Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...
saga

#1176 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by saga »

Meni su jajca najbolja za doručak. Meko kuhana, sa kriškom hljeba, žnjam :)
Mr.Penguin

#1177 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Mr.Penguin »

ladyblue18 wrote:
kokuz_sa wrote:
ladyblue18 wrote:Ljudi doruckujte, dorucak vam treba biti najobimniji obrok i najkaloricniji. A izbora hejbet.

Samo moram reci ja se divim svakome ko moze jesti zobene, ja nista ogavnije u zivotu okusila nisam a probala sam ih spremiti na 10 nacina bar i uvijek u kanti zavrse. :-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
idealne pahulje za mrsanje
:mrgreen:
Ma ja razumijem da ljudi koji mrsaju to jedu, ali fakat sam probala nekoliko puta i lijepo mi ruzno bilo. :-) :cry:
Ima gore zove se Quinoa.
Moj recept.

Probaj ovako,
350-400ml toplog a ne vruceg mlijeka nasuti u posudu zobenih koje su pomjesane sa kakaom (i cimetom po zelji), i dodati mrvu meda. Bitno ti je da ti zobene temperatura samo smeksa ali da ne popiju svo mlijeko .
Mr.Penguin

#1178 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Mr.Penguin »

babyline wrote:jedem i quinou i zobene bez problema, st aniej u redu sa mnom 8-)
kako ih jedes ? :-?
kokuz_sa

#1179 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by kokuz_sa »

hahahahahahaha joj recepta..svega mi treba vas na OBN prijavit za onaj "stol za 4"
samo da kod vas bude "dorucak za 4"

babyline izgleda da i tebi i meni nesto fali sto jedeno pahulje onako normalno :D

doduse meni fali 24kg od kad jedem zobene 8-)
ellec

#1180 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ellec »

Jesti kuhanu rizu sa povrcem (hljeb umjereno crni) 2 mjeseca striktno, koristit maslinovo ulje, slatko samo med i voce, umjerena vjezba vazna za sagorijevanje kalorija, izbacit veceru, slatkise, meso, poslije 2 mjeseca ubacit meso (riblje), nista peceno. Tako se moze i do 20 kila za pola godine smrsat.

I sto je najvaznije, u pocetku se morate suociti sa gladju, nema druge, tacnije navic se na glad u prvih mjesec dana. :)
alica.k

#1181 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by alica.k »

ladyblue18 wrote: :mrgreen:
Ma ja razumijem da ljudi koji mrsaju to jedu, ali fakat sam probala nekoliko puta i lijepo mi ruzno bilo. :-) :cry:
imaju specifican brasnast okus i ja to razumijem kad ljudi ne vole.

ja ih recimo obozavam. al nekad dodam i kakao ili med, narendam crne cokolade i tako :D. sve u svemu to mi je najdrazi obrok, ja se radujem zobenim pahuljicama :-) jedno vrijeme sam zivjela na njima bukvalno :-)

u svakom slucaju, zobene su zdrave :D pa eto...

najgore mi je ono, pojedem ja punu casu zobenih, i ne da djavo mira, ja hocu jos, pa i uzmem jos jbg...
Zoya

#1182 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Zoya »

.
Last edited by Zoya on 04/02/2013 20:27, edited 1 time in total.
ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1183 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ladyblue18 »

A ne, quinou mogu jesti za cudo. :lol:

Ali zobene...ne ide nikako, ali hajd valjda cu naci nekad dobitnu kombinaciju. :D
saga

#1184 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by saga »

ellec wrote:Jesti kuhanu rizu sa povrcem (hljeb umjereno crni) 2 mjeseca striktno, koristit maslinovo ulje, slatko samo med i voce, umjerena vjezba vazna za sagorijevanje kalorija, izbacit veceru, slatkise, meso, poslije 2 mjeseca ubacit meso (riblje), nista peceno. Tako se moze i do 20 kila za pola godine smrsat.

I sto je najvaznije, u pocetku se morate suociti sa gladju, nema druge, tacnije navic se na glad u prvih mjesec dana. :)
Ma koja crna glad... upravo je i poenta u tome da se glad ne osjeća. A kada se hrana unosi u manjim količinama a češće upravo se to i postigne. Također takvim ishranom se može reducirati i 'glad' za slatkim.
Ja prva poletim za nekim šećerom kad ogladnim, samo što mi onda dođe iz dupeta u glavu da sam zapravo gladna... i da tu 'slatku glad' eliminiše mali obročić, recimo neke čiketine ( :D ) i kakvog zelenila :)
bosna123

#1185 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by bosna123 »

Sinoc je bilo vaganje i mjerenje i nakon 40 dana promjene u prehrani, i 16 dana svakodnevnog vjezbanja od sat vremena, i povecane fizicke aktivnosti, vaga je pokazala -3 kg :), a metar: -5cm/-7cm/-3cm :). Ja, prezadovoljna. Idemo dalje :bih:

P.S. I ja spadam u cudake sto vole zobene, i to uglavnom ih jedem samo s mljekom. Nekada, rijetko, znam umijsati narandzu ili smokve, suhe sljive, i tome sl.
ellec

#1186 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ellec »

saga wrote:
ellec wrote:Jesti kuhanu rizu sa povrcem (hljeb umjereno crni) 2 mjeseca striktno, koristit maslinovo ulje, slatko samo med i voce, umjerena vjezba vazna za sagorijevanje kalorija, izbacit veceru, slatkise, meso, poslije 2 mjeseca ubacit meso (riblje), nista peceno. Tako se moze i do 20 kila za pola godine smrsat.

Ma koja crna glad... upravo je i poenta u tome da se glad ne osjeća. A kada se hrana unosi u manjim količinama a češće upravo se to i postigne. Također takvim ishranom se može reducirati i 'glad' za slatkim.
Ja prva poletim za nekim šećerom kad ogladnim, samo što mi onda dođe iz dupeta u glavu da sam zapravo gladna... i da tu 'slatku glad' eliminiše mali obročić, recimo neke čiketine ( :D ) i kakvog zelenila :)
Pricam iz licnog iskustva od prije par godina, kad sam smrsao 20+ kg za 4 mjeseca (znaci mjesecno nesto vise od 5 kg), kasnije jos malo i doveo se u liniju. Ne mozes ti glad (narocito za slatkim) nikada utoviti takvom laganom hranom bez obzira na kolicinu, mora se nauciti nositi sa njom, kontrolirati je, a ne da ona tebe kontrolise, tek onda dolazi doziranje kolicinsko. Riza je jednostavno zakon, ukusna sa povrcem i maslinovim, slatko samo med i razno voce, psihicki se strpit 2 mjeseca sa tom ishranom i nauciti kontrolirat glad, kasnije predje u naviku pa se moze i ostalo ubacivat, meso kuhno. Vjezba je takodjer bitna, moze i obicna setnja parkom, biciklom ili djogiranje, ne treba ni tu pretjerivat, lagani tempo. I nema nikakve sanse da ne uspijete u samo par ovih koraka u mrsanju, samo malo volje / samokontrole i nista vise. :)
saga

#1187 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by saga »

Znam da se može i zdravo smršati.
I što uopšte trčati na veću kilažu za manje vremena nauštrb zdravlja... gdje žurba. Zar nije bolje smršat 20kg za godinu dana, ali polako...
I čuj riža i povrće i gladovanje, ma daj... a što ne meso, riba? Malo proteina.

A što se tiče slatkog tu imam sebe za primjer... znala sam haman pa živjet na slatkišima. Od kad otvorim oči samo da mi je šta slatko... Ali kad imam priliku, pa jedem 5 puta dnevno nekog mesa i nekog povrća, a i jaja, doduše uz malo hljeba. Pa koji badem, ma ljepota... a na slatko i ne pomislim. Mada se ubaci tu i koja voćkica između... pa i odatle malo šećera...
Ali_G

#1188 Mrsanje - nacini ?

Post by Ali_G »

Ne znam cemu potreba da se 2 mjeseca ne okusi nista slatko? Mislim da tu dosta ljudi gubi psihicku bitku i batali sve.
ellec

#1189 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ellec »

saga wrote:Znam da se može i zdravo smršati.
I što uopšte trčati na veću kilažu za manje vremena nauštrb zdravlja... gdje žurba. Zar nije bolje smršat 20kg za godinu dana, ali polako...
I čuj riža i povrće i gladovanje, ma daj... a što ne meso, riba? Malo proteina.

A što se tiče slatkog tu imam sebe za primjer... znala sam haman pa živjet na slatkišima. Od kad otvorim oči samo da mi je šta slatko... Ali kad imam priliku, pa jedem 5 puta dnevno nekog mesa i nekog povrća, a i jaja, doduše uz malo hljeba. Pa koji badem, ma ljepota... a na slatko i ne pomislim. Mada se ubaci tu i koja voćkica između... pa i odatle malo šećera...
Ja nikakvih zdravstvenih problema ni tokom ni nakon te dijete nisam imao, cak naprotiv, sve sam se bolje i jace osjecao narocito u vjezbama, organizam mi se procistio. Jedino sto je tesko prvih mjesec dana kontrolisati glad tacnije uskladiti ga sa skromnim dozama hrane na koje zeludac nije navikao. Ali kao sto rekoh riza i povrce striktno prvi mjesec ko uspije moze i drugi mjesec. Nakon toga se ubacuje riblje meso, moze i jaja. Znaci oko 5 kg mjesecno sam gubio, kasnije je sporije islo jer sam ubacivao masniji jelovnik. Fazon u ta 2 mjeseca je da se naucite disciplini, poslje toga se adaptirate i nema nikakvih ni psihickih ni fizickih problema / poteskoca, plus sto kile brzo spadaju, neka norma bi trebala da bude 15 kg za 6 mjeseci, uz malo intenzivniju vjezbu kao sto sam ja primjenio, otislo je 20+ kg za 4 mjeseca. Naravno, imate vi tonu dijeta i drugih nacina, kako kome, meni je ova bila izuzetno uspjesna.
sary

#1190 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by sary »

Doruckovala :dance: :mrgreen:
skafiskafsnjak

#1191 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by skafiskafsnjak »

sary wrote:Doruckovala :dance: :mrgreen:
a kad si se probudila ? :P
sary

#1192 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by sary »

L00d wrote:
sary wrote:Doruckovala :dance: :mrgreen:
a kad si se probudila ? :P

U 7:00 doruckovala u 7:20 :mrgreen: (jedva)
skafiskafsnjak

#1193 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by skafiskafsnjak »

E to je super :) Sad oko 10:30 - 11:00 jedan medjuobrok :)

:thumbup:
vicious2

#1194 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by vicious2 »

ladyblue18 wrote:
kokuz_sa wrote:
ladyblue18 wrote:Ljudi doruckujte, dorucak vam treba biti najobimniji obrok i najkaloricniji. A izbora hejbet.

Samo moram reci ja se divim svakome ko moze jesti zobene, ja nista ogavnije u zivotu okusila nisam a probala sam ih spremiti na 10 nacina bar i uvijek u kanti zavrse. :-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
idealne pahulje za mrsanje
:mrgreen:

saka borovnica (mogu i zaledjene), malo ih ispasirati s zlicicom meda - da puste sok. dodati 2 -3 zlice zobenih pahuljica i 2 - 3 zlice jogurta ... super :D moj dorucak vec danima
Cholina_Lokica

#1195 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Cholina_Lokica »

alica.k wrote:
ladyblue18 wrote: :mrgreen:
imaju specifican brasnast okus i ja to razumijem kad ljudi ne vole.

ja ih recimo obozavam. al nekad dodam i kakao ili med, narendam crne cokolade i tako :D. sve u svemu to mi je najdrazi obrok, ja se radujem zobenim pahuljicama :-) jedno vrijeme sam zivjela na njima bukvalno :-)

u svakom slucaju, zobene su zdrave :D pa eto...

najgore mi je ono, pojedem ja punu casu zobenih, i ne da djavo mira, ja hocu jos, pa i uzmem jos jbg...
Il zobene, jogurt i meda malo :D njam :D
wewa

#1196 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by wewa »

meni je super kombinacija u malo sojinog mlijeka prokuhati mjesavinu pahuljica: zobene, razeve, jecmene, pa dodati suhih sljiva, komad banane, cimeta ili jabuku na komadice ili pravi tecni pekmez od krusaka, smokava, sipka. ne volim inace slatko za dorucak, ali ovo je zakon :thumbup:
chuchumbamayumbe

#1197 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by chuchumbamayumbe »

Glupost je ne jesti ništa slatko.
Pobogu, jedan red čokolade svaka 2-3 dana nikome neće naškoditi.
wewa

#1198 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by wewa »

chuchumbamayumbe wrote:Glupost je ne jesti ništa slatko.
Pobogu, jedan red čokolade svaka 2-3 dana nikome neće naškoditi.
posebno ako je crna, ona je i korisna :thumbup:
alica.k

#1199 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by alica.k »

Cholina_Lokica wrote:Il zobene, jogurt i meda malo :D njam :D
nekako meni je jogurt slaaaaan a slatko mlijeko - slatko!

a sto se slatka tice. kad branis sebi nesto, odma ti dodje da odustanes od svega, takve stvari psihicki ubijaju. red cokolade, dvije bombone - nece to nikoga ubiti nit poremetiti strasno "dijetu". samo treba imati mjere u svemu.
saga

#1200 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by saga »

Moj problem sa slatkim je što stvarno nemam mjere... ako pojedem jedan red, ni ne skontam a ono ups... otišla cijela čokolada.
Ja bih najradije da nikad nema ništa slatko u kući i to bi mi bilo najbolje, ali ne daju ukućani :x
Evo maloprije... uzeh komad nekog kolača... ali eno, već fali cijeli red iz tepsije :run:
Sad sam si zabranila da mu prilazim barem do sutra... Vidjet ćemo kako ću izdržat... Samo mi on lebdi u glavi... uh, odo prošetat :-D
Doduše, meni ovo nije u svrhu dijete, već prosto zdravlja... ne može nikako bit zdravo brstit sve slatko o kući, nerijetko mi bude i muka... al' me ni to ne opameti.

Otišla ja u off... izvinjavam se :)
Post Reply