Anksioznost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#1576 Re: anksioznostttttttttttt

Post by crveni_makovi »

soha96 wrote: 15/11/2022 09:50 Kako da ubrzam mladost i neiskustvo haha
Nikako - uzivaj u ljepoti zivota jer zacas prodje. Podsjecaj se da ce se vecina istih ili slicnih stvari nastaviti odvijati u zivotu i kad tebe ne bude. Brige dolaze i prolaze.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1577 Re: anksioznostttttttttttt

Post by soha96 »

crveni_makovi wrote: 15/11/2022 11:17
soha96 wrote: 15/11/2022 09:50 Kako da ubrzam mladost i neiskustvo haha
Nikako - uzivaj u ljepoti zivota jer zacas prodje. Podsjecaj se da ce se vecina istih ili slicnih stvari nastaviti odvijati u zivotu i kad tebe ne bude. Brige dolaze i prolaze.
Tako je, ali limitira ova anksioznost pravo. Kakve sam stvari umislio ljudi padaju pod sto od smijeha kad im ispricam haha, ja poganog stanja Boze :bih: :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#1578 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dr_Evil »

crveni_makovi wrote: 15/11/2022 11:17
soha96 wrote: 15/11/2022 09:50 Kako da ubrzam mladost i neiskustvo haha
Nikako - uzivaj u ljepoti zivota jer zacas prodje. Podsjecaj se da ce se vecina istih ili slicnih stvari nastaviti odvijati u zivotu i kad tebe ne bude. Brige dolaze i prolaze.
Kad se sjetim studentskih dana, nije bilo bas tako davno, ali izgleda mi kao da je vjecnost prosla. Tek kada te okupira familija, posao i krediti shvatis koliko je lijepo bilo.

JOs dok sam svijet oko sebe posmatrao drugacijim ocima, nekim naivnim ocima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23247
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1579 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

Jbna bolest. Opterećenje za um. Sch još više. Ali boriti nam je se. Sa svim, dok god to možemo, nema predaje.

Inače pregazi život.
User avatar
konektovan
Posts: 40550
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1580 Re: Anksioznost

Post by konektovan »

Sanjarko wrote: 15/11/2022 16:23 Jbna bolest. Opterećenje za um. Sch još više. Ali boriti nam je se. Sa svim, dok god to možemo, nema predaje.

Inače pregazi život.
Anksioznost nije bolest.
no_sikiriki
Posts: 17168
Joined: 11/12/2012 13:21

#1581 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

konektovan wrote: 15/11/2022 16:31
Sanjarko wrote: 15/11/2022 16:23 Jbna bolest. Opterećenje za um. Sch još više. Ali boriti nam je se. Sa svim, dok god to možemo, nema predaje.

Inače pregazi život.
Anksioznost nije bolest.
Nije ako je osjetiš tu i tamo, kao i svi.
Kad ti preuzme život, onda jeste. Anksiozni poremećaj, bolest, zovi kako hoćeš.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23247
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1582 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

konektovan wrote: 15/11/2022 16:31
Sanjarko wrote: 15/11/2022 16:23 Jbna bolest. Opterećenje za um. Sch još više. Ali boriti nam je se. Sa svim, dok god to možemo, nema predaje.

Inače pregazi život.
Anksioznost nije bolest.
Poremećaj ali opet tretiran lijekovima, često, ako se nešto liječi onda je oboljenje samim tim i bolest.

Kad je što šta drugo smatramo bolesću onda i ovo može ako preraste u ozbiljan problem.

Sve mentalne bolesti i poremećaji su opterećenje za um, samim tim i tijelo.

Sreća lijepa remisija ili stagnacija. Kod koga je jedno od ovo dvoje je na konju.

Kod mene je sad sch u stagnaciji. Budem loš, pa stagniram.
Benjo34
Posts: 1992
Joined: 21/01/2018 00:49

#1583 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

Danas, tacno 3 sedmice nakon povratka na citram, mogu reci da osjecam blago poboljsanje, napada panike bas I nemam, I ako bude to je nesto kratko I brzo prođe. Manje sam anksiozan, manje umisljam da imam neke bolesti, manje me dotiče, ponekad blagi bolovi u trbuhu ili leđima.

Generalno, mislim da pravo pocinju da djeluju, za 5 sedmica imam kontrolu, nadam se u tom periodu da ce biti jos poboljsanja.

Prvi put kad sam pio citram, pio sam oko 2 mjeseca pola tj 5mg, pa onda oko 3 mjeseca 10mg to jest cijelu tablets, pa onda se vratio na pola, I tako, pio oko 3 godine.
Benjo34
Posts: 1992
Joined: 21/01/2018 00:49

#1584 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

Danas jedan od tezih dana...

Since blazi napad, koji sam uspio smriti za 2 do 3 minute, generalno, promjenjivo, dobar dio dana sam jucer bio dobar, onda pred spavanje, glupim mislima sam trigerovao jedan, borba zestoka, nadam se uskoro povratku svega u normalu, vec oko 23 dana na 5mg citrama..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23247
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1585 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

Benjo34 wrote: 20/11/2022 17:26 Danas jedan od tezih dana...

Since blazi napad, koji sam uspio smriti za 2 do 3 minute, generalno, promjenjivo, dobar dio dana sam jucer bio dobar, onda pred spavanje, glupim mislima sam trigerovao jedan, borba zestoka, nadam se uskoro povratku svega u normalu, vec oko 23 dana na 5mg citrama..
Ne daj se drug. Jbni su nam ne znam kako da se izrazim, ovi u vas ankcioznih prelazi da se tako izrazim, a u nas s sch ispadi.

Je li ti odgovara sad citram? 5 mg nije previše možda. Ja pijem dnevno skoro 50 mg raznih ovih lijekova za sch.
Benjo34
Posts: 1992
Joined: 21/01/2018 00:49

#1586 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

Sanjarko wrote: 20/11/2022 17:50
Benjo34 wrote: 20/11/2022 17:26 Danas jedan od tezih dana...

Since blazi napad, koji sam uspio smriti za 2 do 3 minute, generalno, promjenjivo, dobar dio dana sam jucer bio dobar, onda pred spavanje, glupim mislima sam trigerovao jedan, borba zestoka, nadam se uskoro povratku svega u normalu, vec oko 23 dana na 5mg citrama..
Ne daj se drug. Jbni su nam ne znam kako da se izrazim, ovi u vas ankcioznih prelazi da se tako izrazim, a u nas s sch ispadi.

Je li ti odgovara sad citram? 5 mg nije previše možda. Ja pijem dnevno skoro 50 mg raznih ovih lijekova za sch.
Valja nam izdrzat ove dane, bas se osjeti promjena, biometeroloska prognoza je havarija ovih 5 dana ali generalno.

Pa, iskreno ja osjecam blago poboljsanje, tek sam se vratio na 5 mg citrama, bio sam 4 godine na to terapiji, jedan period pio 5 mg pa nakon oko 2 mjeseca pio 10mg pa nakon 6 mj opet 5 I tako ostao oko 3 godine dok nisam sam odlucio bacit to I evo sad, ponovo navikavanje..

Sta pijes ti sve od tableta?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23247
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1587 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

Benjo34 wrote: 20/11/2022 17:54
Sanjarko wrote: 20/11/2022 17:50

Ne daj se drug. Jbni su nam ne znam kako da se izrazim, ovi u vas ankcioznih prelazi da se tako izrazim, a u nas s sch ispadi.

Je li ti odgovara sad citram? 5 mg nije previše možda. Ja pijem dnevno skoro 50 mg raznih ovih lijekova za sch.
Valja nam izdrzat ove dane, bas se osjeti promjena, biometeroloska prognoza je havarija ovih 5 dana ali generalno.

Pa, iskreno ja osjecam blago poboljsanje, tek sam se vratio na 5 mg citrama, bio sam 4 godine na to terapiji, jedan period pio 5 mg pa nakon oko 2 mjeseca pio 10mg pa nakon 6 mj opet 5 I tako ostao oko 3 godine dok nisam sam odlucio bacit to I evo sad, ponovo navikavanje..

Sta pijes ti sve od tableta?
42 mg od Metotena do Bosaurina. Na manjoj sam dozi, minimalno sve ali 4 puta dnevno, 6 lijekova.
Benjo34
Posts: 1992
Joined: 21/01/2018 00:49

#1588 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

Sanjarko wrote: 20/11/2022 18:06
Benjo34 wrote: 20/11/2022 17:54

Valja nam izdrzat ove dane, bas se osjeti promjena, biometeroloska prognoza je havarija ovih 5 dana ali generalno.

Pa, iskreno ja osjecam blago poboljsanje, tek sam se vratio na 5 mg citrama, bio sam 4 godine na to terapiji, jedan period pio 5 mg pa nakon oko 2 mjeseca pio 10mg pa nakon 6 mj opet 5 I tako ostao oko 3 godine dok nisam sam odlucio bacit to I evo sad, ponovo navikavanje..

Sta pijes ti sve od tableta?
42 mg od Metotena do Bosaurina. Na manjoj sam dozi, minimalno sve ali 4 puta dnevno, 6 lijekova.
Drzi se drug, ovaj period je zajeban pravo, vise manje su svi nesto depresivni a nama koji se lijecimo od bilo kakvog stanja to pada jos teze
User avatar
Sanjarko
Posts: 23247
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1589 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

Benjo34 wrote: 20/11/2022 20:36
Sanjarko wrote: 20/11/2022 18:06

42 mg od Metotena do Bosaurina. Na manjoj sam dozi, minimalno sve ali 4 puta dnevno, 6 lijekova.
Drzi se drug, ovaj period je zajeban pravo, vise manje su svi nesto depresivni a nama koji se lijecimo od bilo kakvog stanja to pada jos teze
+1 Moramo izdržati, boriti nam je se s ovim. A relaps valjda ne dođe što duže.
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#1590 Re: Anksioznost

Post by AAmilaAA »

Pozdrav imam 33 god I
Anksioznost sam prvi put prepoznala prije nekih 2.5 mj, kad sam bila sama sa djetetom i mislila sam da ću pobudaliti l, imala sam strašan napad panike. Tada sam krenula redom, od hodža do dr opšte prakse, sad sam trenutno na psihoterapiji (emdr) kod psihologa. Za ovo vremena popila sam jednu kutiju persena i i 10 tak bosaurina. Takodjer imala sam par jako loših dana, kad sam mislila da ću zaspati za volanom i sl., al sve sam pregurala na poslu bez bolovanja. Takodjer, pokušavam da misli okupiram poslom, vjerom, pijem vitamine. Helem, pitanje koliko je ovo na kraju ljecivo, jer samo kao i svi vi, želim svoj život natrag, moj psiholog kaže da se moze isprocesuirati i raditi na tome, al sta su iskustva ljudi koji žive s tim?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#1591 Re: Anksioznost

Post by banjaluka078 »

AAmilaAA wrote: 25/11/2022 19:48 Pozdrav imam 33 god I
Anksioznost sam prvi put prepoznala prije nekih 2.5 mj, kad sam bila sama sa djetetom i mislila sam da ću pobudaliti l, imala sam strašan napad panike. Tada sam krenula redom, od hodža do dr opšte prakse, sad sam trenutno na psihoterapiji (emdr) kod psihologa. Za ovo vremena popila sam jednu kutiju persena i i 10 tak bosaurina. Takodjer imala sam par jako loših dana, kad sam mislila da ću zaspati za volanom i sl., al sve sam pregurala na poslu bez bolovanja. Takodjer, pokušavam da misli okupiram poslom, vjerom, pijem vitamine. Helem, pitanje koliko je ovo na kraju ljecivo, jer samo kao i svi vi, želim svoj život natrag, moj psiholog kaže da se moze isprocesuirati i raditi na tome, al sta su iskustva ljudi koji žive s tim?
Bez brige, nećeš pobudaliti i nećeš umrijeti, toga se probaj sjetiti svaki put kad se desi.

Dobro je da si prepoznala šta je i da si odlučila potražiti profesionalnu pomoć. Meni su terapije s psihologom pomogle. Kod mene je dobar dio anksioznosti bio vezan i za stres na poslu i generalno puno posla, pa mi je savjetovala bolovanje, da se malo odmaknem od te sredine i situacije, da se malo družim sa sobom i svojim mislima i da se odmorim i naspavam. Mozak treba odmor, ako spavaš malo ili slabo, prijavi to terapeutu i poradi na tome.

Iskoristi sunce kad god si u prilici, 15 minuta samo zažmiri i opusti se na suncu.

Znam da zvuči strašno to ostati sa svojim mislima, svi bismo se radije zabavili poslom i zamaskirali tegobu i uzrok, ali najvažniji dio u procesu je iskrenost same sa sobom i prihvatanje da nam se to dešava. Ne koprcaj se, bude kao živo blato, samo prije potoneš.
Naučiće te terapuet tehnici disanja da se smiriš, ako ne spomene, pitaj ti njega, uglavnom duboki udisaji na nos, trbuhom, izdiši na nos. Stavi ruku na stomak i diši tako da osjetiš da ti se ruka podiže. Pomaže. I kad imaš napad i inače.

S vremenom ćeš prepoznavati šta ti se dešava, ako je ovo neka akutna faza u kojoj se češće dešava, naučićeš da je to napad, da napraviš pauzu, sjedneš, sačekaš da prođe, jednostavno ispratiš napad da ode. Meni se desilo, kad sam "pristala" na to da mi se to sad dešava u životu, da se prorijedilo...sad se baš rijetko desi. Nekad uspijem da ga prođem samo s disanjem ili da pokušam da se koncentrišem na prirodu, okolinu, nekad moram uzeti Leksilijum, to ocijenim po intenzitetu i svom stanju u tom trenutku.

Ima hrane i pića koja "prizovu" napade, bježi od kafe, slatkiša, pij čaj od nane, matičnjaka. Proguglaj o tome.

Znam da ti je sad drama, ali, vjeruj, biće OK. Možda je jednostavno način na koji ti "mali mozak" govori da malo usporiš i neke stvari mijenjaš.

Imaj vremena za sebe. Ja sam tu lekciju naučila iz svojih stanja i s terapije.
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#1592 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Tea lana »

AAmilaAA wrote: 25/11/2022 19:48 Pozdrav imam 33 god I
Anksioznost sam prvi put prepoznala prije nekih 2.5 mj, kad sam bila sama sa djetetom i mislila sam da ću pobudaliti l, imala sam strašan napad panike. Tada sam krenula redom, od hodža do dr opšte prakse, sad sam trenutno na psihoterapiji (emdr) kod psihologa. Za ovo vremena popila sam jednu kutiju persena i i 10 tak bosaurina. Takodjer imala sam par jako loših dana, kad sam mislila da ću zaspati za volanom i sl., al sve sam pregurala na poslu bez bolovanja. Takodjer, pokušavam da misli okupiram poslom, vjerom, pijem vitamine. Helem, pitanje koliko je ovo na kraju ljecivo, jer samo kao i svi vi, želim svoj život natrag, moj psiholog kaže da se moze isprocesuirati i raditi na tome, al sta su iskustva ljudi koji žive s tim?

Me brini proci ce.
Prosla godina bila grozna Anksioznost i napadi panike,dobila terapiju koja me raznosila.
Prestala je piti.
Apaurine i persene koristila kad me uhvati.
Kakve sam napade imala da mi je od spazama tijela znalo pasti stopalo.
Radila na sebi.Meditirala.
Pokusala naci sta je okidac.
Eliminisala negativnost,kuci pokusala da ne nosim posao.
Pocela raditi sto volim.
I sama sebi kada prepoznam da krece anksioznost kazem jebi se.Nisi jaca od mene.
Da ima i lik na youtubu ciji su mi snimci mnogo pomogi.Kad nadjem stavim
Last edited by Tea lana on 25/11/2022 20:16, edited 1 time in total.
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#1593 Re: Anksioznost

Post by Tea lana »

User avatar
Sanjarko
Posts: 23247
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1594 Re: Anksioznost

Post by Sanjarko »

banjaluka078 wrote: 25/11/2022 20:08
AAmilaAA wrote: 25/11/2022 19:48 Pozdrav imam 33 god I
Anksioznost sam prvi put prepoznala prije nekih 2.5 mj, kad sam bila sama sa djetetom i mislila sam da ću pobudaliti l, imala sam strašan napad panike. Tada sam krenula redom, od hodža do dr opšte prakse, sad sam trenutno na psihoterapiji (emdr) kod psihologa. Za ovo vremena popila sam jednu kutiju persena i i 10 tak bosaurina. Takodjer imala sam par jako loših dana, kad sam mislila da ću zaspati za volanom i sl., al sve sam pregurala na poslu bez bolovanja. Takodjer, pokušavam da misli okupiram poslom, vjerom, pijem vitamine. Helem, pitanje koliko je ovo na kraju ljecivo, jer samo kao i svi vi, želim svoj život natrag, moj psiholog kaže da se moze isprocesuirati i raditi na tome, al sta su iskustva ljudi koji žive s tim?
Bez brige, nećeš pobudaliti i nećeš umrijeti, toga se probaj sjetiti svaki put kad se desi.

Dobro je da si prepoznala šta je i da si odlučila potražiti profesionalnu pomoć. Meni su terapije s psihologom pomogle. Kod mene je dobar dio anksioznosti bio vezan i za stres na poslu i generalno puno posla, pa mi je savjetovala bolovanje, da se malo odmaknem od te sredine i situacije, da se malo družim sa sobom i svojim mislima i da se odmorim i naspavam. Mozak treba odmor, ako spavaš malo ili slabo, prijavi to terapeutu i poradi na tome.

Iskoristi sunce kad god si u prilici, 15 minuta samo zažmiri i opusti se na suncu.

Znam da zvuči strašno to ostati sa svojim mislima, svi bismo se radije zabavili poslom i zamaskirali tegobu i uzrok, ali najvažniji dio u procesu je iskrenost same sa sobom i prihvatanje da nam se to dešava. Ne koprcaj se, bude kao živo blato, samo prije potoneš.
Naučiće te terapuet tehnici disanja da se smiriš, ako ne spomene, pitaj ti njega, uglavnom duboki udisaji na nos, trbuhom, izdiši na nos. Stavi ruku na stomak i diši tako da osjetiš da ti se ruka podiže. Pomaže. I kad imaš napad i inače.

S vremenom ćeš prepoznavati šta ti se dešava, ako je ovo neka akutna faza u kojoj se češće dešava, naučićeš da je to napad, da napraviš pauzu, sjedneš, sačekaš da prođe, jednostavno ispratiš napad da ode. Meni se desilo, kad sam "pristala" na to da mi se to sad dešava u životu, da se prorijedilo...sad se baš rijetko desi. Nekad uspijem da ga prođem samo s disanjem ili da pokušam da se koncentrišem na prirodu, okolinu, nekad moram uzeti Leksilijum, to ocijenim po intenzitetu i svom stanju u tom trenutku.

Ima hrane i pića koja "prizovu" napade, bježi od kafe, slatkiša, pij čaj od nane, matičnjaka. Proguglaj o tome.

Znam da ti je sad drama, ali, vjeruj, biće OK. Možda je jednostavno način na koji ti "mali mozak" govori da malo usporiš i neke stvari mijenjaš.

Imaj vremena za sebe. Ja sam tu lekciju naučila iz svojih stanja i s terapije.
+1
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#1595 Re: Anksioznost

Post by AAmilaAA »

Dragi ljudi hvala vam na brzim odgovorima. Radim sa psihologom na procesuiranju okidača. Shvatila sam da se kod mene u jednom trenutku više okidača popalilo i situacija je eskalirala. Sad sam relativno ok, uz uspone i padove. Tipa budem 2 sedmice extra, pa krene pad, al se nadam da ću vremenom i to uspjeti savladati.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#1596 Re: Anksioznost

Post by banjaluka078 »

AAmilaAA wrote: 26/11/2022 21:15 Dragi ljudi hvala vam na brzim odgovorima. Radim sa psihologom na procesuiranju okidača. Shvatila sam da se kod mene u jednom trenutku više okidača popalilo i situacija je eskalirala. Sad sam relativno ok, uz uspone i padove. Tipa budem 2 sedmice extra, pa krene pad, al se nadam da ću vremenom i to uspjeti savladati.
Život je svakako jedan veliki ringišpil, pa i naše emocije kojima odgovaramo na sva životna iskušenja. Samo je bitno biti dovoljno zreo za ražiti pomoć kad se dalje ne može sam.
Biće dobro. :)
no_sikiriki
Posts: 17168
Joined: 11/12/2012 13:21

#1597 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

Blago svim razumnim ljudima. Meni je najlakše dijeliti savjete drugima, kad su ove stvari u pitanju, ali sebi ne mogu pomoći. I kad mislim da sam uspjela "ne misliti" na nešto što me čini anksioznom, obuzme me fizička strana svega, pa mi se obavezno povraća/stomak reaguje, ne spavam itd.

Sad sam u fazi gdje mogu samo uzeti pokoji Xanax, iako se trudim što manje, ali u suštini moram sve "na živo", jer mi ne pomažu neke dugotrajnije terapije.
Benjo34
Posts: 1992
Joined: 21/01/2018 00:49

#1598 Re: Anksioznost

Post by Benjo34 »

no_sikiriki wrote: 27/11/2022 21:05 Blago svim razumnim ljudima. Meni je najlakše dijeliti savjete drugima, kad su ove stvari u pitanju, ali sebi ne mogu pomoći. I kad mislim da sam uspjela "ne misliti" na nešto što me čini anksioznom, obuzme me fizička strana svega, pa mi se obavezno povraća/stomak reaguje, ne spavam itd.

Sad sam u fazi gdje mogu samo uzeti pokoji Xanax, iako se trudim što manje, ali u suštini moram sve "na živo", jer mi ne pomažu neke dugotrajnije terapije.
Jel koristis neke antidepresive?

Zaista mi je zao cuti da prolazis kroz to. Meni si bas pomogla jer, dala si mi utjehu, izgleda da nakon mjesec kod mene citram djeluje pomalo pa se bolje osjecam, zato zelim da ti budem podrska I da ti se zahvalim bar na ovaj nacin.
no_sikiriki
Posts: 17168
Joined: 11/12/2012 13:21

#1599 Re: Anksioznost

Post by no_sikiriki »

Benjo34 wrote: 27/11/2022 21:41 Jel koristis neke antidepresive?

Zaista mi je zao cuti da prolazis kroz to. Meni si bas pomogla jer, dala si mi utjehu, izgleda da nakon mjesec kod mene citram djeluje pomalo pa se bolje osjecam, zato zelim da ti budem podrska I da ti se zahvalim bar na ovaj nacin.
Ne koristim, bila sam i ja nekad davno par mjeseci na Citramu kad je bila veća kriza, i pomogao mi je. Ali kad sam probala drugi put prije par godina, samo je imao kontraefekat. I još nekih par drugih AD-iva sam probala, previše je bilo nekih nuspojava, tako da ništa nije bilo pretjerano uspješno.

Kod mene to ide u "valovima", kad si ti pisao, bila sam OK, ali u međuvremenu sam počela novi posao, pa mi je to novi trigger za anksioznost. Valjda prođe vremenom. :cry:

Drago mi je čuti da si ti bolje, nema potrebe za zahvalama, svi smo mi ljudi sa svakakvim problemima, a možemo se razumjeti ovako i to je bar nešto "pozitivno", kad znamo da nismo sami u tom svom "stanju". :)
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#1600 Re: Anksioznost

Post by The BEN10 »

no_sikiriki wrote: 27/11/2022 22:22
Drago mi je čuti da si ti bolje, nema potrebe za zahvalama, svi smo mi ljudi sa svakakvim problemima, a možemo se razumjeti ovako i to je bar nešto "pozitivno", kad znamo da nismo sami u tom svom "stanju". :)
Tako je, velika je stvar znati da NISI SAM/A.
Jest da je teško biti u krizi, ali znaj da ćeš izaći jači/a iz nje. Najbitnije je znati šta ti se dešava - to je već samo po sebi ogromna stvar.
Bit će sve u redu, ako Bog da. 😊
Post Reply