OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#2126 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

Ljubino objašnjenje Postojanja (svega i jedinoga – da ne kažem 'Boga' – što postoji) sadrži odgovore na pitanja - šta postoji, kako postoji i zašto postoji, to (jedino) koje postoji!?

(Rekao bih da je to „sto puta“ na ovoj temi objasnio, tj. objašnjavao 'iz različitih uglova', odnosno perspektiva, ne bi li pomogao onima koji to čitaju i eventualno misle o tome, da to i razumiju, jer sposobnost razumijevanja neke/bilo koje pojave direktno je vezana za mogućnost promjene perspektive u opservaciji iste.)

Koliko sam i kako shvatio, radi se o „jednostavnoj logici“, tj. o sljedećem:
- početna premisa je ona koja kaže da sve mora imati svoj Uzrok
- naučna činjenica je da Nešto postoji

Znači, ukoliko smo registrovali/opazili i utvrdili da Nešto postoji i ukoliko je to nešto ono Prvo koje postoji (koje je i jedino koje postoji – jer je 'najprvo'), te ukoliko je jasno da sve mora imati svoj Uzrok – jedini način da je tomu tako, odnosno da to bude zadovoljeno, jeste da to prvo bude samo svojim uzrokom.

Može se to i ovako reći - jer to je Logika - da ništa ne može postojati, ni desiti se bez uzroka.
To važi i za ono što postoji kao „najprvo“.
No, pošto to „najprvo“ – kome je 'draže', neka ovo „najprvo“ čita/shvata kao, Bog-a – nema ko da uzrokuje, jer prije Njega ne postoji niko drugi ko bi mogao da ga uzrokuje, podrazumijeva se da to „najprvo“ mora naizmjenično da igra ulogu i sebe kao svog uzroka i sebe kao svoje posljedice.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2127 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

planamac wrote: 07/03/2023 15:26 Ljubino objašnjenje Postojanja (svega i jedinoga – da ne kažem 'Boga' – što postoji) sadrži odgovore na pitanja - šta postoji, kako postoji i zašto postoji, to (jedino) koje postoji!?

(Rekao bih da je to „sto puta“ na ovoj temi objasnio, tj. objašnjavao 'iz različitih uglova', odnosno perspektiva, ne bi li pomogao onima koji to čitaju i eventualno misle o tome, da to i razumiju, jer sposobnost razumijevanja neke/bilo koje pojave direktno je vezana za mogućnost promjene perspektive u opservaciji iste.)

Koliko sam i kako shvatio, radi se o „jednostavnoj logici“, tj. o sljedećem:
- početna premisa je ona koja kaže da sve mora imati svoj Uzrok
- naučna činjenica je da Nešto postoji

Znači, ukoliko smo registrovali/opazili i utvrdili da Nešto postoji i ukoliko je to nešto ono Prvo koje postoji (koje je i jedino koje postoji – jer je 'najprvo'), te ukoliko je jasno da sve mora imati svoj Uzrok – jedini način da je tomu tako, odnosno da to bude zadovoljeno, jeste da to prvo bude samo svojim uzrokom.

Može se to i ovako reći - jer to je Logika - da ništa ne može postojati, ni desiti se bez uzroka.
To važi i za ono što postoji kao „najprvo“.
No, pošto to „najprvo“ – kome je 'draže', neka ovo „najprvo“ čita/shvata kao, Bog-a – nema ko da uzrokuje, jer prije Njega ne postoji niko drugi ko bi mogao da ga uzrokuje, podrazumijeva se da to „najprvo“ mora naizmjenično da igra ulogu i sebe kao svog uzroka i sebe kao svoje posljedice.
Ma sve ok, ali je problem što Ljubo tvrdi da je SVIJEST uzrok svega, onda mora objasniti KAKO to postoji oduvijek sama SVIJEST, jer ako to ne zna onda je to rekla kazala kao i kod religije, Bog nema uzroka a nema se pojma KAKO Bog postoji, to ne drži vodu.

A ono najbitnije je da svijest IMA svoj uzrok, dakle NE MOŽE to biti Bog i uzrok svega, to će se i dokazati, dakle je Ljubo debelo u krivu, garant!
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2128 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

Locki wrote: 07/03/2023 00:02
teodati wrote: 06/03/2023 23:04 Nitko nema hrabrosti postaviti neko pitanje, zar nikoga ne zanima KAKO je zbilja naš svijet nastao, e da? :)
pa koliko vas to ima?
Puno, ali samo jedan je u pravu, jer je i istina samo jedna, e da! :thumbup:
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2129 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

Horcrux wrote: 07/03/2023 00:32
teodati wrote: 06/03/2023 23:04 Nitko nema hrabrosti postaviti neko pitanje, zar nikoga ne zanima KAKO je zbilja naš svijet nastao, e da? :)
Evo ja cu. Sta si ti po zanimanju i cime se bavis? Pozz.

Moje zanimanje kao i posao koji sada radim nema veze sa "teorijom svega", to mi je prije bio hobi, ali sada je to već sasvim ozbiljna stvar jer sam teoriju završio i zbilja dobio FORMULU kako je sve nastalo, zato ako nekoga nešto zanima o postanku neka slobodno postavi pitanje, koliko mogu na forumima ću i odgovoriti, zares!
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2130 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

Locki wrote: 07/03/2023 22:02
teodati wrote: 07/03/2023 21:27

Puno, ali samo jedan je u pravu, jer je i istina samo jedna, e da! :thumbup:
ima vas, ima. sve kreten do kretena, sociopata do sociopate, retard do retarda.
A ti to onako misliš ali bez dokaza, jesi čuo da izuzetak potvrđuje pravilo ako jesi, onda ok!
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2131 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Znaci, na kraju smo dosli do toga da je bog sam sebi i uzrok i.posljedica....?
Ili, u Ljubinom slucaju, Svijest je sama sebi i uzrok i posljedica....?

Bog/Svijest je stvorio/la samog/u sebe, i ...to je to?

Suplje do bola, nelogicno, potpuno nedokazivo, i poprilicno nesuvislo.

Identicno supljikatu da je bog bio u nistavilu, oduvijek, i onda odlucio da stvori sve. I PUF! - eto svega.
Naravno, niko ne zna objasniti sta je "nistavilo", sta znaci "oduvijek", gdje je sve to i kad "bilo". I, najbitnije, posto je bog tim cinom ukinuo nistavilo - gdje je on sad?
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#2132 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

teodati wrote: 07/03/2023 21:30 Moje zanimanje kao i posao koji sada radim nema veze sa "teorijom svega", to mi je prije bio hobi, ali sada je to već sasvim ozbiljna stvar jer sam teoriju završio i zbilja dobio FORMULU kako je sve nastalo, zato ako nekoga nešto zanima o postanku neka slobodno postavi pitanje, koliko mogu na forumima ću i odgovoriti, zares!
Pa, napišite tu formulu kako je sve nastalo, pokušajte nam objasniti šta je to, po vašem mišljenju i poimanju, ono što je uzrok svijesti, tj. uzrok svega, pa i onog "najprvoga", da ne kažem Boga. Slutim da vam je premisa da "sve mora imati svoj uzrok".
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2133 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

Dozer wrote: 07/03/2023 23:39 Znaci, na kraju smo dosli do toga da je bog sam sebi i uzrok i.posljedica....?
Ili, u Ljubinom slucaju, Svijest je sama sebi i uzrok i posljedica....?

Bog/Svijest je stvorio/la samog/u sebe, i ...to je to?

Suplje do bola, nelogicno, potpuno nedokazivo, i poprilicno nesuvislo.

Identicno supljikatu da je bog bio u nistavilu, oduvijek, i onda odlucio da stvori sve. I PUF! - eto svega.
Naravno, niko ne zna objasniti sta je "nistavilo", sta znaci "oduvijek", gdje je sve to i kad "bilo". I, najbitnije, posto je bog tim cinom ukinuo nistavilo - gdje je on sad?
Pa rekao sam prije da svijest NIJE uzrok svega, POSTOJI način KAKO se dobiva sama svijest, s time se ne slažem sa Ljubinom teorijom koja je ovdje bila tema, očigledno si krivo shvatio što sam prije napisao, ali nema veze, dakle, Bog nije stvorio samog sebe, ali postoji ODUVIJEK jer je takav po svojoj naravi, reci mi da li NIŠTA treba neki uzrok da postoji, ili može postojati bez uzroka?
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2134 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

planamac wrote: 08/03/2023 07:34
teodati wrote: 07/03/2023 21:30 Moje zanimanje kao i posao koji sada radim nema veze sa "teorijom svega", to mi je prije bio hobi, ali sada je to već sasvim ozbiljna stvar jer sam teoriju završio i zbilja dobio FORMULU kako je sve nastalo, zato ako nekoga nešto zanima o postanku neka slobodno postavi pitanje, koliko mogu na forumima ću i odgovoriti, zares!
Pa, napišite tu formulu kako je sve nastalo, pokušajte nam objasniti šta je to, po vašem mišljenju i poimanju, ono što je uzrok svijesti, tj. uzrok svega, pa i onog "najprvoga", da ne kažem Boga. Slutim da vam je premisa da "sve mora imati svoj uzrok".
Rekao sam da sam ja autor "teorije svega", teorije o kojoj su recimo i Einstein ali i nedavno Hawking maštali cijeli život, ali nisu do nje došli, ali eto ona POSTOJI, kod mene je, samo kažem. Pošto je to preteško gradivo da se detaljno objašnjava (detaljno će se u knjižici o "teoriji svega" objasniti), rekao sam da mogu općenito na neka pitanja odgovoriti, i da onda malo razmislite o tome, seveda.

Dakle problem Ljubine teorije kako sam mu rekao je TVRDNJA da svijest postoji oduvijek i da je SVE stvorila, međutim ja u svojoj teoriji dokazujem kako je zbilja NASTALA sama svijest, i to u samom SREDIŠTU našega prostor-vremena, dakle nije postojala oduvijek a niti je to Bog koji nas je sve napravio, dapače.

Bog koji nas je sve napravio i koji zbilja POSTOJI je BESKONAČNOST, u kojoj nema ničega, ni svijesti, ni energije, ni materije, ni prostora ni vremena kakvog mi poznajemo, kratko to bi bilo NIŠTA, u apsolutnom smislu te riječi.

Netko će pitati a dobro, KAKO da iz NIŠTA bilo što nastane, to je nemoguće, prvo kada sam počeo raditi na teoriji sam i ja tako mislio da je to nemoguće, ali poslije me istina o postanku razuvjerila da je JEDINO tako sve nastalo, ne samo naša dimenzija sa svemirom u kojoj mi živimo, nego i SVE druge dimenzije, a ima ih OHOHO, mnoštvo.

Pošto detaljno o tome ne mogu na forumima, to bi bilo ono općenito, dakle Bog koji nas je sve napravio kao i sve dimenzije je BESKONAČNOST, u apsolutnom smislu te riječi, dakle Bog NIJE neko svjesno vječno biće s kojim možemo pričati, toga nema, isto kao što nema ni Velikoga praska, a KAKO je iz toga sve nastalo ima također odgovor, BESKONAČNOST ima više dimenzija stvarnosti, i matematički i logički, i to SVOJSTVO omogućuje da kada se stvore uvjeti (vremenski gledano), da nastane NEŠTO i da više ne postoji samo ništa, a prvo što nastane u svakoj dimenziji prostor-vremena je upravo SVIJEST, koja je dalje Stvoritelj svih živih inteligentnih bića, a kasnije i materije, kao i materijalnih bića svugdje u svemiru, eto ukratko!
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#2135 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

U redu, kako god, hvala na odgovoru.
Iako ga baš ne mogu nazvati objašnjenjem, tj. nikako ga ne doživljavam takvim. Shvatam ga kao mišljenje – koje kao takvo nije provjerljivo, već vam mogu samo po/vjerovati ili ne – a ne kao tvrdnju koja bi trebala biti činjenično provjerljiva.
Naravno, pravo na mišljenje imamo svi – i „dozvoljeno je“, ali ne postoji pravo na činjenice, već samo postoje naučno potvrđene i provjerljive činjenice.

Na žalost, kako živimo u podijeljenom društvu bez povjerenja u institucije i kako svuda oko nas postoji neizmjerno velik broj ljudi koji žele zarađivati na tome da nekoga varaju te da se ljudi zbog toga konstantno osjećaju prevarenim, čini mi se da je došlo do potpunog kraha i kraja (svih) autoriteta. Tako da mislim da je jako teško, odnosno nerealno je, očekivati od nekoga da nam povjeruje 'samo na riječ', pa i u pogledu ovoga što ste napisali.
Jedino (preostalo) povjerenje je u zdrav razum – a/ko ga ima/mo!?

Znači, ne preostaje nam drugo nego da sačekamo „knjižicu Teorija svega“, pa da dam/o eventualni sud o njoj, tj. o tome što piše/te u njoj!?
Ljubo je pak, argumentovano i uz iznošenje naučnih i iskustveno provjerljivih činjenica (svakome od nas), sve uz (barem meni) razumljivu logiku, objasnio, tj. dao odgovore na tri osnovna egzistencijalna pitanja – šta postoji, kako postoji i zašto postoji (to koje 'jedino postoji').
Ne znam jeste li pogledali ovaj njegov posljednji video u kojem maksimalno jezgrovito obrazlaže i objašnjava Zakon postojanja, odnosno iznosi „konačnu istinu o postojanju materije, života i svemira“. Takođe, u tom videu postoje i odgovori na 'zamjerke' koje je Dozer gore naveo.
Barem to tako (i) ja vidim i razumijem.

Na ovaj video mislim:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12406
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2136 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by dr_Evil »

teodati wrote: 08/03/2023 22:13
planamac wrote: 08/03/2023 07:34

Pa, napišite tu formulu kako je sve nastalo, pokušajte nam objasniti šta je to, po vašem mišljenju i poimanju, ono što je uzrok svijesti, tj. uzrok svega, pa i onog "najprvoga", da ne kažem Boga. Slutim da vam je premisa da "sve mora imati svoj uzrok".
Rekao sam da sam ja autor "teorije svega", teorije o kojoj su recimo i Einstein ali i nedavno Hawking maštali cijeli život, ali nisu do nje došli, ali eto ona POSTOJI, kod mene je, samo kažem. Pošto je to preteško gradivo da se detaljno objašnjava (detaljno će se u knjižici o "teoriji svega" objasniti), rekao sam da mogu općenito na neka pitanja odgovoriti, i da onda malo razmislite o tome, seveda.

Dakle problem Ljubine teorije kako sam mu rekao je TVRDNJA da svijest postoji oduvijek i da je SVE stvorila, međutim ja u svojoj teoriji dokazujem kako je zbilja NASTALA sama svijest, i to u samom SREDIŠTU našega prostor-vremena, dakle nije postojala oduvijek a niti je to Bog koji nas je sve napravio, dapače.

Bog koji nas je sve napravio i koji zbilja POSTOJI je BESKONAČNOST, u kojoj nema ničega, ni svijesti, ni energije, ni materije, ni prostora ni vremena kakvog mi poznajemo, kratko to bi bilo NIŠTA, u apsolutnom smislu te riječi.

Netko će pitati a dobro, KAKO da iz NIŠTA bilo što nastane, to je nemoguće, prvo kada sam počeo raditi na teoriji sam i ja tako mislio da je to nemoguće, ali poslije me istina o postanku razuvjerila da je JEDINO tako sve nastalo, ne samo naša dimenzija sa svemirom u kojoj mi živimo, nego i SVE druge dimenzije, a ima ih OHOHO, mnoštvo.

Pošto detaljno o tome ne mogu na forumima, to bi bilo ono općenito, dakle Bog koji nas je sve napravio kao i sve dimenzije je BESKONAČNOST, u apsolutnom smislu te riječi, dakle Bog NIJE neko svjesno vječno biće s kojim možemo pričati, toga nema, isto kao što nema ni Velikoga praska, a KAKO je iz toga sve nastalo ima također odgovor, BESKONAČNOST ima više dimenzija stvarnosti, i matematički i logički, i to SVOJSTVO omogućuje da kada se stvore uvjeti (vremenski gledano), da nastane NEŠTO i da više ne postoji samo ništa, a prvo što nastane u svakoj dimenziji prostor-vremena je upravo SVIJEST, koja je dalje Stvoritelj svih živih inteligentnih bića, a kasnije i materije, kao i materijalnih bića svugdje u svemiru, eto ukratko!
Kad kazes formulu, da li ti imas matematicku formulu, ili samo formuliran tekst, to jest svoje objasnjenje?
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2137 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

teodati wrote: 08/03/2023 21:53 Dakle, Bog nije stvorio samog sebe, ali postoji ODUVIJEK jer je takav po svojoj naravi, reci mi da li NIŠTA treba neki uzrok da postoji, ili može postojati bez uzroka?
Ko ga je stvorio? Sta znaci "takav je po svojoj naravi"? U kojem kontekstu "NISTA"? Nista = nista, nema, 0, suplje, prazno. Samim tim ne postoji. TO su te vjerske zavrzlame i "tuamcenja" kojima se sludjuju polupismeni i nepismeni ljudi, pa kad na besmisleno pitanje ne mogu dati odgovor, onda ide - e, bog to zna jer je on to stvorio.
Bukvalno se od besmislica i nebuloza kreiraju "pitanja za razmisljanje". Ova pitanja su na nivou nebuloza tipa "samoubistvo u cosku okrugle sobe cupanjem kose s celave glave". I onda se vjernicima zada zadatak da otkriju kako je to moguce, i kaze im se da jeste jer - bog je svemocan. Mislim... ono....

U te bajke se danas ne moze ubijediti vise ni djecu u osnovnim skolama.
Last edited by Dozer on 09/03/2023 10:21, edited 2 times in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12406
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2138 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by dr_Evil »

Dozer wrote: 09/03/2023 09:17
teodati wrote: 08/03/2023 21:53 Dakle, Bog nije stvorio samog sebe, ali postoji ODUVIJEK jer je takav po svojoj naravi, reci mi da li NIŠTA treba neki uzrok da postoji, ili može postojati bez uzroka?
Ko ga je stvorio? Sta znaci "takav je po svojoj naravi"? U kojem kontekstu "NISTA"? Nista = nista, nema, 0, suplje, prazno. Samim tim ne postoji. TO su te vjerske zavrzlame i "tuamcenja" kojima se sludjuju polupismeni i nepismeni ljudi, pa kad na besmisleno pitanje ne mog udati odgovor, onda ide - e, bog to zna jer je on to stvorio.

U te bajke se danas ne moze ubijediti vise ni djecu u osnovnim skolama.
Nazalost vise je onih sta ih mozes ubijediti nego sto ne mozes.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2139 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

planamac wrote: 09/03/2023 08:36
Znači, ne preostaje nam drugo nego da sačekamo „knjižicu Teorija svega“, pa da dam/o eventualni sud o njoj, tj. o tome što piše/te u njoj!?
Svi ćete moći čitati "teoriju svega" kada izađe i reći svoj sud, samo je pitanje KOLIKO ćete shvatiti od prve bio što iz same moje teorije, svaka rečenica je sve teža za shvatiti od one prethodne, pa da vidimo junake koji će to shvatiti od prve, ako će biti takvih osobno ću im čestitati, pa še kak! :thumbup:
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2140 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

dr_Evil wrote: 09/03/2023 08:40
teodati wrote: 08/03/2023 22:13

Rekao sam da sam ja autor "teorije svega", teorije o kojoj su recimo i Einstein ali i nedavno Hawking maštali cijeli život, ali nisu do nje došli, ali eto ona POSTOJI, kod mene je, samo kažem. Pošto je to preteško gradivo da se detaljno objašnjava (detaljno će se u knjižici o "teoriji svega" objasniti), rekao sam da mogu općenito na neka pitanja odgovoriti, i da onda malo razmislite o tome, seveda.

Dakle problem Ljubine teorije kako sam mu rekao je TVRDNJA da svijest postoji oduvijek i da je SVE stvorila, međutim ja u svojoj teoriji dokazujem kako je zbilja NASTALA sama svijest, i to u samom SREDIŠTU našega prostor-vremena, dakle nije postojala oduvijek a niti je to Bog koji nas je sve napravio, dapače.

Bog koji nas je sve napravio i koji zbilja POSTOJI je BESKONAČNOST, u kojoj nema ničega, ni svijesti, ni energije, ni materije, ni prostora ni vremena kakvog mi poznajemo, kratko to bi bilo NIŠTA, u apsolutnom smislu te riječi.

Netko će pitati a dobro, KAKO da iz NIŠTA bilo što nastane, to je nemoguće, prvo kada sam počeo raditi na teoriji sam i ja tako mislio da je to nemoguće, ali poslije me istina o postanku razuvjerila da je JEDINO tako sve nastalo, ne samo naša dimenzija sa svemirom u kojoj mi živimo, nego i SVE druge dimenzije, a ima ih OHOHO, mnoštvo.

Pošto detaljno o tome ne mogu na forumima, to bi bilo ono općenito, dakle Bog koji nas je sve napravio kao i sve dimenzije je BESKONAČNOST, u apsolutnom smislu te riječi, dakle Bog NIJE neko svjesno vječno biće s kojim možemo pričati, toga nema, isto kao što nema ni Velikoga praska, a KAKO je iz toga sve nastalo ima također odgovor, BESKONAČNOST ima više dimenzija stvarnosti, i matematički i logički, i to SVOJSTVO omogućuje da kada se stvore uvjeti (vremenski gledano), da nastane NEŠTO i da više ne postoji samo ništa, a prvo što nastane u svakoj dimenziji prostor-vremena je upravo SVIJEST, koja je dalje Stvoritelj svih živih inteligentnih bića, a kasnije i materije, kao i materijalnih bića svugdje u svemiru, eto ukratko!
Kad kazes formulu, da li ti imas matematicku formulu, ili samo formuliran tekst, to jest svoje objasnjenje?
Moja teorija ima i mnogo teksta, ali i jako mnogo matematike s beskonačnim veličinama, tako da neće to biti nimalo lako pratiti, dapače!
Last edited by teodati on 09/03/2023 22:08, edited 1 time in total.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2141 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

Dozer wrote: 09/03/2023 09:17
teodati wrote: 08/03/2023 21:53 Dakle, Bog nije stvorio samog sebe, ali postoji ODUVIJEK jer je takav po svojoj naravi, reci mi da li NIŠTA treba neki uzrok da postoji, ili može postojati bez uzroka?
Ko ga je stvorio? Sta znaci "takav je po svojoj naravi"? U kojem kontekstu "NISTA"? Nista = nista, nema, 0, suplje, prazno. Samim tim ne postoji. TO su te vjerske zavrzlame i "tuamcenja" kojima se sludjuju polupismeni i nepismeni ljudi, pa kad na besmisleno pitanje ne mogu dati odgovor, onda ide - e, bog to zna jer je on to stvorio.
Bukvalno se od besmislica i nebuloza kreiraju "pitanja za razmisljanje". Ova pitanja su na nivou nebuloza tipa "samoubistvo u cosku okrugle sobe cupanjem kose s celave glave". I onda se vjernicima zada zadatak da otkriju kako je to moguce, i kaze im se da jeste jer - bog je svemocan. Mislim... ono....

U te bajke se danas ne moze ubijediti vise ni djecu u osnovnim skolama.
Vidiš, već si napisao jednu veliku GLUPOST, veliš NIŠTA ne postoji, zašto, jer je ŠUPLJE, prazno, e pa brale to nema veze sa samim postojanjem, ako je NEŠTO šuplje ili prazno onda NIJE ništa nego NEŠTO, samo u čemu ničega nema, prazno je, ali POSTOJI i te kako.

Znam da je to teška misao za početnike, ali nečije mišljenje da recimo NIŠTA ne postoji je samo MIŠLJENJE, i to sasvim KRIVO, to ću i dokazati.

Ne samo da NIŠTA postoji, nego i sve dimenzije postoje u tome NIŠTA, dokazati ću to matematikom i logikom, sve to ima moja teorija.

Dakle NIŠTA ako postoji, onda PO NARAVI nema svoj uzrok, nešto ima uzrok, ne i NIŠTA, jel shvaćaŠ? NIŠTA ne treba uzroka da postoji, uzrok postojanja treba recimo prostor, vrijeme materija, svijest, energija, ali AKO ništa od toga NE POSTOJI, onda to ne treba nikakav uzrok, dapače.

Dakle po mojoj teoriji, za koju sam siguran da će se DOKAZATI da je U SVEMU točna (prava "teorija svega" ne može imati ni jednu jedinu grešku, samo kažem), Bog NIJE neko vječno biće već u doslovnom smislu beskonačno NIŠTA, eto dovoljno za početak, seveda!
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2142 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

:facepalm:
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#2143 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

teodati wrote: 07/03/2023 21:30
Horcrux wrote: 07/03/2023 00:32

Evo ja cu. Sta si ti po zanimanju i cime se bavis? Pozz.

Moje zanimanje kao i posao koji sada radim nema veze sa "teorijom svega", to mi je prije bio hobi, ali sada je to već sasvim ozbiljna stvar jer sam teoriju završio i zbilja dobio FORMULU kako je sve nastalo, zato ako nekoga nešto zanima o postanku neka slobodno postavi pitanje, koliko mogu na forumima ću i odgovoriti, zares!
znaci pitaj sve, samo neces dobiti odgovor. njegovo pitanje je upravo pogodilo srz, a to da ne smijes odgovoriti na isto je samo potvrda. e, da...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12406
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2144 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by dr_Evil »

teodati wrote: 09/03/2023 21:19

Moja teorija ima i mnogo teksta, ali i jako mnogo matematike s beskonačnim veličinama, tako da neće to biti nimalo lako pratiti, dapače!
Sve dok ima matematike spreman sam procitati, a tekst je bespotreban.
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2145 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

belfy wrote: 10/03/2023 00:25
teodati wrote: 07/03/2023 21:30


Moje zanimanje kao i posao koji sada radim nema veze sa "teorijom svega", to mi je prije bio hobi, ali sada je to već sasvim ozbiljna stvar jer sam teoriju završio i zbilja dobio FORMULU kako je sve nastalo, zato ako nekoga nešto zanima o postanku neka slobodno postavi pitanje, koliko mogu na forumima ću i odgovoriti, zares!
znaci pitaj sve, samo neces dobiti odgovor. njegovo pitanje je upravo pogodilo srz, a to da ne smijes odgovoriti na isto je samo potvrda. e, da...
Odgovori su općeniti pa slobodno pitajte, jer detalje i tako nitko na Zemlji neće od prve razumjeti, bolje i općeniti odgovori nego BAJKE o postanku koje sada postoje, e da!
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2146 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

dr_Evil wrote: 10/03/2023 07:09
teodati wrote: 09/03/2023 21:19

Moja teorija ima i mnogo teksta, ali i jako mnogo matematike s beskonačnim veličinama, tako da neće to biti nimalo lako pratiti, dapače!
Sve dok ima matematike spreman sam procitati, a tekst je bespotreban.
Matematika NIJE dovoljno da se objasni SVE što postoji, treba i tekst i matematika i logika i metafizika, samo kažem, fizika ne treba jer ima ograničeni domet, garant!
teodati
Posts: 650
Joined: 07/09/2017 20:25

#2147 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by teodati »

Dozer wrote: 10/03/2023 00:02:facepalm:
Nitko nije od prve ni shvatio ni prihvatio istinu, tako će i sada biti, ali istina uvijek pobjeđuje, i na MOJOJ je strani, pa še kak! 8-)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2148 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

De zivota ti idi na onu drugu temu gdje jos jedan "matematicar" dokazuje svoje "istinu", pa mu pokazi sta je "prava istina" dobri nas Mesija od Mesinga.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#2149 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

teodati wrote: 10/03/2023 10:51
belfy wrote: 10/03/2023 00:25

znaci pitaj sve, samo neces dobiti odgovor. njegovo pitanje je upravo pogodilo srz, a to da ne smijes odgovoriti na isto je samo potvrda. e, da...
Odgovori su općeniti pa slobodno pitajte, jer detalje i tako nitko na Zemlji neće od prve razumjeti, bolje i općeniti odgovori nego BAJKE o postanku koje sada postoje, e da!
kako i gdje su odgovori opceniti ba? zalis se sto ne dobijas pitanja, a odhebao si prvog koji je postavio jedno. vrlo jednostavno je provjeriti koliko nudis odgovore...

sta si po zanimanju i cim se bavis?
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2150 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Jos jedan i nizu likova koji nemaju odgovore na konkretna pitanja vezana za njihove tvrdnje, ali zato mogu spinovati do besvijesti cupanjem iz konteksta i onda supljiranjem oko toga. E, da.... :mrgreen:
Post Reply