Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#651 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by moonca »

salmy wrote:Pozdrav
Jel neko dobio tablete za zeludac citalea?
Poslala me dr.opce prakse kid psihica zbog zeludca...ona mi dala ovaj antidepresiv...
hm, da dr. misli da je samo tvoja nervozau pitanju.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#652 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by aldm »

Da se i ja tuspasim.

Prije 2 godine ustanovili su mi GERB i hijatalnu herniju u Sanasi, neki doktor Vedad. Izvukao nalaz, napisao papir i zdravo. Ni rijeci o ishrani. Kontam za sta sam dao 100 KM :?

Uzimao kontrolok koji mi je propisao, smirilo se na pocetku, ali kasnije sve isto. Onda sam dosta istrazivao i citao o tome, izbacio kafu, papriku, luk i tako neke stvari koje su mi fakat smetali - odmah mi se podriguje od njih ili se bas nadmem. Situacija bolja jedno 50% sigurno.

Medjutim, jos uvijek stanje nije ni priblizno kako bih htio. Bio sam U Planet Healthu, dali mi neka 4 ulja i rekli da nista ne jedem osim voca i povrca 3 sedmice i pijem ta ulja. Simptomi nevjerovatno olaksali, jos par dana pa idem na kontrolu. Sedmicu prije uzimanja ulja sam poceo sa ishranom i isto primijetio veliko poboljsanje vec tada. 10 godina se nisam probudio laksi nego jutro poslije prvog dana kad nisam jeo meso, slatko, mlijecne prozivode i glutenski hljeb.

Sad, vidjet cemo kako stanje ide dalje

Savjetovao bih svakom ko pije kontrolok da bude oprezan. Ako se kontrolok pije godinama, moze skoro skroz ubiti zelucanu kiselinu, sto uzrokuje naravno bezbrojne probleme u organizmu. Promjena Ishrane je najbolji lijek za probleme zeluca, barem po mom iskustvu.

BTW planiram za jos koju sedmicu kod Gornjakovica na gastroskopiju da vidim jel mi se sta zalijecila sluznica jednjaka, jer je prilicno izjedena bila na zadnjoj gastroskopiji. Ako je neko uspio zalijeciti sluznicu, molim za savjete cime/kako :)
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#653 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Humljanin »

aldm wrote:Da se i ja tuspasim.

Prije 2 godine ustanovili su mi GERB i hijatalnu herniju u Sanasi, neki doktor Vedad. Izvukao nalaz, napisao papir i zdravo. Ni rijeci o ishrani. Kontam za sta sam dao 100 KM :?

Uzimao kontrolok koji mi je propisao, smirilo se na pocetku, ali kasnije sve isto. Onda sam dosta istrazivao i citao o tome, izbacio kafu, papriku, luk i tako neke stvari koje su mi fakat smetali - odmah mi se podriguje od njih ili se bas nadmem. Situacija bolja jedno 50% sigurno.

Medjutim, jos uvijek stanje nije ni priblizno kako bih htio. Bio sam U Planet Healthu, dali mi neka 4 ulja i rekli da nista ne jedem osim voca i povrca 3 sedmice i pijem ta ulja. Simptomi nevjerovatno olaksali, jos par dana pa idem na kontrolu. Sedmicu prije uzimanja ulja sam poceo sa ishranom i isto primijetio veliko poboljsanje vec tada. 10 godina se nisam probudio laksi nego jutro poslije prvog dana kad nisam jeo meso, slatko, mlijecne prozivode i glutenski hljeb.

Sad, vidjet cemo kako stanje ide dalje

Savjetovao bih svakom ko pije kontrolok da bude oprezan. Ako se kontrolok pije godinama, moze skoro skroz ubiti zelucanu kiselinu, sto uzrokuje naravno bezbrojne probleme u organizmu. Promjena Ishrane je najbolji lijek za probleme zeluca, barem po mom iskustvu.

BTW planiram za jos koju sedmicu kod Gornjakovica na gastroskopiju da vidim jel mi se sta zalijecila sluznica jednjaka, jer je prilicno izjedena bila na zadnjoj gastroskopiji. Ako je neko uspio zalijeciti sluznicu, molim za savjete cime/kako :)
Kakva su to ulja? Prirodna ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#654 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by moonca »

aldm wrote:Da se i ja tuspasim.

Prije 2 godine ustanovili su mi GERB i hijatalnu herniju u Sanasi, neki doktor Vedad. Izvukao nalaz, napisao papir i zdravo. Ni rijeci o ishrani. Kontam za sta sam dao 100 KM :?

Uzimao kontrolok koji mi je propisao, smirilo se na pocetku, ali kasnije sve isto. Onda sam dosta istrazivao i citao o tome, izbacio kafu, papriku, luk i tako neke stvari koje su mi fakat smetali - odmah mi se podriguje od njih ili se bas nadmem. Situacija bolja jedno 50% sigurno.

Medjutim, jos uvijek stanje nije ni priblizno kako bih htio. Bio sam U Planet Healthu, dali mi neka 4 ulja i rekli da nista ne jedem osim voca i povrca 3 sedmice i pijem ta ulja. Simptomi nevjerovatno olaksali, jos par dana pa idem na kontrolu. Sedmicu prije uzimanja ulja sam poceo sa ishranom i isto primijetio veliko poboljsanje vec tada. 10 godina se nisam probudio laksi nego jutro poslije prvog dana kad nisam jeo meso, slatko, mlijecne prozivode i glutenski hljeb.

Sad, vidjet cemo kako stanje ide dalje

Savjetovao bih svakom ko pije kontrolok da bude oprezan. Ako se kontrolok pije godinama, moze skoro skroz ubiti zelucanu kiselinu, sto uzrokuje naravno bezbrojne probleme u organizmu. Promjena Ishrane je najbolji lijek za probleme zeluca, barem po mom iskustvu.

BTW planiram za jos koju sedmicu kod Gornjakovica na gastroskopiju da vidim jel mi se sta zalijecila sluznica jednjaka, jer je prilicno izjedena bila na zadnjoj gastroskopiji. Ako je neko uspio zalijeciti sluznicu, molim za savjete cime/kako :)
Imamo isti problem - jesti svjezu hranu je za moj stomak -uzas. Samo kuvana, bez zacina i sa vrlo malo ulja - meni pomaze.
Vjerujem i tebi bi.
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#655 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by dulekrele »

Gdje taj Planet Health ?
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#656 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by nivla »

svakom je individualno, ali hrabrost nasih ljudi da konzumiraju nesto sto je upitnog sastava i sto je u odnosu na controloc i slicne proizvode totalno nestandardizirano i ofrlje, me uvijek impresionirala, jos je dobro kad to “prirodno” pomogne, ali sta kad se pogorsaju simptomi

inace smo generalno poznati po tome da vise vjerujemo nepismenom travaru i alternativcima nego nekom ko je prosao najmanje 6 godina redovnog studija i 5 godina specijalizacije

sto se tice GERBa,i generalno dijete kad se jave problemi sa zeludcem, gornjakovic kaze da treba ustanoviti sta ti odgovara i jesti to, ako je limun, jedi limun, ako je grah jedi grah
ja progovorila
Posts: 132
Joined: 22/01/2009 19:54

#657 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by ja progovorila »

Srdacan pozdrav, imam isti problem od prije mjesec dana. Poceli su mi bolovi u zelucu sa desne strane i uzasna nadustost (prije 14g operirala sam laporoskopski kamene u zuci).Otisla u El Tawil na ultrazvuk sve ok. Izvadila sve nalaze krvne slike, test na parazite, Candidu, Helicobacter pylori, ma sve mi ok, a mene bolovi rasturaju. Odem na gastroskopiju na koju sam otisla isprepadana u Eurofarm dr. Kemal Korjenic, znaci bez ikakvih problema odradila i svaka im cast kako strucno osoblje imaju. Gastroskopija odmah pokazala da imam zelucanu kilu. Prepisao mi je terapiju Ursofalk 250 mg 14 dana i Reglantbl. Sve kuhano mi odgovara, sve sirovo i preradeno mi smeta, cokolada ni pod razno, kava jedna mala dnevno, nikakvi gazirani sokovi ne dolaze u obzir. Uglavnom leso kuhano bez jakih zacina i od toga nemam nadutost i bolove, a najbolje mi je kad mi je prazan zeludac. Uzimam pored toga biljne kapi neki eliksir za zeludac na prirodnoj bazi i odlicno mi odgovaraju, pogotovo za nadutost. I na kraju ova hernia me izbacila iz cipela. :-)
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#658 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by aldm »

dulekrele wrote:Gdje taj Planet Health ?
u Uniticu
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#659 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by aldm »

Da, prirodna.

Mani je dao 4 ulja: orah, sezam, origano i kospice kajsije i jedne kapi (eukaliptus). To se pije 3 puta dnevno, prije svakog obroka. Fakat pomaze cim sam poceo uzimati, a sad vidjet cemo hoce li se sluznica zalijeciti. Ali i kad sam samo ishranu promijenio, osjetio sam ogroman napredak.
Humljanin wrote:
aldm wrote:Da se i ja tuspasim.

Prije 2 godine ustanovili su mi GERB i hijatalnu herniju u Sanasi, neki doktor Vedad. Izvukao nalaz, napisao papir i zdravo. Ni rijeci o ishrani. Kontam za sta sam dao 100 KM :?

Uzimao kontrolok koji mi je propisao, smirilo se na pocetku, ali kasnije sve isto. Onda sam dosta istrazivao i citao o tome, izbacio kafu, papriku, luk i tako neke stvari koje su mi fakat smetali - odmah mi se podriguje od njih ili se bas nadmem. Situacija bolja jedno 50% sigurno.

Medjutim, jos uvijek stanje nije ni priblizno kako bih htio. Bio sam U Planet Healthu, dali mi neka 4 ulja i rekli da nista ne jedem osim voca i povrca 3 sedmice i pijem ta ulja. Simptomi nevjerovatno olaksali, jos par dana pa idem na kontrolu. Sedmicu prije uzimanja ulja sam poceo sa ishranom i isto primijetio veliko poboljsanje vec tada. 10 godina se nisam probudio laksi nego jutro poslije prvog dana kad nisam jeo meso, slatko, mlijecne prozivode i glutenski hljeb.

Sad, vidjet cemo kako stanje ide dalje

Savjetovao bih svakom ko pije kontrolok da bude oprezan. Ako se kontrolok pije godinama, moze skoro skroz ubiti zelucanu kiselinu, sto uzrokuje naravno bezbrojne probleme u organizmu. Promjena Ishrane je najbolji lijek za probleme zeluca, barem po mom iskustvu.

BTW planiram za jos koju sedmicu kod Gornjakovica na gastroskopiju da vidim jel mi se sta zalijecila sluznica jednjaka, jer je prilicno izjedena bila na zadnjoj gastroskopiji. Ako je neko uspio zalijeciti sluznicu, molim za savjete cime/kako :)
Kakva su to ulja? Prirodna ?
cccccc
Posts: 232
Joined: 11/04/2013 20:04

#660 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by cccccc »

aldm wrote:Da, prirodna.

Mani je dao 4 ulja: orah, sezam, origano i kospice kajsije i jedne kapi (eukaliptus). To se pije 3 puta dnevno, prije svakog obroka. Fakat pomaze cim sam poceo uzimati, a sad vidjet cemo hoce li se sluznica zalijeciti. Ali i kad sam samo ishranu promijenio, osjetio sam ogroman napredak.
Izvini molim te. Samo jedno pitanje ako ti nije mrsko da odgovoris. Kakva si simptome imao? Ja npr imam nakon obroka ubrzan rad srca, ma hiljadu problema, "padam u komu" nakon obroka. Isao na kosevo radio gastroskopiju kazu nema nista sve u redu. Sad sam se narucio kod dr srdjana, guzva, tek u aprilu termin. A u zadnje vrijeme osjecam i bolove u grlu ispod jabucice. Ne znam sad jel to sve povezano, dal je sve od zeludca ili ne? Bio sam u hitnoj 1000 puta. Svaki put mi kazu zeludac, jedi dvopek riza caj bla bla bla... Isao kod 5 - 6 kardiologa.. sto privatno sto drzavno. Imam na srcu nesto urodjeno al kazu da simptomi koje imam nisu od srca.. Jer se cesto i gusim.. Sorry na smaranju
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#661 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by 512MB »

Ruku na srce, vecina problema sa zeludcom nastaju prezderavanjem, a to je nas nacionalni sport broj jedan.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#662 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by aldm »

Ja sam povracao mjesecima 2-3 puta sedmicno. I generalno osjecao se ko da mi je bomba pala na stomak nakon obroka. Onda sam otisao na gastroskopiju i ustanovio da je GERB. I to dobro izjedena sluznica jednjaka. Lupanje srca koje govoris moze biti i lupanje zeluca, meni se i to desavalo. I to ustvari lupa zeludac koji je malo pomjeren na gore, prema prsima. Ta pojava se zove hijatalna hernija (pomjeren zeludac na gore, odnosno razliven). Njegov normalan polozaj je oko pupka. Uglavnom GERB i hijatalna hernija idu jedno sa drugim. Ne mora znaciti da je to kod tebe, ali moguce.

Ustvari, GERB je pojava kada gornji misic jednjaka (LES) prestane funkcionisati kako treba. U normalnim okolnostima, LES se otvara kad jedemo, da bi hrana prosla kroz jednjak i usla u zeludac. Poslije obroka bi se trebao zatvoriti, da bi sprijecio prolazak zelucane kiseline iz zeluca u jednjak i grlo.

Kod osoba koje imaju GERB, ovaj misic se ne zatvara (ili ne zatvara potpuno) poslije obroka, tako da zelucana kiselina moze proci do jednjaka i grla. Jednjak nema zastitnu opnu koja ga stiti od ove kiseline, pa ga ona izjeda (na gastroskopiji se to vidi i sluznica jednjaka izgleda crvena, slicno kao kad cigaru gasis na kozi - ne mora biti toliko izrazeno, ali analogija postoji). Upravo zbog ovoga, osobe koje imaju GERB imaju posebno problema kad legnu odmah nakon jela, jer se u lezecem polozaju kiselina lakse vraca nego kad stojimo ili sjedimo (fizika cista). Isto tako, osobe koje imaju GERB cesto znaju nakon spavanja imati osjecaj kiseline u ustima. To je upravo ta zelucana kiselina koja se vraca u jednjak i grlo u toku spavanja. Samo da napomenem, LES nije obican misic, nalazi se tik izmedju plucnih krila i ne moze se bas ojacati vjezbanjem. Nije u pitanju slabost misica, nego njegovo nefunkcionisanje. Sve ovo sto sam napisao je na osnovu onoga sto sam ja citao, gledao i sto su mi doktori i drugi koji su imali/imaju GERB rekli.

Naravno, ja preporucujem da se ustanovi da li je to, pa onda ide dalje.

Ishrana se MORA regulisati ako je GERB u pitanju. Ne jesti niposto ranije od 2 sata prije spavanja ili prije treninga. Vecini osoba puno smetaju kafa, cigare, alkohol, cokolada, paprila, krastavac, luk i paradajz. I druge stvari mogu smetati, ali invididualno.
cccccc wrote:
aldm wrote:Da, prirodna.

Mani je dao 4 ulja: orah, sezam, origano i kospice kajsije i jedne kapi (eukaliptus). To se pije 3 puta dnevno, prije svakog obroka. Fakat pomaze cim sam poceo uzimati, a sad vidjet cemo hoce li se sluznica zalijeciti. Ali i kad sam samo ishranu promijenio, osjetio sam ogroman napredak.
Izvini molim te. Samo jedno pitanje ako ti nije mrsko da odgovoris. Kakva si simptome imao? Ja npr imam nakon obroka ubrzan rad srca, ma hiljadu problema, "padam u komu" nakon obroka. Isao na kosevo radio gastroskopiju kazu nema nista sve u redu. Sad sam se narucio kod dr srdjana, guzva, tek u aprilu termin. A u zadnje vrijeme osjecam i bolove u grlu ispod jabucice. Ne znam sad jel to sve povezano, dal je sve od zeludca ili ne? Bio sam u hitnoj 1000 puta. Svaki put mi kazu zeludac, jedi dvopek riza caj bla bla bla... Isao kod 5 - 6 kardiologa.. sto privatno sto drzavno. Imam na srcu nesto urodjeno al kazu da simptomi koje imam nisu od srca.. Jer se cesto i gusim.. Sorry na smaranju
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#663 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by SundanceKid »

Da se i ja upisem. Problemi sa zelucem, poceli prije nekih 3-4 godine, uzasan bol negdje na vrhu grudne kosti, kad dobijem napad bol je neizdrziva, previjam se, cupkam... Nisam imao probleme sa disanjem i slicno sto opisuju raja na temi, ali je zato ova bol kad se javi ko da neko noz vrti u zelucu... jedino sto mi je do sada pomagalo je controloc od 40mg (doduse nisam ni probavo bog zna koliko lijekova jer ih inace ne volim pit, probo sam controloc, ranibos, ranisan, reglan i neke antacid tablete koje se zvacu).

Nikad nisam uspio pronaci neko trajnije rjesenje. Bio na gastroskopiji 2 puta, prvi puta na KCUSu, narucili me za 30tak dana a u medjivremenu mi dali controloc 2x dnevno, od kojeg mi se do gastroskopije sve smirilo. Na gastroskopiji mi rekli da je sve ok, nema cireva, i idi kuci. Bio sam ok, nekih 4-5 mjeseci nakon terapije i onda je opet pocelo... Prije nekih pola godine, odem kod Gornjakovica, kod kojeg je gastroskopija trajala malo vise od 10 minuta. Uzimao uzorke tkiva, pregledao sve, i na kraju dijagnoza - izrazito kaskadni zeludac i hernija, jake erozije sluznice. Kaze da mi se zeludac bukvalno presavio, i da se hrana zadrzava na nekim mjestima, kiselina izjeda da mjesta i sl. Kao terapiju mi je rekao da uopste ne jedem pune obroke,ili ako bas moram uz Reglan, da pijem Controloc mjesec dana da se oporavi sluznica zeluca, i to je to.

Proslo je evo pola godine sigurno, imam boljih i losijih dana, primjetio sam da je bolje kada manje obroke jedem, i to je to. Nemam puno sta da eliminisem jer svakao ne jedem zacinjeno, ljuto, gazirano, ne pusim, ne pijem...pestao sam jesti i slatkise, to mi je definitivno pravilo velike probleme, a najcudnije mi je to da jednostavno ne mogu da skontam sta mi zapravo smeta, jer je sve nekako nasumicno. Jednom nesto pojedem bude ok, drugi put me od toga pocne bolit zeludac...ali nekom disciplinom sam se doveo u situaciju da u prosjeku imam te napade jednom u 2 sedmice, popijem controloc i idemo dalje.... Eh da, izbacio sam i ledeno hladnu vodu, jer sam primjetio da me od toga u roku od par minuta zaboli zeludac...pijem mlaku, stajacu ili cak toplu vodu, to mi bolje lezi... Razmisljao sam da jos jednom probam napravit napor, da pijem mjesec dana controloca 2x dnevno uz maksimalan napor da jedem bas male obroke, da ukinem i mlijeko, i da vidim dal ce mi se malo ta sluznica zeluca oporavit i popravit opste stanje...

Nevjerovatno koliko malo informacija ima na internetu o problemu kaskadnog zeluca, ni na stranim forumima ni na domacim, bas nekako nema informacija ili rjesenja. Zato hvala svima koji pisu i dijele iskustva, svaki savjet je dobar i koristan.
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#664 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ranni »

I ja isto imam cudnu situaciju sa zelucem. Vise ni sam ne znam da li je zeludac ili koji k moze biti. U principu sam imao nekih setajucih bolova u stomaku... Ispostavilo se da je organski sve ok. Za zeludac mi Gornjakovic rako' sitne erozije tj GERB gr A.
Mene situacija toliko iritira da me uhvate napadi straha i panike da vise prosto ne mogu izdrzati. Od simptoma imam probadanja povremena u prsima koja pripisujem zelucu (Srce znam sigurno da nije 100%) i imam osjecaj kamena u zelucu ili u cijevi - nekad ne mogu da razlucim gdje je...I naravno od tog straha imam osjecaj loptice u grlu sto dodatno iritira... Ima li iko kakav savjet? Koliko dugo treba piti omeprazol? Konkrento ja sam dobio od Gronjakovic Emaneru, pio 7 dana i nisam vidio neko poboljsanje. Ostavio. Sad shvatam da je to mozda premalo vremena bilo...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#665 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by moonca »

Nema rjesenja- hrana je glavni okidac problema...tako, da je to prvo sto morate promjeniti.

Piti tablete po potrebi -nikako svakodnevo --imaju nus pojave....

Nekima je i nervoza okidac, koju mi ne primjetimo. Ima dr koji ce vam radije prepisati nesto blago za smirenje.
Tacno, nece vam ni sve sto vam dr preoruci - djelovati- mozda proci kroz tablete dok ne nadjete koja je to.

Meni pozmaze - @zegerid -i kupuje se na slobodno--(Ne vjerujem da ga ima u Bosni al se moze nabaviti vani)

Image
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#666 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ranni »

moonca wrote:Nema rjesenja- hrana je glavni okidac problema...tako, da je to prvo sto morate promjeniti.

Piti tablete po potrebi -nikako svakodnevo --imaju nus pojave....

Nekima je i nervoza okidac, koju mi ne primjetimo. Ima dr koji ce vam radije prepisati nesto blago za smirenje.
Tacno, nece vam ni sve sto vam dr preoruci - djelovati- mozda proci kroz tablete dok ne nadjete koja je to.

Meni pozmaze - @zegerid -i kupuje se na slobodno--(Ne vjerujem da ga ima u Bosni al se moze nabaviti vani)

Image
Osnova je Omeprazol, sto je u biti isti lijek kao i svi drugi.

Sto se tice hrane, ja sam zadnjih mjesec dana izbacio slatko skroz, gazirana pica isto (osim minerlane vode, ali i nju cu jer imam vjetrove od nje), voce takodjer(iz drugog razloga). Izgubio sam u zadnja 2 mjeseca 7 kg sto zbog sikiracije sto zbog ishrane. Ali zeludac i dalje seljaka...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#667 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by moonca »

Ranni wrote:
moonca wrote: Osnova je Omeprazol, sto je u biti isti lijek kao i svi drugi.

Sto se tice hrane, ja sam zadnjih mjesec dana izbacio slatko skroz, gazirana pica isto (osim minerlane vode, ali i nju cu jer imam vjetrove od nje), voce takodjer(iz drugog razloga). Izgubio sam u zadnja 2 mjeseca 7 kg sto zbog sikiracije sto zbog ishrane. Ali zeludac i dalje seljaka...
hm-voce mozes jesti ali ne kiselo--ananas, narandza,,itd. jesi li izbacio tjesteninu- tj pokusaj sa gluten free --i da li imas --helicobacter pylori -to sam ja prvo tretirala .

nerviras -se i to je razlog- meni je dr ponudio @paxil za smirenje - nisam uzimala-- pokusaj ti--mozda ti pomogne...
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#668 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Ranni »

Izbacio sam voce zbog fuktoze, ali kao sto rekoh zbog drugog poremecaja. HBP nemam, bar ne iz krvi. Gastrolog nista nije reko, jedino iz stolice nisam radio. Mislim dakle da nemam. Tjesteninu nisam izbacio ali zadnje vrijeme je nisam nesto ni jeo. Pokusavam vecinom sa supama i sl... A strah je, bar po mom misljenju, kao i panika i stress, kod mene kljucni okidac koji ne mogu kontrolisati...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#669 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by moonca »

Onda se posavjetuj sa dr za taj problem ali ne da te 'stavi' na teske tablete'..

da ja nekada uzmem da se smirim ...


Image
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#670 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Dogoljubac »

Kuhar sam i u opisu posla mi je da jedem dosta toga al želudac sve teže sa godinama bori se sa varenjem.Soda bikarbon uvijek u djepu.Nabavila mi djeca kefir gljivu,potope u mlijeko i poslije dan dva-kefir.Prestade me želudac mucit...
Sporders
Posts: 47
Joined: 03/06/2010 11:31

#671 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Sporders »

Dugo vremena sam muku mučio sa "zavrtanjem" i bolovima i želucu, Nema koje nisam doktore obišao, i koristio lijekove... prije 3 mjeseca sam kupio ELIKSIR ZA ŽELUDAC u biljnoj apoteci Biomed Sarajevo, na Grbavici, i od tada nemam nikakvih problema. Preporodio sam se, ispio sam 4 bočice kapi, i sada samo povremeno ih pijem, i extra sam zadovoljan.
Evo vam link do njihove objave na stranici, pa pogledajte.
https://biomed.ba/shop/eliksir-za-zeludac/
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#672 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Almir_ »

Sve vas pozdravljam,nadam se da neko ima preporuku,rjesenje..
Prosle godine u maju,ustanovljena hijetalna hernija(kila) klizna i suzenje na sluznici.
Propisan controloc koji nisam nikad pio,jer nakon sto mi je doktor rekao sta mogu jesti,sta ne smijem nisam imao probleme sa zeludacom.
Danas nakon nesto vise oko godinu dana imam aritmije,nepravilan rad srca.
Uradjen holter ekg,ustanovljeno preskakanje,nepravilan rad.
Narucen za Uzv,erigometriju,kaze mi specijalista doktorica da moze biti razlog ovakvog stanja hijatalna hernija.
Najgore sto mi je sto ne mogu spavati.
Nisam nikad imao problem sa srcem,tako da sam misljenja da je ovo zeludac i ova kila.
Nalaze u vezi srca svakako uraditi,imam osjecaj da mi je zeludac pomjeren dobro,nerovozan postoji li metoda najefikasnija ili
najbolji strucnjak koji ce mi reci je li problem zeludac,hijatalna hernija.
Koliko su efikasne strune,i ovi ljudi sto stimaju zeludac(kazu da je to najefikasnije)
Hvala vam puno
Benjo34
Posts: 1916
Joined: 21/01/2018 00:49

#673 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by Benjo34 »

Almir_ wrote:Sve vas pozdravljam,nadam se da neko ima preporuku,rjesenje..
Prosle godine u maju,ustanovljena hijetalna hernija(kila) klizna i suzenje na sluznici.
Propisan controloc koji nisam nikad pio,jer nakon sto mi je doktor rekao sta mogu jesti,sta ne smijem nisam imao probleme sa zeludacom.
Danas nakon nesto vise oko godinu dana imam aritmije,nepravilan rad srca.
Uradjen holter ekg,ustanovljeno preskakanje,nepravilan rad.
Narucen za Uzv,erigometriju,kaze mi specijalista doktorica da moze biti razlog ovakvog stanja hijatalna hernija.
Najgore sto mi je sto ne mogu spavati.
Nisam nikad imao problem sa srcem,tako da sam misljenja da je ovo zeludac i ova kila.
Nalaze u vezi srca svakako uraditi,imam osjecaj da mi je zeludac pomjeren dobro,nerovozan postoji li metoda najefikasnija ili
najbolji strucnjak koji ce mi reci je li problem zeludac,hijatalna hernija.
Koliko su efikasne strune,i ovi ljudi sto stimaju zeludac(kazu da je to najefikasnije)
Hvala vam puno

Pozdrav drug

Uradi preglede srca čisto da sam sebi daš neki dokaz da ti je sa srcem sve ok. I sam imam aritmije, preskakanje srca, ubrzan rad srca nakon jela, gasovi itd, da ti ne dužim, da te ne smaram svojim problemima. Ja sam nakon urađenog ultrazvuka srca, kad mi je doktor rekao da je sve ok sa mnom, i dalje imao napade, završio sam kod neuropsihijatra, dijagnoza panični poremećaj, na antidepresivima već godinu, moj savjet, posjeti neuropsihijatra, porazgovaraj, vjeruj džaba ces bacati pare na skupe preglede, govori ti neko ko je svaku 2 noc bio u hitnoj zbog toga
racionalista
Posts: 1473
Joined: 20/07/2012 20:40

#674 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by racionalista »

Navikne se covjek na sve, meni je najgore bilo kada legnem da spavam i valjda hernija "promijeni" polozaj i pokrene se prema srcu pa kad krene ubrzano kucanje. Zeznut je ovo problem pogotovo kad je udruzen sa GERBom, čirom i sl.

Moj savjet vam je da redovno radite vjezbe, a moracete se pomiriti da ce te nekad imati boljih a nekad losijih dana
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#675 Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

Post by tnt-tunja »

Pozdrav ljudi, naime imam slijedeci problem... u toku dana cesto puta podrignem, najmanje 10 - 15 puta i skoro u 80% situacija odmah nakon obroka me tjera u wc (velika nuzda).

Nikakvih bolova u predjelu stomaka, zeludca i ostalo nemam, osim blagog ispupcenja na sredini sternuma, odmah ispod prsa. To ispucenje na pritisak nekada boli, a nekada ne.

Vrlo rado bih otisao doktoru, no trenutno nisam zdravstveno osiguran i nisam u prilici to uciniti. Da li je neko imao slicnih poteskoca ili ima neki savjet sta bih mogao uciniti?
Post Reply