Bebe - ALL ABOUT!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#6351 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by manekenka u penziji »

Znam gdje su. Tamo sam prvo mislila da je upisem, medutim nema mjesta pa me je gospoda Ana uputila na Prve korake.

Znaci hranu ne donosim, imaju sve. A sta je sa pelenama? Odnesem paket ili oni imaju svoje?
dama_u_crnom
Posts: 235
Joined: 13/10/2013 16:49

#6352 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by dama_u_crnom »

Ako neko nije znao, a prva ja sam tek juce saznala, u Robotu na Socijalnom, na prvom spratu gore gdje je tehnika, ima dosta odjece za bebe, vecinom je sve Pcelica Maja. :)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#6353 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Ma.Le.Na »

Molim za preporuku
Gdje da bebi privatno snimimo kukove?
Poslali nas u vrazovu kazu na GO su..nema ko da ih mijenja..
Za 10tak dana su nam dva mjeseca pa mislim da na klinici necemo moci dobiti termin
I pitanje...snimanje se vrsi sa napunjenih 2 mj. ili DO 2. mj?
Malo je dok konfuzna bila
Hvala :)
User avatar
max07
Posts: 270
Joined: 28/01/2010 22:32

#6354 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by max07 »

Ma.Le.Na wrote:Molim za preporuku
Gdje da bebi privatno snimimo kukove?
Poslali nas u vrazovu kazu na GO su..nema ko da ih mijenja..
Za 10tak dana su nam dva mjeseca pa mislim da na klinici necemo moci dobiti termin
I pitanje...snimanje se vrsi sa napunjenih 2 mj. ili DO 2. mj?
Malo je dok konfuzna bila
Hvala :)
Mom malom su kukovi snimljeni kad je imao nesto malo vise od puna dva mjeseca. Mislim da je kukove najbolje snimiti izmedju drugog i treceg mjeseca.
Mi smo radili na UKC. Mislim da kukove mozete snimiti i u onoj poliklinici fm na vilsonovom. Ima sigurno jos privatnih ordinacija gdje rade ali jedino mi ova sada pada na pamet.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#6355 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by CherryLips »

Ako se dobro sjećam mi smo snimali sa navrsena dva mjeseca. U ordinaciji Amf u Uniticu
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#6356 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Ma.Le.Na »

Hvala puno
Ma kontam se ima i svakakvih aparata, beba mala, ne bih nesto sto je 30es god staro
krauter
Posts: 34
Joined: 11/03/2014 13:58

#6357 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by krauter »

Mi smo snimali kod dr. Gavrankapetanovića. Pregled košta 50 KM i sve riječi hvale za doktora i samu ordinaciju :thumbup:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#6358 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by CherryLips »

Mi smo zaista zadovoljni bili. Jos smo pored kukova,tražili i pregled abdomena,bubrega,testisa. Doktorica je strucna i divna kao osoba.
User avatar
max07
Posts: 270
Joined: 28/01/2010 22:32

#6359 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by max07 »

JanuaryJones wrote:
safran wrote: Kad stigne max javiće se sigurno, njen malecki je kod Teta Čuvalica (Ć.Vila) a moje kolege su jako zadovoljne vrtićem negdje na Drveniji (kod Bobe i Lenke - ne znam kako se zove) ali bih morala pitati od kojeg uzrasta primaju. Mislim da je njihova curica imala 2 god kad je tamo krenula. Sad je u predškolskom. Moja iskustva su ovamo prema N. Gradu.
Hvala puno ;)
Kad sam vec prozvana da se javim :D

Moj mali je, kao sto safran rece, u vrticu "Djeciji klub osmijeh" aka "Tete cuvalice" kod Bosmala. Mi smo jako zadovoljni. Odgajateljice su jako fine i malecki ih stvarno voli. Odrzavaju prostor jako cistim, hrana im je kuhana, jede se dosta svjezeg voca (to im je uzina, nema cokoladica i grickalica) i jaslicka grupa nije prevelika.
Jedina mana je sto prostor nije bas veliki ali to je tako kod vecine privatnih vrtica.
Meni su pri upisu djeteta trazili preporuku (slucajno se onda ispostavilo da imamo zajednicke prijatelje) ali mi ipak ne izgledaju kao zatvorena elitisticka grupa.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#6360 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

max07 wrote:
JanuaryJones wrote:
safran wrote: Kad stigne max javiće se sigurno, njen malecki je kod Teta Čuvalica (Ć.Vila) a moje kolege su jako zadovoljne vrtićem negdje na Drveniji (kod Bobe i Lenke - ne znam kako se zove) ali bih morala pitati od kojeg uzrasta primaju. Mislim da je njihova curica imala 2 god kad je tamo krenula. Sad je u predškolskom. Moja iskustva su ovamo prema N. Gradu.
Hvala puno ;)
Kad sam vec prozvana da se javim :D

Moj mali je, kao sto safran rece, u vrticu "Djeciji klub osmijeh" aka "Tete cuvalice" kod Bosmala. Mi smo jako zadovoljni. Odgajateljice su jako fine i malecki ih stvarno voli. Odrzavaju prostor jako cistim, hrana im je kuhana, jede se dosta svjezeg voca (to im je uzina, nema cokoladica i grickalica) i jaslicka grupa nije prevelika.
Jedina mana je sto prostor nije bas veliki ali to je tako kod vecine privatnih vrtica.
Meni su pri upisu djeteta trazili preporuku (slucajno se onda ispostavilo da imamo zajednicke prijatelje) ali mi ipak ne izgledaju kao zatvorena elitisticka grupa.
Kakve su im cijene i osim preporuke koji su uslovi?
dama_u_crnom
Posts: 235
Joined: 13/10/2013 16:49

#6361 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by dama_u_crnom »

Ma.Le.Na wrote:Molim za preporuku
Gdje da bebi privatno snimimo kukove?
Poslali nas u vrazovu kazu na GO su..nema ko da ih mijenja..
Za 10tak dana su nam dva mjeseca pa mislim da na klinici necemo moci dobiti termin
I pitanje...snimanje se vrsi sa napunjenih 2 mj. ili DO 2. mj?
Malo je dok konfuzna bila
Hvala :)
Poliklinika Suncokret u Velisicima, mi smo tu snimali, sve super.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#6362 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by safran »

manekenka u penziji wrote:Znam gdje su. Tamo sam prvo mislila da je upisem, medutim nema mjesta pa me je gospoda Ana uputila na Prve korake.

Znaci hranu ne donosim, imaju sve. A sta je sa pelenama? Odnesem paket ili oni imaju svoje?
Ne znam za pelene, moj je bio gaćonja kad je krenuo u jaslice. Što se tiče hrane, mislim da je i to u potpunosti njihova briga, jedino možda AD.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#6363 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by manekenka u penziji »

Slatko me nasmija za AD posto ova moja dozivi fras kada vidi flasicu, tako da za to nam nije nikakva frka.
User avatar
sanjam-te
Posts: 1155
Joined: 25/09/2012 12:11

#6364 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by sanjam-te »

Možda nije mjesto al de da ne tražim dalje po temama....kad vam je došla "gospođa ministarka" poslije poroda? Meni došla nakon 2 mjeseca i bila sasvim redovna, sad mi kasni 3 dana i pobudaliću :( :(
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#6365 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by radenska »

hehehehe da nece opet bebac . Meni evo cetvrti mjesec poslije poroda i nista. Mojoj prijateljici nakon osam mjeseci.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#6366 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by radenska »

nemoj sta zamjeriti ja se uvijek radujem djecici
dama_u_crnom
Posts: 235
Joined: 13/10/2013 16:49

#6367 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by dama_u_crnom »

sanjam-te wrote:Možda nije mjesto al de da ne tražim dalje po temama....kad vam je došla "gospođa ministarka" poslije poroda? Meni došla nakon 2 mjeseca i bila sasvim redovna, sad mi kasni 3 dana i pobudaliću :( :(
Meni je dosla nakon 3 mjeseca, ali mi je prvih pa sigurno 7-8 mjeseci kasnila stalno. Znam da mi je jednom 15 dana kasnila. Sad je evo u zadnje vrijeme normala, na vrijeme stize. :D
User avatar
sanjam-te
Posts: 1155
Joined: 25/09/2012 12:11

#6368 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by sanjam-te »

:) radujem se i ja ali što je rano rano je....još nisam sve ufercerala ni s ovom bebom :D
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#6369 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by radenska »

gdje cu kupitii dvd ova crtanih filmova. ili znate nekog da mi to moze snimiti pa da kupim
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#6370 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by JanuaryJones »

radenska wrote:gdje cu kupitii dvd ova crtanih filmova. ili znate nekog da mi to moze snimiti pa da kupim
Imaš na piku a bilo je i na Siranu. Ako možeš puštati sa USBa ne moraš kupovat, samo skini sa interneta ;)
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#6371 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by radenska »

hocu da posaljem jednom djecaku koji zivi u inostranstvu. Zato pitam. Hvala pogledacu na piku
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#6372 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by _Mila_ »

Savjet za sve mame cija djeca ne zele da jedu: poslije svakog obroka treba im dati svjeze jabuke, jer ce od toga vise da ogladne i bolje ce jesti aBd. Mozete i na sebi isprobati.
Ja svojoj curici izrendam jabuku jer iako ima skoro 10 mjeseci ima samo 2 zubica.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#6373 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by Ma.Le.Na »

Bebi je 2mj za 5 dana
Prehladio se
Vidim da smrce...pomalo suzne oci..kise
Nema temp
Ne znam da li da ga vodim pedijatru..kontam.moze i tamo nesto pokupit..a opet ne znam smijem li da ne vodim..
Dojena je beba btw
Sta raditi?
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#6374 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by funeral blues »

Djevojčici mi se pojavilo nekoliko bradavica na lijevoj podlaktici. Dvije veće i par sitnih. Jeste li imale iskustva s tim? Da vodim doktoru ili bih mogla naći nešto u apoteci? Ne ide mi se doktoru zbog čekanja i gužvi po čekaonicama, a nikako da same otpadnu i nestanu.
Večeras vidjeh da je ovu jednu veću malo zakačila, zacrvenila se i malkice prokrvarila. :-?
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#6375 Re: Bebe - ALL ABOUT!

Post by putujucidzindas »

Ma.Le.Na wrote:Bebi je 2mj za 5 dana
Prehladio se
Vidim da smrce...pomalo suzne oci..kise
Nema temp
Ne znam da li da ga vodim pedijatru..kontam.moze i tamo nesto pokupit..a opet ne znam smijem li da ne vodim..
Dojena je beba btw
Sta raditi?

Prati, ako nema turice, nema vecih problema sa slinkama i ako ne potraje, ne vodi. Ako nos zastopa, isperi fizioloskom - bas im bude patnja kad sline navale, a valja sisati :) Ako bude u toku noci problema s disanejm zbog slina, ubaci pored kreveta lonac uparen s kamilicom i morskom soli. Valjda nece potrajati, svi su ovih dana slinavi
Post Reply