Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Hot Mamma
Posts: 58
Joined: 02/08/2014 23:55

#9451 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Hot Mamma »

Imas i Pancicev caj za trudnice,pravo pomaze :)
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#9452 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Baba_Droga »

Drage moje,
friška sam u svoj ovoj priči i sada mi treba malo podrške.
Imam 35 godina...prva trudnoća...tek 6 sedmica.
Vazda bili neredovni ciklusi...i sad kasnila ali ni sumnjala nisam da sam trudna jer u mom tijelu sam osjetila svaki mogući simptom PMS-a, koji sam imala tokom svog života.
Kontala sam dobit cu 100 % , poznajem svoje tijelo...ali eto ipak...čuda se dešavaju :)
Prije nego sam saznala za trudnoću, žigali su me jajnici i stalno hladna stopala. Mislila sam da je žigaju od prehlade (s' nogu :) ) ali hajd uradim test kad gle čuda. Odmah sam otišla kod doktora, potvrdio je trudnoću. Plod je smješten ali on je mene prepao samo pričom da su moji bolovi prijeteći spontani i da moram mirovati. Nije rekao strogo mirovanje, nego eto leškarenje.
Tada mi je tako Utrogestan vaginalno i da pijem folnu.
Prije par dana ujutru mi se pojavi smeđi iscjedak, koji je svakim jutrom sve manji. A pojavljuje se samo ujutru.
Zbog smeđeg iscjedka on opet meni govori da je to prijeteći spontani i daje mi Progesteron inekcije (jednom sedmicno) , da nastavim sa utrogestanom .
Eh sada, moji bolovi su sve manji....ponekad žigne sve to, ali smatram da je to normalno. Osjećaj nadutosti me slomi, ali čitala sam da je i to normalo, posebno jer možda imam sada i previše progesterona.
Pokušavam da shvatim doktora i kontam (iako nije spomenuo) možda su to sve mjere predostrožnosti ozbiljno da sam "starija prvorodkinja".
Zbog svega toga, sama sam sebe stavila u grč. Hodam kao robot po kući. Izlazi mi se vani...šeta mi se po zraku, a sve me strah.
Naravno, naredne sedmice idem kod drugog doktora po mišljenje, ali eto....kontam možda ovdje ima ili je bila neka "starija prvorodkinja" :-) koja je imala slična iskustva....pa da mi malo olakša i kaže...sve je to normalno :)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#9453 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by julisiz es grant »

Baba_Droga wrote:Drage moje,
friška sam u svoj ovoj priči i sada mi treba malo podrške.
Imam 35 godina...prva trudnoća...tek 6 sedmica.
Vazda bili neredovni ciklusi...i sad kasnila ali ni sumnjala nisam da sam trudna jer u mom tijelu sam osjetila svaki mogući simptom PMS-a, koji sam imala tokom svog života.
Kontala sam dobit cu 100 % , poznajem svoje tijelo...ali eto ipak...čuda se dešavaju :)
Prije nego sam saznala za trudnoću, žigali su me jajnici i stalno hladna stopala. Mislila sam da je žigaju od prehlade (s' nogu :) ) ali hajd uradim test kad gle čuda. Odmah sam otišla kod doktora, potvrdio je trudnoću. Plod je smješten ali on je mene prepao samo pričom da su moji bolovi prijeteći spontani i da moram mirovati. Nije rekao strogo mirovanje, nego eto leškarenje.
Tada mi je tako Utrogestan vaginalno i da pijem folnu.
Prije par dana ujutru mi se pojavi smeđi iscjedak, koji je svakim jutrom sve manji. A pojavljuje se samo ujutru.
Zbog smeđeg iscjedka on opet meni govori da je to prijeteći spontani i daje mi Progesteron inekcije (jednom sedmicno) , da nastavim sa utrogestanom .
Eh sada, moji bolovi su sve manji....ponekad žigne sve to, ali smatram da je to normalno. Osjećaj nadutosti me slomi, ali čitala sam da je i to normalo, posebno jer možda imam sada i previše progesterona.
Pokušavam da shvatim doktora i kontam (iako nije spomenuo) možda su to sve mjere predostrožnosti ozbiljno da sam "starija prvorodkinja".
Zbog svega toga, sama sam sebe stavila u grč. Hodam kao robot po kući. Izlazi mi se vani...šeta mi se po zraku, a sve me strah.
Naravno, naredne sedmice idem kod drugog doktora po mišljenje, ali eto....kontam možda ovdje ima ili je bila neka "starija prvorodkinja" :-) koja je imala slična iskustva....pa da mi malo olakša i kaže...sve je to normalno :)
Iako nisam, niti planiram biti :mrgreen: , trudnica, mogu ti reći da ako misliš da to što si u grču i nervozna ima neke veze sa tim da si "starija prvorotka", ja bih prije rekao da je razlog što si se prepala, što donekle razumijem. Svako se krvarenje ili jači bol u ranoj trudnoći po defaultu proglašava prijetećim spontanim, tako da to kod tebe nije ništa neuobičajeno. Ja čak tome pristupam relativno opušteno, osobito kada se javlja samo smeđi iscjedak, bez svježe krvi, jer po dosadašnjem iskustvu to samo stane čak i bez terapije, iako i ja tada dam (kratkotrajnu) terapiju gestagenima. Ponašaj se normalno, odi i kod drugog doktora ako već misliš da treba, hodaj, šetaj, ne diži teret, nemoj imati seksualne odnose do daljnjeg, a ostalo po želji :mrgreen:
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#9454 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Baba_Droga »

julisiz es grant wrote: Iako nisam, niti planiram biti :mrgreen: , trudnica, mogu ti reći da ako misliš da to što si u grču i nervozna ima neke veze sa tim da si "starija prvorotka", ja bih prije rekao da je razlog što si se prepala, što donekle razumijem. Svako se krvarenje ili jači bol u ranoj trudnoći po defaultu proglašava prijetećim spontanim, tako da to kod tebe nije ništa neuobičajeno. Ja čak tome pristupam relativno opušteno, osobito kada se javlja samo smeđi iscjedak, bez svježe krvi, jer po dosadašnjem iskustvu to samo stane čak i bez terapije, iako i ja tada dam (kratkotrajnu) terapiju gestagenima. Ponašaj se normalno, odi i kod drugog doktora ako već misliš da treba, hodaj, šetaj, ne diži teret, nemoj imati seksualne odnose do daljnjeg, a ostalo po želji :mrgreen:
Hvala ti puno, jer baš mi to treba. Malo podrške i ono što sama sebe pokušavam da ubjedim da je sve to normalno.
Nadam se aBd da će sve biti dobro, ma vjerujem u to ;)
Hvala još jednom i pratim ovaj forum, iako nisam baš aktivna :roll:
dance_mom
Posts: 87
Joined: 05/05/2014 08:53

#9455 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by dance_mom »

Baba_Droga wrote:Drage moje,
friška sam u svoj ovoj priči i sada mi treba malo podrške.
Imam 35 godina...prva trudnoća...tek 6 sedmica.
Vazda bili neredovni ciklusi...i sad kasnila ali ni sumnjala nisam da sam trudna jer u mom tijelu sam osjetila svaki mogući simptom PMS-a, koji sam imala tokom svog života.
Kontala sam dobit cu 100 % , poznajem svoje tijelo...ali eto ipak...čuda se dešavaju :)
Prije nego sam saznala za trudnoću, žigali su me jajnici i stalno hladna stopala. Mislila sam da je žigaju od prehlade (s' nogu :) ) ali hajd uradim test kad gle čuda. Odmah sam otišla kod doktora, potvrdio je trudnoću. Plod je smješten ali on je mene prepao samo pričom da su moji bolovi prijeteći spontani i da moram mirovati. Nije rekao strogo mirovanje, nego eto leškarenje.
Tada mi je tako Utrogestan vaginalno i da pijem folnu.
Prije par dana ujutru mi se pojavi smeđi iscjedak, koji je svakim jutrom sve manji. A pojavljuje se samo ujutru.
Zbog smeđeg iscjedka on opet meni govori da je to prijeteći spontani i daje mi Progesteron inekcije (jednom sedmicno) , da nastavim sa utrogestanom .
Eh sada, moji bolovi su sve manji....ponekad žigne sve to, ali smatram da je to normalno. Osjećaj nadutosti me slomi, ali čitala sam da je i to normalo, posebno jer možda imam sada i previše progesterona.
Pokušavam da shvatim doktora i kontam (iako nije spomenuo) možda su to sve mjere predostrožnosti ozbiljno da sam "starija prvorodkinja".
Zbog svega toga, sama sam sebe stavila u grč. Hodam kao robot po kući. Izlazi mi se vani...šeta mi se po zraku, a sve me strah.
Naravno, naredne sedmice idem kod drugog doktora po mišljenje, ali eto....kontam možda ovdje ima ili je bila neka "starija prvorodkinja" :-) koja je imala slična iskustva....pa da mi malo olakša i kaže...sve je to normalno :)
Nisam starija prvorotkinja, al mi se isto desavalo. Prva trudnoca protekla bez svih tih simptoma, ali zato druga...svi simptomi PMS-a, bolovi u stomaku, smedji iscjedak...i sve brzo proslo. koristila utrogestan i to je to...samo opušteno, polako, slijedi upute doktora i eto bebice :)
User avatar
rosa canina
Posts: 60
Joined: 15/04/2014 01:29

#9456 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by rosa canina »

Baba_Droga wrote:Drage moje,
friška sam u svoj ovoj priči i sada mi treba malo podrške.
Imam 35 godina...prva trudnoća...tek 6 sedmica.
Vazda bili neredovni ciklusi...i sad kasnila ali ni sumnjala nisam da sam trudna jer u mom tijelu sam osjetila svaki mogući simptom PMS-a, koji sam imala tokom svog života.
Kontala sam dobit cu 100 % , poznajem svoje tijelo...ali eto ipak...čuda se dešavaju :)
Prije nego sam saznala za trudnoću, žigali su me jajnici i stalno hladna stopala. Mislila sam da je žigaju od prehlade (s' nogu :) ) ali hajd uradim test kad gle čuda. Odmah sam otišla kod doktora, potvrdio je trudnoću. Plod je smješten ali on je mene prepao samo pričom da su moji bolovi prijeteći spontani i da moram mirovati. Nije rekao strogo mirovanje, nego eto leškarenje.
Tada mi je tako Utrogestan vaginalno i da pijem folnu.
Prije par dana ujutru mi se pojavi smeđi iscjedak, koji je svakim jutrom sve manji. A pojavljuje se samo ujutru.
Zbog smeđeg iscjedka on opet meni govori da je to prijeteći spontani i daje mi Progesteron inekcije (jednom sedmicno) , da nastavim sa utrogestanom .
Eh sada, moji bolovi su sve manji....ponekad žigne sve to, ali smatram da je to normalno. Osjećaj nadutosti me slomi, ali čitala sam da je i to normalo, posebno jer možda imam sada i previše progesterona.
Pokušavam da shvatim doktora i kontam (iako nije spomenuo) možda su to sve mjere predostrožnosti ozbiljno da sam "starija prvorodkinja".
Zbog svega toga, sama sam sebe stavila u grč. Hodam kao robot po kući. Izlazi mi se vani...šeta mi se po zraku, a sve me strah.
Naravno, naredne sedmice idem kod drugog doktora po mišljenje, ali eto....kontam možda ovdje ima ili je bila neka "starija prvorodkinja" :-) koja je imala slična iskustva....pa da mi malo olakša i kaže...sve je to normalno :)
Draga Baba Droga, psiha ti je cudo. Nikako ne bi trebala biti u grcu. Znam da je tesko, ali malo se opusti, postuj sta dok kaze i vjeruj da ce Bog dati najbolje.
Ja sam bila trudna u tridesetoj. Nisam to odmah znala jer sam imala sve te simptome i pocela krvariti. Ja mislila ciklus mi se poremetio. I tako u sestoj sedmici ustanovim da sam trudna. Da ne duljim, krvarila cesto, svako 2-3 dan do petnaeste sedmice. Koristila taj Utrogestan, bocali me Progesteronom svako treci dan. Eh, jesam mirovala, ali nije mi to pretesko palo jer mi je bila ogromna mucnina pa sam samo "kljostrila". Apaurine nisam htjela uzimati, mada su mi i to pisali. Ja sam se sama smirivala.
Sad imam jednog malog djecaka koji je, eto, ostao i rodio se uprkos prijetecem pobacaju. I jah, sad me trenira i sanka mi se po zivcima. :-) :)
Bice to i kod tebe dobro, ako Bog da. :kiss:
dona868
Posts: 90
Joined: 26/06/2011 13:41

#9457 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by dona868 »

Baba_Droga wrote:Drage moje,
friška sam u svoj ovoj priči i sada mi treba malo podrške.
Imam 35 godina...prva trudnoća...tek 6 sedmica.
Vazda bili neredovni ciklusi...i sad kasnila ali ni sumnjala nisam da sam trudna jer u mom tijelu sam osjetila svaki mogući simptom PMS-a, koji sam imala tokom svog života.
Kontala sam dobit cu 100 % , poznajem svoje tijelo...ali eto ipak...čuda se dešavaju :)
Prije nego sam saznala za trudnoću, žigali su me jajnici i stalno hladna stopala. Mislila sam da je žigaju od prehlade (s' nogu :) ) ali hajd uradim test kad gle čuda. Odmah sam otišla kod doktora, potvrdio je trudnoću. Plod je smješten ali on je mene prepao samo pričom da su moji bolovi prijeteći spontani i da moram mirovati. Nije rekao strogo mirovanje, nego eto leškarenje.
Tada mi je tako Utrogestan vaginalno i da pijem folnu.
Prije par dana ujutru mi se pojavi smeđi iscjedak, koji je svakim jutrom sve manji. A pojavljuje se samo ujutru.
Zbog smeđeg iscjedka on opet meni govori da je to prijeteći spontani i daje mi Progesteron inekcije (jednom sedmicno) , da nastavim sa utrogestanom .
Eh sada, moji bolovi su sve manji....ponekad žigne sve to, ali smatram da je to normalno. Osjećaj nadutosti me slomi, ali čitala sam da je i to normalo, posebno jer možda imam sada i previše progesterona.
Pokušavam da shvatim doktora i kontam (iako nije spomenuo) možda su to sve mjere predostrožnosti ozbiljno da sam "starija prvorodkinja".
Zbog svega toga, sama sam sebe stavila u grč. Hodam kao robot po kući. Izlazi mi se vani...šeta mi se po zraku, a sve me strah.
Naravno, naredne sedmice idem kod drugog doktora po mišljenje, ali eto....kontam možda ovdje ima ili je bila neka "starija prvorodkinja" :-) koja je imala slična iskustva....pa da mi malo olakša i kaže...sve je to normalno :)
Moj ti je savjet da ipak poslusas dr.....bolove u trudnoci a pogotovo kad imas smedji iscjedak ne treba ignorisati.....slusaj dr, koristi terapiju i ipak malo primiri ....ja sam u prvoj trudnoci na pocetku imala smedji iscjedak koji je bio uzrokovan hematom...dobila slicnu terapiju kao i ti i mirovala......hvala Bogu sve proslo OK.....aBd sve ce to biti OK ali treba biti oprezan
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#9458 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Baba_Droga »

Drage moje i dragi moj ;) KRASNI STE :srce:
Jutros sam išla posjetiti drugog doktora koji me prilično i opustio, što pristupom što razgovorom. Sad za sad sve izgleda u redu i na svom mjestu ;)
Rekao mi je da mirujem, ali naravno i da uživam u šetnji (ne previše)
Mirovat ću do daljnjeg....bez naprezanja, biće aBd dobro.
Hvala vam još jednom :thumbup:
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#9459 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by DiA 2005 »

Ma.Le.Na wrote:kakav ste caj od brusnice pile za upalu i bakterije u urinu?
konstatovano mi je navedeno, mada ja nikakve simptome ne osjetim..
da li uzimate onaj caj u vrecicama ili neki specijalni?
i u kojoj kolicini?

hvala
Ja sam kupovala 100% ekstrakt brusnice u Lupriv apotekama, boca je od 0,75l i ako me sjecanje dobro sluzi kosta oko 20 km. Ne uzmi me za rijec kad je cijena u pitanju. Kiseo je, ali super efikasan, bar je meni bio.
Osim toga, znala sam kupiti svjezu brusnicu na pijaci, iskuhavati i tako piti bez secera oko 2l dnevno umjesto vode, ali nisam primijetila da mi nesto posebno pomaze.
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#9460 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Maybach »

Muci li jos nekoga svrab koze na stomaku?18ta sam sedmica i svrbi me vec neko vrijeme donji stomak,cak i u toku sna,a od juce stomak sa lijeve strane i jedan dio na ledjima.mislila sam da je to normalno ali kao da sam negdje cula da moze znacit i neki problem sa jetrom? :?
granita
Posts: 207
Joined: 31/08/2012 21:30

#9461 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by granita »

Ma.Le.Na wrote:kakav ste caj od brusnice pile za upalu i bakterije u urinu?
konstatovano mi je navedeno, mada ja nikakve simptome ne osjetim..
da li uzimate onaj caj u vrecicama ili neki specijalni?
i u kojoj kolicini?

hvala
Ja sam kupovala hibiskus u Bademu, pa u caj stavljala po cijelu saku brusnica. Piskila od toga 1000 puta dnevno i za 2 dana sve rjesila. To sam pila dva puta dnevno po jednu veliku solju.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#9462 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by manekenka u penziji »

Maybach wrote:Muci li jos nekoga svrab koze na stomaku?18ta sam sedmica i svrbi me vec neko vrijeme donji stomak,cak i u toku sna,a od juce stomak sa lijeve strane i jedan dio na ledjima.mislila sam da je to normalno ali kao da sam negdje cula da moze znacit i neki problem sa jetrom? :?
Mene je svrbilo ispod pupka i kad sam se porodila, sva koza mi je tu ispucala tj.pojavile se strije.

Ne sikiraj se, to se koza siri.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#9463 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by CherryLips »

.
Last edited by CherryLips on 10/11/2014 13:06, edited 1 time in total.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#9464 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by suza81 »

Uradi negdje privatno onaj test na tr pomocu krvi i znat ces.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#9465 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Ma.Le.Na »

Hot Mamma wrote:Imas i Pancicev caj za trudnice,pravo pomaze :)
potvrdila bih za ovaj caj
fenomenalan
pijem ga 3 dana i vec osjetim poboljsanje
imate ga kupiti i u nasim apotekama
ja sam ga platila oko 6KM kutiju
djomlica4
Posts: 4
Joined: 11/11/2014 15:35

#9466 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by djomlica4 »

Pozdrav svima,

prije 3 i pol godine sam operisala preponsku kilu (rez je 10-11cm), a trenutno sam u cetvrtom mjesecu trudnoce pa se pitam sto ce biti kad dodje do poroda..

Da li neko ima iskustva s tim ili mozda neki ljecnik da da svoju preporuku o vrsti poroda koja je najadekvatnija za mene..

Zahvaljujem..
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#9467 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by julisiz es grant »

djomlica4 wrote:Pozdrav svima,

prije 3 i pol godine sam operisala preponsku kilu (rez je 10-11cm), a trenutno sam u cetvrtom mjesecu trudnoce pa se pitam sto ce biti kad dodje do poroda..

Da li neko ima iskustva s tim ili mozda neki ljecnik da da svoju preporuku o vrsti poroda koja je najadekvatnija za mene..

Zahvaljujem..
Ta operacija sama po sebi nije prepreka za vaginalni porod.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#9468 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by dobar osjecaj »

Zelim otici u posjetu rodici koja je rodila bebu prije mjesec dana i posto smo joj svega kupovali za prethodnu djecu i posto znam da ima brdo razne odjece, dekica, pokrivaca, pitam se cemu bi se obradovala prosjecna danasnja porodilja koja ima prosjecna primanja i sad eto troje djece.
Da li kupiti kombinaciju nekih stvarcica i igracku, kupiti neku stvarcicu i dati novac ili samo novac?
Hot Mamma
Posts: 58
Joined: 02/08/2014 23:55

#9469 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Hot Mamma »

dobar osjecaj wrote:Zelim otici u posjetu rodici koja je rodila bebu prije mjesec dana i posto smo joj svega kupovali za prethodnu djecu i posto znam da ima brdo razne odjece, dekica, pokrivaca, pitam se cemu bi se obradovala prosjecna danasnja porodilja koja ima prosjecna primanja i sad eto troje djece.
Da li kupiti kombinaciju nekih stvarcica i igracku, kupiti neku stvarcicu i dati novac ili samo novac?
Evo recimo sa pelenama i baby kozmetikom nikad ne mozes pogrijesiti,toga uvijek treba,samo prethodno saznas koje marke pelena i kozmetike koristi. To su najprakticniji nepogrjesivi pokloni.Osim toga uvjek mozes pitati i da li joj nesto treba za bebu,pa da to kupis.A i novac je ok :)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#9470 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by dobar osjecaj »

Hot Mamma wrote:Evo recimo sa pelenama i baby kozmetikom nikad ne mozes pogrijesiti,toga uvijek treba,samo prethodno saznas koje marke pelena i kozmetike koristi. To su najprakticniji nepogrjesivi pokloni.Osim toga uvjek mozes pitati i da li joj nesto treba za bebu,pa da to kupis.A i novac je ok :)
Hvala. I meni se cini da je to dobra varijanta :)
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#9471 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by radenska »

kad se ono racuna da si u devetom :D ja sam 35+1
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#9472 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by julisiz es grant »

radenska wrote:kad se ono racuna da si u devetom :D ja sam 35+1
Još 6 dana.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#9473 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by CherryLips »

@radenska,zar već?? :) kako tudje trudnoce prolete..:)
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#9474 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by Maybach »

Ima li neko bolestan,prehladjen?:( ja se raspadoh od sinoc,nos,grlo,slajm,bolovi u misicima,temp mala (za sad).Preslo od muza mozda.ako neko ima nekih dobrih savjeta...prije sam se lijecila ehinacijom i gelomyrtolom kad krenu simptomi,a sad ne znam.sklona sam upalama a virusima rijetko,ako je ovo virus bas je gadan i naglo me obuzeo :(
User avatar
raskopusa
Posts: 706
Joined: 24/01/2012 12:42

#9475 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by raskopusa »

da li se neka od zenica porodila u inozemstvu i kako je regulirala porodiljsku naknadu? da li je imala problema?gdje bi se o tome mogla raspitati?
Post Reply