Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...
Post Reply
Seawolf

#126 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Seawolf » 27/10/2013 21:59

Yug wrote:[email protected]
Nasao sam jednu zanimljivu prepisku sa William Morrow .Za njega nisam cuo,izgleda da je i On strucnjak za nasu Hg.Da li si ti cuo za njega.

Hello Mr. Morrow,

I think we have new branch of I2a, between Disles and Dinarics! ...
...I must say with regret that I am unable to test me in Geno 2. My kit was returned to US by idiotic Customs-men in Serbia, citing that I am not hospital! And chance is slim that even National Geographic will return me money, which is third of my monthly pay.

Best wishes to You,
I
Da, čuo sam za gospodina Morrow-a, mada se nisam nikada dopisivao s njim.

U ovoj poruci nema šta puno novoga za saznati, sem da je autor poruke opsjednut svojom nacionalnošću. Kao i to da je plata u Srbiji prilično mala. Mene je testiranje na 67 Y-STR markera u FTDNA, koštalo samo osminu moje (bosanskohercegovačke) plate.

zilog

#127 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by zilog » 27/10/2013 22:00

Seawolf wrote:Za potrebe dalje diskusije, bilo bi korisno, pored termina najskoriji zajednički predak (TMRCA), definisati i pojam najskorija zajednička postojbina (TMRCH) :-D
:lol: :thumbup:

Ne tvrdim da po svaku cijenu Hg I mora biti autohtona na ovim prostorima, pogotovo sto se geografija znatno razlikovala (neki dijelovi su po Jadranom), ali bolju teoriju ne poznajem.
Nordtvedt-ova me ne zanima. Dovoljno je vidjeti da je M253 poslao u sjevernu Evropu u sred glacijalnog maximuma. Nista njezniji nije bio ni prema "nasoj" M423.

Pitanje: Kako objasnjavas prisustvo non-P.37 clad-ova u BiH?

Seawolf

#128 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Seawolf » 27/10/2013 22:05

zilog wrote:
bdzs wrote:Samo me još interesuje, da su kojim slučajem Primorac i Marjanović utvrdili drugačiji odnos I2a i R1a, da li bilo ovog podmlađivanja I2a i paleolizacije R1a 8-)
:lol: :lol: :lol:
Sta smo docekali, da se istocni susjedi grcevito bore da dokazu da smo zajedno dosli na ove prostore. :lol:

Ne tako davno, bili smo turci, poturceni i pokatoliceni Srbi, a oni autohtoni... :lol: :lol: :lol:

Samo me zanima sta ce, poslije ove bitke za bracu iz Hg I, biti sa pisanom istorijom o Bijelim Srbima (luzickim), o dolasku na poziv vizantijskog cara Heraklija... Samo ih svemirci mogu spasiti. :lol: :lol: :lol:

Zaista ne mrzim, ali uzivam kada se stolovi okrenu. Jos uvijek se sjecam "biologicarke" Biljane:
To je genetski deformisani materijal koji je prigrlio Islam. I sada sa svakom nasljednom generacijom taj gen postaje koncentriran. Postaje sve gori i gori, jednostavno postaje izražajan i diktira njihov stil mišljenja i ponašanja, koji je ukorijenjen u njihovim genima.
Većina muškog stanovništva Bosne i Hercegovine i većina muškog stanovništva "istočnog susjeda", pripadaju istoj haplogrupi, I2a1b3a. Prema tome, ili su se preci i jednih i drugih doselili na ove prostore u prvom mileniju a.d. (ako su u pravu "slavenisti"), ili su preci i jednih i drugih živjeli na ovim prostorima u vrijeme Bronzanog i Željeznog doba (ako su u pravu "autohtonisti").

U svakom slučaju, citiranje nacističke bljuvotine u zadnjem paragrafu, je u ovoj diskusiji nepotrebno.

Yug

#129 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Yug » 27/10/2013 22:08

Seawolf wrote:
Nasao sam jednu zanimljivu prepisku sa William Morrow .Za njega nisam cuo,izgleda da je i On strucnjak za nasu Hg.Da li si ti cuo za njega.

Hello Mr. Morrow,

...I must say with regret that I am unable to test me in Geno 2. My kit was returned to US by idiotic Customs-men in Serbia, citing that I am not hospital! And chance is slim that even National Geographic will return me money, which is third of my monthly pay.

Best wishes to You,
I

U ovoj poruci nema šta puno novoga za saznati, sem da je autor poruke opsjednut svojom nacionalnošću. Kao i to da je plata u Srbiji prilično mala. Mene je testiranje na 67 Y-STR markera u FTDNA, koštalo samo osminu moje (bosanskohercegovačke) plate.
Meni je zanimljivo ovo gdje i On sam zakljucuje i poslije ovog Poljaka kako su Nordverdt i Verenich bili upravu.

I think his male line branches away several tens of generations earlier from MRCA of Dinarics. I must say that I am very, very satisfied, and happy this new branch is found in Poland, among northern Slavs, not on my Balkans. It is another proof of Mr Nordtvedt's and Verenich's conclusions (strongly shared by me), that Dinarics came to Balkans with Slavic invasion in 5-7 centuries, and that they are not natives on Dinaric mountains, as its name wrongly implies. Another blow to theory that I2a are natives on Balkans is testing of 111 Albanians in Macedonia, which showed only two of them are I2a (not necessarily Dinarics), whereas 27% of more than 220 Slavic Macedonians were I2a. In Serbian province of Kosovo was similar, only 2.7% of tested Albanians were I2a. Another blow was testing of 884 Italians, which showed only 4 of them could be Dinarics, which proves there was no Dinarics on Balkans during Roman times, because in that times was great migration of population from Balkans to Italy (17 Roman imperators were born in todays Serbia only!).
Last edited by Yug on 27/10/2013 22:24, edited 1 time in total.

Seawolf

#130 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Seawolf » 27/10/2013 22:20

zilog wrote:...
Pitanje: Kako objasnjavas prisustvo non-P.37 clad-ova u BiH?
I-M170 (mada je vjerovatno neka od podgrupa, koju nije bilo moguće odrediti zbog male rezolucije testiranja) i I-M223, su vjerovatno potomci stanovništva koje nije napuštalo ove krajeve.

I-M253 (vjerovatno se radi o podgrupi I1a-L1237, odnosno ISOGG: I1a3a), vjerovatno potomci Ostrogota.

zilog

#131 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by zilog » 27/10/2013 22:27

Seawolf wrote:Većina muškog stanovništva Bosne i Hercegovine i većina muškog stanovništva "istočnog susjeda", pripadaju istoj haplogrupi, I2a1b3a. Prema tome, ili su se preci i jednih i drugih doselili na ove prostore u prvom mileniju a.d. (ako su u pravu "slavenisti"), ili su preci i jednih i drugih živjeli na ovim prostorima u vrijeme Bronzanog i Željeznog doba (ako su u pravu "autohtonisti").

U svakom slučaju, citiranje nacističke bljuvotine u zadnjem paragrafu, je u ovoj diskusiji nepotrebno.
Zadnji paragraf je dio istorije, a danasnji tretman, kod istocnog susjeda, ljudi koji su radili i govorili i gore stvari, mi ne daje mira.

Kada sam prvi put procitao rezultate Marjanovica, prvo sto mi je palo na pamet je bila kolicina histerije i falsifikata koja ce doci sa istoka. Tako i bi. Deretic i kompanija su kasnije samo zamjenjeni potkovanijom bulumentom.

Nisu ni nasi puno bolji, uhvatili se uklapanja Haplogrupa u istoriju onakvu kako su je ucili, ili je predaju.

Sta tebe koci da prihvatis autohtonost Hg I na ovim prostorima? Koja je karika koja ti nedostaje? Imas miks, imas "cistu" I-M170. Imas cak i proces koji je pojedina plemena (M253, M26...) pokrenuo odavde (rast Jadrana preko 100 metara u periodu 14000-8000 BP). Ako te interesuje, dat cu ti i istorijski razlog prorjedjivanja Hg I u sjevernim dijelovima.

Seawolf

#132 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Seawolf » 27/10/2013 22:37

Yug wrote:
Seawolf wrote:

Hello Mr. Morrow,

Best wishes to You,
I

Meni je zanimljivo ovo gdje i On sam zakljucuje i poslije ovog Poljaka kako su Nordverdt i Verenich bili upravu.

I think his male line branches away several tens of generations earlier from MRCA of Dinarics. I must say that I am very, very satisfied, and happy this new branch is found in Poland, among northern Slavs, not on my Balkans. It is another proof of Mr Nordtvedt's and Verenich's conclusions (strongly shared by me), that Dinarics came to Balkans with Slavic invasion in 5-7 centuries, and that they are not natives on Dinaric mountains, as its name wrongly implies. Another blow to theory that I2a are natives on Balkans is testing of 111 Albanians in Macedonia, which showed only two of them are I2a (not necessarily Dinarics), whereas 27% of more than 220 Slavic Macedonians were I2a. In Serbian province of Kosovo was similar, only 2.7% of tested Albanians were I2a. Another blow was testing of 884 Italians, which showed only 4 of them could be Dinarics, which proves there was no Dinarics on Balkans during Roman times, because in that times was great migration of population from Balkans to Italy (17 Roman imperators were born in todays Serbia only!).
Tekst koji si citirao u ovoj prepisci (u stvari se ne radi o prepisci, nego o dopisu prema navedenom gospodinu), nije došao od gospodina Morrow-a, nego od jednog gospodina iz Srbije, koji iznosi svoje stavove gospodinu Morrow-u. Kako su mi stavovi tog gospodina, poznati sa jednog drugog foruma, smatram da nam ovdje nisu od koristi, štaviše, mislim da njihovo citiranje može biti samo kontraproduktivno.

zilog

#133 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by zilog » 27/10/2013 22:41

Hvala ti Boze. :thumbup:

Yug

#134 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Yug » 27/10/2013 22:51

@seawolf
Evo sta je Morrow odgorio na pitanje covjeka da li da se testira na P41.2....Imas li jos kakvih analiza ovog gospodina koji je admin na familythreedna za I2a sa gospodinom Bernie Cullenom.

"Dakle: U vezi sa testiranjem na P41.2, vi ćete vjerovatno dobiti rezultat P41.2-, poput svih I2a-Dinaric u našem projektu i svih ostalih I2a uzoraka u Family Tree DNA. U stručnoj dokumentaciji je objavljeno da oko 1% onih koji su I2a-M423+ iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske, jesu P41.2+ ali P41.2+ nije registrovan u drugim državama. Vrlo su male šanse da biste mogli biti P41.2+.

Odnosno, Bernie Cullen iznosi činjenicu da ne postoje P41.2+ među I2a-Dinaric testiranim unutar Family Tree DNA, što ne znači da ih nema uopšte među I2a-Dinaric, a dalje, ostavlja otvorenu mogućnost (mada vrlo malu) da bi gospodin koji je pitao za svoj uzorak mogao biti P41.2+, mada mu je na početku dao do znanja da je sigurno I2a-Dinaric (na osnovu rezultata Y-STR markera)."

Seawolf

#135 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Seawolf » 27/10/2013 22:58

Imas miks, imas "cistu" I-M170. Imas cak i proces koji je pojedina plemena (M253, M26...) pokrenuo odavde (rast Jadrana preko 100 metara u periodu 14000-8000 BP)...
Ne, ne radi se o čistoj I-M170. Samo je zbog niske rezolucije testiranja (Marjanović je svoje istraživanje bazirao na testiranju uzoraka na 17 Y-STR markera), kao i tada još nedefinisanih podhaplogrupa, zbog tada još neotkrivenih Y-SNP markera (ipak je od tada prošlo osam godina) tada to tako "zavedeno". A i radi se o svega 3 (tri) uzorka od ukupno 256, dakle o 1,15%. I da, potpuno je nevažno, ali možda je nekome značajno, od tri uzorka iz Marjanovićevog istraživanja, koji su bili I-M170, dvojica su Hrvati, a jedan je Srbin.
Sta tebe koci da prihvatis autohtonost Hg I na ovim prostorima? Koja je karika koja ti nedostaje?
Odgovor na ovo pitanje nema veze sa genetskom genealogijom, nego sa historijsko-antropološkom činjenicom, da su krajevi koje obuhvata današnja Bosna i Hercegovina, u zadnjim decenijama pred propast Zapadnog Rimskog carstva, bili jako rijetko naseljeni. Niz ratova između ilirskih plemena sa jedne strane i rimskih legija sa druge strane, kao i bolesti, uzeli su svoj danak. Iz toga perioda nema puno arheoloških nalaza u Bosni i Hercegovini, iz prostog razloga što je bilo malo stanovništva koje bi moglo ostaviti brojnije tragove. Valovi doseljenika, koji su nakon propasti Zapadnog Rimskog carstva, dolazili u ove krajeve, populacijski su bili puno brojniji od stanovništva koje su zatekli. Zbog toga je puno vjerovatnije da većina današnjeg stanovništva Bosne i Hercegovine, vodi porijeklo od doseljenika, nego od stanovništva koje je tu prije živjelo.
zilog wrote: ...Ako te interesuje, dat cu ti i istorijski razlog prorjedjivanja Hg I u sjevernim dijelovima.
Da, naravno da me interesuje.

zilog

#136 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by zilog » 27/10/2013 23:17

Seawolf wrote:
Imas miks, imas "cistu" I-M170. Imas cak i proces koji je pojedina plemena (M253, M26...) pokrenuo odavde (rast Jadrana preko 100 metara u periodu 14000-8000 BP)...
Ne, ne radi se o čistoj I-M170. Samo je zbog niske rezolucije testiranja (Marjanović je svoje istraživanje bazirao na testiranju uzoraka na 17 Y-STR markera), kao i tada još nedefinisanih podhaplogrupa, zbog tada još neotkrivenih Y-SNP markera (ipak je od tada prošlo osam godina) tada to tako "zavedeno". A i radi se o svega 3 (tri) uzorka od ukupno 256, dakle o 1,15%. I da, potpuno je nevažno, ali možda je nekome značajno, od tri uzorka iz Marjanovićevog istraživanja, koji su bili I-M170, dvojica su Hrvati, a jedan je Srbin.
Sta tebe koci da prihvatis autohtonost Hg I na ovim prostorima? Koja je karika koja ti nedostaje?
Odgovor na ovo pitanje nema veze sa genetskom genealogijom, nego sa historijsko-antropološkom činjenicom, da su krajevi koje obuhvata današnja Bosna i Hercegovina, u zadnjim decenijama pred propast Zapadnog Rimskog carstva, bili jako rijetko naseljeni. Niz ratova između ilirskih plemena sa jedne strane i rimskih legija sa druge strane, kao i bolesti, uzeli su svoj danak. Iz toga perioda nema puno arheoloških nalaza u Bosni i Hercegovini, iz prostog razloga što je bilo malo stanovništva koje bi moglo ostaviti brojnije tragove. Valovi doseljenika, koji su nakon propasti Zapadnog Rimskog carstva, dolazili u ove krajeve, populacijski su bili puno brojniji od stanovništva koje su zatekli. Zbog toga je puno vjerovatnije da većina današnjeg stanovništva Bosne i Hercegovine, vodi porijeklo od doseljenika, nego od stanovništva koje je tu prije živjelo.
zilog wrote: ...Ako te interesuje, dat cu ti i istorijski razlog prorjedjivanja Hg I u sjevernim dijelovima.
Da, naravno da me interesuje.
Vec si ga i sam spomenuo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Illyrian_Revolt

Nemam podatka da su Dalmati ucestvovali. U svakom slucaju odmazda je bila daleko manja nego prema Batinim (I i II), koji su poceli ustanak.

zilog

#137 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by zilog » 27/10/2013 23:25

@Seawolf
BTW, Ako od jednog L147 MRCA moze narasti 10.000.000 za 2300 godina (naravno da se ne slazem sa ovim, ali tako rece Nordtvedt i osta ziv), zasto onda nebi par desetina/stotina, prezivjelih poslije rimskog pokolja, za 2000 godina, napravilo ovih 1.000.000 u BiH.

Ipak mislim da je odmazda na jugu bila blaza. Sto zbog pasivnosti, sto zbog nepristupacnog terena.

Seawolf

#138 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Seawolf » 29/10/2013 14:54

zilog wrote:@Seawolf
BTW, Ako od jednog L147 MRCA moze narasti 10.000.000 za 2300 godina (naravno da se ne slazem sa ovim, ali tako rece Nordtvedt i osta ziv), zasto onda nebi par desetina/stotina, prezivjelih poslije rimskog pokolja, za 2000 godina, napravilo ovih 1.000.000 u BiH ...
Ima primjera još nekih haplogrupa, čiji danas živući muškarci (postajem sam sebi naporan s ovim izrazom), koji imaju TMRCA između 2.300 i 2.500 godina, danas obuhvataju populaciju od nekoliko miliona ljudi. Naći ćeš ih među podhaplogrupama od R1b i R1a.

Primjer je haplogrupa R1a-L1029 (ISOGG: R1a1a1b1a1b1), čiji je MRCA bio "vršnjak" MRCA od I2a-L147.2, a danas sigurno samo rasutih po evropskom kontinentu, ima više od 10.000.000 muškaraca, koji pripadaju ovoj haplogrupi.
Image

Ono što je zajedničko pripadnicima generacija i generacija ovih dvaju haplogrupa (dakle R1a-L1029 i I2a-L147.2) je "sklonost" ka migracijama i traženju mjesta gdje će bolje živjeti i ostavljati (muško) potomstvo, što, čini se, pozitivno utječe na porast broja pripadnika neke haplogrupe.

Stoga, ipak sam mišljenja da su pripadnici generacija haplogrupe I2a-L147.2 (ISOGG: I2a1b3a), često migrirali Evropom pravcem sjever-jug i da se upravo tim migracijama, može zahvaliti za ovaj "dobar rezultat" ove haplogrupe.

zilog

#139 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by zilog » 29/10/2013 15:33

Ne mogu se oteti utisku da sa tom kalkulacijom TMRCA nesto ne valja, ali o tom - po tom.

Sto se migracija tice, jedina logicna je "Osma ofanziva" sa krsa u plodne ravnice. Pogledaj samo kako je osjencena ova: R1a-L1029.

respo

#140 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by respo » 29/10/2013 15:41

7842935769823989493248798379374870
7842935769823989493248798379374871
7842935769823989493248798379374872

e jebem ga moram ponovo poceti brojati

Seawolf

#141 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Seawolf » 29/10/2013 16:01

zilog wrote:Ne mogu se oteti utisku da sa tom kalkulacijom TMRCA nesto ne valja, ali o tom - po tom...
Izvoli link na prilično kvalitetan TMRCA kalkulator, pa se sam igraj s njim, ako ti se da:

http://tinyurl.com/TMRCA-Estimator

bdzs

#142 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by bdzs » 29/10/2013 17:56

Seawolf wrote:
zilog wrote:Ne mogu se oteti utisku da sa tom kalkulacijom TMRCA nesto ne valja, ali o tom - po tom...
Izvoli link na prilično kvalitetan TMRCA kalkulator, pa se sam igraj s njim, ako ti se da:

http://tinyurl.com/TMRCA-Estimator
Još da je nači uzorak Bosanca i Hercegovca. Neznam što su stisli, testiranje Y37 košta samo 200$ :shock: ,a i ono malo što ima sve neke kokuzne varijante :sad: . Ja za sebe znam, imam kobru u đepu, neznam šta je sa drugim :sad:

ioannes

#143 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by ioannes » 29/10/2013 19:59

Geneticari,kakva je situacija?
jeste li uspjeli doci do konsenzusa?

Yug

#144 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Yug » 29/10/2013 22:12

Image

Geografski raspored I2a1b1 L147 na prostoru BiH,Srbije,Hrvatske,Crne Gore.

HAPLOGRUPA I2a1b L621 L147.2
HAPLOGRUPA I2a1b
1 NIKOLIĆ Lazarevdan Čačak , Srbija I2a1b L621 L147.2 132.317 101.416 111.313 131.131 NIKOLIĆ 1
2 Čarapina katolik Hercegovina I2a1b L621 L147.2 132.415 101.415 111.312 131.131 Čarapina 2
3 Jaredić Đurđevdan Hrvatska I2a1b L621 L147.2 132.415 111.414 111.312 131.131 Jaredić 3
4 PREVENDAR katolik Hrvatska I2a1b L621 L147.2 132.415 111.415 111.311 131.131 PREVENDAR 4
5 Radonić katolik Dubrovnik , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 132.415 111.415 111.312 131.132 Radonić 5
6 KOVAČEVIĆ Donji Bogičevci , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 132.415 111.415 111.313 131.131 KOVAČEVIĆ 6
7 KARIĆ Novi Sad , Srbija I2a1b L621 L147.2 132.416 91.415 111.312 131,13 tisuća KARIĆ 7
8 TOMIĆ bivša Jugoslavija I2a1b L621 L147.2 132.416 101.415 111.312 131.131 TOMIĆ 8
9 KASUM katolik Lovreć , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 132.416 101.415 111.313 131.131 KASUM 9
10 KEPIC katolik Travnik , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 111.312 131.131 KEPIC 10
11 KOČAN musliman Petnica , Berane , Crna Gora I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 111.312 131.131 KOČAN 11
12 STOJČIĆ Nikoljdan Jagodina , Modra Stena Vlasotince , ranije Kos . Mitrovica , ranije sa zapada I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 121.311 311.815 111,51 tisuća STOJČIĆ 12
13 MILENKOVIĆ Petkovdan Nemenikuće , Sopot , Srbija I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 111.313 131.131 MILENKOVIĆ 13
14 BOŽOVIĆ Mitrovdan Ibarski Kolašin , Srbija I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 111.313 131.131 BOŽOVIĆ 14
15 GRAČANIN Aranđelovdan Vogošća , Sarajevo , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 111.313 131.131 GRAČANIN 15
16 ILIĆ Bratunac , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 111.313 131.131 ILIĆ 16
17 Janošević Avramijevdan Uzovnica , Ljubovija , SRB I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 111.313 131.131 Janošević 17
18 IVANOVIĆ Aranđelovdan Donja Baljkovica , Zvornik , RS I2a1b L621 L147.2 132.416 111.415 111.313 131.131 IVANOVIĆ 18
19 MILIĆEVIĆ Avramijevdan Mali Bošnjak , Koceljeva , SRB / starinom iz Bileće , Hercegovina I2a1b L621 L147.2 13 24 17 11 14 15 13 13 11 31 18 15 19 10 16 10 MILIĆEVIĆ 19
20 SMOJE katolik Hrvatska I2a1b L621 L147.2 132.417 111.415 111.313 131.131 SMOJE 20
21 ČEKO Đurđevdan Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 13 25 16 11 14 15 11 13 12 13 11 31 10 10 21 21 15 12 18 18 33 34 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 16 11 12 12 12 7 10 30 21 13 14 10 13 11 11 12 9 ČEKO 21
22 MIĆIĆ I2a1b L621 L147.2 132.516 111.415 111.312 131.132 16,81 tisuća 111.124 152.034 121.415 151,11 tisuća 212.115 121.917 363.611 MIĆIĆ 22
23 Gržinić katolik Hrvatska I2a1b L621 L147.2 132.516 111.415 111.313 131.129 Gržinić 23
24 VUČKOVIĆ I2a1b L621 L147.2 132.516 111.415 111.313 131.131 VUČKOVIĆ 24
klaster A klaster A
25 Buzinu katolik Gornje Jesenje , Hrvatska I2a1b L621 L147.2
klaster A 13 24 16 10 14 15 11 13 13 13 11 30 Buzin 25
26 Jareb katolik Prvić Luka , Hrvatska I2a1b L621 L147.2
klaster A 13 24 16 10 14 15 11 13 13 13 11 30 Jareb 26
I2a1b L621 L147.2 North I2a1b L621 L147.2 North
klaster B klaster B
27 PAVLOVIĆ Tomindan Rucka , Srbija I2a1b L621 L147.2 North Klaster B 13 24 16 10 13 15 13 13 11 31 17 15 20 10 15 10 PAVLOVIĆ 27
28 MAKSIMOVIĆ Tomindan Mala Moštanica , Srbija / starije prezime Pantelić I2a1b L621 L147.2 North klaster B 13 24 16 10 13 15 11 13 13 13 11 31 18 8 10 11 11 25 15 20 32 12 14 15 15 10 10 19 21 15 12 19 18 34 36 11 10 MAKSIMOVIĆ 28
29 JOVANOVIĆ Tomindan Mala Moštanica , Srbija I2a1b L621 L147.2 North klaster B 13 24 16 10 13 15 13 13 11 31 18 15 20 10 15 10 JOVANOVIĆ 29
klaster V klaster V
30 POTKRAJAC Hrvatska I2a1b L621 L147.2 North klaster V 13 241.611 141.514 131.131 171,52 tisuća 101,51 tisuća POTKRAJAC 30
31 ĆIRIĆ Pantelindan Marićka , Prijedor , RS , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 North klaster V 132.416 111.415 111.314 131.131 18,81 tisuća 111.125 152.032 121.415 151.011 212.115 12 19 16 34 34 12 10 ĆIRIĆ 31

I2a1b L621 L147.2 North I2a1b L621 L147.2 North
32 KOVAČEVIĆ Jovanjdan Bjelopavlići , Danilovgrad , CG / prethodno Cuce , Katunska Nahija , CG / starinom iz Stare Hercegovine I2a1b L621 L147.2 North 13 23 16 11 14 14 12 13 11 31 17 15 20 10 15 10 KOVAČEVIĆ 32
33 SAMARDŽIJA I2a1b L621 L147.2 North 13 24 16 11 14 15 11 11 14 14 11 33 17 8 9 11 12 24 15 20 32 12 14 15 15 11 10 21 21 15 12 17 19 34 35 11 10 11 8 15 15 7 11 10 8 11 9 12 22 22 16 10 12 12 12 8 10 29 21 13 14 10 13 11 11.129 SAMARDŽIJA 33
34 Tenžera katolik I2a1b L621 L147.2 North 13 24 16 11 14 15 11 13 13 13 11 31 17 8 10 11 11 22 15 20 32 12 14 15 15 Tenžera 34
35 VUJČIĆ Đurđic Smederevska Palanka , Srbija I2a1b L621 L147.2 North 13 24 16 11 14 15 13 13 11 31 18 15 20 10 14 10 VUJČIĆ 35
36 KLANDER katolik Draganić , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 North 13 24 16 11 15 16 11 13 14 13 11 31 25 15 20 10 11 21 21 10 KLANDER 36
37 GLUMAC I2a1b L621 L147.2 North 13 24 16 12 14 14 11 13 13 13 11 32 17 8 10 11 11 25 15 21 32 12 13 15 15 10 10 21 21 15 12 18 20 34 34 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 16 10 12 12 12 7 10 30 21 13 14 10 13 11 11.129 GLUMAC 37
38 AĆIMOVIĆ Užice , Srbija I2a1b L621 L147.2 North 13 24 17 10 15 15 11 13 12 13 11 30 25 15 20 10 11 21 22 10 AĆIMOVIĆ 38
39 KLJAJIĆ Lučindan Korenica , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 North 13 24 17 11 14 15 11 13 13 13 11 31 17 8 10 11 11 25 15 20 33 12 14 15 16 10 10 21 21 15 11 10 10 13 KLJAJIĆ 39
40 MAKSIMOVIĆ Tomindan Mala Moštanica , Srbija I2a1b L621 L147.2 North 13 25 16 10 13 15 13 13 11 31 18 15 20 10 15 10 MAKSIMOVIĆ 40
41 VRANJEŠEVIĆ Aranđelovdan Botajica , Modriča , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 North 13 25 16 11 14 15 11 13 13 13 11 31 17 9 10 11 11 25 15 20 33 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 37 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 16 10 12 12 12 7 10 31 21 13 14 10 13 11 11 12 9 VRANJEŠEVIĆ 41
42 RODIĆ Aranđelovdan Kamenica , Drvar , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 North 13 25 17 11 14 15 13 13 11 30 16 15 20 10 15 10 RODIĆ 42

I2a1b L621 L147.2 South I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster Bunjevački klaster
43 ODOBAŠIĆ Slavonski Brod , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster 13 24 14 11 14 15 11 13 12 13 11 31 ODOBAŠIĆ 43
44 CVITKOVIĆ katolik Gradišće , Austrija I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster 13 24 14 11 14 15 11 13 13 13 11 30 CVITKOVIĆ 44
45 Mehičić musliman Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster 13 24 14 11 14 15 11 13 13 13 11 30 Mehičić 45
46 Erlić katolik Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster 13 24 14 11 14 15 11 13 13 13 11 31 17 8 10 11 11 25 15 18 32 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 17 17 34 35 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 17 10 12 12 12 71,13 tisuća 211.314 101.311 12.129 Erlić 46
47 KRALJEVIĆ katolik Mokro , Široki Brijeg , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster 13 24 14 11 14 15 11 13 13 13 11 31 17 8 10 11 11 25 15 19 31 12 13 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 35 11 10 11 8 15 15 7 13 10 8 11 9 12 22 22 17 10 12 12 12 71,03 tisuća 211.314 101.311 12.129 KRALJEVIĆ 47
48 BAŠAGIĆ musliman Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster 13 24 14 11 14 15 11 13 14 12 11 29 BAŠAGIĆ 48
49 JASAK katolik Gorica , Grude , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster 13 24 14 12 14 15 11 13 14 13 11 30 JASAK 49
50 SOSA katolik Grude , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South
Bunjevački klaster 13 24 14 11 14 15 11 13 15 13 12 31 SOSA 50
I2a1b L621 L147.2 South
klaster A1 I2a1b L621 L147.2 South
Ozrinići
Dragojević
51 JOVANOVIĆ Kunovo , Vladičin Han , SRB I2a1b L621 L147.2
klaster A1 132.416 111.415 111.313 141.132 JOVANOVIĆ 51
52 MARJANOVIĆ katolik Trogir , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South
klaster A1 13 24 16 11 14 15 11 13 13 14 11 32 17 8 10 11 11 25 15 19 30 12 14 15 15 10 10 21 21 15 11 19 18 33 35 11 10 MARJANOVIĆ 52
I2a1b L621 L147.2 South
Ozrinići I2a1b L621 L147.2 South
Ozrinići
53 PEJOVIĆ Aranđelovdan Orasi , Lješanska nahija , Crna Gora , Ozrinići I2a1b L621 L147.2 South
Ozrinići 13 24 16 11 14 15 13 14 11 32 16 15 18 10 15 10 PEJOVIĆ 53
54 RADULOVIĆ Aranđelovdan Komani , Crna Gora
Ozrinići Dragojevići I2a1b L621 L147.2 South
Ozrinići Dragojevići
13 24 16 11 14 15 13 14 11 32 17 15 18 10 15 10 RADULOVIĆ 54
55 VUKOTIĆ Aranđelovdan Ozrinići Dragojevići , Crna Gora I2a1b L621 L147.2 South
Ozrinići Dragojevići
13 25 15 11 14 14 11 13 13 14 11 32 17 8 10 11 11 25 15 18 29 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 34 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 16 10 12 12 12 7 10 30 21 14 14 10 13 11 11.129 VUKOTIĆ 55
I2a1b L621 L147.2 South
Krmpotić I2a1b L621 L147.2 South
Krmpotić
56 BUDISALIĆ katolik Mrkopaj , Gorski Kotar , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South
Krmpotić 13 24 15 11 14 15 11 13 12 13 11 31 17 8 10 11 11 25 15 19 28 12 14 13 15 10 21 21 12 121.013 BUDISALIĆ 56
57 ZOVKO katolik Uzarići , Široki Brijeg , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South
Krmpotić 13 24 15 11 14 15 11 13 12 13 11 31 ZOVKO 57
58 STOJANOVIĆ Stevanjdan / prethodno Đurđevdan Veliševci , Ljig , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 15 11 14 15 12 13 11 31 18 15 19 10 15 10 STOJANOVIĆ 58
klaster G klaster G
59 GLUŠČEVIĆ katolik Metković , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South
klaster G 13 24 16 11 14 15 11 13 12 13 11 30 17 8 9 11 11 25 15 19 30 12 14 15 15 11 10 21 21 15 11 18 18 33 35 11 10 GLUŠČEVIĆ 59
60 JERKOVIĆ Petrovdan Suvaja , Bos . Krupa , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South
klaster G 13 24 16 11 14 15 11 13 12 13 11 30 17 9 10 11 11 25 15 19 31 13 14 15 15 10 10 21 21 15 12 17 18 34 35 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 17 10 12 12 12 71,03 tisuća 211.314 101.411 11.129 JERKOVIĆ 60
61 Bubalović Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2
klaster G 13 24 16 11 14 15 11 13 12 13 11 30 Bubalović 61
I2a1b L621 L147.2 South
Vladimirovič I2a1b L621 L147.2 South
Vladimirovič
62 VUČIĆ katolik Mostar , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South
Vladimirovič 13 24 15 11 14 15 11 13 13 13 11 32 18 8 10 11 11 25 15 19 29 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 35 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 16 10 12 12 12 7 10 31 21 13 14 10 13 10 11.129 VUČIĆ 62
63 RUKAVINA katolik Hrvatska I2a1b L621 L147.2
Vladimiravići 13 24 15 11 14 15 11 13 13 13 11 32 RUKAVINA 63
I2a1b L621 L147.2 South
Lutovca Ćurković I2a1b L621 L147.2 South
Lutovca Ćurković
64 Kaljevic Tomindan Struganik , valjevska Kolubara , Srbija I2a1b L621 L147.2 South Lutovca Ćurković 13 24 16 11 13 15 12 13 11 31 18 15 19 10 15 10 Kaljevic 64
65 MIŠIĆ Tomindan Struganik , valjevska Kolubara , Srbija I2a1b L621 L147.2 South Lutovca Ćurković 13 24 16 11 13 15 12 13 11 31 18 15 19 10 15 10 MIŠIĆ 65
klaster D klaster D
66 OMERBAŠIĆ musliman Rama , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South klaster D 13 24 16 11 14 15 11 13 12 13 11 31 18 8 10 11 11 25 15 19 30 12 15 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 341,11 tisuća OMERBAŠIĆ 66
67 Sibincic Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South klaster D 132.416 111.415 111.312 131.131 19,81 tisuća 111.125 151.929 121.415 151,01 tisuća 212.115 121.819 353.511 10.118 15 15 7 11 10 8 11 91.222 221,61 tisuća 121.212 71.131 211.314 101.311 11.129 Sibincic 67
klaster E klaster E
68 SLIJEPČEVIĆ Banija , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South klaster E 13 241.611 141.511 131.313 113.017 81.011 112.615 193.012 151.515 101.021 211.512 181.934 361,11 tisuća 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 16 10 12 12 12 7 10 30 20 13 14 10 13 11 11 12 9 SLIJEPČEVIĆ 68
69 SIJERČIĆ Tomindan Han Pijesak , RS , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South klaster E 13 241.611 141.513 131,13 tisuća 171.519 101,51 tisuća SIJERČIĆ 69
klaster F klaster F
70 Bečanović Srbija I2a1b L621 L147.2 South klaster F 132.416 111.416 111.313 131.131 16,81 tisuća 111.125 151.931 121.415 151,01 tisuća 212.115 121.818 343.411 10.118 15 15 7 12 10 8 11 91.222 221,71 tisuća 121.312 71.031 211.314 101.311 11.129 Bečanović 70
71 ĐURIĆ I2a1b L621 L147.2 South klaster F 13 24 16 11 14 16 13 13 11 31 17 15 19 10 16 10 ĐURIĆ 71
I2a1b L621 L147.2 South
Suljagić I2a1b L621 L147.2 South
Suljagić
72 Suljagića Tomindan Draglica , Zlatibor , Srbija I2a1b L621 L147.2 South Suljagića 13 24 17 11 14 15 13 13 11 30 17 15 19 10 15 10 Suljagića 72
73 ŠIŠAKOVIĆ Tomindan Draglica , Zlatibor , Srbija I2a1b L621 L147.2 South Suljagića 13 24 17 11 14 15 13 13 11 30 17 15 19 10 15 10 ŠIŠAKOVIĆ 73
I2a1b L621 L147.2 South I2a1b L621 L147.2 South
74 Križić katolik Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South 12 24 16 11 14 16 11 13 13 13 11 30 18 8 10 11 11 25 15 19 30 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 17 18 34 35 11 10 Križić 74
75 MILIĆEVIĆ Jovanjdan Rača Kragujevačka , ranije Knjaževac , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 15 10 14 15 13 13 11 31 18 15 19 10 16 10 MILIĆEVIĆ 75
76 STANKOVIĆ Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 15 10 14 15 11 13 13 13 11 32 18 8 10 11 11 25 15 19 31 12 14 15 15 10 11 21 21 15 12 19 18 34 34 11 10 STANKOVIĆ 76
77 ĆUSTIĆ Ignjatijevdan Osinja , Modriča , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South 13 24 15 11 14 15 11 13 13 12 11 30 18 8 10 11 11 25 15 19 29 12 15 15 15 10 10 21 21 15 12 20 18 34 341,11 tisuća ĆUSTIĆ 77
78 PEKIĆ Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 15 11 14 15 11 13 13 13 11 30 18 8 10 11 11 26 15 19 30 12 14 15 15 PEKIĆ 78
79 VELJOVIĆ sv . Vrači Dubnica , Sjenica , Srbija / Bratonožići I2a1b L621 L147.2 South 132.415 111.515 111.313 121,13 tisuća 17,81 tisuća 111.125 151,93 tisuća 121.515 151,01 tisuća 212.115 121.918 343.511 10 VELJOVIĆ 79
80 tekice Mratinjdan Trnovica , Zvornik , RS I2a1b L621 L147.2 South 132.416 101.415 111.313 131,13 tisuća tekice 80
81 JELIČIĆ Tomindan Užička Požega , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 10 14 15 15 13 11 31 17 15 19 10 15 10 JELIČIĆ 81
82 BEGOVIĆ musliman Rasovo , Bijelo Polje , CG I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 10 14 16 11 13 12 13 11 31 17 8 10 11 11 25 14 19 30 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 38 1110 BEGOVIĆ 82
83 MARJANOVIĆ Tomindan Brusnica , Takovo , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 13 14 12 13 11 32 17 15 19 10 15 10 MARJANOVIĆ 83
84 PEJOVIĆ Aranđelovdan Bezdanovići , Komani , dalje Kčevo , Crna Gora I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 13 14 12 13 11 31 19 15 19 10 15 10 PEJOVIĆ 84
85 KARABAIĆ katolik Kreminić , otok Krk , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 13 15 11 13 12 13 11 30 17 8 10 11 11 25 15 19 30 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 17 18 35 36 1110 KARABAIĆ 85
86 NAKIĆ musliman Derventa , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South 132.416 111.316 111.312 131,13 tisuća 17,81 tisuća 111.125 151,93 tisuća 121.415 151,01 tisuća 212.115 121.818 343.611 10 NAKIĆ 86
87 ŠURKOVIĆ musliman Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 10 13 13 13 11 31 17 8 10 11 11 25 15 19 31 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 35 11 10 11 8 15 15 7 13 10 8 11 9 12 22 22 17 10 12 12 12 7 10 31 21 13 14 10 13 11 11 12 9 ŠURKOVIĆ 87
88 NENADIĆ sv . Vrači Beograd , Užice , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 13 13 11 31 17 15 18 10 15 10 NENADIĆ 88
89 STOJIĆ Lazarevdan Ćelije , Lajkovac , SRB / prethodno Dučić , Mionica , SRB / starinom iz okoline Mostara , Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 11 13 13 13 11 31 17 8 10 10 11 25 15 19 31 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 34 11 10 11 8 15 15 7 11 10 8 11 9 12 22 22 17 10 12 12 12 7 10 29 20 13 14 10 13 11 11.129 STOJIĆ 89
90 FRANIĆ katolik Vrgorac , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 11 13 13 13 11 31 18 8 10 11 11 25 15 19 30 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 18 18 34 35 11 10 FRANIĆ 90
91 MILOŠEVIĆ Beograd , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 11 13 13 13 11 31 18 8 10 11 11 25 15 19 31 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 16 19 34 34 11 10 MILOŠEVIĆ 91
92 HADŽIAHMETOVIĆ musliman Prozor , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South 132.416 111.415 111.313 131.131 18,81 tisuća 111.126 141.929 121.415 161,01 tisuća 212.115 121.918 343.511 10 HADDŽIAHMETOVIĆ 92
93 AVDALOVIĆ Ilindan Nevesinje , Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 11 13 13 13 11 30 18 8 10 11 11 26 15 19 30 14 15 15 15 10 9 21 21 15 12 17 19 34 36 11 10 AVDALOVIĆ 93
94 AVDALOVIĆ Ilindan Nevesinje , Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 11 13 13 13 11 31 18 8 10 11 11 26 15 19 30 14 15 15 15 10 9 21 21 15 12 18 20 34 36 11 10 AVDALOVIĆ 94
95 Milojković Tomindan Sikirica , Paraćin , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 13 13 11 31 18 15 19 10 15 10 Milojković 95
96 MOJSILOVIĆ Tomindan Gola Glava , Valjevo I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 13 13 11 31 18 15 19 10 15 10 MAKSIMOVIĆ 96
97 STANKOVIĆ Trivunjdan Dragijevica , Valjevo , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 14 15 13 13 11 32 19 15 19 10 15 10 STANKOVIĆ 97
98 MITROVIĆ Đurđic Arilje , SRB I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 15 15 12 13 11 30 17 15 19 10 14 10 MITROVIĆ 98
99 ZORIĆ Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 16 11 15 15 11 13 12 13 11 32 16 8 10 11 11 25 15 19 30 12 14 15 15 9 10 21 21 15 12 17 17 35 35 11 10 ZORIĆ 99
99 Balšića Lazarevdan Dragosinjci , Kraljevo , SRB / prethodno Buđevo , Sjenica , SRB I2a1b L621 L147.2 South 13 24 17 10 14 15 11 13 11 14 11 31 18 8 10 11 11 25 15 19 31 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 19 18 34 36 11 10 Balšića 100
101 Gacevic Lazarevdan Mataruge , Pljevlja , Crna Gora I2a1b L621 L147.2 South 13 24 17 10 14 15 11 13 13 13 11 31 17 8 9 11 11 26 15 19 30 12 12 14 14 10 10 21 21 15 11 19 18 34 34 1110 Gacevic 101
102 DAPČEVIĆ I2a1b L621 L147.2 South 13 24 17 10 15 15 11 13 13 13 11 32 17 8 10 11 11 25 15 19 30 12 14 15 15 11 10 21 21 15 12 18 18 35 35 11 10 DAPČEVIĆ 102
103 ĐORĐEVIĆ Leskovac , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 132.417 111.415 111.313 131.131 17,81 tisuća 111.126 161.931 121.415 151,01 tisuća 212.115 121,82 tisuća 343.412 10.118 15 15 7 12 10 8 11 91.222 231,61 tisuća 121.212 71.028 211.314 101.511 11.129 ĐORĐEVIĆ 103
104 KOVAČEVIĆ Đurđevdan Vilusi , Crna Gora I2a1b L621 L147.2 South 13 24 17 11 14 15 13 13 11 31 18 15 19 10 15 10 KOVAČEVIĆ 104
105 MAKSIMOVIĆ Tomindan Baljevac , šumadijska Kolubara , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 13 24 17 12 14 15 13 13 11 30 17 15 19 10 15 10 MAKSIMOVIĆ 105
106 PEJOVIĆ Srđevdan Velenice , Foča , Bosna i Hercegovina I2a1b L621 L147.2 South 13 25 16 10 14 15 11 13 12 13 11 31 17 8 10 11 11 25 15 19 30 12 12 14 15 10 10 21 22 15 12 17 19 33 35 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 17 10 12 12 12 7 10 29 22 13 14 10 13 11 11 12 9 PEJOVIĆ 106
107 MARKOVIĆ Bila , srednja Bosna I2a1b L621 L147.2 South 13 25 16 10 14 15 11 13 13 13 11 31 18 8 10 11 11 26 15 19 31 12 14 15 15 10 10 21 21 15 12 17 17 34 34 11 10 11 8 15 15 7 12 10 8 11 9 12 22 22 16 10 12 12 12 7 10 31 21 14 14 10 13 11 11 12 9 MARKOVIĆ 107
108 KUKIĆ Karlovac , Hrvatska I2a1b L621 L147.2 South 14 23 16 10 14 15 11 13 13 13 11 32 17 8 10 11 11 25 15 19 30 12 14 15 15 10 10 21 22 15 13 19 18 33 36 11 10 KUKIĆ 108
109 MARKOVIĆ Stanojevići , Bijela Crkva , Krupanj , Srbija I2a1b L621 L147.2 South 14 24 17 10 14 15 12 13 11 31 17 15 19 10 15 10 MARKOVIĆ 109
110 PETROVIĆ Dubrovnik , Hrvatska, Jugoslavija / starije prezime Petrović - Njegoš / starinom iz Crne Gore I2a1b L621 L147.2 South 152.416 111.415 111.312 171.135 PETROVIĆ 110
111 TESLA Đurđevdan Raduč , Lika I2a1b L621 L147.2 South 132.416 111.416

Yug

#145 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Yug » 29/10/2013 22:29

Seawolf wrote:
zilog wrote:@Seawolf
BTW, Ako od jednog L147 MRCA moze narasti 10.000.000 za 2300 godina (naravno da se ne slazem sa ovim, ali tako rece Nordtvedt i osta ziv), zasto onda nebi par desetina/stotina, prezivjelih poslije rimskog pokolja, za 2000 godina, napravilo ovih 1.000.000 u BiH ...
Ima primjera još nekih haplogrupa, čiji danas živući muškarci (postajem sam sebi naporan s ovim izrazom), koji imaju TMRCA između 2.300 i 2.500 godina, danas obuhvataju populaciju od nekoliko miliona ljudi. Naći ćeš ih među podhaplogrupama od R1b i R1a.

Primjer je haplogrupa R1a-L1029 (ISOGG: R1a1a1b1a1b1), čiji je MRCA bio "vršnjak" MRCA od I2a-L147.2, a danas sigurno samo rasutih po evropskom kontinentu, ima više od 10.000.000 muškaraca, koji pripadaju ovoj haplogrupi.
Image

Ono što je zajedničko pripadnicima generacija i generacija ovih dvaju haplogrupa (dakle R1a-L1029 i I2a-L147.2) je "sklonost" ka migracijama i traženju mjesta gdje će bolje živjeti i ostavljati (muško) potomstvo, što, čini se, pozitivno utječe na porast broja pripadnika neke haplogrupe.

Stoga, ipak sam mišljenja da su pripadnici generacija haplogrupe I2a-L147.2 (ISOGG: I2a1b3a), često migrirali Evropom pravcem sjever-jug i da se upravo tim migracijama, može zahvaliti za ovaj "dobar rezultat" ove haplogrupe.
Image

Mutacije u vremenu
Image
Last edited by Yug on 29/10/2013 22:34, edited 2 times in total.

bdzs

#146 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by bdzs » 29/10/2013 22:30

ioannes wrote:Geneticari,kakva je situacija?
jeste li uspjeli doci do konsenzusa?
Gdje si vidio da se na forumima traži konsenzus :D

bdzs

#147 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by bdzs » 29/10/2013 22:42

@Yug nevalja ti slika :lol: . Evo ti aktuelna I2a2 Dinaric S. Svega 85 uzoraka u čitavoj Evropi. u Bosni svega 13 I2a2 Dinaric S, mada nesumnjam da ima 50% ali sve ukupno I.

Image

Yug

#148 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Yug » 29/10/2013 22:43

HAPLOGRUPA R1a
1 JEREMIĆ Nikoljdan Ježevica , Čačak , Srbija R1a1 13 24 15 10 11 14 11 13 10 30 15 14 20 13 16 11 JEREMIĆ 1
2 MARKOVIĆ Srbija R1a1 132.415 111.114 121,21 tisuća 141.131 MARKOVIĆ 2
3 Pauković Gradišće , Austrija R1a1 132.416 111.114 121,21 tisuća 131.129 Pauković 3
4 PANIĆ Alimpijevdan Gornji Podgradci , Gradiška , RS , Bosna i Hercegovina R1a1a 13 25 15 10 11 14 10 13 11 29 14 14 20 13 15 11 PANIĆ 4
5 PAUNOVIĆ Svrljig , Srbija R1a1 13 25 15 10 11 14 12 12 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 19 33 12 14 15 15 11 12 19 23 16 17 19 18 33 43 13 11 PAUNOVIĆ 5
6 KNEZ Aranđelovdan Kosore , Vrlika , Dalmacija / starije prezime Arnaut R1a1 13 25 15 10 11 13 11 13 11 29 15 14 21 11 16 11 KNEZ 6
7 ŠIŠAKOVIĆ Nikoljdan Divoš , Sremska Mitrovica , Srbija R1a1 13 25 15 10 11 14 12 13 11 29 16 14 20 11 16 11 ŠIŠAKOVIĆ 7
8 RADAKOVIĆ Nikoljdan Popović Brdo , Kordun R1a1 132.515 101.214 121,21 tisuća 131.129 169.911 112.414 202.912 121.517 111,12 tisuća 231.515 182.035 401.211 RADAKOVIĆ 8
9 ILIĆ Srbija R1a1 132.515 111.114 121,21 tisuća 131.131 ILIĆ 9
10 CRNKOVIĆ katolik Gorski Kotar , Hrvatska R1a1 13 25 15 11 11 14 12 12 10 14 11 30 15 9 10 11 11 24 14 19 32 12 15 15 16 CRNKOVIĆ 10
11 ŠEPUTIĆ katolik Gdinj , Dalmacija , Hrvatska R1a1 13 25 15 11 11 14 12 12 10 13 11 30 16 9 10 11 11 25 14 20 30 12 15 15 16 11 11 19 21 17 16 17 19 34 36 14 11 ŠEPUTIĆ 11
12 MITIĆ Srbija R1a1 132.516 101.113 121,21 tisuća 131,13 tisuća MITIĆ 12
13 PETROVIĆ Crna Gora R1a1 13 25 16 10 11 14 12 12 10 13 11 30 16 9 10 11 11 23 14 20 30 13 15 15 15 11 12 19 23 15 14 18 18 36 41 12 11 PETROVIĆ 13
14 Horvatović katolik Hrvatska R1a1 132.516 111.112 121.211 131,13 tisuća Horvatović 14
15 LASLAVIĆ katolik Hrvatska R1a1 132.516 111.112 121.212 131,13 tisuća 13,91 tisuća 111.024 142.031 151.511 121.923 171.411 111.512 LASLAVIĆ 15
16 JERKOVIĆ Derventa , Bosna i Hercegovina R1a1 13 25 16 11 11 14 12 12 10 13 30 15 9 10 11 11 23 14 20 31 13 15 16 11 13 19 22 15 15 17 18 14 11 12 8 8 12 10 8 10 22 22 15 12 12 12 9 12 23 22 11 14 11 13 9 11 12 JERKOVIĆ 16
17 somina Jugovac , Žakanje , Hrvatska R1a1a 132.516 111.114 121,21 tisuća 141.131 somina 17
R1a1a1 Z280 R1a1a1 Z280
18 Raštegorac katolik Gornji Malovan , Bosna i Hercegovina R1a1a1 Z280 132.415 101.115 121,21 tisuća 131.132 159.108 112.414 203.512 141.515 111.119 231.416 191.833 381.511 Raštegorac 18
R1a1a1 Z280 Z92 R1a1a1 Z280 Z92
19 BLAGOJEVIĆ Lazarevdan Kragujevac , SRB / prethodno Masloševa - Stragara , Kragujevac , SRB R1a1a1 Z280 Z92 13 25 15 10 11 14 12 13 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 20 33 12 14 15 16 11 12 19 23 16 16 18 18 33 41 15 11 BLAGOJEVIĆ 19
R1a1a1 Z280 CTS3402 R1a1a1 Z280 CTS3402
klaster A klaster A
20 STEVANOVIĆ Lazarevdan Ugljevik , RS / starinom iz okoline Bileće , Hercegovina R1a1a1 Z280 CTS3402
klaster A 13 25 17 11 11 14 10 14 11 30 13 14 20 11 16 11 STEVANOVIĆ 20
21 SIMIĆ Lazarevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 CTS3402
klaster A 13 25 17 10 11 14 12 12 10 14 11 30 SIMIĆ 21
22 RISTANOVIĆ Lazarevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 CTS3402
klaster A 13 25 17 10 11 14 12 12 10 14 11 30 RISTANOVIĆ 22
23 PERIĆ Lazarevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 CTS3402
klaster A 13 25 17 10 11 14 12 12 10 14 11 30 PERIĆ 23
24 BOGIĆEVIĆ Lazarevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 CTS3402
klaster A 13 25 17 10 11 14 12 12 10 14 11 30 BOGIĆEVIĆ 24
25 JOVIĆ Lazarevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 CTS3402
klaster A 13 25 17 10 11 14 12 12 10 14 11 30 JOVIĆ 25
klaster B klaster B
26 ŠKARICA katolik Mostar , Bosna i Hercegovina R1a1a1 Z280 CTS3402
klaster B 13 25 17 10 11 14 12 12 10 13 11 30 15 9 10 11 11 23 14 20 32 13 15 15 15 11 12 19 23 15 15 20 18 35 41 13 11 ŠKARICA 26
R1a1a1 Z280
Karpatsko - ruski klaster R1a1a1 Z280
Karpatsko - ruski klaster
27 Ragusini katolik Lošinj , Hrvatska R1a1a1 Z280
Karpatsko - ruski klaster 13 25 16 11 11 15 12 12 10 14 11 31 15 9 10 11 11 24 14 20 32 12 15 15 16 10 11 19 23 16 15 18 21 36 42 12 11 11 8 17 17 8 11 10,81 tisuća 10 12 21 22 15 10 12 12 13 8 14 23 21 12 12 11 13 11 11 12 13 Ragusini 27
R1a1a1 Z280 L366 R1a1a1 Z280 L366
28 KADIJEVIĆ Mostar , Bosna i Hercegovina R1a1a1 Z280 L366 132.416 101.114 121,21 tisuća 131.129 159.911 112.314 203.213 141.516 111.119 221.615 172.034 381.411 11.817 17 8 12 10 8 11 10 12 22 22 15 10 12 12 12 8 13 24 21 12 12 11 13 11 11 12 13 KADIJEVIĆ 28
R1a1a1 Z280 P278 R1a1a1 Z280 P278
29 KENĐELIĆ katolik Ždala , Gola , Hrvatska R1a1a1 Z280 P278 132.515 101.115 121.211 131.129 15,91 tisuća 111.124 142.031 121.515 161.212 192.318 161,72 tisuća 353.815 11.138 17 17 8 12 10 8 11 11 12 22 23 14 10 12 12 13 8 14 24 23 12 12 11 13 12 11 12 13 KENĐELIĆ 29
R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster R1a1a1 Z280 CTS3402 Karpatsko - dalmatinski klaster
30 SAVIĆ Benkovac , Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 24 16 10 11 14 12 12 10 13 11 30 16 9 10 11 11 24 14 20 32 13 15 15 16 10 11 19 23 17 15 19 17 33 37 13 11 SAVIĆ 30
31 Šimac Bribir , Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 15 10 11 14 12 12 10 13 11 31 15 9 10 11 11 24 14 20 32 13 15 15 15 10 11 19 23 17 16 19 18 35 39 14 11 11 8 17 17 8 12 10.811 10 12 22 22 15 10 12 12 13 8 14 21 21 12 12 11 13 11 11 12 14 Šimac 31
32 Tomac katolik Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 15 10 11 14 12 12 10 13 11 30 16 9 10 11 11 25 14 20 31 13 15 15 16 10 11 19 23 17 16 21 17 35 38 14 11 Tomac 32
33 Kukurin katolik Rijeka , Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 16 10 11 14 12 12 10 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 20 32 13 15 15 16 10 11 19 23 16 15 19 17 34 38 14 11 11 8 17 17 8 11 10.811 10 12 22 22 15 10 12 12 13 8 14 21 21 12 12 11 13 11 11 12 13 Kukurini 33
34 KOLIĆ katolik Bosanci , Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 16 10 11 14 12 12 10 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 20 32 15 15 16 17 10 11 19 24 16 16 17 17 34 39 14 11 11 8 17 17 8 12 10.811 10 12 22 22 15 10 12 12 13 8 14 21 21 12 12 11 13 11 11 12 13 KOLIĆ 35
35 KUSANOVIĆ katolik praznicima , Brač , Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 16 10 11 14 12 12 10 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 20 33 13 15 15 16 10 11 19 23 18 16 17 16 33 38 13 11 11 8 17 17 8 12 10.811 10 12 22 22 14 10 12 12 13 8 12 21 21 13 12 11 13 11 11 13 13 KUSANOVIĆ 34
36 JAGODIĆ Nikoljdan Gradiška , Republika Srpska , BiH R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 16 10 11 14 10 13 11 30 16 14 20 11 17 11 JAGODIĆ 36
37 Šokota katolik Ždrelac , Pašman , Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 16 10 11 14 12 12 10 14 11 32 15 9 10 11 11 24 14 20 32 13 15 15 16 10 11 19 23 15 16 18 17 34 39 13 11 SOKOTA 37
38 Matešin katolik Poljana , Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 16 10 11 15 12 12 10 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 19 31 13 15 15 16 10 11 19 23 16 16 20 17 35 39 14 11 11 8 17 17 8 12 10.811 10 12 22 22 15 10 12 12 13 8 14 23 21 12 12 11 13 11 11 12 13 Matešin 38
39 MARINKOVIĆ Đurđevdan Kozarac , Kordun , Hrvatska R1a1a1 Z280 CTS3402
Karpatsko - dalmatinski klaster 13 25 16 10 11 15 12 12 10 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 20 31 13 15 15 16 10 11 19 23 17 13 11 13 12 MARINKOVIĆ 39
R1a1a1 Z280 L1280 R1a1a1 Z280 L1280
klaster A klaster A
40 MIJATOVIĆ Brčko , Bosna i Hercegovina R1a1a1 Z280 L1280
klaster A 13 24 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 MIJATOVIĆ 40
41 GRAHOVAC Ramljani , Lika , Hrvatska R1a1a1 Z280 L1280
klaster A 13 25 17 11 12 13 12 12 11 13 11 30 GRAHOVAC 41
klaster B klaster B
42 BJELIĆ Mitrovdan Zaostro , Berane , CG / starinom iz Kuča R1a1a1 Z280 L1280
klaster B 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 20 34 13 15 15 16 10 13 19 23 16 16 18 19 34 40 14 11 11 8 17 17 8 12 10 8 11 10 12 22 22 15 10 12 12 13 81.423 211.212 111.311 111.213 BJELIĆ 42
klaster V klaster V
43 GAJIĆ Avramijevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 21 33 13 15 15 16 10 11 19 23 16 16 16 19 35 36 13 11 11 8 17 17 8 12 10 8 12 10 12 22 22 15 10 12 12 13 81.423 211.212 111.311 111.212 GAJIĆ 43
44 VIDOVIĆ Avramijevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 21 33 13 15 15 16 10 11 19 23 16 16 16 19 35 38 13 11 VIDOVIĆ 44
45 MITROVIĆ
( Đokin ) Avramijevdan Glavičorak , Bijeljina , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 21 34 13 15 15 16 10 11 19 23 16 16 16 19 34 38 13 11 MITROVIĆ
( Đokin ) 45
46 MILIĆ Avramijevdan Tabanci , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 20 34 13 15 15 16 10 11 19 23 16 16 16 19 34 39 13 11 MILIĆ 46
47 Gužvica Avramijevdan Vrelo , Šekovići , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 21 34 13 15 15 16 10 11 19 23 16 16 16 19 35 38 13 11 11 8 17 17 8 12 10 8 12 10 12 22 22 15 10 12 12 13 81.423 211.212 111.311 111.213 Gužvica 47
48 ĆOSIĆ Avramijevdan Banovo Polje , Bogatić , SRB R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 15 14 22 111.511 ĆOSIĆ 48
49 PENIĆ Avramijevdan Dublje , Bogatić , SRB / ogranak Ćosića iz Banovog Polja , Bogatić , SRB R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 PENIĆ 49
50 Palangetić Avramijevdan Ulice , Zvornik , RS / starije prezime Palangeta , ranije Palanga / prethodno iz Radačić , Olovo R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 29 15 9 10 11 11 24 14 21 33 13 15 15 16 10 11 19 23 16 16 16 19 35 38 13 11 Palangetić 50
51 VASIĆ Avramijevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 VASIĆ 51
52 MILOŠEVIĆ Avramijevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 MILOŠEVIĆ 52
53 LAZAREVIĆ
( Stevin ) Avramijevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 LAZAREVIĆ 53
54 GAJIĆ
( Gužvica ) Avramijevdan Glavičorak , Bijeljina , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 GAJIĆ
( Gužvica ) 54
55 Jockovic Avramijevdan Putinci , Ruma , SRB / prethodno Dublje , Bogatić , SRB / starinom iz Hercegovine R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 Jockovic 55
56 RAKANOVIĆ Avramijevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 12 13 11 30 RAKANOVIĆ 56
57 MAKSIMOVIĆ Avramijevdan Bukor , Šabac , SRB / starije prezime Ćosić / prethodno likodra u Rađevini , Krupanj , SRB R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 MAKSIMOVIĆ 57
58 PAVLOVIĆ Avramijevdan Bukor , Šabac , SRB / starije prezime Ćosić / prethodno likodra u Rađevini , Krupanj , SRB R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 PAVLOVIĆ 58
59 STANOJEVIĆ Avramijevdan Zalazje , Srebrenica , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 29 STANOJEVIĆ 59
60 JOVANOVIĆ Avramijevdan Roćević , Zvornik , RS / ogranak Vasića iz Jasenice , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 JOVANOVIĆ 60
61 VUJIČIĆ Avramijevdan Skrađani , Šabac , SRB / prethodno Zminjak , Šabac , SRB / starinom iz okoline Nevesinja , Hercegovina R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 15 9 10 11 11 24 14 22 33 13 15 15 16 11 11 19 23 16 16 17 19 35 38 14 11 VUJIČIĆ 61
62 Damnjanović Avramijevdan Zminjak , Šabac , SRB / starinom iz okoline Nevesinja , Hercegovina R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 Damnjanović 62
63 POPOVIĆ Avramijevdan Zminjak , Šabac , SRB / ogranak Damnjanovića iz Zminjak , Šabac , SRB / starinom iz okoline Nevesinja , Hercegovina R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 POPOVIĆ 63
64 MARJANOVIĆ Avramijevdan Vrelo , Šekovići , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 MARJANOVIĆ 64
65 MATIĆ Avramijevdan Vrelo , Šekovići , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 MATIĆ 65
66 ĐURIĆ Avramijevdan Vrelo , Šekovići , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 ĐURIĆ 66
67 MAKSIMOVIĆ Avramijevdan Vrelo , Šekovići , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 MAKSIMOVIĆ 67
68 PAVLOVIĆ Avramijevdan Očevlje , Vareš R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 PAVLOVIĆ 68
69 MARKOVIĆ Avramijevdan Križevići , Olovo / ogranak Pavlovića iz Očevlje , Vareš R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 MARKOVIĆ 69
70 PETROVIĆ Avramijevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 PETROVIĆ 70
71 LAZAREVIĆ
( Ilijin ) Avramijevdan Jasenica , Zvornik , RS R1a1a1 Z280 L1280
klaster V 13 25 17 11 11 13 12 12 11 13 11 30 LZAREVIĆ
( Ilijin ) 71
R1a1a1 M458 L1029 R1a1a1 M458 L1029
72 MARIČIĆ Nikoljdan Brinje , Hrvatska R1a1a1 M458 L1029 13 26 15 10 11 14 12 12 12 13 11 29 16 9 10 12 11 23 14 20 32 12 15 15 16 11 11 19 23 17 17 17 20 34 39 14 11 11 8 17 17 8 11 10 8 12 10 12 21 22 15 10 12 12 13 8 13 25 21 14 12 11 13 11 11 11 13 MARIČIĆ 72
73 KLIKOVAC R1a1a1 M458 L1029 13 25 16 10 11 14 11 13 11 29 16 14 20 11 17 11 KLIKOVAC 73
74 KECMAN Vartolomijevdan Bosanski Petrovac , BiH R1a1a1 M458 L1029 13 24 15 10 11 14 11 13 11 29 16 14 20 11 17 11 KECMAN 74
75 Zlojutro Nikoljdan Gornjoselci , Kozarska Dubica , RS R1a1a1 M458 L1029 13 25 16 10 10 14 10 13 11 30 11 Zlojutro 75

Yug

#149 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by Yug » 29/10/2013 22:46

bdzs wrote:@Yug nevalja ti slika :lol: . Evo ti aktuelna I2a2 Dinaric S. Svega 85 uzoraka u čitavoj Evropi. u Bosni svega 13 I2a2 Dinaric S, mada nesumnjam da ima 50% ali sve ukupno I.

Image
:-D :lol: vidi se da je nova slika novcata. :-D Sta kazes samo 85 uzoraka u Evropi :-) :lol: .Gdje si nasao ovo i znas li koliko kompanija u svijetu se bavi testiranjem.
Yebote vise sam ih ja nastanco na onom spisku gore.Garant sam izmislio sve :lol:

bdzs

#150 Re: Kljosov odgovorio "telegrafu" i srpskoj mitomaniji

Post by bdzs » 29/10/2013 22:49

Evo nek imaš i I2a2 Din N

Image

Post Reply