Bebe - ALL ABOUT!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1576 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by krompir i riza »

otherside wrote:
krompir i riza wrote:Sram ga bilo, čuj nije podržao :roll: :D
takav je on... ne sanjamo iste snove :D
riza? krompir?
Riža je :kiss:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#1577 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by otherside »

pa cestitam rizolino, da bude hairli i sve skolski i da nam bebana fino raste uz obavezno skakanje po maminom mjehuru :D
pa zeno, sram te bilo, mora krompir da te prijavljuje ovdje.
nego, deder, sad se fino tuspasi i predaj izvjestaj.
koliko, gdje, sta, i ostalo :D :kiss:
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#1578 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

Hej zene, ima li vas? :D

mi se spremamo za spavanje, a ova ruka u koju smo jucer primili bocu nam je malo otekla i zacrvenila se. znam da idu obloge od stajace vode, a kontam gdje cu ga staviti da spava s oblogom. ima li jos sta?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#1579 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by duboka_misao »

sta ce mu biti od mokre obloge,jedino ako je skine i pojede :D ostavi mu je sta fali jos ako uspijes da je promjenis jos jednom u noci extra !
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#1580 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

duboka_misao wrote:sta ce mu biti od mokre obloge,jedino ako je skine i pojede :D ostavi mu je sta fali jos ako uspijes da je promjenis jos jednom u noci extra !
:lol: :lol: :lol:
ma sta ja znam, mnogo mu je gore visoko na ruci, pa kako god mu je stavim bude skroz mokar po ramenu, pa mi se ne svidja da spava takav
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1581 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Alhemicarkaa »

Koliko se sjećam Aida nam je rekla da ne stavljamo obloge, već svaki put pređeno gazom potpopljenu u mlaku vodu i masiramo jekodermom. Ali to je bilo onda kad nas je napala (odmah me želudac zaboli), tako da sam možda nešto i pobrkala.
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#1582 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

Nisam ja nista ni stavljala, jucer sve bilo OK, tek danas nekad se pojavio otok. Zvala Vrazovu da pitam sta se sad radi, samo mi nije palo na pamet da pitam sta cu preko noci. doduse, rekose mi i da dodjemo ako ne prodje, a ja ne pitah dokad treba proci
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1583 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Alhemicarkaa »

A koliki je otok?
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#1584 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

pa recimo malo manji od kovanice 1 KM, nije mnogo ispupcen, ali jeste tvrd i crven.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1585 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Alhemicarkaa »

Ma i kod moje je bilo isto tako. Samo masiraj jekodermom, njoj se postepeno smanjivalo, trajalo je nekoliko dana. Naveće nismo ništa radili, a po danu sam recimo svako sat masirala vlažnom gazom (više prebrisali par puta) i jekodermom.
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#1586 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

e pa hvala moja ti. da mi kakav video link uspostavimo? :lol:
prosli put je ovu istu primio, al nije bilo nikakvog otoka, samo blaga temperatura, isto sutradan. vidim da je i sad sve OK, samo nisam znala sta da mu radim.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1587 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Alhemicarkaa »

Pa kod moje se pojavilo prvi put, drugi put nešto manje, a treći skoro nikako. Doduše, mi smo išli obrnutim redoslijedom. Znam da je to stresno - ne sikiraj se, proći će. Mi smo do sada sve vakcine prošli bez temperature, a uredno imam paracetamol kupljen.
I to me doktorica nagovori na onaj panadol, a ono nekakva suspenzija, ne znam ni kako bih dozirala :-)
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1588 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Alhemicarkaa »

Moja je postala prava mustra, više ne plače samo kad izađem iz sobe, nego ako je muž uzme, a ona meni pružala ruke. Na kraju je ja uzela, pa on iz mojih ruku, opet plač. Ne nosam ja nju, samo sjedimo, ali ona je tako jaka i kočoperna, šta naumi da uzme baca se iz mojih ruku i otima, ruke mi otpadoše. A spustim je na pod i sjednem da se igramo, ona opet pruža ruke :-)
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1589 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by safran »

Pa uz panadol dođe šprica - njega najlakše dozirati. A jeste li vi liznule paracetamol? Prava gadarija za popiti. Panadol je od svih najmanje gadan, mi ga zato i volimo.
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#1590 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

Alhemicarkaa wrote:Moja je postala prava mustra, više ne plače samo kad izađem iz sobe, nego ako je muž uzme, a ona meni pružala ruke. Na kraju je ja uzela, pa on iz mojih ruku, opet plač. Ne nosam ja nju, samo sjedimo, ali ona je tako jaka i kočoperna, šta naumi da uzme baca se iz mojih ruku i otima, ruke mi otpadoše. A spustim je na pod i sjednem da se igramo, ona opet pruža ruke :-)
ovaj jos nikom ne pruza ruke :lol: samo ne zeli ni sekunde da bude sam. mogu ja raditi sta god hocu, samo da sam mu pred ocima, cim vidi da sam krenula prema vratima, dreka. al sam mu napravila prostor za valjanje, cudo. kupila u bingu one kocke, ja mislim da ih ima jedno 10 metara kvadratnih. sa svih strana ga zagradila, privukla mu i krevetac, da ga malo onako pocne kontati kao svoje omiljeno mjesto, ubacim mu sve igracke i gud baj :)
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#1591 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

safran wrote:Pa uz panadol dođe šprica - njega najlakše dozirati. A jeste li vi liznule paracetamol? Prava gadarija za popiti. Panadol je od svih najmanje gadan, mi ga zato i volimo.
i ja kupih panadol nekad i cinilo mi se da nije nesto komplikovano. a ovo da liznem, necu :lol:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1592 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Alhemicarkaa »

O kakvim kockama pričaš, kako ga zagradiš?
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1593 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Alhemicarkaa »

safran wrote:Pa uz panadol dođe šprica - njega najlakše dozirati. A jeste li vi liznule paracetamol? Prava gadarija za popiti. Panadol je od svih najmanje gadan, mi ga zato i volimo.
Vidjela sam špricu, samo sam ja nepovjerljiva prema suspenzijama.
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#1594 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

Alhemicarkaa wrote:O kakvim kockama pričaš, kako ga zagradiš?
ma nisu kocke, ja ih oduvijek zovem kocke, ne znam zasto. zapravo su puzle za pod, od spuzve. slozila sam ih u uglu sobe, tako da s dvije strane ima zid, s trece strane je njegov krevetac i velike plisane zivotinje, a na cetvrtu, koja je zapravo jedina otvorena i kuda bi mi mogao smugnuti, stavim onu lezaljku, pa mu naslazem debele tvrde jastuke sa kreveta, tako da zapravo ostane bezbjedan ovaj prostor sa spuzvama. dovoljno je velik da mogu stati i ja i on i sve igracke.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1595 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by safran »

Panadol koji ja imam nije suspenzija. Suspenzije se talože stajanjem - ovaj moj se nikad nije istaložio.
User avatar
bansky
Posts: 20
Joined: 28/11/2012 22:10

#1596 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by bansky »

posto je all about, da upitam - sta je najbolje pokloniti bebi, kojoj prvi put idete u goste? bas nemam nikakvu ideju. ili se samo poklanja mami i tati? ja bi radije poklon bebi, a mamu i tatu ko sisa.

oj, hvala.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#1597 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Brat »

Nabaci dekolte i beba će biti presretna. Nema boljeg poklona..
User avatar
bansky
Posts: 20
Joined: 28/11/2012 22:10

#1598 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by bansky »

Brat wrote:Nabaci dekolte i beba će biti presretna. Nema boljeg poklona..
ne razumijem?
User avatar
m1x
Posts: 123
Joined: 09/07/2012 21:43
Location: Tamo gdje strahovi prestaju

#1599 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by m1x »

oće da kaže da bebe vole... kako da se izrazim... dojke :lol:
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1600 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by safran »

Zavisi kolika je beba i da li ti je bitno oduševiti je sad ili možeš sačekati koju godinu .... ili deceniju :lol: :lol: :lol:
Nekima je dovoljan komad šarene krpe da se raskeze do kraja, neke preferiraju komad bijele gaze ili pelene, ove malo starije koje muče zubi bile bi sretne sa komadom kvalitetne gume - nikako namjenske glodalice, to nije zanimljivo, gumeni đon - umjereno istrošen je dobra ideja. I one podne puzle od pjenaste mase su dobre za glodanje. Bebe koje samostalno sjede obično se već igraju nekim objektima - e tu su dobre metalne kutije sa šakom graha ili riže za finije tonove, zvečku ni slučajno - dosaaaadnoooo. Također, bilo kakve kutije koje mogu da se slažu jedna u drugu - ambalaža.
Šalim se, naravno, ali ima tu i istine. Bebama su zanimljive tako neke čudne i jednostavne stvari, komad krpe, nešto zgodno za glodanje i kasnije nešto što proizvodi zanimljiv zvuk. Igračke su izmislili odrasli. Zato se bebama do godinu dana obično kupuju neke "korisne" stvari a kako nemate pojma šta bi bilo korisno najbolje je ipak pitati roditelje.

Ipak, sjetih se jedne stvari koja, čini mi se, zabavlja većinu beba - Fisher-Price lopta sveznalica. Napravljena je od mekanog pjenastog platna, unutra je mehanizam pa kad je klepite o pod ili zid idu kratke pjesmice ili kad se pritisne prstom navodi brojeve ili izgovara rečenice. Simpatična je a viđala sam je u One-2-Play i DM.
Post Reply