Feedback

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
Anno Domini
Posts: 209
Joined: 19/05/2019 17:01

#1976 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Anno Domini »

insomnia78 wrote: Pazi sad da i tebi Ševe ne precvikaju kocnice. Njihova ruka je duga a ti pises svasta
kao što i napisah tvoj cilj je ovde da omalovažavaš sve što se tebi ne sviđa, usput ševama je danas poso da banuju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1977 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by insomnia78 »

dječak sa šibicama wrote:Pa to je jedno te isto, Berkusa Velika i Mala su u MZ Toka Dzeka, mi smo to ko djeca zvali Berkusa jer se tako ulice zovu. Toka i Dzeka su takodje ulice, Toka malo prema Hridu a Dzeka je malo vise.

Ciganski bubanj, cuo sam ali ne znam sta znaci.
Pa rece ti cojk toponim
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40662
Joined: 29/06/2011 23:39

#1978 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by dječak sa šibicama »

Vadicu se na vrucinu pa nisam dobro procitao :D
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#1979 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

dječak sa šibicama wrote:Pa to je jedno te isto, Berkusa Velika i Mala su u MZ Toka Dzeka, mi smo to ko djeca zvali Berkusa jer se tako ulice zovu. Toka i Dzeka su takodje ulice, Toka malo prema Hridu a Dzeka je malo vise.

Ciganski bubanj, cuo sam ali ne znam sta znaci.
:thumbup:
Oni koji su "odozgo" nikad neće reći da je to isto,Berkuša je kao Pariz za Toku i Džeku a u suštini fukaraština sve odreda.Ciganski bubanj ti je mala zaravan između Toke i Džeke,pored Bistričkog potoka gdje su nekad firauni ložili vatru .Nego,vratimo se temi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40662
Joined: 29/06/2011 23:39

#1980 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by dječak sa šibicama »

A i te Sheve ce uvijek ostati misterija.

Vjerovatno rasvijetljena jedne godine kad se neko zakopa po arhivama, za nekih 140 godina :D

Da nisu mit, jasno je, em sto su Celu Bajramovica pokusali ubiti em poznati atentat na Sefera.

Zlocini se sakrivaju, na svakoj strani, mada svaka vojska pocini zlocin. Na zalost ali to tako ide, koliko su kauboji ljudi ubili pa nikom nista, kaze "kolateralne zrtve". Uvijek ima vojnika raspolozenih za pljacku, ubistvo, osvetu i tako dalje.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40662
Joined: 29/06/2011 23:39

#1981 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by dječak sa šibicama »

PM72 wrote:[

:thumbup:
Oni koji su "odozgo" nikad neće reći da je to isto,Berkuša je kao Pariz za Toku i Džeku a u suštini fukaraština sve odreda.Ciganski bubanj ti je mala zaravan između Toke i Džeke,pored Bistričkog potoka gdje su nekad firauni ložili vatru .Nego,vratimo se temi.
Pa nije isto, da, iskreno mi djecurlija nikada nismo isli u Berkusu jer je bila na zlu glasu, a pricala mi tetka da je da `71 kao student popisivala gradjane pa je zapala MZ Toka Djeka, kaze tamo su tada samo Romi zivjeli u nekim zemljanim kucama, cerpicare ili sta vec, ni vrata nisu imali nego stave deku onako.
Tih godina su i raseljeni, a tamo naseljena uglavnom sirotinja. Danas je to elitno naselje :D salim se naravno, nista tamo elitno nema, osim onog dvorca famiglie Spahovic :D
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1983 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by cyprus »

Prije par godina sam prošetao tim krajem, kontajući "jebo Sarajliju koji nikad nije bio na Toki-Džeki" :D Evo par slika, kao vizuelna podrška ovom offtopicu :oops:

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1984 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by cyprus »

...
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1985 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by aldinjo »

scarface32 wrote:mogla bi se tema i o zlocinima ABiH otvoriti, jer kako godine prolaze otkrivaju se i ti zlocini.Za ovaj nikad nisam cuo, pa Bradina, pa Konjic, pa neki dan za onu granatu u Vitezu.
Nabrajaj ti još. Dok ne dođeš do zaključka da su svi podjednako činili zločine. :wink:
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#1986 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by scarface32 »

aldinjo wrote:
scarface32 wrote:mogla bi se tema i o zlocinima ABiH otvoriti, jer kako godine prolaze otkrivaju se i ti zlocini.Za ovaj nikad nisam cuo, pa Bradina, pa Konjic, pa neki dan za onu granatu u Vitezu.
Nabrajaj ti još. Dok ne dođeš do zaključka da su svi podjednako činili zločine. :wink:

Mene su ucili da prvo ocistim svoju avliju pa da onda komentarisem tudje. Ili treba i dalje zivjeti u lazi? A o jednakosti si ti napisao a ne ja.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#1987 Re: Feedback

Post by Hajvan »

Ommadawn wrote: Bi li smio sve ovo što si napisao, baš kako si napisao sa onim specifičnim akcentom na AllOh, da lijepo uživo očitaš trojici mojih dobrih jarana iz Srebrenice i Bratunca, kojima su također bližnji pobijeni a oni imali tu sreću da se izvuku kroz ono čime se tako te “patriote” i “heroji” kreću ali u suprotnom pravcu, bez da im fijuče oko glave a nazvano je Marš Mira?
Bi li im smio reći “Propucajte im u koljena, sačekajte u nekom mračnom sokaku”? Onako uživo.
Eto mi smo, baš što kažeš, jade, pičke, Muje i Fate iz vicova, bezmudi, naivci, budale - ti si mašala, Bogom dat,
znaš kako i sve treba, imaš tu sreću da ti niko bližnji nije ubijen na taj način kao nama.
Dođi stani pred nas ili sjedi sa nama kad se drugi put okupimo onako uz piće i mezu, popij ako hoćeš koju, i održi nam bukvicu, onako da se baš zastidimo, ušutimo, gledamo u stranu, spustimo glave ko zadnje pičke.
U pravu si.
Ni za vica više nismo. Ni da nas iko poštuje.
Dođi i reci mom prijatelju iz Kozarca da je šupak jer se ne sveti ljudima koji su mu ubili oca a on sam sa 17 preživio i logor i glad i danas dan budan zoru dočekuje na verandi bez da je oka sklopio.



ubil(jal)i su mi direktne pretke kad nisi ni znao da su braca ortodoksi ubijali: 1924. prvi puta u Sahovicima, 1942/3. drugi puta u Strgacini… i da na jednako grozan nacin “kao nama” (prvi je u sred “mira”)

ja, hvala Darvinu, na vrijeme uzeo pusku ’92.
User avatar
geralt
Posts: 5175
Joined: 14/09/2017 12:45

#1988 Re: Feedback

Post by geralt »

Hajvan wrote:
Ommadawn wrote: Bi li smio sve ovo što si napisao, baš kako si napisao sa onim specifičnim akcentom na AllOh, da lijepo uživo očitaš trojici mojih dobrih jarana iz Srebrenice i Bratunca, kojima su također bližnji pobijeni a oni imali tu sreću da se izvuku kroz ono čime se tako te “patriote” i “heroji” kreću ali u suprotnom pravcu, bez da im fijuče oko glave a nazvano je Marš Mira?
Bi li im smio reći “Propucajte im u koljena, sačekajte u nekom mračnom sokaku”? Onako uživo.
Eto mi smo, baš što kažeš, jade, pičke, Muje i Fate iz vicova, bezmudi, naivci, budale - ti si mašala, Bogom dat,
znaš kako i sve treba, imaš tu sreću da ti niko bližnji nije ubijen na taj način kao nama.
Dođi stani pred nas ili sjedi sa nama kad se drugi put okupimo onako uz piće i mezu, popij ako hoćeš koju, i održi nam bukvicu, onako da se baš zastidimo, ušutimo, gledamo u stranu, spustimo glave ko zadnje pičke.
U pravu si.
Ni za vica više nismo. Ni da nas iko poštuje.
Dođi i reci mom prijatelju iz Kozarca da je šupak jer se ne sveti ljudima koji su mu ubili oca a on sam sa 17 preživio i logor i glad i danas dan budan zoru dočekuje na verandi bez da je oka sklopio.



ubil(jal)i su mi direktne pretke kad nisi ni znao da su braca ortodoksi ubijali: 1924. prvi puta u Sahovicima, 1942/3. drugi puta u Strgacini… i da na jednako grozan nacin “kao nama” (prvi je u sred “mira”)

ja, hvala Darvinu, na vrijeme uzeo pusku ’92.
Je li se ko od tvojih svetio zlocincima iz Sahovica i Strgacine?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40662
Joined: 29/06/2011 23:39

#1989 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by dječak sa šibicama »

HOSovci u Gorazdu su bili Bosnjaci koji su nosili oznake HOS-a.

Dosli su preko Grepka, nije ih bilo puno, ljudi porijeklom iz Gornjeg Podrinja ionako samo sto su zivjeli vani, u Hrvatskoj ili dalje po Europi.

Jedan od njih, screen uzet sa snimka borbi na Zebinoj Sumi, na 4:35



Image
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1990 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by tetejac »

HOSovci se ne dijele na Bošnjake i Hrvate. HOS u Goraždu je ustrojen prije rata.
Škobo Habu
Posts: 8993
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1991 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Škobo Habu »

tetejac wrote:HOSovci se ne dijele na Bošnjake i Hrvate. HOS u Goraždu je ustrojen prije rata.
Alija Šiljak.

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40662
Joined: 29/06/2011 23:39

#1992 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by dječak sa šibicama »

OCekivano, svjedoci odbrane sve prebacuju na neke anonimne HOS-ovce koje su zvali Rebro, Lakat, Glava i ostali ekstremiteti :roll:
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1993 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by tetejac »

Tako ti je to. Umjesto da im podignu spomenik oni blate HOSovce :roll:
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#1994 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

dječak sa šibicama wrote:OCekivano, svjedoci odbrane sve prebacuju na neke anonimne HOS-ovce koje su zvali Rebro, Lakat, Glava i ostali ekstremiteti :roll:
:thumbup:
A ono je najbolji dio-bio nakav HOS-ovac ,pravo dobar borac,nije dirao civile ali donio njihovo zlato.navodno poginuo. :skoljka:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40662
Joined: 29/06/2011 23:39

#1995 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by dječak sa šibicama »

Jos bolje ako je poginuo, niko ne zna ime, zvali ga Bubreg, pogin`o, puscaj ove na slobodu kriv je Bubreg.

Kaze, dos`o negdje iz Rijeke, rodom izbosne, ali nikome ime nije rekao pa se ne zna ni ko je. Dze mu je grob? a negdje, ko to zna.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1996 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Ma Ante zvani ekser je glavni krivac inace rodom iz Santiaga-Chile.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#1997 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

90minut wrote:Ma Ante zvani ekser je glavni krivac inace rodom iz Santiaga-Chile.
Jel to tužiteljstvo nema bolje istražitelje od tebe? :facepalm:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1998 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

karanana wrote:najlakse je reci...to je uradila paravojska, mi kao mup nemamo nista s tim.
pa onda je i batko kriv sam za svoje stvari, nije kriva vlast republike srpske za njegove zlocine na grbavici?
vjerovatno jos na desetine takvih primjera se moze izvuci i sa srpske strane.....lukici, arkani i drugi raznorazni gospodari rata sa svojim psima.

to je glupost. ok nisu smjeli uhapsiti ubice. nije problem, to je razumljivo, ali zasto sakrivas i prikrivas zlocin? to je saucesnistvo.
postoje li policijski izvjestaji sa mjesta zlocina?
nemoj mi reci da mup nista nije znao i da nije znao ko je bio u selu pa i ko je povukao obarace.
MA DA LI TE STID TO NAPISATI???

SAD CES DOBITI BAN TI SI SRBIN!!!

:run:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1999 Re: Feedback

Post by 90minut »

Ako neko vjeruje rijec ovoga što je napisao kupus taj ima IQ kao sobna tempratura inace nisam ušao u dzamiju od 10 godine mozda i prije, al' ovo je tolika nebuloza da je nevjerovatno.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2000 Re: Feedback

Post by Ommadawn »

Izmjerio sam sobnu temperaturu sada, termometar pokazuje 22 stupnja.
Znači toliki mi je i IQ.
Uf dobro je, prepo sam se jer sam mislio da je veći.
Post Reply