BOŠNJACI KRŠĆANI

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Locked
aaee
Posts: 33
Joined: 10/05/2013 18:42

#251 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by aaee »

cuj ovog stavlja genetiku pa jesil ti svjestan da to niko u svijetu ozbilno ne shvata,iz prostog razloga sto su nepouzdani,neko ce izvrsiti studiju jedne vise milionske nacije na uzorku od 100 ljudi,,ma nemoj,,a ti podaci su i povuceni,,,cuj slavenizirani da bi neko bio slavenizirn znaci da je bio u velikoj manjini u odnosu na slovene,drugo,,imal igdje pisano podatak o jeziku koji su ti ljudi pricali prije dolaska slovena,,,trece,,uzimajuci tog jednog grckog istoricara i citati njegovu tezu koja se tebi svidja a odbacivati zvanicnu istoriju je krajnje smijesno,to je isto kad bi ja odbacio istorijske cinjenice da smo mi srbi porijeklom sloveni i slusao istoricara jovana deretica koji tvrdi da srbi nisu sloven vec najstari narod na svijetu,tad bi se osjeco lijepo,jel,,,zvanicna istorija koja se uci na svim istorijskim fakultetima svijeta kad je rijec o slovenima jeste da su se ovde na ove prostore doselila dva slovenska plemena,,to je zvanicna istorija,,a vama kojima smeta ta istorija ostaje da samo citate te tvrdnj pojedini istoricara i bice vam lepo,jel danas covjek svakve gluposti moze pisati uvijek ce biti ovaca da se na to primi,pa skoro je u zg neki istoricar izjavvio da su hrvati porijeklom iranci pa je bilo ovaca koji su to ozbiljno shvatili,pa je isto jedan istoricar izjavio da su rusi kojih ima 150 miliona porijeklom hrvati kojih ima 6 miliona :mrgreen: pa i to je neko ozbiljno shvatio,,uzivajte u svojoj istoriji,pozz. :zzzz:
kokise
Posts: 205
Joined: 09/05/2013 17:38

#252 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by kokise »

omađijaj me wrote:
kokise wrote:
Realno je da ce se oni izjasniti kao Hrvati po nacionalnosti. Njihova narodnost je takva kakva je. Ali jos realnije je da ce biti sve ukupno 350.000 katolika u BiH pa ti sada vidi koliko je bitno kako ce se oni izjasniti.

Da nisu asmilirani u Hrvatsku naciju danas bi se odgajali da ostaju u BiH a nebi sanjali o buducnosti u matici. Tako da je nestanak hrvata iz BiH UPRAVO uzrok te ideologije hrvatske.
nestanak hrvata iz bih se ne moze dogoditi, jedino što se događa poslije rata je to da hrvati ostaju na istom procentu a da se broj rođene djece kod bošnjaka i srba povećava. ne nestajemo mi iz bih i uvijek ćemo tu biti baš oko ovog procenta. pravo pitanje je zašto nas je manje poslije rata. zato što su protjerani iz bosne, kuće opljačkane a neki su usput i živote izgubili pod naletom bošnjačke džamahirije. Bošnjaci su provodili džamahiriju i 500 godina kad vam je upala sjekira u med a ko je ispao donji? Ispali su katolici donji jer su najviši broj protjerani na zapad, pobijeni a ovi ostali pod čizmom turskog begluka 500 godina. I što je još najgore to nisu radili pravi turci iz turske nego su to radila naša braća današnji bošnjaci kojima su turci zbog prelaska na islam podijelili begluke. Ne može se izbrisati historija a na kraju će se sve saznati..
Da ali period Turske je prosao. Vrijeme je da se ujedinimo pod staro Bosnjacko narodno ime a ne da se svadjamo. Vama je Hrvatstvo samo donijelo loseg jer ste postali stranci u svojoj zemlji.

Bosnjaci katolici i Bosnjaci-muslimani su jedan narod. Trebamo se u buducnosti ponasati kao braca. A provodjenje Hravtske nacionalne ideje u Bosni i dijeljenje Bosne ce samo izazvati mrzju Bosnjaka-muslimana.
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#253 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by BatoS »

aaee wrote:cuj ovog stavlja genetiku pa jesil ti svjestan da to niko u svijetu ozbilno ne shvata,iz prostog razloga sto su nepouzdani
Da, nepouzdani... to samo geneticari i naucnici vole da rade kao hobi, gube vrijeme.
zvanicna istorija koja se uci na svim istorijskim fakultetima svijeta kad je rijec o slovenima jeste da su se ovde na ove prostore doselila dva slovenska plemena,,to je zvanicna istorija
Nije problem... navedi fakultete, autore i knjige u kojima je to "zvanicna istorija".
Last edited by BatoS on 13/05/2013 13:58, edited 1 time in total.
aaee
Posts: 33
Joined: 10/05/2013 18:42

#254 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by aaee »

Karantance (Horutane), Hrvate, Guduskane, Neretljane, Zahumljane, Srbe, Travunjane, Konavljane, Dukljane, Moravljane, Timočane, Severce, Druguvite, Velegezite, Verzite, Sagudate, Rinhine, Strimonce, Vajunite-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- I STA si sad sa tim rekao koja su ovde srpska a koja hrvatska plemena,ili se pravis lud pa kao ne znas da je svako pleme imalo vise svojih plemena,,cije su drzave raska duklja,,ukratko za koje ti ovde pleme mislis da ima veze sa bosnjacima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
biofa
Posts: 80
Joined: 07/04/2013 10:09

#255 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by biofa »

aaee wrote:
biofa wrote:[quote=

Hoces reci da Musliman (do 1993) i Bosnjak (od 1993) nisu SINONIMI ?!

:?:
,,,idemo dalje,,kakva je u tebe pamet kad napises srbi imaju krizu identiteta,niko od starijih srba jos ne zna sta je bosnjak cuju na dneviku rijec bosnjak pa pitaju mladje.ko su ti ljudi,,a znas sta je najsmjesnije,poznajem jednog komsiju zove se nusret rodjen 1924 godine u zvorniku,i on za sebe kaze ja nikad ni od oca ni od djeda nisam cuo za bosnjake,ja sam rodjen kao musliman i tako cu i umrijeti,i ko sad ima krizu identiteta,,,,ali idemo jos dalje,,,ne zeli ti ovo reci,ali ti dobro znas sta 99,99 posto srba i hrvata misli sta su danasnji bosnjaci porijeklom,,,,daljee,,kazes konkretno kad je rijec o srbima,mi znamo da ni9smo isti kao srbi iz srbije,,a kako ti to znas,,ta tvoja lupljena glupost je smijesna,ja jesam istii kao srbin iz srbije i mi smo jedan narod ali mi smatramo da nismo isti narod sa vama,,nemama iste obicaje kao vi,kultura nam je dtugacija,tradicija nam je drugacija,mene sa srbinom iz srbije veze sve,kultura,vjera,tradicija.obicaji,ista imena,ista prezimena,isti jezik,ista nacionalna svijest,,a sta mene konkretno veze sa tobom,osim iste drzave i mom nekog misljena o tvom porijeklu ili tvog o mom :mrgreen: ..spusti loptu,i ne lupaj svi su ti se smijali ,kad si napiso srbi i hrvati imaju krizu identiteta.
Svojim pisanjem potvrđuješ ono što svi znamo... Vi Srbi i niste domicilno stanovništvo u Bosni .... Samo autohtoni Bošnjaci imaju domovinu u srcu .... Došli ste, naselili ste se ovdje, živite .. postali ste drugačiji od Srba iz Srbije, a ne želite da priznate da ste bosanski Srbi. To je kriza identiteta. Na kraju krajeva, Bošnjaci postoje i postojali su, to što neke dede ne znaju historiju, nije čudo kad je ne znaju ni mlađi naraštaji .. već samo ono što im političari govore. Budućnost će biti na strani Bošnjaka - a ostali će se uvijek osjećati kao stranci, čak i u rodnoj grudi! Ovo je Balkan i nije nikakvo čudo da razmnišljaš tako kao što razmišljaš ... Reci mi ko su Amerikanci - i šta njih vezuje ... Naravno da se razlikujemo, prije svega po vjeri, a vjera određuje stil našeg života. Ima i vas Srba različitih i te kako! Sve je stvar koliko je ko "čovjek".
aaee
Posts: 33
Joined: 10/05/2013 18:42

#256 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by aaee »

BatoS wrote:
aaee wrote:cuj ovog stavlja genetiku pa jesil ti svjestan da to niko u svijetu ozbilno ne shvata,iz prostog razloga sto su nepouzdani
Da, nepouzdani... to samo geneticari i naucnici vole da rade kao hobi, gube vrijeme.
zvanicna istorija koja se uci na svim istorijskim fakultetima svijeta kad je rijec o slovenima jeste da su se ovde na ove prostore doselila dva slovenska plemena,,to je zvanicna istorija
Nije problem... navedi fakultete, autore i knjige u kojima je to "zvanicna historija".
ta istrazivanja su geneticari kasnije i povukli,i svako genetsko istrazivanje pokaze drugacije rezultate,pa cak ni rusi u tom genetskom istrazivanju nemaju najvise slovenskih gena,,toliko o tome,,a koji fakulteti .imas na google srpsko-engleski,srpsko-njemacki,srpsko -italijanski bilo koji jezik izvoli i prouci,,a posebno prouci vizantijsku istoriju o bosni,,pozz,,i za kraj ne zanima to mene toliko ja znam ko sam i sta sam a ti budi ono sta hoces,jel covjek koji svoju vjeru,identitet namece drugima ja u najmanju ruku..sovinista..
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#257 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by Chmoljo »

:facepalm:


odmorite dok nin ne dođe... :)
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#258 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by NIN »

kokise wrote:
omađijaj me wrote:
Moja nacionalnost: HRVAT
Moj jezik: hrvatski, srpski i bosanski
Moja narodnost: Bosanac i Hercegovac
Moja vjera: Rimokatolik
Tvoja narodnost je Bosnac/ Bosnjak/Bosnjanin'

Hercegovinu nasi kraljevi nazivaju bosanskom zemljom. Jeli tebi to jasno.

Ja se slazem sa tobom. I rekao sam da si po nacionalnosti Hrvat a po narodnosti Bosnjak. Samo sto vecini ljudi to nije bas jasno. Hrvat si isto kao sto je onaj iz Novog Pazara koji se preziva Popovic a zove se Mujo po nacionalnosti Bosnjak ali po porijeklu i etnickoj pripadnosti/ po rodu je srbin.

Tako da smo vam mi braca po rodu. Mi smo iste pretke imali davno. Vjera nas je podijelila i prouzrokovala bratoubilacki rat
Nemas pravo govoriti nekome kako se terba osjecati i izjasnjavati! Takodjer, nemas pojma ko je imao iste pretke s kim! Imas srece sto te necu odmah banovati! Jos jedna i imas mjesec!
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#259 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by NIN »

BatoS wrote:Kad ste vi Srbi u pitanju genetska analiza je utvrdila sledece frekvencije javljanja Y-hromozom markera:
Genetsko-istorijskim nebulozama koriste se oni koji nisu procitali ni 'I' od istorije!

Necu vise prijetiti Banovicima!
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#260 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by dustaban »

Hajde bolan NINe napravi stranku, da spasimo ovo malo drzave!
:mrgreen:
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#261 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by BatoS »

NIN wrote:
BatoS wrote:Kad ste vi Srbi u pitanju genetska analiza je utvrdila sledece frekvencije javljanja Y-hromozom markera:
Genetsko-istorijskim nebulozama koriste se oni koji nisu procitali ni 'I' od istorije!
Genetika je vrlo precizna za razliku od historije.
melac
Posts: 1585
Joined: 25/08/2008 19:33

#262 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by melac »

kokise wrote:Da ali period Turske je prosao. Vrijeme je da se ujedinimo pod staro Bosnjacko narodno ime a ne da se svadjamo. Vama je Hrvatstvo samo donijelo loseg jer ste postali stranci u svojoj zemlji.

Bosnjaci katolici i Bosnjaci-muslimani su jedan narod. Trebamo se u buducnosti ponasati kao braca. A provodjenje Hravtske nacionalne ideje u Bosni i dijeljenje Bosne ce samo izazvati mrzju Bosnjaka-muslimana.
Nije dovoljno za homogenizaciju da se svi svedemo na isti nacionalni nazivnik, potrebno je i religiju svesti na isti nazivnik za sve. A najbolje ja da se svi vratimo vjeri starih Bošnjaka.
melac
Posts: 1585
Joined: 25/08/2008 19:33

#263 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by melac »

BatoS wrote:
NIN wrote:
BatoS wrote:Kad ste vi Srbi u pitanju genetska analiza je utvrdila sledece frekvencije javljanja Y-hromozom markera:
Genetsko-istorijskim nebulozama koriste se oni koji nisu procitali ni 'I' od istorije!
Genetika je vrlo precizna za razliku od historije.
Jest ako imaš čiste uzorke.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#264 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by dustaban »

melac wrote:
BatoS wrote:
NIN wrote: Genetsko-istorijskim nebulozama koriste se oni koji nisu procitali ni 'I' od istorije!
Genetika je vrlo precizna za razliku od historije.
Jest ako imaš čiste uzorke.
A de vi meni sad recite, odnosno odgovorite mi na jedno hipotetsko pitanje:

Bi li ovdje bilo ista drugacije da se ispostavi da smo mi svi klonirani, samo su nam vjere razlicite ?!
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#265 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by Goran_35 »

aaee wrote:DALJE, o kakvom plemanu bosnjackom ovdje neko pise,,ko su uopste ti stari bosnjaci porijeklom,,jesul sloveni,,,jesu,,bar velika vecina jel da nisu ne bi pricali slovenski jezik..logicno zar ne,,,daljee,,,jel postoji i jedan slovenski narod koji prica slovenski jezik a ne smatra se slovenima porijeklom,,,ne postoji,,,kad su se ovde doselili sloveni svi znamo.ali ima nesto najzanimljivije,,na ove proostoree saamooo 2 dva slovenska plemena su se doselila,,srbi i hrvati,,i ni u jednoj svjetskoj istoriji kad je rijec o slovenima ne mozes naci slovensko pleme.bosnjaci,,ne mozeess,,koga su srbi i hrvati zatekli bosni,ilire,jesul ti iliri sebe nazivali bosnjacima prije naseg dolaska ovde,ne postoji pisani trag o tome kao sto ne postoji ni pisani trag o jeziku tih ljudi prije naseg dolaska ovde,znaci ti iliri kojih je inace bio mali broj su asimilirani u slovene,,rijec bosnjan oznacava krunsku pripadnost kao i nekad rijec dobrovcani,,dalje vizantijska istorija o bosni car porfirogent je prije hiljadu godina napiso da u bosna zemlja naseljena srbima i hrvatima,dalje o turskom nazivu bosnjak sto bi u danasnjem nasem jeziku bila rijec.bosanac.u turaka je to sve jedno te isto,ali kad je rijec o turcima evo konkretnog primjera prije jednu godinu turski premijer davatoglu u sred sarajeva za mehmed pasu sokolovica izjavi ovako,,da nije bilo otomanskog carstva mehmed pasa sokolovic bi ostao obican srpski seljak,,SRPSKI on rece,,,mehmed pasa sokolovic je rodjn u bih 1505 god,,a znate ko je makarije sokolovic?to je rodjeni brat mehmed pase sokolovic,,a jel znate ko je bio makarije sokolovic?patrijarh srpske pravoslavne crkve..a jel znate osnovno pravilo srpske pravoslavne crkve? patrijarh srpske pravoslavne crkve mora biti srpskoga roda tj srbin,,,i oni koji se bore za bosnjanstvo neka odu na temu..izjasnjavanje na popisu pa neka prvo muslimane u bih ubijede da su bosnjaci jel kako citam o toj temi,uopste im ne ide dobro,,pozzz.
Vi zaista nemate pojma!kakvi crni "Srbi i Hrvati" u doba kada nacije i nacionalne drzave nisu ni postojale? :lol: :lol:
Svaki imalo ozbiljan historicar bi se nasmijao do suza,no to prolazi kod vas u vasim nacional-sovinstickim historijskim falsifikatima.Kada su se sloveni poceli naseljavati na ova podrucja oni su se pomjesali sa ilirima i ostakom gota kojih je najvise ostalo u Bosni.Ne postoji rasna,niti nacionalna cistoca u tu zabludu je vjerovao samo Hitler.Svi smo mi mjesavina Ilira,Gota,Vlaha,Slavena i i ostalih naroda.Neko malo vise neko malo manje.Govoriti o dolasku "srba i hrvata" u 7. stoljecu mogu samo idioti a u to vjerovati mogu samo kreteni.U 7. stoljecu su se naseljavali Slaveni a o nacionalnom imenu Srbin i hrvat nije bilo ni govora.Da je tako kako vi lazete onda se prva srpska drzava nebi zvala Raska vec bi se zvala srbija.Srbija je izvedenica iz latinskog "Servia" kako se zvala Vizantijska drzava a u 19. stoljecu je poceo srpski nacionalizam i rabljenje tog imena ukljucujuci i vizantijskog orla koji je sada na srbijanskoj zastavi.
Hrvatsko ime potice od napoleona,odnosno napoleonove garde.
Bosna je jedino prastaro auktohtono i orginalno ime,to je ilirsko ime,ime rijeke,ime drzave.Na ilirskom Bosna znaci -tekuca voda.Jos ilirskih rijeci-dalmacija,dinar,hiljada...
Jezik i jezici su zapravo ilirsko- slavenski uz znacajnu primjesu turskog pogotovo u srpskom jeziku.Slavenskim jezikom vise pricaju Hrvati od Srba,a jos vise zagorci a ponajvise slovenci.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#266 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by Zokipfc »

:roll: :roll:

Cega se covjek ovdje nacita :lol:

Ja sam po etnickoj nacionalnoj i rasnoj pripadnosti covjek. A vi?
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#267 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by Goran_35 »

i jos da kazem u vezi srpske pravoslavne crkve.A znas li ti ko je osnovao tu crkvu?Pa osmanlije odnosno licno Sultan Sulejman Velicanstveni u znak zahvalnosti Servianima,odnosno Srbima kako su ih osmanlije nazivali,za sirenje osmanskog carstva na racun Madjarske,kada su uz pomoc srba osvojili Vojvodinu i dosli do Budimpeste.U tim borbama za sirenje Osmanskog Carstva poginuo je licno Kraljevic Marko,kao junak Osmanskog Carstva.Velika je cast da ti Sultan u znak postovanja podari patrijarsiju i izdvoji je iz stambolske patrijarsije.Cak ni Bosnjaci pravoslavci nisu dozivili takvu cast vec im je bosanska pravoslavna crkva ostala pod stambolskom patrijarsijom cak sve sve do 1920 godine
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#268 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by Zokipfc »

Sve je to fino, i znam da je ovo subforum za istoriju, al ljudi moji, drz'te istoriju i buducnost sto dalje jedno od drugog.

Ne daj boze da nasa unucad za 200 godina jos uvijek zive u prokletim plemenima zato sto su prije 1000 godina neke budale odlucile da se podjele..
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#269 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by BatoS »

Zokipfc wrote:Ne daj boze da nasa unucad za 200 godina jos uvijek zive u prokletim plemenima zato sto su prije 1000 godina neke budale odlucile da se podjele..
I ja se nadam da kroz 200 godina nasa unucad u Bosni nece biti podijeljena i da ce svi biti Bosnjaci.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#270 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by NIN »

BatoS wrote:
Zokipfc wrote:Ne daj boze da nasa unucad za 200 godina jos uvijek zive u prokletim plemenima zato sto su prije 1000 godina neke budale odlucile da se podjele..
I ja se nadam da kroz 200 godina nasa unucad u Bosni nece biti podijeljena i da ce svi biti Bosnjaci.
...i ja se nadam da ce za isto toliko godina covjecanstvo biti svjesno da su etnopodjele besmislene! :)
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#271 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by BatoS »

NIN wrote:
BatoS wrote:
Zokipfc wrote:Ne daj boze da nasa unucad za 200 godina jos uvijek zive u prokletim plemenima zato sto su prije 1000 godina neke budale odlucile da se podjele..
I ja se nadam da kroz 200 godina nasa unucad u Bosni nece biti podijeljena i da ce svi biti Bosnjaci.
...i ja se nadam da ce za isto toliko godina covjecanstvo biti svjesno da su etnopodjele besmislene! :)
Pa dobro, prije nego sto Sunce udje u Red Giant fazu za nekih 5 milijardi godina covjecantsvo definitvno mora napustiti ovu planetu i kolonizovati neke druge u nasoj galaksiji... i ja se nadam da ce covjecanstvo do tada biti ujedinjeno, jer ako ne bude to znaci da ce samo naprednije nacije/unije napustiti ovu planetu i spasiti se... a nesto nisam optimista da cemo mi Bosnjaci biti dio tih "chosen few". :D

Ali opet neka malo veci narodi od nas krenu sa tim pokretom humanizma, odricanja od svog identiteta i sl... oni to makar mogu da priuste... a mi manji narodi koji se borimo za goli opstanak cemo im se pridruziti na kraju. ;-)
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#272 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by Zokipfc »

NIN wrote: ...i ja se nadam da ce za isto toliko godina covjecanstvo biti svjesno da su etnopodjele besmislene! :)

QFT. Aj sad fino zatvori topic :D
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#273 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by Cybernetic »

BatoS wrote:
Zokipfc wrote:Ne daj boze da nasa unucad za 200 godina jos uvijek zive u prokletim plemenima zato sto su prije 1000 godina neke budale odlucile da se podjele..
I ja se nadam da kroz 200 godina nasa unucad u Bosni nece biti podijeljena i da ce svi biti Bosnjaci.
Je li ti zbilja mislis da ce drzave i nacije za 200 godina postojati? :D

U slucaju da ovaj forum prezivi u nekim digitalnim arhivima, ljudi ce se za 200 godina smijati barbarizmu ovog vremena, narocito tvojim komentarima.
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#274 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by BatoS »

Cybernetic wrote:Je li ti zbilja mislis da ce drzave i nacije za 200 godina postojati? :D
Ma ne, postojace samo jedna globalna drzava, i samo jedan jezik, engleski... i svi cemo se zvati James, Jason, Michael itd.

Prvi koji ce se odreci svog identiteta, jezika i historije bice Jevreji, Grci i Kinezi...
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#275 Re: BOŠNJACI KRŠĆANI

Post by Konjanik »

biofa wrote:
aaee wrote:
biofa wrote:[quote=

Hoces reci da Musliman (do 1993) i Bosnjak (od 1993) nisu SINONIMI ?!

:?:
,,,idemo dalje,,kakva je u tebe pamet kad napises srbi imaju krizu identiteta,niko od starijih srba jos ne zna sta je bosnjak cuju na dneviku rijec bosnjak pa pitaju mladje.ko su ti ljudi,,a znas sta je najsmjesnije,poznajem jednog komsiju zove se nusret rodjen 1924 godine u zvorniku,i on za sebe kaze ja nikad ni od oca ni od djeda nisam cuo za bosnjake,ja sam rodjen kao musliman i tako cu i umrijeti,i ko sad ima krizu identiteta,,,,ali idemo jos dalje,,,ne zeli ti ovo reci,ali ti dobro znas sta 99,99 posto srba i hrvata misli sta su danasnji bosnjaci porijeklom,,,,daljee,,kazes konkretno kad je rijec o srbima,mi znamo da ni9smo isti kao srbi iz srbije,,a kako ti to znas,,ta tvoja lupljena glupost je smijesna,ja jesam istii kao srbin iz srbije i mi smo jedan narod ali mi smatramo da nismo isti narod sa vama,,nemama iste obicaje kao vi,kultura nam je dtugacija,tradicija nam je drugacija,mene sa srbinom iz srbije veze sve,kultura,vjera,tradicija.obicaji,ista imena,ista prezimena,isti jezik,ista nacionalna svijest,,a sta mene konkretno veze sa tobom,osim iste drzave i mom nekog misljena o tvom porijeklu ili tvog o mom :mrgreen: ..spusti loptu,i ne lupaj svi su ti se smijali ,kad si napiso srbi i hrvati imaju krizu identiteta.
Znajuci i vidjevsi kako su Nusret i "nusretovi " prosli, kako zive i kako ih tretirate u Zvorniku, nije ni cudo sto Vas insan bleha!Zamisli 80godisnjeg starca okruzenog sa nekoliko mladjih cetnika?I sada da on kaze>Eto,momci znate ja sam Bosnjak ne bih glasao za SNSD ili SDS ?Mislim, da Vam je prica suplja ko moj lonac s tavana!..pa,koliko bi proslo dok ne bi zavrsio ko plovak u Drini.Zato mojne maslat,lave sta ti je!
Evo,da i ja tebi odgovorim, znao sam i ja do prije 2 godine jednog starijeg covjeka(iskreno zao mi ga bilo majke mi) bio je Srbin zivio je u jednom selu, zvanom Kovanici izmedju Zenice i Zepca.Taj lik nikad nije govorio da je Srbin vec samo da je Jugoslaven..A, kad bi sjeo ili kada bi ga okruzilo par drvosjeca jos pjanih ko guzica sa vidljivim PTSP-om.Boga,mi je Stevo govorio kako on ne zna sta su Srbi vec on pamti samo Jugoslavene i da se za njegova vakta niko nije izjasnjavo ko srbin vec samo kao Jugoslaven.A znao je cesto i bismilu proucit.Sad bih ti da mi nije mrsko mogao nabrojat jos 15 takvih slucajeva iz Nemile,Zenice, Kaknja za koje ja znam.

Svaka slicnost izmedju Nusreta iz Zvornika i Steve iz Kovanica je samo slucajna.
Locked