Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udruženi zl

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Locked
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#51 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by riko-ga »

emillio estevez wrote:Pa i gradjani bih su glasali i za SDS i HDZ

pa opet nisu za vas legitimni

Ko kaze da nisu????Mijesas kruske i jabuke.Koliko znam sastav Vlade BiH u ratu da su bili zastupljeni.No ti ocito ne zelis svatiti ocito.Hajde sretno.
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#52 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by mariner »

Svi oni koji su pokusali djeliti Bosnu I Hercegovinu su agresori.

Jednom prilikom Tudjman kaze Kljujicu : Dogovorio sam se sa Milosevicem oko krajine i sjeverne Bosne. Sta ste se to vi dogovorili ? pita Kljujic. Tudjman : Oko teritorije , dao sam mu neki dio. Kaze na to Kljujic: To ti je isto kao kad bi ti ja sad poklonio Sardiniju . Kako mozes nesto da dajes sto nije tvoje ? Kako ti mozes bez naseg znanja da se iocemu dogovaras sa Milosevicem oko teritorije BiH?

HDZ-Tudjman i njegovi potrčci Mate Boban i Gojko Susek su surovali sa Milosevicem i Karadzicem oko podjele, to i vrapci na granama znaju. Ubistvo Blaza Kraljevica i rasformiranje HOS-a, unistavanje djelovanja HSP-a u hrvatskoj,potenciranje HDZ projekta herceg bosna-banovina i pripajanje tog djela hrvatskoj, rasplamsavanje sukoba sa ABiH zbog drugacijih ciljeva i stremljenja i konstantna podrka iz Tudjmanove jazbine jasno govori o agresiji hrvarske na bosnu. Ali sve je to paradoksalno. Isto tako Hrvatska moze reci da je BiH je vrsila agresiju na Hrvatsku tako sto su cetnicki srbi iz BiH teritorije napadali i dejstvovali na hrvate u krajini.
Tudjmanove ideje su bile jako hinjave ali prilicno jasne i kasnije vidljive.
Last edited by mariner on 14/04/2012 16:36, edited 1 time in total.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#53 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by emillio estevez »

riko-ga wrote:
emillio estevez wrote:Pa i gradjani bih su glasali i za SDS i HDZ

pa opet nisu za vas legitimni

Ko kaze da nisu????Mijesas kruske i jabuke.Koliko znam sastav Vlade BiH u ratu da su bili zastupljeni.No ti ocito ne zelis svatiti ocito.Hajde sretno.
ja ne zelim ili ne mogu shvatiti ocigledno

ajde objasni mi ti ,
koja je razlika ??

:-)
a da nije odmah ustaŠa po necijme misljenju
ustasa :lol:
baz ustajanja ubuduce (nema veze sa tvojim komentarom)
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#54 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:
riko-ga wrote:
emillio estevez wrote:Pa i gradjani bih su glasali i za SDS i HDZ

pa opet nisu za vas legitimni

Ko kaze da nisu????Mijesas kruske i jabuke.Koliko znam sastav Vlade BiH u ratu da su bili zastupljeni.No ti ocito ne zelis svatiti ocito.Hajde sretno.
ja ne zelim ili ne mogu shvatiti ocigledno

ajde objasni mi ti ,
koja je razlika ??

:-)
a da nije odmah ustaŠa po necijme misljenju
ustasa :lol:
baz ustajanja ubuduce (nema veze sa tvojim komentarom)
Gradjani su legitimni bez obzira za koga su glasali ali nije onaj isprdak zvani erceg crpska . Tvoj je problem jer pokusavas da sve gradjane Bosne i Hercegovine katolicke vjeroispovjesti da poistovjetis sa tom stvorevinom ali oni nemaju veze sa tim isprdkom.
A sto se legitimnosti isprdka tice : Ustavni sud Republike Bosne i Hercegovine proglasio je "Herceg-Bosnu" ilegalnom tvorevinom prvo 14. septembra 1992., potom 20. januara 1994. godine.
Last edited by kv99 on 14/04/2012 17:01, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#55 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by PipiDugaDevetka »

zavodnik_ wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Mjerodavne sudije u Den Haagu ICTY, upravo pišu SVOJA MIŠLJENJA /PRESUDE u vezi sa pitanjem iz naslova koje će izreći tokom juna/lipnja 2012.g.
A po tebi su oni mjerodavni i u sluaju Ejupa ganića i rasima Ljajića?
Ne razumijem...Sve što ICTY uradi odobravam bez pogovora ili male malecke proteste kojekakvih udruga. Pogotovo ne znam šta je Rasim LJajić uradio da bi bio pozvan pred ICTY. Da nisi mislio Rasim Delić - general ARBiH, koji je prije dvije godine umro?

I Rasim Delić je odgovarao po k-dnoj odgovornosti.
Hbga, zna se ko je otpočeo koplet zla rušenjem SFRJ. Ništa nije pomogla ponuda EZ od nekih 5mlrd. $ i promptan ulazak SFRJ u EZ.

Hoćeš li prihvatiti presudu šestorici osnivača HZ HB kakva god da bude? Bez protesta i ljutnje na ''politički sud''?

Ne vjerujem da će presudu BiH iskoristiti da naudi Republici Hrvatskoj pri ulasku u EU. Hrvatska je prijateljska zemlja na koju je BiH višestruko upućena da sarađuje.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#56 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by PipiDugaDevetka »


Vratimo se starom bosanskohercegovačkom običaju, tradiciji komšiluka, što je isto kao ZAVNOBIH!
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#57 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by emillio estevez »

@kva ne pisi gluposti i stalne lazi
odvoji isitnu od lazi
i ne svojataj BiH kao svoju prciju i ne postoji pravo samo jednog naroda na BiH i na zivot
u njoj,,,te da drugi postuju njihov svjetonazor i njihovu viziju podjele na postene i nepostene Ustase ,, balije i etccc
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#58 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:@kva ne pisi gluposti i stalne lazi
odvoji isitnu od lazi
i ne svojataj BiH kao svoju prciju i ne postoji pravo samo jednog naroda na BiH i na zivot
u njoj,,,te da drugi postuju njihov svjetonazor i njihovu viziju podjele na postene i nepostene Ustase ,, balije i etccc
Gluposti i stalne lazi iznosis ti. Lijepo sam ti naveo da je Ustavni sud Republike Bosne i Hercegovine ne jednom vec dva puta proglasio isprdak zvan erceg crpska nelegalnim. Znaci istina i to je cinjenica da je taj isprdak kojeg branis bio nelegalan za razliku od lazi koje ti iznosis. Iznosi ti lazi i izvaljuj glupostii , meni je uvijek drago da ukazem kakvim se lazima i glupostima koristite da opravdate zlocinacku politiku u obliku erceg crpske.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#59 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by emillio estevez »

kv99 wrote:
emillio estevez wrote:@kva ne pisi gluposti i stalne lazi
odvoji isitnu od lazi
i ne svojataj BiH kao svoju prciju i ne postoji pravo samo jednog naroda na BiH i na zivot
u njoj,,,te da drugi postuju njihov svjetonazor i njihovu viziju podjele na postene i nepostene Ustase ,, balije i etccc
Gluposti i stalne lazi iznosis ti. Lijepo sam ti naveo da je Ustavni sud Republike Bosne i Hercegovine ne jednom vec dva puta proglasio isprdak zvan erceg crpska nelegalnim. Znaci istina i to je cinjenica da je taj isprdak kojeg branis bio nelegalan za razliku od lazi koje ti iznosis. Iznosi ti lazi i izvaljuj glupostii , meni je uvijek drago da ukazem kakvim se lazima i glupostima koristite da opravdate zlocinacku politiku u obliku erceg crpske.

kao prvo ne postoji niti dzmaharija niti ta tvoja mostarsko srpska krajina
da bi pisao na takav nacin

kao drugo
tko je sacinjavao pripadnike oruzanih snaga BiH nakon daytona

i ne copraj se vise

is is s''ono
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#60 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:
kv99 wrote:
emillio estevez wrote:@kva ne pisi gluposti i stalne lazi
odvoji isitnu od lazi
i ne svojataj BiH kao svoju prciju i ne postoji pravo samo jednog naroda na BiH i na zivot
u njoj,,,te da drugi postuju njihov svjetonazor i njihovu viziju podjele na postene i nepostene Ustase ,, balije i etccc
Gluposti i stalne lazi iznosis ti. Lijepo sam ti naveo da je Ustavni sud Republike Bosne i Hercegovine ne jednom vec dva puta proglasio isprdak zvan erceg crpska nelegalnim. Znaci istina i to je cinjenica da je taj isprdak kojeg branis bio nelegalan za razliku od lazi koje ti iznosis. Iznosi ti lazi i izvaljuj glupostii , meni je uvijek drago da ukazem kakvim se lazima i glupostima koristite da opravdate zlocinacku politiku u obliku erceg crpske.

kao prvo ne postoji niti dzmaharija niti ta tvoja mostarsko srpska krajina
da bi pisao na takav nacin

kao drugo
tko je sacinjavao pripadnike oruzanih snaga BiH nakon daytona

i ne copraj se vise

is is s''ono
Ne postoji dzamahirija i niko je nije ni prizeljkivao do kvislinga koji sa time pokusavaju da opravdaju zlocine i fasisticku politiku u obliku isprdaka. I od erceg crpske je ostalo samo ljepljenje slicica u po noci pa ti zato tako i pises koristeci lazi i ocigledne gluposti.
Ko je sacinjavao pripadnike oruzanih snaga poslije dejtona ne mijenja CINJENICU da je Ustavni Sud Republike Bosne i Hercegovine proglasio isprdak kojeg podrzavas nelegalnim , i to ne jedanput vec dva puta, 1992 i 1994. U vrijeme dok je taj isprdak pokusavao da sprovede fasisticku politiku u ime " Banove rvacke " bio je nelegalan . To su cinjenice i to je istina za razliku od lazi koje iznosis.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#61 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by emillio estevez »

naravno da ne postoji kao niti Islamska drzava na ovim prostorima sa muslimanskim brigadama vise...
sa drzavnickim pozdravom samog predsjednika kako se vec zvao ,, Bog je velik na nekom stranom arapskom jeziku
naravno Hvala Bogu pa inema vise toga niti u najcrnoj mori ..

niti je ikada postojala tvoja nocna mora epublika eeceg Cppcka oko mostara :lol: :lol:

stvarno je problem u prisvajanju svega dobroga za sebe
a sve lose kriviti sve druge osim sebe
kada pocistis ili pocisite u svome oku
e onda gledaj moj kucni prag pa se "pravdaj" i dalje

svi su krivi hebem mater ustaku tim cetnicima
i jopet dopustio ustaskoj vojsci da udje u Bih 92 i opet 95

s time da je kao 92 HV iliti ustaska vojska zabila noz u ledja tadasnjim Muslimanima jer
je pustila posavinu bez obzira na zrtve
dok je 95 opet bila najvjerojatnije opet ilegalno isla raditi banovinu iz sporazuma alja kako se vec prezivao i Vrano
rvatski predCednik
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#62 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:naravno da ne postoji kao niti Islamska drzava na ovim prostorima sa muslimanskim brigadama vise...
sa drzavnickim pozdravom samog predsjednika kako se vec zvao ,, Bog je velik na nekom stranom arapskom jeziku
naravno Hvala Bogu pa inema vise toga niti u najcrnoj mori ..

niti je ikada postojala tvoja nocna mora epublika eeceg Cppcka oko mostara :lol: :lol:

stvarno je problem u prisvajanju svega dobroga za sebe
a sve lose kriviti sve druge osim sebe
kada pocistis ili pocisite u svome oku
e onda gledaj moj kucni prag pa se "pravdaj" i dalje

svi su krivi hebem mater ustaku tim cetnicima
i jopet dopustio ustaskoj vojsci da udje u Bih 92 i opet 95

s time da je kao 92 HV iliti ustaska vojska zabila noz u ledja tadasnjim Muslimanima jer
je pustila posavinu bez obzira na zrtve
dok je 95 opet bila najvjerojatnije opet ilegalno isla raditi banovinu iz sporazuma alja kako se vec prezivao i Vrano
rvatski predCednik

Jel to i Josip zvani Tito bio islamski fundamentalista jer je i on imao muslimanske brigade ? Pa sto ga je onda krivousti ne samo onako dobro sluzio u vrijeme Blajburga vec ga je i u svemu poslije kopirao ( od garde, "predsjednickih " vozova i aviona, Briona pa cak i uniforme " :-) Ili je to radio jer je i francek bio islamski fundamentalista jer je bio u istoj vojsci koja je imala i muslimanske brigade :-) Nemas pojma koliko se provaljujes korsteci primjere koje si napamet naucio od milorada pa ne znas ustvari sta to znaci.

Lijepo si ti svasta ovdje naveo ali nisi ni jednom spomenuo CINJENICU da je Ustavni Sud Republike Bosne i Hercegovine proglasio erceg crpsku nelegalnom i to je ono sto ti se citavo vrijem govori, da je isprdak zvan erceg crpska bio nelegalan.
I kao sto si sam naveo Hrvatska je 1992 i 1995 trazila i dobila odobrenje Sarajeva da bi mogla da djeluje u Bosni i Hercegovini . Znaci sama je Hrvatska priznala Sarajevo kao legalnu i zvanicnu vlast jer da je tako kao sto ti tvrdis trazili bi dopustenje ne samo Sarajeva vec i Gruda a i Pala :lol: Sam sebe negiras ali to nije prvi put i zato mi je uvijek drago kada vidim kakvim se glupostima koristite da opravdate sto se opravdati ne moze jer se na kraju uvijek zapetljate jer nemate ustvari pojma o cemu pricate vec samo ponavljate ono sto ste napamet naucili .
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#63 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by emillio estevez »

Allo momak nije Krivousti gospodin bio na robiji zbog vjerskog djelovanja ,, nego zbog politickog djelovanja

ma kakva erceg srpska to je sve u SVi su mi krivi a ja jednin fol bio slijep

pa sto bi tito nego imao muslimanske brigade sa Allah Ekber poklicem i ratnim tekbirom ,daj ne trabunjaj

uostalom sto se je drugo i moglo ocekivati

http://www.youtube.com/watch?v=9kjFvt_r ... re=related

kada se presucuje i umanjuje
incident pojedinaca na strani abih
ali zato HVO je bas sve organizirao sa zlocinackom namjerom ......
a cak i muslimani objave da abih je prva vrsila napade
( ne svuda nego bas ovdje http://www.youtube.com/watch?v=2JwLvWkq ... re=related)


a krivosti je bio budala u odnsou na zgodnog alju , kada je pokusavao ga vezati ugovorom ZA saveznika

ali ne , svaki put okrece se prica minuta DA , poslije NE kjbg bitna je deklaracija i Bosnjacki kongres koji je jako
bitan za buducnost BiH -a,, i organiziranje brigada na partizanskim osnovama

http://www.youtube.com/watch?v=3bBaeGEf ... r_embedded#!

smrt fasizmu dolje svim ostalima
a za 92 l gdje je sporazum o vojnoj suradnji dviju drzava , opet smo bili agresori
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#64 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by Nele9 »

emillio estevez wrote:Pa i gradjani bih su glasali i za SDS i HDZ

pa opet nisu za vas legitimni
Legitimni kao I Vidkun Quisling, najveci izdajica norveskog naroda u njenoj historiji, koji je guzice ponudio Adolfu Hitleru.
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#65 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by Nele9 »

Armija BiH je dobivala oružje preko Hrvatska i Hr se sama naoružavala tu nije bilo nikakve pomoći od strane BiH. A ovo "ustaška propaganda" je ironično do bola s obzirom da se zna koje činio velik broj ustaša u WW2.


Momak, ako hoces dase vrijedjamo i kunemo, samo reci...jedna od ekstra popularnih u mom kraju je "da Bog da te HVO branio".
U kontekstu ovoga sto pises mogao bih dodati "da Bog da ti pomoc dolazila k'o Bosni oruzje od Hrvatske".

A stipu 2 svj. rat. Govorimo o zadnjem.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#66 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:Allo momak nije Krivousti gospodin bio na robiji zbog vjerskog djelovanja ,, nego zbog politickog djelovanja

ma kakva erceg srpska to je sve u SVi su mi krivi a ja jednin fol bio slijep

pa sto bi tito nego imao muslimanske brigade sa Allah Ekber poklicem i ratnim tekbirom ,daj ne trabunjaj

uostalom sto se je drugo i moglo ocekivati

http://www.youtube.com/watch?v=9kjFvt_r ... re=related

kada se presucuje i umanjuje
incident pojedinaca na strani abih
ali zato HVO je bas sve organizirao sa zlocinackom namjerom ......
a cak i muslimani objave da abih je prva vrsila napade
( ne svuda nego bas ovdje http://www.youtube.com/watch?v=2JwLvWkq ... re=related)


a krivosti je bio budala u odnsou na zgodnog alju , kada je pokusavao ga vezati ugovorom ZA saveznika

ali ne , svaki put okrece se prica minuta DA , poslije NE kjbg bitna je deklaracija i Bosnjacki kongres koji je jako
bitan za buducnost BiH -a,, i organiziranje brigada na partizanskim osnovama

http://www.youtube.com/watch?v=3bBaeGEf ... r_embedded#!

smrt fasizmu dolje svim ostalima
a za 92 l gdje je sporazum o vojnoj suradnji dviju drzava , opet smo bili agresori

Kao i obicno koristis se glupostima i ociglednim lazima da opravdas nesto o cemu nemas pojma:

1) Ili negiras postojanje Bosnjaka kao naroda jer ih citavo vrijeme svodis na religioznu skupinu ili si totalno nepismen i neinformisna pa ne znas cinjenicu da Bosnjaci kao narod postoje.
2) Informaciju o dogadjajima u Bugojnu je objavila emisija " 60 minuta " FRTV a ne muslimani a ta ista emisija je objavila ko je i kada poceo prve napade i pocinio prvi zlocine mnogo prije desavanja 1993

http://www.youtube.com/watch?v=FzuvlVRS ... re=related

3) Citav vojni i politicki vrh erceg crpske se nalazi u Haagu zbog UZP za razliku od pripadnika ARBIH gdje su vodeci generali osudjeni zbog komande odgovornosti. I neka su osudjeni ali niko ne moze da tvrdi da je UZP i komadna odgovornost isto i da je isti plan, cilj i metode. Npr u drugom svjetskom ratu pripadnici saveznickih snaga su ubijali zarobljenike, palili, silovali , pljackali ali jedino fasiticki um moze da poredi te zlocine sa nacistickim i da tvrdi da su saveznici isto krivi kao i nacisti.
4) Tvrdeci da je ARBIH nelegalna i ista kao i kvislinzi jer su pocinjeni zlocini i sa njene strane je tvrditi da je HV bila nelgalna u Hrvatskoj jer je i ona cinila zlocin. Niko ne moze da tvrdi da HV nije cinila zlocin pa ako je ARBIH nelegalna onda je i HV bila nelegalna u Hrvatskoj i ista kao i cetnici iz Knina. I citavo vrijeme ti govorim da se na kraju sam zapetljas u svoje lazi i gluposti i drago mi je da se na kraju pokazalo koga ustvari branis i da ustvari samo siris cetnicku propagandu jer iste te argumente " koriste i oni u Hrvatskoj.

Kao sto vidim ne mozes da negiras cinjenice pa pokusavas da temu trolanjem odvdes u drugi pravac pa da se vratimo na temu, ti pokusavas da negiras cinjenicu da je zakonski erceg crpska proglasena neustavnom.... bazirano na cemu ?
Mozes li da navedes neki dokument ili izjavu da se tzv hvo borio za nezavisnu, cjelovitu i suverenu Bosnu i Hercegovinu ? Nekoliko puta sam do sada na par tema pitao da se navede da li su barem formalno to tvrdili , preko zakletve da ce cuvati i braniti teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine ...i na kraju maca pojela jezik. Moze li neka izajava pripadnika HV da je bio u Bosni i Hercegovini da bi branio Bosnu i Hercegovinu ? Da se nije borio protiv cetnika u ime Hrvatske vec u ime Bosne i Hercegovine i da cilj nije bilo teritorijalno razgranicenje sa cetnicima preko podjele Bosne i Hercegovine ? Nema trolova da se jave jer znaju da nisu ni formalno branili a kamoli na terenu. pa ti nastavi da se prosipas ali meni je uvijek drago kada vidim kako se sami zapetljavate u lazi :thumbup:
fc.velež-religija
Posts: 97
Joined: 06/03/2012 18:40
Location: 88000

#67 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by fc.velež-religija »

emillio estevez wrote:naravno da ne postoji kao niti Islamska drzava na ovim prostorima sa muslimanskim brigadama vise...
sa drzavnickim pozdravom samog predsjednika kako se vec zvao ,, Bog je velik na nekom stranom arapskom jeziku
naravno Hvala Bogu pa inema vise toga niti u najcrnoj mori ..

niti je ikada postojala tvoja nocna mora epublika eeceg Cppcka oko mostara :lol: :lol:

stvarno je problem u prisvajanju svega dobroga za sebe
a sve lose kriviti sve druge osim sebe
kada pocistis ili pocisite u svome oku
e onda gledaj moj kucni prag pa se "pravdaj" i dalje
...
Bog Ninoslave!
Malo 'valjaš šuplje' jelde?
Vidim Ninoslave,da si akademik pa da mi odgovoriš na neka pitanja.
Mostar?
Tvoje viđenje dešavanja u Mostaru?
Evo ja ću ti iznjeti svoje,ono koje sam ja vidio i doživio,bez da robujem stereotipima i učim iz knjiga.
U Mostaru se desila klasična agresija i sve šta ide uz to.Prisustvo postrojbi iz druge države,gotovo 100% uništavanje svih civilnih objekata pod kontrolom Armije BiH,progon nemuslimanskog življa iz 'hrvatskog Mostara' na kukavički način,u rano jutro,dok su svi spavali.Heliodrom,Dretelj,Ljubuški...
Često se spominje to neko 'muslemansko' zabijanje noža u leđa a ono što je se desilo u Mostaru je nešto najpodlije što mogu smisliti samo bolesni umovi.U Mostaru,na strani Armije BiH nije bio nitko osim Mostaraca i protjeranih ljudi iz Hercegovine,ni tenkova,ni mudžahedina...Ako je bilo tekbiranja,to je bilo radi provokacije,to su radili ljudi sa 6% rakije u krvi...toliko o tom Islamizmu.Dakle,čistimo ispred svog praga,i što se tiče Hercegovine,tu je sve jasno kao dan.Dio Mostara sravnjen sa zemljom,onaj dio pod kontrolom Armije BiH,s druge strane oštećenja tek tamo gdje bi trebala biti,na prvoj crti.To samo budala može da ne primjeti ili ne prizna.O poginulim civilima,djeci,ne bih trošio riječi,izgubio sam brata(7 godina je imao)7 godina,ubijen snajperom na kućnom pragu!!!Nedao dragi Bog da je se sve ovo desilo 'vama',kakva bi tek onda propaganda bila napravljena.Naročito sa onakvim moralnim veličinama i kvazi novinarima kao što je Smiljko Šagolj ili Dijana Čuljak.Ponavljam,čistimo ispred svog praga,o onome šta se dešavalo u Bosni,Konjicu,Jablanici nisam kompetentan i to prepuštam ljudima koji su bili tamo.Ne onima koji do informacija dolaze na netu,nego onima koji su bili svjedoci.Ako imaš nekih pitanja za Mostar,slobodno...da iznesemo stvari na vidjelo.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#68 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by emillio estevez »

kv99 wrote:
emillio estevez wrote:Allo momak nije Krivousti gospodin bio na robiji zbog vjerskog djelovanja ,, nego zbog politickog djelovanja

ma kakva erceg srpska to je sve u SVi su mi krivi a ja jednin fol bio slijep

pa sto bi tito nego imao muslimanske brigade sa Allah Ekber poklicem i ratnim tekbirom ,daj ne trabunjaj

uostalom sto se je drugo i moglo ocekivati

http://www.youtube.com/watch?v=9kjFvt_r ... re=related

kada se presucuje i umanjuje
incident pojedinaca na strani abih
ali zato HVO je bas sve organizirao sa zlocinackom namjerom ......
a cak i muslimani objave da abih je prva vrsila napade
( ne svuda nego bas ovdje http://www.youtube.com/watch?v=2JwLvWkq ... re=related)


a krivosti je bio budala u odnsou na zgodnog alju , kada je pokusavao ga vezati ugovorom ZA saveznika

ali ne , svaki put okrece se prica minuta DA , poslije NE kjbg bitna je deklaracija i Bosnjacki kongres koji je jako
bitan za buducnost BiH -a,, i organiziranje brigada na partizanskim osnovama

http://www.youtube.com/watch?v=3bBaeGEf ... r_embedded#!

smrt fasizmu dolje svim ostalima
a za 92 l gdje je sporazum o vojnoj suradnji dviju drzava , opet smo bili agresori

Kao i obicno koristis se glupostima i ociglednim lazima da opravdas nesto o cemu nemas pojma:

1) Ili negiras postojanje Bosnjaka kao naroda jer ih citavo vrijeme svodis na religioznu skupinu ili si totalno nepismen i neinformisna pa ne znas cinjenicu da Bosnjaci kao narod postoje.
2) Informaciju o dogadjajima u Bugojnu je objavila emisija " 60 minuta " FRTV a ne muslimani a ta ista emisija je objavila ko je i kada poceo prve napade i pocinio prvi zlocine mnogo prije desavanja 1993

http://www.youtube.com/watch?v=FzuvlVRS ... re=related

3) Citav vojni i politicki vrh erceg crpske se nalazi u Haagu zbog UZP za razliku od pripadnika ARBIH gdje su vodeci generali osudjeni zbog komande odgovornosti. I neka su osudjeni ali niko ne moze da tvrdi da je UZP i komadna odgovornost isto i da je isti plan, cilj i metode. Npr u drugom svjetskom ratu pripadnici saveznickih snaga su ubijali zarobljenike, palili, silovali , pljackali ali jedino fasiticki um moze da poredi te zlocine sa nacistickim i da tvrdi da su saveznici isto krivi kao i nacisti.
4) Tvrdeci da je ARBIH nelegalna i ista kao i kvislinzi jer su pocinjeni zlocini i sa njene strane je tvrditi da je HV bila nelgalna u Hrvatskoj jer je i ona cinila zlocin. Niko ne moze da tvrdi da HV nije cinila zlocin pa ako je ARBIH nelegalna onda je i HV bila nelegalna u Hrvatskoj i ista kao i cetnici iz Knina. I citavo vrijeme ti govorim da se na kraju sam zapetljas u svoje lazi i gluposti i drago mi je da se na kraju pokazalo koga ustvari branis i da ustvari samo siris cetnicku propagandu jer iste te argumente " koriste i oni u Hrvatskoj.

Kao sto vidim ne mozes da negiras cinjenice pa pokusavas da temu trolanjem odvdes u drugi pravac pa da se vratimo na temu, ti pokusavas da negiras cinjenicu da je zakonski erceg crpska proglasena neustavnom.... bazirano na cemu ?
Mozes li da navedes neki dokument ili izjavu da se tzv hvo borio za nezavisnu, cjelovitu i suverenu Bosnu i Hercegovinu ? Nekoliko puta sam do sada na par tema pitao da se navede da li su barem formalno to tvrdili , preko zakletve da ce cuvati i braniti teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine ...i na kraju maca pojela jezik. Moze li neka izajava pripadnika HV da je bio u Bosni i Hercegovini da bi branio Bosnu i Hercegovinu ? Da se nije borio protiv cetnika u ime Hrvatske vec u ime Bosne i Hercegovine i da cilj nije bilo teritorijalno razgranicenje sa cetnicima preko podjele Bosne i Hercegovine ? Nema trolova da se jave jer znaju da nisu ni formalno branili a kamoli na terenu. pa ti nastavi da se prosipas ali meni je uvijek drago kada vidim kako se sami zapetljavate u lazi :thumbup:

ne izvrces ti moje rijeci nego bezocono bacas propagandgu (nista cudno)
niti ne negiram postojanje jedne nacije kao niti tvoje Bosnjake !!
mozes li ti NEnavesti ijedan dokument gdje Zolja , tvrdi da samo izvraava zapovijedi svojega zapovjednika
i jamacno HVO se ne libi reci da su se borili prvenstveno za svoj narod u BiH.
erceg srpska postoji ili je postojala na jednaki nacin kao i dzamahirija u BiH , uostalom to i citam jedino na tvojim postovima, mozda je na tragu cppsko eslimanske suradnje oko Mostara.

a toje kvazi postove izgleda citam jedinino ja , a nebuloze ocigledno svi prihvacaju !!!
a vojni i politicki vrh ce doci na svoje , strpi se !!

sve mi pada na pamet da izgleda zalis ,sto uopce postoje Hrvati i bivsi HVO kao njihova vojska ,,
mozda bi bili draze da je sve dzmahirijsko CCCCppsaka konfepedracija,,,
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#69 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by emillio estevez »

fc.velež-religija wrote:
emillio estevez wrote:naravno da ne postoji kao niti Islamska drzava na ovim prostorima sa muslimanskim brigadama vise...
sa drzavnickim pozdravom samog predsjednika kako se vec zvao ,, Bog je velik na nekom stranom arapskom jeziku
naravno Hvala Bogu pa inema vise toga niti u najcrnoj mori ..

niti je ikada postojala tvoja nocna mora epublika eeceg Cppcka oko mostara :lol: :lol:

stvarno je problem u prisvajanju svega dobroga za sebe
a sve lose kriviti sve druge osim sebe
kada pocistis ili pocisite u svome oku
e onda gledaj moj kucni prag pa se "pravdaj" i dalje
...
Bog Ninoslave!
Malo 'valjaš šuplje' jelde?
Vidim Ninoslave,da si akademik pa da mi odgovoriš na neka pitanja.
Mostar?
Tvoje viđenje dešavanja u Mostaru?
Evo ja ću ti iznjeti svoje,ono koje sam ja vidio i doživio,bez da robujem stereotipima i učim iz knjiga.
U Mostaru se desila klasična agresija i sve šta ide uz to.Prisustvo postrojbi iz druge države,gotovo 100% uništavanje svih civilnih objekata pod kontrolom Armije BiH,progon nemuslimanskog življa iz 'hrvatskog Mostara' na kukavički način,u rano jutro,dok su svi spavali.Heliodrom,Dretelj,Ljubuški...
Često se spominje to neko 'muslemansko' zabijanje noža u leđa a ono što je se desilo u Mostaru je nešto najpodlije što mogu smisliti samo bolesni umovi.U Mostaru,na strani Armije BiH nije bio nitko osim Mostaraca i protjeranih ljudi iz Hercegovine,ni tenkova,ni mudžahedina...Ako je bilo tekbiranja,to je bilo radi provokacije,to su radili ljudi sa 6% rakije u krvi...toliko o tom Islamizmu.Dakle,čistimo ispred svog praga,i što se tiče Hercegovine,tu je sve jasno kao dan.Dio Mostara sravnjen sa zemljom,onaj dio pod kontrolom Armije BiH,s druge strane oštećenja tek tamo gdje bi trebala biti,na prvoj crti.To samo budala može da ne primjeti ili ne prizna.O poginulim civilima,djeci,ne bih trošio riječi,izgubio sam brata(7 godina je imao)7 godina,ubijen snajperom na kućnom pragu!!!Nedao dragi Bog da je se sve ovo desilo 'vama',kakva bi tek onda propaganda bila napravljena.Naročito sa onakvim moralnim veličinama i kvazi novinarima kao što je Smiljko Šagolj ili Dijana Čuljak.Ponavljam,čistimo ispred svog praga,o onome šta se dešavalo u Bosni,Konjicu,Jablanici nisam kompetentan i to prepuštam ljudima koji su bili tamo.Ne onima koji do informacija dolaze na netu,nego onima koji su bili svjedoci.Ako imaš nekih pitanja za Mostar,slobodno...da iznesemo stvari na vidjelo.
zalim zrtve pogotovo djecu
dezerteri iz HVO-a nikada nisu procesuirani niti ce biti , nekom to ide u interes .
napad na Vranice je odradio Bosnjak Juka Prazina sa snagama HVO-a ,
tzv Istocni mostar je puno vise nastradao od granata nego tzv zapadni Mostar
zar ti mislis na na kontra strani Mostara nisu zivjela djeca i civili koji su nastradali od artiljerije abih ili srspskih placenih granata ,??


buduci sam bio pripadnik HVO-a , poznajem jedan dio terena i znam svoj ratni put
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#70 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by emillio estevez »

emillio estevez wrote:
kv99 wrote:
emillio estevez wrote:Allo momak nije Krivousti gospodin bio na robiji zbog vjerskog djelovanja ,, nego zbog politickog djelovanja

ma kakva erceg srpska to je sve u SVi su mi krivi a ja jednin fol bio slijep

pa sto bi tito nego imao muslimanske brigade sa Allah Ekber poklicem i ratnim tekbirom ,daj ne trabunjaj

uostalom sto se je drugo i moglo ocekivati

http://www.youtube.com/watch?v=9kjFvt_r ... re=related

kada se presucuje i umanjuje
incident pojedinaca na strani abih
ali zato HVO je bas sve organizirao sa zlocinackom namjerom ......
a cak i muslimani objave da abih je prva vrsila napade
( ne svuda nego bas ovdje http://www.youtube.com/watch?v=2JwLvWkq ... re=related)


a krivosti je bio budala u odnsou na zgodnog alju , kada je pokusavao ga vezati ugovorom ZA saveznika

ali ne , svaki put okrece se prica minuta DA , poslije NE kjbg bitna je deklaracija i Bosnjacki kongres koji je jako
bitan za buducnost BiH -a,, i organiziranje brigada na partizanskim osnovama

http://www.youtube.com/watch?v=3bBaeGEf ... r_embedded#!

smrt fasizmu dolje svim ostalima
a za 92 l gdje je sporazum o vojnoj suradnji dviju drzava , opet smo bili agresori

Kao i obicno koristis se glupostima i ociglednim lazima da opravdas nesto o cemu nemas pojma:

1) Ili negiras postojanje Bosnjaka kao naroda jer ih citavo vrijeme svodis na religioznu skupinu ili si totalno nepismen i neinformisna pa ne znas cinjenicu da Bosnjaci kao narod postoje.
2) Informaciju o dogadjajima u Bugojnu je objavila emisija " 60 minuta " FRTV a ne muslimani a ta ista emisija je objavila ko je i kada poceo prve napade i pocinio prvi zlocine mnogo prije desavanja 1993

http://www.youtube.com/watch?v=FzuvlVRS ... re=related

3) Citav vojni i politicki vrh erceg crpske se nalazi u Haagu zbog UZP za razliku od pripadnika ARBIH gdje su vodeci generali osudjeni zbog komande odgovornosti. I neka su osudjeni ali niko ne moze da tvrdi da je UZP i komadna odgovornost isto i da je isti plan, cilj i metode. Npr u drugom svjetskom ratu pripadnici saveznickih snaga su ubijali zarobljenike, palili, silovali , pljackali ali jedino fasiticki um moze da poredi te zlocine sa nacistickim i da tvrdi da su saveznici isto krivi kao i nacisti.
4) Tvrdeci da je ARBIH nelegalna i ista kao i kvislinzi jer su pocinjeni zlocini i sa njene strane je tvrditi da je HV bila nelgalna u Hrvatskoj jer je i ona cinila zlocin. Niko ne moze da tvrdi da HV nije cinila zlocin pa ako je ARBIH nelegalna onda je i HV bila nelegalna u Hrvatskoj i ista kao i cetnici iz Knina. I citavo vrijeme ti govorim da se na kraju sam zapetljas u svoje lazi i gluposti i drago mi je da se na kraju pokazalo koga ustvari branis i da ustvari samo siris cetnicku propagandu jer iste te argumente " koriste i oni u Hrvatskoj.

Kao sto vidim ne mozes da negiras cinjenice pa pokusavas da temu trolanjem odvdes u drugi pravac pa da se vratimo na temu, ti pokusavas da negiras cinjenicu da je zakonski erceg crpska proglasena neustavnom.... bazirano na cemu ?
Mozes li da navedes neki dokument ili izjavu da se tzv hvo borio za nezavisnu, cjelovitu i suverenu Bosnu i Hercegovinu ? Nekoliko puta sam do sada na par tema pitao da se navede da li su barem formalno to tvrdili , preko zakletve da ce cuvati i braniti teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine ...i na kraju maca pojela jezik. Moze li neka izajava pripadnika HV da je bio u Bosni i Hercegovini da bi branio Bosnu i Hercegovinu ? Da se nije borio protiv cetnika u ime Hrvatske vec u ime Bosne i Hercegovine i da cilj nije bilo teritorijalno razgranicenje sa cetnicima preko podjele Bosne i Hercegovine ? Nema trolova da se jave jer znaju da nisu ni formalno branili a kamoli na terenu. pa ti nastavi da se prosipas ali meni je uvijek drago kada vidim kako se sami zapetljavate u lazi :thumbup:

ne izvrces ti moje rijeci nego bezocono bacas propagandgu (nista cudno)
niti ne negiram postojanje jedne nacije kao niti tvoje Bosnjake !!
mozes li ti NEnavesti ijedan dokument gdje Zolja , tvrdi da samo izvraava zapovijedi svojega zapovjednika
i jamacno HVO se ne libi reci da su se borili prvenstveno za svoj narod u BiH.
erceg srpska postoji ili je postojala na jednaki nacin kao i dzamahirija u BiH , uostalom to i citam jedino na tvojim postovima, mozda je na tragu cppsko eslimanske suradnje oko Mostara.

a toje kvazi postove izgleda citam jedinino ja , a nebuloze ocigledno svi prihvacaju !!!
a vojni i politicki vrh ce doci na svoje , strpi se !!

sve mi pada na pamet da izgleda zalis ,sto uopce postoje Hrvati i bivsi HVO kao njihova vojska ,,
mozda bi bili draze da je sve dzmahirijsko CCCCppsaka konfepedracija,,,
do sporazuma o vojnoj suradnji je Hv bio agresor , tko je drkao sa odgadjem sporazuma ??
i 92 i poslije
fc.velež-religija
Posts: 97
Joined: 06/03/2012 18:40
Location: 88000

#71 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by fc.velež-religija »

emillio estevez wrote: zalim zrtve pogotovo djecu
dezerteri iz HVO-a nikada nisu procesuirani niti ce biti , nekom to ide u interes .
napad na Vranice je odradio Bosnjak Juka Prazina sa snagama HVO-a ,
tzv Istocni mostar je puno vise nastradao od granata nego tzv zapadni Mostar
zar ti mislis na na kontra strani Mostara nisu zivjela djeca i civili koji su nastradali od artiljerije abih ili srspskih placenih granata ,??


buduci sam bio pripadnik HVO-a , poznajem jedan dio terena i znam svoj ratni put
Bravo bojovniče!
Navedi mi jedan dan,jednu akciju gdje je Armija BiH granatirala ili pucala u civile u Mostaru?
Inače,boli me neka stvar za Juku Prazinu i to što je on bošnjak,ja nisam.
Ne iznosiš nikakve argumente,tek nekako nepovezano i dosta nečitko pišeš.
Agresor u Mostaru?Armija BiH?
fc.velež-religija
Posts: 97
Joined: 06/03/2012 18:40
Location: 88000

#72 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by fc.velež-religija »

Ovo vam je ponos i ta borba???





Navedi mi samo jednog stranog,ne stranačkog novinara koji je vidio vas kao žrtve,bez Smiljka i Dijane,naravno.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#73 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:
kv99 wrote:
Kao i obicno koristis se glupostima i ociglednim lazima da opravdas nesto o cemu nemas pojma:

1) Ili negiras postojanje Bosnjaka kao naroda jer ih citavo vrijeme svodis na religioznu skupinu ili si totalno nepismen i neinformisna pa ne znas cinjenicu da Bosnjaci kao narod postoje.
2) Informaciju o dogadjajima u Bugojnu je objavila emisija " 60 minuta " FRTV a ne muslimani a ta ista emisija je objavila ko je i kada poceo prve napade i pocinio prvi zlocine mnogo prije desavanja 1993

http://www.youtube.com/watch?v=FzuvlVRS ... re=related

3) Citav vojni i politicki vrh erceg crpske se nalazi u Haagu zbog UZP za razliku od pripadnika ARBIH gdje su vodeci generali osudjeni zbog komande odgovornosti. I neka su osudjeni ali niko ne moze da tvrdi da je UZP i komadna odgovornost isto i da je isti plan, cilj i metode. Npr u drugom svjetskom ratu pripadnici saveznickih snaga su ubijali zarobljenike, palili, silovali , pljackali ali jedino fasiticki um moze da poredi te zlocine sa nacistickim i da tvrdi da su saveznici isto krivi kao i nacisti.
4) Tvrdeci da je ARBIH nelegalna i ista kao i kvislinzi jer su pocinjeni zlocini i sa njene strane je tvrditi da je HV bila nelgalna u Hrvatskoj jer je i ona cinila zlocin. Niko ne moze da tvrdi da HV nije cinila zlocin pa ako je ARBIH nelegalna onda je i HV bila nelegalna u Hrvatskoj i ista kao i cetnici iz Knina. I citavo vrijeme ti govorim da se na kraju sam zapetljas u svoje lazi i gluposti i drago mi je da se na kraju pokazalo koga ustvari branis i da ustvari samo siris cetnicku propagandu jer iste te argumente " koriste i oni u Hrvatskoj.

Kao sto vidim ne mozes da negiras cinjenice pa pokusavas da temu trolanjem odvdes u drugi pravac pa da se vratimo na temu, ti pokusavas da negiras cinjenicu da je zakonski erceg crpska proglasena neustavnom.... bazirano na cemu ?
Mozes li da navedes neki dokument ili izjavu da se tzv hvo borio za nezavisnu, cjelovitu i suverenu Bosnu i Hercegovinu ? Nekoliko puta sam do sada na par tema pitao da se navede da li su barem formalno to tvrdili , preko zakletve da ce cuvati i braniti teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine ...i na kraju maca pojela jezik. Moze li neka izajava pripadnika HV da je bio u Bosni i Hercegovini da bi branio Bosnu i Hercegovinu ? Da se nije borio protiv cetnika u ime Hrvatske vec u ime Bosne i Hercegovine i da cilj nije bilo teritorijalno razgranicenje sa cetnicima preko podjele Bosne i Hercegovine ? Nema trolova da se jave jer znaju da nisu ni formalno branili a kamoli na terenu. pa ti nastavi da se prosipas ali meni je uvijek drago kada vidim kako se sami zapetljavate u lazi :thumbup:

ne izvrces ti moje rijeci nego bezocono bacas propagandgu (nista cudno)
niti ne negiram postojanje jedne nacije kao niti tvoje Bosnjake !!
mozes li ti NEnavesti ijedan dokument gdje Zolja , tvrdi da samo izvraava zapovijedi svojega zapovjednika
i jamacno HVO se ne libi reci da su se borili prvenstveno za svoj narod u BiH.
erceg srpska postoji ili je postojala na jednaki nacin kao i dzamahirija u BiH , uostalom to i citam jedino na tvojim postovima, mozda je na tragu cppsko eslimanske suradnje oko Mostara.

a toje kvazi postove izgleda citam jedinino ja , a nebuloze ocigledno svi prihvacaju !!!
a vojni i politicki vrh ce doci na svoje , strpi se !!

sve mi pada na pamet da izgleda zalis ,sto uopce postoje Hrvati i bivsi HVO kao njihova vojska ,,
mozda bi bili draze da je sve dzmahirijsko CCCCppsaka konfepedracija,,,

Kakva te bolan dzamahirija spopala, totalno si nepovezan i potpuno trolas temu.
Sam tvrdis da vojska koja pocini zlocin prestaje biti legitimna pa onda znaci da je i HV u Hrvatskoj to bila i onda ovdje prosipas kako si neki " rvacki " rodoljub ? I sta kazes , tzv hvo se borio za samo jedan narod i sa time je branio Bosnu i Hercegovinu ? Trolu jedan , da imalo znas istoriju znao bi da je i VRSK jamacno branila prvenstveno svoj narod u Hrvatskoj pa po tvojoj " logici " ispada da su cetnici u Kninu branilicjelovitu i nezavisnu Hrvatsku :lol: Kao sto sam nebrojeno puta do sada primjetio nemas pojma o cemu pricas i na kraju se toliko zapetljas da sam sebe negiras.

Znaci priznajes da tzv hvo nije branio Bosnu i Hercegovinu vec samo jedan narod i dio teritorije za samo taj narod na isti nacin kao i cetnici u Hrvatskoj i naveo sam ti par puta do sada da je bio i zvanicno nelegalan pa te pitam : Po cemu tvrdis da je tzv hvo bio legalan i da je branio Republiku Bosnu i Hercegovinu ?
zović
Posts: 332
Joined: 24/08/2011 17:08

#74 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by zović »

Naj bolji dokaz da RH nije nikakav agresor je referendum o neovisnosti BIH
gdje su Hrvati gotovo koncenzusom bili ZA!Kako i jesu li su glasovali Srbi poznato je svima tko želi znati!
Primili smo i zbrinjavali Bošnjačke izbjeglice!Sjetite se 92g. i desetine tisuća nesretnih ljudi po zap. Hercegovini i Dalmaciji!Mnoge od njih smo primili i u vlastiti dom!Pomoć u oružju također....
Sudjelovao sam u tome oko izbjeglica pa mi je sve dobro poznato!Do kraja rata u RH bilo je smješteno od 200 000 -300 000 Bošnjaka i u vremenima dok je trajao međusobni sukob!Gdje je bila kćerka gsp.Izetbegovića?Sigurno ne u Čačku ili Beogradu!
Za međusobni sukob krivicu treba tražiti u poznatim strukturama moći i vel. srbskih saveznika (tipa europski posrednici), kojima je on naj više odgovarao , a bile su infiltrirane na obje strane....Uostalom jasno je da je to produžilo rat i izazvalo velika stradanja Bošnjaka( samo u Srebrenici više nego u nesretnom ratu sa Hrvatima) i Hrvata u sr. Bosni!

Bihać i cijela Bos. krajina bi također doživjele tragičnu sudbinu Srebrenice kada nebi bilo hrvatske intervencije kojoj je strateški to bilo neophodno!
Ipak ne zaboravite!
Unatoč velikom protivljenju međunarodne zajednice(i u početku jednog djela samih Bošnjaka jugoslovenskih orjentiranih) ,kojoj uglavnom nije odgovarala neovisnost RH i BIH iz poznatih nam razloga !
Ostatke OSTATAKA njihovih monstrouznih planova vidimo danas u tvorevini pod imenom RS!
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#75 Re: Je li Republika Hrvatska agresor, a Herceg-Bosna udružen

Post by kv99 »

zović wrote:Naj bolji dokaz da RH nije nikakav agresor je referendum o neovisnosti BIH
gdje su Hrvati gotovo koncenzusom bili ZA!Kako su glasovali Srbi poznato je!
Primili smo i zbrinjavali Bošnjačke izbjeglice!Sjetite se 92g. i desetine tisuća nesretnih ljudi po zap. Hercegovini i Dalmaciji!Mnoge od njih smo primili i u vlastiti dom!Pomoć u oružju također....
Sudjelovao sam u tome oko izbjeglica pa mi je sve dobro poznato!Do kraja rata u RH bilo je smješteno od 200 000 -300 000 Bošnjaka i dok je trajao međusobni sukob!
Za međusobni sukob krivicu treba tražiti u strukturama kojima je naj više odgovarao a bile su infiltrirane na obje strane....

Bihać i cijela Bos. krajina bi doživjele tragičnu sudbinu Srebrenice kada nebi bilo hrvatske intervencije kojoj je strateški to bilo neophodno!
Ipak ne zaboravite!
Unatoč velikom protivljenju međunarodne zajednice kojoj nije odgovarala neovisnost RH i BIH!
Ostatke OSTATAKA njihovih monstrouznih planova vidimo danas u tvorevini pod imenom RS!
Za nezavisnost je HDZ BiH glasao po direktivi iz Zagreba jer je franjo skontao da je lakse da se dijeli nezavisna Bosna i Hercegovina u talu sa cetnicima nego da se pokusava uzeti od cetnika dio velike srbije jer bi bez nezavisnosti Bosna i Hercegovina to i postala. Tako da glasanje nije bilo iz ljubavi prema Bosni i Hercegovini vec kao korak do planiranog cilja o podjeli.
Sta ste primali od Bosnjackih izbjeglica to ste i poslali dalje a sto je ostalo ste dobro naplatili. Isto tako "pomoc " u oruzju nije bila pomoc vec trgovina, prodaja za pare a prodavali su i cetnici pa po tebi onda znaci da su nam i oni "pomagali " :lol: A kada vec spominjes izbjeglice i Bosna i Hercegovina je pomagala izbjeglice iz Hrvatske , ne samo obicni ljudi koji su ih primali u svoje kuce vec i zvanicni organi.
I ovo za Bihac si dobro rekao , hrvatska intervencija je bila jer joj je to bilo strateski neophodno a ne zbog zelje da se pomogne Bihacu kao gradu ili ljudima u tom gradu. Da je Bihac pao sada bi u Knin isli sa vizom iz Beograda kao turisti tako da franjina "pomoc " nije bila Bihacu vec samom sebi.
I dok je HV gotovo 4 godine hladila jajca i naoruzavala se preko grbace Bosne i Hercegovine dotle je ne samo 5 Korpus vec citava ARBIH bila u borbi protiv cetnika a jedno vrijeme u borbi i protiv HV. A kako znamo da ARBIH nije isla u Zagreb, Split, Osijek, Sisak i tamo napadala reci meni onda koji je jedini nacin da HV bude u borbi protiv ARBIH ? I sta to onda znaci, ko je agresor ?
Da ne spominjemo sve one stenograme gdje predsjednik tudje drzave pravi planove kako da u drugoj drzavi povuce granice za svoju zemlju i sta to onda znaci ?
I kada se vec javljas iz Hrvatske reci nam barem ti da li znas ijednog vojnika HV koji je bio u Bosni i Hercegovini u ime borbe za cjelovitu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu a ne u ime Hrvatske, Tudjmana i njegovih ciljeva ? Da vidimo barem formalno za koga i sta su se to borili vojnici iz HV kada su dolazili ovdje.
Locked