Huma Kosaca hatun

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#76 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 15:43, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#77 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Goran_35 »

Cybernetic wrote:"Goranov" naucni izvor:

Image
Gospodine? U cemu je problem?Cemu vrijedjane?
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#78 Re: Huma Kosaca hatun

Post by theTruePath »

da upravo zato sto radim essay o Bosanskoj crkvi,upravo zato i znam da je bila hereticka
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#79 Re: Huma Kosaca hatun

Post by theTruePath »

Otac Hume hatun je bio Ahmed pasa:


Ahmed-paša Hercegović Kosača


Ahmed-paša Hercegović Kosača (1455 - 21. juli 1517) je bosanski plemić iz porodice Kosača i osmanlijski veliki vezir, sin je hercega Stjepana Vukčića Kosače i Cecilije, rođen je u Herceg Novom i dobio je po ocu ime Stjepan. Njegova starija polusestra bila je pretposljednja bosanska kraljica, Katarina Kosača.
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#80 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 15:44, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#81 Re: Huma Kosaca hatun

Post by theTruePath »

Cybernetic wrote:
theTruePath wrote:da upravo zato sto radim essay o Bosanskoj crkvi,upravo zato i znam da je bila hereticka
I gdje ces ga objaviti? U Saffu?
Ne necu
Last edited by theTruePath on 15/04/2013 21:17, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#82 Re: Huma Kosaca hatun

Post by theTruePath »

Ahmed pasa Hercegovic


Imao je četiri sina: Ali-bega, Mustafa-bega, Ahmed-bega i Mehmed-bega te jednu kćer kojoj je dao ime po svojoj domovini - Huma. Iza sebe je ostavio brojne zadužbine po čitavoj tadašnjoj carevini: džamije, medrese, hamame, mektebe, imarete, karavannsaraje itd. Ahmed-paša je umro 1517. godine, kada se vratio iz Egipta. Ukopan je na svom imanju na Mramornom moru, u selu Dil koje je kasnije njemu u čast preimenovano u Hersek (Hercegovina) .
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#83 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Goran_35 »

Cybernetic wrote:
theTruePath wrote:da upravo zato sto radim essay o Bosanskoj crkvi,upravo zato i znam da je bila hereticka
I gdje ces ga objaviti? U Saffu? Prvo nauci sto je uopce heretik u srednjem vijeku i tko se u to doba sluzi tim pojmom. Recimo katolicki vladari i Rim su tada i pravoslavce nazivali hereticima. U historiografiji postoji metoda kriticke analize izvora.
Ma nemojte reci!?Zamislite u historiografiji postoji metoda kriticke analize izvora! :D

Nego da mi skratimo ovu patnju,da se ja postedim Vaseg vrijedjanja a vi daljnih uzbudjenja jer ocito Vam nesto smeta,a cini mi se da je to istina koja obicno zna biti bolna,kada ispliva na povrsinu.

Dakle kako kazete "heretik u srednjem vijeku" a "katolicki vladari i Rim su tada i pravoslavce nazivali hereticima",sto nas navodi na zakljucak da je Crkva Bosanska zapravo "pravoslavna odnosno srpska crkva"!? :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#84 Re: Huma Kosaca hatun

Post by fatamorgana »

theTruePath wrote:Prijavljujem od sad nove oftopike,moze se diskutovati i moze tema ici u drugom pravcu ali na ozbiljan nacin,a ne klasicno trolanje
Ako je ko ovdje trol onda si to ti i ovaj lažni Goran, fasifikujete istoriju koji ni ne poznajete u pokušaju da pogrešno informišete one koji istoriju ne poznaju ....
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#85 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Goran_35 »

fatamorgana wrote:
theTruePath wrote:Prijavljujem od sad nove oftopike,moze se diskutovati i moze tema ici u drugom pravcu ali na ozbiljan nacin,a ne klasicno trolanje
Ako je ko ovdje trol onda si to ti i ovaj lažni Goran, fasifikujete istoriju koji ni ne poznajete u pokušaju da pogrešno informišete one koji istoriju ne poznaju ....
izvinite a sta Vam to znaci "lažni Goran" ? Sta je pisac sa time htio reci?Slutim sovinizam?!Nisam li u pravu?
User avatar
Pisistratus
Posts: 861
Joined: 07/09/2012 12:10
Location: Bistue Nova

#86 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Pisistratus »

Gorane, ima li kakvih izvora slučajno? :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#87 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Goran_35 »

Dakle ja se iskljucujem iz dalje diskusije jer je ista nemoguca sa trolovima i ljudima prepunim mrznje i sovinizma.

:run:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#88 Re: Huma Kosaca hatun

Post by theTruePath »

Goran_35 wrote:Dakle ja se iskljucujem iz dalje diskusije jer je ista nemoguca sa trolovima i ljudima prepunim mrznje i sovinizma.

:run:
:thumbup:
User avatar
Pisistratus
Posts: 861
Joined: 07/09/2012 12:10
Location: Bistue Nova

#89 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Pisistratus »

Goran_35 wrote:Dakle ja se iskljucujem iz dalje diskusije jer je ista nemoguca sa trolovima i ljudima prepunim mrznje i sovinizma.

:run:

Pa ne možemo brate diskutovat' kad nam nisi ništa ni predstavio. :-) Nećemo valjda diskutovat' o tome kako je Kotromanić nastao od Gota? Pa eto može i o tome,samo daj nam kakav izvor, knjigu šta bilo. :-D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#90 Re: Huma Kosaca hatun

Post by theTruePath »

Ahmed pasa Hercegovic


Imao je četiri sina: Ali-bega, Mustafa-bega, Ahmed-bega i Mehmed-bega te jednu kćer kojoj je dao ime po svojoj domovini - Huma. Iza sebe je ostavio brojne zadužbine po čitavoj tadašnjoj carevini: džamije, medrese, hamame, mektebe, imarete, karavannsaraje itd. Ahmed-paša je umro 1517. godine, kada se vratio iz Egipta. Ukopan je na svom imanju na Mramornom moru, u selu Dil koje je kasnije njemu u čast preimenovano u Hersek (Hercegovina) .
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#91 Re: Huma Kosaca hatun

Post by fatamorgana »

Goran_35 wrote:Dakle ja se iskljucujem iz dalje diskusije jer je ista nemoguca sa trolovima i ljudima prepunim mrznje i sovinizma.

:run:
Ma glavnio je da si ti prepun ljubavi i tolerancije, ;-)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#92 Re: Huma Kosaca hatun

Post by fatamorgana »

theTruePath wrote:
Goran_35 wrote:Dakle ja se iskljucujem iz dalje diskusije jer je ista nemoguca sa trolovima i ljudima prepunim mrznje i sovinizma.

:run:
:thumbup:
Haj' vala i ti slobodno sa njim ,,,,
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#93 Re: Huma Kosaca hatun

Post by iamia »

Cybernetic wrote:
theTruePath wrote:da upravo zato sto radim essay o Bosanskoj crkvi,upravo zato i znam da je bila hereticka
I gdje ces ga objaviti? U Saffu? Prvo nauci sto je uopce heretik u srednjem vijeku i tko se u to doba sluzi tim pojmom. Recimo katolicki vladari i Rim su tada i pravoslavce nazivali hereticima. U historiografiji postoji metoda kriticke analize izvora.
hmm,,
crkva bosanska je bila hereticka i za pravoslavnu crkvu.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#94 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Goran_35 »

iamia wrote:
Cybernetic wrote:
theTruePath wrote:da upravo zato sto radim essay o Bosanskoj crkvi,upravo zato i znam da je bila hereticka
I gdje ces ga objaviti? U Saffu? Prvo nauci sto je uopce heretik u srednjem vijeku i tko se u to doba sluzi tim pojmom. Recimo katolicki vladari i Rim su tada i pravoslavce nazivali hereticima. U historiografiji postoji metoda kriticke analize izvora.
hmm,,
crkva bosanska je bila hereticka i za pravoslavnu crkvu.
nemojte tako,pa Gospodin je "veliki naucnik" on cak zna i sta znaci pojam heretik :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#95 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Goran_35 »

Pisistratus wrote:
Goran_35 wrote:Dakle ja se iskljucujem iz dalje diskusije jer je ista nemoguca sa trolovima i ljudima prepunim mrznje i sovinizma.

:run:

Pa ne možemo brate diskutovat' kad nam nisi ništa ni predstavio. :-) Nećemo valjda diskutovat' o tome kako je Kotromanić nastao od Gota? Pa eto može i o tome,samo daj nam kakav izvor, knjigu šta bilo. :-D
Za trolove nema pomoci.Kada bih ja sada,kao sto sam na prosloj stranici na Vase vrijedjanje o "dnevniku i turskoj bibliji" postavio bilo kakv dokaz vi bi samo preskocili,kao sto ste uradili na prosloj stranici i nastavili dalje sa trolovanjem do konacnog unistenja teme ili iskljucenja normalnih ljudi iz diskusije.Zato nista dok moderacija ne odradi svoj posao.Klasicno trolovanje a sa trolovima nema diskusije!
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#96 Re: Huma Kosaca hatun

Post by NIN »

Priberite se da ne bi bilo, znate vec cega!

Hvala!
User avatar
Pisistratus
Posts: 861
Joined: 07/09/2012 12:10
Location: Bistue Nova

#97 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Pisistratus »

Goran_35 wrote:
Pisistratus wrote:
Goran_35 wrote:Dakle ja se iskljucujem iz dalje diskusije jer je ista nemoguca sa trolovima i ljudima prepunim mrznje i sovinizma.

:run:

Pa ne možemo brate diskutovat' kad nam nisi ništa ni predstavio. :-) Nećemo valjda diskutovat' o tome kako je Kotromanić nastao od Gota? Pa eto može i o tome,samo daj nam kakav izvor, knjigu šta bilo. :-D
Za trolove nema pomoci.Kada bih ja sada,kao sto sam na prosloj stranici na Vase vrijedjanje o "dnevniku i turskoj bibliji" postavio bilo kakv dokaz vi bi samo preskocili,kao sto ste uradili na prosloj stranici i nastavili dalje sa trolovanjem do konacnog unistenja teme ili iskljucenja normalnih ljudi iz diskusije.Zato nista dok moderacija ne odradi svoj posao.Klasicno trolovanje a sa trolovima nema diskusije!

Ama kakvo trolovanje? :o PA de nam stavi tekst te Biblije turske, da vidimo o čem' je riječ. Ti pričaš napamet, a ta Biblija uopće nije dostupna javnosti, uopće i ne znaš šta se u njoj nalazi. Imaš li prijevod na neki svjetski jezik pa da i mi pogledamo o čemu je riječ? :shock: Imaš li izvore o gotima, Kotromanu, šta si tamo napričao, pa ja ću s radošću pročitati sve to. :shock:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#98 Re: Huma Kosaca hatun

Post by NIN »

ja rekoh nesto, jelde?

nego, pdf je istorija, sto ce reci da se radi o nauci. ako vec tabirite o necemu onda se argumenti podrazumjevaju. presipanja iz supljeg u prazno i tersa necu da vidim!
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#99 Re: Huma Kosaca hatun

Post by BatoS »

Pisistratus wrote:Imaš li izvore o gotima, Kotromanu, šta si tamo napričao, pa ja ću s radošću pročitati sve to. :shock:
A je li osnovica Kotroman slavenskog ili njemackog/germanskog porijekla?

Zasto se Stjepan Kotromanic oslovljavao u arhivama iz Dubrovnika kao "Cotrumano Goto" ?
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#100 Re: Huma Kosaca hatun

Post by Goran_35 »

BatoS wrote:
Pisistratus wrote:Imaš li izvore o gotima, Kotromanu, šta si tamo napričao, pa ja ću s radošću pročitati sve to. :shock:
A je li osnovica Kotroman slavenskog ili njemackog/germanskog porijekla?

Zasto se Stjepan Kotromanic oslovljavao u arhivama iz Dubrovnika kao "Cotrumano Goto" ?
Ja bih se samo nadovezao i spomenuo ono famozno "ić " na prezimenu a koje se pojavilo sa Osmanlijama kada su isti vrsili popis stanovnistva.Pa su tako gospoda povjesnicari/historicari u svome falsifikovanju historije na Kotoman-dodali "ić " da zvuci sto vise slavenski-mada to nema veze sa slavenima vec sa Osmanlijama.Na zalost,posto prepisuju jedni od drugih i pozivaju se jedni na druge, u mnogim stranim novijim djelima srecemo "Kotroman_ić ".No ja ne zamjerim stranim autorima jer ljudi zaista ne znaju i smatraju svoje kolege normalnim ljudima i historicarima ne znajuci da se zapravo radi o obicnim falsifikatorima koji su imali zadacu da dokazu tkzv."rasnu cistocu" odnosno "cisto slavensko porijeklo" Jugoslovena sto je opet po sebi glupost samo takva pogotovo na Balkanu gdje se pomjesalo toliko naroda.Oni su isli do te mjere da su Ilire totalno izbrisali kao da su kidnapovani u drugu dimenziju od strane neke vanzemaljske sile.Takodjer svjesno su izbrisali Gote pricajuci o nekakvoj "slavenskoj kulturi stecaka" iako na steccima vidimo samo gotsku plastiku a takva kultura medju slavenima nigdje ne postoji niti je zabiljezena.pa Vlasi koji tako misteriozno nestase,a koji su Romani i veze nemaju sa Slavenima.. Itd da ne duzim
Post Reply