Aloa Vera

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1 Aloa Vera

Post by poznanik »

Hitno je potrebna ljekovita vrsta biljke ALOA VERA, u svježem stanju, u rastu u saksiji, starija od dvije godine.

Gdje ju je moguće nabaviti, u Sarajevu ili u blizini Sarajeva?
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2 Re: Aloa Vera

Post by fatamorgana »

poznanik wrote:Hitno je potrebna ljekovita vrsta biljke ALOA VERA, u svježem stanju, u rastu u saksiji, starija od dvije godine.

Gdje ju je moguće nabaviti, u Sarajevu ili u blizini Sarajeva?
Poznanik, Aloe vera treba da ima bar 5-6 godina da bi imala ljekovita svojstva, i to od stotina vrsta Aloe vera koriste se samo dvije: Aloe arborescens i Aloe barbadensis miller, pitaj u rasadnicima ....
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3 Re: Aloa Vera

Post by poznanik »

fatamorgana wrote:
poznanik wrote:Hitno je potrebna ljekovita vrsta biljke ALOA VERA, u svježem stanju, u rastu u saksiji, starija od dvije godine.

Gdje ju je moguće nabaviti, u Sarajevu ili u blizini Sarajeva?
Poznanik, Aloe vera treba da ima bar 5-6 godina da bi imala ljekovita svojstva, i to od stotina vrsta Aloe vera koriste se samo dvije: Aloe arborescens i Aloe barbadensis miller, pitaj u rasadnicima ....
Hvala na informaciji, nisam znao.

Da li je moguće u nas nabaviti ove dvije ljekovite vrste, mada ću pitati i u rasadnicima sutra i dalje?
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#4 Re: Aloa Vera

Post by fatamorgana »

Vjeruj da ne znam, ako nabaviš mogu ti poslati recept kako se priprema Aloe po receptu Padre Zago-a, brazilskog misionara, vjerovatno najbolji recept u upotrebi.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#5 Re: Aloa Vera

Post by poznanik »

fatamorgana wrote:Vjeruj da ne znam, ako nabaviš mogu ti poslati recept kako se priprema Aloe po receptu Padre Zago-a, brazilskog misionara, vjerovatno najbolji recept u upotrebi.
Pošalji, a ja ću je sigurno nabaviti...moram!

Hvala...
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#6 Re: Aloa Vera

Post by fatamorgana »

Evo postavljam link sa coolinarke kako se priprema: http://www.coolinarika.com/recept/aloe- ... enje-raka/

Da napomenem, da nebismo nikoga dovodili u zabludu, ne postoji garancija de će se osoba izliječiti od raka upotrebom ovog preparata iako neki tvrde da je bilo slučajeva izlječenja.

U svakom slučaju preparat je dobar i za zdrave osobe, pročišćava organizam, diže imunitet i sl.

( u ovom receptu na kulinarki se koriti 500 gr.meda dok ja znam za recept gdje je dovoljno 350 gr. meda, 350 gr. Aloe i 10 ml rakije kao vazodilatant, tj služi za bolju apsorpciju preparata ( ne vino, čisti alkohol, likeri i sl.)
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#7 Re: Aloa Vera

Post by poznanik »

poznanik wrote:Hitno je potrebna ljekovita vrsta biljke ALOA VERA, u svježem stanju, u rastu u saksiji, starija od dvije godine.

Gdje ju je moguće nabaviti, u Sarajevu ili u blizini Sarajeva?
Našao... U rasadniku MBM u Sarajevu, u Dž. Bijedića, ima ih stotinama, i svi su stariji od 4 godine....
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#8 Re: Aloa Vera

Post by Ductus Holedocus »

Da li je neko koristio lijek po recepturi Zaga..? Ima li efekta ili je jos jedna patka za očajnike pored sode bikarbone ?
kogaba
Posts: 57
Joined: 31/10/2010 20:16

#9 Re: Aloa Vera

Post by kogaba »

Napravi aloju gel i konzumiraj:https://youtu.be/Ey3o2RhzTaE
kogaba
Posts: 57
Joined: 31/10/2010 20:16

#10 Re: Aloa Vera

Post by kogaba »

Ko hoće praviti aloju gel tako da može prirodno koristiti aloju i liječiti se praveći sebi lijek ili mazati kožu da bude mlada i lijepa lice ruke vrat sve to aloja može.Imam dosta aloje stare i mlade na olx.ba možete naći travarikus profil,a ovdje možete vidjeti kako se pravi tj.koristi biljka aloa vera[youtube]https://youtu.be/Ey3o2RhzTaE[/youtube]
Post Reply