OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1651 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 20/03/2021 15:57nije Ljubo. nije to taj Toma, niti je ijedan od tih slican neutrinu. neutrino je slican "poznatom"

jer, vidis, neutrino nema nikakve veze sa strujom, od cega je i poceo ovaj dio rasprave, pa cak ni sa bilo cime drugim. e, neutrino je bas ovaj Toma iznad...
Naravno da Neutrino ima veze sa STRUJOM. Neutrino je ELEMENTARNA ČESTICA, koja nije naprravljena n od čega DRUGOG, do od sebe same, uz pomoć svojih 7. Kao takav, kad se napregne i pokrene, neutrino se manifestuje kao sičušno elektromagnetno polje koje vibrira i kao takav, on je sam po sebi STRUJA. Ovo tvrdim i pozivajući se na Teslu koji kaže da je sve STRUJA.

Dakle, sve što postoji samo po sebi, uz pomoć svojih 7, je STRUJA. A kad je riječ o postojanju nekakvih tvorevina, u obliku skupva i organizacija, napravljenih od mnoštva manjih dijelova i djelića struje, tada, da bi mogli da žive i djeluju sinhronizovano, kao JEDNA CJELOVITA STRUJA, svi oni moraju biti obuhvaćeni i informatički povezani unutar samo JEDNE STRUJE.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1652 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

I bas nikad nisi uzimao droge?
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#1653 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 20/03/2021 19:57
belfy wrote: 20/03/2021 15:57nije Ljubo. nije to taj Toma, niti je ijedan od tih slican neutrinu. neutrino je slican "poznatom"

jer, vidis, neutrino nema nikakve veze sa strujom, od cega je i poceo ovaj dio rasprave, pa cak ni sa bilo cime drugim. e, neutrino je bas ovaj Toma iznad...
Naravno da Neutrino ima veze sa STRUJOM. Neutrino je ELEMENTARNA ČESTICA, koja nije naprravljena n od čega DRUGOG, do od sebe same, uz pomoć svojih 7. Kao takav, kad se napregne i pokrene, neutrino se manifestuje kao sičušno elektromagnetno polje koje vibrira i kao takav, on je sam po sebi STRUJA. Ovo tvrdim i pozivajući se na Teslu koji kaže da je sve STRUJA.

Dakle, sve što postoji samo po sebi, uz pomoć svojih 7, je STRUJA. A kad je riječ o postojanju nekakvih tvorevina, u obliku skupva i organizacija, napravljenih od mnoštva manjih dijelova i djelića struje, tada, da bi mogli da žive i djeluju sinhronizovano, kao JEDNA CJELOVITA STRUJA, svi oni moraju biti obuhvaćeni i informatički povezani unutar samo JEDNE STRUJE.
steta sto si izrezao sliku, bas lijepo opisuje neutrino u svemiru...

elem, po ovome stopises izgleda kao da je neutrino Svijest sto je nekonzistentno sa svime ostalim sto pricas do sada. ne znam zasto ponavljas da je sam neutrino struja, kada to nije istina. neutrino je Toma. hebe se njega i za struju i za bilo sta drugo. i to imas naucno dokazano, a ne samo filozofski kako ti pokusavas. eto, ti prvi volis reci da su naucna postignuca u tvoju korist, pa vjerujem da ti nece biti tesko povezati naucna otkrica o osobinama neutrina sa zakonom postojanja...
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1654 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 20/03/2021 18:53
Dozer wrote: 19/03/2021 22:03 O-PLA-KAH :pisnuo:
Svi PLA-HČU kad im se u vjeru dirne.
Nemam ti ja vjere, al' hajd', vjeruj u sta hoces.

Nego.... kako se sudbina uklapa u ovaj tvoj picvajz od nedokazivog "zakona"...?

Btw, sta ti znaci "PLA-HCU"...? Sta je ovo "H", jer ne znam da u bilo kojem rjecniku postoji ovakva rijec....
Dio tvog nepostojeceg "zakona"?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1655 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

jes vidio kurca. Mozak ne postoji, a njegov zakon postoji.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1656 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 20/03/2021 20:50elem, po ovome stopises izgleda kao da je neutrino Svijest sto je nekonzistentno sa svime ostalim sto pricas do sada.
Moja definicija Sviesti glasi da je Svijest ono što postoji samo po sebi, koje je sposobno da sebe dovede u stanje svjesnosti. To je ono koje raspolaže sa sedam sposobnosti. Po ovoj definiciji, sve za šta se može, na bilo koji način, utvrditi da postoji, je Svijest, pa i NEUTRINO, koji takođe raspolaže sa 7 sposobnosti.
belfy wrote: 20/03/2021 20:50ne znam zasto ponavljas da je sam neutrino struja, kada to nije istina. neutrino je Toma. hebe se njega i za struju i za bilo sta drugo. i to imas naucno dokazano, a ne samo filozofski kako ti pokusavas.
Neutrino je i Svijest i STRUJA, zato što Svijest ne može da se materijalizuje a da se ne napregne i pokrene i fizički se ne manifestuje kao elektromagnetno polje koje vibrira. Neutrino kao elementarna čestica nije nikakav izuzetak.

Ti sada misliš da je neutrino nešto posebno od svega, zato jer se on drugačije ponaša od svega. To se može reći za sve elementarne čestice jer sve se ponašaju različito. Po čemu drugom bi naučnici uspjeli da ih prepoznaju i daju im različita imena, već po različitom ponašanju? Uostalom, sve iz čega se Svemir sastoji, razlikuje se po ponašanju, ali ono što je zajedničko svim stvarima i pojavama od kojih se Svemir sastoj,i jeste to što sve one rade isto: naprežu se, kreću see, opažaju svoje naprezanje i kretanje, osjećaju, pamte, misle i razumiju. To isto važi i za neutrino.

A ono što uzrokuje njihova različita ponašanja uvijek je INFORMACIJA, tj. Znanje koje im služi kao ŠABLON po kojem se sve različite stvari i pojave naprežu, kreću, opažaju, osjećaju, pamte, misle i razumiju.

Za ovo sam dao primjer 5 ljudi, od kojih je jedan fudbaler, drugi slikar, treći violinista, četvrti hirurg i peti, zemljoradnik. Svi se oni prilikom izvršavanja svojhh radnjih zadataka naprežu, kreću, opažaju svoje naprezanje i kretanje, osjećaju, pamte, misle i razumiju, a ipak se rezultati njihovog rada drastično razlikuju. Tu razliku čine informacije, tj. znanja po kojima se oni naprežu, kreću, opažaju osjećaju, pamte, misle i razumiju.

Isto tako je i sa elementarnim česticama. Sve se isto naprežu, kreću, opažaju, osjećaju, šamte, misle i razumiju, ali to rade po različitim informacijama, pa se onda po tome i razlikuju. Što važi i za neutrino, kojeg ti sada ovdje poturaš kao nešto različito od svega, što navodno ruši Zakon postojanja i moje objašnjenje postojanja Svijesti. A zapravo, samo se stim blamiraš, jer pokazuješ da slabo kapiraš sve ovo što objašnjavam.
belfy wrote: 20/03/2021 20:50eto, ti prvi volis reci da su naucna postignuca u tvoju korist, pa vjerujem da ti nece biti tesko povezati naucna otkrica o osobinama neutrina sa zakonom postojanja...
Upravo sam to sada i uradio i objasnio ti da neutrino po svom različitom ponašanju od svega drugog, nije nikakav izuzetak, jer u Svemiru su sve stvari i pojave različite jedne od drugih. A ipak su sve one iste po tome što rasplažu sa 7 sposobnosti, koje su osnovni faktori Svijesti i po tome što se sve one, prilikom svog naprezanja i kretanja, fizički manifestuju kao ELEKTRICITET, odbosno, kao elektromagnetna polja različitih veličina i frekvencija.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1657 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 20/03/2021 22:56Nemam ti ja vjere, al' hajd', vjeruj u sta hoces.
Nemaš ti ni ZNANJA, a ko god nema znanja, taj ima vjere.
Dozer wrote: 20/03/2021 22:56Nego.... kako se sudbina uklapa u ovaj tvoj picvajz od nedokazivog "zakona"...?
Eto vidiš da imaš vjere. Sudbina nije nešto što može da se dokaže da postoji, već samo da se izmisli i vjeruje.
Dozer wrote: 20/03/2021 22:56Btw, sta ti znaci "PLA-HCU"...? Sta je ovo "H", jer ne znam da u bilo kojem rjecniku postoji ovakva rijec....
Dio tvog nepostojeceg "zakona"?
To "H" sam izmislio. Ali time nisam povrijedio Zakon postojanja po kojem ništa ne može ni da postoji, ni da se desi, pa ni da se izmisli, bez JA+7.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1658 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

A mene ko jebe.

Jesi li se ikad drogirao i cime?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1659 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 20/03/2021 23:13jes vidio kurca. Mozak ne postoji, a njegov zakon postoji.
Mozak je organizacija i kao takav nema značenje POSTOJANJA. Značenje postojanja imaju samo subjekti (mnoštvo JA+7) kao elementi koji organizaciju tvore.

Nema ni Zakon postojanja značenje POSTOJANJA, jer on je samo LOGIKA, tj. INFORMACIJA, odnosno. ZNANJE, koje takođe, ne može postojati bez JA+7 koje tu LOGIKU razumije.
Last edited by Ljubo2 on 21/03/2021 00:16, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1660 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 21/03/2021 00:04 A mene ko jebe.

Jesi li se ikad drogirao i cime?
Nisam nikad i ničim.

A da li si se ti ikada pojavio na ovom forumu, a da se prvo nisi dobro nadrogirao?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1661 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 21/03/2021 00:15
Tempo wrote: 21/03/2021 00:04 A mene ko jebe.

Jesi li se ikad drogirao i cime?
Nisam nikad i ničim.

A da li si se ti ikada pojavio na ovom forumu, a da se prvo nisi dobro nadrogirao?

OVAJ FORUM NE POSTOJI! To nisu slike foruma, već ŽIVE I SVJESNE ENERGIJE koja je uz pomoć svojih 7 poprimila određeni oblik, kojemu smo samo dali ime "forum". A kako Dozer reče, mogli smo mu dati ime i "govance".
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1662 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 21/03/2021 10:45OVAJ FORUM NE POSTOJI! To nisu slike foruma, već ŽIVE I SVJESNE ENERGIJE koja je uz pomoć svojih 7 poprimila određeni oblik, kojemu smo samo dali ime "forum". A kako Dozer reče, mogli smo mu dati ime i "govance".
TAČNO! Pamrtan si - brzo učiš.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1663 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 21/03/2021 11:42
Tempo wrote: 21/03/2021 10:45OVAJ FORUM NE POSTOJI! To nisu slike foruma, već ŽIVE I SVJESNE ENERGIJE koja je uz pomoć svojih 7 poprimila određeni oblik, kojemu smo samo dali ime "forum". A kako Dozer reče, mogli smo mu dati ime i "govance".
TAČNO! Pamrtan si - brzo učiš.
ni ti ne postojis.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1664 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 21/03/2021 11:44ni ti ne postojis.
Zavisi šta podrazumijevaš pod pojmom "TI"? Ako misliš na moje tijelo kao visoku organizaciju kretanja i rada čestica i dijelova Svisti, onda, NE POSTOJIM. Tu POSTOJE samo čestice i dijelovi Svijesti koje, naprežući se kećući i radeći grade moj organizam kao visoku oganizaciju svog kretanja i rada. Među tim dijelovima i djelićima Svijesti se nalazi i moje JA sa svojih 7, koje takođe POSTOJI, samo po sebi, uz pomoć svojih 7, kao i svi ostali dijelovi i djelići svijesti koji zajedno sa mnom grade ljudski organizam.

Kada opažamo ljudski organizam, mi opažamo samo KRETANJE dijelova i djelića Svijesti koje organizam grade, a djelove i djeliće Svijesti u svojstvu KRETAČA, ne možemo da opazimo. Ti neopažljivi KRETAČI su POSTOJANJE. Njinovo opažljivo kretanje NIJE POSTOJANJE. Jer kad kretanje tih KRETAČA prestane, organizam kao KRETANJE NESTAJE, a KRETAČI ostaju i dalje da POSTOJE,

Treba razumjeti i naučiti kada i gdje se može koristiti riječ POSTOJANJE, a kada i gdje ne može. Samo za KRETAČA se može tvrditi da POSTOJI, a ne i za njegovo kretanje. Zato što KRETANJA BEZ KRETAČA NE MOŽE DA BUDE. Drugim riječima, POSLJEDICE BEZ UZROKA NE MOŽE DA BUDE. Uzrok je uvijek KRETAČ, a kretanje je uvijek posljedica. KRETAČ uvijek postoji, a kretanje - NIKAD. Kretanje nikad NE POSTOJI, već uvijek i samo KRETČ KOJI SE KREĆE ili NE KREĆE. Kad se kreće, opažljiv je. Kad se ne kreće, NIJE. I dok god se dijelovi i djelići Svijeti koje grade ljudski organizam, KREĆU, organizam je opažljiv. Čim prestanu da se kreću, organizam počinje da propada i nestaje

Ovo važi i za cijeli Svemir.

Koliko sam samo puta sve ovo u ovoj temi ponovio. Interesantno, niko se ne izjašnjava da ovo prihvata, a ovih nekolk debelokožaca joji se stalno javljaju, još se i raugaju. a niko ni na koji način do sada nije ni pokušao da ovu logiku o POSTOJANJU da opovrgne. Zato jer ovo i nije moguće opovrgnuti. A ljudi ipak ovo ne žele da prihvate. Zato jer im ovo ruši njihove vjere. A vjere su "SVETE" i one ne smiju da se diraju. Na sve drugo i po svemu drugom se smije "srati", pa makar se radilo i o ISTINI, samo po vjerama ne smije.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1665 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

potrazi medicinsku pomoc.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1666 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

evo je ljubo, bedzovana:


Image
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1667 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 21/03/2021 00:00
Dozer wrote: 20/03/2021 22:56Nemam ti ja vjere, al' hajd', vjeruj u sta hoces.
Nemaš ti ni ZNANJA, a ko god nema znanja, taj ima vjere.
Iz svega do sada prilozenog, cini mi se da si upravo ti taj koji ovdje ima najvise vjere. Doduse, vjerujes u nebulozu, al' hajd...
Eto vidiš da imaš vjere. Sudbina nije nešto što može da se dokaže da postoji, već samo da se izmisli i vjeruje.
A svijest se moze dokazati?
:pisnuo:
To "H" sam izmislio. Ali time nisam povrijedio Zakon postojanja po kojem ništa ne može ni da postoji, ni da se desi, pa ni da se izmisli, bez JA+7.
Tacno. Jer nemas sta ni povrijediti.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1668 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

DOZER I TEMPO,

Ako od 150 posjetilaca, koji svakoga dana posjete ovu temu, nema niko inteligentniji od vas dvojice da diskutuje o Zakonu postojanja, onda nemojte ni vi. Dosta mi vas je! Javite se samo ako uspijete da se sjetite i dokažete - a to nće nikada da se desi - da u Svemiru postoji još bilo šta drugo, plus, osim energije i informacije. Odnsno, osim Svijesti i njenih 7. Zato što će sve drugo, što bi vam moglo pasti na pamet, biti , kao i do sada, samo u stilu bezvrijednih blebetanja malog Perice, Mujice i Đokice.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1669 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Ljubo je napisao:
Eto vidiš da imaš vjere. Sudbina nije nešto što može da se dokaže da postoji, već samo da se izmisli i vjeruje.
Dozer je napisao:
A svijest se moze dokazati?
Besmisleno je i pmisliti da postoji potreba za dokazivanje postojanja Svijesti i njenih 7. Zato što osim Svijesti i njenih 7 ničeg drugog nema što bi moglo ili trebalo da se dokazuje. I zato što niko drugi ne postoji ko bi mogao bilo šta da dokazuje, osim Svijest uz pomoć svojih 7. I zato što Svijest nema nikakve potrbe da samoj sebi dokazuje svoje postojanje, kad ona uvijek zna da postoji, uz pomoć svojih 7.

Ovo su 7 različitih načina pomoću kjih Svijest samoj sebi i DOKAZUJE da postoji i tako ZNA da potoji, da ne mora da VJERUJE da postoji.

1. Naprežem se, dakle, Ja/Svijest=Bog, pstojim.
2. Krećem se, dakle, Ja/Svijest=Bog, postojim.
3. Opažam svoje naprezanje i kretanje, dakle, Ja/Svijest=Bog, postojim.
4. Osjećam svoje naprezanje i kretanje, dakle, Ja/Svijest=Bog, postojim.
5. Pamtim savoje naprezanje i kretanje, dakle, Ja/Svijest=Bog, postojim.
6. Mislim o svom naprezanju i kretanju, dakle, Ja/Svijest=Bog, postojim.
7. Razumijem svoje naprezanje i kretanje, dakle, Ja/Svijest=Bog, postojim.


U cijelom Svemiru, niti bilo šta DRUGO POSTOJI, niti se bilo šta drugo DEŠAVA što bi moglo da se dkazuje, osim JA+7, uz pomoć JA+7. Koja Svijest ovo ne zna i ne razumije, ta samu sebe hebe u svoj, navodno, zdrav MOZAK,"koji ju je, navodno, kako ona vjeuje, STVORIO.

Image
Last edited by Ljubo2 on 21/03/2021 23:22, edited 1 time in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1670 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 21/03/2021 22:15 DOZER I TEMPO,

Ako od 150 posjetilaca, koji svakoga dana posjete ovu temu, nema niko inteligentniji od vas dvojice da diskutuje o Zakonu postojanja, onda nemojte ni vi. Dosta mi vas je! Javite se samo ako uspijete da se sjetite i dokažete - a to nće nikada da se desi - da u Svemiru postoji još bilo šta drugo, plus, osim energije i informacije. Odnsno, osim Svijesti i njenih 7. Zato što će sve drugo, što bi vam moglo pasti na pamet, biti , kao i do sada, samo u stilu bezvrijednih blebetanja malog Perice, Mujice i Đokice.
vec sam ti objasnio da broj posjeta nije isto sto i broj posjetilaca.
postoje botovi https://hr.wikipedia.org/wiki/Bot koji nasumicno otvaraju teme i pokusavaju postaviti reklame. ne samo na ovom, nego na svim forumima. cudi me da kreator zakona o sedam naprezanja to ne zna.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1671 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 21/03/2021 23:15vec sam ti objasnio da broj posjeta nije isto sto i broj posjetilaca.postoje botovi https://hr.wikipedia.org/wiki/Bot koji nasumicno otvaraju teme i pokusavaju postaviti reklame. ne samo na ovom, nego na svim forumima. cudi me da kreator zakona o sedam naprezanja to ne zna.
Najveća dva "bota" su Tempo i Dozer, koji na ovoj temi reklamiraju i pokušavaju da odbrane svoje softvere pomoću kojih su programirani, tj. svoje VJERE.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1672 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 21/03/2021 23:27bota
moj te mota oko plota
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1673 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 21/03/2021 23:37moj te mota oko plota
Moj te ganja oko panja!
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1674 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

:pisnuo:

Jedini bot, a koji fercera po vrlo ogranicenom algoritmu, na ovoj temi si ti, Ljubo :mrgreen:

Nikad mi nisi dokazao postojanje svijesti bez mozga. Trabunjanje o ja+7 nije nikakav dokaz bilo cega.

Ali OK. Kao i ostale mesije koji nikad nisu imali dokaz za bilo sta sto su trabunjali i bili ubijedjeni da je to sto pricaju istina, tako isto i ti. Puno bla-bla, a dokazi = 0.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1675 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 22/03/2021 00:09 Jedini bot, a koji fercera po vrlo ogranicenom algoritmu, na ovoj temi si ti, Ljubo :mrgreen:

Nikad mi nisi dokazao postojanje svijesti bez mozga. Trabunjanje o ja+7 nije nikakav dokaz bilo cega.

Ali OK. Kao i ostale mesije koji nikad nisu imali dokaz za bilo sta sto su trabunjali i bili ubijedjeni da je to sto pricaju istina, tako isto i ti. Puno bla-bla, a dokazi = 0.
Kad budeš razumio da je Svijest ono što je sposobno da sebe dovede u stanje svjesnosti, zatim, da u stanje svjesnosti može sebe da dovede samo ono što je sposobno da vrši 7 fizičkih i psihičkih radnji, bez kojih svjesnosti ne može da bude i da je tih 7 radnji sposobna da vrši samo ENERGIJA od koje je cijeli Svemir sagrađen, jer osim nje ništa drugo ne postoji koje bi tih 7 radnji moglo da vrši - za šta u naoci postoje nebrojeni dokazi - tada ćeš razumjeti i to da Svijest može da postoji a da je mozak ne stvori. Ali da mozak ne može da postoji, ako ga Svijest od sebe same, uz pomoć svojih 7, ne stvori.

Svačiji mozak je TUTA, ako Svijest, koja se mozgom služi kao sredstvom razumijevanja, ne može da posluži Svijesti da to može da razumije.
Post Reply