Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#2576 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by beautyfool »

CherryLips wrote:Od ranog jutra me stomak boli u nekim intervalima,tupa bol i bas boli cijeli stomak,nekako mi je bol najslicnija onoj kad se dobije menstruacija....a meni se opet svaka bol nekako podrazumijeva jer se sve siri i mice,pa ne znam ima li potrebe da odmah trcim doktoru ili da malo sacekam ....
Ako je sve ok ti nebi trebala imati nikakvu bol u tom predjelu, jeli pod rukom osjetis napet stomak? Ja bih isto otišla dr. po savjet, ja sam isto imala kontrakcije u trudnoći i pila dabroston,mg i apaurin po potrebi s kontrakcijama se bas nije igrati.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#2577 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by radenska »

Cini mi se da je Lacici pisala da Masic uglavnom ide na odmor za ramazan. To mu je uvijek praksa ili.... kad mu bolnica dopusti godisnji. Mene je narucio za otprilike mjesec dana, a to pada tek krajem jula pa ne znam sta cu ako on ne bude. :zjev:
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#2578 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by mericak »

ciki4 wrote:mericak jel imaš još kontrakcije? meni je dr. rekao da pijem po 3 apaurina, kao možda se smire nakon nekog vremena:? Moja kuma imala do kraja :sad: Imeni se srce steglo kad sam vidjela kako je pritišće mrvicu malu :( može li šumeći magnezij od 300mg? Imam ja i biolektu, al nekad preskočim, pa tad popijem ovaj, čisto kao sokić :-)
Ne znam za sumeci jer ga svakako ne volim, al logika mi kaze, s obzirom da je jezik jako prokrvljen, da je direkt bolji. Ja sam dobila apaurin 2x2 mg jer nisu mozda tako strasne kontrakcije bile, mada nisu ni tebi vjerovatno, cim ti nisu ukljucili i ginipral. Kako god, ja ga pijem redovno, pogotovo jer sam sada 31/32 sedmicu, vec me dobrano pritisce stomak i imam one povremene pripremne kontrakcije, ne-znam-kako-se-zovu :-D , pa mi apaurin olaksava kretanje...
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#2579 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by mericak »

I ja sam negdje cula da on ne radi tokom ramazana. Covjek posti, nije mu do gledanja medunozja po cijeli dana, hi, hi, hi...
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#2580 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by duboka_misao »

@mericak hvala za lokaciju uki radnje snadbjela sam se sa odlicnim kupacim a bogami i grudnjakom :thumbup:
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#2581 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by mericak »

Drago mi je :-D
User avatar
vanad
Posts: 500
Joined: 29/12/2011 12:06

#2582 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by vanad »

Evo da prijavim da se nam u ponedeljak rodio sin. Sve je proslo u najboljem redu hvala Bogu. Vodenjak mi je pukao u 4 ujutro a beba se rodila u 5:45. Put u porodiliste je bio vrlo uzbudljiv a doktor mi je rekao da im treba vise ovakvih porodjaja da poboljsaju budzet :-D Inace sin se rodio sa 3.24 kg i 50 cm i sad se navikavamo na sebe. Mlijeko mi je nadoslo odmah drugi dan poslije porodjaja ali mali ima zuticu tako da jos nema snage da se pravo najede, nego pet minuta i onda spavanjac, pa sve tako ukrug.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2583 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici »

radenska wrote:Cini mi se da je Lacici pisala da Masic uglavnom ide na odmor za ramazan. To mu je uvijek praksa ili.... kad mu bolnica dopusti godisnji. Mene je narucio za otprilike mjesec dana, a to pada tek krajem jula pa ne znam sta cu ako on ne bude. :zjev:
Ne radi za Ramazan jer posti, od 23. je na odmoru. :wink:
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2584 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici »

vanad wrote:Evo da prijavim da se nam u ponedeljak rodio sin. Sve je proslo u najboljem redu hvala Bogu. Vodenjak mi je pukao u 4 ujutro a beba se rodila u 5:45. Put u porodiliste je bio vrlo uzbudljiv a doktor mi je rekao da im treba vise ovakvih porodjaja da poboljsaju budzet :-D Inace sin se rodio sa 3.24 kg i 50 cm i sad se navikavamo na sebe. Mlijeko mi je nadoslo odmah drugi dan poslije porodjaja ali mali ima zuticu tako da jos nema snage da se pravo najede, nego pet minuta i onda spavanjac, pa sve tako ukrug.
Cestitam! ;-) Je li to drugi porod pa tako brzo bebica izasla?
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#2585 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by radenska »

Takodjer se pridruzujem cestitkama...i ja jedva cekam....mogu misliti da je fantastican i neponovljiv osjecaj :D :D
User avatar
ciki4
Posts: 316
Joined: 04/09/2011 14:42

#2586 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by ciki4 »

vanad čestitam na sinu!
radenska, mi ćemo se načekati, ima do zime ihaha :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#2587 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

vanad, cestitam, zelim vam brz oporavak nakon poroda i da bebac dobro rucki :-D
ja sam na redu pocetkom oktobra :D
User avatar
vanad
Posts: 500
Joined: 29/12/2011 12:06

#2588 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by vanad »

hvala na cestitkama

@LaCici - jeste drugi porodjaj, prvi je bio provociran i trajao je 6 sati
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#2589 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by CherryLips »

Vanad cestitke i od mene,mogu samo misliti kakav je osjecaj drzati bebicu u rukama.. :-D
User avatar
sarajevo_84
Posts: 151
Joined: 24/11/2010 14:55

#2590 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by sarajevo_84 »

radenska wrote:IZgleda sve spavate heheh.....nego da vas priupitam, do poroda cu imati skoro godinu dana prijavljenog radnog staza. Kako onda poslije ide porodiljska naknada. Kako se prijaviti i koliko ona uopce iznosi. Da li je to prosjecna placa u Kantonu ili dio iznosa na koji je zaposlenik osiguran. Minimalac na koji se moze biti osiguran je 250 KM, tj. prijava za jednog radnika. To mi nesto malo novca. Cujem da u nekim kantonima porodilje primaju oko 450 KM. Kakva su vasa iskustva. :-D :-)

Pošalješ muža u Općinu, gdje se treba javiti Službi socijalne zaštite, tu će dobiti sve potrebne formulare.

Uglavnom, Općina uplaćuje 450 KM, a ostatak (do visine tvoje plate) uplaćuje firma.
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#2591 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by mericak »

Ha, ha, ha...Neko je nacepljen od trudnjace...O daaaa, svakako su cudne, a narocito kad pocnu plakati pa ih poslije stid razloga zbog kojeg su zaplakale :)
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#2592 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by radenska »

ma niceg me nije stid, samo mi malo zao ovog svog muza sto sam i na njega ljuta bez razloga. Da mi je da negdje odem da vristim jedno pola sata a da me niko ne cuje, lakse bi mi cini mi se bilo.

Nego, smiju li trudnice postiti :D :D

Kako MAsic ide na odmor 23, ja mu odoh 20 gore, mislim da ce me nogirati iz ordinacije, isla sma 3eg ovog mjeseca :lol: :lol: :lol:
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#2593 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by duboka_misao »

masic ide na odmor sad u cetvrtak koliko znam ja sam narucena u utorak znaci ova sedmica žene i kapak .
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#2594 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by nova_korisnica »

venad, cestitam!!! :)

cherry_lipps jesi bila kod doktora? imas li te bolove jos uvijek?

radenska, postiti ne bi smjela...dok si trudna i dok dojis "oslobodjena" si te obaveze...a iskrena da budem ja se ne bih usudila da sam na tvom mjestu, narocito zbog tecnosti na vrucinama koje vladaju u Sa...
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#2595 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by CherryLips »

Bila kod dr,na UZ vidjela neke slabe kontrakcije na prednjem zidu,nista zabrinjavajuce...i trebam opet ponoviti laboratorijske nalaze. Pregledala me i ginekoloski,da se nisam ne daj Boze pocela otvarati ali je sve ok. Imam i neki pojacan sekret pa je uzela i papa test.
I dalje da uzimam Dabroston,magnezij,apaurin kad me zaboli,mirovanje i naravno da se javim u slucaju bilo kakvih bolova. Uh napisah citavu pricu.. :)
A sto se tice posta,radenska,aBd zivot pred nama bice ramazana... :) Jest da ce mi biti neobicno,nekako je sve drugacije taj mjesec ali imamo nesto prece trenutno.. :)
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#2596 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by nova_korisnica »

drago mi je da nije nista zabrinjavajuce...ali sad sam ja malo nesigurna...sve kontam, mozda su i kod mene ti "bolovi" bile kontrakcije, a doktorica ih nije prepoznala kao takve... hmmm...hajde valjda nije bilo to...
nego, kako kod vas napreduje kilaza? ja sam kao mali tenkic...nedostaje mi kretanja...ali sve se tjesim da ce nesto spasti poslije poroda i jedva cekam da se malo vratim na intenzivniji sport...ove neke vjezbice sto radim ne pikam u sport :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#2597 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

imam informaciju da dr mašić napušta opću bolnicu :(
very sam tužna :( navodno ide u MUP-ovu ambulantu :?
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2598 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici »

I ja to vec neko vrijeme znam ali nije bilo 100% sigurno. Ali eto izgleda da je tacno. :(
User avatar
sarajevo_84
Posts: 151
Joined: 24/11/2010 14:55

#2599 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by sarajevo_84 »

otherside wrote:imam informaciju da dr mašić napušta opću bolnicu :(
very sam tužna :( navodno ide u MUP-ovu ambulantu :?
100% potvrđena informacija, od 15.08. počinje sa radom u MUP-ovoj ambulanti, lucky me... :D
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#2600 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by duboka_misao »

ye ye istina bila mu ja jucer, sad kad zene nagrnu iz vojne tamo...a posto ne idem po ambulantama da pitam zar one imaju ginekologa ? ili ide na neku drugu poziciju administrativnu ?
Post Reply