psihičkim sposobnostima, elementarne čestice su istovremeno i Svijet i Energija. Uostalom, cijeli Svesmir i svi ostali materijalni oblici, podrazumijevajući i čovjeka i njegov mozak, ne manifestuju se ni fizički, ni psihički, ni na jedan drugi način, već samo kao sedam fizičkih i psihičkih radnji. I osim tih sedam fizičkih i psihičkih radnji i Svijesti kao njohovog vršioca, ničeg drugog NEMA.

Ili, ukratko, i koliko god se ti jezicki lomio da opravdas svoju teroriju, nema energije bez materije jer je materija ono sto stvara energiju.

Ovo sam ti upravo objasnio. Energija se ne može STVORITI. Energija može samo BITI ili POSTPJATI. Energija je nestvoriva i neuništiva. Vječito se pretače iz oblika u oblik. A kako je to moguće, shvatićemo tek kad saznamo šta je suština energije. Kad saznamo da je suština energije SVJESNOST i da su suština svjesnosti sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.
Last edited by Ljubo2 on 13/06/2022 03:51, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1968 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 12/06/2022 12:36 Ako mislis da nije ovako, daj mi primjer kojim ces to potvrditi, tj. daj mi samo 1 primjer energije u koji nije ukljucena materija.

Ne postoji ni jedan primjer. Znaš li zašto? Zato što su energija i materija jedno i isto. Takođe i Svijest. Energija, materija i Svijest su jedno i isto. To su sinonimi - tri različite riječi koje označavaju jedan i isti pojam. To troje je energija po tome jer je sposobno da se napreže, kreće i vrši rad. Materija je po tome što je opažljivo, mjerljivo i eksperimentom dokažljivo. A Svijest je po tome što je za sebe i u sebi živo i svjesno.

Ja sam ti vec dao proces kojim mi, i ostala ziva bica, dolazimo do svijesti i svjesnosti o necemu (podatak = informacija = znanje = svijest = svjesnost), sve je to uz pomoc neke energije, i obaveznog prisustva materije.

Ne, ti nisi objasnio na koji način mi i ostala bića dolazimo - ne do SVIJESTI, jer mi smo Svijest, već - do SVJESNOSTI. Kad budeš znao da se do svjesnosti može doći samo uz pomoć sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, onda ćeš znati da objasniš kako se dolazi i do informacije i znanja i svjesnosti.

Bonus pitanje - sta se desava sa svijescu kad smo u nesvijesti?

Svijest tada spava dubokim snom. To je vrijeme kada ne koristi niti i jednu od svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Imajući na umu da Svijest može da dovede u stanje svjesnosti samo kada vrši svojih sedam fizičkih i psihičkih radnji.

Pokusah ti dobronamjerno ukazati na pogresnu terminologiju, ili pojmove koje koristis u svojoj teoriji, ali ti ides na neku drugu stranu, pa hajde... idemo tom stranom.

Takođe i ja dobronamjerno i uvijek iznova pokušavam da objasnim gdje i u čemu naučnici griješe u namjeri da otkriju tajnu postojanja materije, života i Svemira. Ali to ide vrlo teško zbog nezrelosti i nerazvijenosti kod ljudi one sedme sposobnosti Svijesti, tj. sposobnosti RAZUMIJEVANJA. I dok god se kod ljudi ova sposobnost ne razvije do kraja, ljudi neće biti LJUDI. Može li se za ljude koji smišljaju razne ratne tehnologije i rade na tome da pomoću njih unište svijet, reći da su RAZUMNI? Ne može. A ako nisu razumni, mogu li biti ljudi? Ne mogu! A mogu li biti razumni, ako nisu u stanju da razumiju tako prostu stvar kao što je ZAKON POSTOJANJA, po kojemu postoji samo Svijest i njenih sedam sposobnosti? Ne mogu.

Imas svoju teoriju, daj nam je nekako i dokazi. 1000x ponavljanje onoga sto stalno.ponavljas ne znaci da si nesto zaista i objasnio, a jos manje da ce to postati istina. Bar kod mene nece, sve dok ne vidim logicki precizne i provjerljive podatke.

1000 X sam ti dao logički precizne i provjerljive odgovore, ali šta vrjedi kad ti je logika slaba strana? Ne samo kod tebe, već kod većine. Ih, da su ljudi razumna bića, mi bi sada živjeli u vrtovima rajskim.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1969 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 13/06/2022 02:25
Dozer wrote: 12/06/2022 12:36 Po obicaju nadrobis svega, ali jos nikad nisi dao preciznu definiciju procesa kojim Svijest (energija) postaje Svjesna.

Naravno da sam dao definiciju pomoću koje energija postaje svjesna, odnosno, naveo sam kojim sposobnostima Svijest mora da raspolaže da bi sebe dovela u stanje svjesnosti. To su onih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: napreznje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje. Bilo koju od ovih sedam radnji da vrši, Svijest je svjesna da je vrši. Kad se napreže, ona je svjesna da se napreže. Kad se kreće, ona je svjesna da se kreće. Kad nešto opaža, ona je svjesna da opaža. Kad osjeća, ona je svjesna da osjeća. Kad pamti ona je svjesna da pamti, kad nešto misli ili razumije, ona je svjesna da misli i razumije. A kad ne vrši niti i jednu od ovih sedam fizičkih i psihičkih radnji, tada spava dubokim snom i nije svjesna ničega.

Kod tebe je samo problem što ti slabo kapiraš stvari i kad ti se po ko zna koji put sve objasni. Navikao si da učiš stvari napamet, bez razumijevanja. Uvijek iznova pitaš, čak i kad ti se to po više puta objasni: "Kako automobil može da ide a da ga volovi ne vuku".
I po ko zna koji put ti ponavljam - nabrajanje famoznih 7 nije dokaz bilo cega, a jos manje opis procesa.
I jos jednom - energije nema bez materije. Ovo je, valjda, jasno....

Ja te upravo i pitam sve ovo jer u tvojim "definicijama" i "opisima" nema - razumijevanja. Nabrojis stvari, i to je to. Nema opisa procesa, nacina na koji se sve to desava, a to je krucijalni element svega.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1970 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 13/06/2022 02:46 Mozak ne postoji. Ne postoji ni ljudski organizam. Ne postoji ni Svemir. Postoji samo energija od koje su napravljeni ljudski organizam, njegov mozak i Svemir. Ono što ne postoji, ne može biti svjesno. Samo energija može da bude svjesna, jer samo ona postoji. Svemir, ljudski organizam i njegov mozak su samo oblici energije. Analogno tome, Isto kao što uvijek i samo pijesak na plaži postoji, čak i onda kada dijete na plaži od pijeska napravi kulu. Naravno, ukoliko i pijesak na plaži nije samo oblik nečega koje postoji prije pijeska, od čega je i pijesak nastao samo kao oblik.
Upravo radi ovakvih vratomolimija ti nisi u stanju dosegnuti krajnji opis funkcionalnosti svoje teorije. Dakle, niko i nista ne postoji, postoji samo energija, ali, eto, pijesak ipak postoji... Da li je pijesak svjestan?
Koliko je meni poznato, fizičari tako ne tvrde. Oni tvrde da u kvantnom vakuumu nema materije, odnosno energije, koju bi oni mogli svojim instrumentima eksperimentalno da registruju i dokažu. Sve do momenta dok se neka čestica kvantnog vakuuma ne napregne i pokrene i tako postane opažljiva, mjerljiva i eksperimentom dokažljiva. I oni od tog momenta o toj čestici znaju sve, a prije njenog pojavljivanja ne znaju ništa. Ali izvode logički zaključak da je i kvantni vakuum energija, ali nepokrenuta, pa sada vrše eksperimente, tj. traže mogućnost i način kako da pokrenu kvantni vakuum i tako iz njega dobiju neograničene količine besplatne energije.[/color]
Dzahba je, izgleda.... Jos jednom - ne postoji nematerijalna cestica. End of story. Vakuum se sam od sebe ne pokrece, a jos manje u sebi sadrzi energiju ukoliko u njemu nema nikakvih cestica.

Po ko zna koji put - nema energije bez materije.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1971 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 13/06/2022 03:08 Nemoj da se pozivaš na logiku. Odavno si dokazao da ne uniješ logički da misliš. Tako si i ovog puta omašio. Čestice kvantnog vakuuma, niti stvaraju, niti pokreću bilo kakvu energiju. To nije logično. Logično je da su one same energija. Energija je ono što elementarne čestice pokreće iz njihove nutrine. Ta njihova nutrina je njihova suština. Ta njihova suština su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Zahvaljujući ovim njihovim fizičkim i psihičkim sposobnostima, elementarne čestice su istovremeno i Svijet i Energija. Uostalom, cijeli Svesmir i svi ostali materijalni oblici, podrazumijevajući i čovjeka i njegov mozak, ne manifestuju se ni fizički, ni psihički, ni na jedan drugi način, već samo kao sedam fizičkih i psihičkih radnji. I osim tih sedam fizičkih i psihičkih radnji i Svijesti kao njohovog vršioca, ničeg drugog NEMA.
Natezes stvari do besvijesti kako bi dokazao postojanje svojih famoznih 7...
OK. Sta je "nutrina cestica" i na koji nacin to stvara energiju te cestice?
Sta je to u toj nutrini sto se napreze, krece, opaza, osjeca, pamti, misli i razumije?
Molim detaljno objasnjenje.
P.S. Sve dok nisi u stanju ovo detaljno pojasniti, tvoja teorija nije nista vise od djeteta koje se igra u pijesku.
Ovo sam ti upravo objasnio. Energija se ne može STVORITI. Energija može samo BITI ili POSTPJATI. Energija je nestvoriva i neuništiva. Vječito se pretače iz oblika u oblik. A kako je to moguće, shvatićemo tek kad saznamo šta je suština energije. Kad saznamo da je suština energije SVJESNOST i da su suština svjesnosti sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.[/color]
Energija jeste neunistiva, ali nije nestvoriva.
Najbanalniji primjer ti je nuklearna energija. Znamo kako nastaje, zar ne? Ali, i tu, kao i kod bilo kojeg drugog oblika energije, uvijek je materija to sto je stvara.

Nadam se da si svjestan da ni u jednom od ovih svojih "odgovora" nisi odgovorio na postavljena pitanja. Evo ih jos jednom:
1. Na koji nacin Svijest postaje Svjesna? Molim opis procesa.
2. Sta se desava sa svijescu kada smo u nesvijesti?
3. Daj mi primjer energije koja je nastala bez materije. Dao si - nema ga. Ali si onda nastavio u svom stilu i izjednacio materiju i energiju... Mislim, ono...wtf... Da li pepeljara na stolu, koja je materijalna, ima energiju, i da li je svjesna? Odgovor na ovo pitanje ti daje i odgovor na ovo tvoje poistovjecivanje.

I, molim te, daj odgovore na ovo ovako, taksativno. Nema potrebe da bojis svoje tekstove, jer to ne znaci nista.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1972 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 13/06/2022 11:00 I po ko zna koji put ti ponavljam - nabrajanje famoznih 7 nije dokaz bilo cega, a jos manje opis procesa.

Činjenica je da ni mali prst ne možeš pomaknuti, a da ne upotrijebiš svih mogućih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Izvrši eksperiment i uvjeri se. Prvo , moraš da pomisliš da pokreneš mali prst, pa razumiješ zašto želiš da ga pokreneš, pa osjetiš želju da ga pokreneš, i naposljetku ga i napregneš i pokreneš. Pa kad ga napregneš i pokreneš, tada opaziš da si ga napregnuo i pokrenuo, pa osjetiš da si ga napregnuo i pokrenuo i na kraju zapamtiš da si ga napregnuo i pokrenuo, tj. stvoriš informaciju, tj. znanje o naprezanju i pokretanju malog prsta. To znanje o pokretanju malog prsta ti treba za kasnije, kada budeš htjeo ponovo da pomisliš da pokreneš mali prst, jer ne možeš misliti ono što ne zna znaš.

I kad sve ovo uradiš, reci nam kako ti objašnjavaš cijeli ovaj proces uzajamo uzročno posljedičnih veza između ovih sedam fizičkih i psihičkih radnji i procesa? Da li primjećuješ da fizičkih procesa ne može da bude ako nisu pokrenuti, tj. uzrokovani psihičkim, misaonim procesima. A isto tako da ni psihičkih procesa, opažanja, osjećanja i pamćenja ne može da bude, bez fizičkih psocesa naprezanja i kretanja. Jer ako nema ničega što pstoji, napreže se i kreće, tada nema ničega da može da se opaža, osjeća i pamti.

A kako ćeš tek uspjeti da objasniš fizičke i psihičke radnje i procese, kad se sjetiš da je logično da nikakve radnje i procesi ne mogu postojati same po sebi bez vršioca koji ih vrši, a njega nikada niko nije opazio, niti ga iko može opaziti, pa čak ni on samoga sebe. A on ipak postoji, jer psihičkih i fizičkih radnji ne može da bude, ako ih neko ne vrši. Pa kad taj vršilac tih radnji, u očajanju što niko ne može da ga opazi, niti on samoga sebe, zato jer nije materijalan, uzvikne, onako kako je francuski filozof Dekart prije 400 godina, u očajanju što ne može sebi samome da dokaže svoje postojanje, uzviknuio "Mislim dakle, JAAAAAAAAAA, postojim" . A ti Dozeru, da bi dokazao postojanje svojega JA, osim svoje psihičke radnje mišljenja, možeš da upotrijebiš bilo koju drugu od mogućih sedam fizičkih i psihičkih radnji i krajnji rezultat će uvijek da bude isti. I uvjerićeš se da u tom dokazivanju svog Jastva, ne učestvije samo tvoj mozak, već cijelo tvoje tijelo. Ono cijelo je tvoje živo i svjesno JA. Svaki njegov i najmanji djelić je sposoban da vrši svih sedam fizičkih i psihičkih radnji i zove sebe imenom "JA". Kad makar samo da komarac sleti na tvoju nogu, na primjer i zabode onu svoju rilicu u samo jednu ćeliju na koži tvoje noge, ta ugrižena ćelija će to i da opazi i osjeti i zajauče od bola i obavijesti cijelo tvoje tijelo o tome i zatraži pomoć od tijela da je spasi od komarca.

Dozeru, izvini, tanak je tvoj imtelekt za razumijevanje ovako složenih stvari. Evo već je prošlo dvije godine od kad je ova tema postavljena i do danas sam na sve moguće način pokušavao da objasnim - i logikom i argumentima - da osim nematerijalnie i neopažljive Svijesti i njenih sedam opažljivih fizičkih i psihičkih radnji, ničeg drugog nema. Ta neopažljiva Svijest je unutarnja, pokretačka sila i snaga tih sedam fizičkih i psihičkih radnji. Ona je njihova energija i suština, U beskrajnom nebeskom prostoru, osim Svijesti i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti ničeg drugog nema i ti još uvijek ništa od svega toga nisi shvatio. Ne samo da je to smiješno, već i žalosno, da ti i danas, nakon toliko mojih objašnjenja, negiaš, ne samo sve što postoji, već negiraš postojanje i samoga sebe. Jer sve ono što ti jesi, ni na jedan drugi način ne može ni da se objasni, ni izrekne, do samo uz pomć ove kratke formule: "JA + 7". Ta formula je ZAKON sveukupnog postojanja. Osim tog JA + 7 ničeg drugog nema. Sve što postoji, za sebe i u sebi, je JA+7.

To JA+7 je i energija, jer je sposobno da se napreže, kreće i radi. To JA + 7 je i materija, jer je opažljivo, mjerljivo i eksperimentom dokažljivo. To JA+ 7 je istovremeno i Svijest jer pomoću tih svoji 7 dovodi sebe u stanje svjesnosti. Ono je istovremeno i svemogući i sveznajući BOG i osim tog JA+ 7 - neka je na znanje svim vjernicima svijeta - nikakvog drugog Boga nema.

Dozeru, prošla 4 moja posta sam ofarbao u crveno, predpostavljajući da će crvena boja više da ti godi za oči, da možeš lakše da shvatiš šta ti govorim, ali i dalje od tebe ništa. Evo sada ću da pokušam sa plavom bojom. Možda će ona više da ti godi, da pokrene tvoju uspavanu sposobnost razumijevanja. Nema tu toga mnogo što treba da se razumije. Samo JA+7. U tom JA + 7 pronaći ćeš i sebe samoga. Pronaći ćeš i svih tih 7. I ostaje ti još samo da uz pomoć tih svojih 7 razumješ i sebe i tih svojih 7. U okviru tih JA + 7 su ti svi i argumenti i sva logika koja ti je potrebna da bi mogao da razumješ i sebe i tih svojih 7. I kad na taj način budeš uspio da razumiješ sebe i tih svojih 7, tada ćeš uspjeti da razumiješ ne samo ZAKON po kojem ti postojiš, već u Univerzalni Zakon po kojem sve postoji.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1973 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 13/06/2022 11:13 Nadam se da si svjestan da ni u jednom od ovih svojih "odgovora" nisi odgovorio na postavljena pitanja. Evo ih jos jednom:
1. Na koji nacin Svijest postaje Svjesna? Molim opis procesa.

Moja definicija Svijesti glasi da je Svijest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svjesnosti. Da bi to bilo moguće, Svijest mora da raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i vrši sedam fizičkih i psihičkih radnji. Da bi ovo razumio, nije ti potreban nikakav i ničiji opis samog procesa osvještavanja. Dovoljno ti je vlastito iskustvo sebe kao Svijesti, koja dovodi sebe u stanje svjesnosti u vrijeme kad bilo koju od mogućih sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji vrši. Tako, na primjer, kad Svijest nešto opaža, ona je svjesna predmeta koji opaža i svjesna je sebe i tog svog opažanja. Isto je kad vrši i bilo koju drugu od sedam fizičkih i psihičkih radnji. Hajde izvrši eksperiment, postavi neki predmet ispred sebe, počni da ga opažaš, pa onda sam opiši riječima to svoje iskustvo i opažanja i svog osvješćivanja uz pomoć opažanja.

2. Sta se desava sa svijescu kada smo u nesvijesti?

Ako želiš da znaš šta bude sa Sviešću kada je u nesvjesnom stanju, uradi isto. Izvrši eksperiment. Dovedi sebe, svoju Svijest, tj. svoje JASTVO u stanje dubokog sna i duboke nesvjesnoti. U tome ćeš uspjeti kad prestaneš sa vršenjem svih svojih 7 fizičkih i psihičkih radnji. Pa kad to i uradiš, onda opiši to svoje stanje duboke nesvjesnosti i sam izvedi zaključak o tome šta bude sa tvojom Sviješću, tj. sa tvojim Jastvom u stanju duboke nesvjesnosti, u vrijeme nevršenja 7 fizičkih i psihičkih radnji - AKO MOŽEŠ?

Naravno da ne možeš, jer da bi mogao da izvodiš zaključke, moraš da budeš budan i svjesan, tj, moraš da koristiš svojih sedam sposobnosti, jer samo pomoću njih možeš sebe da dovedeš u stanje budnosti i svjesnosti. Kad ne koristiš ni jednu od 7 radnji, svjesnosti nema. A da li tada ima Svijesti i njenih sedam sposobnosti? Naravno da ima. Svijest ne bi mogla da počne da koristi svojih 7 sposobnosti i pomoću njih se probudi i postane svjesna, da ne postoji i u vrijeme kada nije ničega svjesna. To je i iskustvo i logika. Potrbno je samo raspolagati sposobnošću razumijevanja iskustva samoga sebe kao Svijesti i svojih 7 sposobnosti. To je ono čime ti slabo vladaš.

3. Daj mi primjer energije koja je nastala bez materije.

Prvo ti meni daj primjer i dokaz postojanja energije bez materije. Daj mi primjer i dokaz da su energija i materija dva različita pojma i oblika postojanja. Daj mi posebno definiciju energije, a posebno definiciju materije. Pa mi uz pomoć tih definicija dokaži da energije ne može da bude bez materije. Pazi samo da ne isčašiš mozak dok mi budeš davao te definicije i objašnjenja, imajući na umu da ni fizičari još uvijek ne znaju šta je, ni energija, ni materija. Ne znaju da ne postoje ni energija, ni materija, već da postoji samo Svijet plus njenih 7 i da Svijest, kada se uz pomoć svojih 7 napregne i pokrene, poprima fizička svojstva sile i mase i počinje fizičkih da se manifestuje kao energija, kao talas koji vibrira, odnosno, kao čestica, atom, nebesko tijelo, galaksija, tijeloćelije, biljke čovjeka itd. Sve su to živa i svjesna elektromagnetna polja koja vibriraju, različitih veličina i vibracija, od čestice kao najmanjeg polja sa najbržom vibracijom i najvećom gustinom, pa do Svemira kao najvećeg elektomagnetnog polja, sa najsporijom vibracijom i njmanjom gustinom, kojeg fizičari zovu imenom "kvantni vakuum".

Da li pepeljara na stolu, koja je materijalna, ima energiju, i da li je svjesna? Odgovor na ovo pitanje ti daje i odgovor na ovo tvoje poistovjecivanje.

Pepeljara je energija i zato ne možeš postaviti pitanje da li pepeljara ima energiju. Materija ne postoji. Postoji samo energija. I ne možeš da se pitaš da li energija ima energiju. A šta je energija? Energija je napregnuta i pokrenuta Svijest. A šta je Svijest? Svijest je ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svjesnosti. To je ono koje raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.

A da li je pepeljara svjesna? Naravno da nije svjesna. Ali onaj gradivni materijal od kojeg je pepeljara sagrađena, jeste i živ i svjestan. Isto kao što ni čovjek nije ni živ, ni svjestan, već onaj materijal od kojeg je ljudski organizam sagrađen, koji raspolaže sa 7 sposobnosti bez kojih svjesnosti ne može da bude,

Nema potrebe da bojis svoje tekstove, jer to ne znaci nista.

Izgleda da tebi ni obojema moja objanjenja, logika i dokazi ne znače ništa. Isto kao što ni zelenoj travi ispred mene moja obojena logička objašnjenja ne znače ništa. Bez obzira što ni zelene trave ne bi bilo da onaj materijal od kojeg je trava sagrađena, ne raspolaže sa sedam sposobnosti.


User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1974 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 14/06/2022 03:16 Činjenica je da ni mali prst ne možeš pomaknuti, a da ne upotrijebiš svih mogućih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Izvrši eksperiment i uvjeri se. Prvo , moraš da pomisliš da pokreneš mali prst, pa razumiješ zašto želiš da ga pokreneš, pa osjetiš želju da ga pokreneš, i naposljetku ga i napregneš i pokreneš. Pa kad ga napregneš i pokreneš, tada opaziš da si ga napregnuo i pokrenuo, pa osjetiš da si ga napregnuo i pokrenuo i na kraju zapamtiš da si ga napregnuo i pokrenuo, tj. stvoriš informaciju, tj. znanje o naprezanju i pokretanju malog prsta. To znanje o pokretanju malog prsta ti treba za kasnije, kada budeš htjeo ponovo da pomisliš da pokreneš mali prst, jer ne možeš misliti ono što ne zna znaš.

Najkrace moguce - prst je materijalan. Ako si oduzet od vrata na dole, pomaknuces... da ne lajem sta...
I kad sve ovo uradiš, reci nam kako ti objašnjavaš cijeli ovaj proces uzajamo uzročno posljedičnih veza između ovih sedam fizičkih i psihičkih radnji i procesa? Da li primjećuješ da fizičkih procesa ne može da bude ako nisu pokrenuti, tj. uzrokovani psihičkim, misaonim procesima. A isto tako da ni psihičkih procesa, opažanja, osjećanja i pamćenja ne može da bude, bez fizičkih psocesa naprezanja i kretanja. Jer ako nema ničega što pstoji, napreže se i kreće, tada nema ničega da može da se opaža, osjeća i pamti.
Da li ti uopste kontas da u svemu sto pricas uvijek ukljucujes materiju....?
A kako ćeš tek uspjeti da objasniš fizičke i psihičke radnje i procese, kad se sjetiš da je logično da nikakve radnje i procesi ne mogu postojati same po sebi bez vršioca koji ih vrši, a njega nikada niko nije opazio, niti ga iko može opaziti, pa čak ni on samoga sebe. A on ipak postoji, jer psihičkih i fizičkih radnji ne može da bude, ako ih neko ne vrši. Pa kad taj vršilac tih radnji, u očajanju što niko ne može da ga opazi, niti on samoga sebe, zato jer nije materijalan, uzvikne, onako kako je francuski filozof Dekart prije 400 godina, u očajanju što ne može sebi samome da dokaže svoje postojanje, uzviknuio "Mislim dakle, JAAAAAAAAAA, postojim" . A ti Dozeru, da bi dokazao postojanje svojega JA, osim svoje psihičke radnje mišljenja, možeš da upotrijebiš bilo koju drugu od mogućih sedam fizičkih i psihičkih radnji i krajnji rezultat će uvijek da bude isti. I uvjerićeš se da u tom dokazivanju svog Jastva, ne učestvije samo tvoj mozak, već cijelo tvoje tijelo. Ono cijelo je tvoje živo i svjesno JA. Svaki njegov i najmanji djelić je sposoban da vrši svih sedam fizičkih i psihičkih radnji i zove sebe imenom "JA". Kad makar samo da komarac sleti na tvoju nogu, na primjer i zabode onu svoju rilicu u samo jednu ćeliju na koži tvoje noge, ta ugrižena ćelija će to i da opazi i osjeti i zajauče od bola i obavijesti cijelo tvoje tijelo o tome i zatraži pomoć od tijela da je spasi od komarca.

Dozeru, izvini, tanak je tvoj imtelekt za razumijevanje ovako složenih stvari. Evo već je prošlo dvije godine od kad je ova tema postavljena i do danas sam na sve moguće način pokušavao da objasnim - i logikom i argumentima - da osim nematerijalnie i neopažljive Svijesti i njenih sedam opažljivih fizičkih i psihičkih radnji, ničeg drugog nema. Ta neopažljiva Svijest je unutarnja, pokretačka sila i snaga tih sedam fizičkih i psihičkih radnji. Ona je njihova energija i suština, U beskrajnom nebeskom prostoru, osim Svijesti i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti ničeg drugog nema i ti još uvijek ništa od svega toga nisi shvatio. Ne samo da je to smiješno, već i žalosno, da ti i danas, nakon toliko mojih objašnjenja, negiaš, ne samo sve što postoji, već negiraš postojanje i samoga sebe. Jer sve ono što ti jesi, ni na jedan drugi način ne može ni da se objasni, ni izrekne, do samo uz pomć ove kratke formule: "JA + 7". Ta formula je ZAKON sveukupnog postojanja. Osim tog JA + 7 ničeg drugog nema. Sve što postoji, za sebe i u sebi, je JA+7.

To JA+7 je i energija, jer je sposobno da se napreže, kreće i radi. To JA + 7 je i materija, jer je opažljivo, mjerljivo i eksperimentom dokažljivo. To JA+ 7 je istovremeno i Svijest jer pomoću tih svoji 7 dovodi sebe u stanje svjesnosti. Ono je istovremeno i svemogući i sveznajući BOG i osim tog JA+ 7 - neka je na znanje svim vjernicima svijeta - nikakvog drugog Boga nema.

Dozeru, prošla 4 moja posta sam ofarbao u crveno, predpostavljajući da će crvena boja više da ti godi za oči, da možeš lakše da shvatiš šta ti govorim, ali i dalje od tebe ništa. Evo sada ću da pokušam sa plavom bojom. Možda će ona više da ti godi, da pokrene tvoju uspavanu sposobnost razumijevanja. Nema tu toga mnogo što treba da se razumije. Samo JA+7. U tom JA + 7 pronaći ćeš i sebe samoga. Pronaći ćeš i svih tih 7. I ostaje ti još samo da uz pomoć tih svojih 7 razumješ i sebe i tih svojih 7. U okviru tih JA + 7 su ti svi i argumenti i sva logika koja ti je potrebna da bi mogao da razumješ i sebe i tih svojih 7. I kad na taj način budeš uspio da razumiješ sebe i tih svojih 7, tada ćeš uspjeti da razumiješ ne samo ZAKON po kojem ti postojiš, već u Univerzalni Zakon po kojem sve postoji.[/color]
I opet gomila ponavljanja, sad u plavoj boji....
Po 1000 i neki put - Famozna teorija JA+7 ne drzi vodu. Dzaba krecis.

I, da - potreban mi je opis proces na koji Svijest postaje Svjesna.

Materija je, najbanalnije, sve fizicko sto postoji.
Energija je, opet najbanalnije, pokrenuta materija. Materija moze biti pokrenuta na razne nacine i zbog ili uz pomoc raznih uzrocnika.
Sta ti je nejasno ovdje...?
Materija bez energije postoji, dao sam ti vec X primjera (stolica na kojoj sjedis, npr.), ali energija bez materije ne postoji. Svaku mogucu vrstu energije uzrokuje neka materija.

Ti sebe slobodno nastavi ubjedjivati da ne postoji nista, pa ni ti sam, nego da je to sve neka imaginarna energija...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1975 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 14/06/2022 09:11Najkrace moguce - prst je materijalan. Ako si oduzet od vrata na dole, pomaknuces... da ne lajem sta...
Ne vrijedi kod tebe ni crvena, ni plava boja. Ti ne razumiješ, pa ne razumiješ. Ali nema veze. Ja sam penzioner, imam vremena, pa ću da ponavljam ono što istina jeste, sve dok i ti to ne ukapiraš ili dok ne odustaneš.

Dokle smo došli? Aha, došli smo do oduzetog čovjeka koji ne može da mrda prstom. Nema veze ako je čovjek oduzet pa ne može da mrda prstom. I to ima svoje objašnjenje. Čovjek je mehanizam koji radi na struju. Čovjekova aura je njegova struja koja raspolaže sa svih sedam sposobnosti, pomoću koje svi dijelovi tijela rade, tako da izgleda kao i da svi ti dijelovi raspolažu sa svih tih 7. I kad se iz nekog razloga u tijelu pokidaju žice kroz koje teče struja, tj. nervi, onda čovjek postane nepokretan. Ali ako mu neko pusti struju u prst, prst će da se pomakne. Znaš onaj Galvanijev eksperiment sa odsjećenim mrtvim žabljim batacima, koji se trzaju kad se u njih pusti struja. Ili kad u čovjeka stane srce, pa mu ga ljekari sa elektrošokovima ponovo pokrenu.

O čemu se ovdje radi. Radi se o ELEKTRIČNOJ STRUJI. Tesla kaže, "Sve je energija, sve je svjetlost, sve je elektricitet". I kad ovom Teslinom još dodamo i kažemo SVE JE SVIJEST koja raspolaže sa sedam sposobnosti, onda sve bude jasno u vezi prsta koji se mrda ili ne mrda. Ako se mrda, znači da se mrda pomoću struje, tj. pomoću Svijesti i njenih sedam sposobnosti. A ako se ne mrda, znači da je neko u prstu ugasio struju i njenih sedam sposobnosti.

I još jedna stvar da bi ovo sa prstom, koji se mrda ili ne mrda, sve bilo jasno. Moraš praviti razliku između pojmova "APSOLUTNO POSTOJANJE" i "RELATIVNO POSTOJANJE. Apsolutno postoji materijal od kojeg su materija, tj. energija, život i Svemir sagrađeni. To je ono što Tesla zove imenom "energija, svjetlost i elektricitet", a što ja zovem imenom "Svijest + 7". To je nešto što postoji vječno , kao nestvorivo i neuništivo, samo po sebi, uz pomoć svojih sedam. A svi oblici koji se od tog vječno postojećeg materijala sagrade, postoje samo relativno, jer mogu i da nastanu i nestanu. To su energija, svjetlost i elektricitet i svi drugi materijalni oblici od kojih se Svemir sastoji - atomi, nebeska tijela, galaksije, tijela ćelija, biljaka, životinja, ljudi itd. Svi ovi oblici, dakle, postoje samo relativno, jer mogu i da nastanu ui nestanu. Oni mogu da nastanu samo uz pomoć AURA, tj. pomoću posebnih širih svjesnih elektromagnetnih polja, koja u sebi sadrže manja elektromagnetna polja, informatički povezana sa ovim većim poljem, tako da sva ta gomila informatički povezanih živih i svjesnih polja može da djeluje kao jedno nedjeljivo živo biće, tj. kao JEDNA SVIJEST, koja rasplaže i živi uz pomoć svojih 7. Kao čovjek, na primjer. I čim se to veliko elektromagnetno svjesno polje odvoji od tih manjih, informatička povezanost između manjih polja se prekida i tijelo se raspada. Tom prilikom ništa ne umire, sva ta polja i dalje nastavljaju du budu živa i svjesna uz pomoć svojih 7, ali ona više nisu organizam. To važi za Cijeli Svemir i za sve materijalne oblike od koji se on sastoji. Svi ti oblici mogu i da se sagrade i sruše, ali živa i svjesma građa od kojh su oni sagrađeni, ne može. Ta građa i njenih 7 postoje vječno.

Dozeru, sve ovo što sam gore napisao, mora da se zna, da bi mogla da se razumije istina o postojanju materije, života i Svemira. Nije to samo pomaknuti mali prst i upotrijebiti tom prilikom svih sedam sposobnosti, kao što sam to ja predložio, a zatim se praviti da sam sve uz pomć sedam objasnio. Niti se može postaviti pitanje zašto prst ne može da se mrda kad je tijelo oduzeto i praviti se da smo time oborili istinu o tome da samo Svijest postoji i njenih 7.
Post Reply