Vađenje živca

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#1 Vađenje živca

Post by BaDa »

pozz ljudi ispod 6-ice mi je nateklo meso (vjervatno fistula) i sutra moram kod zubara i znam 100% da mi mora zivac vaditi odnosno cistiti kanal zuba :( imal ko kakvog iskustva i jel bolno?? citam na netu da moze biti bas bolno! a zubar mi i bas nije omiljeni doktor :x
El_presidente
Posts: 84
Joined: 19/10/2011 20:07
Location: Show me the way to the next whiskey bar, oh, don't ask why

#2 Re: Vađenje živca

Post by El_presidente »

boli brate, boli :(
meni kad oci nisu iskocile
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3 Re: Vađenje živca

Post by BaDa »

El_presidente wrote:boli brate, boli :(
meni kad oci nisu iskocile
znaci ebo sam sutra jeza u ledja :( jel moguce kako s anestezijom??
El_presidente
Posts: 84
Joined: 19/10/2011 20:07
Location: Show me the way to the next whiskey bar, oh, don't ask why

#4 Re: Vađenje živca

Post by El_presidente »

BaDa wrote:
El_presidente wrote:boli brate, boli :(
meni kad oci nisu iskocile
znaci ebo sam sutra jeza u ledja :( jel moguce kako s anestezijom??

ma ja sam to radio kad sam bio dijete, pa mi je ostalo mozda i u losijem sjecanju nego sto je zaista bilo, al da boli to se ne moze poreci
mozes i sa anestezijom, al jbg vadis zivac, mora da boli
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#5 Re: Vađenje živca

Post by bordo gandalf »

Mene vec boli na samu pomisao na vađenje zivca :D
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#6 Re: Vađenje živca

Post by ema_ »

Ne boli dok ne dođe do neke tačke, a onda :cry: :run: .

Doduše, pomaže ako ti je zubar neki obazriv, a ne hajvan pa da na silu i na brzinu sve hoće da završi.
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#7 Re: Vađenje živca

Post by BaDa »

rashtiman wrote:Mene vec boli na samu pomisao na vađenje zivca :D
to kod mene i jest problem kad pomislim samo na to odmah se nadje neka druga obaveza samo da ne odem kod zubara :( a ovo mi pocelo sve od kako mi je 8-ica pocela da raste! :x :x :x
El_presidente
Posts: 84
Joined: 19/10/2011 20:07
Location: Show me the way to the next whiskey bar, oh, don't ask why

#8 Re: Vađenje živca

Post by El_presidente »

ma najbolje imat onu protezu skljocavicu, ne sekiras se ni za sta
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#9 Re: Vađenje živca

Post by BaDa »

sutra kad odem odnosno ako odem prvo sto cu uraditi je reci doktoru/ici mozel to bez bolno ako kaze ne moze samo preko vrata :D
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#10 Re: Vađenje živca

Post by thea »

ne mogu jos shvatiti da ljudi popravljaju zube bez anestezije.
meni je to previse primitivno, hej baaaaa sam sebi zagorcavas zivot za nekih 5.- km.
El_presidente
Posts: 84
Joined: 19/10/2011 20:07
Location: Show me the way to the next whiskey bar, oh, don't ask why

#11 Re: Vađenje živca

Post by El_presidente »

thea wrote:ne mogu jos shvatiti da ljudi popravljaju zube bez anestezije.
meni je to previse primitivno, hej baaaaa sam sebi zagorcavas zivot za nekih 5.- km.

ma boli kako god okrenes
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#12 Re: Vađenje živca

Post by BaDa »

thea wrote:ne mogu jos shvatiti da ljudi popravljaju zube bez anestezije.
meni je to previse primitivno, hej baaaaa sam sebi zagorcavas zivot za nekih 5.- km.
ma dat cu ja i 20 km samo da znam da nece biti bolno :( ma nema mi druge moram to odraditi kako god da okrenem :sad:
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#13 Re: Vađenje živca

Post by Duhovni Vođa »

eh svakakvih ljudi.... ja ne znam kod kakvih ste vi zubara išli, ali stomatologija je napredovala do tog nivoa da se svaki zahvat može obaviti potpuno bezbolno. nažalost, još nisu izmislili sredstvo koje sprečava neugodu kod pacijenata, ali bolno i neugodno su dvije različite stvari.

čišćenje kanala se može dakle obaviti potpuno bezbolno. koji zub popravljaš? to je jako bitno... traži da dobiješ alveolarnu anesteziju i sigurno nećeš ništa osjetiti... jedino što se može desiti da osjetiš bolove nakon zahvata idućih dana, da te malo boli zub od traume, ali to prođe...

anestezija inače košta 5 maraka....
foxy13
Posts: 244
Joined: 18/12/2010 19:56

#14 Re: Vađenje živca

Post by foxy13 »

BaDa wrote:sutra kad odem odnosno ako odem prvo sto cu uraditi je reci doktoru/ici mozel to bez bolno ako kaze ne moze samo preko vrata :D
Da, može da boli. Traži anesteziju OBAVEZNO. Nema tu: ne može tako. Može i mora. Nema tog zubara koji ti neće htjeti dati anesteziju, pogotovo kad je u pitanju vađenje živca. Ako ti ne da anesteziju - preko vrata i traži drugog zubara. Dakle, anestezija obavezno. Ako se desi da ti jedna ne djeluje, traži još jednu! S druge strane, nemoj ni slučajno da zapostavljaš taj zub! Očigledno imaš proces u korijenu (čim ti se pojavila fistula). Pod hitno rješavaj problem. Ja sam mjesecima imala užasne glavobolje (koje sam zbog drugih situacija pripisivala nekim drugim stvarima), nisam nikad pomislila da je u pitanju zub (niti je bilo na zubu bilo kakvih pokazatelja). Znači naizgled sve super, a unutra gangrena! Ne odgađaj posjetu zubaru ni sekunde!!!
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#15 Re: Vađenje živca

Post by BaDa »

@duhovni vođa 6-ica je problem odnosno ispod 6-ice je taj otok koji se pojavio od kako mi 8-ica raste..

@foxy 13 znam da moram otici i trazit cu anesteziju jer bez nje necu sigurno nista raditi! sutra ujutru aBd odmah idem da to rijesim!
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#16 Re: Vađenje živca

Post by Duhovni Vođa »

BaDa wrote:@duhovni vođa 6-ica je problem odnosno ispod 6-ice je taj otok koji se pojavio od kako mi 8-ica raste..

@foxy 13 znam da moram otici i trazit cu anesteziju jer bez nje necu sigurno nista raditi! sutra ujutru aBd odmah idem da to rijesim!

prvo slikaj zub, jer će te zubar svakako poslati na slikanje ako nema svoj rentgen....a onda mu traži alveolarnu anesteziju. to je anestezija koja se daje u bazu vilice i učinkovitija je od one klasične...
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#17 Re: Vađenje živca

Post by DON_eARL »

Samo govori sam sebi da te ništa ne boli. :D
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#18 Re: Vađenje živca

Post by BaDa »

DON_eARL wrote:Samo govori sam sebi da te ništa ne boli. :D
ma kako god ja govorio ja moram otici nema tu sta! :(
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#19 Re: Vađenje živca

Post by DON_eARL »

BaDa wrote:
DON_eARL wrote:Samo govori sam sebi da te ništa ne boli. :D
ma kako god ja govorio ja moram otici nema tu sta! :(
Mislim na dio gdje sjediš na onoj stolici širom otvorenih usta.
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#20 Re: Vađenje živca

Post by UltrasNaBaterije »

ja isto bas nisam imao srece sa tim zivcima. Ukupno 8 vadjenja (sve sestice i sedmice) :D sam prezivio, od toga samo jedno sa anestezijom, i vjeruj, to mi je najgore bilo. Ne znam jel ona zubarka na poliklinici ne zna dat anesteziju, al samo bezveze utrnes i ona kad nakon 5 sati prestane, isto te boli, samo još sav nateknem. Ne lezi mi to.

Budi musko malo, ufatis se za onu stolicu i trpis, barem vise neces imat problema sa tim zubom ako ti se dobro zatvori.
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#21 Re: Vađenje živca

Post by gradska toplana »

Da te prvo ohrabrim.Nista to nije, bez brige budi.Spremi u svakom slucaju poluvaku ako zapne.
Salu na stranu ,nije to nista samo trazi anesteziju ,a bol moze biti najduze od 5-10 sekundi.
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#22 Re: Vađenje živca

Post by BaDa »

evo sad dosao dobio antibiotik da mi otok spadne pa onda idem na snimanje zuba! pa ce onda vidjeti doktor hocel vaditi zub ili se moze popravljati.
goodspirit
Posts: 21
Joined: 15/07/2010 16:26

#23 Re: Vađenje živca

Post by goodspirit »

BaDa wrote:evo sad dosao dobio antibiotik da mi otok spadne pa onda idem na snimanje zuba! pa ce onda vidjeti doktor hocel vaditi zub ili se moze popravljati.
prvo ce ti ga slikati da vidi sta je problem. imala sam nedavno iskustvo 2x. Toliko me zub ispodmukla bolio da sam trljala vanjsku stranu obraza, o spavanju nije bilo ni govora. Sam osjecaj je neugodan kad ti vrti unutra i cupa ga ( zivac ) van. Poslije fino pocisti supljinu i stavi lijek. Mene je lijecila 3 dana. Dobila sam i antibiotike a bol se vrati nakon sto injekcija popusti. Cim ti otok spadne pravac zubar i ne cekaj da ponovo pocne divljat.Koliko god mi je bilo straha i neugode sutra bi opet sjela na stolicu i pretpila koliko treba. Ponesi sebi slusalice, slusaj klasiku i opusti se.
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#24 Re: Vađenje živca

Post by naja22 »

Moram i ja vaditi sesticu, nikad da se nakanim a suplja mi stoji vec nekoliko sedmica :-)
Dat ce mi anesteziju, hocu li ista osjetiti ? :D
goodspirit
Posts: 21
Joined: 15/07/2010 16:26

#25 Re: Vađenje živca

Post by goodspirit »

naja22 wrote:Moram i ja vaditi sesticu, nikad da se nakanim a suplja mi stoji vec nekoliko sedmica :-)
Dat ce mi anesteziju, hocu li ista osjetiti ? :D
moze li se taj zub spasit ? prvo neka ti to kaze. ja iako sam htjela da mi ga odmah izvadi , nije dala i ostala je pri svom, na cem sam joj zahvalna kad god se nasmijem :-D samo sam jedan zub izvadila i osjetila sam sa injekcijom, covjek je na mene bukvalno leg'o , kaze da nikad jace zube nije vadio. :D
Post Reply