OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1877 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Ako i postoji tajna postojanja materije života i svemira, trebamo li je mi znati? Na koji način utiče na naš život ukoliko ikad saznamo?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1878 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Nierika wrote: 22/02/2022 02:37 Ako i postoji tajna postojanja materije života i svemira, trebamo li je mi znati? Na koji način utiče na naš život ukoliko ikad saznamo?
Kad saznamo Istinu o Osnovnom prirodnom zakonu po kojem postoje materija, život i Svemir, a to je Zakon jesinstva svijeta, mira reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi, pravednosti, harmonije, zadovoljstva i dobra, to će nam pomoći da se oslobodimo pogrešnog i lažnog principa po kojem smo do danas živjeli , patili se i stradali. To je ubjeđenje i princip da je podjela, konkurencija, mržnja i borba svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva, najbolji princip odžanja, pomoću kojega se najbolje živi i napreduje. Kao rezultat življenja po ovom principu imamo političku, vjersku, nacionalnu i klasnu pdijeljenost svijeta, uzajamnu njihovu konkurenciju, stalne svjetske ratove, ljudsko stradanje i sirimaštvo. Saznavanje i razumijevanje prirodnog Zakona po kojem postoje materija, život i Svemir, dakle, može nam pomoći da se oslobodimo političke, vjerske, nacionalbe i klasne podijeljenosti svijta, kao glavnog uzroka vječitog ljudskog stradanja, siromaštva, haosa i zla i pređemo u doba jedinstva svijeta, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi, pravednosti, harmonije, zadovoljstva i dobra.

Sve sam ja to opšorno objasnio na ova tri videa:

https://www.youtube.com/watch?v=9_7o3dbc6Yo
https://www.youtube.com/watch?v=-RToJYyJdjI
https://www.youtube.com/watch?v=GR19WtSivhM&t=42s
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1879 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Ljubo2 wrote: 22/02/2022 10:08
Nierika wrote: 22/02/2022 02:37 Ako i postoji tajna postojanja materije života i svemira, trebamo li je mi znati? Na koji način utiče na naš život ukoliko ikad saznamo?
Kad saznamo Istinu o Osnovnom prirodnom zakonu po kojem postoje materija, život i Svemir, a to je Zakon jesinstva svijeta, mira reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi, pravednosti, harmonije, zadovoljstva i dobra, to će nam pomoći da se oslobodimo pogrešnog i lažnog principa po kojem smo do danas živjeli , patili se i stradali. To je ubjeđenje i princip da je podjela, konkurencija, mržnja i borba svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva, najbolji princip odžanja, pomoću kojega se najbolje živi i napreduje. Kao rezultat življenja po ovom principu imamo političku, vjersku, nacionalnu i klasnu pdijeljenost svijeta, uzajamnu njihovu konkurenciju, stalne svjetske ratove, ljudsko stradanje i sirimaštvo. Saznavanje i razumijevanje prirodnog Zakona po kojem postoje materija, život i Svemir, dakle, može nam pomoći da se oslobodimo političke, vjerske, nacionalbe i klasne podijeljenosti svijta, kao glavnog uzroka vječitog ljudskog stradanja, siromaštva, haosa i zla i pređemo u doba jedinstva svijeta, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi, pravednosti, harmonije, zadovoljstva i dobra.

Sve sam ja to opšorno objasnio na ova tri videa:

https://www.youtube.com/watch?v=9_7o3dbc6Yo
https://www.youtube.com/watch?v=-RToJYyJdjI
https://www.youtube.com/watch?v=GR19WtSivhM&t=42s
Linkove ću pogledati kad budem imala više vremena. Za ovaj tekst gore - meni to zvuči kao slika idile/raja, kako je nekad bilo ili kako bi moglo biti u idealnim uvjetima. Mislim i da je u ljudskoj prirodi da stvara koliko i uništava, a ovo gore kao da opisuje samo taj stvaralački čovjekov aspekt. Ako je takav svijet i moguć, ne znam koliko bi potrajao. Ne znam ni koliko ima prostora za slobodnu volju u ovom opisu (zaključiću da ima i da se pominje kasnije).

Meni bi ok zvučalo kao zamisao da se više govori o pojedincu nego o svijetu, da se navode i individualni koraci koji se mogu poduzeti na tom putu mira/sklada/harmonije/itd (bez da je jedan od uvjeta da se cijeli svijet ujedini da bi došlo do jedinstva), i da se možda više govori o procesu (koji je konkretniji i ovozemaljskiji) nego krajnjem cilju. Proces je ono što je meni ovdje najzanimljivije, i pitanje - kako raditi na zaustavljanju ratova/mržnje/podijeljenosti itd.

Podsjeća me ovo i na priču o woke kulturi o kojoj čitam ovih dana (aktuelna tema u USA, i vezana za oblike društvene nepravde), koliko vidim ovdje nema pomena o npr. rasnoj ili kulturološkoj ili jezičkoj podijeljenosti, znači problem su, kako kaže tekst - politička, vjerska, nacionalna i klasna podijeljenost. Pročitala sam nekoliko New Age knjiga koje iz duhovne perspektive pokušavaju odgovoriti na slična bitna pitanja (nisam sigurna o kojoj je ovdje vrsti teksta riječ i gdje da ga svrstam u glavi i kako treba da se čita i koristi, kao knjiga iz filozofije možda), i kad tako promatram i ovaj tekst, ok mi je kao ideja/koncept.

To je to što imam za reći trenutno. :D
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1880 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Nierika wrote: 22/02/2022 11:32
To je to što imam za reći trenutno.
Zadovoljan sam tvojim odgovorom. Biće od tebe nešto. Vidim da raspolažeš predznanjem, potrebnim za ovakvu vrstu razgovora i da znaš postavljati prava pitanja. Možemo nastaviti razgovor nakon što pogledaš ta tri videa. U njima je skoro sve rečeno. Uključujući i četvrti video koji trenutno spremam. Pozdrav, Erika!
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1881 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Pogledala sam prvi dio. I meni je taoizam zanimljiv, i čitam ponekad Knjigu promjene. Za sada bih ovo o čemu govoriš opisala kao "Nauka o svijesti" (termin iz videa). Što se tiče "škole dobra i zla" (u videu se haos i nezadovoljstvo navode kao zlo a harmonija i zadovoljstvo kao dobro), nisam sigurna da ih je uvijek moguće definisati za sve ljude na svijetu. Kad kažeš da se čovjek iznova rađa i umire, nisam shvatila da li time misliš na reinkarnaciju ili na cikličnost postojanja općenito. Ako misliš na reinkarnaciju, kako je moguće znati da se ista svijest iznova rađa/nastavlja? I da li svijest ima i lične i individualne karakteristike i mogu li je iskustva kroz koja prolazi promijeniti? Ovih 7 karakteristika/sposobnosti koje se navode su, kako sam shvatila, nešto kao opšte karakteristike.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1882 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Nierika wrote: 23/02/2022 19:04 Što se tiče "škole dobra i zla" (u videu se haos i nezadovoljstvo navode kao zlo a harmonija i zadovoljstvo kao dobro), nisam sigurna da ih je uvijek moguće definisati za sve ljude na svijetu.
Nije moguće za sve ljude u Čovječanstvu, jer neki namjerno prave haos i zlo, da pomoću haosa ostvare neku vlastitu dobit, zadovoljstvo i dobro. Ali, ako bi za ogledni primjerak uzeli sve ćelije ili organe u ljudskom organizmu, onda za svaku ćeliju i svaki organ, bilo koji oblik haosa i zla u organizmu znači bolest, nezadovoljstvo i zlo. Zato što su ćelije i organi u ljudskom organizmu svi informatički, telepatski povezani u jedinstvenu živuću cjelinu i biće, uz pomoć svoje kolektivne svijesti, tj. ljudeske duše ili aure, pa svaka ćelija i organ u organizmu, stradanje i nesreću svake druge ćelije i organa, osjeća kao vlastito stradanje i nesreću. Tako isto će da bude i u Čovječanstvu kad i ono bude obuhvaćeno svojom kolektivnom svješću (u Jovanovom Otkrivenju u Bibliji, nazvanu imenom "Jagnje"). Svaki čovek će tada haos i nesreću svakog drugog čovjeka da osjeća kao svoju vlastitu nesreću, pa će tada, ono što ima značenje haosa i zla za bilo kojeg čovjeka na Zemlji, imati značenje haosa i zla i za sve druge ljude na Zemlji. Sada nije tako jer ljudi se još uvije nalaze u školi dobra i zla, sve dok i oni koji sada prave haos i zlo i sami na vlastitoj koži ne osjete zlo koje su sami izazvali, sa namjerom da pomoću zla koje drugima čine, za sebe ostvare dobro. Da bi na kraju iz svega ovoga izveli zaključak da haos i zlo uvijek znače nezadovoljstvo i zlo, samo što to u početku razvoja nekog organizma i bića svi subjekti koji organizam grade to ne znaju, dok putem vlastitog iskustva to ne nauče. U Svemiru, to učenje zla, kroz iskustvo haosa, i težnja da se izbjegne haos da bi se izbjeglo zlo, je glavni faktor evelucije žive i svjesne materije Svemira, tj. glavni fakror stvaranja savršenih, harmoničnih oblika kretanja i rada materije, poput atoma, nebeskih tijela, galaksija, tijela ćelija, biljaka, životinnja, ljudi itd.
Kad kažeš da se čovjek iznova rađa i umire, nisam shvatila da li time misliš na reinkarnaciju ili na cikličnost postojanja općenito.
Riječi "ciklično ponavljanje" i "reinkarnacija" su sinonimi - označavaju isti pojam.
Ako misliš na reinkarnaciju, kako je moguće znati da se ista svijest iznova rađa/nastavlja?
Možeš znati kad odeš kod hipnotizera koji se bavi regresijom, da te on pomoću lake hipnoze odvoji od tijela i mozga, na način što će tako da promijeni talasnu dužinu tvoje duše (aure) da bi ti tako mogla da se sjetiš i ispričaš neki fragment iz nekog od tvojih ranijih života. U budnom stanju, svojih ranijih života ne možeš da se sjetiš, jer je tvoja duša (aura) prikopčana na tijelo i mozak u kojima nema informacija o tvojim ranijim životima.
I da li svijest ima i lične i individualne karakteristike i mogu li je iskustva kroz koja prolazi promijeniti?
Svijest nema svoje lične karakteristike. Lične karakteristike dobija uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti kad se napregne i pokrene. Pomoću životnog iskustva, tj. znanja, koje tako stiče poprima lične (individualne) karakteristike. Koje se neće izgubiti kad se čovjekova duša odvoji od tijela kad čovjek umre, ali će se zaboraviti kada se čovek ponovo rodi i u drugom životu pomoću novog životnog iskustva poprimi nove individualne karakteristike. Pa kad ponovo umre, sjećaće se i svog života koji se upravo završio i sjetiće se i svih svojih ranijih života. Tako se ljudska duša stalno nadugrađuje i obogaćuje sve novim i višim iskutvima i znanjima, bez kojih ne bi mogla sebe da dovede u stanje svjesnosti i bude to što je se - Svijest. Prazna svijest bez ikakvog znanja u sebi, ne može da postoji.
Ovih 7 karakteristika/sposobnosti koje se navode su, kako sam shvatila, nešto kao opšte karakteristike.
Jesu, to su univerzalne karaktristike, odnosno, sposobnosti svijesti koje vječno postoje, isto kao i svijest, bez kojih svijest ne bi mogla da bude svijest. Ove fizičke i psihičke sobbnosti se nikada ne gube. Ono što uvijek iznova nastaje i nestaje, počinje i završava, su fizičke i psihičke radnje.

Određena opširnija objašnjenja o svemu ovome nalaze se u druga dva videa koja još nisi pogledala.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#1883 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by doktornauke »

đe si ljubo hakeru iz svemira :lol:
imal kakve spike u tvom domenu o bigfutu?
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1884 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Hvala ti za pojašnjenje, Ljubo :), napišem više kad pogledam i druga dva videa.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1885 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Nisam još pogledala, ovih dana ću. Ima li još ko s fidbekom, da znam šta me čeka? :| :D
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1886 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ah...here we go again :lol: :lol: :lol:
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1887 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Ja sam pogledala u međuvremenu drugi video koji je fokusiran na objašnjenje izjave "ljubi bližnjeg svoga". Pominju se i proročanstva, neka od njih se dotiču i III svj. rata, pojma antikrist, jahača apokalipse. I anti-ratno duhovno udruženje (tako sam ja shvatila) koju je Ljubo pokušao oformiti pred rat 90ih. Još treći da pogledam. :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1888 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Dozer wrote: 25/04/2022 13:00 Ah...here we go again :lol: :lol: :lol:
Šta ti misliš o ovome svemu? :D
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1889 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Zanimljivija mi je podzemna Tamna piramida na Aljasci cije postojanje kriju vec 30 godina :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1891 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Dozer wrote: 05/05/2022 11:46 Zanimljivija mi je podzemna Tamna piramida na Aljasci cije postojanje kriju vec 30 godina :D
Meni su najzanimljivije teme iz trećeg videa al' sam mislila da su prva dva ujedno i objašnjenje da bi se bolje shvatio treći video pa gledam redom. :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1892 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Ljubo2 wrote: 06/05/2022 05:06
Spoiler
Show
Ovo mislim da je tematski kao treći video s linka gore, moguće drugačija pitanja.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1893 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Nierika wrote: 06/05/2022 20:04 Ovo mislim da je tematski kao treći video s linka gore, moguće drugačija pitanja.
Poenta svih videa je da sadrže rejšenje spasenja Čovječanstva od propasti. Do koje je samo sebe dovelo živeći po principu Haosa i zla, tj. po principu podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva. Koji opravdavaju i svjetska nauka i filozofija i svjetske ideologije i politike, koji se smatra prirodnim i najboljim rješenjem napretka i samoodržanja, a koji danas zovemo imenom "demkratija" i "kapitalizam".

Zakon postojanja, kao Konačna i vječita Itina o postojanju materije, života i Svemira ruši sva svjetska vjerovanja u vezi toga - ruši sve i naučne teorije, i filozofije i religije i ideologije i politike. Zakon postojanja argumentovano, logički, razumljivo i neoborivo dokazuje da u Svemiru vlada princip Harmonije i dobra, tj. princip jedinstva svijeta, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti i da je po ovom principu sagrađen cijeli Svemir.

I u svim videima se pozivaju ljudi svijeta da dignu svoj glas protiv principa Haosa i zla po kojem je Čovječanstvo do danas živjelo, sa zahtjevom da se organizacija života i rada cijelog ljudskog ruštva transformiše i da Čovječanstvo počne da živi po Univerzalnom i prirodnom principu Harmonije i dobra i tako se spasi od samouništenja u koje ga danas demokratija i kapitalizam nezaustavljivo vode.

Kao znak protesta protiv principa Haosa i zla, ljudi koji žele da počne da se živi po principu Harmonijee i dobra, ne treba da urade ništa drugo do da sebe obilježe Univerzalnim simbolom Harmonije i dobra, tj. simbolom jedinstva svijeta, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti. Ovo podrazumijeva stvaranje jedinstvene svjetske ekonomske unije, bez političkih, vjerskih i klasnih podjela i pripadnosti. sa pravednom podjelom rada i rezultata rada. Slično kao što to rade milijarde ćelija unutar svakog ljudskog organizma, kao jednog od najsavršenijih oblika pravedne organizacije živta i rada koji je priroda kreirala po principu Harmonije i dobra.

Na ovom forumu, na ovoj temi, do sada se samo jedna osoba, sa pseudonimom "PLAMANAC, izjasnila da je u potpunosti razumjela Zakon postojanja i odmah nabavila simbol (trobojni bedž) Zakona postojanja i i simbol Harmonije i dobra i njime se obilježila. I kao dokaz tome slikala sebe sa tim simbolom na grudima i tu sliku u ovoj temi objavila. Jedna osoba nije dovoljna za spas Čovječanstva.

Samoobilježavanje ovim simbolom bi trebalo da bude neka vrsta svjetskog referenduma, tj. izjašnjavanja, da se vidi ko je za život po principu Harmonije i dobra i samospasenje, a ko je za to da se nastavi život po principu Haosa i zla i samouništenje. Za samouništenje bi bili oni koji sebe ne bi željeli da obilježe ovim simbolom.

Pozdrav svima!
Image
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1894 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo..... sad ozbiljno.
Ovo sto ti pricas - ja se slazem s tim. Ne zezam se.
Jedino sto ja nisam sklon dramatizaciji i terminologiji koju ti koristis (dobro zlo, itd.), jer mi ta terminologija tukne na religije, a religije su nesto sto pravi razdor medju ljudima vec milenijumima.

Postavka prirodne selrkcije je - prirodna. Jaci vlada/prezivljava. To je tako u kompletnom zivotinjskom svijetu, a mi smo njegov dio.
Ono sto nas izdvaja iz toga je nivo svijesti. Ne nuzno samo inteligencije i pameti, jer znamo da i druge vrste posjeduju i inteligenciju i pamet, nego zaista svijesti koja je kod nas veca i razvijenija nego kod ostalih vrsta.

E sad, tu svijest i te kapacitete bi ljudska vrsta trebala iskoristiti za prepoznavanje problema koji neminovno, i sad vec vise nego ocito, vode nasoj propasti, ali i propasti planete (tu se slazemo). A ti problemi, odnosno tu je samo 1 problem, bukvalno i simiplificirano, je - sistem vrijednosti.
Sve dok mi imamo sistem vrijednosti zasnovan na materijalizmu, tj. na trcanju za vrijednoscu u novcu (ili bilo cemu drugom, ali se na kraju sve svodi na novac), mi necemo biti sposobni da shvatimo da je upravo to nas osnovni problem. I nebitno je kako se taj sistem naziva, demokratija, kapitalizam, diktatura, feudalizam, komunizam, socijalizam...svima je u osnovi ionako bila i jeste materijalna vrijednost. Vec milenijumima je tako.
A ovo ne razumije ogromna vecina ljudi, tj. bar 95%. I ne samo da ne razumiju, nego cak nisu sposobni ni za konceptualno razmisljanje u kojem bi samo zamislili zivot u sistemu u kojem ne postoji materijalna vrijednost i raspodjela u kakvoj danas zivimo.

Ja imam vrlo iednostavan model po kojem bi se svijet mogao relativno brzo reorganizovati i poceti zivjeti u jednakosti i materijalnoj sigurnosti, a u kojem novac uopste nece postojati, niti bilo kakva druga vrijednost namijenjena bilo kakvoj razmjeni, a svi bi imali sve sto im treba, ali taj model je danas jos uvijek debela utopija upravo zbog ljudske podkapacitiranosti za razmisljanje izvan zadatih (postojecih) okvira.

Ako se u medjuvremenu ne unistimo, taj model ce neminovno morati nastupiti, a ja sam siguran da ce ga "donijeti" i ljudima pokazati vanzemaljska vrsta, a koja je vec ovdje i koja ce se pred svima pojaviti kad pocne nuklearni rat, kojem smo vrlo blizu.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1895 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Našla sam nekoliko postova forumaša Plamanac sa ove teme, koliko vidim slaže se i u više navrata navodi "vibracije kvantnih događaja". Ovo za bedž na grudima ne znam je li metafora da se dočara problematika ili se misli doslovno. :D Ne znam zašto je Plamanac jedini (mada evo i Dozer kaže da se slaže) koji je do kraja shvatio ovaj materijal i je li situacija drugačija na drugim forumima/zajednicama. Pitam se i bi li se i danas složio s ovim što je pročitao ovdje. :D
Za nuklearni rat ne znam da li će početi ali počesto se pominje ovih dana.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1896 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Procitaj i moje ranije rasprave i komentare :D
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1897 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer:
Ljubo..... sad ozbiljno.
Ovo sto ti pricas - ja se slazem s tim. Ne zezam se.
Jedino sto ja nisam sklon dramatizaciji i terminologiji koju ti koristis (dobro zlo, itd.), jer mi ta terminologija tukne na religije, a religije su nesto sto pravi razdor medju ljudima vec milenijumima.


Ljubo:
Oko religija se slažemo - one nisu od koristi ni Bogu, ni ljudima, već samo sebi, jer stvaraju netrpeljivost među pripadnicima različitih vjera, mržnju i vjerske ratove. Što se tiče pojmova "dobro - zlo", nužno ih je podići na nivo nauke, tj. Nauke o Svijesti, sa značenjem Nauke o nagonu samoodržanja kao vječite težnje od nepostojanja koje se doživljava kao nezadovoljstvo i Zlo, ka postojanju koje se doživljava kao zadovoljstvo i Dobro. To je jedini način se obezvrijede glavne vjerske dogme o Bogu i Dobru i ZLU, a time ujedno da se obezvrijede i svjetske religije, koje pomoću tih dogmi već hiljadama godina manipulišu svijetom. S obzirom da osim Svijesti nikakvog drugog Boga nema i s obzirom da u prirodi ne vlada nikakav drugi prirodni zakon, osim zakon po kojem postoji Svijest, a to je upravo Zakona Dobra i Zla.


Dozer:
Postavka prirodne selrkcije je - prirodna. Jaci vlada/prezivljava. To je tako u kompletnom zivotinjskom svijetu, a mi smo njegov dio.


Ljubo:
Organska priroda na Zemlji se ne može uzeti kao primjer, mjerilo i dokaz da je prirodna selekcija, po kojoj jači preživljava, osnovni prirodni zakon evolucije. Iz razloga što se organska priroda, zajedno sa čovjekom, još uvije nije razvila do kraja. Organsku prirodu još uvijek nije obuhvatila i informatički povezala u jedno živo i svjesno biće njena kolektivna svijest. Kao što su sve ćelije i organi u ljudskom tijelu obuhvaćeni i sjedinjeni u jedno biće i jednu svijest, pomoću ljudske duše, tj. aure, gdje zakon jačega, tj. Zakon Haosa i zla više ne važi, već zakon Harmonije i Dobra. Sve materijalne forme u Svemiru su po Zakonu Harmonije i Dobra sagrađene i po njemu postoje. Unutar njih ne važi zakon jačega, već Zakon: "Ljubi bližnjega kao samoga sebe". Čovječanstvo, koje još uvijek živi po zakonu "jačega", srlja pravo u propast. Od religijskih i političkih institucija, od religijske i političke podjele svijeta i religijskih i političkih ratova, Čovječanstvo se može spasiti samo pomoću Nauke o Svijesti i njegog Zakona Dobra i Zla. Ova nauka još uvije ne postoji, jer naučnici još uvijek nisu objasnili i ne znaju šta je Svijest, pa tako još uvijek postoji mogućnost da religije o tome laprdaju šta im pdne na pamet.

Dozer:
Ono sto nas izdvaja iz toga je nivo svijesti. Ne nuzno samo inteligencije i pameti, jer znamo da i druge vrste posjeduju i inteligenciju i pamet, nego zaista svijesti koja je kod nas veca i razvijenija nego kod ostalih vrsta.

Ljubo:
Grdno se varaš. Svjesnost se ne mjeri po količini lažnih znanja kojima ljudi raspolažu, imajući na umu da fizičari još uvijek ne znaju šta je materija, biolozi, šta je život, psiholozi, šta je svijest, filozofi, šta je Bitak, teolozi i vjernici, šta je Bog, niti se svjesnost mjeri po tome što ideolozi i političari, umjesto u duhovno i materijalno blagostanje, vode ljudsko društvo pravo u propast. Svesnost se mjeri po znanju Dobra, koje služi da pomoću njega prevazilazimo sva moguća Zla i tako se kao vrsta samoodržavamo. Po tom neznaju Dobra smo na nižem stupnju razvoja od svih drugih životinjskih vrsta na Zemlji, jer ljudi su jedina vrsta na Zemlji koja tamaneći i uništavajući samu sebe, srlja pravo u propast. NIje tajna i o tome se u svijetu javno govori i zna da već postoje programi po kojima treba da se poubija, podavi i uništi 7,5 milijardi ljudi i da se njihov braj na Zemlji svede samo na pola milijarde. Po tom pitanju ljudsko društvo je na daleko nižem stupnju razvoja, nego bilo koja druga životinjska vrsta. Od kjih su neke po tom pitanju daleko razvijenija od ljudskog društva, kao na primjer, društva pčela i mrava.

Dozer:
E sad, tu svijest i te kapacitete bi ljudska vrsta trebala iskoristiti za prepoznavanje problema koji neminovno, i sad vec vise nego ocito, vode nasoj propasti, ali i propasti planete (tu se slazemo). A ti problemi, odnosno tu je samo 1 problem, bukvalno i simiplificirano, je - sistem vrijednosti.

Ljubo:
Samo dva moguća principa i sistema vrijednosti postoje, pa biraj koji hoćeš: 1. Princip i sistem Haosa i Zla i 2. princip i sistem Harmonije i Dobra. Prvi princip je princip NEZNANJA kako treba da se živi da se izbjegne svako stradanje i Zlo, a drugi je princip i sistem ZNANJA o tome kako treba da se živi da se izbjegne svako stradanje Zlo. Bez znanja Konačne i Vječite Istine u vezi postojanja materije, života i Svemira, sa značenjem Zakona sveukupnog postojanja, ne može se znati i živjeti po principu i sistemu Harmonije i Dobra, već samo Haosa i Zla.

Dozer:
Sve dok mi imamo sistem vrijednosti zasnovan na materijalizmu, tj. na trcanju za vrijednoscu u novcu (ili bilo cemu drugom, ali se na kraju sve svodi na novac), mi necemo biti sposobni da shvatimo da je upravo to nas osnovni problem. I nebitno je kako se taj sistem naziva, demokratija, kapitalizam, diktatura, feudalizam, komunizam, socijalizam...svima je u osnovi ionako bila i jeste materijalna vrijednost. Vec milenijumima je tako.


Ljubo:
Život bez materijalnih dobara nije moguć, barem za sada, dok se još uvijek nalazimo na niskom stupnju razvoja svijesti. Problem je samo što na niskom stupnju razvoja svijesti svi bježe od materijalne proizvodnje i žele silom, borbom, prevarom i pljačkom da se domognu tuđih rezultata rada. I dok god tako bude, živjećemo po principu i sistemu Haosa i Zla, sve dok se na kraju ne samouništimo. Postaćemo visoko svesn bića i živjećemo u materijalnom i duhovnom blagostanju tek kad prestanemo da se uzajamno borimo za materijalna dobra, da lažemo, varamo i pljačkamo, već svi zasučemo rukave i uhvatimo se samo društveno opravdanog i korisnog rada, tj. rada od kojeg se živi. Onako kako to rade društva pčela, mrava ili ćelija i organa u našim tijelima. To ćemo da postignemo tek kad se oslobodimo političke, vjerske i klasne podijeljenosti svijeta, koje su bile uzrokom svih dosadašnjih svjetskih zala i stvorimo jeddinstvenu svjetsku ekonomsku uniju, sa pravednom podjelom rada i rezultata rada.

Dozer:
Ja imam vrlo iednostavan model po kojem bi se svijet mogao relativno brzo reorganizovati i poceti zivjeti u jednakosti i materijalnoj sigurnosti, a u kojem novac uopste nece postojati, niti bilo kakva druga vrijednost namijenjena bilo kakvoj razmjeni, a svi bi imali sve sto im treba, ali taj model je danas jos uvijek debela utopija upravo zbog ljudske podkapacitiranosti za razmisljanje izvan zadatih (postojecih) okvira. Ako se u medjuvremenu ne unistimo, taj model ce neminovno morati nastupiti, a ja sam siguran da ce ga "donijeti" i ljudima pokazati vanzemaljska vrsta, a koja je vec ovdje i koja ce se pred svima pojaviti kad pocne nuklearni rat, kojem smo vrlo blizu.


Takav model, bez novca, nije teško napraviti, niti u praksi oživjeti. Samo ako hoćemo. Odnosno, samo ako ZNAMO kako to treba da uradimo i koju korist ćemo svi na taj način da ostvarimo. Ne trebaju nam vanzemaljci da nas tome pouče. Možda samo Treći svjetski rat, kao jedn velika batina za cijeli svijet, bi trebalo da se nam desi, jer bi tako, radeći kako ne valja, najlakše shvatili i naučili kako valja. Može to da se nauči i po načinu razumijevanja Zakona po kojem postoje materija, život i Svemir. Trebala bi samo njegova široka medijska propaganda. Što je malo teže, jer mediji su u rukama svjetskih prevaranata, lopova, mafijaša, kriminalaca i pljačkaša, kojima ovakav svjetski poredak odgovara i koji ne bi želili nikakve pozitivne svjetske promjene da se dese. I jedini ko bi mogao na tom planu nešto da uradi su oni visoko svjesni ljudi, ako takvih ima, koji bi te pozitivne svjetske promjene počeli da prpagiraju uz pomoć simbola tih pozitivnih promjena, tj simbola Svijesti kao jedinstvene prirodne sile i pojave i njenog principa i sistema Harmonije i Dobra, tj, principa jedinstva svijeta, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti.

Image
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1898 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Nierika wrote: 07/05/2022 19:14 Našla sam nekoliko postova forumaša Plamanac sa ove teme, koliko vidim slaže se i u više navrata navodi "vibracije kvantnih događaja". Ovo za bedž na grudima ne znam je li metafora da se dočara problematika ili se misli doslovno. :D Ne znam zašto je Plamanac jedini (mada evo i Dozer kaže da se slaže) koji je do kraja shvatio ovaj materijal i je li situacija drugačija na drugim forumima/zajednicama. Pitam se i bi li se i danas složio s ovim što je pročitao ovdje. :D
Za nuklearni rat ne znam da li će početi ali počesto se pominje ovih dana.
Dozer se do sada nije sa mnom ni u čemu slagao, a evo sada smo se, izgleda, u onm najglavnijem, a to je da svijet treba da se promijeni da ne bi propao, složoli.

Za bedž, doslovno mislim da treba da ga nose visoko svjesni ljudi, koji žele prelazak življenja svijeta sa principa Haosa i Zla na princip Harmonije i Dobra. Da tako možemo i na ulici, kad izađemo, da vidimo ko je ZA, a ko PROTIV. To je kao neka vrsta svjetskog referenduma, a ujedno i način odvajanja "žita od kukolja". Ovakva vrsta pokreta, svjetskih razmjera, najavljena je u Bibliji u Jovanovom "Otkrivenju" i u Tarabićevom "Kremanskom proročanstvu". Oba proročanstva su najavila i treći svjetski rat. A mi danas, prema političkoj situaciji u svijetu, kada su pobjesnjeli demokrati i kapitalisti počeli opasno da nas ugrožavaju i sami možemo da procijenimo da se svijet nalazi u situaciji kada Treći svjetski rat vlo lako može da se desi.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#1899 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Kali Yuga se ne završava uskoro :zjev:
Valja dočekati 428,899. Samo otpušteno. :-D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#1900 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Ljubo2 wrote: 08/05/2022 04:32
Nierika wrote: 07/05/2022 19:14 Našla sam nekoliko postova forumaša Plamanac sa ove teme, koliko vidim slaže se i u više navrata navodi "vibracije kvantnih događaja". Ovo za bedž na grudima ne znam je li metafora da se dočara problematika ili se misli doslovno. :D Ne znam zašto je Plamanac jedini (mada evo i Dozer kaže da se slaže) koji je do kraja shvatio ovaj materijal i je li situacija drugačija na drugim forumima/zajednicama. Pitam se i bi li se i danas složio s ovim što je pročitao ovdje. :D
Za nuklearni rat ne znam da li će početi ali počesto se pominje ovih dana.
Dozer se do sada nije sa mnom ni u čemu slagao, a evo sada smo se, izgleda, u onm najglavnijem, a to je da svijet treba da se promijeni da ne bi propao, složoli.

Za bedž, doslovno mislim da treba da ga nose visoko svjesni ljudi, koji žele prelazak življenja svijeta sa principa Haosa i Zla na princip Harmonije i Dobra. Da tako možemo i na ulici, kad izađemo, da vidimo ko je ZA, a ko PROTIV. To je kao neka vrsta svjetskog referenduma, a ujedno i način odvajanja "žita od kukolja". Ovakva vrsta pokreta, svjetskih razmjera, najavljena je u Bibliji u Jovanovom "Otkrivenju" i u Tarabićevom "Kremanskom proročanstvu". Oba proročanstva su najavila i treći svjetski rat. A mi danas, prema političkoj situaciji u svijetu, kada su pobjesnjeli demokrati i kapitalisti počeli opasno da nas ugrožavaju i sami možemo da procijenimo da se svijet nalazi u situaciji kada Treći svjetski rat vlo lako može da se desi.
Bolje nego da se oko ničega ne slažete. :D

Mene tako neke oznake većinom podsjećaju na negativne stvari (podjelu), mada znam da se simboli mogu koristiti i u pozitivne svrhe. Ali bi trebalo i da svi ljudi na svijetu znaju značenje simbola. Inače možda izgleda kao modni dodatak. :D Iz ovoga što si napisao se i podrazumijeva da svako ko ne nosi bedž je automatski protiv harmonije i dobra, što ne mora biti. Ako ima u Sa možda nekad nabavim kao podsjetnik na ovu temu, ne bih ga baš nosila. Otprilike mi je jasno o čemu je simbol (odnosi se na 3 stanja). Treći video mi je ostao da pogledam.
Post Reply