Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...
_amy_

#1001 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by _amy_ »

kako bolan preskakanje konopca kad cura kaze da ima problema sa koljenima :-) :-D najbolje bi joj bilo da pocne sa nekim vjezbama za definiciju i laganim aerobnim treningom, posto kaze da nema problema sa kilama nego hoce malo da se zategne.[/quote]

Uglavnnom kardio je sve sto poveca otkucaje srca a da je uzrokovano fizickom aktivnoscu.
Ako nece preskakanje konopca neka proba burpies.

Hvala puuuno na savjetima :) Naravno voo preskakanje konopca cu preskociti hihihih :)
Mr.Penguin

#1002 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Mr.Penguin »

_amy_ wrote: Hvala puuuno na savjetima :) Naravno voo preskakanje konopca cu preskociti hihihih :)
Vidi odgovara li ti na koljenima ako je uredu nastavi, i nadji neki program na youtubu.
MedenoSrce

#1003 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by MedenoSrce »

shin wrote:Ja znam po sebi, prestao sam previse jesti tek kada sam poceo trenirati, ne znam u cemu je fazon. Ako preskocim trening, taj dan sam gladan non stop, ako odradim trening uopste nemam volju da jedem :D

Same here :mrgreen:
Vjerujem da do toga dolazi kod osoba koje su sklone emotivnom prejedanju.

_amy_ samo tegovi diži pusti se kojekakvog skakanja, naravno ako hoćeš zategnuto i definisano tijelo
nova_korisnica

#1004 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by nova_korisnica »

Amy idi na plivanje!

To sa ne jedenjem nakon fitnesa je ja mislim psioloski :) dodjes kuci i kontas koliko si radio i sad da jedes? No way :mrgreen: vjerovatno se tokom treninga izlucuju neki hormoni koji prave insana sitim :)
Beaddy

#1005 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Beaddy »

shin wrote:Ja znam po sebi, prestao sam previse jesti tek kada sam poceo trenirati, ne znam u cemu je fazon. Ako preskocim trening, taj dan sam gladan non stop, ako odradim trening uopste nemam volju da jedem :D
Vježbanje podiže nivo serotonina, baš kao i čokolada i ugljikohidrati. Vjerovatno zbog ovoga nemaš potrebu za hranom poslije vježbanja :D .
vinja

#1006 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by vinja »

Bambi_na_kofeinu wrote: @vinja, ja ti ne bih preporučila toliko cimeta, prvenstveno jer se kod nas uglavnom prodaje kasija, a ne cejlonski cimet.
Kasija (kineski cimet) u većim dozama može biti toksična, pa posebno ako dojiš ja bih smanjila :)
A opstipaciju bi trebala moći riješiti kompotom od suhih šljiva.
@Bambi hvala ti na upozorenju i savjetu!
Uzimam cejlonski, ustvari je 70% cejlonski, a 30% kasija, ima ga u DM-u. Mislim da nisu to ogromne kolicine - radi se o cajnim kasikama, 3 dnevno...? Svakako mi je sad suhveli, pa cu smanjiti i to... Hvala!!! A kompot od suhih sljiva - nista :sad: ne pitaj... Sad je malo bolje, ali jos nije u normali... valjda ce biti bolje uskoro... pomogne ona kombinacija suhe sljive+suhe smokve+zito sve potopljeno u vodu vece prije, ali je toliko preslatko i jako da mi muka bude kad pojedem fuj!pojedem kad je bas frka...
andromaha

#1007 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by andromaha »

htio bih smršaviti, i već sam smislio neki plan ali bio bih zahvalan kad bi mi neko dao još neki savjet:pod broj jedan trčim 3 puta na dan,svaki dan sam na treningu,treniram nogomet trening traje sat ipo,i u večer sam sat ipo u teretani.Iz prehrane sam izbacio slatkiše,gazirane sokove,majonezu ketchup i senf,kolače,bijeli kruh,i vrlo masnu hranu.Moze li mi netko još reći sto da izbacim iz prehrane zahvaljujem unaprijed :)
niko_niko_kao_ja

#1008 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by niko_niko_kao_ja »

andromaha wrote:htio bih smršaviti, i već sam smislio neki plan ali bio bih zahvalan kad bi mi neko dao još neki savjet:pod broj jedan trčim 3 puta na dan,svaki dan sam na treningu,treniram nogomet trening traje sat ipo,i u večer sam sat ipo u teretani.Iz prehrane sam izbacio slatkiše,gazirane sokove,majonezu ketchup i senf,kolače,bijeli kruh,i vrlo masnu hranu.Moze li mi netko još reći sto da izbacim iz prehrane zahvaljujem unaprijed :)
ti treniras skoro citav dan? ;-) dobro imas i vremena da jedes. :skoljka: :run:
beautyfool

#1009 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by beautyfool »

vinja ako si dojila bebu sasvim normalno je da organizam trazi slatko :) zato se puno zena nakon poroda udeblja.
Loulou

#1010 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Loulou »

Zdravo mršavljenje i održavanje optimalne (željene) težine postiže se uravnoteženom prehranom i fizičkom aktivnošću.
Moja najbolja moguća preporuka ide za http://www.bodyrock.tv
Iako je njihovih zadnjih nekoliko postova u slikama, same vježbe naći ćete pod opcijom All Workouts (sve moguće i nemoguće vježbe) u zadnje 2-3 godine ("starije" vježbe su čak i bolje).
U rubrici Food and Diet odlični recepti i savjeti za prehranu.
Inspirativni su i user friendly (imaju breakdown svih vježbi i varijacije za početnike i početnice).

Za početnice: nemojte da vas obeshrabri izgled cura koje su "demonstratorice". Da bi se postigao njihov izgled (od kojeg cure uglavnom bježe) treba se vraški namučiti, a vjerujem da je malo koja na ovoj temi spremna na baš toliku žrtvu :D
Sretno!
Beaddy

#1011 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Beaddy »

vinja wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote: @vinja, ja ti ne bih preporučila toliko cimeta, prvenstveno jer se kod nas uglavnom prodaje kasija, a ne cejlonski cimet.
Kasija (kineski cimet) u većim dozama može biti toksična, pa posebno ako dojiš ja bih smanjila :)
A opstipaciju bi trebala moći riješiti kompotom od suhih šljiva.
@Bambi hvala ti na upozorenju i savjetu!
Uzimam cejlonski, ustvari je 70% cejlonski, a 30% kasija, ima ga u DM-u. Mislim da nisu to ogromne kolicine - radi se o cajnim kasikama, 3 dnevno...? Svakako mi je sad suhveli, pa cu smanjiti i to... Hvala!!! A kompot od suhih sljiva - nista :sad: ne pitaj... Sad je malo bolje, ali jos nije u normali... valjda ce biti bolje uskoro... pomogne ona kombinacija suhe sljive+suhe smokve+zito sve potopljeno u vodu vece prije, ali je toliko preslatko i jako da mi muka bude kad pojedem fuj!pojedem kad je bas frka...
vinja, tebi ustvari nedostaje vlakana u prehrani. Mora da je to, čim te stolica tako muči. Evo, pronašla sam zgodnu TABLICU, pa možda nađeš nešto što ti odgovara.
HAVANA

#1012 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by HAVANA »

andromaha wrote:htio bih smršaviti, i već sam smislio neki plan ali bio bih zahvalan kad bi mi neko dao još neki savjet:pod broj jedan trčim 3 puta na dan,svaki dan sam na treningu,treniram nogomet trening traje sat ipo,i u večer sam sat ipo u teretani.Iz prehrane sam izbacio slatkiše,gazirane sokove,majonezu ketchup i senf,kolače,bijeli kruh,i vrlo masnu hranu.Moze li mi netko još reći sto da izbacim iz prehrane zahvaljujem unaprijed :)
Koliko dugo vec tako treniras? :shock:
Ja bi imo 40 kila kad bi tako trenirao i jeo... :roll:
Jedem 3 puta dnevno...iza 18h nista...fitnes 4 puta sedmicno po 1h...Super se osjecam i blizu sam onoga sto zelim...jos par kila...
ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1013 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ladyblue18 »

Loulou wrote:
Za početnice: nemojte da vas obeshrabri izgled cura koje su "demonstratorice". Da bi se postigao njihov izgled (od kojeg cure uglavnom bježe) treba se vraški namučiti, a vjerujem da je malo koja na ovoj temi spremna na baš toliku žrtvu :D
Sretno!
Vala nisam ni sigurna da veliki broj zenskih osoba zeli ovako izgledati :cry: :D too much :-)
pirmin

#1014 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pirmin »

Ovako nesto:

http://www.youtube.com/watch?v=Ym7d2MzZ96I

...samo u vodi, da sacuvam zglobove, bilo bi idealno za mene.
Znaci plivanje jedne duzine bazena maksimalnom snagom pa par minuta pauze dok se puls ne smiri.
I tako 10-15 puta i nista vise ne treba za topljenje masti.

Toliko u teoriji. :D

A praksa, ehh jos da mi je dici zicugu. :D
roki

#1015 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by roki »

pirmin wrote:Ovako nesto:

http://www.youtube.com/watch?v=Ym7d2MzZ96I

...samo u vodi, da sacuvam zglobove, bilo bi idealno za mene.
Znaci plivanje jedne duzine bazena maksimalnom snagom pa par minuta pauze dok se puls ne smiri.
I tako 10-15 puta i nista vise ne treba za topljenje masti.

Toliko u teoriji. :D

A praksa, ehh jos da mi je dici zicugu. :D
Pazi,nemoj dva puta reći.Trčim ovako skoro svaki dan.Popularno nazvano fartlik,podrazumjeva mijenjanje tempa kako bi se razvila srce i pluća.I eto,i dalje imam 5-6 kg viška jer volim pojest.
pirmin

#1016 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pirmin »

Ovdje, u mnogim clancima, fino stoji da se nezeljene kile trebaju napasti na vise frontova

http://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl ... jenje.aspx

Nije dovoljno samo vjezbati ako neces i kompetnu reviziju zivotnih navika napraviti.
radenska

#1017 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by radenska »

Ja cu lakse nauciti knjigu od 500 str nego izgubiti gram sala. Kolac nisam vidjela mjesecima, krisku hljeba dnevno, nekad ni to i opet nista. Cini mi se da ni preskakanje vijace apsoliutno ne pomaze. Ili kad vec treba da primjetim rezultate. Ocito dogodine
niko_niko_kao_ja

#1018 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by niko_niko_kao_ja »

radenska wrote:Ja cu lakse nauciti knjigu od 500 str nego izgubiti gram sala. Kolac nisam vidjela mjesecima, krisku hljeba dnevno, nekad ni to i opet nista. Cini mi se da ni preskakanje vijace apsoliutno ne pomaze. Ili kad vec treba da primjetim rezultate. Ocito dogodine
pa ili nesto ne radis kako treba ili treba da provjeris hormone, trece nema.
chuchumbamayumbe

#1019 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by chuchumbamayumbe »

radenska wrote:Ja cu lakse nauciti knjigu od 500 str nego izgubiti gram sala. Kolac nisam vidjela mjesecima, krisku hljeba dnevno, nekad ni to i opet nista. Cini mi se da ni preskakanje vijace apsoliutno ne pomaze. Ili kad vec treba da primjetim rezultate. Ocito dogodine
Koliko puta dnevno jedeš?
beautyfool

#1020 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by beautyfool »

Neredovna ishrana i malo obroka dnevno dovodi do usporenog metabolizma, tako da nemozes smrsti ako imas jedan ili dva obroka dnevno, moras jesti redovno i vise manjih obroka dnevno da bi pokrenula metabolizam i smrsala.
leo_

#1021 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by leo_ »

aaaa da odes kod doktora? bez zafrkancije, ako sve radis ispravno, a nema rezultata, onda nesto nije ok. ja 20 dana ako ne jedem slatko, vidim rezultate, ali ne mogu da izdrzim toliko. :)
bosna123

#1022 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by bosna123 »

Pozdrav svima :)

Taman mi treba ekipa za mrsavljenje :-D, odlicno :sax: . 163cm/75kg, dok se moja standardna tezina kretala 52-55kg, medjutim rad uz racunar xy sati, plus grickalice, przeno, slatko, sjedilacki nacin zivota, ucinio je svoje u posljednje dvije godine.

Cak mi se to i svidjalo do negdje 65kg, a iza toga je bilo "Od sutra cu" :D

Od 1. februara sam sredila ishranu, uvela male, ceste i zdrave obroke, a sada pocinjem i vjezbati. Super mi je ova promjena prehrane, nisam znala da cu se tako lako privici. Mozda sto sam ranije u zivotu uvijek pazila, pa mi je zato lakse. Ne znam, mislila sam da ce biti teze. Nisam se vagala i ne mislim do 1. 3., ali vidim da ide nabolje.

Toliko za pocetak, sretno nam svima :bih:. Mozemo mi to. Meni su jako inspirativni ovdje bili mnogi postovi, pa ako ja uspijem, a vjerujem da hocu ako Bog da, da nekoga inspirisem :)

Nemam neki rok. Brojim kalorije i gledam da je to oko 1500, mozda 100 gore-dolje. Skontala sam da ako uspijem smrsati, ionako ce mi to morati biti dnevni kalorijski unos, da bih odrzala tezinu.

Uh, sta sve napisah :-)
pin-up

#1023 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pin-up »

Možda jedeš hranu sa visokim glikemijskim indeksom?
Proguglaj malo Glikemijski Indeks, imaju i neke tablice koje namirnice imaju visok GI a koje manji, pa pokušaj jesti recimo 15 dana samo hranu sa niskim GI, vjerovatno ćeš vidjeti barem neku promjenu. Nadam se :)
shin

#1024 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by shin »

Ja sam zapeo na istoj kilazi evo jedno 10-15 dana, evo cekam da peocepi opet :D
radenska

#1025 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by radenska »

ma kakvi crni naucnici ja sam zbog tog dobila 10 kg
Post Reply