OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#401 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Sanjarko »

Dobro napisano.
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#402 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

Ljubo2 wrote: 08/08/2020 04:38 Ja lično bih volio da živim po Božijem principu, "svi za jednoga, jedan za sve". Ako i među vama ima takvih, volio bih da se obilježe ovim trobojnim univerzalnim znakom kao simbolom ovog principa. Tek da se zna ko je "ZA". Da bi u trenutku kad brojnost ovih koji su "ZA", dostigne kritičnu masu, konačno, bez revolucije i stradanja, počeli i da živimo po ovom principu.
ZA! :)

Image
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#403 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

Da ponovim/o:

"Ne poštujem niti i jedan svjetski "etnos" jer sve vrste svjetskih ljudskih podijeljenosti - nacionalnih, političkih, vjerskih i klasnih - su vještačke, koje svjetske mutivode, tj. svjetske nacionalne, političke, vjerske, i klasne vođe i poglavari nisu smislile da bi ostvarile dobro pripadnicima tih grupacija na čijem čelu stoje, već za svoje lično dobro, jer te grupacije koje smještaju u zasebne i odvojene torove (granice) smatraju svojim privatnim vlasništvom, tj stadom, koje po želji, kad god hoće i kad god im se prohtije, mogu da muzu, strižu, kolju i jedu. Zato poštujem samo čovjekovu, ljudsku, prirodnu pripadnost, sa kojom se svaki čovjek i rađa i umire, jer samo ona ima značenje Dobra i zato se samo za nju zalažem. Zato jer su samo po toj prirodnoj pripadnosti svi ljudi jednaki i isti. A po svim drugim pripadnostima nisu svi isti. Neki su gospodari, a neki robovi i sluge. Neki su eksploatatori, a neki eksploatisani. Neki su tlačitelji, a neki su potlačeni. Neki su uzvišeni, a neki poniženi itd. To nije Dobro, već Zlo. To je protiv prirodnih i Božijih principa i zakona Dobra po kojima je napravljen i po kojima postoji Svijet.

Ne priznajem postojanje bilo kakvih "muslimana", "katolika", "pravoslavaca" ili Srba, Hrvata, Engleza ili Kineza, niti komunista, kapitalista, demokrata, fašista itd. Za mene danas postoje samo ljudi, onakvi kakvima ih je Bog stvorio, koji imaju samo JEDNU domovinu na kojoj žive - planetu Zemlju. A sve te podjele koje su ljudi među sobom na Zemlji napravili i kao rogovi u vreći se međusobno suprostavili i zakrvili, pa se sada time kite i ponose, slobodno mačku o rep neka zakače.

Dragi moji "Srbi", "Hrvati", "katolici", "pravoslavci", "muslimani", "komunisti", "demokrate", "fašisti" itd, hajde stanite jedan do drugog pred ogledalo i pogledajte se i uvjerite se da ste po liku svi jednaki i isti, tj. da ste samo ljudi i da sami sebe u oči lažete da ste nešto drugo. Bog vas je stvorio samo ljudima, a vi u svojoj gluposti, na vlastitu štetu i zlo, po svaku cijenu, pa i cijenu života, želite da budete nešto drugo, a ne ljudi. Budite nešto dugo, nema problema, ali ne "Srbi", "Hrvati", "katolici", "pravoslavci", "muslimani", "komunisti", "demokrate", "fašisti" itd, jer sve to nema značenje (ugodnog) življenja, već goleme patnje, siromaštva, smrti i nije vam ni od kakve koristi, već samo goleme štete i zla. Budite fudbaleri, svirači, pjevači, slikari, pekari, obućari, zidari, zemljoradnici, rudari, ljekari, inžinjeri itd i bićete dovijeka živi, zdravi, siti, zadovoljni i veseli. "

O LJUDI, OPLANETITE SE!!!

"Ovdje se ne zagovara ništa drugo, već da čovječansvo treba da pokuša da živi po principu jedinstva, uzajamnog pomaganja, ljubavi, pravednosti, harmonije i dobra. Nažalost, to je razlog neki ovo smatraju ludim i bolesnim. Ima li to logike?
Samo kad po ovom principu SVI praktično žive, tada mogu SVI DA SE RADUJU. A kad svi žive po tekućem, važećem principu podjele, konkurencije, mržnje, borbe, haosa i zla, kao što je sada slučaj, tada samo ODREĐENI POJEDINCI - POBJEDNICI u borbi, mogu da se raduju.

Ne može se o gluposti i zlu suditi sa stanovišta pojedinih ljudi, pa reći, ovaj je glup, ali nije zao, a ovaj drugi jeste i glup i zao. O tome se sudi sa stanovišta svih ljudi svijeta, za duže vremenske periode, pa kažemo da je princip podjele, konkurencije, mržnje, borbe i nepravde, glup princip jer za svoju posljedicu ima zlo. Pa su, prema tome svi ljudi svijeta, koji još uvijek žive po tom principu, istovremeno i glupi i zli. Jer malo koja generacija je do danas uspjela da proživi svoj vijek, a da, živeći po principu gluposti i zla, nije izazvala rat, stradanje, siromaštvo i zlo. Danas za jednog muslimana, katolika, pravoslavca, Kineza, Engleza, demokratu ili komunistu itd, možemo reći ovaj čovjek je glup, ali je veoma dobar. A taj isti čovjek će ti sutra skinuti glavu, kad se ti bajni muslimani, katolici, pravoslavci, Englezi, Kinezi, demokrate, komunisti itd, zbog svojih vjera, nacija ili politika zavade i zarate.
To znači da ljudi, po svojoj prirodi i nisu nužno glupi i zli, već je glup i zao princip, tj. ideja podjele, konkurencije, mržnje, borbe i nepravde, po kojoj su ljudi do danas uređivali svoje društvene i ekonomske odnose. Koju su do danas opravdavali i podržavali svi: i svjetska nauka (darvinizam) i svjetska filozifija, pa i svjetske religije, koje su takođe živjele po tom pricipu i međusobno ratovale iako, sve odreda u svojim učenjima propovijedaju princip ljubavi i pravde.

Sada sa Zakonom postojanja, odnosno, Naukom o Svijesti ili Naukom o nagonu samoodržanja se lako obara taj princip Zla, a opravdava princip Dobra. I kad se taj princip Dobra i praktično primjeni i uvede u život u cijelom svijetu, svi ljudi svijeta će automatski da postanu pametni i dobri (kako?! - pa jel' možda ćelija šupka glupa, a ćelija oka pametna - eto tako - treba posmatrati i svakog čovjeka pojedinačno - kao dio čovječanstva!). Jer Glupost i Zlo, kao i Pamet i Dobro, ne zavise od volje pojedinaca, već od principa koji ljudi primjenjuju u svojim odnosima prilikom gradnje svojih društvenih i ekonomskih poredaka. Društveni poredak je uvijek taj koji obrazuje i vaspitava ljude i tako ih prilagođava sebi, tj. primorava ih da žive u skladu sa principom po kojem je društveni i ekonomski poredak ustrojen, jer u protivnom u njemu neće moći da opstanu. Ako je poredak zao i ljudi će morati da budu zli i obratno. Čovjek je društveno biće i ne može opstati sam, već samo kao društvo i zato se uvijek mora prilagoditi društvu. Ispravnije rečeno, čovjek mora prilagoditi društvo sebi, učiniti ga DOBRIM, jer svrha i smisao niti i jednog čovjeka na svijetu nije Zlo, već DOBRO. Druge mogućnosti izbora ne postoje: ili princip Gluposti i Zla i Zlo ili princip Pameti i Dobra i Dobro. Lako je preći sa principa podjeljenosti, konkurencije, mržnje nepravednosti i zla, na princip jedinstva, ljubavi pravednosti i dobra, jer te svjetske političke, vjerske, nacionalne i klasne podjele ionako nemaju nikakvu praktičnu vrijednost, jer to niti može da se jede, niti od toga može da se živi. A, bogami, itekako može da se živi u siromaštvu, strada, pati i umire u najgorim mukama."
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#404 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

TO, PLAMANAC,

Nek sa tobom, iz našeg Sarajeva, iz srca Bosne, počne, dugo najavljivana, NOVA ISTORIJA SVIJETA! Nadam se i želim da će tvoj primjer slijediti i mnogi drugi, sve dok Božija ideja jedinstva svijeta, ljubavi, harmonije, pravednosti i dobra, bez rata i prolijevanja ljudske krvi, Image ne osvoji cijeli svijet.

Osnovna načela dobra
Svi ljudi svijeta – jedna politika – rad!
Svi ljudi svijeta – jedna vjera – vjera u život!
Svi ljudi svijeta – jedna nacija – ljudska!
Svi ljudi svijeta – jedna klasa – radnička
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#405 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

PRIČA O PAKLU I RAJU
(Autor mi nije poznat. Priču prepričavam po sjećanju)

Ovo je priča pomoću koje se najlakše shvata kakva je razlika između principa podjele, mržnje, konkurencije i borbe, sa jedne strane i jedinstva, ljubavi, uzajamnog pomaganja i saradnje, sa druge; kakva je razlika između niske i visoke svijesti; razlika između neograničene i ograničene slobode; i razlika između neravnopravnih i ravnopravnih odnosa. Odnosno, najlakše se shvata da u uslovima političke, vjerske, nacionalne i klasne podijeljenosti vlada mržnja, konkurencija, borba, strah, stradanje i patnja, jednom riječju, zlo. A da u uslovima gdje takve podijeljenosti nema, tj. u uslovima gdje postoji samo ravnopravna podjela rada i rezultata rada, vlada harmonija, zadovoljstvoi dobro.

Priča:

"Umre čovjek i dođe na nebo kod sv. Petra da ga ovaj rasporedi tamo gdje treba. Sv. Petar ga upita da liželi u pakao ili raj. Prije nego odluči, čovjek zamoli sv. Petra da mu prvo pokaže kako izgledaju pakao i raj. Sv. Petar otvori oboja vrata i čovjek vidje da su na obadva mjesta bile postavljene podjednako dobro snabdjevene i ukrašene trpeze. Pošto ne vidje razliku čovjek bez razmišljanja uđe u pakao. Ali kad priđe trpezi odsvakle nagrnuše ljudi. Poče jagma, tuča i otimanje, trpeza se prevrnu, sve se prosu i izgazi i svi ostaše gladni i još u tuči izbijeni. Čovjek se pokaja sto uđe u pakao, pa se izvuče van i zamoli sv. Petra da ga premjesti u raj, što sv. Petar i učini. Ušavši u raj čovjek ponovo krenu ka trpezi, ali ga sv. Petar zaustavi i zaveza mu daščice po dužini ruku, tako da ih nije mogao savijati u laktovima. Kad čovjek poslije toga priđe trpezi i uze hranu, ustanovi da sa onako zavezanim, ispruženim i ukrućenim rukama nije bio u stanju da je prinese ustima. Osvrnuvši se oko sebe s namjerom da potraži sv. Petra da ga upita za objašnjenje, ugleda opet mnoštvo ljudi koje se približavalo trpezi. Ali za razliku od onih iz pakla, svi su imali povezane, ispružene i ukrućene ruke kao i on. Šta se dalje zbilo nije teško prosuditi. Ljudi su prišli rpezama, ali pošto niko nije mogao samoga sebe da hrani i sebi da ugađa, počeli su pažljivo jedni druge da hrane i jedni drugima da ugađaju, tako da je objed rošao u najboljem redu. Svi su na kraju bili siti, zadovoljni i veseli, a hrane je jos i ostalo."


Image
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#406 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

STEWEN GREER (website: https://siriusdisclosure.com/ ),
koji je 1990 godine osnivao centar za izučavanje vanzemaljske inteligencije, koristi ovaj simbol.

Image

Isti simbol je 1992 godine bio iscrtan na žitnom polju od strane vanzemaljske inteligencije.

Image

Zanimljiv je i ovaj simbol vanzemaljaca: https://www.pinterest.com.au/pin/403846291569080002/

Image

Oba ova simbola znače isto kao i trobojni simbol koji ja preporučujem. LIčno sumnjam da Steven Greer i ljudi u Centru za izučavanje vanzemaljske inteligencije znaju pravo značenje ovog simbola, pošto je za njegovo razumijevanje nužno znati i razumjeti Zakon vječitog pretakanja Svijesti, kao jedino postojeće prirodne sile i pojave, kroz njena tri prirodna oblika i stanja. Imajući na umu da ovaj Zakon na Zemlji još uvijek nije šire poznat.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#408 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 12/08/2020 10:11 LIčno sumnjam da Steven Greer i ljudi u Centru za izučavanje vanzemaljske inteligencije znaju pravo značenje ovog simbola, pošto je za njegovo razumijevanje nužno znati i razumjeti Zakon vječitog pretakanja Svijesti
ma ja, samo ti sve znas.
belfy
Posts: 7643
Joined: 06/08/2007 09:00

#409 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 12/08/2020 10:11 STEWEN GREER (website: https://siriusdisclosure.com/ ),
koji je 1990 godine osnivao centar za izučavanje vanzemaljske inteligencije, koristi ovaj simbol.

Image

Isti simbol je 1992 godine bio iscrtan na žitnom polju od strane vanzemaljske inteligencije.

Image

Zanimljiv je i ovaj simbol vanzemaljaca: https://www.pinterest.com.au/pin/403846291569080002/

Image

Oba ova simbola znače isto kao i trobojni simbol koji ja preporučujem. LIčno sumnjam da Steven Greer i ljudi u Centru za izučavanje vanzemaljske inteligencije znaju pravo značenje ovog simbola, pošto je za njegovo razumijevanje nužno znati i razumjeti Zakon vječitog pretakanja Svijesti, kao jedino postojeće prirodne sile i pojave, kroz njena tri prirodna oblika i stanja. Imajući na umu da ovaj Zakon na Zemlji još uvijek nije šire poznat.
mislim da bi sa ovim mogao dobiti podrsku Semira Osmanagica (nadam se da znas ko je). probaj se njemu javiti. (ne zajebavam se)
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#410 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 12/08/2020 18:42 ma ja, samo ti sve znas.
Kakav bih ja bio "Duh istine" kad ne bih sve znao?

Biblija – Po Jovanu 14.16
"I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga pomagača-utešitelja
(Branitelja -Parakleton) da bude s vama doveka:"
Biblija - Po Jovanu 14:26

"A pomagaač-utešitelj - Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje
ime, on će vas naučiti svemu i podsetiće vas na sve što sam
vam ja govorio."

Biblija – Po Jovanu 15:26
“A kada dođe pomgač-utešitelj, koga ću vam poslati od Oca,
Duh Istine koji od Oca ishodi, on će svedočiti za mene”.

Biblija - Po Jovanu 16:7
“Ali ja vam govorim istinu. Dobro je za vas da ja odem. Jer ako
ne odem, pomagač-utešitelj neće doći do vas; ako pak odem
poslaću vam ga”
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#411 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

jes... svi lazu samo ti govoris istinu.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#412 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 13/08/2020 01:43 jes... svi lazu samo ti govoris istinu.
Sve što kažem, iskustveno je provjerljivo i logički objašnjivo i razumljivo. Čime svi drugi, ma ko oni bili, koji ubjeđuju ljude da znaju Istinu, ne mogu da se pohvale.
Last edited by Ljubo2 on 13/08/2020 02:34, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#413 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 12/08/2020 19:24mislim da bi sa ovim mogao dobiti podrsku Semira Osmanagica (nadam se da znas ko je). probaj se njemu javiti. (ne zajebavam se)
Semir Osmanagić je izuzetno inteligentan čovjek koji raspolaže argumentima za ono što tvrdi i koji zna šta hoće. Kojemu šarlatani raznih profila ne mogu ništa. I siguran sam da bih mogao ostvariti plodnu saradnju s njim, na obostranu korist, jer životni ciljevi nam se dodiruju. Međutim, bez bliskog kontakta sa njim i prilike da mu šire objasnim o čemu je riječ, koju zbog svega onoga čime je on okupiran, nije moguće dobiti, tešto da bi do takve saradnje moglo da dođe. Barem ne za sada, u momentu kada je ovo što ja znam i ovo što pričam i što želim, u široj javnosti još uvijek potpuno nepoznato.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#415 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 13/08/2020 02:31
belfy wrote: 12/08/2020 19:24mislim da bi sa ovim mogao dobiti podrsku Semira Osmanagica (nadam se da znas ko je). probaj se njemu javiti. (ne zajebavam se)
Semir Osmanagić je izuzetno inteligentan čovjek koji raspolaže argumentima za ono što tvrdi i koji zna šta hoće. Kojemu šarlatani raznih profila ne mogu ništa. I siguran sam da bih mogao ostvariti plodnu saradnju s njim, na obostranu korist, jer životni ciljevi nam se dodiruju. Međutim, bez bliskog kontakta sa njim i prilike da mu šire objasnim o čemu je riječ, koju zbog svega onoga čime je on okupiran, nije moguće dobiti, tešto da bi do takve saradnje moglo da dođe. Barem ne za sada, u momentu kada je ovo što ja znam i ovo što pričam i što želim, u široj javnosti još uvijek potpuno nepoznato.

similis simili gaudet
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#416 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 13/08/2020 17:50 similis simili gaudet
Znači, latinskim dobro vladaš. Sad barem znam ko si. I znam da si se ustremio na mene zato što si shvatio da Božijem zakonu "trojedinstva svega" ne možeš ništa. A inkviziciju si ukinuo, pa, na tvoju žalost, ni meni više ne možeš ništa.

Image
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#417 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 14/08/2020 01:07
Tempo wrote: 13/08/2020 17:50 similis simili gaudet
Znači, latinskim dobro vladaš. Sad barem znam ko si. I znam da si se ustremio na mene zato što si shvatio da Božijem zakonu "trojedinstva svega" ne možeš ništa. A inkviziciju si ukinuo, pa, na tvoju žalost, ni meni više ne možeš ništa.

Image

we are going to get you. all of you. there is no place to hide.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#418 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 14/08/2020 01:09 we are going to get you. all of you. there is no place to hide.
Znači, počeo si i da prijetiš. Zašto na engleskom? I zašto meni, nisam ja nikakva opsanost za tvoje dogme, već Zakon postojanja koji je odavno otišao u svijet, a njemu ne možeš ništa.

Evo ti još nekoliko simbola trojedinstva Svijesti i Svemira koje su vanzemaljci iscrtali na žitnim poljima. Hoćeš li pokušati i njih da pohvataš?

Image
Tromblon
Posts: 2098
Joined: 18/01/2015 19:37

#419 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tromblon »

Poštovani gospodine Ljubo molio bih Vas da ne polemizirate sa gospodinom Tempom koji je očito trolčina čiji je jedini cilj provokacija.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#420 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Image
User avatar
YuGiOhMoDDeR
Posts: 118
Joined: 12/04/2015 16:07
Location: Travnik

#421 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by YuGiOhMoDDeR »

Ljubo2 wrote: 14/08/2020 02:13
Tempo wrote: 14/08/2020 01:09 we are going to get you. all of you. there is no place to hide.
Znači, počeo si i da prijetiš. Zašto na engleskom? I zašto meni, nisam ja nikakva opsanost za tvoje dogme, već Zakon postojanja koji je odavno otišao u svijet, a njemu ne možeš ništa.

Evo ti još nekoliko simbola trojedinstva Svijesti i Svemira koje su vanzemaljci iscrtali na žitnim poljima. Hoćeš li pokušati i njih da pohvataš?

Image
zašto bi i jedan vanzemaljac dosao na Zemlju samo da iscrta neke krugove?? :-) :-)

prilično sam siguran da ih je čovjek napravio, i da nema nikakvih vanzemaljaca koji bi to uradili :izet: :izet:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#422 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

ne znas ti detalje. kad su prolazili suncevim sistemom, stali da protegnu noge i pišaju. e sad, kako se tu radi o multidimenzionim bicima sa multivremenskim svijestima, onda kad se oni popišaju ostanu ovi znakovi koje je ljubo postavio.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#423 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

YuGiOhMoDDeR
zašto bi i jedan vanzemaljac dosao na Zemlju samo da iscrta neke krugove?? prilično sam siguran da ih je čovjek napravio, i da nema nikakvih vanzemaljaca koji bi to uradili

TEMPO.
ne znas ti detalje. kad su prolazili suncevim sistemom, stali da protegnu noge i pišaju. e sad, kako se tu radi o multidimenzionim bicima sa multivremenskim svijestima, onda kad se oni popišaju ostanu ovi znakovi koje je ljubo postavio.
Ova dva posta su tipičan primjer kako ljudi od vjere napadaju sve što može ugroziti njihovu vjeru, pa makar se radilo i o materijalnim dokazima ili iskustveno i naučno provjerljivim i logički objašnjivim istinama, kao što su na primjer vanzemaljci, piramide u Bosni, Zakon postojanja u kojem je iznijeta neoboriva istina o Bogu i slično. Ljudi koji se takvim istinama ogorčeno suprostavljaju, ne birajući sredstva, gotovo uvijek su institucionalizvani vjernici, što se od njih može i očekivati, jer svako obaranje njihovih dogmi ugržava temelje njihove vjerske institucije koja je izvor njihove egzistencije. Ne treba im zbog toga zamjeriti jer oni tako, braneći svoje dogme od Istine, brane svoju egzitenciju. Problem je samo što ta njihova obrana često može da bude veoma svirepa i krvava, kao na primjer u slučaju hrišćana i njihovie inkvizicije ili dvanaest krstaških i mnogih drugih vjerskih ratova, U koje spada i rat prilikom rušenja Jugoslavije sa namjerom razdvajanja pripadnika različitih religija u posebne državice. Ili kao što je to bio rat između hindusa i muslimana 1947 godine prilikom njihovog razdvajanja u dvije posebne države, Indiju i Pakistan, kada je na najsvirepiji način ubijeno jedanaest miliona ljudi.

Evo, na primjer, ovo je zvanično upustvo hrišćanske institucije o tome kako hrišćani treba da brane svoju vjeru od Istine, koje je na srpskom forumu filozofije "Krstarica" postavio diskutant pod pseudonimom "KRSTANK", kao temu za diskusiju. Koji za sebe tvrdi da je završio bogoslovski fakultet i da dobro vlada grčkim jezikom, ali na kraju, razočaran hrićanskom religijom naputio taj svoj poziv.

Naslov teme koju je postavio glasi: "KAKO SU KRŠĆANSKE LAŽI I PREVARE ZGAZILE FILOZOFIJU". Ovo je link te teme: https://forum.krstarica.com/threads/kak ... re.894796/

Kao materijal za diskusiju dao je citat iz knjige "Klimenta Aleksandrijskog (grč. Κλήμης ὁ Ἀλεξανδρεύς, lat. Clemens Alexandrinus, Titus Flavius Clemens) - prvi »doktor hrišćanstva« u svom remek delu ludosti - Excerpta ex Theodoto" koji glasi:

"Ako vaš protivnik možda govori i istinu, morate da je porekne pobijajući je lažima i izmišljotinama... Takvim (ljudima) moramo se uvek suprostaviti. Čak i ako je izrazio nešto stvarno i istinito, onima koji vole istinu tu istinu moramo saprati našim lažima … Za sve istinske stvari istina nije istina ako je suprostavljena našem učenju, jer naš prioritet je ljudima nametnuti našu istinu kako bismo im tako nametnuli i našu veru …«

Sve ovo je bilo potrebno da se napiše i objasni, kako bi na pravi način razumjeli našeg TEMPA i njegovo stalno negodovanje i provociranje u ovoj temi, koja ni malo nije u skladu sa hrićanskom dogmom o "trojednom" Bogu.

Mada, po meni, hrićane ne treba da hvata panika zbog toga što im Zakon postojanja ruši njihovu dogmu o "Trojednom Bogu", koju su, inače, izmislili i izglasali 318 godine na koncilu biskupa u Nikeji koji je sazvao car Konstantin. Jer prava vrijednost i suština hrišćanstva i nije u tome da li je Isus Hrist, Bog ili nije, već Hristov nauka o jedinstvu, svih ljudi, ljubavi i pravednosti, koje su hrišćani tokom minula dva milenijuma potpuno zanemarili i ignorisali, a težište svoje vjere usmjerili na štovanje Isusa Hrista kao Boga, sa maksimom: "Spasiće se ko vjeruje". A i dalje nastavili da žive po đavolovom principu podjele, konkurencije, mržnje, borbe haosa i zla.

I sada, nikako ne mora da znači da Zakon postojanja, koji kao nauka o "Trojednoj Svijesti", negira ovo hrišćansko vjerovanje, ugrožava postojanje hrišćanske institucije ili hrišćanstva kao vjere uopšte. Naprotiv, sa prihvatanjem Zakona postojanja od stane hrišćanstva, kao i drugih svjetskih religija, verske dogme o Bogu i vječnom životu se podižu na nivo NAUKE, što može samo da ojača sve svjetske vjerske institucije i dovede do njihovog ujedinjenja. Kako bi se na taj način ta jedinstvena svjetska, ne više, vjerska, već naučno obrazovna instutucija, usmjerila da konačno i praktično sprovede u djelo Božiji princip jedinstva svijesta, ljubavi i pravednosti. I pomogne da se sa svjetske scene uklone političari, politička podjela svijeta i življenje po đavolovom principu podjele, konkurencije, mržnje, borbe haosa i za. Što inače i treba da je osnovna svrha i cilj svih svjetskih religija koju one, osim, možda, budizma, do danas nisu vršile.

Eto, dragi moj Tempo, nadam se da sam ti podrobno objasnio da nemaš razloga da napadaš, ni Zakon postojanja, ni mene, već da to prihvatiš, raduješ se i pitaš "imali još". To nikome, ni jednoj religiji i niti i jednom čovjelu, pa ni tebi, ne može biti ni od kakve štete, već samo od koristi. Jer Zakon postojanja ne obara Isusovo učnje o ljubavi i pravednosti, već ga podiže na nivo nauke i tako potvrđuje. Gore naprijed u jednom postu sam ti citirao šta je Isus rekao o čovjeku kojeg će poslati da svjedočiti u njegovo ime i potvrdi njegovu nauku. Uostalom, za tvoju informaciju, kao što sam u jednom od mojih ranijih postova opisao moje susrte sa Sotomom i đavolima tokom mojih "uzlazaka iz tijela", isto tako sam ima priliku da se u mom Olovu susretnem i sa Isusuom Hristom. Naravno, ne u zemaljskoj dimenziji, već Nebeskoj, duhovnoj. To je za mene bio stvaran događaj u koji ti ne moraš da vjeruješ. Možeš zbog toga i dalje da me napadaš, proglašavaš ludim i blesavim, ali jedno je ipak sigurno: Zakonu postojanja, koji ti je trn u oku, oko kojeg se sve vrti i zbog kojeg mene napadaš, ne možeš ni pero odbiti. Ni ti, ni bilo ko drugi.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5621
Joined: 04/08/2020 19:22

#424 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by -Chesterfield- »

:shock:
Last edited by -Chesterfield- on 15/08/2020 02:48, edited 2 times in total.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5621
Joined: 04/08/2020 19:22

#425 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by -Chesterfield- »

Nisam pročitao sve od početka. Ali kako sam razumio iz zadnjeg posta, ti kao nešto šuruješ sa đavolom i demonima?

I navodno oni tebi prenose znanje?
Uostalom, za tvoju informaciju, kao što sam u jednom od mojih ranijih postova opisao moje susrte sa Sotomom i đavolima tokom mojih "uzlazaka iz tijela", isto tako sam ima priliku da se u mom Olovu susretnem i sa Isusuom Hristom.
Post Reply