Anksioznost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#1551 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Benjo34 »

no_sikiriki wrote: 28/10/2022 13:22
Benjo34 wrote: 28/10/2022 13:14 I tako nakon pokusaja ostavljanja citrama ( ne znam zasto mi je to trebalo) dobio sam ga ponovo natrag

Pola tablete ( 5mg) plus Misar po potrebi.

Danas je drugi fan terapije, osjecam se uzasto times no, sa zelucanim poteskocama( nekom nervozom u zelucu) I otkucajina srca do 90..
Polako, uzmi Xanax kad je baš loše i preguraćeš taj ružni period.
5 mg stvarno nije velika doza, ne bih se brinula što trebaš opet piti, ako ti pomaže pij i dalje i jednog dana možeš opet probati ukinuti, ali jako jako sporo.
Hvala na podrsci, meni je 5 mg odgovaralo odlicno, samo sad slijedi tih 10 dana patnje, ne znam iskreno zasto sam I pokusavao skinuti se, valjda sam se previse zavarao da mi ne treba vise ta polovina
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1552 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

Benjo34 wrote: 28/10/2022 13:24
no_sikiriki wrote: 28/10/2022 13:22

Polako, uzmi Xanax kad je baš loše i preguraćeš taj ružni period.
5 mg stvarno nije velika doza, ne bih se brinula što trebaš opet piti, ako ti pomaže pij i dalje i jednog dana možeš opet probati ukinuti, ali jako jako sporo.
Hvala na podrsci, meni je 5 mg odgovaralo odlicno, samo sad slijedi tih 10 dana patnje, ne znam iskreno zasto sam I pokusavao skinuti se, valjda sam se previse zavarao da mi ne treba vise ta polovina
Pa nisi ništa pogriješio, nikome nije namjera da to zauvijek pije, ali očito ti se tijelo naviklo i možda je išlo prebrzo, to izgleda u takvim slučajevima treba ići baš baš postepeno.
Ali nije to sad važno, bolje je sad da se na patiš uzimati malo Xanax, dok se situacija ne smiri. Sretno i javi nam kad budeš opet "svoj". :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1553 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

@no_sikiriki +1, @Benjo Image
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#1554 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

@Sanjarko @no_sikiriki

Hvala vam raja na podrsci od srca!

Te neke zelucane tegobe, neka nervoza, najgore Bgm, pogotovo jer milion misli luta kroz glavu sta bi moglo biti haha
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1555 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

Benjo34 wrote: 28/10/2022 13:44 @Sanjarko @no_sikiriki

Hvala vam raja na podrsci od srca!

Te neke zelucane tegobe, neka nervoza, najgore Bgm, pogotovo jer milion misli luta kroz glavu sta bi moglo biti haha
Nema na čemu, lakše je uvijek kad znaš da nisi sam i da neće taj ružni period trajati dugo.
A svi ti simptomi su (i) od samog Citrama, sad se tijelu valja opet navići na to.
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#1556 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

no_sikiriki wrote: 28/10/2022 13:53
Benjo34 wrote: 28/10/2022 13:44 @Sanjarko @no_sikiriki

Hvala vam raja na podrsci od srca!

Te neke zelucane tegobe, neka nervoza, najgore Bgm, pogotovo jer milion misli luta kroz glavu sta bi moglo biti haha
Nema na čemu, lakše je uvijek kad znaš da nisi sam i da neće taj ružni period trajati dugo.
A svi ti simptomi su (i) od samog Citrama, sad se tijelu valja opet navići na to.
Prvi put sam prije par godina, sve moguce nalaze radio, od ultrazvuka abdomena, srca pa dalje. Ponovo sam bio u tom iskusenju ali ipak, istrajat cu bez toga ovih 10ak dana haha
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#1557 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

10 dana terapije, djelomicno bolje, ali tu su jos uvijek bolovi u zelucu, donji dio leđa ( djelomicmo ovo pripisujem sjedenju plus prehlada), generalno jos uvijek nema nekog pretjeranog napretka, doduse prijatnije mi je izaci vani nego prije 10 dana
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1558 Re: Anksioznost

Post by Dinostula »

no_sikiriki wrote: 28/10/2022 13:53
Benjo34 wrote: 28/10/2022 13:44 @Sanjarko @no_sikiriki

Hvala vam raja na podrsci od srca!

Te neke zelucane tegobe, neka nervoza, najgore Bgm, pogotovo jer milion misli luta kroz glavu sta bi moglo biti haha
Nema na čemu, lakše je uvijek kad znaš da nisi sam i da neće taj ružni period trajati dugo.
A svi ti simptomi su (i) od samog Citrama, sad se tijelu valja opet navići na to.
Citram je koliko znam lijek za depresiju i to se pije do smrti nema tu malo pijes malo ne pijes.Trajni lijek za depresiju ne postoji.Tacnije nemoguce je izljeciti.
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1559 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

Dinostula wrote: 07/11/2022 19:36
no_sikiriki wrote: 28/10/2022 13:53

Nema na čemu, lakše je uvijek kad znaš da nisi sam i da neće taj ružni period trajati dugo.
A svi ti simptomi su (i) od samog Citrama, sad se tijelu valja opet navići na to.
Citram je koliko znam lijek za depresiju i to se pije do smrti nema tu malo pijes malo ne pijes.Trajni lijek za depresiju ne postoji.Tacnije nemoguce je izljeciti.
Mislila sam da si ti ekspert za ginekologiju? Nije valjda da si i psihijatriju specijalizirao u međuvremenu? :sax:
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1560 Re: Anksioznost

Post by Dinostula »

no_sikiriki wrote: 07/11/2022 20:09
Dinostula wrote: 07/11/2022 19:36

Citram je koliko znam lijek za depresiju i to se pije do smrti nema tu malo pijes malo ne pijes.Trajni lijek za depresiju ne postoji.Tacnije nemoguce je izljeciti.
Mislila sam da si ti ekspert za ginekologiju? Nije valjda da si i psihijatriju specijalizirao u međuvremenu? :sax:
Hajmo samo reci da sam upoznat sa dosta lijekova kao sto su ariprizol,citram ili Q pin i da znam sta je depresija bolje nego bilo koji psihijatar.
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1561 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

Dinostula wrote: 07/11/2022 20:37
no_sikiriki wrote: 07/11/2022 20:09

Mislila sam da si ti ekspert za ginekologiju? Nije valjda da si i psihijatriju specijalizirao u međuvremenu? :sax:
Hajmo samo reci da sam upoznat sa dosta lijekova kao sto su ariprizol,citram ili Q pin i da znam sta je depresija bolje nego bilo koji psihijatar.
A koji je naslov ove teme?
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#1562 Re: Anksioznost

Post by shape of despair »

Ovi lijekovi su dozivotno,jeb ga. Ja sam na fluksetinu, i prekinuo sam terapiju namjerno prije nekih mjesec.
Prvih 10 dana ekstra, sljedecih 10 normalan, zadnjih 10 zivcan,ljut, uzasan. Sad zadnja dva-tri dana vidim opet pomalo depra hvata.
Poslije dugogodisnjek lijecenja antidepresivima, ukratko: djeluju, uspore vas,uspore misli i tijelo, ne zwmarate se sitnicama, ponasate se normalno i sl.
Nuspojave: cesto- debljanje, pospanost, osamucenost, vrtoglavica, nesanica.......
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1563 Re: Anksioznost

Post by Dinostula »

no_sikiriki wrote: 07/11/2022 20:39
Dinostula wrote: 07/11/2022 20:37

Hajmo samo reci da sam upoznat sa dosta lijekova kao sto su ariprizol,citram ili Q pin i da znam sta je depresija bolje nego bilo koji psihijatar.
A koji je naslov ove teme?
Kakve veze ima koja je tema ako pije citram moze znaciti da ima i depresiju te bolesti ne idu uvijek same.Samo kazem fino covjeku da se ne igra sa tim stvarima i neka ne prestaje piti lijekove tog tipa bez psihijatra.Procitao sam post gdje je rekao da je prestao to piti i da mu se stanje pogorsalo.
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1564 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

Benjo34 wrote: 07/11/2022 16:28 10 dana terapije, djelomicno bolje, ali tu su jos uvijek bolovi u zelucu, donji dio leđa ( djelomicmo ovo pripisujem sjedenju plus prehlada), generalno jos uvijek nema nekog pretjeranog napretka, doduse prijatnije mi je izaci vani nego prije 10 dana
Nisam ti htjela "prisjedati na muke" ranije, ali pretpostavila sam da će trebati više od 10 dana da ti se stvari vrate u normalu. Samo strpljenja, biće bolje uskoro, nemoj sebi davati "rokove", jer to samo stvara pritisak i pogoršava situaciju.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#1565 Re: Anksioznost

Post by crveni_makovi »

Ja imam iskustvo samo sa anksioznošću i jedno vrijeme sam olako vjerovala da je i sa depresijom slično - mislila sam da se to isto može savladati vremenom i strpljenjem. Sad se ne bi nikome usudila dati savjet i neko hipi ohrabrenje kakva sam bila sklona davati ranije. Nisam ranije kontala da je i depresija često nasljedna i nije me ni zanimalo dok je nisam vidjela u tri generacije u istoj porodici. Ljudi su mi prosto išli na živce kad ih ničim ne možeš podstaći, razveseliti, obradovati. Htjela sam često pomoći ali sam shvatila da često mogu napraviti više štete nego koristi. Baš mrzim tu depresiju.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1566 Re: Anksioznost

Post by Dinostula »

shape of despair wrote: 07/11/2022 20:46 Ovi lijekovi su dozivotno,jeb ga. Ja sam na fluksetinu, i prekinuo sam terapiju namjerno prije nekih mjesec.
Prvih 10 dana ekstra, sljedecih 10 normalan, zadnjih 10 zivcan,ljut, uzasan. Sad zadnja dva-tri dana vidim opet pomalo depra hvata.
Poslije dugogodisnjek lijecenja antidepresivima, ukratko: djeluju, uspore vas,uspore misli i tijelo, ne zwmarate se sitnicama, ponasate se normalno i sl.
Nuspojave: cesto- debljanje, pospanost, osamucenost, vrtoglavica, nesanica.......
Meni su rekli da debljanje nema veze sa lijekovima nego ljudi jednostavno postanu lijeni radi drugih navedenih nuspojava pa je to uzrok debljanja.Jedes ne kreces se puno se spava i to je to.Lijekovi sami od sebe ne bi trebali da debljaju tako sam i ja mislio do neki dan.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1567 Re: Anksioznost

Post by Dinostula »

crveni_makovi wrote: 07/11/2022 21:09 Ja imam iskustvo samo sa anksioznošću i jedno vrijeme sam olako vjerovala da je i sa depresijom slično - mislila sam da se to isto može savladati vremenom i strpljenjem. Sad se ne bi nikome usudila dati savjet i neko hipi ohrabrenje kakva sam bila sklona davati ranije. Nisam ranije kontala da je i depresija često nasljedna i nije me ni zanimalo dok je nisam vidjela u tri generacije u istoj porodici. Ljudi su mi prosto išli na živce kad ih ničim ne možeš podstaći, razveseliti, obradovati. Htjela sam često pomoći ali sam shvatila da često mogu napraviti više štete nego koristi. Baš mrzim tu depresiju.
Meni psihijatar rekao da depresija nije nasljedna mada ja u tu pricu ne vjerujem.100% sam siguran i mogu potvrditi da depresija jeste nasljedna bolest pa neka prica ko sta hoce.
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#1568 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

shape of despair wrote: 07/11/2022 20:46 Ovi lijekovi su dozivotno,jeb ga. Ja sam na fluksetinu, i prekinuo sam terapiju namjerno prije nekih mjesec.
Prvih 10 dana ekstra, sljedecih 10 normalan, zadnjih 10 zivcan,ljut, uzasan. Sad zadnja dva-tri dana vidim opet pomalo depra hvata.
Poslije dugogodisnjek lijecenja antidepresivima, ukratko: djeluju, uspore vas,uspore misli i tijelo, ne zwmarate se sitnicama, ponasate se normalno i sl.
Nuspojave: cesto- debljanje, pospanost, osamucenost, vrtoglavica, nesanica.......
Također, prije vise od.mjesec ostavio, evo sad 10 dana, opet pijem, sve se vratilo..

Od nuspojava, samo debljanje imao za sad
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#1569 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

no_sikiriki wrote: 07/11/2022 20:56
Benjo34 wrote: 07/11/2022 16:28 10 dana terapije, djelomicno bolje, ali tu su jos uvijek bolovi u zelucu, donji dio leđa ( djelomicmo ovo pripisujem sjedenju plus prehlada), generalno jos uvijek nema nekog pretjeranog napretka, doduse prijatnije mi je izaci vani nego prije 10 dana
Nisam ti htjela "prisjedati na muke" ranije, ali pretpostavila sam da će trebati više od 10 dana da ti se stvari vrate u normalu. Samo strpljenja, biće bolje uskoro, nemoj sebi davati "rokove", jer to samo stvara pritisak i pogoršava situaciju.
Danas mi je bio bas tezak Dan, sve zivo boli, ziga, milion bolesti imas, a nista konkretno ne boli, prije mi je trebalo oko 15ak do 20 dana, nadam se da ce I sad, pokusavam da ne uzimam misar dok bas bas ne zagusti haha vjezbam kontrolisanje
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1570 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

Benjo34 wrote: 07/11/2022 21:19 Danas mi je bio bas tezak Dan, sve zivo boli, ziga, milion bolesti imas, a nista konkretno ne boli, prije mi je trebalo oko 15ak do 20 dana, nadam se da ce I sad, pokusavam da ne uzimam misar dok bas bas ne zagusti haha vjezbam kontrolisanje
Haha, meni je isto danas bio odvratan dan, ne baš na način kao kod tebe, nego što sam cijeli dan u stresu i fight or flight modu. I baš sam htjela uzeti Xanax i sad mi žao što nisam, jer mi je baš mučan bio dan. Uvijek se tako pitam je li bolje uzeti ili ne uzeti, mislim da je ipak bolje uzeti, sve dok nije prečesto.
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#1571 Re: Anksioznost

Post by shape of despair »

Dinostula wrote: 07/11/2022 21:12
shape of despair wrote: 07/11/2022 20:46 Ovi lijekovi su dozivotno,jeb ga. Ja sam na fluksetinu, i prekinuo sam terapiju namjerno prije nekih mjesec.
Prvih 10 dana ekstra, sljedecih 10 normalan, zadnjih 10 zivcan,ljut, uzasan. Sad zadnja dva-tri dana vidim opet pomalo depra hvata.
Poslije dugogodisnjek lijecenja antidepresivima, ukratko: djeluju, uspore vas,uspore misli i tijelo, ne zwmarate se sitnicama, ponasate se normalno i sl.
Nuspojave: cesto- debljanje, pospanost, osamucenost, vrtoglavica, nesanica.......
Meni su rekli da debljanje nema veze sa lijekovima nego ljudi jednostavno postanu lijeni radi drugih navedenih nuspojava pa je to uzrok debljanja.Jedes ne kreces se puno se spava i to je to.Lijekovi sami od sebe ne bi trebali da debljaju tako sam i ja mislio do neki dan.
ima i ovoga ne sporim,ali je jedna velika laz. Ja sam na seroxatu svaki dan bio sve deblji i deblji. od kostura sam postao bas debeo a nikad nisam bio.
seroxat je najbolji ali najvise deblja. Na zoloftu sam recimo smrsao 20kg, jesam li manje jeo,nisam sigurno,mozda za 2-3kg manje,za 20kg ne.
na seroxatu tacno osjetim usporavanje cijelog tijela i debljanje.cudno zvuci ali sam osjetio kako se svaki dan pušem i pušem
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#1572 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

no_sikiriki wrote: 07/11/2022 21:23
Benjo34 wrote: 07/11/2022 21:19 Danas mi je bio bas tezak Dan, sve zivo boli, ziga, milion bolesti imas, a nista konkretno ne boli, prije mi je trebalo oko 15ak do 20 dana, nadam se da ce I sad, pokusavam da ne uzimam misar dok bas bas ne zagusti haha vjezbam kontrolisanje
Haha, meni je isto danas bio odvratan dan, ne baš na način kao kod tebe, nego što sam cijeli dan u stresu i fight or flight modu. I baš sam htjela uzeti Xanax i sad mi žao što nisam, jer mi je baš mučan bio dan. Uvijek se tako pitam je li bolje uzeti ili ne uzeti, mislim da je ipak bolje uzeti, sve dok nije prečesto.
Ma ja sam otkako sam poceo ponovo sa terapijom popio 2 misara, pokusavam da ne pijem jer znam da jednostavno ova faza mora proci, ali sto ti kazes, mozda je nekad tacno bolje
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1573 Re: Anksioznost

Post by Dinostula »

shape of despair wrote: 07/11/2022 22:31
Dinostula wrote: 07/11/2022 21:12

Meni su rekli da debljanje nema veze sa lijekovima nego ljudi jednostavno postanu lijeni radi drugih navedenih nuspojava pa je to uzrok debljanja.Jedes ne kreces se puno se spava i to je to.Lijekovi sami od sebe ne bi trebali da debljaju tako sam i ja mislio do neki dan.
ima i ovoga ne sporim,ali je jedna velika laz. Ja sam na seroxatu svaki dan bio sve deblji i deblji. od kostura sam postao bas debeo a nikad nisam bio.
seroxat je najbolji ali najvise deblja. Na zoloftu sam recimo smrsao 20kg, jesam li manje jeo,nisam sigurno,mozda za 2-3kg manje,za 20kg ne.
na seroxatu tacno osjetim usporavanje cijelog tijela i debljanje.cudno zvuci ali sam osjetio kako se svaki dan pušem i pušem
Vjerujem ti prije ce biti da ova doktorica nema pojma meni kad je rekla da depresija nije nasljedna poslije toga sam pola sto je rekla bacio niz vodu.Sta da ocekuje covjek od doktora iz doma zdravlja. :roll:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1574 Re: Anksioznost

Post by soha96 »

Poslije ovih najtezih oblika raka, ove mentalne bolesti su najgore na svijetu. Kakve stvari covjek umisli to nije normalno :lol:

Treba probati neku alternativnu medicinu. :mrgreen:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1575 Re: anksioznostttttttttttt

Post by soha96 »

crveni_makovi wrote: 07/10/2022 10:27
soha96 wrote: 03/10/2022 20:34
Ne daj se druze, bice bolje s vremenom.

Generalno moramo shvatiti da je borba sa ovim do kraja zivota. Ja sam se pomirio. Nekad bolje, nekad gore ali kad jednom "fasujes", to ti je to. I kad budes bolje, desice se neki zivotni problemi koji su nezaobilazan faktor i ide radikalno pogorsanje i tako u krug.
Moja anksioznost se desavala dok sam bila mlada i neiskusna za mnoge zivotne probleme i situacije. Bila sam pretjerano odgovorna i uvijek zabrinuta za sve. Epizode anksioznosti su bile strasne. Predugi periodi nesanice i strah da se zaspi jer su budjenja u panici bila prestrasna.

Otkako mi se desio stvarni zivot i stvarno bitni i nerjesivi zivotni problemi tipa smrtnih oboljenja najblizih nemam nikakve napade straha. Sasvim sam sigurna da je anksioznost iza mene i da to nije nesto sto sam kako ti tvrdis jednom fasovala i da je to to. Mislim da to ni kod koga ne mora biti neko trajno zivotno stanje i izazov.
Kako da ubrzam mladost i neiskustvo haha

Post Reply