Najpoznatije ubice u ex-Yu

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#51 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Chmoljo » 03/12/2009 18:28

dakle, molio bih ostale učesnike teme da nastave onako kako to fino rekoše @Pera Trta i @Katarina Kosača: bez pretencioznosti (nije je ni bilo dosad) i u svrhu dokumentacije tih zločina.

i jedna lična opaska: koje se to djelo može uraditi da neko danas bude na stubu srama? nama su "ugledni" građani "kontraverzni biznismeni, političari"... još čekam samo da se počne koristiti sintagma "kontraverzni generali"...

kamo sreće da postoji stub srama u našem društvu... :)

toliko.

suspect_zero

#52 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by suspect_zero » 03/12/2009 18:50

Dragan Popović-Dadilja, Goran Vuković, Ljubomir Magaš poznatiji kao Ljuba Zemunac.........

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#53 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 05/12/2009 22:56

Sjećam se teksta iz "Politikinog zabavnika" iz 1990. godine pod naslovom "Noć krvavih mimoza". Govori o mladom bračnom paru bez djece, negdje na Crnogorskom primorju, valjda Herceg-Novi. On je radio kao taksista i vraćao se kasno kući, gdje ga je svaku noć strpljivo čekala njegova mlada supruga. Jedan dan bio je karneval (vjerovatno onaj praznik mimoza u Novom) i on je nabavio negdje neku strašnu masku i odlučio da preplaši suprugu. Te noći je parkirao kola malo dalje i prišunjao se kući i počeo kuckati i grebati po ulaznim vratima. Bila je duboka noć, kuća je bila na samku i žena se uplašila. Uzela je lovačku pušku i prišla vratima. Kroz staklo je vidjela jezivo lice, uplašila se, podigla pušku i opalila. Spodoba se srušila. Onda je izašla iz kuće, prišla tijelu i skinula masku. Kada je ugledala beživotno lice svog supruga, zapomagala je u očajanju.
U uvodu je stajalo da je priča istinita. Da li je tako nemoguće je provjeriti, jer su samo navedena imena supružnika (ne i prezime), i ona vjerovatno izmišljena. Ali eto, zanimljivo je vidjeti kakve su se sve tragedije događale i mogu se uvijek dogoditi kad se poklopi niz nesretnih okolnosti.

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#54 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 11/12/2009 01:37

Mislio sam da je priča da je Drago Udovčić planski poklao muslimansku djecu, tj. počeo "prije vremena" samo glupa teorija zavjere.
Ali vidim da na srpskim forumima ima budala koje ga slave i pjevaju pjesmice o onome što je radio "turskoj" djeci.
Uostalom, vjerujem da su ga njegovi sunarodnjaci 1992. pustili iz zatvora da nastavi započeti posao. Vjerovatno i sada negdje živi na slobodi, naizgled normalan, pod lažnim imenom.
Ovim teorijama zavjere doprinosi i činjenica da Drage nema u knjizi Marka Lopušine o najpoznatijim jugoslovenskim ubicama. Slučajno? Za nekoga ko važi za "dobro obavještenog" kao Lopušina? Sumnjam!

felipe kajetano

#55 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by felipe kajetano » 11/12/2009 01:40

Pera Trta wrote:Mislio sam da je priča da je Drago Udovčić planski poklao muslimansku djecu, tj. počeo "prije vremena" samo glupa teorija zavjere.
Ali vidim da na srpskim forumima ima budala koje ga slave i pjevaju pjesmice o onome što je radio "turskoj" djeci.
Uostalom, vjerujem da su ga njegovi sunarodnjaci 1992. pustili iz zatvora da nastavi započeti posao. Vjerovatno i sada negdje živi na slobodi, naizgled normalan, pod lažnim imenom.
Ovim teorijama zavjere doprinosi i činjenica da Drage nema u knjizi Marka Lopušine o najpoznatijim jugoslovenskim ubicama. Slučajno? Za nekoga ko važi za "dobro obavještenog" kao Lopušina? Sumnjam!
Daj ba @trta sad ga bas prećera ;-)

Pera Trta

#56 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 11/12/2009 01:54

felipe kajetano wrote:Daj ba @trta sad ga bas prećera ;-)
Nije da vjerujem u te priče, ali fakat, gdje je taj lik danas? Živ je, nije živ? I Junuz Kečo je ratovao, zašto nije mogao i Drago?
I, ponavljam, simptomatično je da ga Lopušina ne pominje u svojoj knjizi (a navodi tolike druge sa mnogo manji "body countom").

felipe kajetano

#57 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by felipe kajetano » 11/12/2009 02:01

Pera Trta wrote:
felipe kajetano wrote:Daj ba @trta sad ga bas prećera ;-)
Nije da vjerujem u te priče, ali fakat, gdje je taj lik danas? Živ je, nije živ? I Junuz Kečo je ratovao, zašto nije mogao i Drago?
I, ponavljam, simptomatično je da ga Lopušina ne pominje u svojoj knjizi (a navodi tolike druge sa mnogo manji "body countom").
Ko ce znati gdje je budala..mada nije na odmet i provjeriti takve...vjerujem da je umro u nekoj luđari obirom na med.tretman u tim slucjevima..ili su napravili biljku od njega pa sad negdje meditira..ne vjerujem da je bio u klasicnoj robijasnici!!!
Al' o nekoj zavjeri srpskih tajnih sluzbi u ovom slucaju nema ba nista...

Pera Trta

#58 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 11/12/2009 02:09

felipe kajetano wrote: Ko ce znati gdje je budala..mada nije na odmet i provjeriti takve...vjerujem da je umro u nekoj luđari obirom na med.tretman u tim slucjevima..ili su napravili biljku od njega pa sad negdje meditira..ne vjerujem da je bio u klasicnoj robijasnici!!!
A i ti si kriv za ove sumnje...sam si rekao da si čuo za Milu Matića da je bio u specijalcima :D

felipe kajetano

#59 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by felipe kajetano » 11/12/2009 02:14

Pera Trta wrote:
felipe kajetano wrote: Ko ce znati gdje je budala..mada nije na odmet i provjeriti takve...vjerujem da je umro u nekoj luđari obirom na med.tretman u tim slucjevima..ili su napravili biljku od njega pa sad negdje meditira..ne vjerujem da je bio u klasicnoj robijasnici!!!
A i ti si kriv za ove sumnje...sam si rekao da si čuo za Milu Matića da je bio u specijalcima :D
Ma to je vise dojma radi :D Vise ono rekla/kazala...u ratu se svasta pricalo jbg..sigurno zbog njegovih fizickih sposobnosti koje su po pricama bile u rangu Stivena Sigala i Cak Norisa :-)

Pera Trta

#60 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 11/12/2009 02:16

Pa i poglavlje o Matiću u Lopušininoj knjizi se zove "Rambo iz Bosne" (još je nisam našao, damn) :)

Orbini

#61 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Orbini » 11/12/2009 12:44

banjaluka078 wrote:Za Dragu Udovčića je tačno, znam jer sam danima poslije toga bila u šoku. Naime, moj trening plivanja na Šeherovom bazenu je završio samo koji sat prije nego što je krenuo njegov koljački pohod. Negdje je na suđenju spominjana rečenica da je poludio kad su se upalili kandilji, mada ne bih spekulisala o tome. Nema pojma da se sjetim koja godina tačno je bila u pitanju.
Dragu Udovcica sam slucajno poznavao. Nismo bili prisni prijatelji, ali smo zajedno pecali na Vrbasu gdje mi je otkrio par tajni oko lova klena i plotice. Vazio je za eksperta u hvatanju tih riba koje su bile inace teske za uhvatiti. Znao je par "tajnih" mjesta na Vrbasu gdje se skupljaju spomenute ribe, i posto je to zvao 'kvarij to mu je bio i nadimak kod nekih. Bio je izuzetno prijatan, vedar, miran, raspolozen za druzenje i susretljiv,... doduse nije imao cure duugo, sto je bio jedini "los glas" koji ga je pratio.
Znali smo satima pricati o svakodnevici i skontao sam da iak ostariji od mene, blage veze nema o zenama i da nije spontan u njihovom drustvu. Navodim to samo zato sto se dugo poslije nemilog dogadjaja spekulisao sta je razlog "kicka u glavi".

U svakom slucaju sam dozivio sok kada sam skontao da se radi o njemu, ne samo ja vec i ostali koji su ga poznavali. Nije bio nacionalista i zrtve su slucajno bile muslimani samo zato sto se radi o takvom naselju. Pored nekoliko djece, mislim da je ubio i jednog momka. To je bio masakr u afektu. Sa ocem je bio u raskoraku i tom prilikom se toliko naljutio da je doslo vjerovatno do nekog poremecaja, kicka, mozda je imao i neku vrstu sizofrenije,... pa sve sto je uradio - bila je poruka ocu.
Pokajao se i zgrozio nad ucinjenim isti dan kada je dosao sebi.
Vise puta je pokusavao samoubistvo, odbijao da jede ili pije pa su ga koliko sam cuo i kljukali,.. i po glasinama je slucajno dosao do komadica stakla razbijene sijalice i prerezao si vene. Neki kazu da je razbio namjerno i nabrzaka prerezao prije nego sto su stigli da ga osijete, a neki da je jedan cuvar tek zaposlen namjerno okrenuo glavu ili zazmirio pustivsi da da si presudi.

Ovo nije nikakvo opravdanje njega, on je dakako monstrum i visestruki ubica,.. ali nije tip koji je bio rodjen za to. Nikakav patoloski mracan tip, fanatik u dusi, mracne psihe,... jednostavno jedan koji je u svom afektu zaboravio na sve moguce granice.
Da se slucajno nije desila kobna svadja, da je slucajno imao ozbiljnu vezu pa time nekoga ko ga skroz razumije,... danas bi bio vjerovatno familijarni covjek koji mrava nebi zgazio.

Point.

#62 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Point. » 11/12/2009 13:21

Bilans Udovcica je , ako me sjecanje ne vara, 3 osobe. Dvoje djece i jedan momak. Ranjenih je bilo puno, oko 8, cini mi se. Najgore je sto su sve to bile komsije. Moj brat je izbjegao Dragu za sekund, zadnji je sto se igrao sam malim Tarikom prije nego je Drago dosao. Sjecam se da je, cim smo usli u kucu, vani haos bio. Tarik je imao 6 godina, Sejla 9 a Indir rahmetli dvadeset i nesto. Na Grabu ima jedno mjesto sa klupama, zove se Tockovi (zbog rimske cesme) i tu se raja redovno okupljala da cugne koju pivu ili poprica sa komsijama i to. Tog dana je stvarno bilo dosta raje, bila je nedjelja cini mi se, a mjesto gdje je Drago ubio dvoje djece nije ni 50-tak metara od Tockova i Drgao je doso tu kad ih je ubio. Bila je noc pa vjerovatno niko nije vidio sta se desavalo. Uglavnom doso je medju ljude, sasvim smiren, i tu je nozem ubo tu nekog covjeka i furnuo gore prema Han Kolima i Bukvaleku (srpska sela van BL). Raja ga je ganjala, mislim cak i ufatila, al im je uspio pobjeci. Poslije par dana su ga uhvatili.

Pera Trta

#63 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 11/12/2009 15:00

Point. wrote:Bilans Udovcica je , ako me sjecanje ne vara, 3 osobe. Dvoje djece i jedan momak. Ranjenih je bilo puno, oko 8, cini mi se. Najgore je sto su sve to bile komsije. Moj brat je izbjegao Dragu za sekund, zadnji je sto se igrao sam malim Tarikom prije nego je Drago dosao. Sjecam se da je, cim smo usli u kucu, vani haos bio. Tarik je imao 6 godina, Sejla 9 a Indir rahmetli dvadeset i nesto. Na Grabu ima jedno mjesto sa klupama, zove se Tockovi (zbog rimske cesme) i tu se raja redovno okupljala da cugne koju pivu ili poprica sa komsijama i to. Tog dana je stvarno bilo dosta raje, bila je nedjelja cini mi se, a mjesto gdje je Drago ubio dvoje djece nije ni 50-tak metara od Tockova i Drgao je doso tu kad ih je ubio. Bila je noc pa vjerovatno niko nije vidio sta se desavalo. Uglavnom doso je medju ljude, sasvim smiren, i tu je nozem ubo tu nekog covjeka i furnuo gore prema Han Kolima i Bukvaleku (srpska sela van BL). Raja ga je ganjala, mislim cak i ufatila, al im je uspio pobjeci. Poslije par dana su ga uhvatili.
Možeš li potvrditi da se to desilo u maju 1988, kako je zagazaga rekla?
Je li bilo na Dnevniku i u novinama? Valjda jeste, ne znam kako mi je promaklo?

BiH-x

#64 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by BiH-x » 11/12/2009 15:11

:shock:

Point.

#65 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Point. » 11/12/2009 15:49

Pera Trta wrote:
Point. wrote:Bilans Udovcica je , ako me sjecanje ne vara, 3 osobe. Dvoje djece i jedan momak. Ranjenih je bilo puno, oko 8, cini mi se. Najgore je sto su sve to bile komsije. Moj brat je izbjegao Dragu za sekund, zadnji je sto se igrao sam malim Tarikom prije nego je Drago dosao. Sjecam se da je, cim smo usli u kucu, vani haos bio. Tarik je imao 6 godina, Sejla 9 a Indir rahmetli dvadeset i nesto. Na Grabu ima jedno mjesto sa klupama, zove se Tockovi (zbog rimske cesme) i tu se raja redovno okupljala da cugne koju pivu ili poprica sa komsijama i to. Tog dana je stvarno bilo dosta raje, bila je nedjelja cini mi se, a mjesto gdje je Drago ubio dvoje djece nije ni 50-tak metara od Tockova i Drgao je doso tu kad ih je ubio. Bila je noc pa vjerovatno niko nije vidio sta se desavalo. Uglavnom doso je medju ljude, sasvim smiren, i tu je nozem ubo tu nekog covjeka i furnuo gore prema Han Kolima i Bukvaleku (srpska sela van BL). Raja ga je ganjala, mislim cak i ufatila, al im je uspio pobjeci. Poslije par dana su ga uhvatili.
Možeš li potvrditi da se to desilo u maju 1988, kako je zagazaga rekla?
Je li bilo na Dnevniku i u novinama? Valjda jeste, ne znam kako mi je promaklo?
Jeste, desilo se u maju 1998 godine. O ovome je pricala Banja Luka dugo. Sad jel bilo na dnevniko, nije li, ne sjecam se stare mi.

Pera Trta

#66 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 11/12/2009 15:52

1998. ili 1988.?

Point.

#67 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Point. » 11/12/2009 21:05

1988, izvini zajeb u koracima.

redstar87

#68 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by redstar87 » 12/12/2009 12:04

felipe kajetano wrote:Red je da se ovakvoj druzini pomene ime i Mileta Matica koji je mislim 86' ili 87 stvorio nevidjenu frku i doveo Dobojsku regiju u pravu paniku..u tih sedmicu-dvije vrijeme ljudi su katancili kuce u 8h.Inace je radio kao cuvar u KPD Zenica..karatista..izuzetno fizicki spreman al' u glavi mu odjedared izgleda pocelo zujati..Prica je otprilike ovako:U Zenici uzima taxi da ga vozi za Doboj,mislim da taxistu ubija negdje oko Maglaja,u toku noci dolazi u jedno selo blizu Doboja u kojem zivi djevojka koja ga je ostavila,penje se na krov kuce i sa tavana upada i ubija nju,njenog oca,u tom casu joj se mislim pojavljuje brat i njega ubija golim rukama..nakon pira odlazi u Doboj kod prijatelja i trenera karatea i nakon velike borbe ubija i njega u stanu u centru Doboja...moguce da je jos nekoga poslije ubio,ne mogu da se sjetim sad :?: Uglavnom sjecam se velike potjere i straha koji se bi uvukao u narod..uhvacen nakon 10-15 dana u nekoj stali na spavanju rano ujutru..izrecena mu mjera obaveznog psihijatrijskog lijecenja...pukla prica za vrijeme rata da je u nekoj "specijali" na ratistu :-)
pozdrav svima...ja sam iz okoline doboja...mele matic je u selu majevac kod doboja ubio bivsu djevojku ,njenog oca i brata u kuci,a majku napolju u blizini kuce...poslije tog dogadjaja ih je zapalio...razlog je pataloska ljubav...
tad je citav doboj bio u strahu...
o ovome dogadjaju u to vrijeme najvise je pisala zagrebacka arena...

Pera Trta

#69 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 12/12/2009 13:56

redstar87 wrote:
felipe kajetano wrote:Red je da se ovakvoj druzini pomene ime i Mileta Matica koji je mislim 86' ili 87 stvorio nevidjenu frku i doveo Dobojsku regiju u pravu paniku..u tih sedmicu-dvije vrijeme ljudi su katancili kuce u 8h.Inace je radio kao cuvar u KPD Zenica..karatista..izuzetno fizicki spreman al' u glavi mu odjedared izgleda pocelo zujati..Prica je otprilike ovako:U Zenici uzima taxi da ga vozi za Doboj,mislim da taxistu ubija negdje oko Maglaja,u toku noci dolazi u jedno selo blizu Doboja u kojem zivi djevojka koja ga je ostavila,penje se na krov kuce i sa tavana upada i ubija nju,njenog oca,u tom casu joj se mislim pojavljuje brat i njega ubija golim rukama..nakon pira odlazi u Doboj kod prijatelja i trenera karatea i nakon velike borbe ubija i njega u stanu u centru Doboja...moguce da je jos nekoga poslije ubio,ne mogu da se sjetim sad :?: Uglavnom sjecam se velike potjere i straha koji se bi uvukao u narod..uhvacen nakon 10-15 dana u nekoj stali na spavanju rano ujutru..izrecena mu mjera obaveznog psihijatrijskog lijecenja...pukla prica za vrijeme rata da je u nekoj "specijali" na ratistu :-)
pozdrav svima...ja sam iz okoline doboja...mele matic je u selu majevac kod doboja ubio bivsu djevojku ,njenog oca i brata u kuci,a majku napolju u blizini kuce...poslije tog dogadjaja ih je zapalio...razlog je pataloska ljubav...
tad je citav doboj bio u strahu...
o ovome dogadjaju u to vrijeme najvise je pisala zagrebacka arena...
Kakva je njegova daljna sudbina? Rečeno je da je smješten u psihijatrijsku ustanovu. Znaš li da li je još tamo i je li živ uopšte?

Pera Trta

#70 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 14/12/2009 19:51

Pronašao sam na netu vrlo zanimljivu fotografiju, jer je to, koliko znam, jedina poznata fotografija Šefke Hodžić zvane Hanumka, "žene monstruma" iz Jusića kod Zvornika.
O njoj i njenom zločinu možete pročitati u uvodnom postu, a detaljnije na temi "Smrtna kazna u ex-Yu".
Slika je sa suđenja u Tuzli 1970. Dupke puna sala govori o interesu koje je slučaj izazvao. Šefka je u prvom redu, označena strelicom. Ako je suditi po ovoj dosta mutnoj slici, zaista nije bez razloga nosila epitet seoske ljepotice

Image

Šefka Hodžić na suđenju u Tuzli, 1970.
Izvor:TUZLARIJE

Pera Trta

#71 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 14/12/2009 21:13

Zbirno sjećanje korisnika pod nickom Milicioner na slučajeve Šefke Hodžić i Višnje Pavlović sa istog izvora. Sudeći po nicku, a i po izvanrednom sjećanju na dva vremenski bliska događaja, sa detaljima neobjavljenim u poznatim online izvorima, očito se radi o bivšem pripadniku snaga sigurnosti.
Sjecam se slucaja. Sefka Hodzic, seoska ljepotica nije mogla da ima djece. Dok joj je muz bio na radu ( u Sloveniji, mislim ) dosla je na ideju da ucini sto je ucinila. Zrtva se zvala Alija Hasanovic. Zlocin je ucinjen sa predumisljajem. Nekoliko mjeseci je nosila krpe koje su glumile trudnocu. Aliju je ubila u potoku Kamenjaci, kad se ova vracala se nekog seoskog vasera. Dijete je poslije umrlo.

Slucaj sa deckom u Zenici. Decko se zvao Bruno Calic, a njegova jedina " krivica " je sto je njegov otac, vozac kamiona, bio akter nesrece u kojoj je poginuo izvjesni Pavlovic, iz Crne Gore. Nesreca se desila na nacin da se na nizbrdici otkacila prikolica i udarila u Pavlovicevo vozilo.

Otac je tesko dozivio smt jedinca pa je da mu "pomogne", maceha poginulog Pavlovica Visnja nagovarala oca da osveti ovo "ubistvo". Nasli su nekog Dragoljuba Bajcetica besposlicara, koji je otisao u Zenicu, sacekao decka i nozem ga izbo. Za to je naplatio, cini mi se 200 000 tadasnjih dinara, sto odgovara, onako prema sjecanju, iznosu od haj´mo rec´ jedno 2-3 000 KM.
Otac poginulog Pavlovica je osudjen na relativno malu kaznu. Negova zena Visnja kao idejni inspirator i Dragoljub Bajcetic su osudjeni na smrtu i pogubljeni. Desilo se negdje ´71 - ´72.

Pera Trta

#72 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Pera Trta » 13/01/2010 21:11

Zločin se desio 70-ih godina. Čovjek iz Crne Gore, zvao se Branko Keković, to znam sigurno, ubio je iz pištolja u Beogradu nekog funkcionera. Zatim je sjeo na voz, vratio se u Titograd i predao se policiji. Kasnije se ispostavilo da se radilo o osveti, taj iz Beograda je skrivio smrt nekog Kekovićevog, mislim čak da se radilo o nesređenim računima iz rata.
Ovo bi mi mogao odgovoriti samo neko ko se sjeća toga, na internetu nema ništa, nemojte se truditi.
Last edited by Pera Trta on 02/05/2010 22:51, edited 3 times in total.

BHF_Manijak

#73 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by BHF_Manijak » 15/01/2010 03:06

Chmoljo wrote:Junuz Kečo...

moj stari kaže da je to tužna priča. uistinu ga je žena varala sa Bužom (prezime). detalje stvarno ne znam.

a on je poginuo, u ratu. granata pala i ubila ga. ne uzimajte ovo zdravo za gotovo, bolje provjerite ali koliko sam čuo tada je poginula i njegova curica. ako je to stvarno istina, onda taj čovjek stvarno nije bio miljenik sudbine. :(
Po prici,zivio je u nekom selu, Gornjem Žeželevu,uspio je 92 godine pobjeci iz zatvora,jer je izuetno spretan bio,a kasnije je bio i dio Armije BiH...Zivot je nastavio sa svojom pokcerkom Sanelom,koja je ubijena snajperskim hicom 1993 godine u selu Gornje Zezelevo,uspjela je da Junuza zovne samo "babo",(inace ga je tako zvala,iako su po pricama,imali intimniji odnos,zivjeli su kao muz i zena,jer nisu bilo krvno vezani tako da nema govora o incestu),a on je pritrcao da je spasi,medjutim snajper HVO-a i njega pogadja!Kasnije su ih komsije izvukle ,prica se da su im jedva uspjeli rastaviti ruke koje su spojene bile!

sitna.buranija

#74 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by sitna.buranija » 15/01/2010 03:44

Samo nastavite, u ove kasne nocne sate ove price bas dobro dodju... Jest da malo jeza uhvati, ali OK je.

RtrnOfSalisbury

#75 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by RtrnOfSalisbury » 15/01/2010 05:13

Nail Ikanovic,
ubio suprugu i djecu. Bio na privremenom radu u Njemackoj i jednom se zaputio kuci i kad je stigao u neko doba noci, hladno izvrsio krvavi pir. Pricalo se svasta: emigracija mu ponudila punu sobu zlata ako pobije familiju, natjerali ga ovi-oni, ljubavnica ... sta je da je, neshvatljivo. Mislim da se iste noci zaputio nazad u Njemacku i da je i uhvacen negdje na granici. Desilo se da sam bio u 'Nailovoj kuci', drvena vitrina sa par findzana i dzezvom, besika, sporet,
prljavi zidovi sa tamnim mrljama koje podsjecaju samo na jedno ... koja tuga jebote, cekali da posalje neku marku a docekali smrt, da su makar pobijeni u snu ali ni to im se nije dalo.
Glede Sefke, ima teorija da ona sama nije mogla izvesti tako precizan 'carski rez' ali tuzilastvo nije previse insistiralo a i ona je tvrdila da je radila solo ...

Post Reply