Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...
otherside
Been thanked: 3 times

#1751 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside » 09/03/2012 15:09

wewa wrote:
otherside wrote:hvala svima na čestitkama :kiss:
bićete pozvane da mi pomognete kad dvoje sitne djece počne urlati a ja završim u Jagomiru :lol:
nije lakse ni kad je dvoje krupne djece :D
njima barem možeš ukinuti džeparac :D

Irish

#1752 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Irish » 10/03/2012 09:10

Cestitam @otherside :thumbup: diivne vijesti :-D Tacno ti zavidim na tom osjecaju koji sada "nosas" :)

NekoIzMase

#1753 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by NekoIzMase » 10/03/2012 10:37

beautyfool wrote:nekoizmase dobrodosao na temu, nadamo se da ce se supruga a i ti pridruziti na temu o bebama za nekih mjesec dana. Sretno ! :)
Hvala na dobrodošlici :)

Gledat ću da se pridružim temi aBd ali suprugu ne treba očekivati pošto se ne registruje na forume :lol:

niko_niko_kao_ja

#1754 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 10/03/2012 11:00

evo nas jos 2u1, usli u 42. sedmicu :x nece bebac napolje. mama ludi, a bebac ocito jos uvijek uziva :-)

vanad

#1755 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by vanad » 10/03/2012 11:45

bićete pozvane da mi pomognete kad dvoje sitne djece počne urlati a ja završim u Jagomiru :lol:
Cestitke i od mene. Koja ce kod tebe biti razlika izmedju beba? Mojoj maloj je sad 18 mjeseci a ja 24 sedmica trudnoce. Ne mogu reci da me nije strah kako cu to sve podnijeti ali posto smo ja i brat 13 mjeseci od sebe nemam kome da se zalim. :-D

Alhemicarkaa

#1756 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa » 10/03/2012 15:40

Wow, otherside, čestitam, divim Vam se, i ja bih voljela da uspijemo drugo u što kraćem roku. To je predivno. Između mene i brata je razlika 2 godine i puno smo bliži nego recimo moj muž i sestra između kojih je razlika 8 godina. Djeca sa manjom razlikom imaju iste interese, zajedno se igraju, istu raju, to je super. Čestitam od srca.

otherside

#1757 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside » 10/03/2012 15:41

Irish wrote:Cestitam @otherside :thumbup: diivne vijesti :-D Tacno ti zavidim na tom osjecaju koji sada "nosas" :)
hvala :-D
nemoj mi zaviditi nego navali na posao :D

otherside

#1758 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside » 10/03/2012 15:43

vanad wrote:
Cestitke i od mene. Koja ce kod tebe biti razlika izmedju beba? Mojoj maloj je sad 18 mjeseci a ja 24 sedmica trudnoce. Ne mogu reci da me nije strah kako cu to sve podnijeti ali posto smo ja i brat 13 mjeseci od sebe nemam kome da se zalim. :-D
curici je 15 mjeseci a ja sam sad u desetoj sedmici.
rekoh ja...sitna djeca, bice galame na izvoz :D

otherside

#1759 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside » 10/03/2012 15:47

Alhemicarkaa wrote:Wow, otherside, čestitam, divim Vam se, i ja bih voljela da uspijemo drugo u što kraćem roku. To je predivno. Između mene i brata je razlika 2 godine i puno smo bliži nego recimo moj muž i sestra između kojih je razlika 8 godina. Djeca sa manjom razlikom imaju iste interese, zajedno se igraju, istu raju, to je super. Čestitam od srca.
hvala mila :)
nisam ni planirala neku veliku razliku jer realno nisam u kategoriji omladine :D
doduse, ovo je bilo malo ranije nego sto je planirano ali nema veze, prvobitno iznenadjenje je proslo i sad se svi radujemo :-D

LaCici

#1760 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici » 12/03/2012 13:08

niko_niko_kao_ja wrote:evo nas jos 2u1, usli u 42. sedmicu :x nece bebac napolje. mama ludi, a bebac ocito jos uvijek uziva :-)
Ima li kakvih vijesti? Jel' se ljencugica pokrenula? :)

Bihnela

#1761 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Bihnela » 12/03/2012 15:43

Udruženje DjeCa, u okviru programa Dojenje je IN, u subotu 17. marta 2012. u svojim prostorijama, Nadežde Petrović b.b. (preko puta zgrade broj 18, Dobrinja C-5) u Sarajevu, organizuje prvi ovogodišnji susret grupe za podršku dojenju.
Grupa za podršku dojenju podrazumjeva susrete mama dojilja i trudnica, te ...razmjenu iskustava i neformalne razgovore na temu dojenja i njege bebe.
Susrete vode Mame savjetnice za dojenje Udruženja DjeCa.
Tema ovog susreta je
"Dojenje – uživanje ili problem?”.
Početak susreta je u 11:30 sati, predviđeno trajanje 90 minuta.

Kako se u našu grupu najčešće učlanjuju majke koje već doje, molimo vas da obavjestite i svoje prijateljice trudnice jer su ovakvi susreti višestruko korisni baš za njih kao priprema za predstojeći period.

sarajevo_84

#1762 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by sarajevo_84 » 13/03/2012 15:25

Drage forumašice,
please help!!!

Molim da mi pomognete gdje da kupim krevetić za bebu, ovdje u Sarajevu?

Ono što mi treba je da je bijeli, po mogućnosti da ima ladicu (ali i ne mora), da ima sve funkcije podesivosti, i naravno da nije preskup. I još nešto, da nije namijenjen isključivo novorođenčetu, nego da je za uzrast za recimo 4-5 godina. :D :D

Unaprijed se zahvaljujem, nadam se da ćete mi biti od pomoći.

Felidae

#1763 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Felidae » 13/03/2012 15:42

te junior krevetice sam vidjela u bivsem VF-u, sad je to valjda Konzum, ima radnja sa A se nesto zove, znaci na Pofalicima iznad velikog Interexa

LaCici

#1764 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici » 13/03/2012 15:44

Ja sam svoj kupila u radnji na Pofalicima u nizu prodavnica gdje je i Zavod za zdravstvo, danas upravo stigao na adresu. :-D Imaju jako lijep izbor, vidjala sam i bijele sa ladicama i podesavanjem ogradice i nivoima. Koliko sam vidjela cijene su oko 270 KM bez duseka. Kada sam ja svoj birala pitala sam ih da li je moguce uraditi u vecim dimenzijama, i teta mi je rekla da mora provjeriti. Medjutim ja sam odustala od veceg tako da poslije nisam vise ni trazila tu informaciju. Mozes otici i pitati da li ti mogu uraditi.

LaCici

#1765 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici » 13/03/2012 15:45

Felidae wrote:te junior krevetice sam vidjela u bivsem VF-u, sad je to valjda Konzum, ima radnja sa A se nesto zove, znaci na Pofalicima iznad velikog Interexa
Bila sam i ja u toj prodavnici i imaju i oni lijepih kreveta ali su oni malo skuplji, kod njih je krevetac oko 450-500 KM.

Felidae

#1766 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Felidae » 13/03/2012 20:37

i ja sam svoj kupila u toj radnji, ali u njoj nisam vidjela te krevetice koji su podesivi za bebe i djecu od 4-5 god.
mada sam razocarana u sve sto sam kupila u njoj, na krevetcu se vec drugi mjesec pojavila nekakva linija, kao da se drvo odcjepljuje, posteljinu iz njihove radnje sam oprala bukvalno dva puta i na njoj su se pojavile grudvice, a điđa koja se postavi iznad krevetca da se vrti i svira....pa navila sam je mozda nekih 20 puta...i to je bilo to....
mozda zvucim kao da blatim radnju, to ne zelim, ali to je moje iskustvo

Alhemicarkaa

#1767 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa » 13/03/2012 21:01

Felidae wrote:i ja sam svoj kupila u toj radnji, ali u njoj nisam vidjela te krevetice koji su podesivi za bebe i djecu od 4-5 god.
mada sam razocarana u sve sto sam kupila u njoj, na krevetcu se vec drugi mjesec pojavila nekakva linija, kao da se drvo odcjepljuje, posteljinu iz njihove radnje sam oprala bukvalno dva puta i na njoj su se pojavile grudvice, a điđa koja se postavi iznad krevetca da se vrti i svira....pa navila sam je mozda nekih 20 puta...i to je bilo to....
Hmh, ja sam već sve zapikala u toj radnji, čak i kolica. Ali rekli su mi da za krevetiće imaju garanciju čini mi se godinu dana, jesi pokušala reklamirati? Koja ste vi kolica kupili, ja se užasno lomim oko toga da li da uzmem gracova 2 u jedan, sa AS, ili da uzmem posebno kolica, a posebno AS britaxovu, koja se najbolje pokazala na testovima.

LaCici

#1768 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici » 13/03/2012 23:00

Joj i ja sam uzela i krevetac i posteljinu i dekice kod njih. Sad si me zabrinula. :? Bas mi se radnja ucinila ok, mada evo sve i da nisam uzela tu ne znam gdje bih drugo, jer nam je izbor u gradu katastrofalan sto se tice tih djecijih radnji. Krevetac bih i ja odmah reklamirala, jer imas garanciju godinu dana.
Nisam ja vidjela te krevetice za djecu od 4 - 5 godina nego sam mislila na podesavanje nivoa, a ako hoces da dijete duze moze biti u njemu onda jedino naruciti vece mjere.
@Alhemicarko sto se tice kolica ja sam uzela Peg Perego GT3 3u1 posto beba dolazi aBd u maju pa sam uzela i onu korpu jer ce biti dosta setanja. Njihova je i autosjedalica, znaci u kompletu. Druge nisam ni gledala jer sam se odmah odlucila da ce biti ta marka.

NekoIzMase

#1769 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by NekoIzMase » 13/03/2012 23:34

Felidae wrote:i ja sam svoj kupila u toj radnji, ali u njoj nisam vidjela te krevetice koji su podesivi za bebe i djecu od 4-5 god.
Je li ovdje riječ o Adax-u (Konzum Koreja) ili nekoj drugoj radnji?

Alhemicarkaa

#1770 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Alhemicarkaa » 14/03/2012 07:37

Druga radnja je u pitanju, nalazi se baš kod Socijalnog, blizu Primus Balkana.
A krevetac da može biti i za veću djecu je najbolje uzeti onaj što ima nastavak za presvlacenje sa ladicana, tako da se u neko doba taj nastavak može ukloniti i sve da bude krevetac. Mislim da su takvi u Cilekuali to ti onda nije baš jeftina opcija.

LaCici, ja sam odustala od 3u1, hoću baš 2 u 1, ali tako da su kolica za novorođenče, da imaju nulti položaj. Mama mi je rekla da ni ja ni brat nismo htjeli u te nosiljke, a i čitala sam od puno ljudi da ih ne iskoriste, mada i naša beba dolazi na proljeće i planiramo puno šetati. Našla sam Gracova 2u1 za nešto manje od 500 KM, ali ja se sad lomim samo za AS i to isključivo zbog sigurnosti. Britaxova, koja ima najbolje ocjene i jedina je na Adaxovom testu dobila dva plusa košta 320 KM i kontam ako bih onda uzela još samo kolica ne bi me došla velika razlika u parama. Ali to hoće da mi kupe na poklon, pa ne znam koliko je zgodno da zanovjetam ljudima da to ide na dva mjesta. Gdje si ti kupila svoja i pošto su bila?
I je li bilo teško sklopiti krevetac kad ste ga dobili?

Felidae

#1771 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Felidae » 14/03/2012 09:47

ja sam i zaboravila da imam garanciju, mada bi mi to bilo i prekomplikovano sada da nosam krevetic i raspravljam se kako zaista nisam kriva za ostecenje, jer bi im vjerovatno to bila prica.
kolica su belaj....za izabrati
mi smo dobili kolica, tako da se poklonu ne gleda u zube...mada smo trazili određene stvari koje moraju imati.
mi imamo kolica 3 u 1, koja imaju sve, odlicnu korpu u kojoj smo ga izvodili i kad je pravo hladno bilo - u njoj toplo, imaju i baggi dio koji se koristi kad pocne sjediti. konstrukcija je ojacana i ima velike gumene tockove, sve na njima je podesivo, rucka, tockovi, krov na korpi...ma milion dugmadi, na pocetku im nisam smjela prici koliko su mi komplikovano izgledala, a sad kad sam ih skontala preluda su, mozes ih voziti bukvalno jednim prstom, i mozes ih okrenuti u mjestu za 360 stepeni (za skucene prostore) ali naravno imaju jednu manu...poteska su...ali svaka kolica 3u1 mislim da su malo teza.

Irish

#1772 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Irish » 14/03/2012 09:54

:D
Felidae wrote:ja sam i zaboravila da imam garanciju, mada bi mi to bilo i prekomplikovano sada da nosam krevetic i raspravljam se kako zaista nisam kriva za ostecenje, jer bi im vjerovatno to bila prica.
kolica su belaj....za izabrati
mi smo dobili kolica, tako da se poklonu ne gleda u zube...mada smo trazili određene stvari koje moraju imati.
mi imamo kolica 3 u 1, koja imaju sve, odlicnu korpu u kojoj smo ga izvodili i kad je pravo hladno bilo - u njoj toplo, imaju i baggi dio koji se koristi kad pocne sjediti. konstrukcija je ojacana i ima velike gumene tockove, sve na njima je podesivo, rucka, tockovi, krov na korpi...ma milion dugmadi, na pocetku im nisam smjela prici koliko su mi komplikovano izgledala, a sad kad sam ih skontala preluda su, mozes ih voziti bukvalno jednim prstom, i mozes ih okrenuti u mjestu za 360 stepeni (za skucene prostore) ali naravno imaju jednu manu...poteska su...ali svaka kolica 3u1 mislim da su malo teza.
Da, i nasa sve isto..Prezadovoljni smo (dobili smo ih iz inostranstva), ali sto je-je, poteska su. Tockovi su zapravo najtezi, pa kad se skinu (skidanje na dugme), dooosta olaksaju. Uskoro idemo na put pa smo morali kupiti kisobran kolica (neka obicna, jeftinija), bas zbog tezine, a i da ih ne zalim-ono za mora, izleta, udri tamo-udri vamo :D

Felidae

#1773 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Felidae » 14/03/2012 10:57

eh, od kad ga mogu staviti u kisobran kolica, mislim kad je sigurno, ovo ljeto ce on vec sjediti, ali da li ga smijem u ta obicna kisobran, sa ovim kolicima sto sad imam ne mogu bas sama ni izaci iz kuce, mogu, ali da ih iznosim dio po dio pa da ih sastavljam ispred zgrade :-) :-)

Irish

#1774 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Irish » 14/03/2012 11:03

Felidae wrote:eh, od kad ga mogu staviti u kisobran kolica, mislim kad je sigurno, ovo ljeto ce on vec sjediti, ali da li ga smijem u ta obicna kisobran, sa ovim kolicima sto sad imam ne mogu bas sama ni izaci iz kuce, mogu, ali da ih iznosim dio po dio pa da ih sastavljam ispred zgrade :-) :-)
pa kazu od 6. mjeseci :| Moja ce imati sedam i pol, kada je po prvi put smjestim u ista :D
A vec 15-tak dana sjedi (polu lezi) u onim standardnim sa tri polozaja- srednji joj je najdrazi. Otkrila je mahalusa svijet i nece vise da lezi, osim kada spava :-)

otherside

#1775 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by otherside » 14/03/2012 11:06

e da vam ispricam nesto za autosjedalice :D
mi smo prvo imali chicco-ovu koja je sranje da prostite i nakon pretraživanja na internetu saznamo da su su se kao najsigurnije pokazale britax-ove. nadjemo mi i radnju na ciglanama koja drži iste. cijena oko 600 KM :shock:
ode moj muž službeno u london i donese britaxovu autosjedalicu koju je tamo kupio za 125 funti.
kod nas je pljačka nevidjena :-)
vjerovatno nas i na kolicima isto pljačkaju.

Post Reply