Visok pritisak i proteini

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
doktor_medo
Posts: 22
Joined: 04/04/2010 02:22

#1 Visok pritisak i proteini

Post by doktor_medo »

Ovako ja sam sportista cjeli svoj zivot imam 24 godine do nedavno sam se profisionalno bavio Boxom ali sada sam prestao radi sportske situacije u BiH kakva jest e sada idem u teretanu i dizem tegove dobro mi ide zadovoljan sam imam vec neke 3 godine povisen krvni pritisak isao je u nekim slucajevima neponovilo se i do 200 sa 100 sada koristim vec 2 god np h i povremeno apaurin od 2 mg i pritisak mi je hvala Bogu Normalan 130 - 80 , 140 - 90 nekada i manji moji doktori su me slali na sve moguce pretrage i na kraju je dijagnoza sportsko srce jer je ostalo uredu e sad me zanima da li ja smijem koristiti neki dodatak prehrani npr whey protein i amono kiseline konkretno posto sam imao ovih problema probao sam davno sa kreatino nije mi bas odgovarao a preparati u kojima ima kofeina me salju u hitnu posto sam dosta ispitivao na sebi imali neko kakvo iskustvo ili znanje o tome dali ovo smijem da uzimam naravno u normalnim kolicinama .
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#2 Re: Visok pritisak i proteini

Post by ljubav_aha »

duzim periodom konzumacije,ces sebi "profesionalno" srediti bubrege :!:

pij mlijeko,jedi piletinu,prestani se dopingovati
doktor_medo
Posts: 22
Joined: 04/04/2010 02:22

#3 Re: Visok pritisak i proteini

Post by doktor_medo »

ljubav_aha wrote:duzim periodom konzumacije,ces sebi "profesionalno" srediti bubrege :!:

pij mlijeko,jedi piletinu,prestani se dopingovati

Hvala na savjetu, vec pijem mlijeko i jedem piletinu, ribu, rizu itd... upoznat sam vec sa zdravom ishranom i praktikujem je. Ne dopingujem se - doping je vec nesto drugo kao testasteron,i ostala hemija da sad ne nabrajam, vec pitam da li smijem da pocnem da uzimam amino kiseline i whey protein a sada osim ove prehrane nista i neuzimam u svakom slucaju hvala ti punoo....
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#4 Re: Visok pritisak i proteini

Post by SanskiBiser »

doktor_medo wrote:Ovako ja sam sportista cjeli svoj zivot imam 24 godine do nedavno sam se profisionalno bavio Boxom ali sada sam prestao radi sportske situacije u BiH kakva jest e sada idem u teretanu i dizem tegove dobro mi ide zadovoljan sam imam vec neke 3 godine povisen krvni pritisak isao je u nekim slucajevima neponovilo se i do 200 sa 100 sada koristim vec 2 god np h i povremeno apaurin od 2 mg i pritisak mi je hvala Bogu Normalan 130 - 80 , 140 - 90 nekada i manji moji doktori su me slali na sve moguce pretrage i na kraju je dijagnoza sportsko srce jer je ostalo uredu e sad me zanima da li ja smijem koristiti neki dodatak prehrani npr whey protein i amono kiseline konkretno posto sam imao ovih problema probao sam davno sa kreatino nije mi bas odgovarao a preparati u kojima ima kofeina me salju u hitnu posto sam dosta ispitivao na sebi imali neko kakvo iskustvo ili znanje o tome dali ovo smijem da uzimam naravno u normalnim kolicinama .
De malo detaljnije opisi jesi li uradio kompletan sistematski pregled, kod kojih si doktora isao, kakav ti je nalaz krvi, trigliceridi, kolesterol , kakav ti je puls koliko otkucaja srca imas kad mirujes i kad si opusten? Da li u familiji otac, mati, dida, nena imas oboljenja stitne zljezde, kardiovaskularnih problema, dusevnih oboljenja i sl... :? :? :?
hana babic
Posts: 3
Joined: 16/02/2010 22:50

#5 Re: Visok pritisak i proteini

Post by hana babic »

ja mislim da visok pritisak prouzrokuju stari ljudi.
doktor_medo
Posts: 22
Joined: 04/04/2010 02:22

#6 Re: Visok pritisak i proteini

Post by doktor_medo »

De malo detaljnije opisi jesi li uradio kompletan sistematski pregled, kod kojih si doktora isao, kakav ti je nalaz krvi, trigliceridi, kolesterol , kakav ti je puls koliko otkucaja srca imas kad mirujes i kad si opusten? Da li u familiji otac, mati, dida, nena imas oboljenja stitne zljezde, kardiovaskularnih problema, dusevnih oboljenja i sl... :? :? :?[/quote]


Trigliceridi 2,5 sada 2,05 masnoca tj holesterol 6 secer 5,5 puls kada sam totalno opusten 90 nekada 80 ekg kazu ko zmaj hvala Bogu bubrezi uredu jetra uredu zuc sve u redu mama ima problema sa visokim krvnim pritiskom ali vise sa srcanim pritiskom otac je imao prije problema sa pritiskom ali sada i on ima normalan pritisak bez tableta isao sam kod svog porodicnog ljekara a on me je slao na pretrage kod raznih doktora i na kraju kod interniste za srce u saraj polju neki stari doktor mogu i ime napisat ako bude trebalo eto neznam kud ces detaljnije :D i on mi je rekao da imam sportsko srce tj napisao u nalazu i propisao mi ove lijekove
doktor_medo
Posts: 22
Joined: 04/04/2010 02:22

#7 Re: Visok pritisak i proteini

Post by doktor_medo »

hana babic wrote:ja mislim da visok pritisak prouzrokuju stari ljudi.
Izvini nerazumjem na sta si mislila prouzrokuju stari ljudi jel da nam oni nebiju pritisak sa svojim ponasanjem ili da stari ljudi imaju visok tlak ja znam sta uzrokuje moj povisen tlak otprilike ali neznam smijem li uzimati ove dodatke ishrani taj mi savjet treba :-)
shljashtecha
Posts: 117
Joined: 15/07/2008 16:29

#8 Re: Visok pritisak i proteini

Post by shljashtecha »

doktor_medo wrote:
hana babic wrote:ja mislim da visok pritisak prouzrokuju stari ljudi.
Izvini nerazumjem na sta si mislila prouzrokuju stari ljudi jel da nam oni nebiju pritisak sa svojim ponasanjem ili da stari ljudi imaju visok tlak ja znam sta uzrokuje moj povisen tlak otprilike ali neznam smijem li uzimati ove dodatke ishrani taj mi savjet treba :-)
Pitaj ti nekog drugog :lol:
doktor_medo
Posts: 22
Joined: 04/04/2010 02:22

#9 Re: Visok pritisak i proteini

Post by doktor_medo »

shljashtecha wrote:
doktor_medo wrote:
hana babic wrote:ja mislim da visok pritisak prouzrokuju stari ljudi.
Izvini nerazumjem na sta si mislila prouzrokuju stari ljudi jel da nam oni nebiju pritisak sa svojim ponasanjem ili da stari ljudi imaju visok tlak ja znam sta uzrokuje moj povisen tlak otprilike ali neznam smijem li uzimati ove dodatke ishrani taj mi savjet treba :-)
Pitaj ti nekog drugog :lol:

naravno da hocu :run:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10 Re: Visok pritisak i proteini

Post by SanskiBiser »

doktor_medo wrote:De malo detaljnije opisi jesi li uradio kompletan sistematski pregled, kod kojih si doktora isao, kakav ti je nalaz krvi, trigliceridi, kolesterol , kakav ti je puls koliko otkucaja srca imas kad mirujes i kad si opusten? Da li u familiji otac, mati, dida, nena imas oboljenja stitne zljezde, kardiovaskularnih problema, dusevnih oboljenja i sl... :? :? :?


Trigliceridi 2,5 sada 2,05 masnoca tj holesterol 6 secer 5,5 puls kada sam totalno opusten 90 nekada 80 ekg kazu ko zmaj hvala Bogu bubrezi uredu jetra uredu zuc sve u redu mama ima problema sa visokim krvnim pritiskom ali vise sa srcanim pritiskom otac je imao prije problema sa pritiskom ali sada i on ima normalan pritisak bez tableta isao sam kod svog porodicnog ljekara a on me je slao na pretrage kod raznih doktora i na kraju kod interniste za srce u saraj polju neki stari doktor mogu i ime napisat ako bude trebalo eto neznam kud ces detaljnije :D i on mi je rekao da imam sportsko srce tj napisao u nalazu i propisao mi ove lijekove
Ja bi jos otisao kod dobrog endokrinologa da provjerim stitnu zlijezdu neka uradi par testova, ako nemas hipertiroidni poremecaj sopaj se sa tim preparatima bezbeli...na vlastitu odgovornost naravno :lol:
doktor_medo
Posts: 22
Joined: 04/04/2010 02:22

#11 Re: Visok pritisak i proteini

Post by doktor_medo »

SanskiBiser wrote:
doktor_medo wrote:De malo detaljnije opisi jesi li uradio kompletan sistematski pregled, kod kojih si doktora isao, kakav ti je nalaz krvi, trigliceridi, kolesterol , kakav ti je puls koliko otkucaja srca imas kad mirujes i kad si opusten? Da li u familiji otac, mati, dida, nena imas oboljenja stitne zljezde, kardiovaskularnih problema, dusevnih oboljenja i sl... :? :? :?


Trigliceridi 2,5 sada 2,05 masnoca tj holesterol 6 secer 5,5 puls kada sam totalno opusten 90 nekada 80 ekg kazu ko zmaj hvala Bogu bubrezi uredu jetra uredu zuc sve u redu mama ima problema sa visokim krvnim pritiskom ali vise sa srcanim pritiskom otac je imao prije problema sa pritiskom ali sada i on ima normalan pritisak bez tableta isao sam kod svog porodicnog ljekara a on me je slao na pretrage kod raznih doktora i na kraju kod interniste za srce u saraj polju neki stari doktor mogu i ime napisat ako bude trebalo eto neznam kud ces detaljnije :D i on mi je rekao da imam sportsko srce tj napisao u nalazu i propisao mi ove lijekove
Ja bi jos otisao kod dobrog endokrinologa da provjerim stitnu zlijezdu neka uradi par testova, ako nemas hipertiroidni poremecaj sopaj se sa tim preparatima bezbeli...na vlastitu odgovornost naravno :lol:

Znas sta cu ti reci potpuno si upravu doktorica opste prakse me je poslala da uradim hormon stisne zljezde i ja sam se narucio ali se ceka 6 mjeseci pa sam odustao sada cu otici u sanasu i pregledati stitnu zljezdu hvala :-D
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#12 Re: Visok pritisak i proteini

Post by sabanss »

Kreatin uzrokuje zadrzavanje tekucine u tijelu te tako moze izazvati visok pritisak. Whey i aminokiseline - ne vidim na koji nacin mogu utjecati na povecanje pritiska, niti uzrokovati ostecenje bubrega u normalnim kolicinama. Da li si radio pregled bubrega?
doktor_medo
Posts: 22
Joined: 04/04/2010 02:22

#13 Re: Visok pritisak i proteini

Post by doktor_medo »

sabanss wrote:Kreatin uzrokuje zadrzavanje tekucine u tijelu te tako moze izazvati visok pritisak. Whey i aminokiseline - ne vidim na koji nacin mogu utjecati na povecanje pritiska, niti uzrokovati ostecenje bubrega u normalnim kolicinama. Da li si radio pregled bubrega?

Da radi sam i dobri su hvala Bogu :-D e to sam zelio da cujem ni ja nevidim kako protejin i amino mogu prouzrokovati visok pritisak ali sam htio da vidim sta drugi misle o tome i vec 10 dana pijem amino kiseline i pritisak mi je normalan :D
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#14 Re: Visok pritisak i proteini

Post by ifbbpro »

ljubav_aha wrote:duzim periodom konzumacije,ces sebi "profesionalno" srediti bubrege :!:

pij mlijeko,jedi piletinu,prestani se dopingovati
Prestani se "dopingovati".. jel se ti zajebajes :? :D
Post Reply