Guljenje koze na rukama

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#1 Guljenje koze na rukama

Post by mrza »

Zdravo, Imam problem sa jer mi se koza na rukama tj jagodicama , nenormalno guli, moguce je da je neki vitamin.
Dugo se bvim sportom tj teretanom, i ruke mi tj koza ima dosta kontakta sa zeljezom, pa sam mozda mislio da je to razlog, ali nabavo sam i rukavice ali poblemnije nestajao, i s vremena n vrijeme guljenje prestane ali se opet vrati kroz nekoliko dana, ovo mi se vec desava godinama, i fkt mi vise ide na zivce.
Jel mozda neko zna koji je razlog i sta mogu da uradim povodom toga pozz. :(
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#2 Re: Guljenje koze na rukama

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 12:42, edited 1 time in total.
lelan
Posts: 186
Joined: 13/10/2008 00:24

#3 Re: Guljenje koze na rukama

Post by lelan »

kod mene isto koza puca kod noktiju , ali ne znam razlog
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#4 Re: Guljenje koze na rukama

Post by Troll_Happens »

mrza wrote:Zdravo, Imam problem sa jer mi se koza na rukama tj jagodicama , nenormalno guli, moguce je da je neki vitamin.
Dugo se bvim sportom tj teretanom, i ruke mi tj koza ima dosta kontakta sa zeljezom, pa sam mozda mislio da je to razlog, ali nabavo sam i rukavice ali poblemnije nestajao, i s vremena n vrijeme guljenje prestane ali se opet vrati kroz nekoliko dana, ovo mi se vec desava godinama, i fkt mi vise ide na zivce.
Jel mozda neko zna koji je razlog i sta mogu da uradim povodom toga pozz. :(

ima jedna zena ona je onako starija,,,, istetovirana po rukama svako jutro je vidjam kako maze kremom ruke dok trenira... vjerovatno joj se isto guli koza kao tebi, pitao sam je danas zasto to cini.. rekla mi je zato sto joj se guli ali inace ona ne trenira sa rukavicama nego iskljucivo bez. Tako da znas sta je razlog i mazi sa kremom jedino da vidim koja je krema u pitanju pa da i ti istu pocnes konzumirati. :oops:
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#5 Re: Guljenje koze na rukama

Post by gerberica »

mrza wrote:Zdravo, Imam problem sa jer mi se koza na rukama tj jagodicama , nenormalno guli, moguce je da je neki vitamin.
Dugo se bvim sportom tj teretanom, i ruke mi tj koza ima dosta kontakta sa zeljezom, pa sam mozda mislio da je to razlog, ali nabavo sam i rukavice ali poblemnije nestajao, i s vremena n vrijeme guljenje prestane ali se opet vrati kroz nekoliko dana, ovo mi se vec desava godinama, i fkt mi vise ide na zivce.
Jel mozda neko zna koji je razlog i sta mogu da uradim povodom toga pozz. :(
Probaj kada si kuci oprati ruke,nemoj ih brisati i namazi sodom bikarbonom taj dio.Pusti neka se upije,ponovi nekoliko dana pa se javi.Ako to ne upali naci cemo nesto drugo.Mojoj sestri se tako desavalo i samo ovo joj rijesilo taj problem.Sretno
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#6 Re: Guljenje koze na rukama

Post by mrza »

gerberica wrote:
mrza wrote:Zdravo, Imam problem sa jer mi se koza na rukama tj jagodicama , nenormalno guli, moguce je da je neki vitamin.
Dugo se bvim sportom tj teretanom, i ruke mi tj koza ima dosta kontakta sa zeljezom, pa sam mozda mislio da je to razlog, ali nabavo sam i rukavice ali poblemnije nestajao, i s vremena n vrijeme guljenje prestane ali se opet vrati kroz nekoliko dana, ovo mi se vec desava godinama, i fkt mi vise ide na zivce.
Jel mozda neko zna koji je razlog i sta mogu da uradim povodom toga pozz. :(
Probaj kada si kuci oprati ruke,nemoj ih brisati i namazi sodom bikarbonom taj dio.Pusti neka se upije,ponovi nekoliko dana pa se javi.Ako to ne upali naci cemo nesto drugo.Mojoj sestri se tako desavalo i samo ovo joj rijesilo taj problem.Sretno
e hvala ti bas cu sad da probam, mozda upali. pozz
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#7 Re: Guljenje koze na rukama

Post by mrza »

Jedan001 wrote:
mrza wrote:Zdravo, Imam problem sa jer mi se koza na rukama tj jagodicama , nenormalno guli, moguce je da je neki vitamin.
Dugo se bvim sportom tj teretanom, i ruke mi tj koza ima dosta kontakta sa zeljezom, pa sam mozda mislio da je to razlog, ali nabavo sam i rukavice ali poblemnije nestajao, i s vremena n vrijeme guljenje prestane ali se opet vrati kroz nekoliko dana, ovo mi se vec desava godinama, i fkt mi vise ide na zivce.
Jel mozda neko zna koji je razlog i sta mogu da uradim povodom toga pozz. :(

ima jedna zena ona je onako starija,,,, istetovirana po rukama svako jutro je vidjam kako maze kremom ruke dok trenira... vjerovatno joj se isto guli koza kao tebi, pitao sam je danas zasto to cini.. rekla mi je zato sto joj se guli ali inace ona ne trenira sa rukavicama nego iskljucivo bez. Tako da znas sta je razlog i mazi sa kremom jedino da vidim koja je krema u pitanju pa da i ti istu pocnes konzumirati. :oops:
ajde ako ti nije frka pitaj, jer sa probavao i kreme ali nista mi nisu pomogle, pozzz
sitna.buranija
Posts: 503
Joined: 09/01/2009 00:00

#8 Re: Guljenje koze na rukama

Post by sitna.buranija »

Cekaj, na jagodicama kao vrhovima prstiju ili ovako: Image
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#9 Re: Guljenje koze na rukama

Post by mrza »

sitna.buranija wrote:Cekaj, na jagodicama kao vrhovima prstiju ili ovako: Image
ne ne to su zuljevi na njih sam navikao i nesmetaju mi, meni se guli na jagodicama prstiu.
User avatar
j-lox
Posts: 65
Joined: 08/12/2009 23:38

#10 Re: Guljenje koze na rukama

Post by j-lox »

I meni se to desava 1-2 puta godisnje. Prvo mi koza zadeblja toliko da skoro izgubim osjecaj na jagodicama prstiju i nakon nekih 7 dana ogulim cijelu jagodicu prsta ispod koje bude mlada koza. Sve se vrati u normalu za nekih 10-15 dana, kao da se nista nije desilo, prsti skroz zdravi. Inace idem u teretanu dugi niz godina, i ne koristim nikakve posebne kreme nego obicnu, jer uvijek prodje samo od sebe :wink:
terremoto
Posts: 387
Joined: 03/07/2012 19:28

#11 Re: Guljenje koze na rukama

Post by terremoto »

mrza wrote:
sitna.buranija wrote:Cekaj, na jagodicama kao vrhovima prstiju ili ovako: Image
ne ne to su zuljevi na njih sam navikao i nesmetaju mi, meni se guli na jagodicama prstiu.
Kao sto rece neko ranije soda bikarbona i sirceta staviti u vodu i drzati ruke u toj vodi,poslije namazi bademovim uljem.
User avatar
frameni
Posts: 1890
Joined: 10/05/2012 08:45
Location: Sarajevo

#12 Re: Guljenje koze na rukama

Post by frameni »

Meni se to znalo desavati ali pretezno u periodu proljece-ljeto...Koza na jagodicama je znala pucati do krvi...
Razne pretrage sam uradila ali nista...Na preporuku dermatologa sam pocela koristiti Panthenol kremu...
I kod mene su rezultati bili odlicni...Mozes je kupiti u svakoj apoteci bez recepta...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#13 Re: Guljenje koze na rukama

Post by PipiDugaDevetka »

mrza wrote:Zdravo, Imam problem sa jer mi se koza na rukama tj jagodicama , nenormalno guli, moguce je da je neki vitamin.
Dugo se bvim sportom tj teretanom, i ruke mi tj koza ima dosta kontakta sa zeljezom, pa sam mozda mislio da je to razlog, ali nabavo sam i rukavice ali poblemnije nestajao, i s vremena n vrijeme guljenje prestane ali se opet vrati kroz nekoliko dana, ovo mi se vec desava godinama, i fkt mi vise ide na zivce.
Jel mozda neko zna koji je razlog i sta mogu da uradim povodom toga pozz. :(
Imaš u apoteci na Dobrinji kod pijace apoteku koja besplatno radi analizu minerala (ne znam kako, nikada nisam to uradio, vidio natpis na toj apoteci). Pojma nemam o guljenju kože i medicini, ali eto, da pokušaš potražiti uzrok što jeftinije.
Sretno!
Mrki_ma
Posts: 119
Joined: 09/08/2012 19:19

#14 Re: Guljenje koze na rukama

Post by Mrki_ma »

Posto ides u teretanu uzimas li kakve dodatke?
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#15 Re: Guljenje koze na rukama

Post by mrza »

Mrki_ma wrote:Posto ides u teretanu uzimas li kakve dodatke?
Uzimam naravno, Protein, kreatin i te sitne suplemente, ne uzimam nista strasno kao sto su steroidi.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#16 Re: Guljenje koze na rukama

Post by ganjeta »

Meni se isto tako po nekad guli na jagodicama, ne treniram ništa, fudbala rekreativno igram. Ja sam skont'o zbog čega je meni, kad primjetim to forisram da pijem mlijeko i vjeruj mi da nestane. Nekad se desi da pijem mlijeko slabije, i odma se to pojavi. To je meni pomoglo, pa eto probaj.
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#17 Re: Guljenje koze na rukama

Post by Lacrosse »

Atopicna egzema.
Idi dermatologu ako ne prodje.
Do tad probaj kremu baziranu na petrolujeu, ili bilo koji drugi "moisturizing" kremu, to ce ti zene pomoci najbolje da odaberes, Vaselin moze takodje...
Ako to ne pomogne, probaj hidrokortezonom ili triamcinolonom. Postoji i neosporen eczema balm. Pa vidi u farmaciji sta imaju za egzemu, i to kupi.
To su steroidne kreme, tako da ih ne treba koristiti non-stop jer mogu dovesti do tanjenja koze.
Dakle koristi dok ne prodje, i onda - nemoj aplicirati.
Sto se tice alergije, u sred ljeta na vrh prstiju, sumnjam...
Ali promjeni sve, deterdzen s kojim perse ves, sapun s kojim se kupas, rukavice u kojima treniras, ako su vjestacko vlakno kupi kozne, ako su kozne, kupi latex, pa vidi...
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#18 Re: Guljenje koze na rukama

Post by mrza »

ganjeta wrote:Meni se isto tako po nekad guli na jagodicama, ne treniram ništa, fudbala rekreativno igram. Ja sam skont'o zbog čega je meni, kad primjetim to forisram da pijem mlijeko i vjeruj mi da nestane. Nekad se desi da pijem mlijeko slabije, i odma se to pojavi. To je meni pomoglo, pa eto probaj.
Probacu hvala ;)
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#19 Re: Guljenje koze na rukama

Post by mrza »

Lacrosse wrote:Atopicna egzema.
Idi dermatologu ako ne prodje.
Do tad probaj kremu baziranu na petrolujeu, ili bilo koji drugi "moisturizing" kremu, to ce ti zene pomoci najbolje da odaberes, Vaselin moze takodje...
Ako to ne pomogne, probaj hidrokortezonom ili triamcinolonom. Postoji i neosporen eczema balm. Pa vidi u farmaciji sta imaju za egzemu, i to kupi.
To su steroidne kreme, tako da ih ne treba koristiti non-stop jer mogu dovesti do tanjenja koze.
Dakle koristi dok ne prodje, i onda - nemoj aplicirati.
Sto se tice alergije, u sred ljeta na vrh prstiju, sumnjam...
Ali promjeni sve, deterdzen s kojim perse ves, sapun s kojim se kupas, rukavice u kojima treniras, ako su vjestacko vlakno kupi kozne, ako su kozne, kupi latex, pa vidi...
eh bas cu to da probam, ranije sam koristio kreme tipa nivea... one obicne ali nista, nadam se da ce ovo pomoci pozz
buzzkiller
Posts: 74
Joined: 11/03/2011 00:20

#20 Re: Guljenje koze na rukama

Post by buzzkiller »

Peri rukavice redovno, operi ruke poslije treninga, uzmi neki medicinski sapun ili za bebe i namazi za početak Bepantenom-odlična krema. Sretno
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#21 Re: Guljenje koze na rukama

Post by casanova123 »

pestani malo da trniras.. moguce je da je od znojenja.. posto se aktivno bavim tenisom i drzim reket barem 4-6h dnevno u ruci, meni je jedno vrijeme pocela koza na ruci preko cijelog dlana i prtiju da puca i da se guli

i odem na more za 4 dana ko nov bio.. nikakvih vise problema nemam(nisa uzeo reket vec 15 dana) haha
User avatar
mrza
Posts: 141
Joined: 17/12/2011 01:02

#22 Re: Guljenje koze na rukama

Post by mrza »

casanova123 wrote:pestani malo da trniras.. moguce je da je od znojenja.. posto se aktivno bavim tenisom i drzim reket barem 4-6h dnevno u ruci, meni je jedno vrijeme pocela koza na ruci preko cijelog dlana i prtiju da puca i da se guli

i odem na more za 4 dana ko nov bio.. nikakvih vise problema nemam(nisa uzeo reket vec 15 dana) haha
Brate radije bih da se ogulim cijeli nego da prestanem da treniram XD, nego ako moze ovako uporedo s treningom a ako ne, prezivjecu :P
Post Reply