Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#7326 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Sunculish »

manekenka u penziji wrote:Sta vi koristite protiv strija? Ja sam koristila obično niveino mlijeko za tijelo i bilo mi je OK. Prije par dana dobijem dm-ovo namjensko ulje babilove i imam osjećaj da njega koza bas i ne upija već se prije obrise o odjeću i posteljinu...
Ja sam se obilato mazala (bolje reći kupala) raznoraznim uljima, što iz apoteke, što iz kućne radinosti a najčešće bademovim i kantarionovim uljem. Kupovala sam i onu Šaljićevu kremu u apoteci koja sprečava nastanak strija.
Dok sam trudna bila mazala sam se od grudi do koljena i prednji i zadnji dio tijela tako da sam vrlo malo kreme i losione za tijelo i koristila i ni jednu jedinu striju nisam dobila :mrgreen:
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#7327 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by suza81 »

Svi hvale onaj Hipp butter, sigurno je dobar i najskuplji je. Ja sam isto koristila DM-ovo ulje, jedino mi njegov miris nije smetao, ali rijetko sam se stigla mackati isto kao i u ovoj trudnoci, nije bas da vodim racuna o tome, medjutim strije nisam dobila i vjerujem da je to sve do genetike najvecim dijelom. Imam prijateljice koje bas vode racuna pa opet dobiju strije i stomak popuca. U svakom slucaju bolje se redovno mazati pa onda znas da nije do tebe i da si uradila sve sto si mogla :D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7328 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

ja sam strije fasovala po kukovima kao mala (bila buca i onda mi se kilaza unormalila)
sto ce reci da sam sklona pucanju koze.
nastavit cu sa ovim uljem, valjda je bolje od mlijeka. kad njega potrosim kupim si hipp.

hvala na odgovorima :-D
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#7329 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by salle_eh1986 »

affidavit wrote:
salle_eh1986 wrote:ee moje trudnjace ja sam usla u :) 37 nedjelju i zanima me da li je ijedna od vas vodila trudnocu kod Dr.Rovcanina na GAK-u,ako ijedna jeste moze li mi reci kakav je on
Nisam vodila trudnocu ni kod jednog doktora koji radi na GAK-u, ali dok sam bila gore dr. Rovcanin me jednom pregledao i ostao mi je u sjecanju kao dr. koji se volio nasaliti, ako ti je to i za sta relevantno. :-D
mah naravno da jeste posto mi je ova trudnoca prosla u totalnom strahu , dva spontana sam imala prije toga i bitno mi je da mi neko gore do kraja vodi trudnoc kako treba,P.S. jos me malo muci Gestacijski Dijabetes,ali sve ce to biti ok aBd sad sam skorona kraju :)
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#7330 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by salle_eh1986 »

julisiz es grant wrote:
affidavit wrote:
salle_eh1986 wrote:ee moje trudnjace ja sam usla u :) 37 nedjelju i zanima me da li je ijedna od vas vodila trudnocu kod Dr.Rovcanina na GAK-u,ako ijedna jeste moze li mi reci kakav je on
Nisam vodila trudnocu ni kod jednog doktora koji radi na GAK-u, ali dok sam bila gore dr. Rovcanin me jednom pregledao i ostao mi je u sjecanju kao dr. koji se volio nasaliti, ako ti je to i za sta relevantno. :-D
Dobar je Roki....neopterećen ničim. Koju ženu zapadne da se porađa u njegovoj smjeni može se reći da je došla u ruke odgovornog doktora. Zato "krema" sa GAK-a pravi neukusne šale iza njegovih leđa (kako se Ciganke porađaju kod njega i sl) jer nema "svojih" pacijentica, već je prema svima isti.
to je divno jer ja sam lezala na GAK-u dvije sedmice i nisam imala svog doktora iskreno da vam kazem bila sam zaprepastena,osoblje je divno, zaista,i doktori su ok.ali zaprepastila sam se jer sam na svoje oci vidjela slucajeva nepotizma,mita itd.zato sam se uplasila jako jer zaista ja nisam u mogucnosti da dajem toliki novac,a koliko sam primijetila gore svi imaju svog doktora,a mene je zadnji put pregledao Dr.Rocanin,ucinio mi se jako fin i to je razlog,ja zaista nemam gore nikakvo poznanstvo pa sam sada u dilemi da li i ovaj Dr.uzima "poklone" jer zaista ne zelim nikoga uvrijediti
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7331 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

Od mene svaki dan novo pitanje: Drage moje, kako se "borite" sa povećanim apetitom u trudnoći. Ja sam prvi trisemestar jela sasvim normalno, nisam uopće imala potrebu da jedem bilo sta vise nego inače, sad sam 20ta sedmica, na pragu 21.i pometoh po kuci sve sto ima. Uz to, krenuli su trudnicki ahovi...sta god vidim na TV-u, na slici ili da čujem kako neko spominje, ja bih jela (cisti bezobrazluk, ali bar ne tjeram muza da leti do trgovine). Znam da u ovom periodu se dobija najviše na kilazi ali me je strah da ne pretjeram jer sam na mirovanju i hrana se samo lijepi za mene. S druge strane, da se pogrešno ne protumači, zaista ne gladujem i kao sto rekoh, jedem sve, ali me strah debljanja najviše radi bebe (nije ni za nju zdravo) i radi poroda (koji onda bude dosta tezi).
Da li pretjerujem u razmišljanju oko ovoga ili ipak u jelu?
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#7332 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Magarece_godine »

Mojoj hanumi ah na doner ... popravili smo promet u obliznjoj piceriji u kojoj imaju i doner :D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7333 Re: Odg: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

Magarece_godine wrote:Mojoj hanumi ah na doner ... popravili smo promet u obliznjoj piceriji u kojoj imaju i doner :D
Blago njoj, a i tebi, kod mene se nikad ne zna sta ce mi prahnut...mada bih i ja mogla sad i pizzu i doner :lol: (bezobrazluk, kažem ja vama)
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#7334 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by radenska »

To je lazni apetit nemoj ko ja da dobijes preko 20 kg pa poslije se ne mogu skinuti :D Popij vode i kazi da je lazna uzbuna :D

Nego gdje se u sarajevu imaju kupiti sling marame
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7335 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

Znaci ipak moram povuci ručnu... Hvala ti.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#7336 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by radenska »

Obavezno. Moja prijateljica je u trudnoci dobila samo 8 kg a rodila je sina od 4. ENo je kao manekenka mjesec dana poslije poroda. A ja jos uvijek 15 kg viska. Treba se ograniciti i jesti koliko se uobicajeno hrani jedna osoba ali zdravo.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7337 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

Od sutra :D :lol:
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#7338 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by affidavit »

vazi wrote:
affidavit wrote:mamama i nanama iskrene cestitke, mazite i ljubite svoje bebice.
P.S. Nani svaka cast na briznosti, izgleda da je i ona prosla kroz sve faze poroda, moja mama, ni muz nisu ni znali da sam otisla da se porodim. Javila im tek kada je sve bilo gotovo. :D
hvala draga moja, ma nana na kraju logom legla, uspjela napraviti tortu da ih docekam iz porodilista i u krevet, cistitis, groznica, ma grozno, ne samo da nista nisam mogla pomoci vec na teretu bila, vodi me doktoru :-) te kuci ha sam na noge stala :D

A nista ljepse od mirisa koze novorodjenceta :thumbup:

neka su svi zivi , zdravi i sretni a i oni koji su jos u pupama neka se razvijaju i napreduju u udobnosti majcinih pupica i da nam se svi zivi i zdravi puspase akbd kad dodje vakat :thumbup:

nego, @affidavit, kako to da si ti sve sama obavila? svaka cast, postedila si majku stresa i brige :thumbup:
Znate kako kazu - ziv covjek sve prezivi. Sto se poroda tice nisam nikog obavijestila jer su me u salu odveli u 23h (dva dana prije poroda sam lezala na patologiji) i bilo mi je bezveze da muz i mama ne spavaju i brinu cijelu noc kad mi svakako niko od njih ne moze pomoci.
Eh, nakon 12 dana provedenih s bebom u bolnici, poprilicno sam naucila da se od prvog dana brinem o dosta stvari vezanih za bebu, bez da mi neko pomaze. Naravno drugacije je bilo kad sam se vratila kuci jer u bolnici sestre okupaju bebu, sterilizuju bocice i rade slicne stvari, ali polako sam nekako napravila sama svoju rutinu. Jest da mi se cinilo da cijelo ljeto samo hranim i presvlacim bebu :D , ali sve to prodje. Mama i svekrva su bile kod mene kad smo prvi dan dosle kuci i zajedno su zakljucile da ja sve odlicno obavljam sama i vratile se svojim poslovnim obavezama. :D Doduse, mislim, da sam ja pitala da ostanu, ostale bi one, ali nekako mi se cinilo da su to moje obaveze i da je bolje da se odmah na sve sama naviknem. Dok su mama i beba zdrave sve je to lako, i danas cesto sama ostajem s bebom jer muz mora da putuje i do sada mi je bilo najgore kada smo istovremeno obje bile bolesne. Beba imala temperaturu 38, ja 39 i jos same, ali kako rekoh sve se to nekako pregura, i nasi roditelji su sve to prolazili s nama, nek su samo bebe zdrave i zive, a sav posao oko njih se vremenom pretvori u uzivanje. :-D
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#7339 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by affidavit »

manekenka u penziji wrote:Sta vi koristite protiv strija? Ja sam koristila obično niveino mlijeko za tijelo i bilo mi je OK. Prije par dana dobijem dm-ovo namjensko ulje babilove i imam osjećaj da njega koza bas i ne upija već se prije obrise o odjeću i posteljinu...
Ja sam koristila Hippov Mama Butter cijelu trudnocu, nakon tusiranja svaki dan sam ga nanosila na stomak i butine i danas nemam ni jednu striju. Paralelno s tim sam za ostatak tijela koristila Hippovo Mama ulje. Iskreno, ovo je jos uvijek moja kozmetika za tijelo. :-D S druge strane, ako je koza podlozna strijama, postoji vjerovatnoca da se pojave bez obzira na kreme koje se koriste, bar tako tvrdi dosta zena.
Smile :)
Posts: 89
Joined: 05/04/2011 11:06

#7340 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Smile :) »

Jedi normalno! :))) Ja se nisam čuvala ali HB nisam imala povećan apetit sve do pred kraj osmog mjeseca a onda sam počela da jedem više, srećom pa nisam se prije puno udebljala. Na kraju sam bila u plusu 14 kg i u roku dva mjeseca sam se vratila na težinu prije trudnoću. Najidelanije je oko 11 kg. Beba, poseljica, voda itd je oko 8 kg. Ostalo je višak. :)
Što se tiče strija ja sam koristila HIPP mama ulje i DM-ove. Nisam dobila strije nidgje mada mislim da je to genetika. mama isto nije nikad imala strije.
A sling marame ima na babysaurusu, ja sam tamo kupovala za dojenje:

http://www.mybabysaurus.com/
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7341 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

Blago vama kad nemate strija. Ja sam do 5og mj.dobila 2-3kg ali sam sada krenula opasno da jedem. Moram se vratiti u normalu inače mi kile i strije ne ginu. Za hipp sam čula samo preporuke pa cu i ja sebi da kupim, ako bude kakve fajde kod mene.
DaCo_sa
Posts: 95
Joined: 17/06/2010 15:33

#7342 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by DaCo_sa »

manekenka u penziji wrote:Blago vama kad nemate strija. Ja sam do 5og mj.dobila 2-3kg ali sam sada krenula opasno da jedem. Moram se vratiti u normalu inače mi kile i strije ne ginu. Za hipp sam čula samo preporuke pa cu i ja sebi da kupim, ako bude kakve fajde kod mene.
Manekenko mi smo samo sedmicu dana razlike u trudnoci tj ja sam 19 na pragu 20-ta :) a za strije samo bademovo ulje i Saljic mehlem iz apoteke , masno i upija u kozu , nista mlijeka i kreme :) Sto se apetita tice u trudnoci to ti je cisto umisljanje vjeruj mi , ja isto sta god vidim na tv ili neko spomene odmah mi se lafo jede , ma bezobrazluk cisti :izet:
Anelicha
Posts: 172
Joined: 21/11/2013 14:43

#7343 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Anelicha »

Kako ja nemam te neke 'ahove trudnicke' :S
seem sto mi se neku noc u 00:00 jela zelena salata :lol:
Neg, vi iskusnije :D jel ok u 24+5 da je bebina tezina 692gr ? :$
btw, kaze cika dr da je curica :D me happy :D :D :D :D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7344 Re: Odg: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

DaCo_sa wrote:
manekenka u penziji wrote:Blago vama kad nemate strija. Ja sam do 5og mj.dobila 2-3kg ali sam sada krenula opasno da jedem. Moram se vratiti u normalu inače mi kile i strije ne ginu. Za hipp sam čula samo preporuke pa cu i ja sebi da kupim, ako bude kakve fajde kod mene.
Manekenko mi smo samo sedmicu dana razlike u trudnoci tj ja sam 19 na pragu 20-ta :) a za strije samo bademovo ulje i Saljic mehlem iz apoteke , masno i upija u kozu , nista mlijeka i kreme :) Sto se apetita tice u trudnoci to ti je cisto umisljanje vjeruj mi , ja isto sta god vidim na tv ili neko spomene odmah mi se lafo jede , ma bezobrazluk cisti :izet:
Daco, gdje si uzela bademovo ulje. Isto u apoteci?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#7345 Re: Odg: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

Anelicha wrote:Kako ja nemam te neke 'ahove trudnicke' :S
seem sto mi se neku noc u 00:00 jela zelena salata :lol:
Neg, vi iskusnije :D jel ok u 24+5 da je bebina tezina 692gr ? :$
btw, kaze cika dr da je curica :D me happy :D :D :D :D
Ovo cu da citiram, neka ovog posta duplo, kako bi ga nas ginekolog lakše uočio kada dodje u vizitu :)
DaCo_sa
Posts: 95
Joined: 17/06/2010 15:33

#7346 Re: Odg: Trudnjače i porodilje online

Post by DaCo_sa »

manekenka u penziji wrote:
DaCo_sa wrote:
manekenka u penziji wrote:Blago vama kad nemate strija. Ja sam do 5og mj.dobila 2-3kg ali sam sada krenula opasno da jedem. Moram se vratiti u normalu inače mi kile i strije ne ginu. Za hipp sam čula samo preporuke pa cu i ja sebi da kupim, ako bude kakve fajde kod mene.
Manekenko mi smo samo sedmicu dana razlike u trudnoci tj ja sam 19 na pragu 20-ta :) a za strije samo bademovo ulje i Saljic mehlem iz apoteke , masno i upija u kozu , nista mlijeka i kreme :) Sto se apetita tice u trudnoci to ti je cisto umisljanje vjeruj mi , ja isto sta god vidim na tv ili neko spomene odmah mi se lafo jede , ma bezobrazluk cisti :izet:
Daco, gdje si uzela bademovo ulje. Isto u apoteci?
U butik BADEM na carsiji imas bademovo a pitaj i u apoteci trebalo bi bit .
DaCo_sa
Posts: 95
Joined: 17/06/2010 15:33

#7347 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by DaCo_sa »

Anelicha wrote:Kako ja nemam te neke 'ahove trudnicke' :S
seem sto mi se neku noc u 00:00 jela zelena salata :lol:
Neg, vi iskusnije :D jel ok u 24+5 da je bebina tezina 692gr ? :$
btw, kaze cika dr da je curica :D me happy :D :D :D :D
Meni se u 00:00 moze samo doner ili burek jesti , bas me cudi pa mi nikad zelena salata nenaumpadne u ta doba :lol:
Anelicha
Posts: 172
Joined: 21/11/2013 14:43

#7348 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Anelicha »

DaCo_sa wrote:
Anelicha wrote:Kako ja nemam te neke 'ahove trudnicke' :S
seem sto mi se neku noc u 00:00 jela zelena salata :lol:
Neg, vi iskusnije :D jel ok u 24+5 da je bebina tezina 692gr ? :$
btw, kaze cika dr da je curica :D me happy :D :D :D :D
Meni se u 00:00 moze samo doner ili burek jesti , bas me cudi pa mi nikad zelena salata nenaumpadne u ta doba :lol:

Hahahah, meni je naum pala :lol: :lol: samo da mi je bilo uslikat facu supruga kad sam to rekla xD
inace, nemam tih problema, jedem sta mi se nadje pod rukom..
prije trudnoce, kad bi u namirnice 1001 stvar bih uzela da se jede.. aa sad gledam police i nemam zelje ni za cim posebno :S
mozda bih ja trebala dr se obratiti :P da vidim sta mi je :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#7349 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Mis mekinjas »

Ako ste lafo gladne u trudnoci pijte vodu. Bar 2-3l dnevno. Nek vam udje u naviku. Kad budete dojile, benefit je visestruk.
Ja sam cijelu trudnocu sto zbog dijabetesa sto zbog toga sto mi se nije jelo, a o posebnim zeljama nije bilo govora, prosla sa 1500ccal.
Strije nisam dobila. Niti jednu. Ali nisam ih nikad ni imala. Mazala se sa Bio baza, mislim da se tako zove i Babylove krema za masazu. To je u DM najjeftiniji artikl i meni najbolji.
Bademovo ulje, smatram bacenim parama, samo sam se prljala njime. :-? Mazem pete s njim.
Anelicha
Posts: 172
Joined: 21/11/2013 14:43

#7350 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Anelicha »

Mis mekinjas wrote:Ako ste lafo gladne u trudnoci pijte vodu. Bar 2-3l dnevno. Nek vam udje u naviku. Kad budete dojile, benefit je visestruk.
Ja sam cijelu trudnocu sto zbog dijabetesa sto zbog toga sto mi se nije jelo, a o posebnim zeljama nije bilo govora, prosla sa 1500ccal.
Strije nisam dobila. Niti jednu. Ali nisam ih nikad ni imala. Mazala se sa Bio baza, mislim da se tako zove i Babylove krema za masazu. To je u DM najjeftiniji artikl i meni najbolji.
Bademovo ulje, smatram bacenim parama, samo sam se prljala njime. :-? Mazem pete s njim.
Mama mi je rekla da sto vise tecnosti pijem... aa za mlijeko da ne govorim :D
btw, jel nekog muci kiselina.. sta god da jedem, pijem... uzas :(
a sto se tice mazanja, samo niveino mlijeko,stomak i bokove :D
Post Reply