Bebe - ALL ABOUT!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#201 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

.
Last edited by Irish on 08/03/2012 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#202 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

Mame, sretan 8. mart, vama i vasim djevojcicama :D

Image
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#203 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

Image

nisam mogla odoljeti :oops:

Sunce zove, odosmo u setnju i na zensku kaficu :)
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#204 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by yellow cat »

samo da se pritefterim i čestitam svim mamama ali i ostalim tetama 8. mart :-D

mene danas mama napušta, ostajemo sami dječak i ja, bolje mi je da se samoubijem a ješćemo valjda svake prijestupne. :-)
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#205 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Felidae »

SRETAN 8. MART SVIM MAMAMA

yellow cat...nista se ne sikiraj, mene svekrva ostavila sedmi dan po izlasku iz porodilista, a muz se tad vec vratio na posao, a smjene su mu naravno po 12 sati, dnevna i nocna....prezivjela sam i vjeruj da mi je drago sto je ispalo tako, puno sam se brze priviknula i pocela sve stizati...doduse ispocetka sam i ja bila malo gladna :-) :-)
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#206 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by otherside »

joj sto se tada jelo jaja na sto nacina... i spageta :lol:
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#207 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by encian »

suza81 wrote:Uspjela sam! :thumbup:
@encian, puno hvala. Da nisi rekla nikada ne bih potrazila taj cepic. Nakon sto sam ga nekako izvukla, pritisla sam dojku i mlijeko je nekoliko minuta izlazilo pod tankim mlazom. Koje olaksanje!

eto super :D :D . nadam se da ti to znanje vise nikad nece trebati :)


P.S: sretan 8. mart svim buducim i sadasnjim mamama!
User avatar
vanad
Posts: 500
Joined: 29/12/2011 12:06

#208 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by vanad »

Irish wrote:@ vanad, jel bi ove kreme trebalo biti u svim apotekama?
Nazalost zivim u inostranstvu gdje ova krema ima kupiti u svakoj apoteci. U Sarajevu ne znam gdje se moze nabaviti. Ovdje imas detaljnjije informacije o proizvodu
http://www.daylong.ch/index.php?option= ... &Itemid=43
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#209 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

Mame, nadam se da ste se lijepo provele jucer. Mi smo dobile mali cvjetic za malu i veliki za veliku djevojcicu od tate :D

@yellow, kako ide?
Nista ne brigaj, bit ce da ces se poceti bolje snalaziti kada ostanete sami. Ja sam mozda vanzemaljac ali je meni smetalo previse paznje u pocetku, a kako imam divnu svekrvu (mama nije tu), nije mi dala bukvalno nista osim da odem do wc-a, pazila me, mazila me, a ja, kakav sam arsuz, mene je to nerviralo :-) Jedva sam cekala kada bi nocu ostajali sami nas troje, da uzivamo u miru i toj blazenoj atmosferi. Samo bi lezali oko nje i bukvalno satima buljili u nju :shock: Do hrane mi je svakako najmanje bilo tih prvih dana. I danas, a ne znam jesam li normlana, najvise volim kada je kod mene, i kada nas je vise pa je svi hoce uzeti (kao da ja jedem na miru), ja opet zbrzam da je uzmem. A i ona je valjda malo tersa pa ja valjda mislim da je ja najprije mogu umiriti ako zacekilja :-) :D
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#210 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

vanad wrote:
Irish wrote:@ vanad, jel bi ove kreme trebalo biti u svim apotekama?
Nazalost zivim u inostranstvu gdje ova krema ima kupiti u svakoj apoteci. U Sarajevu ne znam gdje se moze nabaviti. Ovdje imas detaljnjije informacije o proizvodu
http://www.daylong.ch/index.php?option= ... &Itemid=43
E pa da, a mogla sam neduznog muz aokriviti da nije ni trazio :-) :lol:
Nista, pogledat cu jos u kojoj, hvala ti u svakom slucaju :) :thumbup:
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#211 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by encian »

mi koristimo ovu kremu za suncanje:



i ovaj losion



narucila preko amazona UK. 100% prirodno. ovih krema ima i sa citronelom, biljkom koja odbija komarce - pravo prakticno!!! mi smo se zapravo svi prebacili na ove prirodne proizvode. rade 100%, provjerili proslog ljeta :-D .
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#212 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by blue_sky »

yellow maco, cestitam...nek' je zivo i zdravo :kiss:

i da ti prenesem cestitku i pozdrav od sanabe :-D
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#213 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by yellow cat »

@blue sky hvala ti puno :kiss: malo me zbunio ovaj tvoj avatar, ali to je od nespavanja..

@irish :kiss:

dobro je, snalazimo se nekako.. satraše nas grčevi, evo budan je od 5 i očito još uvijek nema namjeru da spava.. ja krepana. samo da grčevi prođu, vjerujem da će biti bolje.. ako ništa, sladak je ko med, pa kad je budan, a to je jako često, gledam ga i divim se kako lijepo dijete imam, mašala. :-D Baš sam skromna. :D
User avatar
vanad
Posts: 500
Joined: 29/12/2011 12:06

#214 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by vanad »

yellow cat wrote:@blue sky hvala ti puno :kiss: malo me zbunio ovaj tvoj avatar, ali to je od nespavanja..

@irish :kiss:

dobro je, snalazimo se nekako.. satraše nas grčevi, evo budan je od 5 i očito još uvijek nema namjeru da spava.. ja krepana. samo da grčevi prođu, vjerujem da će biti bolje.. ako ništa, sladak je ko med, pa kad je budan, a to je jako često, gledam ga i divim se kako lijepo dijete imam, mašala. :-D Baš sam skromna. :D
Moja beba je imala odvratne grceve dok je bila mala. Jednom nije 23 sata spavala, ja kad nisam poludila. Na kraju se ispostavilo da ima intoleranciju na mlijeko a ja ga u izobilju pila prvi mjesec dok sam dojila. Kad sam prestala, grcevi su dobro umanjili. Ali ja sam za taj mjesec dosla na nizu kilazu nego sto sam imala prije trudnoce.
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#215 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

@yellow :kiss:

I mi smo muku mucili sa grcevima. Bila je jedna sedmica kada je plakala svaki dan od jutra do mraka :( Dusu smo isplakale i ona i ja...,nema sta nismo probali, ponesto i pomogne ali Boga mi nista toliko, dok ne prodje samo, tamo negdje sa dva i pol-tri mjeseca. Taman dobijes pauze od jedno mjesec dana rahatluka, a onda krecemo Jovo nanovo sa zubicima :D Sve u sve mu, dernek pravi :-)

ps. moja je jucer bila N E M O G U C A zbog zubica valjda :-)
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#216 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

yellow cat wrote:@blue sky hvala ti puno :kiss: malo me zbunio ovaj tvoj avatar, ali to je od nespavanja..

@irish :kiss:

dobro je, snalazimo se nekako.. satraše nas grčevi, evo budan je od 5 i očito još uvijek nema namjeru da spava.. ja krepana. samo da grčevi prođu, vjerujem da će biti bolje.. ako ništa, sladak je ko med, pa kad je budan, a to je jako često, gledam ga i divim se kako lijepo dijete imam, mašala. :-D Baš sam skromna. :D
e dusica :-D
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#217 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by yellow cat »

pazim šta jedem, mlijeko i mliječne proizvodne nikako...

i na to sve, jutros je dobio osip po licu, neke male, crvene tačkice.. od čega sad, majko moja? Umivam ga redovno, kupam ga svaki drugi dan... nisam jela ništa neuobičajno.. šta da radim? kažu da ne diram ništa, da će proći...
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#218 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by otherside »

yellow cat wrote:pazim šta jedem, mlijeko i mliječne proizvodne nikako...

i na to sve, jutros je dobio osip po licu, neke male, crvene tačkice.. od čega sad, majko moja? Umivam ga redovno, kupam ga svaki drugi dan... nisam jela ništa neuobičajno.. šta da radim? kažu da ne diram ništa, da će proći...
to se i mojoj curici desilo. namazala dva puta izdojenim mlijekom i proslo ODMAH, nikad se vise nije vratilo.
rekla mi jedna starija zena...doduse, ja nisam vjerovala pa je proslo nekoliko dana dok nisam pokusala :-)
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#219 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by yellow cat »

blue_sky wrote:
i da ti prenesem cestitku i pozdrav od sanabe :-D
pa ovo nisam ni vidjela... hvala joj puno, srce je :kiss: meni fali puno.
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#220 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by yellow cat »

otherside wrote:
yellow cat wrote: to se i mojoj curici desilo. namazala dva puta izdojenim mlijekom i proslo ODMAH, nikad se vise nije vratilo.
rekla mi jedna starija zena...doduse, ja nisam vjerovala pa je proslo nekoliko dana dok nisam pokusala :-)
velim mužu sinoć, haj da ga namažem, šta mu može biti.. i fakat, ja ga sinoć namazala mlijekom, ma sa par kapi i jutros čisto lice! Fakat je ovo majčino mlijeko čudotvorno!
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#221 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by duboka_misao »

sjooooooooooooooj nas muce sline,sline, slinjci, zelenci ili hračci jadnicak nemoze da spava nikako, kupili smo elektricni aspirator za nos koji je fantastican ali hajd pridji nosu ! kapi su isto tako borba dok se stave, sad sin hrce kako tata ...
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#222 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by holowey »

duboka_misao wrote:sjooooooooooooooj nas muce sline,sline, slinjci, zelenci ili hračci jadnicak nemoze da spava nikako, kupili smo elektricni aspirator za nos koji je fantastican ali hajd pridji nosu ! kapi su isto tako borba dok se stave, sad sin hrce kako tata ...
nas je kod zapusenog nosa spasio nastavak koji se montira na usisivac :-)
skuhamo serpu caja od kamilice i onda drzimo malo glavu iznad toga, kao neka vrsta inhalacije, cisto da se malcice "otope" sline... i onda bebac u hranilicu, vezan po propisu, i jedno drzi ruke i glavu, drugo usisava sline...

kod doktorice ademovic na grbavici smo vidjeli da ona koristi nesto slicno, osim sto, umjesto usisivacem, onda to odradi ustima...

a kapi? to smo uspjevali samo kada zaspe, pa dok ga jedno drzi u krilu, malcice nagnemo glavicu i brzinski ukapamo...
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#223 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by yellow cat »

i mom je malo nos začepljen pa hropti kad spava.. za pumpicu je, čini mi se još mali.. ne znam, probaću malo sa fiziološkom otopinom..

inače, ja katastrofa, imam upalu mokraćnog kanala, vjerovatno od katetera.. sinoć plače on od grčića, plačem ja od bolova.. jutros izvadila nalaze i odme ginekologu, veli antibiotike cephabos da pijem, mogu ga piti dojilje.. ok, znam još žena koje su dojile i pile ga.. ali me muči ovaj monural što mi ga dao, to je neki prah, isto antibiotik, razmuti se u vodi i isto se popije.. samo jednu noć.. na njemu piše da se dojenje treba prekinuti kad se uzima taj prašak.. ipak, vjerovat ću doktoru, kaže da moram piti da infekcija ne ode na bubrege..
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#224 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

joj @yellow, drzi se :( :kiss:Sta ces, vjeruj svom dr. I ja sam nakon dvije sedmice od poroda fasovala nekakvu vurusnu upalu oka pa sam morala koristiti antibiotike na kojima je isto pisalo da se ne preporucuju tijekom dojenja, no mene su svi ubijedili da slobodno nastavim :|
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#225 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Irish »

jos samo da prijavim:

MOje dijete pocelo da jeeeedeee :dance:
Jucer i danas po cijeli obrok i sve govori pa-pa-pa, kao daj jos :shock: :D
Post Reply