Svrbi li vas?

Sve o zdravlju...
gerberica

#26 Re: Svrbi li vas?

Post by gerberica » 27/03/2012 10:47

Sad malo ozbiljnije :) .Mislim da je nasa voda losa i puna hlora pa nas svrbi od nje.Meni kada dodje neko ko nije iz Sa obavezno se zali poslije par tusiranja na svrbez.Zato sada ne dam da se tusiraju da mi se ne zale. :lol:

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#27 Re: Svrbi li vas?

Post by plain vanilla » 27/03/2012 10:50

shambho wrote:Isti problem imam. Ledja stomak..to kad krene nikad prestat.. Mazem se nevenovom dva puta dnevno i ne pomaze..
Slomi me..
Svjesna sam i ja da je hemija al' niakko da nadjem nesto sto mi odgovara.. Eventualno mi je maalkice ublazilo tusiranje mlakom vodom (prije sam vrucu koristila..)

Muka, razumijem te :-D ..

Kod mene je to vec godinama..da ne govorim da sam sve geleve izmijenjala..isla i dermatologu sve sto je imala rec je da izbacim omeksivac. Dosla kuci kaze mama ne koristim ja njega odavnao (i mama isti problem sa kozom ima..)
mene najvise potkoljenice svrbe, onda guza i grudi :skoljka:
interesantno je da me noge iznad koljena ne svrbe :-)

i ja sam odlucila izbaciti omeksivac

severin

#28 Re: Svrbi li vas?

Post by severin » 27/03/2012 11:33

vanilijo pustam nokte samo za tebe :lol:

Filter

#29 Re: Svrbi li vas?

Post by Filter » 27/03/2012 11:44

tecni sapun, gelovi za tusiranje, omeksivaci za rublje... out

prestao koristiti doticna g*vna i ne cesem se vise ko` sugav ker.
oni domaci (a la kabas) saFuni, tito i partija

seln

#30 Re: Svrbi li vas?

Post by seln » 27/03/2012 11:49

plain vanilla wrote: ma imam strashno osjetljivu kozhu (bas svijetli ten)
Opis nedovoljan. Za tacne zakljucke potrebna slika cijele figure sa vidljivom kozom. :D

zambaklija

#31 Re: Svrbi li vas?

Post by zambaklija » 27/03/2012 12:52

moguće da je do vode :roll: ,ja sam u švabiji,došli prijatelji malo u EU šoping :D i imali su problema,sve se osuli nekim sitnim čibama i u snu se češali toliko da je prokrvarilo :? :? :?

megacar

#32 Re: Svrbi li vas?

Post by megacar » 27/03/2012 12:56

podsjeti me na staru narodnu:

Oj Milice Vukotina,
svrbi li te pukotina?

:D

muha_sa

#33 Re: Svrbi li vas?

Post by muha_sa » 27/03/2012 14:02

Image

Image

plain vanilla

#34 Re: Svrbi li vas?

Post by plain vanilla » 27/03/2012 15:03

Filter wrote:tecni sapun, gelovi za tusiranje, omeksivaci za rublje... out

prestao koristiti doticna g*vna i ne cesem se vise ko` sugav ker.
oni domaci (a la kabas) saFuni, tito i partija
i ja cu jedno po jedno izbacivati :roll: :roll:

seln wrote:
plain vanilla wrote: ma imam strashno osjetljivu kozhu (bas svijetli ten)
Opis nedovoljan. Za tacne zakljucke potrebna slika cijele figure sa vidljivom kozom. :D
kako poslije ovakve izjave da ozbiljno diskutujemo na politici :oops: :lol:

debela

#35 Re: Svrbi li vas?

Post by debela » 27/03/2012 15:48

isusena ti je koza tj. narusen je hidrolipidni zastitni sloj. izbaci gelove za tusiranje, izbaci sapunjanje cijelog tijela, tusiranje treba biti brzopotezno, a voda mlaka. uzmi ulje za tusiranje od eucerina ili neko drugo emolient sredstvo za pranje, eucerin, avene, a-derma i slicno. uzmi i mazalicu za tijelo koja nadoknadjuje lipide. kad se koza oporavi nastavi je njegovati istim rezimom - izbaci gelove za tusiranje, izbaci sapunjanje cijelog tijela, tusiranje treba biti brzopotezno, a voda mlaka :)

plain vanilla

#36 Re: Svrbi li vas?

Post by plain vanilla » 27/03/2012 16:09

debela wrote:isusena ti je koza tj. narusen je hidrolipidni zastitni sloj. izbaci gelove za tusiranje, izbaci sapunjanje cijelog tijela, tusiranje treba biti brzopotezno, a voda mlaka. uzmi ulje za tusiranje od eucerina ili neko drugo emolient sredstvo za pranje, eucerin, avene, a-derma i slicno. uzmi i mazalicu za tijelo koja nadoknadjuje lipide. kad se koza oporavi nastavi je njegovati istim rezimom - izbaci gelove za tusiranje, izbaci sapunjanje cijelog tijela, tusiranje treba biti brzopotezno, a voda mlaka :)
kako mislis-izbaci sapunjanje cijelog tijela-?
pa kako cu se tusirati ako se ne nasapunjam :mrgreen:
ja i kosu perem dok ne zapjeni kao da je perem detrdzentom za sudje..a tako i tijelo, i kupam se gotovo vrelom vodom..
ajd to znam da ne valja, pokusat cu smanjiti temperaturu, ali ne mogu se samo vodom tusirati

debela

#37 Re: Svrbi li vas?

Post by debela » 27/03/2012 16:23

nisam mislila samo vodom nego da ne trebas uzeti sapun ili gel i natrackati ga na komplet tijelo. nije tebi koza nikad prljava ali mislim stvarno prljava pa da ti treba toliko deterdzenta. stavi kap na spuzvu i prebrisi tijelo ili nasapunjaj samo ona mjesta koja je stvarno prljaju tokom dana, npr. pazusi, a onda rukama ovlas predjes preko ostalog. sto manje deterdzenta manje ce se koza unistavati.

nemoj sad da se cudis sto kazem deterdzent. ne mislim na onaj za sudje :D sve su to deterdzenti sto koristimo samo ljepse upakovani i ljepse namirisani.

shambho

#38 Re: Svrbi li vas?

Post by shambho » 27/03/2012 18:55

plain vanilla wrote:
shambho wrote:Isti problem imam. Ledja stomak..to kad krene nikad prestat.. Mazem se nevenovom dva puta dnevno i ne pomaze..
Slomi me..
Svjesna sam i ja da je hemija al' niakko da nadjem nesto sto mi odgovara.. Eventualno mi je maalkice ublazilo tusiranje mlakom vodom (prije sam vrucu koristila..)

Muka, razumijem te :-D ..

Kod mene je to vec godinama..da ne govorim da sam sve geleve izmijenjala..isla i dermatologu sve sto je imala rec je da izbacim omeksivac. Dosla kuci kaze mama ne koristim ja njega odavnao (i mama isti problem sa kozom ima..)

i ja sam odlucila izbaciti omeksivac
ISTO sve. Ocigledno se puno kupamo :-D .. I meni je nezamislivo ne nasapunjavat se i sl.. Al' sam fakat svjesna da su u onim proizvodima otrovi. Bukvalno. Posebno onaj Sodium Laureuat Sulfat tako nesto :-D ..
Guglala malo o toj suhoj kozi i nadjem na drugom forumu da se zene zale isto ovako i jedna rece da je to od toga. I da ga stavljaju u sve proizvode. Ja maksuz u wc fakat svi ga gelovi imaju. Mislim ne mora znacit nis al' eto zanimljivo mi bilo..

Kupila sam na sajmu onaj neki domaci sapun pa probam njega pa javim.
Mada je moja logika da prije (taamo nekad) ljudi nisu znali za gel za tusiranje.. I sigurno se nisu ovoliko cesali. Jednostavno su se (valjda) cesce kupali obicnom vodom.. Valjda :-D ..

vicious2

#39 Re: Svrbi li vas?

Post by vicious2 » 27/03/2012 21:43

Avene Akerat cuda cini ... oko 35 KM je ...

BJB

#40 Re: Svrbi li vas?

Post by BJB » 27/03/2012 21:56

E bas to sam u subotu kupila iz drugih razloga..Cijeli zivot imam seboreju, i pocela mi se spustati niz vrat..Namazala nekoliko puta i vec osjetim promjenu...
@plain vanilla, i mene su grudi uzasno svrbile al' sam pocela ukljucivati masinu da dvaput ispere..Znaci ona opere, ispere, vratiim i ukljucim ponovo na ispiranje..A grudnjake ionako perem na ruke i ispirem nekolikooo puta.
Debela ima pravo...Koristimo previse gela za tushiranje, osim toga je voda, barem ovdje gdje sam ja, hlorisana preko svih granica..

plain vanilla

#41 Re: Svrbi li vas?

Post by plain vanilla » 27/03/2012 21:58

BJB wrote:E bas to sam u subotu kupila iz drugih razloga..Cijeli zivot imam seboreju, i pocela mi se spustati niz vrat..Namazala nekoliko puta i vec osjetim promjenu...
@plain vanilla, i mene su grudi uzasno svrbile al' sam pocela ukljucivati masinu da dvaput ispere..Znaci ona opere, ispere, vratiim i ukljucim ponovo na ispiranje..A grudnjake ionako perem na ruke i ispirem nekolikooo puta.
Debela ima pravo...Koristimo previse gela za tushiranje, osim toga je voda, barem ovdje gdje sam ja, hlorisana preko svih granica..
danas ja taman da izadjem iz stana, zurim, pocnu me svrbizti grudi :skoljka:
i ja samo u grudnjak naspem mlijeka za tijelo :lol: :lol:
da me je ko vidio :-) :-)
ali stvarno je strashno..perem i ja rucno grudnjake, ali dzabe
bit ce da je do ovih gelova za tusiranje, njih stvarno ne stedim

detroit-mercy

#42 Re: Svrbi li vas?

Post by detroit-mercy » 27/03/2012 22:08

plain vanilla wrote:
leo_ wrote:kako pReverzan naziv. ali stvarno imam problem neki i ja s kozom, pa kliknuh ipak. :D
ja imam neki zanimljiv osip nazad, iznad vrata, koji se aktivira kad se oznojim i tad svrbi praaavo. kontam da mi nije od jastuka anatomskog? vec je 4-5 godina star.
e imala sam ja zanimljiv problem s kozhom i osipom prije desetak godina
svrbila i peckala me ledja, i pojavio se neki sitni osip
i mazala ja to, prala..po danu se malo smiri, ali kad navecer krenem na spavanje, onda bas svrbi i pece..

i skontam ja, svaku noc igrala s drugaricom igrice na PS, i sjedila u fotelji koja je prekrivena jambolijom(ili kako se to zove, onaj dlakavi prekrivac), ja uvijek u tankoj majicici, i to mi iritiralo kozhu
ukinemo prekrivac, nestane osip :-)
Ovo je meni pravo sexi :mrgreen: . Jel te jos svrbi ili ti je proslo :mrgreen: .

detroit-mercy

#43 Re: Svrbi li vas?

Post by detroit-mercy » 27/03/2012 22:10

plain vanilla wrote:
BJB wrote:E bas to sam u subotu kupila iz drugih razloga..Cijeli zivot imam seboreju, i pocela mi se spustati niz vrat..Namazala nekoliko puta i vec osjetim promjenu...
danas ja taman da izadjem iz stana, zurim, pocnu me svrbizti grudi :skoljka:
i ja samo u grudnjak naspem mlijeka za tijelo :lol: :lol:
da me je ko vidio :-) :-)
Mozes li ti uslikati to dje te svrbi pa da ti barem mozemo rec u cemu je problem :mrgreen: .

plain vanilla

#44 Re: Svrbi li vas?

Post by plain vanilla » 27/03/2012 22:23

detroit-mercy wrote: Mozes li ti uslikati to dje te svrbi pa da ti barem mozemo rec u cemu je problem :mrgreen: .
ih, pa da me banuju :lol:

bjez' ba, ovo je ozbiljan problem, a tebi shega :evil: :D

shambho

#45 Re: Svrbi li vas?

Post by shambho » 27/03/2012 22:30

danas ja taman da izadjem iz stana, zurim, pocnu me svrbizti grudi
i ja samo u grudnjak naspem mlijeka za tijelo
da me je ko vidio
:lol: :lol: :lol:

Razumijem te :-D .. Meni je malo lakse d anisam jedina.. Bas mi je postalo problem..

A lijena sam da pogledam te neke proizvode da malo regenerisem kozu.. Potrazim tu kremu..

detroit-mercy

#46 Re: Svrbi li vas?

Post by detroit-mercy » 27/03/2012 22:39

plain vanilla wrote:
detroit-mercy wrote: Mozes li ti uslikati to dje te svrbi pa da ti barem mozemo rec u cemu je problem :mrgreen: .
ih, pa da me banuju :lol:

bjez' ba, ovo je ozbiljan problem, a tebi shega :evil: :D
Kakva shega, ovo je bolje nego na ljubav und sex :mrgreen: . Tamo postalo pravo monotono :skoljka: .

detroit-mercy

#47 Re: Svrbi li vas?

Post by detroit-mercy » 27/03/2012 22:41

shambho wrote:
danas ja taman da izadjem iz stana, zurim, pocnu me svrbizti grudi
i ja samo u grudnjak naspem mlijeka za tijelo
da me je ko vidio
:lol: :lol: :lol:

Razumijem te :-D .. Meni je malo lakse d anisam jedina.. Bas mi je postalo problem..

A lijena sam da pogledam te neke proizvode da malo regenerisem kozu.. Potrazim tu kremu..
Pa zato i kazem uslikajte :mrgreen: da usporedimo da vidimo je li o istom problemu rijec :mrgreen: .

plain vanilla

#48 Re: Svrbi li vas?

Post by plain vanilla » 27/03/2012 22:42

@detroit, da si citao bitno, skontao bi da nema promjena na kozhi, dakle nemamo sta uslikati :lol:

jedino da snimimo kako se kupamo, pa poslije ceskamo :lol: :lol:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#49 Re: Svrbi li vas?

Post by PipiDugaDevetka » 28/03/2012 09:33

Menščini da svrbež i kroz usta dolazi??? Bogami i na pluća???

vicious2

#50 Re: Svrbi li vas?

Post by vicious2 » 28/03/2012 11:07

jedan od razloga, pored suhoce, zasto koza moze svrbjeti je ili sirenje ili skupljanje koze. kod promjena tezine, na vise ili nize koza se steze ili siri ...

Post Reply