Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...
bosnianwoman

#7401 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by bosnianwoman »

jexy wrote:
affidavit wrote:
manekenka u penziji wrote:Sta vi koristite protiv strija? Ja sam koristila obično niveino mlijeko za tijelo i bilo mi je OK. Prije par dana dobijem dm-ovo namjensko ulje babilove i imam osjećaj da njega koza bas i ne upija već se prije obrise o odjeću i posteljinu...
Ja sam koristila Hippov Mama Butter cijelu trudnocu, nakon tusiranja svaki dan sam ga nanosila na stomak i butine i danas nemam ni jednu striju. Paralelno s tim sam za ostatak tijela koristila Hippovo Mama ulje. Iskreno, ovo je jos uvijek moja kozmetika za tijelo. :-D S druge strane, ako je koza podlozna strijama, postoji vjerovatnoca da se pojave bez obzira na kreme koje se koriste, bar tako tvrdi dosta zena.
Gdje se mogu kupiti ti Hipp proizvodi za njegu?
U dm-u :) ...
duboka_misao

#7402 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by duboka_misao »

BambiGZ wrote:Zene drage, oprostite sto ovako ulijecem k'o padobranac, ali molim vas za hitnu pomoc. Hitno mi je potrebna informacija da li u Sarajevu i gdje ima kupiti onaj Nivea ruksak sa kompletnom kozmetikom?
Dm i konzum
JanuaryJones

#7403 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by JanuaryJones »

Koliko se često ide na ctg pred kraj trudnoće?

Sent from my iPad using Tapatalk
julisiz es grant

#7404 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by julisiz es grant »

JanuaryJones wrote:Koliko se često ide na ctg pred kraj trudnoće?

Tu nema jasnog stava, u Sarajevu obično počnu slati trudnice na CTG već u 37. nedjelji. Ja sam stava da u normalnim trudnoćama je dovoljno ići jednom sedmično do termina, s tim da ja svoje pacijentice prvi put na CTG šaljem 7-10 dana prije očekivanog termina poroda.
JanuaryJones

#7405 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by JanuaryJones »

julisiz es grant wrote:
JanuaryJones wrote:Koliko se često ide na ctg pred kraj trudnoće?

Tu nema jasnog stava, u Sarajevu obično počnu slati trudnice na CTG već u 37. nedjelji. Ja sam stava da u normalnim trudnoćama je dovoljno ići jednom sedmično do termina, s tim da ja svoje pacijentice prvi put na CTG šaljem 7-10 dana prije očekivanog termina poroda.
Super ;) hvala na odgovoru ;) taman tako me čika doktor i naručuje i vodi :thumbup:

DaCo_sa

#7406 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by DaCo_sa »

Sta znace snizene vrijednosti eritrocita , hemoglobin, MCHC, trombociti ( u trudnoci ) , znam da bi ovo moglo upucivati na anemiju ali brinu me ovi trombociti ? da napomenem jos da mi je krvna slika u prvom mjesecu trudnoce bila bez bilo kakkvih odstupanja a sad svaki mjesec po nekoliko brojki ove gore navedene vrijednosti padaju .Kako sprijeciti pad trombocita i dali to moze upucivati na neki drugi zdravstveni problem ? Dr . Julisiz ocekujem strucno misljenje ? :)
suza81

#7407 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by suza81 »

Je li neko radio skoro OGTT bilo privatno ili u DZ? Rade li to uopce DZ ili se mora na kliniku i koju? Koliko privatno kosta?
duboka_misao

#7408 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by duboka_misao »

suza81 wrote:Je li neko radio skoro OGTT bilo privatno ili u DZ? Rade li to uopce DZ ili se mora na kliniku i koju? Koliko privatno kosta?
Ogtt radila u vojnoj bolnici,ne radi se u dz a privatno pitala ne radi niko ogtt vec samo onaj tromjesecni secer.
julisiz es grant

#7409 Re: Trudnjače i porodilje online

DaCo_sa wrote:Sta znace snizene vrijednosti eritrocita , hemoglobin, MCHC, trombociti ( u trudnoci ) , znam da bi ovo moglo upucivati na anemiju ali brinu me ovi trombociti ? da napomenem jos da mi je krvna slika u prvom mjesecu trudnoce bila bez bilo kakkvih odstupanja a sad svaki mjesec po nekoliko brojki ove gore navedene vrijednosti padaju .Kako sprijeciti pad trombocita i dali to moze upucivati na neki drugi zdravstveni problem ? Dr . Julisiz ocekujem strucno misljenje ? :)
Snižene vrijednosti Er, hemoglobina i hematokrita su očekivane u drugoj polovini trudnoće, jer fetus troši više željeza. Nije zabrinjavajuće, ali se mora držati pod kontrolom ishranom i uzimanjem preparata željeza i C vitamina (to sve doktor koji vodi trudnoću propisuje). Pad trombocita ako nije veliki i ako nije združen sa određenim tegobama (npr. jak bol u želucu, opšte loše stanje) takođe nije zabrinjavajući nalaz.
julisiz es grant

#7410 Re: Trudnjače i porodilje online

duboka_misao wrote:
suza81 wrote:Je li neko radio skoro OGTT bilo privatno ili u DZ? Rade li to uopce DZ ili se mora na kliniku i koju? Koliko privatno kosta?
Ogtt radila u vojnoj bolnici,ne radi se u dz a privatno pitala ne radi niko ogtt vec samo onaj tromjesecni secer.
Čuj ne rade u DZ OGTT? Zar je neka nauka izvaditi ženi ŠUK (na trakicu, kao i obično) natašte i dva sata nakon ispijanja rastvora glukoze (koji se ionako može kupiti u apoteci i ponijeti sa sobom)? Svašta.
duboka_misao

#7411 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by duboka_misao »

julisiz es grant wrote:
duboka_misao wrote:
Čuj ne rade u DZ OGTT? Zar je neka nauka izvaditi ženi ŠUK (na trakicu, kao i obično) natašte i dva sata nakon ispijanja rastvora glukoze (koji se ionako može kupiti u apoteci i ponijeti sa sobom)? Svašta.
Nauka gdje nije,ili vojna ili dip ali nenam sto ne rade privatno vec samo onaj tomjesecni gdje god sam pitala po laboratorijama.
JanuaryJones

#7412 Trudnjače i porodilje online

Post by JanuaryJones »

duboka_misao wrote:
Radi DZ Omer Maslić, trudnice imaju prednost. Kupiš glukozu u apoteci pored, vade šećer na svakih 30 min u 2h ;)

Anelicha

#7413 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Anelicha »

Ima li jos neka liniju po stomaku :S ( nezz kako drugacije da pitam xD )
kod mene je uspravna, ispod grudi, preko pupka pa nanize.. :-?
Sta to uopce predstavlja :S
Alhemicarkaa

#7414 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

Linija negra, neke je žene imaju, neke ne. Nestane nakon poroda, ništa strašno ;-)
Alhemicarkaa

#7415 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

duboka_misao wrote: Nauka gdje nije,ili vojna ili dip ali nenam sto ne rade privatno vec samo onaj tomjesecni gdje god sam pitala po laboratorijama.
Rade privatno, radi Al Tawil i radi biohemijski laboratorij ili tako nešto u Hrasnom kod Bosmala.
duboka_misao

#7416 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by duboka_misao »

Alhemicarkaa wrote:
duboka_misao wrote: Nauka gdje nije,ili vojna ili dip ali nenam sto ne rade privatno vec samo onaj tomjesecni gdje god sam pitala po laboratorijama.
B
Rade privatno, radi Al Tawil i radi biohemijski laboratorij ili tako nešto u Hrasnom kod Bosmala.
Sto mi to ne rece prosle godine nemajko ,svi su me isprepadali sa tim ogtt odmah vadi sigurno imas dijabetes uh
Alhemicarkaa

#7417 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

Pa pitaj ženo, kao da ne znaš da sam ja obila sve moguće zdravstvene ustanove. :skoljka:
Anelicha

#7418 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Anelicha »

Alhemicarkaa wrote:Linija negra, neke je žene imaju, neke ne. Nestane nakon poroda, ništa strašno ;-)

Okej, hvalaa ti :D
blondina

#7419 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by blondina »

Ako može ovaj naš doktor na forumu da mi odgovori,naime trudnoću vodim u domu zdravlja i danas kad sam bila na UZ doktorica mi je dala preporuku da uradim UZ za 2 sedmice na aparatu bolje rezolucije,pa me interesuje da li se to može uraditi na Jezeru ili takve paprate imaju samo privatnici.inače sam trudna 20 sedmica.
Unaprijed hvala
šatirana_ljubičica

#7420 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by šatirana_ljubičica »

Može se uraditi na Jezeru.
blondina

#7421 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by blondina »

šatirana_ljubičica wrote:Može se uraditi na Jezeru.
Hvala puno
julisiz es grant

#7422 Re: Trudnjače i porodilje online

blondina wrote:Ako može ovaj naš doktor na forumu da mi odgovori,naime trudnoću vodim u domu zdravlja i danas kad sam bila na UZ doktorica mi je dala preporuku da uradim UZ za 2 sedmice na aparatu bolje rezolucije,pa me interesuje da li se to može uraditi na Jezeru ili takve paprate imaju samo privatnici.inače sam trudna 20 sedmica.
Unaprijed hvala
Zaista ne znam kakvom aparaturom raspolažu sada na Jezeru, ali je vrlo važno i to KO gleda UZ, a ja zaista ne znam nikoga sa Jezera da je ono na glasu BAŠ kao ultrasoničar (što ne znači da nema, ali ih ja ne znam, jer su i oni zadnjih par godina dobili nekoliko novih specijalista).
DaCo_sa

#7423 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by DaCo_sa »

Jeli normalno da s 20 sedmica pocnu jaki bolovi u stidnoj kosti ? svaki dan je sve gore , navece se samo uz veliki napor mogu okrenuti u krevetu a o ustajanju iz istog da ne pricam , s hodanjem nemam toliki problem jest da malo boli ali najgore je kad sjedim ili lezim pa ustajem ... pitanje za naseg dr. Julisiz jeli postoji neko rjesenje i sta da radim ? jeli neka od trudnica imala ovaj problem ? :roll:
vazi

#7424 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by vazi »

DaCo_sa wrote:Jeli normalno da s 20 sedmica pocnu jaki bolovi u stidnoj kosti ? svaki dan je sve gore , navece se samo uz veliki napor mogu okrenuti u krevetu a o ustajanju iz istog da ne pricam , s hodanjem nemam toliki problem jest da malo boli ali najgore je kad sjedim ili lezim pa ustajem ... pitanje za naseg dr. Julisiz jeli postoji neko rjesenje i sta da radim ? jeli neka od trudnica imala ovaj problem ? :roll:
evo dok ti se doktor ne javi da ti kazem, ako te moze bar malo utjesiti, moja je kcerka imala iste probleme, nju je to smetalo cak i pri hodu. Navodno je potpuno bezopasno i cest popratni simptom trudnoce.

Nadam se da ce ti se doktor brzo javiti i pojasniti o cemu se radi.
DaCo_sa

#7425 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by DaCo_sa »

vazi wrote:
DaCo_sa wrote:Jeli normalno da s 20 sedmica pocnu jaki bolovi u stidnoj kosti ? svaki dan je sve gore , navece se samo uz veliki napor mogu okrenuti u krevetu a o ustajanju iz istog da ne pricam , s hodanjem nemam toliki problem jest da malo boli ali najgore je kad sjedim ili lezim pa ustajem ... pitanje za naseg dr. Julisiz jeli postoji neko rjesenje i sta da radim ? jeli neka od trudnica imala ovaj problem ? :roll:
evo dok ti se doktor ne javi da ti kazem, ako te moze bar malo utjesiti, moja je kcerka imala iste probleme, nju je to smetalo cak i pri hodu. Navodno je potpuno bezopasno i cest popratni simptom trudnoce.

Nadam se da ce ti se doktor brzo javiti i pojasniti o cemu se radi.
Ma smeta i meni pri hodu ali ne u tolikoj mjeri koliko je ustajanje problem , bojim se da se ovo ne pogorsava kako trudnoca odmice da me ne onesposobi skroz :-? ne znam dali hoanje poboljsava ili pogorsava stanje ?
Post Reply