CRVENIM SE....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Letti
Posts: 7
Joined: 06/08/2010 16:24

#1 CRVENIM SE....

Post by Letti »

Bilo bi mi drago da cujem Vasa misljenja i eventualna iskustva, naravno ukoliko ih imate a vezano za crvenilo lica.
Naime, svaki put kada se nadjem u nekom drustvu, ranije na faxu bilo da su ispiti ili diskusije na predavanjima, sad na poslu, zna se desiti da jednostavno pocrveni mi lice. Prilicno je neugodno, zacrvene mi se obrazi nekad cak i usi i ne znam kako da se rijesim toga.
Nadam se da imate neki savjet.
rihakm
Posts: 204
Joined: 04/05/2007 23:00
Location: Land of the Blind

#2 Re: CRVENIM SE....

Post by rihakm »

drug pa to je klasicna trema.tesko ces se ti toga rijesiti.skontaj malo,ispiti,posao,......
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#3 Re: CRVENIM SE....

Post by Zena_drugog_sistema »

:lol: :lol: :lol: dusa draga
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#4 Re: CRVENIM SE....

Post by modesti »

Je li te i strah kako te drugi ljudi vide i šta misle o tebi? Ako te strah njihove procjene, možda je socijalna anksioznost/fobija.
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#5 Re: CRVENIM SE....

Post by vazi »

Letti, sine, razvijaj samopouzdanje :)
Last edited by vazi on 23/12/2010 20:52, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6 Re: CRVENIM SE....

Post by Chmoljo »

počni piti :)
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#7 Re: CRVENIM SE....

Post by Zena_drugog_sistema »

Chmoljo wrote:počni piti :)
jest jest..pocni se i drogirat pa ces biti zuckasto-bijel..crvenilo zdra'o
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8 Re: CRVENIM SE....

Post by Chmoljo »

:-)
User avatar
Letti
Posts: 7
Joined: 06/08/2010 16:24

#9 Re: CRVENIM SE....

Post by Letti »

Zena_drugog_sistema wrote::lol: :lol: :lol: dusa draga
dusa draga ima problem koliko god se cinio smijesnim i bezazalenim....
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#10 Re: CRVENIM SE....

Post by Zena_drugog_sistema »

pa ne osporavam ja tvoj problem..a jel ti fkt mislis da ces rjesenje za to naci na forumu?
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#11 Re: CRVENIM SE....

Post by vazi »

@zena ds, pa mozda neko na forumu ima ili je imao isti problem pa ako nista mogu razmijeniti iskustva i misljenja.
@letti, to je najcesce povezano s djetinjstvom...

samopouzdanje je urodjeno. nase sumnje/strepnje se povecavaju i trose nam energiju pa nam se cini da gubimo samopouzdanje.

znaci maloprije sam pogresno rekla razvijaj samopouzdanje :) Naime, otklanjaj sumnje/nedoumice i sve one parazitske negativne misli i samopouzdanje ce doci na svoje :thumbup:
User avatar
Letti
Posts: 7
Joined: 06/08/2010 16:24

#12 Re: CRVENIM SE....

Post by Letti »

Zena_drugog_sistema wrote:pa ne osporavam ja tvoj problem..a jel ti fkt mislis da ces rjesenje za to naci na forumu?
ma ne, ali nije na odmet cuti sta drugi misle....
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#13 Re: CRVENIM SE....

Post by Entropio »

Zavisi šta uzrokuje to crvenilo... Ne mora značiti da se radi o psihičkom (samopouzdanje, stid i slično) faktoru. Moraš nam dati više detalja... Da li se zacrveniš samo kad se osjećaš anksiozno? Kad ti je neugodno?
User avatar
Letti
Posts: 7
Joined: 06/08/2010 16:24

#14 Re: CRVENIM SE....

Post by Letti »

situacija od danas, u kancelariji sjedimo i dolazi jedan od kolega onako seta po firmi i nije imao stolicu da sjede, da bi druga kolegica predlozila da sjede na pola njene stolice, nesto su prokomentarisali poceli smo se smijati i ja sva crvena......mislim strasno na tako bez veze stvar ja sva crvena....
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#15 Re: CRVENIM SE....

Post by Entropio »

Letti wrote:situacija od danas, u kancelariji sjedimo i dolazi jedan od kolega onako seta po firmi i nije imao stolicu da sjede, da bi druga kolegica predlozila da sjede na pola njene stolice, nesto su prokomentarisali poceli smo se smijati i ja sva crvena......mislim strasno na tako bez veze stvar ja sva crvena....
Vjerovatno je psihički.

Ah, šta da ti kažem, take it easy. Kako stariš, shvatićeš neke stvari i više toga neće biti. Predpostavljam da si mlađa osoba?
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#16 Re: CRVENIM SE....

Post by ja2 »

poremecaj se zove eritrofobija, mozes malo googlati, jedna podvrsta socijalne fobije. Svi ljudi koji su gore napisali malo razmisli, pokusaj da se ne crvenis, proci ce s vremenom i sl. nisu u pravu jer je problem mnogo dublji nego se cini a ovakvi i slicni komentari samo jos mogu pogorsati stanje.
Uglavnom, ne znam nikoga da se izlijecio od tog crvenjenja, ljude jednostavno treba prihvatiti kao takve i njima samima ce biti lakse.

Za postavljaca/postavljacicu teme mozes mi se javiti na pvt ad razmijenimo iskustva,lakse je kad znas da nisi sama :)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17 Re: CRVENIM SE....

Post by PipiDugaDevetka »

Letti wrote:situacija od danas, u kancelariji sjedimo i dolazi jedan od kolega onako seta po firmi i nije imao stolicu da sjede, da bi druga kolegica predlozila da sjede na pola njene stolice, nesto su prokomentarisali poceli smo se smijati i ja sva crvena......mislim strasno na tako bez veze stvar ja sva crvena....
Jednom davno, meni u tramvaju sjela je u krilo jedna Amela Anderson iz Sarajeva. Nije bilo slobodnog mjesta.
Ja se zacrvenio k'o aleva paprika ili ko paradajz ''volovsko srce''.

Kasnije smo Amela i ja išli da tražimo juni u predgrađu ispod lipa, a bio je decembar.

Hbg-a, star si onoliko koliko su ti stari krvni sudovi rekao je mudri predsjednik Mušaraf.

Sada patim od hronično povećanog krvnog tlaka, ne crvenim se više, ali ostalo je sjećanje na Amelu Anderson iz Sarajeva.

Uh, pokipi mi mlijeko tamo u kuhinji,...!
:run:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#18 Re: CRVENIM SE....

Post by Cholina_Lokica »

stavi pudera k'o glet masu, pa se nece vidjeti :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#19 Re: CRVENIM SE....

Post by ultima_palabra »

PipiDugaDevetka wrote:
Letti wrote:situacija od danas, u kancelariji sjedimo i dolazi jedan od kolega onako seta po firmi i nije imao stolicu da sjede, da bi druga kolegica predlozila da sjede na pola njene stolice, nesto su prokomentarisali poceli smo se smijati i ja sva crvena......mislim strasno na tako bez veze stvar ja sva crvena....
Jednom davno, meni u tramvaju sjela je u krilo jedna Amela Anderson iz Sarajeva. Nije bilo slobodnog mjesta.
Ja se zacrvenio k'o aleva paprika ili ko paradajz ''volovsko srce''.

Kasnije smo Amela i ja išli da tražimo juni u predgrađu ispod lipa, a bio je decembar.

Hbg-a, star si onoliko koliko su ti stari krvni sudovi rekao je mudri predsjednik Mušaraf.

Sada patim od hronično povećanog krvnog tlaka, ne crvenim se više, ali ostalo je sjećanje na Amelu Anderson iz Sarajeva.

Uh, pokipi mi mlijeko tamo u kuhinji,...!
:run:
:lol: :thumbup:
jah_
Posts: 61
Joined: 24/08/2009 14:46

#20 Re: CRVENIM SE....

Post by jah_ »

budi zadovoljan/na ako to ostane samo na crvenilu, jer kao sto vidim problem je psihicke prirode, znaci trema... a trema+ nervoza=strah i tek si onda najbo... znam iz iskustva i sto vise razmisljas o tome kao problemu samo ti moze biti gore, znam da je glupo ovo sto cu ti savjetovati ali pokusaj da ne razmisljas o tome uopste i da ti bude svejedno i kad pocrvenis, jer ako ti nebude svejedno, to "crvenilo" moze preci u neki drugi i komplikovaniji kompleks kojeg se, gotovo nemoguce, rijesiti
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#22 Re: CRVENIM SE....

Post by modesti »

ja2 wrote:poremecaj se zove eritrofobija, mozes malo googlati, jedna podvrsta socijalne fobije.

Eritrofobija je strah od crvenjenja i nije podvrsta socijalne fobije. Socijalna fobija je sama za sebe, jedan od fizioloških simptoma su i crvenjenje.
Post Reply