Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Locked
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2376 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by _BataZiv_0809 »

trocadero wrote:....
Sto nam ti ne bi stagod napisao na temu o kojoj diskutujemo?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2377 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Fudo387 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa da zapjevamo braco,



:D
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2378 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Nekako s proljeća »


Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2379 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Walther »

Dozer wrote:
Walther wrote:
Sve Bosnjake su preko noci lansirali na Mars. Citavo vrijeme su Bosnjaci zivjeli bp (koliko je to uopste bilo moguce). '92, '93, '94, '95. Prije konflikta, u toku i poslije. Jos koje pitanje? Ili da jos guslamo kako je biti sve isto i ko nas bre zavadi?

Hoces znati sam pronaci podatak koliko je Bosnjaka (ili izraz po zelji) zavrsilo u logorima po Srbiji?
:lol:
Necu ja nista traziti, jer ga znam. Tj. znam one neke "zvanicne", dok se stvarni nikada nece saznati, a tebe ako zanima - trazi.
Isto kao sto se nikada nece saznati ni tacan broj ubijenih u Srebrenici. Cik pogodi zasto?
Ali, takodjer znam i koliko sam metaka ispalio za 4 g. ovdje, bar otprilike. Koliko si, ono, ti ispalio bilo cega, osim sebe vani...? :D

A sto se tice broja Bosnjaka koji su zivjeli u HR prije, tokom i poslije konflikta, slobodno nam izbaci cifre za ovo "tokom koflikta". Cisto da uporedimo s ovim od "prije konflikta" :D
Oko logora sarkarazam nije bio dovoljno ocigledan? Iako sam bar 3x ponovio? Zasto je vazan broj ubijenih u Srebrenici? Pogotovu u ovoj temi ili kontekstu? Ustaskomudzahedinska zavera bre?

Prije, u toku ili poslije konflika nije bilo problema. Mogao si bp setati da te neko ne odvuce na front, spakuje te u Dunav ili isporuci Lukicu. Za razliku od neke druge ex-YU republike.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2380 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Walther »

Dozer wrote:5. Ja sam jos 09/91 govorio da ce u BiH i u Sarajevu biti rat. Znas li zasto?
JNA se iz Slovenije pakovala za Bosnu vec od 7/91. Odluka za rat donesenu u Beogradu bar godinu dana prije toga... Tako nisi bas prorok ili Einstein.
Mislim da je bas svakome jasno sta dolazi nakon postavljanja topova oko gradova.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#2381 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by PM72 »

Jesmo li dobacili do stote stranice ? jesmo.mašala!

Da je Alija imao ovakve sinhronizovane i dogovorene akcije - možda bi ova zemlja i uspjela.Nevjerovatan je elan kojim se obračunavaju sa neistomišljenicima.Nekome podmetnuti tuđe riječi,prepraviti,falsifikovati...ma hajde.Čitav je arsenal na repertoaru.Ako im zatreba predstaviće se kao nebošnjaci ili čovjeka uvaliti u govna ako ne igra po njihovom taktu.Primjera ima na hiljade.Izaberu recimo predsjednika Federacije i kad im dojadi onda mu izmisle da je imao "naprijavljen pištolj".Ili povale Radončića (džukela kao i oni ali helem neise) jer je najavio kako će objelodaniti Bakirove lopovluke...

da krenem redom.

Stara je narodna kako se "bez one stvari ne ide u svatove" pa se ni države ne pravi bez osnove.Moraš imati većinu koja misli kao ti,moraš imati teritoriju,ljude,novac,podršku.Bilmez koji leži na Kovačima ( i bruka ostale koje poštujem) mislio je da će mu državu donjeti roda jal NATO.U augustu 1990 najavi da će pehlivaniti između tri opcije."ako oni odluče tako mi ćemo ovako" i tako dva puta dok je treću opciju nezavisne zemlje ostavio pod "šta nam dragi Bog da".I naravno izvuče onu treću kartu - najjebeniju.Bez plana,vizije,opcije...

Srpska strana je to jedva čekala jer je imal s čim i imala je s kim.Nenaoružani,neodlučni,neorganizovani - pravi bosanci iz viceva.Kad napišem nešto o šešeljevcima onda se to citira kao moja podrška istima???? a ja samo pišem istinu da su oni bili folklorna skupina zadužena za prepadanje neistomišljenika i da je njihov vojni učinak ravan nuli.Mislim,lako se kurčiti po šumi,obučen za snimanje filma Neretva i naoružan do zuba.Kad je sve otišlo u vražiju mater,nas 15 je otjeralo te iste šešeljevce.Što neko pomenu,lako je ubijati nejač i starce a kad su naletili na metak - bježte noge usra vas guzica.

Kad sam napisao da je skladište oružja bilo ključno za rat u Sarajevu i za opstanak države,onda sam kontradiktoran i pišem čas jedno čas drugo.Polovinom aprila 1992 skadište je iseljeno bez da smo uzeli i jedan jedini metak.Akcija "Pretis" odrađena je na svoju ruku i time je sarajevo spašeno.10 ili 15 momaka iz Vikićeve jedinice na svoju ruku i samoinicijativno (bez znanja viših nivoa rukovođenja) samostalno je upalo i uzelo oružje i oruđe za ključnu bitku.Da su zvali ministra ili Alijin kabinet - ne bi došlo do toga.Kad su uspješno završili akciju onda je nekima iz SDA došlo iz guzice u glavu i krenuli su da i oni izuzmu dio naoružanja.Kako su oni prošli svjedoče spomenici pred kapijom Pretisa.

Skladiše Faletići nije se moglo odraditi na ho-ruk nego planski,organizovano i stručno.Nakon 5 aprila nije se to moglo odraditi.15 ili 20 momaka specijalne jedinice nije moglo uzeti naoružanje TO -a iz Faletića.To je zahtjevalo mnogo ljudi,planiranja,izviđanja itd ali to kod Alije nije bilo.Nakon bitke su svi generali - to je tačno ALI ...

Ako je država spala na tih 15 ili 20 momaka - nemojmo je onda ni praviti.Ako nisi mogao organizovati hiljadu ili dvije,pet ili deset hiljada ljudi,žena i djece da blokira skladište pa da izvrši pritisak na komandu JNA ili bar da ga digne u vazduh - onda si nizašta.Srbi su imali iskustvo blokiranja kasarni i već su imali razrađen plan šta i kako.

Šta smo mi imali? Vjeru u dragog Allaha? U NATO intervenciju ili da će nas turci spasiti? Šta je mislio,da će Juka doći sa Alpašina da vozi topove ili da će to rahmetli dedo pregledati "rore" pa dati svoje stručno mišljenje...

Zavaljeni smo i to debelo.Svi mi koji ne mislimo po matrici SDA smo dušmani,jugonostalgičari,komunjare,četnici...samo znajte,ima nas dosta koji ne idu po svoje mišljenje u centrale stranaka ili kod hodže na savjet.

Iskren pozdrav Woody-ju,Ali Kemalu,Bati,Dozeru,Zigsonu ...izvinjavam se ako sam koga izostavio.I ostale pozdravljam sa nadom da će doći "tobe".
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2382 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Walther »

Znaci da je Alija imao plan... 100% prilazi bi se prosirili, minobacaci bi nestali, neosvojivo bi postalo osvojivo, muslimanska sela bi ovo ono......

i ta prica :run:
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#2383 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by PM72 »

Walther wrote:Znaci da je Alija imao plan... 100% prilazi bi se prosirili, minobacaci bi nestali, neosvojivo bi postalo osvojivo, muslimanska sela bi ovo ono......

i ta prica :run:

tebe se ovo ne tiče. ;-) Ti si svoj plan razradio.Odoh i ja majko - Bosnu brani TI.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2384 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Fudo387 »

PM, suti i valjaj se, bar troje ti je reklo. :D
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2385 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Walther »

PM72 wrote:
Walther wrote:Znaci da je Alija imao plan... 100% prilazi bi se prosirili, minobacaci bi nestali, neosvojivo bi postalo osvojivo, muslimanska sela bi ovo ono......

i ta prica :run:

tebe se ovo ne tiče. ;-) Ti si svoj plan razradio.Odoh i ja majko - Bosnu brani TI.
NAkon sto te covjek citati razbi na prafaktore tvojim izjavama ti jos imas obraza "objasnjavati"... Ono kad je obraz djon.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#2386 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by PM72 »

Fudo387 wrote:PM, suti i valjaj se, bar troje ti je reklo. :D
Fudara ,tebe sam zaboravio - iskren selam i pozdrav.

P.S.Sve dok imam više podrške nego oponenata ;-)
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#2387 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by PM72 »

Walther wrote:
PM72 wrote:
Walther wrote:Znaci da je Alija imao plan... 100% prilazi bi se prosirili, minobacaci bi nestali, neosvojivo bi postalo osvojivo, muslimanska sela bi ovo ono......

i ta prica :run:

tebe se ovo ne tiče. ;-) Ti si svoj plan razradio.Odoh i ja majko - Bosnu brani TI.
NAkon sto te covjek citati razbi na prafaktore tvojim izjavama ti jos imas obraza "objasnjavati"... Ono kad je obraz djon.
jah...razbio me čovjek. :lol: je li i on davao podršku sa distance,kao i ti?
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2388 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Walther »

Davao ili ne... razbio te u prafaktore... Nego mrsko mi citati sve nazad... Jel ti ono rece da bi aviacija sve sravnala... Ali ali je to trebao planirati jel :) FYI, Slovenci su bili puno "spremniji" i organizovaniji za rat pa se nisu upustali u takve avanature jer je par pokusaja zavrsilo tragicno.
Trebali su stratega tvog kova :wink:
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#2389 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by PM72 »

Ma jok,trebali su tebe zvati iz dežele...da nam pojasniš neke stvari,jazuk što tad nije bilo googla inače bi ti to sve sredio.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2390 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:
Fudo387 wrote:PM, suti i valjaj se, bar troje ti je reklo. :D
Fudara ,tebe sam zaboravio - iskren selam i pozdrav.

P.S.Sve dok imam više podrške nego oponenata ;-)
Ne znam, na tvom mjestu ne bih ja vjerovao ekipi koja te podrzava.
Mislim da te loze, a da bi ti '92 hladno devetak smjestili u tintaru.
Ti kako ho's.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2391 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Walther »

PM72 wrote:Ma jok,trebali su tebe zvati iz dežele...da nam pojasniš neke stvari,jazuk što tad nije bilo googla inače bi ti to sve sredio.
Koliko se sjecam samo ti glumis generela.... Samo onako usput...



Puno manje skladiste, ne samo da nisi napali vec je zbog prijetnji prekinuta blokada. :wink:

Nego, sta bi sa odgovor napitanje... Kako bi planovi Alije promijenili sela, aviona, geografiju?
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#2392 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by PM72 »

Fudo387 wrote:
PM72 wrote:
Fudo387 wrote:PM, suti i valjaj se, bar troje ti je reklo. :D
Fudara ,tebe sam zaboravio - iskren selam i pozdrav.

P.S.Sve dok imam više podrške nego oponenata ;-)
Ne znam, na tvom mjestu ne bih ja vjerovao ekipi koja te podrzava.
Mislim da te loze, a da bi ti '92 hladno devetak smjestili u tintaru.
Ti kako ho's.

Moj Fudara,
Puno sam ja hljeba pojeo,kafa popio i vremena proveo sa Dozerom recimo.To je čovjek i drug za poželit'.Sve dok mi on ne kaže da se manim ćorava posla - ja ću tjerati po svom.
Ostatak ekipe je dobar.S njima bih u vatru u vodu.sa oponentima ne bih ni kahve kusnuo.
Last edited by PM72 on 28/01/2016 20:14, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#2393 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by PM72 »

Walther wrote:
PM72 wrote:Ma jok,trebali su tebe zvati iz dežele...da nam pojasniš neke stvari,jazuk što tad nije bilo googla inače bi ti to sve sredio.
Koliko se sjecam samo ti glumis generela.... Samo onako usput...



Puno manje skladiste, ne samo da nisi napali vec je zbog prijetnji prekinuta blokada. :wink:

Nego, sta bi sa odgovor napitanje... Kako bi planovi Alije promijenili sela, aviona, geografiju?
Jebem li ga Waltere,ja bar imam iskustvo iza sebe a ti nemaš pa si veći general od mene. :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2394 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:Moj Fudara,Puno sam ja hljeba pojeo,kafa popio i vremena proveo sa Dozerom recimo.To je čovjek i drug za poželit'.Sve dok mi on ne kaže da se manim ćorava posla - ja ću tjerati po svom.Ostatak ekipe je dobar.S njima bih u vatru u vodu.sa oponentima ne bih ni kahve kusnuo.
Dobro, Dozera ne racunam. On je zglajzo gore od tebe, eno ti ga tamo prica kako je sreo marsovce u Buca Potoku. :lol:
Ova ostala ekipa je ofirna, cim ono meni pocne sidje pasa, jesta mai, joojjj jest mi godra sto te vidim...ja odmah gledam kako cu mu
zvalje izvratit dok se on mojih nije docepao. :D
Last edited by Fudo387 on 28/01/2016 20:19, edited 1 time in total.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2395 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Walther »

PM72 wrote:
Walther wrote:
PM72 wrote:Ma jok,trebali su tebe zvati iz dežele...da nam pojasniš neke stvari,jazuk što tad nije bilo googla inače bi ti to sve sredio.
Koliko se sjecam samo ti glumis generela.... Samo onako usput...



Puno manje skladiste, ne samo da nisi napali vec je zbog prijetnji prekinuta blokada. :wink:

Nego, sta bi sa odgovor napitanje... Kako bi planovi Alije promijenili sela, aviona, geografiju?
Jebem li ga Waltere,ja bar imam iskustvo iza sebe a ti nemaš pa si veći general od mene. :lol:
Ja za razliku od tebe ne glumim generala poslije bitke i nikad/nigdje nisam napisao sta bi uradio da sam na mjestu Alije. Znam u kakvom je polozaju bio i koga je imao na drugoj strani. Imao je posla sa olosem i patoloskim bolesnicima koji nisu razumjeli nista osim americkih bombi.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2396 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Edin H. »

Dozer wrote:
5. Ja sam jos 09/91 govorio da ce u BiH i u Sarajevu biti rat. Znas li zasto?
Ti si onda dobro naivan bio. :oops:

Ja sam isto govorio jos Novembra 1990. Znas li zasto? :-)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2397 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Fudo387 »

Edin H. wrote:
Dozer wrote:
5. Ja sam jos 09/91 govorio da ce u BiH i u Sarajevu biti rat. Znas li zasto?
Ti si onda dobro naivan bio. :oops:

Ja sam isto govorio jos Novembra 1990. Znas li zasto? :-)
Tito te mrtvi, svima baba vanga nene. :lol:
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#2398 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by PM72 »

Ja za razliku od tebe ne glumim generala poslije bitke i nikad/nigdje nisam napisao sta bi uradio da sam na mjestu Alije. Znam u kakvom je polozaju bio i koga je imao na drugoj strani. Imao je posla sa olosem i patoloskim bolesnicima koji nisu razumjeli nista osim americkih bombi
kako ćeš glumiti generala kad nisi u životu ni puške rastavio?Nisi dogurao ni do desetara.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#2399 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Drinski »

ta argumentacija da neko moze nesto kritikovati samo ako je prethodno bio u ratu mi lici na ovu: Aliju moze kritikovati samo clan SDA. Ovo sa Seseljevcima, skonto ocito nisi, pa ti objasnjavati bar ja necu. Haj, razumijem ja tebe sto ti ne vjerujes Saji (koji ti je dobavljo municiju iz pozadine) al kad pocnes da hvalis ove sto su ti slali municiju preko linije, onda se bas onako provalis. Jos ce ljudi pomisliti da to stvarno tako mislis.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2400 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Walther »

Edin H. wrote:
Dozer wrote:
5. Ja sam jos 09/91 govorio da ce u BiH i u Sarajevu biti rat. Znas li zasto?
Ti si onda dobro naivan bio. :oops:

Ja sam isto govorio jos Novembra 1990. Znas li zasto? :-)
A i ti nisi puno bolji...



u junu 1989 ;-)
Locked