kolonoskopija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#201 Re: kolonoskopija

Post by dulekrele »

no_sikiriki wrote: 21/01/2022 21:18
Gas01 wrote: 12/01/2022 18:30 Help, ima li i jedan doktor u Sarajevu koji pregled obavlja subotom i ako da - gdje? Kolonoskopija sa anestezijom.
Neka ti subota ne bude kriterij. Vanisa zaobiđi, Gornjaković je najveći stručnjak i ja bih išla kod njega koliko god ga trebalo čekati.
Moja mama je radila i gastroskopije i kolonoskopije kod obojice, kao i još neki članovi porodice/prijatelji, i u svakom slučaju je potvrđeno da je Gornjaković s razlogom br. 1. Sretno.

Zsto da Vanisa zaobide. koji je razlog? A kod Gornjakovica ne mozes dogovoriti pregled da si Tito. Po tri mjseseca trebas cekati. Hebo to.
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#202 Re: kolonoskopija

Post by no_sikiriki »

dulekrele wrote: 31/03/2022 10:39
no_sikiriki wrote: 21/01/2022 21:18

Neka ti subota ne bude kriterij. Vanisa zaobiđi, Gornjaković je najveći stručnjak i ja bih išla kod njega koliko god ga trebalo čekati.
Moja mama je radila i gastroskopije i kolonoskopije kod obojice, kao i još neki članovi porodice/prijatelji, i u svakom slučaju je potvrđeno da je Gornjaković s razlogom br. 1. Sretno.

Zsto da Vanisa zaobide. koji je razlog? A kod Gornjakovica ne mozes dogovoriti pregled da si Tito. Po tri mjseseca trebas cekati. Hebo to.
Zbog pogresnih dijagnoza i dodatnog bespotrebnog izvlacenja novaca od pacijenata. Svako sebi nek bira, i mene nervira sto se toliko ceka na Gornjakovica, ali kod Vanisa ne bih isla.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#203 Re: kolonoskopija

Post by dulekrele »

no_sikiriki wrote: 31/03/2022 12:21
dulekrele wrote: 31/03/2022 10:39
Zsto da Vanisa zaobide. koji je razlog? A kod Gornjakovica ne mozes dogovoriti pregled da si Tito. Po tri mjseseca trebas cekati. Hebo to.
Zbog pogresnih dijagnoza i dodatnog bespotrebnog izvlacenja novaca od pacijenata. Svako sebi nek bira, i mene nervira sto se toliko ceka na Gornjakovica, ali kod Vanisa ne bih isla.
Haj ti daj dokaze za tako nesto,a mani se price od tetke i dajdince kolege sa posla. Svako zeli da ide kod dobrog dr. daj dokaz pa da znamo kod koga necemo ici.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#204 Re: kolonoskopija

Post by crveni_makovi »

dulekrele wrote: 31/03/2022 10:39
no_sikiriki wrote: 21/01/2022 21:18

Neka ti subota ne bude kriterij. Vanisa zaobiđi, Gornjaković je najveći stručnjak i ja bih išla kod njega koliko god ga trebalo čekati.
Moja mama je radila i gastroskopije i kolonoskopije kod obojice, kao i još neki članovi porodice/prijatelji, i u svakom slučaju je potvrđeno da je Gornjaković s razlogom br. 1. Sretno.

Zsto da Vanisa zaobide. koji je razlog? A kod Gornjakovica ne mozes dogovoriti pregled da si Tito. Po tri mjseseca trebas cekati. Hebo to.
To za tri mjeseca nije tacno. Ja se narucila i dobila termin za 3 sedmice od dana narucivanja. Imam termin ove sedmice.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#205 Re: kolonoskopija

Post by Truba »

smije li se znati koja bolest je u pitanju pa šalju na kolonoskpiju
ili je preventiva?
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#206 Re: kolonoskopija

Post by dulekrele »

crveni_makovi wrote: 31/03/2022 13:10
dulekrele wrote: 31/03/2022 10:39
Zsto da Vanisa zaobide. koji je razlog? A kod Gornjakovica ne mozes dogovoriti pregled da si Tito. Po tri mjseseca trebas cekati. Hebo to.
To za tri mjeseca nije tacno. Ja se narucila i dobila termin za 3 sedmice od dana narucivanja. Imam termin ove sedmice.
I tri sedmice je puno za bolesnu osobu. A ja znam osobu koju je narucio za 3 mjeseca da mu radi gastroskopiju. Gornjakovic da vise sjedi u ordinaciji u SA ne bi cekanja bila tolika.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#207 Re: kolonoskopija

Post by crveni_makovi »

dulekrele wrote: 31/03/2022 13:12 I tri sedmice je puno za bolesnu osobu. A ja znam osobu koju je narucio za 3 mjeseca da mu radi gastroskopiju. Gornjakovic da vise sjedi u ordinaciji u SA ne bi cekanja bila tolika.
Sve je to tacno. Meni se uslovno receno vise nigdje ne zuri. Pojam smrti mi nikad nije bio blizi i laksi.
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#208 Re: kolonoskopija

Post by dzejkej »

samo da javim da se ne ceka toliko kod Gornjakovica. mi smo dobili termin za nekih 17 dana. mozda smo imali srecu sa terminima ali eto, to je nase iskustvo.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#209 Re: kolonoskopija

Post by crveni_makovi »

dzejkej wrote: 31/03/2022 13:20 samo da javim da se ne ceka toliko kod Gornjakovica. mi smo dobili termin za nekih 17 dana. mozda smo imali srecu sa terminima ali eto, to je nase iskustvo.
Pa ne ceka se duze. Ja dobila termin ove sedmice a zvala prije maksimalno tri sedmice. Jeste dugo svakome ko strahuje od karcinoma, bilo je i meni s ocem svaka sekunda preduga ali ne bih prolazila ni iskustva s druga dva GE kod kojih sam vodila oca.
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#210 Re: kolonoskopija

Post by no_sikiriki »

dulekrele wrote: 31/03/2022 13:10
no_sikiriki wrote: 31/03/2022 12:21

Zbog pogresnih dijagnoza i dodatnog bespotrebnog izvlacenja novaca od pacijenata. Svako sebi nek bira, i mene nervira sto se toliko ceka na Gornjakovica, ali kod Vanisa ne bih isla.
Haj ti daj dokaze za tako nesto,a mani se price od tetke i dajdince kolege sa posla. Svako zeli da ide kod dobrog dr. daj dokaz pa da znamo kod koga necemo ici.
Mani se ti šuplje i idi kod koga želiš. Ja sam radila gastroskopiju kod Vanisa, mama i gastroskopiju i kolonoskopiju. Tebi sigurno preko foruma neću ništa dokazivati, dala sam svoju preporuku za kome ići i koga zaobići i to je to.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#211 Re: kolonoskopija

Post by dulekrele »

no_sikiriki wrote: 31/03/2022 13:49
dulekrele wrote: 31/03/2022 13:10
Haj ti daj dokaze za tako nesto,a mani se price od tetke i dajdince kolege sa posla. Svako zeli da ide kod dobrog dr. daj dokaz pa da znamo kod koga necemo ici.
Mani se ti šuplje i idi kod koga želiš. Ja sam radila gastroskopiju kod Vanisa, mama i gastroskopiju i kolonoskopiju. Tebi sigurno preko foruma neću ništa dokazivati, dala sam svoju preporuku za kome ići i koga zaobići i to je to.
Ako neces prezentovati dokaze za svoju pricu onda je ovo sto ti govoris sirenje neistine.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#212 Re: kolonoskopija

Post by Altsa »

Gornjakovic je odlican i najbolji ali sam zbog ne mogucnosti da zakazem termin kod njega morao traziti drugog GE i otisao sam u Eurofarm gdje radi dr. Vanis. Nemam neke zamjerke vezane za dr. Vanisa. Dijagnozu saopstio i propisao terapiju.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#213 Re: kolonoskopija

Post by crveni_makovi »

Dok sam cekala kod Gornjakovica prosle sedmice, primjetila sam da pacijente narucuju uglavnom za mjesec dana. Moj glavni utisak o tom ljekaru je da izgleda kao da ga je pregazio voz. Trudio se da ostane budan, priseban i jos je pokusavao biti smijesan. Zao mi ga je kao i svih ljudi koji su pretrpani poslom. Vjerujem da je strucan a koliko ce izdrzati tim tempom rada i premorenosti je upitno.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#214 Re: kolonoskopija

Post by Altsa »

crveni_makovi wrote: 05/04/2022 09:29 Dok sam cekala kod Gornjakovica prosle sedmice, primjetila sam da pacijente narucuju uglavnom za mjesec dana. Moj glavni utisak o tom ljekaru je da izgleda kao da ga je pregazio voz. Trudio se da ostane budan, priseban i jos je pokusavao biti smijesan. Zao mi ga je kao i svih ljudi koji su pretrpani poslom. Vjerujem da je strucan a koliko ce izdrzati tim tempom rada i premorenosti je upitno.
Uvijek je takav. Djeluje ne zainteresovano, pospano i moras mu izvlaciti rijeci iz usta sto meni najvise smeta kod njega. Nekad i poneku provalu baci. Medutim strucan je sto jest jest.
Last edited by Altsa on 05/04/2022 12:00, edited 1 time in total.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#215 Re: kolonoskopija

Post by crveni_makovi »

Altsa wrote: 05/04/2022 11:00
crveni_makovi wrote: 05/04/2022 09:29 Dok sam cekala kod Gornjakovica prosle sedmice, primjetila sam da pacijente narucuju uglavnom za mjesec dana. Moj glavni utisak o tom ljekaru je da izgleda kao da ga je pregazio voz. Trudio se da ostane budan, priseban i jos je pokusavao biti smijesan. Zao mi ga je kao i svih ljudi koji su pretrpani poslom. Vjerujem da je strucan a koliko ce izdrzati tim tempom rada i premorenosti je upitno.
Uvijek je takav. Djeluje ne zainteresovano, pospano i moras mu izvlaciti rijeci iz usta sto meni najvise smeta kod njega. Medutim strucan je sto jest jest.
Hvala za info da znam. Djelovalo mi je samo kao da je preumoran i kao da i njemu samom treba hitna psiholoska pomoc. Jos jedan u nizu ljudi kojima dok govorim "dovidjenja" u sebi kazem stosta drugo.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#216 Re: kolonoskopija

Post by Altsa »

---
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#217 Re: kolonoskopija

Post by MMM1977 »

Jbt ti forum i tuđa iskustva 😁 Jutros išao, zakazao prije 10 dana kod Gornjakovića, svunoć zaspao nisam od nervoze. Malo falilo da odustanem.

I krenu on sa vazeljin i gura ono crijevo a ja gledam na tv šta radi. Pa malo sapire pa usisava pa udova onaj zrak pa zumira detalje a ja samo čekam kad će da krene ta užasna bol o kojoj se piše ali toga nema. Ok, zrak, nadutost i to ali ništa strašno, znam se tako naduti i bez doktora. Helem, prolaze minuti, on sve dublje ali boli i dalje nema. U jednom momentu zamalo nisam zaspao zbog neprospavane noći.

Mene zna ponekad zaboliti stomak toliko da me oblije znoj a ovdje ništa. Neugodno jeste ali mene bolilo nije, ne bi mi bio problem još 2 danas uraditi. Sve bez anestezije.

I neko veli da je trčao u wc da pusti zrak :D Vala ja se nisam pomaknuo s kreveta i prdio sam toliko da se luster tresao i bilo mi je svejedno, oni su odabrali da rade sa guzicama

Samo bih još pitao, da li trebam sljedeće godine i ja na paradu :run:
User avatar
Arachnoidea
Posts: 721
Joined: 30/11/2019 00:22

#218 Re: kolonoskopija

Post by Arachnoidea »

MMM1977 wrote: 21/09/2022 13:03 Jbt ti forum i tuđa iskustva 😁 Jutros išao, zakazao prije 10 dana kod Gornjakovića, svunoć zaspao nisam od nervoze. Malo falilo da odustanem.

I krenu on sa vazeljin i gura ono crijevo a ja gledam na tv šta radi. Pa malo sapire pa usisava pa udova onaj zrak pa zumira detalje a ja samo čekam kad će da krene ta užasna bol o kojoj se piše ali toga nema. Ok, zrak, nadutost i to ali ništa strašno, znam se tako naduti i bez doktora. Helem, prolaze minuti, on sve dublje ali boli i dalje nema. U jednom momentu zamalo nisam zaspao zbog neprospavane noći.

Mene zna ponekad zaboliti stomak toliko da me oblije znoj a ovdje ništa. Neugodno jeste ali mene bolilo nije, ne bi mi bio problem još 2 danas uraditi. Sve bez anestezije.

I neko veli da je trčao u wc da pusti zrak :D Vala ja se nisam pomaknuo s kreveta i prdio sam toliko da se luster tresao i bilo mi je svejedno, oni su odabrali da rade sa guzicama

Samo bih još pitao, da li trebam sljedeće godine i ja na paradu :run:
:lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#219 Re: kolonoskopija

Post by Truba »

:cry: :cry: :cry: nije smiješno
sve je u mozgu
mozak je najvažniji organ
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#220 Re: kolonoskopija

Post by Altsa »

MMM1977 wrote: 21/09/2022 13:03 Jbt ti forum i tuđa iskustva 😁 Jutros išao, zakazao prije 10 dana kod Gornjakovića, svunoć zaspao nisam od nervoze. Malo falilo da odustanem.

I krenu on sa vazeljin i gura ono crijevo a ja gledam na tv šta radi. Pa malo sapire pa usisava pa udova onaj zrak pa zumira detalje a ja samo čekam kad će da krene ta užasna bol o kojoj se piše ali toga nema. Ok, zrak, nadutost i to ali ništa strašno, znam se tako naduti i bez doktora. Helem, prolaze minuti, on sve dublje ali boli i dalje nema. U jednom momentu zamalo nisam zaspao zbog neprospavane noći.

Mene zna ponekad zaboliti stomak toliko da me oblije znoj a ovdje ništa. Neugodno jeste ali mene bolilo nije, ne bi mi bio problem još 2 danas uraditi. Sve bez anestezije.

I neko veli da je trčao u wc da pusti zrak :D Vala ja se nisam pomaknuo s kreveta i prdio sam toliko da se luster tresao i bilo mi je svejedno, oni su odabrali da rade sa guzicama

Samo bih još pitao, da li trebam sljedeće godine i ja na paradu :run:
Do toga je i ko ti radi pregled. Ko ima kakvu ruku i iskustvo. Kako mota kameru i ostalo. Gornjakovic ima meku ruku i rahmetli prof. Gribajcevic je to radio majstorski. Sada to radim sa sedacijom i ne razmisljam da li ce boljeti. A da boli to je fakat mada nista ne izdrzljivo.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#221 Re: kolonoskopija

Post by lacrima »

Nije u mozgu i nije do toga ko ima kakvu ruku. Dobro, manji dio moguce da dolazi i od takvih stvari. Broj 1. je da li je crijevo zdravo. Bolesno, upaljeno crijevo boli neizdrzivo. Zdravo crijevo nece boliti u 90% slucajeva. Zato je svjetski standard danas kolono raditi u sedaciji.
StariGrad0071
Posts: 7
Joined: 26/03/2019 08:40

#222 Re: kolonoskopija

Post by StariGrad0071 »

Da li je poceo Gornjakovic snimati proceduru ili mu jos uredjaji ne rade taj dio? Znam da je trebao to rjesiti. Dzaba sto napise dijagnozu, ali kad dodjes poslije dva mjeseca nakon toliko pacijenata vise se i ne sjeca bitnih detalja. Znam da su mi drugi uvijek davali CD sa snimkom kolonoskopije(osim Kandica).
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#223 Re: kolonoskopija

Post by zubi »

StariGrad0071 wrote: 02/10/2022 14:31 Da li je poceo Gornjakovic snimati proceduru ili mu jos uredjaji ne rade taj dio? Znam da je trebao to rjesiti. Dzaba sto napise dijagnozu, ali kad dodjes poslije dva mjeseca nakon toliko pacijenata vise se i ne sjeca bitnih detalja. Znam da su mi drugi uvijek davali CD sa snimkom kolonoskopije(osim Kandica).
Taman htjedoh napisati da Kandic ne daje CD...
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#224 Re: kolonoskopija

Post by Maybach »

Planiram da se narucim kod dr Vanisa ili dr Gornjakovica na pregled pa poslije dalje sta preporuce.Od jutros Eurofarm dobiti ne mogu.Imam problema vec godinama sa povremenom nadutoscu i zrakom u crijevima,uglavnom navece i ti grcevi su stvarno bolni dok zrak ne izadje.Jednom sam zavrsila i u urgentnom nw znajuci uopsye odakle je bol jer je krenulo od ledja.Espumisan pomogne.Imam i unutarsnje hemoroide kao suvenir od 2 trudnoce.Nego,odvratno jeste ali da li se nekome desavalo da primjeti mokar ves?Ne puno ali dovoljno da osjeti.Nije sluz niti nesto obojeno,nego kao voda,a da je iz debelog crijeva?To me bas brine dok pregled se obavim.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#225 Re: kolonoskopija

Post by banjaluka078 »

Maybach wrote: 20/12/2022 12:25 Nego,odvratno jeste ali da li se nekome desavalo da primjeti mokar ves?Ne puno ali dovoljno da osjeti.Nije sluz niti nesto obojeno,nego kao voda,a da je iz debelog crijeva?To me bas brine dok pregled se obavim.
Sasvim moguće da je od hemoroida. Svakako im to spomeni na pregledu.
Post Reply