Sinusi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#301 Re: Sinusi

Post by Ironmen »

Moj problem sa zacepljenim nosem traje vec vise od 10 godina, sve je krenulo sa obicnom prehladom i onda navucen na operil kapi 2 godine, posle operil kapi predjem na Olynth sprej, tu sam sigurno vise od 7 godina, a trenuntno sam navucen na Snup slicno kao Olynth samo sto ja uzimam ovaj djeciji sa smanjenjom dozom xylometazolinuma a ima dota veci ucinak nego ostali sprejevi a vjerujte da sam probao sve sto se moze probati.

Snimao nos vise puta bez ikakve devijacije,polipi i sve ostalo je normalno,vise puta radio labo analizu, obisao sve doktore za UGN na podrucju drzave i sire, vise puta isao kod Aksamlica u Brcko koji je inace jedan od najacih doktora u drzavi, probao sve moguce trave masti i sprejeve.

Sjecam se jedne godine da sam uzeo godisnji 15 dana i odlucio da se skinem sa spreja, svih 15 dana je nos bio totalno zacepljen dok nisam nasuo kapi nisam ni prodisao.

Ako slucajno legnem da spavam bez koristenja spreja, ujutro me doceka takva grlobolja jer se nos preko noci zapusio i disao sam na usta da i onda mi treba po 7 dana da izlijecim grlo i tako sve u krug. Svaka veca promjena vremena mi donosi novu prehladu i zacepljen nos dodatnih 7 dana, kada sam bas prehladjen onda ni jedan sprej ne pomaze i tu ga ne koristim dok prehlada ne prodje.

Moja dijagnoza je Atroficni rinitis koji je kronicni rinitis u kojem se sluznica stanjuje (atrofira) i stvrdnjuje uzrokujuci prosirenje nosnih prolaza—glavna razlika između atroficnog i drugih oblika kronicnog rinitisa. Uzrok je nepoznat, zadnja preporuka doktora da koristim ove nove sprejeve sa nekom zastitom za obnovom sluznice sa smanjenjom dozom xylometazolinuma, ali to jednostavno ne pomaze.

Tako da je moj savjet svima vama koji citate ovo a niste se navukli na slicno da dva puta razmislite kada ste prehladjeni i ne sipate nista u nos, pustite 2-3 dana proce samo i ponovo disete normalno.
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#302 Re: Sinusi

Post by nekome »

moze se i skinuti sa Olynth-a ali treba postepeno medjutim to samo ako nemas neki problem zbog kojeg ti i treba...

jesi li probavao koritkosteroide? imaju i tablete ali i u obliku spreja
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#303 Re: Sinusi

Post by epik »

Ironmen wrote: 29/05/2022 20:56 Tako da je moj savjet svima vama koji citate ovo a niste se navukli na slicno da dva puta razmislite kada ste prehladjeni i ne sipate nista u nos, pustite 2-3 dana proce samo i ponovo disete normalno.
Ja bih ti topolo preporucio da koristis koloidnu srebrnu vodu za sinuse.
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#304 Re: Sinusi

Post by Ironmen »

epik wrote: 30/05/2022 07:31
Ironmen wrote: 29/05/2022 20:56 Tako da je moj savjet svima vama koji citate ovo a niste se navukli na slicno da dva puta razmislite kada ste prehladjeni i ne sipate nista u nos, pustite 2-3 dana proce samo i ponovo disete normalno.
Ja bih ti topolo preporucio da koristis koloidnu srebrnu vodu za sinuse.

Probao vec :sad:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3695
Joined: 23/04/2011 12:21

#305 Re: Sinusi

Post by Mr.Sojic »

nekome wrote: 30/05/2022 00:03 moze se i skinuti sa Olynth-a ali treba postepeno medjutim to samo ako nemas neki problem zbog kojeg ti i treba...

jesi li probavao koritkosteroide? imaju i tablete ali i u obliku spreja
Kako znam za sebe zapusen nos.Koristio sam kapi za nos, verzija Olynth. Dvije godine konstantno i nadavao se para.Nije problem ni u novcu, vec sto su djelovale prvo 8 sati, a sto sam vise koristio djelovale su sve manje, sat do dva maksimalno.

Otisao kod doktora ORL i dobio kapi koje sam koristio SAMO jedan mjesec ujutro i navece.

Kapi su bile sa kortikosteroidima i poslije koristenja, naredna 2 ili 3 mjeseca su me bolili misici i to najvise na rukama, zbog kortikosteroida.

Poslije toga ko' rukom odneseno.

Kapi se zovu Mometason Hexal i mozda nekome pomogne.OBAVEZNO konsultovati ORL doktora prije upotrebe.Da dodam jos da sam kapi dobio od austrijske doktorice.

Nadam se da ce nekome pomoci.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#306 Re: Sinusi

Post by epik »

Ironmen wrote: 30/05/2022 09:53
epik wrote: 30/05/2022 07:31

Ja bih ti topolo preporucio da koristis koloidnu srebrnu vodu za sinuse.

Probao vec :sad:
Kapi divljeg krastavca? Ja ih nisam bas podnosio, ali su mnogi potvrdili da su ucinkovite
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#307 Re: Sinusi

Post by starii »

Najbolje mi je pomagala kombinacija Operila i Plivit D3 kapi to baš obnovi sluznicu, u zadnje vrijeme pomažu antibiotske kapi Gentamicin. Vjerovatno bude nekih bakterija koje dovode do infekcije alergijskog hroničnog rhinitisa. Kapi Operil, Olyth treba izbjegavati, koje van BiH neka kupi Xylomethasolin gel, isti je sastav kao Operil ali u formi gela i duže djeluje u manjoj dozi.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#308 Re: Sinusi

Post by freelancerBIH »

Moze li neko preporuciti dobrog ORL specijalistu u Sarajevu da se moze otici u ordinaciju/polikliniku molim Vas?

Bio vec jednom kod Dr. Geze - izasao sa kesom lijekova i antibiotika koji skoro ama bas nista nisu pomogli. Njega sam vec otpisao!
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#309 Re: Sinusi

Post by freelancerBIH »

ZenaZbrkovima wrote: 24/02/2015 08:02
agent_zero wrote:
@Zenasbrkovima

Naravno da sinusi mogu izazvati povišenu temperaturu (ali opet zavisi od osobe do osobe) i te simptome koje si navela. Otečenost i pritisak u glavi (pogotovo oko nosa, očiju i čela) su osnovni simptomi problema.
jesu li kod vas pojacane tegobe vezane za neko posebno doba dana? :D
kod mene temperatura pocinje u 16h ko po pravilu :D,
malo se provrtim po kuci ili izadjem vani, pa se sama i spusti, ne pijem lijekove :-D
svi nalazi su ok, i dobro se osjecam, osim sinusa koji mi od djetinjstva povremeno prave probleme, a sad kad se osvrnem vidim da upalu vucem posljednja 3-4 mjeseca sigurno :o
E ovo boldirano se upravo kod mene desava ovih dana :lol: ... Odnosno nije ovih dana vec od maja... Radio RTG u maju - komplet zacepljenje oba frontalna+ceona sinusa. Simptomi su ovi - ova cudna temp sto se javlja u odredjeno doba dana, spadne sama bez lijekova.

Nakon zavrsene ture antibiotika popravlja se stanje medjutim i dalje osjetim da imam negdje upalu i vuce mi tu "cudnu" temperaturu...

Radim iznova RTG kaze doca nema vise upale ... Covjek je mislio da sam lud... Uradim CT sinusa - na CT snimku pokazuje da imam sitnu "polipozu" na lijevom maksilarnom sinusu i lijevom predjelu sfenoidalnog sinusa...

Sama polipoza po sebi ne uzrokuje nikakve simptome - a niti temperaturu..

Medjutim meni simptomi i dan dana idu - ta cudna temperatura - konstantno skoro zacepljena lijeva nozdrva - bukvalno zabetonirana 80% dana - probadanje/tupa bol u frontalnom predjelu glave i iznad oka kod lijevog frontalnog sinusa...


Odlazim opet lokalnom doktoru koji me lijecio - covjek misli da sam lud i puko - jer nalazi krvi , CRP, Sedimentacija i PCT su uredni.

Medjutim ja opet insistiram da mi nesto "Vrti" u sinusima i izaziva tu temperaturu - jer nemam drugih simptoma osim te temp i probadanja u lijevom predjelu frontalnih sinusa i taj cudni pritisak, strani miris u lijevoj nozdrvi i nekakav sekret koji kad se sliva niz grlo je tamno zelen/zuckast s vremena na vrijeme.

Miris mogu jedino opisati kao amonijasto-suporasti miris u lijevoj nozdrvi..

Isprva pomislio da ne daj Boze nema sta na mozgu i odem uradim magnet komplet glave i sinusa.

U medjuvremenu stizu rezultati magneta glave i sinusa - kad ono gle -upala sfenoidalnog sinusa sa sljedecim zakljuckom:

"Kao nus nalaz u sfenoidalnom sinusu vidljiv gušći upalni sadržaj, smješten rubno uz zid sinusa dominantno sa lijeve strane, po tipu
hronične upale
."

Mislio sam da sam poludio i da mi ova temp dolazi od psihe same, 4 mjeseca se patim sa sinusima - koje nikada ovoliko dugo u zivotu nisam imao.

Eto ako jos neko ima ovih muka sa sinusima, valjda ce dobro doci savjet - Magnet sinusa je najbolje mjerilo, RTG je karina, ja u subotu idem kod Otorinca da mi radi irigaciju/ciscenje i bris sfenoidalnog sinusa da se utvrdi koja bakterija/gljivica ili eventualno upaljen polip mi uzrokuje ovu upalu.


PS. Ako koga jos zanima - MRI glave/sinusa sam radio kod prof. Avdagica u Eurofarmu u Sarajevu i on je radio ocitanje nalaza.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#310 Re: Sinusi

Post by agent_zero »

freelancerBIH wrote: 12/08/2022 14:11 Moze li neko preporuciti dobrog ORL specijalistu u Sarajevu da se moze otici u ordinaciju/polikliniku molim Vas?

Bio vec jednom kod Dr. Geze - izasao sa kesom lijekova i antibiotika koji skoro ama bas nista nisu pomogli. Njega sam vec otpisao!
Samo naivni idu kod Geže, taj lik nije dobar za liječenje sinusa.

Probaj kod dr. Farisa Foče ili dr. Mandilovića (ako još radi).

Ali generalno u Sarajevu nema dobrih otorinaca za sinuse.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#311 Re: Sinusi

Post by agent_zero »

freelancerBIH wrote: 25/08/2022 22:47
Eto ako jos neko ima ovih muka sa sinusima, valjda ce dobro doci savjet - Magnet sinusa je najbolje mjerilo, RTG je karina, ja u subotu idem kod Otorinca da mi radi irigaciju/ciscenje i bris sfenoidalnog sinusa da se utvrdi koja bakterija/gljivica ili eventualno upaljen polip mi uzrokuje ovu upalu.
Da, CT i eventualno MRI jedino mogu pokazati pravu sliku stanja.

Moj ti je savjet da to operišeš. Od antibiotika samo Linkocin.
User avatar
mirota
Posts: 2350
Joined: 11/01/2018 11:42

#312 Re: Sinusi

Post by mirota »

samo precovanje sinusa pomaze kod hronicne upale, radio je dr Vukoja u NS ali je umro, valjda ima jos neko ? :izet: :)
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#313 Re: Sinusi

Post by freelancerBIH »

agent_zero wrote: 26/08/2022 13:19
freelancerBIH wrote: 25/08/2022 22:47
Eto ako jos neko ima ovih muka sa sinusima, valjda ce dobro doci savjet - Magnet sinusa je najbolje mjerilo, RTG je karina, ja u subotu idem kod Otorinca da mi radi irigaciju/ciscenje i bris sfenoidalnog sinusa da se utvrdi koja bakterija/gljivica ili eventualno upaljen polip mi uzrokuje ovu upalu.
Da, CT i eventualno MRI jedino mogu pokazati pravu sliku stanja.

Moj ti je savjet da to operišeš. Od antibiotika samo Linkocin.
Sta znaci operisat? Meni je Prof. Avdagic preporucio da radim irigaciju sinusa zbog tog upalnog sadrzaja...


Sad sta se podrazumjeva pod irigacijom, jel to neka vrsta operacije? :?
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#314 Re: Sinusi

Post by freelancerBIH »

agent_zero wrote: 26/08/2022 13:17
freelancerBIH wrote: 12/08/2022 14:11 Moze li neko preporuciti dobrog ORL specijalistu u Sarajevu da se moze otici u ordinaciju/polikliniku molim Vas?

Bio vec jednom kod Dr. Geze - izasao sa kesom lijekova i antibiotika koji skoro ama bas nista nisu pomogli. Njega sam vec otpisao!
Samo naivni idu kod Geže, taj lik nije dobar za liječenje sinusa.

Probaj kod dr. Farisa Foče ili dr. Mandilovića (ako još radi).

Ali generalno u Sarajevu nema dobrih otorinaca za sinuse.
Ma Gezo me slagao, drugi put kad sam dosao na kontrolu navalio sa radim septoplastiku nosa/nosne pregrade a ja i dalje pod upalom i temp.... Grozno sam iskustvo imao kod njega drugi put... Ali naucis neke stvari u zivotu putem... :roll:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#315 Re: Sinusi

Post by mirsek »

freelancerBIH wrote: 25/08/2022 22:47
ZenaZbrkovima wrote: 24/02/2015 08:02
jesu li kod vas pojacane tegobe vezane za neko posebno doba dana? :D
kod mene temperatura pocinje u 16h ko po pravilu :D,
malo se provrtim po kuci ili izadjem vani, pa se sama i spusti, ne pijem lijekove :-D
svi nalazi su ok, i dobro se osjecam, osim sinusa koji mi od djetinjstva povremeno prave probleme, a sad kad se osvrnem vidim da upalu vucem posljednja 3-4 mjeseca sigurno :o
E ovo boldirano se upravo kod mene desava ovih dana :lol: ... Odnosno nije ovih dana vec od maja... Radio RTG u maju - komplet zacepljenje oba frontalna+ceona sinusa. Simptomi su ovi - ova cudna temp sto se javlja u odredjeno doba dana, spadne sama bez lijekova.

Nakon zavrsene ture antibiotika popravlja se stanje medjutim i dalje osjetim da imam negdje upalu i vuce mi tu "cudnu" temperaturu...

Radim iznova RTG kaze doca nema vise upale ... Covjek je mislio da sam lud... Uradim CT sinusa - na CT snimku pokazuje da imam sitnu "polipozu" na lijevom maksilarnom sinusu i lijevom predjelu sfenoidalnog sinusa...

Sama polipoza po sebi ne uzrokuje nikakve simptome - a niti temperaturu..

Medjutim meni simptomi i dan dana idu - ta cudna temperatura - konstantno skoro zacepljena lijeva nozdrva - bukvalno zabetonirana 80% dana - probadanje/tupa bol u frontalnom predjelu glave i iznad oka kod lijevog frontalnog sinusa...


Odlazim opet lokalnom doktoru koji me lijecio - covjek misli da sam lud i puko - jer nalazi krvi , CRP, Sedimentacija i PCT su uredni.

Medjutim ja opet insistiram da mi nesto "Vrti" u sinusima i izaziva tu temperaturu - jer nemam drugih simptoma osim te temp i probadanja u lijevom predjelu frontalnih sinusa i taj cudni pritisak, strani miris u lijevoj nozdrvi i nekakav sekret koji kad se sliva niz grlo je tamno zelen/zuckast s vremena na vrijeme.

Miris mogu jedino opisati kao amonijasto-suporasti miris u lijevoj nozdrvi..

Isprva pomislio da ne daj Boze nema sta na mozgu i odem uradim magnet komplet glave i sinusa.

U medjuvremenu stizu rezultati magneta glave i sinusa - kad ono gle -upala sfenoidalnog sinusa sa sljedecim zakljuckom:

"Kao nus nalaz u sfenoidalnom sinusu vidljiv gušći upalni sadržaj, smješten rubno uz zid sinusa dominantno sa lijeve strane, po tipu
hronične upale
."

Mislio sam da sam poludio i da mi ova temp dolazi od psihe same, 4 mjeseca se patim sa sinusima - koje nikada ovoliko dugo u zivotu nisam imao.

Eto ako jos neko ima ovih muka sa sinusima, valjda ce dobro doci savjet - Magnet sinusa je najbolje mjerilo, RTG je karina, ja u subotu idem kod Otorinca da mi radi irigaciju/ciscenje i bris sfenoidalnog sinusa da se utvrdi koja bakterija/gljivica ili eventualno upaljen polip mi uzrokuje ovu upalu.


PS. Ako koga jos zanima - MRI glave/sinusa sam radio kod prof. Avdagica u Eurofarmu u Sarajevu i on je radio ocitanje nalaza.
Ja se godinama mucim sa tim. Bolovi i otecenost u korijenu nosa i iza obrva, najcesce kad se ujutro probudim. Uradio 2 CT-a sinusa u protekle 4 godine(jer mi je otorinac u domu zdravlja rekao da je ct najbolji za slikanje sinusa.), nista posebno se ne vidi na snimcima. I ja osjetim taj sumporasti miris cesto. Znaci da idem i na taj magnet, da vidim hoce li sta naci ?
Last edited by mirsek on 30/08/2022 16:43, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#316 Re: Sinusi

Post by mirsek »

freelancerBIH wrote: 26/08/2022 23:27
agent_zero wrote: 26/08/2022 13:17

Samo naivni idu kod Geže, taj lik nije dobar za liječenje sinusa.

Probaj kod dr. Farisa Foče ili dr. Mandilovića (ako još radi).

Ali generalno u Sarajevu nema dobrih otorinaca za sinuse.
Ma Gezo me slagao, drugi put kad sam dosao na kontrolu navalio sa radim septoplastiku nosa/nosne pregrade a ja i dalje pod upalom i temp.... Grozno sam iskustvo imao kod njega drugi put... Ali naucis neke stvari u zivotu putem... :roll:
Mene isto nagovorio na septopkastiku, kao bice ti prohodan nos kao pista poslije toga a to poboljsava lijecenje upala. Ok septoplastiku je dobro uradio, pregrada je ravna al nos i dalje nije pista, cesto sluznica otekne, jedva zrak prolazi, glavobolje ne prolaze.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#317 Re: Sinusi

Post by freelancerBIH »

mirsek wrote: 30/08/2022 16:31
freelancerBIH wrote: 25/08/2022 22:47

E ovo boldirano se upravo kod mene desava ovih dana :lol: ... Odnosno nije ovih dana vec od maja... Radio RTG u maju - komplet zacepljenje oba frontalna+ceona sinusa. Simptomi su ovi - ova cudna temp sto se javlja u odredjeno doba dana, spadne sama bez lijekova.

Nakon zavrsene ture antibiotika popravlja se stanje medjutim i dalje osjetim da imam negdje upalu i vuce mi tu "cudnu" temperaturu...

Radim iznova RTG kaze doca nema vise upale ... Covjek je mislio da sam lud... Uradim CT sinusa - na CT snimku pokazuje da imam sitnu "polipozu" na lijevom maksilarnom sinusu i lijevom predjelu sfenoidalnog sinusa...

Sama polipoza po sebi ne uzrokuje nikakve simptome - a niti temperaturu..

Medjutim meni simptomi i dan dana idu - ta cudna temperatura - konstantno skoro zacepljena lijeva nozdrva - bukvalno zabetonirana 80% dana - probadanje/tupa bol u frontalnom predjelu glave i iznad oka kod lijevog frontalnog sinusa...


Odlazim opet lokalnom doktoru koji me lijecio - covjek misli da sam lud i puko - jer nalazi krvi , CRP, Sedimentacija i PCT su uredni.

Medjutim ja opet insistiram da mi nesto "Vrti" u sinusima i izaziva tu temperaturu - jer nemam drugih simptoma osim te temp i probadanja u lijevom predjelu frontalnih sinusa i taj cudni pritisak, strani miris u lijevoj nozdrvi i nekakav sekret koji kad se sliva niz grlo je tamno zelen/zuckast s vremena na vrijeme.

Miris mogu jedino opisati kao amonijasto-suporasti miris u lijevoj nozdrvi..

Isprva pomislio da ne daj Boze nema sta na mozgu i odem uradim magnet komplet glave i sinusa.

U medjuvremenu stizu rezultati magneta glave i sinusa - kad ono gle -upala sfenoidalnog sinusa sa sljedecim zakljuckom:

"Kao nus nalaz u sfenoidalnom sinusu vidljiv gušći upalni sadržaj, smješten rubno uz zid sinusa dominantno sa lijeve strane, po tipu
hronične upale
."

Mislio sam da sam poludio i da mi ova temp dolazi od psihe same, 4 mjeseca se patim sa sinusima - koje nikada ovoliko dugo u zivotu nisam imao.

Eto ako jos neko ima ovih muka sa sinusima, valjda ce dobro doci savjet - Magnet sinusa je najbolje mjerilo, RTG je karina, ja u subotu idem kod Otorinca da mi radi irigaciju/ciscenje i bris sfenoidalnog sinusa da se utvrdi koja bakterija/gljivica ili eventualno upaljen polip mi uzrokuje ovu upalu.


PS. Ako koga jos zanima - MRI glave/sinusa sam radio kod prof. Avdagica u Eurofarmu u Sarajevu i on je radio ocitanje nalaza.
Ja se godinama mucim sa tim. Bolovi i otecenost u korijenu nosa i iza obrva. Uradio 2 CT-a sinusa u protekle 4 godine(jer mi je otorinac u domu zdravlja rekao da je ct najbolji za slikanje sinusa.), nista posebno se ne vidi na snimcima. I ja osjetim taj sumporasti miris cesto. Znaci da idem i na taj magnet, da vidim hoce li sta naci ?
Mozes pokusati, medjutim kod mene je fazon sto mi je otecena sluznica nosa [lijeva] 4+ mjeseca vec konstantno - pravi mi temp - i onda se kod mene krene nakupljati taj upalni sadrzaj u frontalne/sfenoidalne sinuse pa mi pogorsava jos vise i temp i glavobolje/pritisak u glavi.

Ja sam evo bio kod Otorinca nekakvog iz Zg sto dolazi u Tesanj. Ovako mi je objasnio:

- Temperatura koju osjetis je zbog te upaljene sluznice - jer sinusi imaju funkciju hladjenja organizma...

I za pocetak mi je dao da ispirem sinuse kombinacijom sode+morske soli u 1l prokuhale vode - i manje vise evo vec pomaze - pritiska skoro da i vise nema - temperatura mi se polako smiruje...


Mislim pokusaj uradit i magnet sinusa/glave da vidis imas li polipa/cista upaljenih - mozda ti to uzrokuje probleme...

Ja sam magnet radio kod prof. Edina Avdagica u Sarajevu - malo je mukotrpno sjedit u onom buretu od masine skoro 45-50 minuta [ako se pomjeris slucajno unutra sav snimak se mora iznova radit]

Sretno :)
arelinho
Posts: 305
Joined: 23/06/2012 16:15

#318 Re: Sinusi

Post by arelinho »

---
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#319 Re: Sinusi

Post by freelancerBIH »

Evo mali update od mene u vezi sinusa - bio kod ovog Otorinca u Tesnju...

Dao mi da ispirem nos solucijom morske soli + sode bikarbone...

Dan 1-3 - nisam skoro nista osjetio - jedino da mi je nos malo prohodniji [Lijeva nozdrva]

Dani 3-8 - upala se i vise nego smiruje - iz nosa mi konstantno izlazi zuti sekret

Temperatura se spusta polako do 36.8 - 36.9 - ne prelazi vise 37...


Ja zaista ne znam kakva je ovo vrsta infekcije [Uz naglasak da su mi svaki put antibiotici pomogli ali nikad nisu do kraja unistili temperaturu/sekret koji izlazi do nosa - pomogli su mi nekih 70%], nijednom nisam uspio pronaci bakteriju/virus koji ovo uzrokuje ... Znam samo da mi ovo pomaze i iz dana u dan se vracam polako u zivot...

Da mi je neko rekao ne bi vjerovao kolika patnja moze biti sa ovim sinusima ... Ovo mi je prvi put da ih u zivotu imam ovako dugo... Do sada je sve bilo dan dva i prodje samo od sebe.

Edit: Danas sam iz lijeve nozdrve ispuhao toliko ovog zutog sekreta da mi je za nepovjerovati :shock:
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#320 Re: Sinusi

Post by Bluemore »

epik wrote: 30/05/2022 07:31
Ironmen wrote: 29/05/2022 20:56 Tako da je moj savjet svima vama koji citate ovo a niste se navukli na slicno da dva puta razmislite kada ste prehladjeni i ne sipate nista u nos, pustite 2-3 dana proce samo i ponovo disete normalno.
Ja bih ti topolo preporucio da koristis koloidnu srebrnu vodu za sinuse.
Kako se koristi?
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#321 Re: Sinusi

Post by mirsek »

freelancerBIH wrote: 05/09/2022 18:20 Evo mali update od mene u vezi sinusa - bio kod ovog Otorinca u Tesnju...

Dao mi da ispirem nos solucijom morske soli + sode bikarbone...

Dan 1-3 - nisam skoro nista osjetio - jedino da mi je nos malo prohodniji [Lijeva nozdrva]

Dani 3-8 - upala se i vise nego smiruje - iz nosa mi konstantno izlazi zuti sekret

Temperatura se spusta polako do 36.8 - 36.9 - ne prelazi vise 37...


Ja zaista ne znam kakva je ovo vrsta infekcije [Uz naglasak da su mi svaki put antibiotici pomogli ali nikad nisu do kraja unistili temperaturu/sekret koji izlazi do nosa - pomogli su mi nekih 70%], nijednom nisam uspio pronaci bakteriju/virus koji ovo uzrokuje ... Znam samo da mi ovo pomaze i iz dana u dan se vracam polako u zivot...

Da mi je neko rekao ne bi vjerovao kolika patnja moze biti sa ovim sinusima ... Ovo mi je prvi put da ih u zivotu imam ovako dugo... Do sada je sve bilo dan dva i prodje samo od sebe.

Edit: Danas sam iz lijeve nozdrve ispuhao toliko ovog zutog sekreta da mi je za nepovjerovati :shock:
Mozes li detalje koji je omjer morske vode i sode, kako se to smiksa ? Imam zalihe morske vode, 3-4 litra, pa da probam taj miks ?
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#322 Re: Sinusi

Post by epik »

Bluemore wrote: 05/09/2022 19:09
epik wrote: 30/05/2022 07:31

Ja bih ti topolo preporucio da koristis koloidnu srebrnu vodu za sinuse.
Kako se koristi?
Kao i svake druge kapi.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#323 Re: Sinusi

Post by freelancerBIH »

Jel iko ovdje od forumasa ikada uspio izlijeciti prirodno hronicnu bakterijsku upalu sfenoidalnog sinusa koju prati temperatura do 37 - a da nije hirurski zahvat morao uradit? :-)
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#324 Re: Sinusi

Post by freelancerBIH »

Mali update nakon traganja rjesenja za temperaturu i probleme sa sinusima - mislim da sam pronasao uzrok mojih problema.

Danas bio u Zenici na pregledu kod ORL dr. Dzenada Hodzica.


Pregledom ustanovio da u lijevom maksilarnom sinusu imam nekakvo strano okostalo/kalcificirano tijelo koje ne bi trebalo biti tu.


Kaze da su sanse 30-50% da je to uzrok mojih problema, i da nikad nista slicno nije vidio.


Majko mila ako to bude to ima da skocim do mjeseca i nazad, koliko se patim sa ovom temperaturom i sinusima, a svaki moguci nalaz mi uredan :zoka:
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#325 Re: Sinusi

Post by drug_profi »

Otkud ti to? Da nije kakav zubar napravio zijan?
Post Reply