Anksioznost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
no_sikiriki
Posts: 17117
Joined: 11/12/2012 13:21

#1601 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

The BEN10 wrote: 27/11/2022 23:07 Tako je, velika je stvar znati da NISI SAM/A.
Jest da je teško biti u krizi, ali znaj da ćeš izaći jači/a iz nje. Najbitnije je znati šta ti se dešava - to je već samo po sebi ogromna stvar.
Bit će sve u redu, ako Bog da. 😊
Da, kad se probudiš sa mučninom, znaš da nemaš stomačni virus, nego da ti je naletila stara jaranica zvana anxy. :mrgreen:
Hvala na podršci! :)
Benjo34
Posts: 1989
Joined: 21/01/2018 00:49

#1602 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

Cuvaj se, probaj sa misarom ili xanaxom par dana, zeznuto je bas.

Koliko God covjek znao da je sve u glavi, opet je tesko iskljucit, naci taj prekidac sa kojim se rijesava anksioznosti. Meni je ovaj put citramu malo duze trebalo, vjerovatno jer sam ja kroz to isao bez dodatnih tableta tipa misar za razliku od prvog puta ali par dana se primjeti razlika..

Ne bih da pametujem ali da mozda probas, 6 sedmica izgurati na jednom od AD ponovo, vjerujem da na novom poslu, zadnje sto ti treba je I borba sa samim sobom..
quick_nick
Posts: 145
Joined: 30/12/2011 10:05

#1603 Re: Anksioznost

Post by quick_nick »

Pozdrav jel se ikome dogodilo da ima bolove u tijelu od posljedica depresije i anksioznosti i depresije a kasnije i citrama, mene sve boli svaki put na razlicitim mjestima etc.(ramena,ruke,leđa,prsti,noge,tabani) i nesanica mi se nije popravila sa citramom nego naprotiv jos je veca?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1604 Re: Anksioznost

Post by soha96 »

Je li normalno da nakon 2 mjeseca seroxata anskioznost skoro u potpunosti ne stane ali emocije ne postoje. Nista na svijetu ne osjecam plus 90% dana sam preumoran. Ne znam vise sta da radim, ovo je bas ruzno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23231
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1605 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

soha96 wrote: 09/12/2022 13:43 Je li normalno da nakon 2 mjeseca seroxata anskioznost skoro u potpunosti ne stane ali emocije ne postoje. Nista na svijetu ne osjecam plus 90% dana sam preumoran. Ne znam vise sta da radim, ovo je bas ruzno.
Nije ti mozda ta terapija dobra. Meni ovo sta daju za sch sad pase i pasalo mi je i prije. Ludio na nekim terapijama, cak zavrsio jednom zbog jedne u bolnici na psihijitriji. Treba se potrefiti terapija.

Vidi da je promjenis mozda ako je to ikako moguce.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23231
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1606 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

quick_nick wrote: 08/12/2022 13:39 Pozdrav jel se ikome dogodilo da ima bolove u tijelu od posljedica depresije i anksioznosti i depresije a kasnije i citrama, mene sve boli svaki put na razlicitim mjestima etc.(ramena,ruke,leđa,prsti,noge,tabani) i nesanica mi se nije popravila sa citramom nego naprotiv jos je veca?
Mijenjaj terapiju. Vidis da nedjeluje nego jos kontraproduktivna je.
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#1607 Re: Anksioznost

Post by iz zadnje klupe »

Jel iko upao od vas u tako duboku crnu rupu, tako beznadežno mentalno stanje koje uzrokuje tako oštar mentalni bol, da vam se sve oko vas besmisleno i smiješno, sami životi, apsolutno svačiji život, ovo koprcanje i uzaludno budalasanje koji neki zovu život, ja ne vidim koja tableta me može vratiti na stanje kako sam gledao na život 6 mjeseci ranije, jer i ako neki antidepresiv i digne nivo serotonina, i ako ovo mentalno i fizički preživim, ne vjerujem da ću uspjeti potisnuti sjećanje kako sada gledam na život kao takav uopšte
User avatar
medvjed23
Posts: 26806
Joined: 16/07/2010 13:49

#1608 Re: Anksioznost

Post by medvjed23 »

Nećeš to nikad zaboraviti, čak ni potisnuti. Oblikovaće te i vječno će ostati dio tebe. Al biće tu i onaj drugi dio u kojem ima prostora za smisao, mir, pa čak i za sreću. Mislim da svako, prije svega sebi, a onda i bliskim osobama duguje pokušaj da taj dio ličnosti razvije.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#1609 Re: Anksioznost

Post by crveni_makovi »

Ja želim da vjerujem da za veći broj ljudi koji su došli u takva stanja postoji takva mogućnost i nada da nađu snagu i stvore neki svoj smisao.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#1610 Re: Anksioznost

Post by PaulTracy »

iz zadnje klupe wrote: 09/12/2022 14:12 Jel iko upao od vas u tako duboku crnu rupu, tako beznadežno mentalno stanje koje uzrokuje tako oštar mentalni bol, da vam se sve oko vas besmisleno i smiješno, sami životi, apsolutno svačiji život, ovo koprcanje i uzaludno budalasanje koji neki zovu život, ja ne vidim koja tableta me može vratiti na stanje kako sam gledao na život 6 mjeseci ranije, jer i ako neki antidepresiv i digne nivo serotonina, i ako ovo mentalno i fizički preživim, ne vjerujem da ću uspjeti potisnuti sjećanje kako sada gledam na život kao takav uopšte
Odes kod neuropsihijatra, neka ti propiše flusetin i klonazepam. Onda odeš kod kardiologa, provjeriš u kakvom ti je stanju srce. Ako je sve OK učlaniš se u teretanu i sedmično nekoliko puta na traku, trčiš 10tak kilometara.
Kombinacija tih lijekova i ekstremnih fizičkih napora će za 6 mjeseci da istjera bubice iz glave otkloni iracionalne misli, bit ćeš psihički i fizički drugi čovjek 🙂
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1611 Re: Anksioznost

Post by soha96 »

iz zadnje klupe wrote: 09/12/2022 14:12 Jel iko upao od vas u tako duboku crnu rupu, tako beznadežno mentalno stanje koje uzrokuje tako oštar mentalni bol, da vam se sve oko vas besmisleno i smiješno, sami životi, apsolutno svačiji život, ovo koprcanje i uzaludno budalasanje koji neki zovu život, ja ne vidim koja tableta me može vratiti na stanje kako sam gledao na život 6 mjeseci ranije, jer i ako neki antidepresiv i digne nivo serotonina, i ako ovo mentalno i fizički preživim, ne vjerujem da ću uspjeti potisnuti sjećanje kako sada gledam na život kao takav uopšte
Pusti ovog medvjeda ispod sto pise, itekako ces ti to pobijediti. Smisao zivota i jeste da uzivamo dok smo tu, da prozivimo sto vise lijepih stvari pa sta bude poslije zivota nek bude, ako ista i bude. Sta i ako ne bude? Zivis isto kao i ostaluh 8 milijardi ljudi, volis i postojis sto bi rekao gospodin Graso. :D

Nemoj samo da citas ove negativne komentare po netu od ljudi koji se jos nisu izvukli iz sranja. Zapamti da 99% komentara su od ljudi kojima je lose i koji se nisu oporavili ali to ne znaci da se vecina ne oporavi, vec ljudi koji iz svih ovih sranja izadju jaci, nece uopste da razmisljaju o tome i ne pisu na tu temu nikad vise. Zato je puno vise negativnih komentara online oko mentalnog zdravlja. I ja ovdje i na reddit udjem samo kad mi se pogorsa stanje, a kad sam dobar boli me qrc i necu da citam o tome.

Kljucna a u isto vrijeme i najgora stvar je sto sve to prolazi iz naseg ugla gledanja nenormalno sporo. Ali uz pravi pristup i strpljenje zivjet ces nikad bolji zivot kad sve to prodje jednoga dana.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1612 Re: Anksioznost

Post by soha96 »

I da dodam, nisi sam. Mnogi ljudi ne pricaju o tome cak i sa najblizim osobama. Ja sam otkrio nenormalan i sokantan broj ljudi koje znam a koji pate od palete ovih sranja u zadnje vrijeme kako sam se i sam otvorio. Ovo je neka pandemija izgleda haha, ali izgurat ce se.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23231
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1613 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

Ma moze se izvuci, nije sch, a i sch nije bas takva kako se misli. Ja normalno vecinu vremena funkcionisem. Kad me ljudi vide kazu pa neizgleda on kao da ima sch. Sad mi sch stagnira, mozda je i u blagoj remisiji. Samo taj period da potraje sto duze. Da nemam relapsa.

Relaps nam je ubitacan. Odmah se dobije ispad, pa mi s sch zavrsimo na psihijatriji.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#1614 Re: Anksioznost

Post by shape of despair »

Ljudi džaba krečite, pravac psihijatru. Život vam prođe u mentalnim bolestima. Kad se nakupi godina i kad se osvrneš i skontaš šta si sve mogao i želio al ti mozak nije dao a ti se još sa tim zajebavao a rješenje bilo pod nosom, kajat ćete se. Dok drugi žive vi sami sebe jebete u zdrav mozak.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23231
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1615 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

shape of despair wrote: 09/12/2022 17:02 Ljudi džaba krečite, pravac psihijatru. Život vam prođe u mentalnim bolestima. Kad se nakupi godina i kad se osvrneš i skontaš šta si sve mogao i želio al ti mozak nije dao a ti se još sa tim zajebavao a rješenje bilo pod nosom, kajat ćete se. Dok drugi žive vi sami sebe jebete u zdrav mozak.
Nemam neko iskustvo s vecinom psihijatara iz JU. Vecinom samo daju terapiju i to je to.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#1616 Re: Anksioznost

Post by shape of despair »

Ja pa? idi onda psihologu. Sta ce nego dati terapiju
User avatar
Sanjarko
Posts: 23231
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1617 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

shape of despair wrote: 09/12/2022 17:07 Ja pa? idi onda psihologu. Sta ce nego dati terapiju
Para treba, a sirotinja sam. S psiholozima iz JU, nemam nikakvo iskustvo. Psihijatri su trebali da me salju psihologu ili psihoterapeutu na psihoterapiju. Ali nisu, nikad. Nisu ni na prava za primanje upucivali, sta, kako itd. Ovdje forumasi upucivali i jedva smo nekako to rijesili, i to jos nije rijeseno 100%. Kako treba.
no_sikiriki
Posts: 17117
Joined: 11/12/2012 13:21

#1618 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

soha96 wrote: 09/12/2022 13:43 Je li normalno da nakon 2 mjeseca seroxata anskioznost skoro u potpunosti ne stane ali emocije ne postoje. Nista na svijetu ne osjecam plus 90% dana sam preumoran. Ne znam vise sta da radim, ovo je bas ruzno.
Ne kontam kako si uspio uopće dogurati do 2 mjeseca tako. Mijenjaj terapiju ASAP, očito ti nimalo ne odgovara. Što prije nešto drugo probaš, prije ćeš naletiti na ono što ti treba.
iz zadnje klupe wrote: 09/12/2022 14:12 Jel iko upao od vas u tako duboku crnu rupu, tako beznadežno mentalno stanje koje uzrokuje tako oštar mentalni bol, da vam se sve oko vas besmisleno i smiješno, sami životi, apsolutno svačiji život, ovo koprcanje i uzaludno budalasanje koji neki zovu život, ja ne vidim koja tableta me može vratiti na stanje kako sam gledao na život 6 mjeseci ranije, jer i ako neki antidepresiv i digne nivo serotonina, i ako ovo mentalno i fizički preživim, ne vjerujem da ću uspjeti potisnuti sjećanje kako sada gledam na život kao takav uopšte
Ne znam šta te je dovelo do tog stanja, je li bio neki okidač ili ne, ali da, moguće je iz tog stanja vratiti se u neku normalu. Medo ti je jako dobro rekao, ostane to dio tebe i ne zaboravlja se, ali možeš nastaviti dalje i koliko god ti sad sve djeluje beznadežno, možeš i hoćeš biti bolje. Sretno!
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1619 Re: Anksioznost

Post by soha96 »

no_sikiriki wrote: 09/12/2022 18:56
soha96 wrote: 09/12/2022 13:43 Je li normalno da nakon 2 mjeseca seroxata anskioznost skoro u potpunosti ne stane ali emocije ne postoje. Nista na svijetu ne osjecam plus 90% dana sam preumoran. Ne znam vise sta da radim, ovo je bas ruzno.
Ne kontam kako si uspio uopće dogurati do 2 mjeseca tako. Mijenjaj terapiju ASAP, očito ti nimalo ne odgovara. Što prije nešto drugo probaš, prije ćeš naletiti na ono što ti treba.
Sad vidim da sam greskom napisao "anksioznost skoro u potpunost ne stane" umjesto "nestane". Skoro da uopste nisam anksiozan to je valjda dobro haha. Samo mi emocije na nekom minimumu ali cini mi se da se pomalo popravlja i to. Sve sto sam imao vezano za anksioznost je nestalo, ocd, overthinkanje, social anxiety, ma sve. Samo utihnule emocije, jos to da se vrati haha
no_sikiriki
Posts: 17117
Joined: 11/12/2012 13:21

#1620 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

soha96 wrote: 10/12/2022 13:48
no_sikiriki wrote: 09/12/2022 18:56

Ne kontam kako si uspio uopće dogurati do 2 mjeseca tako. Mijenjaj terapiju ASAP, očito ti nimalo ne odgovara. Što prije nešto drugo probaš, prije ćeš naletiti na ono što ti treba.
Sad vidim da sam greskom napisao "anksioznost skoro u potpunost ne stane" umjesto "nestane". Skoro da uopste nisam anksiozan to je valjda dobro haha. Samo mi emocije na nekom minimumu ali cini mi se da se pomalo popravlja i to. Sve sto sam imao vezano za anksioznost je nestalo, ocd, overthinkanje, social anxiety, ma sve. Samo utihnule emocije, jos to da se vrati haha
Ahaaa, e to je već druga stvar skroz. Blago tebi. :mrgreen: Šalim se, ne znam šta bih ti rekla za emocije, ali uživaj bar u tome što nisi napet. Who needs emotions anyway? :mrgreen: A umor je poprilično standardna nuspojava, na to se nekako navikneš vremenom.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1621 Re: Anksioznost

Post by soha96 »

no_sikiriki wrote: 10/12/2022 13:55
soha96 wrote: 10/12/2022 13:48

Sad vidim da sam greskom napisao "anksioznost skoro u potpunost ne stane" umjesto "nestane". Skoro da uopste nisam anksiozan to je valjda dobro haha. Samo mi emocije na nekom minimumu ali cini mi se da se pomalo popravlja i to. Sve sto sam imao vezano za anksioznost je nestalo, ocd, overthinkanje, social anxiety, ma sve. Samo utihnule emocije, jos to da se vrati haha
Ahaaa, e to je već druga stvar skroz. Blago tebi. :mrgreen: Šalim se, ne znam šta bih ti rekla za emocije, ali uživaj bar u tome što nisi napet. Who needs emotions anyway? :mrgreen: A umor je poprilično standardna nuspojava, na to se nekako navikneš vremenom.
I magnezij citrat u velikim dozama mi je bas bas dosta pomogao, probaj. :bih:
User avatar
konektovan
Posts: 40502
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1622 Re: Anksioznost

Post by konektovan »

soha96 wrote: 10/12/2022 14:11
no_sikiriki wrote: 10/12/2022 13:55

Ahaaa, e to je već druga stvar skroz. Blago tebi. :mrgreen: Šalim se, ne znam šta bih ti rekla za emocije, ali uživaj bar u tome što nisi napet. Who needs emotions anyway? :mrgreen: A umor je poprilično standardna nuspojava, na to se nekako navikneš vremenom.
I magnezij citrat u velikim dozama mi je bas bas dosta pomogao, probaj. :bih:
Šta si sve koristio od lijekova?? Svidjaju mi se tvoji rezultati.. :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 17117
Joined: 11/12/2012 13:21

#1623 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

soha96 wrote: 10/12/2022 14:11 I magnezij citrat u velikim dozama mi je bas bas dosta pomogao, probaj. :bih:
Bolje je da ne pišem ovdje na šta me magnezij u bilo kojoj količini tjera. :lol:
no_sikiriki
Posts: 17117
Joined: 11/12/2012 13:21

#1624 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

konektovan wrote: 10/12/2022 14:19
soha96 wrote: 10/12/2022 14:11
I magnezij citrat u velikim dozama mi je bas bas dosta pomogao, probaj. :bih:
Šta si sve koristio od lijekova?? Svidjaju mi se tvoji rezultati.. :mrgreen:
Vidi njega, a kad se sjetim kako si mi davno nekad sumnjičavo govorio da su antidepresivi samo za depresiju. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40502
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1625 Re: Anksioznost

Post by konektovan »

no_sikiriki wrote: 10/12/2022 14:26
konektovan wrote: 10/12/2022 14:19

Šta si sve koristio od lijekova?? Svidjaju mi se tvoji rezultati.. :mrgreen:
Vidi njega, a kad se sjetim kako si mi davno nekad sumnjičavo govorio da su antidepresivi samo za depresiju. :mrgreen:
Napredovala medEcina izgleda. :mrgreen:
Post Reply