Vrtoglavica

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

tasa65
Posts: 15
Joined: 14/01/2012 15:18

#26 Re: Vrtoglavica

Post by tasa65 »

beeri - ako ste iz Sarajeva mozete sve uraditi u poliklinici Sanasa za jedan dan dr Ljubica Todorovic neurolog.Ja sam sve nalaze uradila za jedan dan.Kostalo je bogami dosta ali da sam isla u drzavne klinike ni dan-danas nebih zavrsila.Sa internistom iz sanase nisam zadovoljna jako je neprofesionalan ali neurolog im je vrhunski.
frit_i_frut
Posts: 139
Joined: 24/03/2018 18:25

#27 Re: Vrtoglavica

Post by frit_i_frut »

moze li neko iskustva sa rederginom kod vrtoglavica? da li djeluje? kad djeluje?

u zamjenu :) nudim iskustva sa ostalim tabletama:
stugeron - mozda poslije par mjeseci
betaserc-nikako.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#28 Re: Vrtoglavica

Post by banjaluka078 »

frit_i_frut wrote: 08/03/2020 21:50 moze li neko iskustva sa rederginom kod vrtoglavica? da li djeluje? kad djeluje?

u zamjenu :) nudim iskustva sa ostalim tabletama:
stugeron - mozda poslije par mjeseci
betaserc-nikako.
Eto, a mene Betaserc vrati u normalu već poslije dan-dva.
MMM1977
Posts: 4579
Joined: 15/07/2009 12:56

#29 Re: Vrtoglavica

Post by MMM1977 »

Mene u zadnjih par mjeseci ubise vrtoglavice, znalo se desavati i ranije par puta godisnje, bilo je i drugačije nego sada, ali je sada bas ucestalo, makar jednom sedmicno. Kada se desi taj "napad" glave ne mogu podići, muka mi je i imam nagon za povraćanje. Epizode znaju trajati i preko sat vremena.

Već mjesecima idem kod Tawila, uradio sam MRI koji je pokazao mnoštvo mini moždanih udara, suženje vratnih arterija, hipertenzija, masnoća, diabetes itd. Između ostalog pijem redergin, clodil, rosferu, amlesu, glucophage... šaka tableta svaki dan.

Mislim da trenutni napadi nisu isti kao prije, prije mi nije bila muka i nisam imao nagon za povraćanje kao sada, plus mi je padao mrak na oči a sada ne.

Sam sam tražio i da mi se povade hormoni svih žlijezda, čekam te rezultate pa ću opet kod Zelije.

Zašto pišem ovo sve? Pa ni doktori, i pored silne aparature, nisu svemoćni. Možda neko bude imao ideju koja nas usmjeri ka rješenju.
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#30 Re: Vrtoglavica

Post by Perdita_Durango »

U kojem polozaju se javljaju vrtoglavice?
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#31 Re: Vrtoglavica

Post by Brus Lee »

frit_i_frut wrote: 08/03/2020 21:50 moze li neko iskustva sa rederginom kod vrtoglavica? da li djeluje? kad djeluje?

u zamjenu :) nudim iskustva sa ostalim tabletama:
stugeron - mozda poslije par mjeseci
betaserc-nikako.
Ne proizvodi se vise redergin. Mozda, probati sa bilobil forte. Stugeron forte i betaserc nisu alternativa rederginu.
MMM1977
Posts: 4579
Joined: 15/07/2009 12:56

#32 Re: Vrtoglavica

Post by MMM1977 »

Perdita_Durango wrote: 07/05/2020 02:51 U kojem polozaju se javljaju vrtoglavice?
U svakom položaju, jednom me čak opucalo u snu
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#33 Re: Vrtoglavica

Post by Perdita_Durango »

Pitam jer sam uvjerena da je pokretac teme patio od benignog pozicijskog vertiga, za koji nasi doktori skoro ni ne znaju. Vrlo se lako dijagnosticira. Imas li povremeno nekontrolisano "letanje" ociju?

Navedeni poremecaj se pogotovo javlja u lezecem polozaju, pa i u snu dok se okreces sa strane na stranu. Kad se "aktivira" jednom onda svako okretanje glave moze da izazive vrtoglavicu, mucninu, povracanje, i moze da traje u mjesecima a moze da traje i par dana.

Ne mogu sa sigurnoscu tvrditi da je to i kod tebe slucaj, ali predlozila bih da se malo informises o tome. Ne znam da li ima klinika ili doktor u BIH koji bi ti mogao provjeriti da li je mozda i o tome rijec. Meni su "dijagnozu" potvrdili u klinici za ravnotezu u Velikoj Britaniji, koja se bavi vrtoglavicama i slicnim problemima.

Ne predlazem da ista radis na svoju ruku, jer se navedeno pocesto moze vrlo lako iskontrolisati uz odredjene polozaje glave, vjezbi i slicnog ali bez potvrde o tome, ne bi trebalo nista navedeno raditi. Ali mogu ti dati par savjeta, koji su uopceni kad te krene vrtiti, kako da se smiris i barem do neke mjere iskontrolises to.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#34 Re: Vrtoglavica

Post by starii »

MMM1977 wrote: 07/05/2020 00:26 Mene u zadnjih par mjeseci ubise vrtoglavice, znalo se desavati i ranije par puta godisnje, bilo je i drugačije nego sada, ali je sada bas ucestalo, makar jednom sedmicno. Kada se desi taj "napad" glave ne mogu podići, muka mi je i imam nagon za povraćanje. Epizode znaju trajati i preko sat vremena.

Već mjesecima idem kod Tawila, uradio sam MRI koji je pokazao mnoštvo mini moždanih udara, suženje vratnih arterija, hipertenzija, masnoća, diabetes itd. Između ostalog pijem redergin, clodil, rosferu, amlesu, glucophage... šaka tableta svaki dan.

Mislim da trenutni napadi nisu isti kao prije, prije mi nije bila muka i nisam imao nagon za povraćanje kao sada, plus mi je padao mrak na oči a sada ne.

Sam sam tražio i da mi se povade hormoni svih žlijezda, čekam te rezultate pa ću opet kod Zelije.

Zašto pišem ovo sve? Pa ni doktori, i pored silne aparature, nisu svemoćni. Možda neko bude imao ideju koja nas usmjeri ka rješenju.
uradi holter ekg i audiovestibulogram u kcus...
MMM1977
Posts: 4579
Joined: 15/07/2009 12:56

#35 Re: Vrtoglavica

Post by MMM1977 »

Mali update... Moje vrtoglavice su sve češće, sada sam na 3-4 komada sedmično, jbt ovo mi postaje kao normalno stanje :-)

Neko napisa da stugeron nije zamjena za redergin a moj neurolog mi upravo njih propisa. Pijem ih, šta ću.

Isto, neko je pisao da trebam raditi audiovestibulogram, čak sam se bio naručio za isti ali me neurolog odgovorio od istog, imao sam veći broj mini moždanih udara a ovaj test se ne preporučuje u tom slučaju.

Razmišljao sam da na svoju ruku krenem piti bilobil kad vidim da se on ne preporučuje u slučaju da se piju lijekovi protiv zgrušavanja krvi, a ja ih pijem.

Nalazi hormona su pokazali nizak nivo zaštitnog holesterola i vitamina b12, pijem nešto i za to ali to ne bi trebalo biti razlogom vrtoglavica.

Prije par dana me toliko opucalo, uz nenormalan znoj, da su mi cipele bile mokre od znoja, o ostaloj odjeći da ne govorim, kao da je neko prosuo kantu vode na mene.

Uglavnom sranje teško, da se ne izrazim drugačije. Vidim da i doktori kod Tawila polako gube ideje. Planirao sam otići do Srbije u Bel medic ali sada ići tamo je ludost zbog korone.

Bojim se da sam u onih 50% kojima se uzrok vrtoglavica nikad ne otkrije a kvalitet života nikakav, svaki dan u iščekivanju nove epizode.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#36 Re: Vrtoglavica

Post by Doda37 »

Sve sam to imao, sve simptome kao VI, cak i gore... mada znam od cega mi se pojavilo, nestrucno dirao uho ( paljenje svijeca)
poceo sam pisati ali sam izbrisao, knjigu ne mogu da pisem :) od 2014 mi se ne desava... lijekovi meni nisu pomogli
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37 Re: Vrtoglavica

Post by mO k3 »

MMM1977 wrote: 14/07/2020 23:25 Mali update... Moje vrtoglavice su sve češće, sada sam na 3-4 komada sedmično, jbt ovo mi postaje kao normalno stanje :-)

Neko napisa da stugeron nije zamjena za redergin a moj neurolog mi upravo njih propisa. Pijem ih, šta ću.

Isto, neko je pisao da trebam raditi audiovestibulogram, čak sam se bio naručio za isti ali me neurolog odgovorio od istog, imao sam veći broj mini moždanih udara a ovaj test se ne preporučuje u tom slučaju.

Razmišljao sam da na svoju ruku krenem piti bilobil kad vidim da se on ne preporučuje u slučaju da se piju lijekovi protiv zgrušavanja krvi, a ja ih pijem.

Nalazi hormona su pokazali nizak nivo zaštitnog holesterola i vitamina b12, pijem nešto i za to ali to ne bi trebalo biti razlogom vrtoglavica.

Prije par dana me toliko opucalo, uz nenormalan znoj, da su mi cipele bile mokre od znoja, o ostaloj odjeći da ne govorim, kao da je neko prosuo kantu vode na mene.

Uglavnom sranje teško, da se ne izrazim drugačije. Vidim da i doktori kod Tawila polako gube ideje. Planirao sam otići do Srbije u Bel medic ali sada ići tamo je ludost zbog korone.

Bojim se da sam u onih 50% kojima se uzrok vrtoglavica nikad ne otkrije a kvalitet života nikakav, svaki dan u iščekivanju nove epizode.
Pokusaj ovo vjezbom


laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#38 Re: Vrtoglavica

Post by laly »

MMM1977 wrote: 14/07/2020 23:25 Mali update... Moje vrtoglavice su sve češće, sada sam na 3-4 komada sedmično, jbt ovo mi postaje kao normalno stanje :-)

Neko napisa da stugeron nije zamjena za redergin a moj neurolog mi upravo njih propisa. Pijem ih, šta ću.

Isto, neko je pisao da trebam raditi audiovestibulogram, čak sam se bio naručio za isti ali me neurolog odgovorio od istog, imao sam veći broj mini moždanih udara a ovaj test se ne preporučuje u tom slučaju.

Razmišljao sam da na svoju ruku krenem piti bilobil kad vidim da se on ne preporučuje u slučaju da se piju lijekovi protiv zgrušavanja krvi, a ja ih pijem.

Nalazi hormona su pokazali nizak nivo zaštitnog holesterola i vitamina b12, pijem nešto i za to ali to ne bi trebalo biti razlogom vrtoglavica.

Prije par dana me toliko opucalo, uz nenormalan znoj, da su mi cipele bile mokre od znoja, o ostaloj odjeći da ne govorim, kao da je neko prosuo kantu vode na mene.

Uglavnom sranje teško, da se ne izrazim drugačije. Vidim da i doktori kod Tawila polako gube ideje. Planirao sam otići do Srbije u Bel medic ali sada ići tamo je ludost zbog korone.

Bojim se da sam u onih 50% kojima se uzrok vrtoglavica nikad ne otkrije a kvalitet života nikakav, svaki dan u iščekivanju nove epizode.
Ja sam isto imala vrtoglavice prije par godina. Samo su se iznenada pojavile. Uspjela sam da rijesim problem vjezbama za vratni dio kicme. Ima na Youtubu video i radila sam svakodnevno po vise puta te vjezbe.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#39 Re: Vrtoglavica

Post by banjaluka078 »

laly wrote: 28/07/2020 01:41 Ja sam isto imala vrtoglavice prije par godina. Samo su se iznenada pojavile. Uspjela sam da rijesim problem vjezbama za vratni dio kicme. Ima na Youtubu video i radila sam svakodnevno po vise puta te vjezbe.
Možeš li, molim te, postaviti linkove za te vježbe, spasićeš me?
laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#40 Re: Vrtoglavica

Post by laly »

banjaluka078 wrote: 29/07/2020 15:24
laly wrote: 28/07/2020 01:41 Ja sam isto imala vrtoglavice prije par godina. Samo su se iznenada pojavile. Uspjela sam da rijesim problem vjezbama za vratni dio kicme. Ima na Youtubu video i radila sam svakodnevno po vise puta te vjezbe.
Možeš li, molim te, postaviti linkove za te vježbe, spasićeš me?
https://youtu.be/YUbnJjtzTAw

Evo te sam vjezbe radila. Ispocetka sa radila 10-ak puta dnevno, pa sam postepeno smanjivala broj vjezbi.
Sada nemam vrtiglavice i povremeno radim ove vjebe, kad se sjetim :)
Da napomenem da sam isla doktoru i nalazi su bili uredu, tako da ne znam koji je bio uzrok vrtoglavica, ali ove vjezbe su meni stvarno pomogle.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#41 Re: Vrtoglavica

Post by banjaluka078 »

Hvala ti puno. Definitivno ću probati.
Ja imam strašnim problema s vratnom kičmom, znam uzrok i više od pola rješenja je u vježbanju. Zato i pokušavam pronaći još neke osim onih naučenih na fizikalnim tretmanima.
Post Reply