Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#3976 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ali_G »

Bio je clanak da je covjek smrs'o jeduci cips. Samo je fol da pojedes manje od tvog bazalnog metabolizma. [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3977 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Velkoski »

Ali_G wrote:Bio je clanak da je covjek smrs'o jeduci cips. Samo je fol da pojedes manje od tvog bazalnog metabolizma. [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
fazon je što sebi ljude stvore mentalnu blokadu gledajući u vagu svaki dan... :mrgreen:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#3978 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ali_G »

Vaga je neprijatelj. Moj kum ima 10kila manje od mene, a izgleda kao da ima 30manje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3979 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by BJB »

Ja sam trenutno na fast diet, nije brza vec posna dijeta..Ideja je da 2 dana sedmicno po vlastitom izboru postis, sto za zene znaci unos 500cal a za muskarce 600cal, s tim da 250ml kafe ima samo 2 cal, ionako je pijem bez secera, smijes piti caj, vodu koliko hoces..I ciini mi se da mi je sve komotnije, na odjecu mislim..Osim toga sam pocela voditi dnevnik unosa hrane i uvidjam da kad ne "postim", ne jedem puno ali unesem puno kalorija recimo kad maznem Ritter sport bijelu sa ljesnjacima za nekih pola sata, sto je skroz bezveze, a mogu pojesti jabuku i zavarati glad tako a unijeti samo 50-60cal
Iskreno, zelim smrsati zbog zdravlja najvise, ali mi ja najvazniciji cilj da kad smrsam zadrzim to nekakvo zdravo stanje do kraja zivota..
I prilagodila sam dijetu sebi i postim 3 dana sedmicno, ponedjeljkom, srijedom i subotom i za sad funkcionise..
Dane mimo posta pratim sta i koliko jedem i ne pokusavam nadoknaditi jer sutra to ne smijem jesti..
Image knjigu mozete naci na torrentima
Last edited by BJB on 12/02/2017 13:11, edited 2 times in total.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3980 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by BJB »

Sto se tice masnoca, nemam taj problem, ali znam za recept po kojem se stavi supena kasika lana u casu jogurta navecer, pojede ujutro i tako mozda mjeesec dana..
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#3981 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

BJB wrote:Ja sam trenutno na fast diet, nije brza vec posna dijeta..Ideja je da 2 dana sedmicno po vlastitom izboru postis, sto za zene znaci unos 500cal a za muskarce 600cal, s tim da 250ml kafe ima samo 2 cal, ionako je pijem bez secera, smijes piti caj, vodu koliko hoces..I ciini mi se da mi je sve komotnije, na odjecu mislim..Osim toga sam pocela voditi dnevnik unosa hrane i uvidjam da kad ne "postim", ne jedem puno ali unesem puno kalorija recimo kad maznem Ritter sport bijelu sa ljesnjacima za nekih pola sata, sto je skroz bezveze, a mogu pojesti jabuku i zavarati glad tako a unijeti samo 50-60cal
Iskreno, zelim smrsati zbog zdravlja najvise, ali mi ja najvazniciji cilj da kad smrsam zadrzim to nekakvo zdravo stanje do kraja zivota..
I prilagodila sam dijetu sebi i postim 3 dana sedmicno, ponedjeljkom, srijedom i subotom i za sad funkcionise..
Dane mimo posta pratim sta i koliko jedem i ne pokusavam nadoknaditi jer sutra to ne smijem jesti..

Mučiš se bezveze.

Povrće, voće, riba, mladi sir...jedi slobodno.

Ja recimo slatko sa šečerom ne jedem ali jedem hurme, suhe smokve...

Uzmeš 2 banane izgnječiš pa dodaš po 100 grama suhih grodzica i brusnica, možeš i isjeckane hurme...
Dodaš šoljicu zobi, pa po 100 grama izblendanih badema i oraha
Onda od smjese napraviš kuglice te svaku zaliješ sa istopljenom čokoladom sa preko 70 posto kakao.

Eto ti zdrav kolač i još bude extra dobar
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3982 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by BJB »

Otkud ti znas da li se ja mucim ili nisam?
Meni nije tesko ne jesti cijeli dan, sve dok smijem piti vodu..Nekim danima mi cak odgovara da ne jedem nista ili vrlo malo zato sto imam vise energije za rad dok mi je potrebna..
Povrce tushim, i to organsko svakodnevno..
Banane jedem ponekad ali ih ne volim jer su meni preteske..
Jedem orahe i bademe cesto, ljesnjake ponekad..Poenta ove dijete je da vam neke vrste hrane nisu zabranjene dovijeka..Nije da nikad vise necete pojesti cokoladu, ali isto tako kad je jedete svjesni ste koliko kalorija unesete ako pojedete 2 reda ili 2 kocke..
Meni se ovo svidja, zato sto je u mom slucaju izvodivo, djeluje, i vrlo lako se mogu zamisliti da ovako jedem do kraja zivota..Jos ako se pokaze nakon 3 mjeseca da sam izgubila puno cm u struku, bicu vise nego zadovoljna.
Image
Ima i ova dijeta, ali bi meni licno ovo bilo previse..
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3983 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by MOSALJOZE »

Jebote dijeta,zivi zdravo čitav život ne samo 15 dana u godini.
User avatar
lipstick
Posts: 66
Joined: 17/03/2011 09:51

#3984 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by lipstick »

Kod mene funkcioniše samo neki vid pravila... Jedino tako se ograničim. Sada sam na prehrani bez UH, s tim da vikendom ipak nešto UH unesem, ali to je znatno manje nego prije. Nema grickanja, kolača, keksa... Ali zato mnoooogo povrća, meso, supe, salate... Energija se vratila [emoji5], a nema gladi ni potrebe za slatkišima .
U stvari, tek sad vidim da je ta želja za slatkim u glavi, a ne u želucu...

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#3985 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by AstorH »

Jedini nacin je ne krkat navecer i preko dana pit kad god te uvati glad vodu.
Ćeraš je brate u nos ako neće u usta.
Ja tries' dana tako radim.
Pisam đe god stignem i pojeo bi pekaru.
Al saće ljeto jebote, kako prid pičetinu.
Nemojte se zaebavat bacite kašiku, nemoj da ja stožinom udaram priko žvalja :D
User avatar
lipstick
Posts: 66
Joined: 17/03/2011 09:51

#3986 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by lipstick »

[emoji3] tako nekako
Medo-NO
Posts: 11
Joined: 03/02/2017 20:09

#3987 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Medo-NO »

Je li neko od vas koristio Animal cuts ? Ako jeste, kakva su iskustva? Je li neko bio na programu Shaun T?? :-)
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#3988 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by madesa »

evo i ja vec 2 dana na dijeti :D . Prije nekoliko godina sletio sa 100kg na 80kg, medjutim sad sam dogurao do 86 kg pa valja se opet vratiti. Najteze je slatko izbaciti pa sta vi uzimate da vam zamjeni :-D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#3989 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Dosadno mii »

.
Last edited by Dosadno mii on 22/02/2017 12:24, edited 1 time in total.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#3990 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by radenska »

Jeste lahko je vama koji ste mrsavi, ja sam (doduse vlastitom przdrljivoscu) dobila 16 kg viska. Ne mogu farmerke da obucem, mogu ali 44 br. I da , zamislite da neko ko ima 27 godina i prije je na visinu od 180 cm i 75 kg, sad na istu visinu ima 97 (doduse sad vaga pokazuje 93 :D). Jednostavno ne razumijem da debeli ljudi kazu da su zadovoljni sobom. Ja nisam. Mrzim svoje tijelo i sta sam napravila od njega, Dvoje djece nije nikakav izgovor za moj trenutni izgled. I plus izgledam starije par godina zbog kilaze. Voljela bih imati 80 kg.
Ne razumijem kako ljudi smrsaj 10 kg za mjesec dana, a ja sa kalorijskim deficitom od 1000 kcal (velika milka i pola hljeba dnevno) ne mogu da skinem ni 5.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#3991 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by peepeep »

Nekim ljudima stoji da su debeli (google: adele). Nekima ne stoji. :)
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#3992 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ado_sar »

radenska wrote:Jeste lahko je vama koji ste mrsavi, ja sam (doduse vlastitom przdrljivoscu) dobila 16 kg viska. Ne mogu farmerke da obucem, mogu ali 44 br. I da , zamislite da neko ko ima 27 godina i prije je na visinu od 180 cm i 75 kg, sad na istu visinu ima 97 (doduse sad vaga pokazuje 93 :D). Jednostavno ne razumijem da debeli ljudi kazu da su zadovoljni sobom. Ja nisam. Mrzim svoje tijelo i sta sam napravila od njega, Dvoje djece nije nikakav izgovor za moj trenutni izgled. I plus izgledam starije par godina zbog kilaze. Voljela bih imati 80 kg.
Ne razumijem kako ljudi smrsaj 10 kg za mjesec dana, a ja sa kalorijskim deficitom od 1000 kcal (velika milka i pola hljeba dnevno) ne mogu da skinem ni 5.
jedes samo milku i hljeb?
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#3993 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by radenska »

Ma sta joj stoji, debela pa debela. Ne, ne jedddem uopce milku i hljeb, to sam ranije jela
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3994 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Pitarrr82 »

Ja u krug, smrsam, vratim, smrsam, vratim, sad opet mrsam :mrgreen: 8-) :run:
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#3995 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

radenska wrote:Jeste lahko je vama koji ste mrsavi, ja sam (doduse vlastitom przdrljivoscu) dobila 16 kg viska. Ne mogu farmerke da obucem, mogu ali 44 br. I da , zamislite da neko ko ima 27 godina i prije je na visinu od 180 cm i 75 kg, sad na istu visinu ima 97 (doduse sad vaga pokazuje 93 :D). Jednostavno ne razumijem da debeli ljudi kazu da su zadovoljni sobom. Ja nisam. Mrzim svoje tijelo i sta sam napravila od njega, Dvoje djece nije nikakav izgovor za moj trenutni izgled. I plus izgledam starije par godina zbog kilaze. Voljela bih imati 80 kg.
Ne razumijem kako ljudi smrsaj 10 kg za mjesec dana, a ja sa kalorijskim deficitom od 1000 kcal (velika milka i pola hljeba dnevno) ne mogu da skinem ni 5.


Za 10 kg mjesecno treba ogromna fizička aktivnost i da pojede jabuku i cašu vode dnevno.

Ključ za mršanje nisu nikakve dijete.

Dijetama skineš kilograme i prestaneš sa dijetom i kile se vrate.
Ključ je promjena načina ishrane, umjesto kaloričnih obroka ubacit voće, povrće i ostale niskokalorične namirnice.

Mene bih smaralo da moram svaki dan gledat na papiru šta mi je za doručak pa šta dijeta kaže šta moram sa ručak pa večeru.

Ovako jedem šta mi se jede taj dan.

Obroci su uglavnom bez nekih masnoća i tjestenina, a jedem jako raznovrsno.
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3996 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mayab »

radenska wrote:Jeste lahko je vama koji ste mrsavi, ja sam (doduse vlastitom przdrljivoscu) dobila 16 kg viska. Ne mogu farmerke da obucem, mogu ali 44 br. I da , zamislite da neko ko ima 27 godina i prije je na visinu od 180 cm i 75 kg, sad na istu visinu ima 97 (doduse sad vaga pokazuje 93 :D). Jednostavno ne razumijem da debeli ljudi kazu da su zadovoljni sobom. Ja nisam. Mrzim svoje tijelo i sta sam napravila od njega, Dvoje djece nije nikakav izgovor za moj trenutni izgled. I plus izgledam starije par godina zbog kilaze. Voljela bih imati 80 kg.
Ne razumijem kako ljudi smrsaj 10 kg za mjesec dana, a ja sa kalorijskim deficitom od 1000 kcal (velika milka i pola hljeba dnevno) ne mogu da skinem ni 5.
Ne znam koliko je ozbiljno ovo sto napisa, ili je sala na svoj racun :-D , uglavnom , ako trebas skinuti salo probaj sa nekom varijantom LCHF prehrane, necu nista vise napisati, proguglaj, pa odluči ako hoćeš
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#3997 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by madesa »

raja vidim ima plazma diet :D moze li se jesti kad si na dijeti :)
123magija
Posts: 84
Joined: 30/11/2015 17:46

#3998 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by 123magija »

Ja bih jedno 3kg dole, da utanjim noge :mrgreen:
Jedem jabuke kad god mi se nesto jede....a prestala sam pusiti prije par mjeseci, pa i preventivno da se ne udebljam...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3999 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Pitarrr82 »

123magija wrote:Ja bih jedno 3kg dole, da utanjim noge :mrgreen:
Jedem jabuke kad god mi se nesto jede....a prestala sam pusiti prije par mjeseci, pa i preventivno da se ne udebljam...

Pa zar su 3kg problem? :mrgreen:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#4000 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Dosadno mii »

pa najteže je zadnje kile skinut :D
Post Reply