Anksioznost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1376 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Boemica »

shape of despair wrote: 01/10/2020 21:46 ja na seroxatu 2 godine,i fakat sam dobro. odo reko smanjiti dozu,i krenem postepeno,i smanjim upola i tu stanem smanjivati. nikakvih nuspojava. za jedno 20 dana na toj 1/2 moje standardne doze, poceo sam plakati svaki dan, anksiozan, depresija,uzas, bas onakav kakav sam bez lijekova.
i vratim opet sebi punu dozu i trebalo je dobrih 10 dana da mi opet bude dobro.
ja ne kontam sto bjezite toliko od tableta i kako ne razumijete da nas ima koji bi poludili bez njih.
Ja ne bježim od tableta, i sama sam ih pila.

Međutim, dijete od 17 godina dođe zbog anksioznosti jer ide u školu i odmah mu klepiš tablete koje pije godinama :?: Meni je to malo pretjerano.

Da moram piti ad čitav život da bih normalno funkcionisala - pila bih ih definitivno. Ali mnogo ljudi ne mora, mnogo ljudi može izbjeć potpuno ad, ili ih piti u određenom periodu da im daju pravi "push" da nešto rade (kao ja) a ima i nekih kojima trebaju stalno, i sve je to ok.

Samo, vjerujem da curica nije ispisala koje su sve druge metode probali pa su bile neuspješne, nadam se da je tako.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1377 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

...
Last edited by no_sikiriki on 20/06/2021 19:40, edited 1 time in total.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1378 Re: anksioznostttttttttttt

Post by shape of despair »

no_sikiriki wrote: 02/10/2020 09:39
shape of despair wrote: 01/10/2020 21:46 ja na seroxatu 2 godine,i fakat sam dobro. odo reko smanjiti dozu,i krenem postepeno,i smanjim upola i tu stanem smanjivati. nikakvih nuspojava. za jedno 20 dana na toj 1/2 moje standardne doze, poceo sam plakati svaki dan, anksiozan, depresija,uzas, bas onakav kakav sam bez lijekova.
i vratim opet sebi punu dozu i trebalo je dobrih 10 dana da mi opet bude dobro.
ja ne kontam sto bjezite toliko od tableta i kako ne razumijete da nas ima koji bi poludili bez njih.
pa evo ja mislim da si upravo sam napisao zasto ljudi "bjeze" od tableta - kad si se pokusao skinuti, nije islo. nikome se ne dopada ideja da nesto pije godinama/cijeli zivot.
da se razumijemo, ja sam trenutno na AD-u opet nakon 4 godine zbog stresova vezanih za zdravlje. Ali nije to nimalo laka odluka, jer se uvijek pitas "hocu li sad zaglaviti na ovome godinama". Naravno kad treba, treba. Ali treba probati sve ostalo prvo.
Nisam se ja pokusao skinuti, nego sam smanjio dozu cisto da vidim kako funkcionisem.
Jebenih, da se tako izrazim,15 godina sam bio anksiozan, imao socijalnu fobiju, depresivan, malo me je sport izvlacio. I jel to život? Pitam, je li zivot, nemati prijatelja, uci u kafic i imati osjećaj da svi u tebe bulje, ne moci komunicirati normalno zapravo nikako, izbjegavati ljude, plakati po 6 sati.
Ako je to cijena koju moram platiti a da ne pijem tablete onda uredu, ok, nek mi prode ovaj zivot tako.
A ovako na lijekovima, pa ovo sam pravi ja. Zajebant, nasmijan, nedam skoro nikom pardona, porodica, djeca, poneki prijatelj, izleti, more.... znači osjećam se svojim, osjećam se normalno. Nikad neću biti 100% ok, ali sa i ovih 80% sam i više nego zadovoljan. Jednostavno sam ja ja.

Eno mi punica u mene, isto godinama na lijekovima. I sad joj nevalja terapija, neće doktoru da ode da joj promjeni Zoloft. I svi pate, i djeca i covjek joj. Ona ko biljka. Ma idi se jebi tamo, promjeni terepiju i radi sebe i radi nas.

Gledam onu svoju djecu, zar im treba depresivan otac, ljut otac da ih mlati stalno, da traume imaju, a sto, sto to nije moje prirodno stanje, nego me zivot sjebao i popustili zivci, e pa necu. Imaju lijeovi kao i za pritisak i za srce npr. koji se isto tako piju cijeli zivot, pa sta.
Ne kontam vas ljudi.
Sjecam se dobro, jebote kakav sam bio, sjedim u cekaonici kod psihijatra, srce lupa, znojim se, steže me u grlu. Kad me je zena vidjela odma terapija lijekovima i hvala joj na tome.
Uz lijekove sam: oženio se, nasao posao (sad dobio i povisicu), dobio porodicu, renovirao stan.
bez lijekova vjerovatno bi: ne bi se ozenio(socijalna fobija jebiga, bjezis od ljudi ko vrag od krsta), porodica i sve sto ona sa sobon nosi (stresovi oko djece), renovirati stan (pa kako cu u radnji pokupovati sve sto mi treba kad ne smijem uci u komunikaciju nisakim, sta zvat cu starog da mi kupuje il zenu mozda), povisica plate (mogao sam samo otkaz dobiti kakav bi bez lijekova bio).

I zato ljudi moji, antidepresivi kao i svaki drugi lijek, ne budite uskih pogled.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#1379 Re: anksioznostttttttttttt

Post by bandit_mo »

shape of despair wrote: 02/10/2020 10:34
no_sikiriki wrote: 02/10/2020 09:39
shape of despair wrote: 01/10/2020 21:46 ja na seroxatu 2 godine,i fakat sam dobro. odo reko smanjiti dozu,i krenem postepeno,i smanjim upola i tu stanem smanjivati. nikakvih nuspojava. za jedno 20 dana na toj 1/2 moje standardne doze, poceo sam plakati svaki dan, anksiozan, depresija,uzas, bas onakav kakav sam bez lijekova.
i vratim opet sebi punu dozu i trebalo je dobrih 10 dana da mi opet bude dobro.
ja ne kontam sto bjezite toliko od tableta i kako ne razumijete da nas ima koji bi poludili bez njih.
pa evo ja mislim da si upravo sam napisao zasto ljudi "bjeze" od tableta - kad si se pokusao skinuti, nije islo. nikome se ne dopada ideja da nesto pije godinama/cijeli zivot.
da se razumijemo, ja sam trenutno na AD-u opet nakon 4 godine zbog stresova vezanih za zdravlje. Ali nije to nimalo laka odluka, jer se uvijek pitas "hocu li sad zaglaviti na ovome godinama". Naravno kad treba, treba. Ali treba probati sve ostalo prvo.
Nisam se ja pokusao skinuti, nego sam smanjio dozu cisto da vidim kako funkcionisem.
Jebenih, da se tako izrazim,15 godina sam bio anksiozan, imao socijalnu fobiju, depresivan, malo me je sport izvlacio. I jel to život? Pitam, je li zivot, nemati prijatelja, uci u kafic i imati osjećaj da svi u tebe bulje, ne moci komunicirati normalno zapravo nikako, izbjegavati ljude, plakati po 6 sati.
Ako je to cijena koju moram platiti a da ne pijem tablete onda uredu, ok, nek mi prode ovaj zivot tako.
A ovako na lijekovima, pa ovo sam pravi ja. Zajebant, nasmijan, nedam skoro nikom pardona, porodica, djeca, poneki prijatelj, izleti, more.... znači osjećam se svojim, osjećam se normalno. Nikad neću biti 100% ok, ali sa i ovih 80% sam i više nego zadovoljan. Jednostavno sam ja ja.

Eno mi punica u mene, isto godinama na lijekovima. I sad joj nevalja terapija, neće doktoru da ode da joj promjeni Zoloft. I svi pate, i djeca i covjek joj. Ona ko biljka. Ma idi se jebi tamo, promjeni terepiju i radi sebe i radi nas.

Gledam onu svoju djecu, zar im treba depresivan otac, ljut otac da ih mlati stalno, da traume imaju, a sto, sto to nije moje prirodno stanje, nego me zivot sjebao i popustili zivci, e pa necu. Imaju lijeovi kao i za pritisak i za srce npr. koji se isto tako piju cijeli zivot, pa sta.
Ne kontam vas ljudi.
Sjecam se dobro, jebote kakav sam bio, sjedim u cekaonici kod psihijatra, srce lupa, znojim se, steže me u grlu. Kad me je zena vidjela odma terapija lijekovima i hvala joj na tome.
Uz lijekove sam: oženio se, nasao posao (sad dobio i povisicu), dobio porodicu, renovirao stan.
bez lijekova vjerovatno bi: ne bi se ozenio(socijalna fobija jebiga, bjezis od ljudi ko vrag od krsta), porodica i sve sto ona sa sobon nosi (stresovi oko djece), renovirati stan (pa kako cu u radnji pokupovati sve sto mi treba kad ne smijem uci u komunikaciju nisakim, sta zvat cu starog da mi kupuje il zenu mozda), povisica plate (mogao sam samo otkaz dobiti kakav bi bez lijekova bio).

I zato ljudi moji, antidepresivi kao i svaki drugi lijek, ne budite uskih pogled.
Potpuno si u pravu. NItko od sreće ne pije lijekove nego od potrebe. Tlakaši do kraja života na lijekovima, i ja ću sad sa 34 do kraja života na antikoagulantima. Nema razlike u tome i antidepresivima do kraja života, nije svaka bolest i stanje izlječivo.
Svojevremeno sam i sama bila na istim, i još na pogrešno odabranom pratećem lijeku. Pa se boriš da ti ih promjeni, nije ni to lako, doktori su tašti.
Bitno je ići naprijed u dobro, sa štakom ili bez.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1380 Re: anksioznostttttttttttt

Post by shape of despair »

Ko nije probao lijekove obično ih i ne zagovara, a kad se nađe dobra doza i lijek vidite u kakvom ste sjebu bili.
Išao sam i na terapije kod psihijatra, i fakat sam se osjećao bolje nakon seanse ali to je tad, taj sat, taj dan, kasnije kad me zdrma realnost života opet sve ispočetka.
Recimo meni Zoloft nije djelovao nikako, Prozac ko droga, bio sam nekako high, Citram, esram onako. Samo Seroxat za mene odgovara.
I pijem samo seroxat, nista vise, nemam terapiju od 3-4 lijeka.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1381 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

...
Last edited by no_sikiriki on 20/06/2021 19:40, edited 1 time in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#1382 Re: anksioznostttttttttttt

Post by banjaluka078 »

Da su mi poslije prvog pregleda i testa rekle da je stanje takvo da zahtijeva terapiju, ne bih se bunila. Možda bih malo istraživala, kao što istražujem svaki svoj lijek, ali vjerujem da bi u onakvom stanju odgovaralo bilo šta samo da profunkcionišem. Ispostavilo se da je meni stvarno samo trebalo da se "izluftam" kod psihologa. Srećom, većeg problema nisam imala i razumijem da ima ljudi s puno ozbiljnijim stanjima i ako će tableta pomoći da budu najviše moguće blizu svoje normale, sasvim mi je normalno da je uzimaju. Samo mi se čini da je u onom konkretnom slučaju, ako je stvarno onakav kakav je prezentovan, možda prenaglo uvedena farmakoterapija.
Pijem lijek za štitnu, za artimiju, vjerovatno ću ih piti cijeli život, ok, mora se. Ne bježim ako se mora. Mene brine onaj moment kad se prepisuje i kad treba i kad ne treba (nije to samo u ovoj grani medicine, previše je antibiotika, metformina) i s te strane, nije mi palo na pamet da pristanem kad su mi AD predloženi za terapiju bola, kad sam "prekucala" većinu analgetika zbog problema s kičmom ni za jedan drugi zdravstveni problem, jer je postojala alternativa.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#1383 Re: anksioznostttttttttttt

Post by banjaluka078 »

no_sikiriki wrote: 02/10/2020 11:11 Evo, ja otisla neurologu jer imam ceste glavobolje ne bi li pokusala skontati u cemu je stvar, usput spomenem da znam biti anksiozna, i njena dijagnoza je odmah da su te glavobolje od stresa i anksioznosti, i prepise AD. Dakle prvi put me vidi u zivotu i odmah, evo ti antidepresivi.
Nisam htjela jer ne mislim da su od toga glavobolje, ali sam na kraju postala previse anksiozna zbog samih glavobolja za koje nemam rjesenje, i sad uzimam Citram. Glavobolje su naravno jos uvijek tu i moracu ceprkati dalje...
Razlog mojih nesnosnih glavobolja su na MR pronašli u protruziji diskova. Dva puta godišnje fizikalna, vježbe svakog dana, masaže, miokalm za opuštanje mišića... Ima perioda kad je sve to džaba, ali bar smo skontali u čemu je problem. I meni je pokušala uvaliti AD.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1384 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

...
Last edited by no_sikiriki on 20/06/2021 19:41, edited 1 time in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#1385 Re: anksioznostttttttttttt

Post by banjaluka078 »

no_sikiriki wrote: 02/10/2020 12:16
hvala ti na ovome, sad si me motivisala da ipak odradim tu dijagnostiku, od ove dr. i ostalih sam stekla dojam da bi samo dzabe to radila, ali kao i svaka normalna osoba zelim bar probati skontati u cemu je problem.
Nema na čemu. Meni rendgen i ct nisu pokazali, a neurolog je bio baš uporan pa me poslao na magnet i tad je sve bilo jasno. Osim glavobolje, imala sam stalno trnce niz lijevu ruku i, u kombinaciji s aritmijama i/ili glavoboljama, sto puta sam pomislila "evo ga srčani/moždani", pa se onda "upali anksioznot", pa skoči pritisak...pa i da sam do tad bila normalna, poludjela bih. :D

Sretno ti. :)
dorkcic
Posts: 752
Joined: 19/12/2008 20:26

#1386 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dorkcic »

shape of despair wrote: 02/10/2020 10:56 Ko nije probao lijekove obično ih i ne zagovara, a kad se nađe dobra doza i lijek vidite u kakvom ste sjebu bili.
Išao sam i na terapije kod psihijatra, i fakat sam se osjećao bolje nakon seanse ali to je tad, taj sat, taj dan, kasnije kad me zdrma realnost života opet sve ispočetka.
Recimo meni Zoloft nije djelovao nikako, Prozac ko droga, bio sam nekako high, Citram, esram onako. Samo Seroxat za mene odgovara.
I pijem samo seroxat, nista vise, nemam terapiju od 3-4 lijeka.
Tvoja priča će vjerovatno mnoge inspirisati da potraže pomoć, kod nas je još uvijek bauk reći da ideš psihologu ili psihijatru, ali masovno se kupuju apaurini i leksilijumi bez recepta. :-) Moji simptomi su identični kao tvoji bez lijekova, s tim da se ja nekako uspijem natjerati na komunikaciju s ljudima, ali socijalna fobija i dalje bukti pod površinom i sve bespotrebno otežava. Možeš li mi samo reći kako si došao do dijagnoze i liječenja? Otišao si prvo porodičnom ljekaru i on/a te uputio psihijatru ili si išao privatno?
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1387 Re: anksioznostttttttttttt

Post by shape of despair »

dorkcic wrote: 02/10/2020 15:52
shape of despair wrote: 02/10/2020 10:56 Ko nije probao lijekove obično ih i ne zagovara, a kad se nađe dobra doza i lijek vidite u kakvom ste sjebu bili.
Išao sam i na terapije kod psihijatra, i fakat sam se osjećao bolje nakon seanse ali to je tad, taj sat, taj dan, kasnije kad me zdrma realnost života opet sve ispočetka.
Recimo meni Zoloft nije djelovao nikako, Prozac ko droga, bio sam nekako high, Citram, esram onako. Samo Seroxat za mene odgovara.
I pijem samo seroxat, nista vise, nemam terapiju od 3-4 lijeka.
Tvoja priča će vjerovatno mnoge inspirisati da potraže pomoć, kod nas je još uvijek bauk reći da ideš psihologu ili psihijatru, ali masovno se kupuju apaurini i leksilijumi bez recepta. :-) Moji simptomi su identični kao tvoji bez lijekova, s tim da se ja nekako uspijem natjerati na komunikaciju s ljudima, ali socijalna fobija i dalje bukti pod površinom i sve bespotrebno otežava. Možeš li mi samo reći kako si došao do dijagnoze i liječenja? Otišao si prvo porodičnom ljekaru i on/a te uputio psihijatru ili si išao privatno?
odes porodicnom koji da uputnicu za psihijatra i to je to. ispricas bas sve psihijatru i krenes sa terapijom. poznato ke da je za soc. fobiju najbolji seroxat. imaa mozda jos jedan ja mislim. krenuo sam na faxu piti prvi put i preporodio se. od nigdje nikoga,svi su me poceli zvati i oiti kafu samnom. jednostavno zracis drugacije,osjecas se bolje,privlacis ljude.
kasnije sam prestao,kad sam se zaposliobopet sam poceo
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#1388 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Entropio »

shape of despair wrote: 02/10/2020 17:56
dorkcic wrote: 02/10/2020 15:52
shape of despair wrote: 02/10/2020 10:56 Ko nije probao lijekove obično ih i ne zagovara, a kad se nađe dobra doza i lijek vidite u kakvom ste sjebu bili.
Išao sam i na terapije kod psihijatra, i fakat sam se osjećao bolje nakon seanse ali to je tad, taj sat, taj dan, kasnije kad me zdrma realnost života opet sve ispočetka.
Recimo meni Zoloft nije djelovao nikako, Prozac ko droga, bio sam nekako high, Citram, esram onako. Samo Seroxat za mene odgovara.
I pijem samo seroxat, nista vise, nemam terapiju od 3-4 lijeka.
Tvoja priča će vjerovatno mnoge inspirisati da potraže pomoć, kod nas je još uvijek bauk reći da ideš psihologu ili psihijatru, ali masovno se kupuju apaurini i leksilijumi bez recepta. :-) Moji simptomi su identični kao tvoji bez lijekova, s tim da se ja nekako uspijem natjerati na komunikaciju s ljudima, ali socijalna fobija i dalje bukti pod površinom i sve bespotrebno otežava. Možeš li mi samo reći kako si došao do dijagnoze i liječenja? Otišao si prvo porodičnom ljekaru i on/a te uputio psihijatru ili si išao privatno?
odes porodicnom koji da uputnicu za psihijatra i to je to. ispricas bas sve psihijatru i krenes sa terapijom. poznato ke da je za soc. fobiju najbolji seroxat. imaa mozda jos jedan ja mislim. krenuo sam na faxu piti prvi put i preporodio se. od nigdje nikoga,svi su me poceli zvati i oiti kafu samnom. jednostavno zracis drugacije,osjecas se bolje,privlacis ljude.
kasnije sam prestao,kad sam se zaposliobopet sam poceo
Uzimas Seroxat? A koje si imao nus pojave?
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1389 Re: anksioznostttttttttttt

Post by shape of despair »

Entropio wrote: 02/10/2020 19:49
shape of despair wrote: 02/10/2020 17:56
dorkcic wrote: 02/10/2020 15:52

Tvoja priča će vjerovatno mnoge inspirisati da potraže pomoć, kod nas je još uvijek bauk reći da ideš psihologu ili psihijatru, ali masovno se kupuju apaurini i leksilijumi bez recepta. :-) Moji simptomi su identični kao tvoji bez lijekova, s tim da se ja nekako uspijem natjerati na komunikaciju s ljudima, ali socijalna fobija i dalje bukti pod površinom i sve bespotrebno otežava. Možeš li mi samo reći kako si došao do dijagnoze i liječenja? Otišao si prvo porodičnom ljekaru i on/a te uputio psihijatru ili si išao privatno?
odes porodicnom koji da uputnicu za psihijatra i to je to. ispricas bas sve psihijatru i krenes sa terapijom. poznato ke da je za soc. fobiju najbolji seroxat. imaa mozda jos jedan ja mislim. krenuo sam na faxu piti prvi put i preporodio se. od nigdje nikoga,svi su me poceli zvati i oiti kafu samnom. jednostavno zracis drugacije,osjecas se bolje,privlacis ljude.
kasnije sam prestao,kad sam se zaposliobopet sam poceo
Uzimas Seroxat? A koje si imao nus pojave?
manji sex drive,pospanost, zijevanje. to je to. sad nemam nista sem smanjenog sex ali i on se povration60%.
sto pitas?
na internetu uglavnom kruzi prica kao uzasna tableta, moze biti,svako razlicito reaguje,meni je ok
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1390 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

...
Last edited by no_sikiriki on 20/06/2021 19:41, edited 1 time in total.
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1391 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dr.gog »

no_sikiriki wrote: 05/10/2020 16:56 Preporuka za dobre tablete za spavanje? Sanval mi je totalno bezveze, max. 2-3 sata sna, lexilium ne podnosim.
Ne uzimaj nijedan za "spavanje" bez ljekarske kontrole. Postoji "Trazem", klonazepam, i slično, ali kako rekoh...radije plati pregled :wink:
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#1392 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

...
Last edited by no_sikiriki on 20/06/2021 19:41, edited 1 time in total.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3070
Joined: 14/04/2011 23:41

#1393 Re: anksioznostttttttttttt

Post by amidzazeher »

Da li je neko od vas isao na ovu EMDR terapiju?

User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1394 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Bluemore »

amidzazeher wrote: 08/12/2020 13:09 Da li je neko od vas isao na ovu EMDR terapiju?

je li ima EMDR terapija kod nas ?

mislim da za manje i jednostavnije traume moze biti odlicna, ako je terapeut dobar... a i za slozenije donese olaksanje
User avatar
amidzazeher
Posts: 3070
Joined: 14/04/2011 23:41

#1395 Re: anksioznostttttttttttt

Post by amidzazeher »

Ne znam za BiH ali meni je ponudjena ova terapija u Svedskoj.
Rekao mi je da je blaza od Pe terapije i da je najbolje da pocnem sa njom.
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#1396 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Edvin21 »

ljudi bjeze od tableta zbog nuspojava, npr. seksualne disfunkcije se jave kod haman svake osobe na neki nacin kod ssri lijekova
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1397 Re: anksioznostttttttttttt

Post by ovo_malo_duse »

banjaluka078 wrote: 02/10/2020 12:24
no_sikiriki wrote: 02/10/2020 12:16
hvala ti na ovome, sad si me motivisala da ipak odradim tu dijagnostiku, od ove dr. i ostalih sam stekla dojam da bi samo dzabe to radila, ali kao i svaka normalna osoba zelim bar probati skontati u cemu je problem.
Nema na čemu. Meni rendgen i ct nisu pokazali, a neurolog je bio baš uporan pa me poslao na magnet i tad je sve bilo jasno. Osim glavobolje, imala sam stalno trnce niz lijevu ruku i, u kombinaciji s aritmijama i/ili glavoboljama, sto puta sam pomislila "evo ga srčani/moždani", pa se onda "upali anksioznot", pa skoči pritisak...pa i da sam do tad bila normalna, poludjela bih. :D

Sretno ti. :)
I kazu ne citaj forum... Ja imam potpuno iste simptome i sve su pregledali osim Magneta vrata i glave jer se fakat ne mogu natjerat da mi stave onu kutiju na glavu i gurnu me u onu cijev. Jednostavno podivljam i pomaknem se nakon 3 minuta.. :lol: :lol:
Uradili su magnet do vrata jer to mogu izdrzat, haman jedva.... :lol: :-) :-)

I ja imam iste simptome zaboli me glava i iza uha pa onda ukocenost u korijenu vrata, trnci niz lijevu ruku u mali prst i prstenjak i onda probada pod lijevm pleckom i kroz grudni kos. 3 puta sam zavrsio na hitnoj, evo ga srcani.
Ne obzirem se puno vise jer sam uradio totalnu kardio dijagnostiku i nema nikakve veze sa srcanim.
Masaze mi puno pomazu pa se vise i ne obazirem na to..Masaze su neutralisale ovo u ruci i glavobolje ali se sad trnci prenijeli na lijevu nogu..
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#1398 Re: anksioznostttttttttttt

Post by banjaluka078 »

ovo_malo_duse wrote: 11/12/2020 11:08 I kazu ne citaj forum... Ja imam potpuno iste simptome i sve su pregledali osim Magneta vrata i glave jer se fakat ne mogu natjerat da mi stave onu kutiju na glavu i gurnu me u onu cijev. Jednostavno podivljam i pomaknem se nakon 3 minuta.. :lol: :lol:
Uradili su magnet do vrata jer to mogu izdrzat, haman jedva.... :lol: :-) :-)

I ja imam iste simptome zaboli me glava i iza uha pa onda ukocenost u korijenu vrata, trnci niz lijevu ruku u mali prst i prstenjak i onda probada pod lijevm pleckom i kroz grudni kos. 3 puta sam zavrsio na hitnoj, evo ga srcani.
Ne obzirem se puno vise jer sam uradio totalnu kardio dijagnostiku i nema nikakve veze sa srcanim.
Masaze mi puno pomazu pa se vise i ne obazirem na to..Masaze su neutralisale ovo u ruci i glavobolje ali se sad trnci prenijeli na lijevu nogu..
Čitaj, čitaj... :)
Trebali su preskočiti glavu. :) Sam magnet vrata ti je trebao/mogao pokazati oštećenja koja prave upravo to što opisuješ. Meni su pronašli oštećenja vratne kičme, u glavi mi nisu pronašli ništa. :D
Mene su poslije MR poslali na EMNG da vide ima li oštećenja živaca i koliko je...to su ti ti trnci niz ruku.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1399 Re: anksioznostttttttttttt

Post by ovo_malo_duse »

:thumbup:
banjaluka078 wrote: 11/12/2020 11:53
ovo_malo_duse wrote: 11/12/2020 11:08 I kazu ne citaj forum... Ja imam potpuno iste simptome i sve su pregledali osim Magneta vrata i glave jer se fakat ne mogu natjerat da mi stave onu kutiju na glavu i gurnu me u onu cijev. Jednostavno podivljam i pomaknem se nakon 3 minuta.. :lol: :lol:
Uradili su magnet do vrata jer to mogu izdrzat, haman jedva.... :lol: :-) :-)

I ja imam iste simptome zaboli me glava i iza uha pa onda ukocenost u korijenu vrata, trnci niz lijevu ruku u mali prst i prstenjak i onda probada pod lijevm pleckom i kroz grudni kos. 3 puta sam zavrsio na hitnoj, evo ga srcani.
Ne obzirem se puno vise jer sam uradio totalnu kardio dijagnostiku i nema nikakve veze sa srcanim.
Masaze mi puno pomazu pa se vise i ne obazirem na to..Masaze su neutralisale ovo u ruci i glavobolje ali se sad trnci prenijeli na lijevu nogu..
Čitaj, čitaj... :)
Trebali su preskočiti glavu. :) Sam magnet vrata ti je trebao/mogao pokazati oštećenja koja prave upravo to što opisuješ. Meni su pronašli oštećenja vratne kičme, u glavi mi nisu pronašli ništa. :D
Mene su poslije MR poslali na EMNG da vide ima li oštećenja živaca i koliko je...to su ti ti trnci niz ruku.
:thumbup:
Moenx
Posts: 1624
Joined: 26/06/2013 10:36

#1400 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Moenx »

Doktor Hasanovic iz tuzle. Sve preporuke
Post Reply