Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1776 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by wewa »

a da probate maramu za nosenje ili sling?

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#1777 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

wewa wrote:a da probate maramu za nosenje ili sling?

Image

Uploaded with ImageShack.us
meni je ovo tako slatko ali uvijek me bilo strah ubaciti malu bebu, nekako mi djeluje lahotno :D
a kasnije su mi one obične nosiljke bile nekako prilagodjenije za moja napaćena ledja :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1778 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by wewa »

otherside wrote:
wewa wrote:a da probate maramu za nosenje ili sling?

Image

Uploaded with ImageShack.us
meni je ovo tako slatko ali uvijek me bilo strah ubaciti malu bebu, nekako mi djeluje lahotno :D
a kasnije su mi one obične nosiljke bile nekako prilagodjenije za moja napaćena ledja :D
ma nije, zacas se savlada ubacivanje djeteta, a moze se i beba stara par dana staviti u maramu. super je za zimu, jer beba moze pod tvoju jaknu, super je za po kuci, kad nema nikog da pricuva bebu, super je kad kolica nisu lako dostupna.

ove obicne nosiljke nisu dobre za bebinu kicmu, jer se nikako ne preporucuje nosenje djeteta okrenutog ledjima ka nosiocu ;-)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1779 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici »

Alhemicarkaa wrote: Gdje si ti kupila svoja i pošto su bila?
I je li bilo teško sklopiti krevetac kad ste ga dobili?
Kolica sam kupila u Merkuru na Otoci, i poskupa su. Sve nas je izaslo 1700 KM. Ja sam od pocetka znala da moraju biti na 3 tocka i Peg Perego jer za tu marku nisam procitala ama bas ni jedan negativan komentar na Internetu. A i njihove AS su ti medju najboljima. Kolica jesu glomazna i teska ali se jako lako sklapaju i djeluju jako udobno. Doduse ja imam lift u zgradi tako da mi nece biti problem sa iznosenjem. Za korpu znam da se koristi samo prvih 5 mjeseci dok je beba u lezecem polozaju i da se nece dugo koristiti ali ja sam ipak i to uzela, bice aBd jos bebica. :)
Krevetac nismo jos sklopili, da ne skuplja prasinu. Sklopit cemo ga kada udjem u 9. mjesec.
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#1780 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Irish »

Imamo i sling, i wrap, i mei tai i obicnu klokanicu (naslijedile od uze i sire rodbine). NI sa jednom nisam strucna kao sa wrap maramom, koja me je spasila kada je jos bila mala, pa imala i grceve i malo vise plakala. Smjestila bih je u wrap i uredno spremala kucu, peglala, zaljevala cvijece :-) I dan danas mi je uvijek u njenoj torpi na kolicima, u slucaju da se uznervozi da je ne moram u rukama nositi. :thumbup: Marame su prava stvar stvarno, pogotovo za malene bebe :thumbup:
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1781 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici »

A gdje ih ima kupiti?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#1782 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

wewa wrote: ma nije, zacas se savlada ubacivanje djeteta, a moze se i beba stara par dana staviti u maramu. super je za zimu, jer beba moze pod tvoju jaknu, super je za po kuci, kad nema nikog da pricuva bebu, super je kad kolica nisu lako dostupna.

ove obicne nosiljke nisu dobre za bebinu kicmu, jer se nikako ne preporucuje nosenje djeteta okrenutog ledjima ka nosiocu ;-)
super :-D
evo druge prilike za isprobavanje slinga :-D
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#1783 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Irish »

evo nas upakovanih u wrap
Image

:oops:
Ovdje je u vrh glave imala mjesec i pol :-D
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1784 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

otherside wrote:e da vam ispricam nesto za autosjedalice :D
mi smo prvo imali chicco-ovu koja je sranje da prostite i nakon pretraživanja na internetu saznamo da su su se kao najsigurnije pokazale britax-ove. nadjemo mi i radnju na ciglanama koja drži iste. cijena oko 600 KM :shock:
ode moj muž službeno u london i donese britaxovu autosjedalicu koju je tamo kupio za 125 funti.
kod nas je pljačka nevidjena :-)
vjerovatno nas i na kolicima isto pljačkaju.
Pa baš sam u toj radnji gledala i košta 320 KM, ona kategorija 0+i pravo dobro izgleda. To je ova: http://www.djeca.org/katalog/116_baby-s ... hr-ii.html
LaCici wrote: Kolica sam kupila u Merkuru na Otoci, i poskupa su. Sve nas je izaslo 1700 KM. Ja sam od pocetka znala da moraju biti na 3 tocka i Peg Perego jer za tu marku nisam procitala ama bas ni jedan negativan komentar na Internetu. A i njihove AS su ti medju najboljima. Kolica jesu glomazna i teska ali se jako lako sklapaju i djeluju jako udobno. Doduse ja imam lift u zgradi tako da mi nece biti problem sa iznosenjem. Za korpu znam da se koristi samo prvih 5 mjeseci dok je beba u lezecem polozaju i da se nece dugo koristiti ali ja sam ipak i to uzela, bice aBd jos bebica. :)
Krevetac nismo jos sklopili, da ne skuplja prasinu. Sklopit cemo ga kada udjem u 9. mjesec.
A ja od početka znam da moraju biti na 6 točkova, sa dobrim amortizerima, pošto ljeto planiramo provesti na vikendici, i da su lagana jer živim na 2. spratu bez lifta :lol: I znam da za AS ne bih žalila pare, bitno mi je da je sigurna. Ti si super, ja još ništa nisam kupila.

I mene interesuje gdje se imaju kupiti ove marame i kakva je razlika između svih tih mei tai sai vai blabla :oops:
Jesu li to i marame za dojenje kad si napolju?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1785 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by wewa »

maramu mozes sasiti sama, treba ti 3,5 do 5 m duple sirine i elasticno platno:
http://www.wrapyourbaby.com/links.htm
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1787 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici »

@Alhemicarka
Tebi je onda zeznuto ako nemas lift, trazi sto laksa.
Koja si sedmica? Ja sam pozurila jer mi ne pada na pamet da u 9. mjesecu hodam po radnjama, vec mi je sad tesko da hodam jer imam problema sa pubicnom kosti pa jedva odhodam 10 minuta. Sreca pa sam te krupnije stvari uzela na vrijeme. A kolica sam ranije jer su se morala naruciti iz Italije, nisu mi znali reci da li cu cekati mjesec, dva ili cetiri tako da sam narucila ranije.
User avatar
Irish
Posts: 1229
Joined: 17/02/2010 19:58

#1788 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Irish »

http://www.mybabysaurus.com/

Zena radi rucno. Prima narudzbe i iz okolnih zemalja :)
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#1790 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

Alhemicarkaa wrote: Pa baš sam u toj radnji gledala i košta 320 KM, ona kategorija 0+i pravo dobro izgleda. To je ova: http://www.djeca.org/katalog/116_baby-s ... hr-ii.html
e nije to ova koju mi imamo. naša je 9+ kg.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1791 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

wewa wrote:maramu mozes sasiti sama, treba ti 3,5 do 5 m duple sirine i elasticno platno:
http://www.wrapyourbaby.com/links.htm
:lol: :lol: :-) Da si samo jednom vidjela kako ušijem obično dugme bio bi ti jasan moj smajli :oops: :( :run:

LaCici, ja sam 35 sedmica, ma ja sam ti krenula da to sve kupim, obilazila radnje, upoređivala, i dosta toga odabrala. E onda sam se valjda preforsirala i prokrvarim :( , kod doktora kaže jake kontrakcije, grlić počeo da se omekšava, pa strogo mirovanje, ginapril i evo sad je bolje. Ali sam bar sve odabrala, pa ako bude stani pani poslaću muža i mamu da kupe. Još mi nezgodno neke stvari su mi prijatelji obećali dati, ove krupnije hoće da kupi familija, pa valjda ću sve stići :-)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1792 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by wewa »

Alhemicarkaa wrote:
wewa wrote:maramu mozes sasiti sama, treba ti 3,5 do 5 m duple sirine i elasticno platno:
http://www.wrapyourbaby.com/links.htm
:lol: :lol: :-) Da si samo jednom vidjela kako ušijem obično dugme bio bi ti jasan moj smajli :oops: :( :run:

LaCici, ja sam 35 sedmica, ma ja sam ti krenula da to sve kupim, obilazila radnje, upoređivala, i dosta toga odabrala. E onda sam se valjda preforsirala i prokrvarim :( , kod doktora kaže jake kontrakcije, grlić počeo da se omekšava, pa strogo mirovanje, ginapril i evo sad je bolje. Ali sam bar sve odabrala, pa ako bude stani pani poslaću muža i mamu da kupe. Još mi nezgodno neke stvari su mi prijatelji obećali dati, ove krupnije hoće da kupi familija, pa valjda ću sve stići :-)
eno, dala ti je Irish link na bosanku koja pravi marame, hvale je - istina ne znam kakva je cijena...
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#1793 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by encian »

zna li neko koja apoteka prodaje ili nabavlja vakcinu protiv pljuskavica?

hvala unaprijed!
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#1794 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside »

encian wrote:zna li neko koja apoteka prodaje ili nabavlja vakcinu protiv pljuskavica?

hvala unaprijed!
pitaj u eurofarmovim apotekama. nekad sam cula od jedne pedijatrice da stranci koji zive u sa/bih a imaju djecu koja su u dobi za vakcinacije, ne koriste vakcine iz DZ nego kupuju u ovim apotekama. doduse, ona je spominjala kombinovane vakcine.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1795 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by safran »

Dr. Lutvo Hodžić ima ordinaciju i apoteku u kojoj prodaje Aventisove i Glaxo vakcine pa bi tamo vrijedilo pitati i za tu vakcinu. Navodno da on ima i dozvolu za vakcinaciju koja se priznaje u DZ - poslije se samo odnese potvrda u DZ da se evidentira u kartonu. Nismo probali.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#1796 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by beautyfool »

safran wrote:Dr. Lutvo Hodžić ima ordinaciju i apoteku u kojoj prodaje Aventisove i Glaxo vakcine pa bi tamo vrijedilo pitati i za tu vakcinu. Navodno da on ima i dozvolu za vakcinaciju koja se priznaje u DZ - poslije se samo odnese potvrda u DZ da se evidentira u kartonu. Nismo probali.
Mi smo sve vakcine primili kod dr.Hodzica osim one u bolnici, na kosevskom brdu ima njegova apoteka ako nekome treba broj potrazit cu negdje vizitku.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1797 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa »

otherside wrote:
encian wrote:zna li neko koja apoteka prodaje ili nabavlja vakcinu protiv pljuskavica?

hvala unaprijed!
pitaj u eurofarmovim apotekama. nekad sam cula od jedne pedijatrice da stranci koji zive u sa/bih a imaju djecu koja su u dobi za vakcinacije, ne koriste vakcine iz DZ nego kupuju u ovim apotekama. doduse, ona je spominjala kombinovane vakcine.
Zašto ne koriste iz DZ? Je li misle da su sigurnije ove iz apoteke ili ih ne koriste jer nisu osigurani? Sto posto znam da Eurofarm i domovi zdravlja, kao i sve apoteke imaju istog dobavljača vakcina i sve medicinske i farmaceutske opreme.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1798 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by male_okice »

Irish wrote:http://www.mybabysaurus.com/

Zena radi rucno. Prima narudzbe i iz okolnih zemalja :)
gledam ovu stranicu malo i kontam da nije ovo malo preskupo, ova marama 55 KM? Isplativije kupiti one gotove nosiljke, ili uzeti platno pa odnijeti krojacu neka napravi?! Or am I wrong? :shock: :?
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1799 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici »

I meni se cini preskupo, nisi jedina. :-D Jeftinije dodje da sijes.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1800 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by male_okice »

LaCici wrote:I meni se cini preskupo, nisi jedina. :-D Jeftinije dodje da sijes.

pa ne znam...ali moja mama je krojac i npr ja njoj nekad pokazem nesto kao ovo je lijepo i ona kaze to se sije ovako i uopste nije tesko itd...i onda kontam hajd postujem ja svaciji rad i trud ali sto je pretjerano pretjerano je.
Post Reply