Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...
Naslovnica

#4001 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Naslovnica »

Samo izbacite ugljikohidrate, tj do 40-50 grama dnevnog unosa max.
Rezultati neće izostati.
moonca

#4002 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

Izbaciti glutin ,secer, masnoce.
Velkoski

#4003 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Velkoski »

Naslovnica wrote:Samo izbacite ugljikohidrate, tj do 40-50 grama dnevnog unosa max.
Rezultati neće izostati.

+ deficit :mrgreen:
Seyfo

#4004 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Seyfo »

Vrijeme mi je pokazalo da mogu sve osim smrsati.
123magija

#4005 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by 123magija »

moonca wrote:Izbaciti glutin ,secer, masnoce.
Masnoce su u stvari nepravedno ocrnjene...
Ja i dalje s jabukama, vagala se nisam...
Tax

#4006 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Tax »

Pozdrav svima, treba mi da smrsam 5kg brzinski, koji su nacini najbolji?
MikroBelaj

#4007 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by MikroBelaj »

Tax wrote:Pozdrav svima, treba mi da smrsam 5kg brzinski, koji su nacini najbolji?
2 kuhana jaja ujutro
2 kuhana jaja popodne
neka niskokaloricna kasa navecer(ako mozes izdrzat nemoj jesti kasu vec jabuku)
+3 puta dnevno zeleni caj,za 10 dana ti garantujem da ces skinuti tih 5 kg
mayab

#4008 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mayab »

5-7 dana cisti proteini, dakle samo jaja, meso, riba , u neogranicenim kolicinama, i puno vode!
Uz to zeleni čaj, od zacina kurkuma i čili!
condy

#4009 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by condy »

Tax wrote:Pozdrav svima, treba mi da smrsam 5kg brzinski, koji su nacini najbolji?
Izbaci tjesteninu i brze ugljikohidrate iz prehrane ( hljeb, krompir, riža...), kao i slatko, sokove osim prirodnih cjeđenih, grickalice, sve je to kalorično. Ne jedi kasno. Smanji količnu hrane po obroku za 50%, i tri puta sedmično trči po 25 minuta. Ugljikohidrate složene ne smiješ izbaciti iz prehrane jer to nije zdravo, jedi ujutru zobne pahuljice, ili margarin sa medom ili dvije manje kašikice kikiriki putera. Pij više vode. Smanji kafu, ona je veoma kalorična.
123magija

#4010 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by 123magija »

Sto je tacno kafa kaloricna?
condy

#4011 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by condy »

Zavisi kako je pijes. Crna kafa nije kaloricna, ali ove instant iz vrecice 3 u 1 i sl. ko pije sa mlijekom i secerom ili slagom imaju dosta vise kalorija, ako pije vise kafe npr. tri cetri puta dnevno onda ima dosta vise kalorija u osnosu na crnu klasicnu pa treba smanjiti ko je u fazi mrsanja. Umjesto jedne kafe moze caj...
Dosadno mii

#4012 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Dosadno mii »

condy wrote:
Izbaci tjesteninu i brze ugljikohidrate iz prehrane ( hljeb, krompir, riža...), kao i slatko, sokove osim prirodnih cjeđenih, grickalice, sve je to kalorično. Ne jedi kasno. Smanji količnu hrane po obroku za 50%, i tri puta sedmično trči po 25 minuta. Ugljikohidrate složene ne smiješ izbaciti iz prehrane jer to nije zdravo, jedi ujutru zobne pahuljice, ili margarin sa medom ili dvije manje kašikice kikiriki putera. Pij više vode. Smanji kafu, ona je veoma kalorična.
Jok margarin ba.
Puter umjesto margarina.
vješalica

#4013 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by vješalica »

condy wrote:margarin sa medom.
med se ne konzumira sa margarinom ni puterom
ako baš želi da iskoristi ljekovita svojstva meda
ako hoće da čalabrcne nešto slatko to je već nešto drugo
Naslovnica

#4014 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Naslovnica »

MARGARIN NI SLUČAJNO!
Ko iole brine o zdravlju ne smije ni pomišljati da ga konzumira.
:run:
dobar osjecaj

#4015 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dobar osjecaj »

Easy come, easy go...ovdje ce biti lako otisli, jos lakse ce se vratiti, ali to tebe ne zanima.
Smanji obroke. Dijabeticarski meni je najzdraviji i najucinkovitiji. Sokantno je koliko spoznas koliko mali obroci su nam zapravo potrebni a koliko zivimo u pogresnim navikama i ubjedjenjima o nekim punim tanjirima i zeljama za nekim neogranicenim kolicinama hrane.
Pomalo svega, najbolje svaka 2-3 sata neki manji obrok. Povrca i proteina najvise. Hljeb (ako moras) u mini kolicinama. Kofein meni licno ne odgovara jer podize razinu kortizola koji pojacava stres u tijelu i podstice debljanje. Jedino voda i zeleno povrce mogu u nekim vecim kolicinama. Sve ostalo po malo i umjereno. Puno kretanja. 5 kg je lako istopiti.
moonca

#4016 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

:-)

ako popijes senu caj - 2.5 gk garantovano gubis , zavisi od tvoje tezine, jednim odlaskom u wc

:-D
Ludzak

#4017 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ludzak »

Visok 182 cm, 98 kg.
Kada sam vidio jutros brojku od 98 kg htio sam se onesvjestiit. Do prije dvije godine imao sam 85 kg kojih sam dobro držao. :zoka:

Sad sam u fazi mršanja, već ima sedmica. Hljeb sam u potpunosti izbacio, osim za doručak ali u smanjenim količinama i to crni. Što se tiče slatkiša, ni prije ih nisam jeo u velikim količinama. Eventualno dvaput sedmično prezalogajim nekolike kocke čokolade uz kaficu. Jutros sam na poslu, za doručak, samo narandžu pojeo. Ljudi me smatrali nenormalni, al' šta ću im ja. :lol:
Što se večere tiče, kod mene u mojoj kući je nikada bilo nije. Jedino osim ako se baš ogladni.

Zimi, kao i obično, malo se ugojimo zbog sjedilačkog načina života. Znao sam često čipseve jesti. Ali sada sam skontao ako me želja natjera oko tih griskalica onda kupim kikiriki u ljusci, puno je zdravije.
listopad

#4018 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by listopad »

Ja kada dobijem gripu, za dva dana izgubim pet kila, cak i kada jedem. :lol:
didzej1602

#4019 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by didzej1602 »

Ima li ko kakav zanimljiv prijedlog šta za večeru, sa malo UH naravno :D nemam više inspiracije :-)
Mega Man X

#4020 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Mega Man X »

Čitajući postove ostalih, oni uzmu malo voća za večeru i vozdra. :mrgreen:

Ako griješim, slobodno me ispravite.
Grof

#4021 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Grof »

Ludzak wrote:Visok 182 cm, 98 kg.
Kada sam vidio jutros brojku od 98 kg htio sam se onesvjestiit. Do prije dvije godine imao sam 85 kg kojih sam dobro držao. :zoka:

Sad sam u fazi mršanja, već ima sedmica. Hljeb sam u potpunosti izbacio, osim za doručak ali u smanjenim količinama i to crni. Što se tiče slatkiša, ni prije ih nisam jeo u velikim količinama. Eventualno dvaput sedmično prezalogajim nekolike kocke čokolade uz kaficu. Jutros sam na poslu, za doručak, samo narandžu pojeo. Ljudi me smatrali nenormalni, al' šta ću im ja. :lol:
Što se večere tiče, kod mene u mojoj kući je nikada bilo nije. Jedino osim ako se baš ogladni.

Zimi, kao i obično, malo se ugojimo zbog sjedilačkog načina života. Znao sam često čipseve jesti. Ali sada sam skontao ako me želja natjera oko tih griskalica onda kupim kikiriki u ljusci, puno je zdravije.
Hmmmmm...puno je na tvoju kilažu. Visina mi je kao tvoja a imam 91 kg i također sam u fazi reduciranja hrane jer osjećam težinu kilograma. Poslije 18-19 ne jedem ništa (samo voda), slatkiši i grickalice ništa, doručak i ručak regularno, ali manji obroci. Između neka užina. Nadam se za mjesec bar 2 kg manje. :run:
problemnatravunu

#4022 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by problemnatravunu »

Evo, i ja sam poceo da "ignorisem" ugljene hidrate(mada generalno, kruh jedem samo vikendom za doručke, ali volim slatko :D ), jbga, valja se malo srediti za toplije dane, i danas vecera biftek sa puno salate od mladog svjezeg kupusa i zelene salate, uz to, gemišt od graševine! :thumbup:
BJB

#4023 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by BJB »

moonca wrote:
:-)

ako popijes senu caj - 2.5 gk garantovano gubis , zavisi od tvoje tezine, jednim odlaskom u wc

:-D
Atkinsova ti je za brzo mrsanje, ali se vrate..
Izbacis ugljikohidrate u potpunosti, sve slatko, jedes meso, povrce, ribu, smijes piti nezasladjen caj/kafu/limunadu. Ne smijes voce.
Koliko se sjecam ne smijes ni sir jesti..Kile lete, ali se i vrate...Ma uostalom, progooglaj..
Moja 5:3 diet dobro napreduje..
moonca

#4024 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

dokle je stiga Tax?
Ludzak

#4025 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ludzak »

Grof wrote:
Ludzak wrote:Visok 182 cm, 98 kg.

v

Hmmmmm...puno je na tvoju kilažu. Visina mi je kao tvoja a imam 91 kg i također sam u fazi reduciranja hrane jer osjećam težinu kilograma. Poslije 18-19 ne jedem ništa (samo voda), slatkiši i grickalice ništa, doručak i ručak regularno, ali manji obroci. Između neka užina. Nadam se za mjesec bar 2 kg manje. :run:
Ne moraš me napominjati da je puno za moju visinu. Zato sam i smanjio zalogaje.

Evo za tri sedmice spao sam na 95. Dok ne dođem do 85 kg ne odustajem.
Post Reply