Propuh ili..

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Bumble_Bee
Posts: 36
Joined: 21/07/2011 18:05

#1 Propuh ili..

Post by Bumble_Bee »

hh
Last edited by Bumble_Bee on 06/12/2011 00:39, edited 1 time in total.
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#2 Re: Propuh ili..

Post by shambho »

Bumble_Bee wrote:Imam strasnu glavobolju.Mislila sam da je od zuba ( koji izgleda savrseno, pa mi bilo odmah cudno), medjutim bol se premjestala na ostale zube sa te strane glave.Nikad nisam imala nekih haman problema sa zuboboljom , pa mislim da vjerovatno nije do zubi. Tako da me sad cijela glava boli , cak i vrat.Sto je zanimljivo bol prodje nakon 10-tak minuta naglo , kao sto naglo i nastupi.Ali je jako ostar ,dodje i do suza..Uglavnom raspada se desna strana glave , a u sljepoocnicu kao da mi neko noz gura.Uzas.Najvise me izludi jer moram ucit.Ne mogu doktoru , jer studiram u gradu u kojem nisam prijavljena.
Znam da vi niste doktor , ali da li iko ima slicnih problema..

P.S. Gledala sam ima li ova tema, postoje teme sa migrenama , ali ovo je drugo :)
Vrlo moguce da je propuh.. U svakom slucaju neki analgetik bi mogao pomoci a ne bi trebao skoditi.. Ja sam pila Difen kad mi se vrat ukocio i pomaze.. :)
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3 Re: Propuh ili..

Post by otherside »

mozda je neuralgia trigeminusa - bol ostar, kratkotrajan, naglo nastupi, naglo prodje.
probaj isplaziti jezik, napuciti usne, zvakati...ako su ove radnje povezane sa pocetkom bola velika vjerovatnoca je da je to u pitanju.
btw, propuh nikad nije bio niti ce biti dijagnoza :wink:
ako je neuralgia moraces doktoru-neurologu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#4 Re: Propuh ili..

Post by ultima_palabra »

Bumble_Bee wrote:Imam strasnu glavobolju.Mislila sam da je od zuba ( koji izgleda savrseno, pa mi bilo odmah cudno), medjutim bol se premjestala na ostale zube sa te strane glave.Nikad nisam imala nekih haman problema sa zuboboljom , pa mislim da vjerovatno nije do zubi. Tako da me sad cijela glava boli , cak i vrat.Sto je zanimljivo bol prodje nakon 10-tak minuta naglo , kao sto naglo i nastupi.Ali je jako ostar ,dodje i do suza..Uglavnom raspada se desna strana glave , a u sljepoocnicu kao da mi neko noz gura.Uzas.Najvise me izludi jer moram ucit.Ne mogu doktoru , jer studiram u gradu u kojem nisam prijavljena.
Znam da vi niste doktor , ali da li iko ima slicnih problema..

P.S. Gledala sam ima li ova tema, postoje teme sa migrenama , ali ovo je drugo :)
Imao sam sličan problem, bol je migrirala od sljepoočnice i oka do gornjih i donjih kutnjaka... otišao zubaru koji mi je rekao da je upala vilice i dao mi da pijem antibiotik. Moram izbjegavati i propuh i klimu, što je nezgodno u ljetno doba :)
User avatar
Bumble_Bee
Posts: 36
Joined: 21/07/2011 18:05

#5 Re: Propuh ili..

Post by Bumble_Bee »

otherside wrote:mozda je neuralgia trigeminusa - bol ostar, kratkotrajan, naglo nastupi, naglo prodje.
probaj isplaziti jezik, napuciti usne, zvakati...ako su ove radnje povezane sa pocetkom bola velika vjerovatnoca je da je to u pitanju.
btw, propuh nikad nije bio niti ce biti dijagnoza :wink:
ako je neuralgia moraces doktoru-neurologu.
Joj gluglala sam sinoc bas o tome.Oo samo da nije to -.- . Fkt sam vidjela da je zafrkano , dosadno i užas bolno.Imam malo problema sa zvakanjem , opao mi je apetit.Fkt se nadam da samo nije to.(a vazda si ja na Google nadjem 100 bolesti haha xD )Naravno da cu otici doktoru u Zenicu ako fkt vidim da se nastavlja.Za sad kafetin pomaze :). Hvala :)
User avatar
Bumble_Bee
Posts: 36
Joined: 21/07/2011 18:05

#6 Re: Propuh ili..

Post by Bumble_Bee »

Imao sam sličan problem, bol je migrirala od sljepoočnice i oka do gornjih i donjih kutnjaka... otišao zubaru koji mi je rekao da je upala vilice i dao mi da pijem antibiotik. Moram izbjegavati i propuh i klimu, što je nezgodno u ljetno doba :)
A i ja mislim da je to. Trazila danas ampicilin ( jednom mi je fakat pomogao) , ne daju mi bez recepta :( . Pa sam uzela kafetin.To mi je u biti i pocelo na moru , vazda sjedila kod klime i odvrnem je na mokru kosu fino , jako "pametno"..Bolila me i tad glava , prestala..sad opet -.-. Da mi nisu ispiti , otisla bih u Zenicu po taj ampicilin , ovako kafetin ,pa uči..šta bih . :)
Hvala
User avatar
Bumble_Bee
Posts: 36
Joined: 21/07/2011 18:05

#7 Re: Propuh ili..

Post by Bumble_Bee »


Vrlo moguce da je propuh.. U svakom slucaju neki analgetik bi mogao pomoci a ne bi trebao skoditi.. Ja sam pila Difen kad mi se vrat ukocio i pomaze.. :)

Hvala :). Samo da još vidim daju li taj Difen bez recepta. :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#8 Re: Propuh ili..

Post by pustopoljina »

a kako stojis sa ciklusom? da nisu uskoro dani?
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#9 Re: Propuh ili..

Post by immuno »

mani se gutanja antibiotika napamet vec doktoru pod hitno jer sigurno se radi o uplai zivca...samo se djaba trujes
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#10 Re: Propuh ili..

Post by ultima_palabra »

Bumble_Bee wrote:
Imao sam sličan problem, bol je migrirala od sljepoočnice i oka do gornjih i donjih kutnjaka... otišao zubaru koji mi je rekao da je upala vilice i dao mi da pijem antibiotik. Moram izbjegavati i propuh i klimu, što je nezgodno u ljetno doba :)
A i ja mislim da je to. Trazila danas ampicilin ( jednom mi je fakat pomogao) , ne daju mi bez recepta :( . Pa sam uzela kafetin.To mi je u biti i pocelo na moru , vazda sjedila kod klime i odvrnem je na mokru kosu fino , jako "pametno"..Bolila me i tad glava , prestala..sad opet -.-. Da mi nisu ispiti , otisla bih u Zenicu po taj ampicilin , ovako kafetin ,pa uči..šta bih . :)
Hvala
Ja sam Amoxibos pio, 4x500 mg 5-6 dana i bilo bolje... mada je bezze da piješ ako nisi sigurna u dijagnozu.
User avatar
Bumble_Bee
Posts: 36
Joined: 21/07/2011 18:05

#11 Re: Propuh ili..

Post by Bumble_Bee »

immuno wrote:mani se gutanja antibiotika napamet vec doktoru pod hitno jer sigurno se radi o uplai zivca...samo se djaba trujes
A jest. :roll: .
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#12 Re: Propuh ili..

Post by neretvanac »

Trebaš do liječnika opće prakse, on će te uputiti na otorinu i kod neurologa... Mogu biti razni uzroci, al najčešče je tako intenzivan bol uzrokovan upalama ili neuralgijama.
Što se tiče antibiotika, to nikako na svoju ruku, postoji razlog zašto je u inostranstvu antibiotik strogo receptna substanca. Jedino se u BiH antibiotik kupuje kao da je napolitanka.
I onda kad nastanu rezistencije, kuku lele...
Post Reply