Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...
juli84

#876 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by juli84 » 28/10/2011 09:58

maajaa wrote:
juli84 wrote: Ja sam nedavno ugledala svoj drugi plusić i presretna sam zbog toga, pa se mogu i zvanično prijaviti na ovu temu.
Pozdrav svim trudnjačama i trudilicama :)
:)
i ja se prijavljujem na ovu temu, druga trudnoca, danas punih 6 sedmica
maajaa sretno, mi ćemo izgleda zajedno "deverati" :)

A u vezi ovoga za osjećaj oko spola bebe, ja sam čitavu prvu trudnoću osjećala da je djevojčica, čak i nakon što je dr rekao da je dječak ja sam gledala da kupim stvari za djevojčicu, ne znam zašto al sam sve vrijeme imala takav osjećaj, koji me je prevario.
Sad mi je svejedno, samo da sve aBd bude ok.
A iz iskustva drugih žena sam čula da se razlikuju trudnoće muškim i ženskim djetetom, pa eto ako neko ima iskustva nek nam kaže :)

niko_niko_kao_ja

#877 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 28/10/2011 09:59

LaCici wrote:Kad se moze saznati spol? I da li ste vi prije nego ste saznale predosjecale kojeg je spola? Ja imam nekakav osjecaj da je curica, a ne znam zasto. :-D Iako muz o bebi prica u muskom rodu. :roll:
meni je doktor u 16. sedmici rekao da je djecak. :-D ja sam bila uvjerena da je djecak, 99%, i eto doktor potvrdi. :-D mada su se mnogi oko mene razocarali :x , ali njihov problem, nije ovo zelim zelis, samo nek' je dijete zivo i zdravo. :-D

niko_niko_kao_ja

#878 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 28/10/2011 10:01

maajaa wrote:
juli84 wrote: Ja sam nedavno ugledala svoj drugi plusić i presretna sam zbog toga, pa se mogu i zvanično prijaviti na ovu temu.
maajaa cestitam :D

LaCici

#879 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici » 28/10/2011 10:13

niko_niko_kao_ja wrote:
LaCici wrote:Kad se moze saznati spol? I da li ste vi prije nego ste saznale predosjecale kojeg je spola? Ja imam nekakav osjecaj da je curica, a ne znam zasto. :-D Iako muz o bebi prica u muskom rodu. :roll:
meni je doktor u 16. sedmici rekao da je djecak. :-D ja sam bila uvjerena da je djecak, 99%, i eto doktor potvrdi. :-D mada su se mnogi oko mene razocarali :x , ali njihov problem, nije ovo zelim zelis, samo nek' je dijete zivo i zdravo. :-D
Naravno da je to najbitnije, al' eto kazu da to majka stvarno moze predosjecati. Znaci ja bih mogla na mozda sljedecoj kontroli saznati, naravno ako beba bude dala. :-D

@maajaa cestitke i od mene

aristocat

#880 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by aristocat » 28/10/2011 10:34

juli84 wrote:
maajaa wrote:
maajaa sretno, mi ćemo izgleda zajedno "deverati" :)

A u vezi ovoga za osjećaj oko spola bebe, ja sam čitavu prvu trudnoću osjećala da je djevojčica, čak i nakon što je dr rekao da je dječak ja sam gledala da kupim stvari za djevojčicu, ne znam zašto al sam sve vrijeme imala takav osjećaj, koji me je prevario.
Sad mi je svejedno, samo da sve aBd bude ok.
A iz iskustva drugih žena sam čula da se razlikuju trudnoće muškim i ženskim djetetom, pa eto ako neko ima iskustva nek nam kaže :)
U prvoj trudnoci sam "znala" da je curica u pitanju, i bi curica :-D Sad pomisljam na jednog malog bracu :-D
Mislim, razmisljam al se ne opetrecujem time, kad procitam o ovim bolesnim bebama :( pomislim, samo nek su nam zivi i zdravi, a i mi sa njima.
A ovo o razlici izmedju trudnoca, pa ne mogu reci da je nebo i zemlja, al primjetim malu razliku. Tipa sad tamanim meso, a u prvoj trudnoci ga nisam mogla ni pogledati...imam zgaravicu koji ranije nisam imala, i stomak mi je drugacijeg oblika. Neki dan komsinica, koja je btw. prava mahalusa :D kaze: aaaaa bice djecak aBd, masala masala nek seka ima i bracu. Ja ostadoh malo zbunjena, kad ona objasnjava: sad mi stomak "siljast" a ranije mi je licio na lubenicu :lol: :lol: Ja ne potvrdih, al ostadoh malo :?

maajaa cestitke i od mene :-D
Last edited by aristocat on 28/10/2011 12:00, edited 1 time in total.

maajaa

#881 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by maajaa » 28/10/2011 11:44

hvala svima :)

niko_niko_kao_ja

#882 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 29/10/2011 10:56

mi juce bili na kontroli, napredujemo fino, kaze doktor jedna fina trudnoca :-D, pa rekoh kad mi je dijete fino, ne maltretira mamu :D, ali garant ce to nadoknaditi kad se rodi. :-D

yellow cat

#883 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by yellow cat » 29/10/2011 11:19

niko_niko_kao_ja wrote:mi juce bili na kontroli, napredujemo fino, kaze doktor jedna fina trudnoca :-D, pa rekoh kad mi je dijete fino, ne maltretira mamu :D, ali garant ce to nadoknaditi kad se rodi. :-D
super :-D najdraže je kad ti kaže da je sve ok, padne ti kamen sa srca.

Novim trudnicima čestitke i dobrodošle. :-D

niko_niko_kao_ja

#884 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 29/10/2011 12:08

yellow cat wrote:
niko_niko_kao_ja wrote:mi juce bili na kontroli, napredujemo fino, kaze doktor jedna fina trudnoca :-D, pa rekoh kad mi je dijete fino, ne maltretira mamu :D, ali garant ce to nadoknaditi kad se rodi. :-D
super :-D najdraže je kad ti kaže da je sve ok, padne ti kamen sa srca.

Novim trudnicima čestitke i dobrodošle. :-D
jeste, iako znas da je sve uredu, lijepo je to i cuti od doktora. :-D

admir_adoo

#885 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by admir_adoo » 29/10/2011 21:01

Posto sam se nekada javaljao na ovoj temi moram da se "pohvalim" :):):):)
Sinoc oko 21:55 na svijet je dosla jedna prekrasna bebica a ja sam posato najsretniji covjek na svijetu!
Zelim da se javno zahvalim doktoru Salki Masicu koji je uredno i da kazem uspjesno vodio cijelu trudnocu moje dusice i koji je sinoc operisao moju dusicu :)

niko_niko_kao_ja

#886 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 29/10/2011 21:06

admir_adoo wrote:Posto sam se nekada javaljao na ovoj temi moram da se "pohvalim" :):):):)
Sinoc oko 21:55 na svijet je dosla jedna prekrasna bebica a ja sam posato najsretniji covjek na svijetu!
Zelim da se javno zahvalim doktoru Salki Masicu koji je uredno i da kazem uspjesno vodio cijelu trudnocu moje dusice i koji je sinoc operisao moju dusicu :)
cestitam, uzivajte sa bebicom :-D a tvojoj suprugi zelim brz oporavak. :)

admir_adoo

#887 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by admir_adoo » 29/10/2011 21:08

niko_niko_kao_ja wrote:
admir_adoo wrote:Posto sam se nekada javaljao na ovoj temi moram da se "pohvalim" :):):):)
cestitam, uzivajte sa bebicom :-D a tvojoj suprugi zelim brz oporavak. :)
hvala hvala
nisam vjerovao da postoji ovakav osjecaj srece i zadovoljstva !

putujucidzindas

#888 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by putujucidzindas » 29/10/2011 21:17

cestitam! sve najljepse :)

admir_adoo

#889 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by admir_adoo » 29/10/2011 23:08

:bih: :sax: :bih: :sax:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#890 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by PipiDugaDevetka » 30/10/2011 07:10

admir_adoo wrote: :bih: :sax: :bih: :sax:
E, ako si po prvi put otac,...ČESTITAM i tebi, i mami...!

Sad si maksimalno odgovoran, ne'a više zaHebancije,...
:-D

Felidae

#891 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Felidae » 30/10/2011 07:51

cestitam od sveg srca!!
sto su ti hormoni, rasplakala sam se k'o malo dijete na tvoj post.

admir_adoo

#892 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by admir_adoo » 30/10/2011 08:56

Felidae wrote:
admir_adoo wrote:Posto sam se nekada javaljao na ovoj temi moram da se "pohvalim" :):):):) Sinoc oko 21:55 na svijet je dosla jedna prekrasna bebica a ja sam posato najsretniji covjek na svijetu! Zelim da se javno zahvalim doktoru Salki Masicu koji je uredno i da kazem uspjesno vodio cijelu trudnocu moje dusice i koji je sinoc operisao moju dusicu :)
cestitam od sveg srca!! sto su ti hormoni, rasplakala sam se k'o malo dijete na tvoj post.

Hvala ti... ja evo dvije noci nikako da zaspim... a ne osjecam neki umor
Bebica je dobro hvala Bogu vidio sam je prije nego supruga :) kad su je pronijeli kroz hodnik :)
Pipi hvala ti... ja sam tako u petak navece hodao u v bolnici s drugog na prvi sprat i obratno :D

zbunjena2010

#893 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by zbunjena2010 » 30/10/2011 11:54

Imam jedno pitanjce :) Moguce da ima negdje to vec i napisano medjutim nisam mogla naci. Nakon kucnog testa koji je pozitivan koji je sljedeci korak? Zelim da odem na pregled kod doktora i razmisljam da trudnocu vodim u Vojnoj bolnici pa me zanima kako to ide? Je li trebam po uputnicu ili kako?
Hvala unaprijed!

niko_niko_kao_ja

#894 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 30/10/2011 12:19

zbunjena2010 wrote:Imam jedno pitanjce :) Moguce da ima negdje to vec i napisano medjutim nisam mogla naci. Nakon kucnog testa koji je pozitivan koji je sljedeci korak? Zelim da odem na pregled kod doktora i razmisljam da trudnocu vodim u Vojnoj bolnici pa me zanima kako to ide? Je li trebam po uputnicu ili kako?
Hvala unaprijed!
pa ako zelis da vodis trudnocu u vojnoj bolnici najbolje ti je da saznas kada je doktor kod kojeg zelis voditi trudnocu dezurni, i odes mu u dezuru nekad iza 4 sata, gore na drugi sprat. mozes ti naruciti se i u kabinet, ali se termini dugo cekaju i moras imati uputnicu od svog ginekologa, tako da se to po meni ne isplati. ja od pocetka vodim trudnocu gore i idem u dezuru. :-D
i da cestitam ti na bebici. :-D

LaCici

#895 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici » 30/10/2011 12:41

Da, ali to vazi za one koji imaju stelu pa da mogu banuti doktoru u dezuru. Koliko ja znam moras ici preko kabineta da se zakazes ( ako nemas nikoga da to pogura), i dugo se ceka.
@zbunjena ja ti ne znam reci da li ti treba uputnica, jer sam ja do Masica dosla vezom, ali mislim da ti je najbolje da odes do kabineta i pitas ih koja je procedura, da li moras po uputnicu ili te mogu odmah zakazati. Ali budi spremna da ces cekati i do mjesec na pregled, jer im je gore bas guzva.

Teta Macheta

#896 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Teta Macheta » 30/10/2011 12:49

male_okice wrote:trudnice i porodilje kako ste znale za ste spremne za 1 bebu?
Barem ti ja mogu dati jednostavan odgovor. Bilo mi je 35 godina i nije se imalo šta
više čekat. :D

Trenutno stanje 2 curice, do 45 godine planiram još dvoje. :)

niko_niko_kao_ja

#897 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 30/10/2011 12:54

LaCici wrote:Da, ali to vazi za one koji imaju stelu pa da mogu banuti doktoru u dezuru. Koliko ja znam moras ici preko kabineta da se zakazes ( ako nemas nikoga da to pogura), i dugo se ceka.
@zbunjena ja ti ne znam reci da li ti treba uputnica, jer sam ja do Masica dosla vezom, ali mislim da ti je najbolje da odes do kabineta i pitas ih koja je procedura, da li moras po uputnicu ili te mogu odmah zakazati. Ali budi spremna da ces cekati i do mjesec na pregled, jer im je gore bas guzva.
ja nisam imala stelu pa me Masic primio bez problema u dezuri, znaci gore na drugom spratu, ja koliko znam on nikog ne odbija, a to je praksa jos kod nekih ljekara u vojnoj, ali nisam sigurna za sve. u kabinet te nece primiti ako se nisi dogovorila prethodno sa njim, ali u dezuri hoce. :-D

LaCici

#898 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici » 30/10/2011 13:00

Cuj to? Svaka mu cast onda, jer znam da vecina njih nece da primi ako nije veza.
Ja nisam nikad isla njemu u dezuru tako da nisam ni znala za to.

niko_niko_kao_ja

#899 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by niko_niko_kao_ja » 30/10/2011 13:05

ma on je jedan super ciko, mene je stvarno odusevio. :-D

LaCici

#900 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by LaCici » 30/10/2011 13:32

Jasta je, stvarno je divan, jedini ginekolog kod kojeg sam do sada isla a da je ljubazan, a to itekako znaci. Nije ni cudo sto mu je svaki put guzva kada je on na kabinetu.

Post Reply