Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6601 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

Žgoljo definitivno trolla :D
komsinica_s_drugog
Posts: 692
Joined: 23/12/2018 19:16

#6602 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by komsinica_s_drugog »

Idemedosumom wrote: 09/03/2023 07:59 Žgoljo definitivno trolla :D
Kakvo trolanje, brat bratu 20 kg viska ima. Ne moze onakav na more 🙄
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6603 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

Jedino još u konc logor na par mjeseci da ga pošalju
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6604 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Jaraniko smanji prostatu, pij kamilicu i zigu nesta al s nogu.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1598
Joined: 11/06/2011 07:36

#6605 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Kiki_Musampa »

Hajmo savjeti:)
Ne jedem količinski puno, ali ovisnost o slatku je katastrofa,pogotovo nakon doručka i ručka,moram zasladiti-ko cigara:)
Imal išta "slatko" da to zamijeni :bih:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6606 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

Kiki_Musampa wrote: 20/03/2023 13:35 Hajmo savjeti:)
Ne jedem količinski puno, ali ovisnost o slatku je katastrofa,pogotovo nakon doručka i ručka,moram zasladiti-ko cigara:)
Imal išta "slatko" da to zamijeni :bih:
Ako imas puno viskova, onda jedes i kolicinski puno, u odnosu na potrosnju kalorija, :-D :-D

Probaj smanjivati vremesnki "prozor" kada unosis kalorije, poput posta. Samo ovo treba postepeno raditi, da te ne bi uhvatila hipoglikemija. Prvo da uzmes sebi raspon od 8 sati i 2x obroka + uzina izmedju. Kada se naviknes na to, odnosno, kada dostignes odredjeni stepen metabolicke fleksibilnosti, smanjis na 6 sati, pa zatim na 4. Najlakse je zapoceti izbacivanjem klasicnog dorucka. Prvi obrok da bude tek oko podne npr.

Ja radnim danima jedem samo jedan obrok + uzina u rasponu od 2x sata. Vikendima bez ogranicenja. I jedem sta god hocu.
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#6607 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ninjahepek »

Idemedosumom wrote: 20/03/2023 13:44.

Ja radnim danima jedem samo jedan obrok + uzina u rasponu od 2x sata. Vikendima bez ogranicenja. I jedem sta god hocu.
Čitaj: ja se patim, jer ne znam bolje, pa probaj i ti.
Jedina stvar koja radi kod gubljenja kila je CICO i to je to, ove novotarije, post i ostalo je glupost. Brate dragi, smanji UH, smanji slatko (i jedi kvalitetno kad ga jedeš) i povećaj unos povrća i voća i 100% češ smršati bez da se patiš ko Isus nekim postom i ober gladovanjem koje ne priliči ni životinji a ne odrasloj funkcionalnoj osobi. Jedi zdravo, kreći se i to je to. Al pravite nauku i patnju od svega, majko draga.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6608 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

ninjahepek wrote: 21/03/2023 13:09 Čitaj: ja se patim, jer ne znam bolje, pa probaj i ti.
Jedina stvar koja radi kod gubljenja kila je CICO i to je to, ove novotarije, post i ostalo je glupost. Brate dragi, smanji UH, smanji slatko (i jedi kvalitetno kad ga jedeš) i povećaj unos povrća i voća i 100% češ smršati bez da se patiš ko Isus nekim postom i ober gladovanjem koje ne priliči ni životinji a ne odrasloj funkcionalnoj osobi. Jedi zdravo, kreći se i to je to. Al pravite nauku i patnju od svega, majko draga.
Dje si padobranac, selam alejk :-D

Ja sam 101 podvarijantu ovog tvog povrsnog prijedloga/plana pokusao, ali nikada nisam uspio smrsati tako. Kao ni vecina ljudi koji imaju problema s viskovima.

Dalje, pocetak je bio tezak, ali ja se sada apsolutno ne patim, a idalje postizem zeljene rezultate. Supruga doruckuje ujutro bez mene, pa zajedno poslije posla hocemo kasni rucak jesti, ona se trese od gladi, pao joj secer, a meni skoro nista. Ovo spominjem jer sam i ja takav bio, metabolicki nefleksibilan, organizam naucio samo glukozu trositi, stanje pred dijabetes.

Mislis da su nam preci imali frizideri i jeli dorucak u 8-9 ujutro? 3x velika obroka dnevno +4 ili 5 uzina izmedju. Pola dana provedes zvacuci nesto, organizam stalno mora luciti inzulin, postajes rezistentan na taj hormon, pa onda nastaju pravi problemi. Ali neka, malo na biciklo poslije i sve ce biti udure :thumbup:
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#6609 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ninjahepek »

A to je sad drugo, za stalno žvakanje se slažem. Ko god da misli da ne jede puno a ima ga, neka sjedne i neka zapiše par dana šta je sve pojeo pa neka vidi, znam za par ljudi koji su se šokirali kad su vidjeli koliko i kako stalno nešto žvaću.

Izvintavam se, ako je ton posta bio pun preseravanja, sad nanovo pročitah i ispadoh pasivno-agresivan, desi se. Nek je kolegi forumašu sretno i da se što prije viškova riješi i šta god da odabere na kraju, po pitanju metode, neka se drži onog da se mrša u kuhinji a ne na traci i u teretani. SRETNO :skoljka:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6610 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

ninjahepek wrote: 21/03/2023 13:30 A to je sad drugo, za stalno žvakanje se slažem. Ko god da misli da ne jede puno a ima ga, neka sjedne i neka zapiše par dana šta je sve pojeo pa neka vidi, znam za par ljudi koji su se šokirali kad su vidjeli koliko i kako stalno nešto žvaću.

Izvintavam se, ako je ton posta bio pun preseravanja, sad nanovo pročitah i ispadoh pasivno-agresivan, desi se. Nek je kolegi forumašu sretno i da se što prije viškova riješi i šta god da odabere na kraju, po pitanju metode, neka se drži onog da se mrša u kuhinji a ne na traci i u teretani. SRETNO :skoljka:
Ma sve uredno :thumbup:

Samo kazem da hormonalni disbalans koji prati nezdravu ishranu sa sobom nosi mnogo vece opasnosti od ruznog izgleda tijela. I zaista je koncept 3x obroka dnevno nesto, sto je relativno nedavno nametnuto kroz reklame. Ja znam da ogranicavanje vremena unosa kalorija djeluje kao ekstremna mjera, i meni je tako s prva djelovala, ali kao sto gore navedoh, nasi preci nisu imali klasicni dorucak, nego kad ustanes ides sebi uloviti ili ubrati kakvih plodova, pa onda jedes. A to zna biti 11 prijepodne, a nekad' i 2-3 popodne.
User avatar
janje_
Posts: 2233
Joined: 05/04/2007 14:05

#6611 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by janje_ »

Moram smršati zbog problema s leđima. Definitivno je lakše nego da idem na operaciju kičme.

Elem, u januaru sam počeo intenzivnije da radim na tome, barem što se fizičke aktivnosti tiče, išlo je prema dole, ali kilavo.. Od sredine februara, kako sam dobio nalaze magnetne, počeo sam još intenzivnije da vježbam (traka, trbušnjaci, čučnjevi, ..., kućna joga takoreći), ali sam počeo da brojim kalorije (ima za to kamaru aplikacija, ja sam izabrao noom).

Promijenio sam pristup jelu, svaki dan unaprijed kontam šta bi se moglo fino pojesti, i ukućani mi se raduju iznenadnim slasnim jelima, a koja opet energetski nisu tako zajebana.

U aplikaciju utefterim sve što sam pojeo i popio, dozvolim sebi i malo čokolade, i ujutro krišku s nutellom, i tako to, ali sam radikalno smanjio unos slatkiša (mislim da mi je to bio najveći problem) jer vidim da vamo mogu pojest janjeću plećku umjesto jedne čokolade ili keksa ili šta ja znam šta sve nisam trpo u sebe.. I za sad funkcioniše. Od sredine februara do sada -3kg, što je mislim neka zdrava kvota za mjesec i po dana.

Sad pomalo kreće teniska sezona, pa će biti još lakše.. :D
RJ57
Posts: 3381
Joined: 10/04/2017 15:12

#6612 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by RJ57 »

ja ne znam nikoga da je smršao a da nije "prestao jesti", osim par njih koji su se teško razbolili ali to je nešto drugo
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#6613 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mufa1 »

janje_ wrote: 30/03/2023 10:08 Moram smršati zbog problema s leđima. Definitivno je lakše nego da idem na operaciju kičme.

Elem, u januaru sam počeo intenzivnije da radim na tome, barem što se fizičke aktivnosti tiče, išlo je prema dole, ali kilavo.. Od sredine februara, kako sam dobio nalaze magnetne, počeo sam još intenzivnije da vježbam (traka, trbušnjaci, čučnjevi, ..., kućna joga takoreći), ali sam počeo da brojim kalorije (ima za to kamaru aplikacija, ja sam izabrao noom).

Promijenio sam pristup jelu, svaki dan unaprijed kontam šta bi se moglo fino pojesti, i ukućani mi se raduju iznenadnim slasnim jelima, a koja opet energetski nisu tako zajebana.

U aplikaciju utefterim sve što sam pojeo i popio, dozvolim sebi i malo čokolade, i ujutro krišku s nutellom, i tako to, ali sam radikalno smanjio unos slatkiša (mislim da mi je to bio najveći problem) jer vidim da vamo mogu pojest janjeću plećku umjesto jedne čokolade ili keksa ili šta ja znam šta sve nisam trpo u sebe.. I za sad funkcioniše. Od sredine februara do sada -3kg, što je mislim neka zdrava kvota za mjesec i po dana.

Sad pomalo kreće teniska sezona, pa će biti još lakše.. :D

Bravo svaka čast, to je to, to je pravi recept za uspijeh :thumbup:
Covjek samo sa brojanjem kalorija može skontati koliko ustvari na glupostima unese nepotrebnih kalorija, i da umjesto recimo kesice čipsa mozes pojesti momacki obrok, koji ne samo da je obilniji, nego i višestruko nutritivno bogatiji.. samo poredjenja radi, kesica čipsa 150gr i 3,3kg lubenice imaju isto kalorija...
Samo nastavi dalje, 3kg za mjesec i po je vise nego odlično..
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6614 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

Sretno da bude. Samo ako ti je plan puno vise fizicke aktivnosti raditi, a usput i malo manje jesti, onda se bojim da to nije dugorocno odrzivo :D
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6615 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Jedi malo skidaj salo.Probusis kasiku i huraaa.Ja bogumi liniju odrzavam pofino, gledam ruke i noge to vene poiskakale od vjezbi, trbusnjcima sam izravno stomak ali six pak ne moze nikako, previse je tu bilo sala i koza se rastegla, moro bi hiruski skinuti da bi se utegla i pokazao six pak.Uradim trbusnih to sam nekad mogao samo sanjati.I dalje sam bez secera, gaziranog, dok povremeno uzmem hljeba, nesto od brze hrane i crvenog mesa ali sve to jako rijetko.Od pica sam i dalje caj, voda i sirutka.Nekad ubacim casu cedevite s limunom poslije treninga jer me osvjezi i da mi snage.
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#6616 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by manuchao91 »

kako je moguce da sam se udebljo 2 kg za 5 dana posta .
Ustajao sam za sehur i jeo sam obilno za iftar .Da li je to povezano sa debljanjem
..
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#6617 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by banjaluka078 »

manuchao91 wrote: 31/03/2023 10:24 kako je moguce da sam se udebljo 2 kg za 5 dana posta .
Ustajao sam za sehur i jeo sam obilno za iftar .Da li je to povezano sa debljanjem
..
Ako si jeo količinski više ili kaloričnije za iftar/sehur, moguće je. Možda zadržavaš vodu ili pražnjenje crijeva nije bilo dobro, hoće to od posta.
Plus, usporiš metabolizam sa samo dva obroka, još ako si manje aktivan fizički, moguće.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#6618 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

Vjerovatno se kreces puno manje. Treba se cuvati, posti se :D
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6619 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pici »

Od izlaska sunca do zalaska si u postu i to je preko dana.Post je OK za organizam ALI, to ne znaci da kad iftaris mozes il moras pojest sve na sofri.Tu se treba paziti.Organizam je ko isusen bunar i kad krene pijenje i jedenje to ne smije biti lokanje i prezderavanje, dzabe ti post a udeblja se a razvali zeludac i inace organizam.Moras naci balans ako ne mozes onda prekini sa postom, nece bog zamjeriti ako je zdravlje upitanju.
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#6620 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by manuchao91 »

pici wrote: 01/04/2023 22:05 Od izlaska sunca do zalaska si u postu i to je preko dana.Post je OK za organizam ALI, to ne znaci da kad iftaris mozes il moras pojest sve na sofri.Tu se treba paziti.Organizam je ko isusen bunar i kad krene pijenje i jedenje to ne smije biti lokanje i prezderavanje, dzabe ti post a udeblja se a razvali zeludac i inace organizam.Moras naci balans ako ne mozes onda prekini sa postom, nece bog zamjeriti ako je zdravlje upitanju.
pa tako sam i uradio drug
Postio sam 4-5 dana i pauzirao sam .Počeo se debljati i loše utiče na mene prekid sna jer sam nervozan i razdrazljiv preko dana a i još debljam se .
Sta cu ,prekinuo sam i probacu jos bar 5 dana do kraja ramazana .Zao mi je sto ne postim kad mogu tj kad nemam obveza al sto ti reče zdravlje No1
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#6621 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Mrvice_ba »

manuchao91 wrote: 05/04/2023 08:06
pici wrote: 01/04/2023 22:05 Od izlaska sunca do zalaska si u postu i to je preko dana.Post je OK za organizam ALI, to ne znaci da kad iftaris mozes il moras pojest sve na sofri.Tu se treba paziti.Organizam je ko isusen bunar i kad krene pijenje i jedenje to ne smije biti lokanje i prezderavanje, dzabe ti post a udeblja se a razvali zeludac i inace organizam.Moras naci balans ako ne mozes onda prekini sa postom, nece bog zamjeriti ako je zdravlje upitanju.
pa tako sam i uradio drug
Postio sam 4-5 dana i pauzirao sam .Počeo se debljati i loše utiče na mene prekid sna jer sam nervozan i razdrazljiv preko dana a i još debljam se .
Sta cu ,prekinuo sam i probacu jos bar 5 dana do kraja ramazana .Zao mi je sto ne postim kad mogu tj kad nemam obveza al sto ti reče zdravlje No1
Ako si vjernik, podlijezes kefaretu. Ako postis da smrsas onda ok.
komsinica_s_drugog
Posts: 692
Joined: 23/12/2018 19:16

#6622 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by komsinica_s_drugog »

Pamtim vrijeme daleko boljih trolova :razz:
netkoizmase
Posts: 1
Joined: 09/10/2022 12:15

#6623 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by netkoizmase »

Da prenesem svoja iskustva sa stomakom
Prvo sam izbacio slatko, bjeli secer,gazirana pica,sokove (juisevi su gori nego gazirana pica)grickalice i ostala cuda...
Nakon 1-2sedmice na red je dosao hljeb(zamjenio kukuruzom.jedna mala konzerva oko140g je i vise nego dovoljna da zamjeni hljeb) i generalno smanjio unos ugljikohidrata(riza,krompir)..ja sam pokusao da skroz izbacim ali je to nemoguce i ko uspije treba mu dati medalju...
Nakon toga poceo sam postiti (od 6 popodne do rucka sljedeci dan)..u tom razboblju imam 2 obroka..prvi u 1 i drugi oko 6 sati..ko nemoze preskocit dorucak onda 2 kuhana jaja i malo sira da zavara organizam
Hod 5-10km dnevno (trcanje ne pomaze posto je anaerobna vjezba) + teretana 4x sedmicno
Dodao sam suplimemte (proteine) sa bananom cisto da ne dodje do propadanja misica i smanjuje osjecaj gladi
Sa svim ovim mozete ocekivati gubitak 1 cm sala i 1 kg tezine svake 1-2 sedmice...naravno na pocetku ide brze a sto se vise priblizavate cilju to je teze i treba vise vremena..
Ono sto je najbitnije nije doslo do smanjivanje misicne mase vec samo gubitka masnog tkiva...
Nadam se da sam pomogao
mali_balon
Posts: 11351
Joined: 12/09/2012 09:57

#6624 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mali_balon »

2 mjeseca poluintenzivnog skidanja kila, ali vise sam krenuo u ovu avanturu zbog kondicije i ledja, ako ode koja kila zauhar je.
Radim takav poso da 4 sedmice ne mogu i teretanu jedino setnja ako se ujagmi vremena (sofer).
Dakle 4 sedmice teretane i 4 sedmice volana nema teretane ni bilo kakvog vjezbanja samo smanjio hranu i gledam da sto zdravije jedem dok sam za volanom.
Teretana je traka 30min trcanje i brzo hodanje i 30min utega za ledja, nista bices triceps kvadriceps i te zajebancije . Navece neka brza setnja. Smanjio obroke kolicnski za oko 1/3 ili pola zavisi sta, izbacio hljeb, slatko i gazirano....ako npr pojedem kolac nema vecere ili smanjim obrok jos vise..ali gledam da ne jedem slatko....i izbacio grickalice.....i iza 18 do 10 11 ne jedem nista samo kafa i voda
Zaboravih rec, otislo 10kg, sad cemo vidjet jel to bila samo voda
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6625 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ludzak »

Želim da skinem jedno desetak kg. I odlučim se ja na preskakanje vijače. Kupim ja danas vijaču, onaj malo skuplji što može podešavati dužina, i rekoh da oprobam. Gledao sam prije toga tutorijale na youtube... Kako se dužina podešava, stav ruku, tijela itd. I hajd rekoh da krenem. Ma ni naopako. Prvi zamah hajd i nekako preskočim, drugi zamah nikako. Nema jačine, ne mogu glavu prebaciti nema teorije. Hebo ti ovo. Kontam hajd, prvi je dan, možda će nadoći.
Mada ni kada sam dijete bio, ova fucking vijača mi nikada nije išla.
Post Reply