Pivski kvasac

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#1 Pivski kvasac

Post by Daphna »

Kažu dobar za imunitet, debljanje, povišen pritisak... Pravi narodni lijek, čudo među čudima a Boga mi i moderna medicina se kune u njega.

Eh, mene interesuje gdje se to može nabaviti? Ok, raznorazne kapsule imaju u apoteci ali meni bi trebao u prahu. Ima li i toga u apotekama?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2 Re: Pivski kvasac

Post by burek_in_space »

Kol'ko je meni poznato, moji bilderi :D su to nabavljali u pivari, preko poznanika.
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#3 Re: Pivski kvasac

Post by Daphna »

Ah da, kako da zaboravim da zbog velike količine proteina bilderi ne da ga koriste nego gutaju na tone :mrgreen: Proslijedi mi kesicu od tih "tvojih" bildera :-D Treba mi za mamu :)
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#4 Re: Pivski kvasac

Post by burek_in_space »

Nazhalost, nisam u kontaktu sa dvojicom momaka koji su to koristili, a nisu vishe kod mene u teretani.
Ukoliko ih sretnem negdje, pitacu da li imaju josh uvijek, a ti otidji do pivare i probaj nabaviti potrebnu kolichinu - mislim da su nagodni po tom pitanju. ;-)
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#5 Re: Pivski kvasac

Post by Pikaboo »

Probaj u onoj radnji Makrovita.Cujem da su otvorili svoju radnju u BBI centru .
User avatar
SxDude
Posts: 724
Joined: 28/03/2009 03:02
Location: Stuck in the middle

#6 Re: Pivski kvasac

Post by SxDude »

Ja ti mogu nabaviti teglu kvasca iz pivare :D ..khm have some ppl there :mrgreen:
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#7 Re: Pivski kvasac

Post by The Nightwatchman »

samo znajte da je kvasac iz pivare "aktivan", tj. spreman za fermentaciju i ocekujte da cete puno prdit od istog :-) :-)
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#8 Re: Pivski kvasac

Post by starii »

pivski kvalac je bogat B vitaminima koji pak otvaraju apetit pa ces se i malo udebljati :-)
Treskavica
Posts: 21
Joined: 04/02/2010 14:43

#9 Re: Pivski kvasac

Post by Treskavica »

Ja sam prdio ko slon od tog kvasca, dok sam se bavio glpim sportom zvani bildanje.
Ako zelite da se udebljate samo sutlija ujutro i pred spavanje, a za zdravlje laneno sjeme koje ima vise omega 3 nego riblje ule.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10 Re: Pivski kvasac

Post by PipiDugaDevetka »

Ima pivarskog kvasca ,iliti germe u Merkatoru1 na kraju gondole sa tzv. zdravom hranom, stalaža na dnu gondole.
User avatar
SxDude
Posts: 724
Joined: 28/03/2009 03:02
Location: Stuck in the middle

#11 Re: Pivski kvasac

Post by SxDude »

PipiDugaDevetka wrote:Ima pivarskog kvasca ,iliti germe u Merkatoru1 na kraju gondole sa tzv. zdravom hranom, stalaža na dnu gondole.

strasno je kakve ti informacije imas :mrgreen: :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12 Re: Pivski kvasac

Post by PipiDugaDevetka »

SxDude wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Ima pivarskog kvasca ,iliti germe u Merkatoru1 na kraju gondole sa tzv. zdravom hranom, stalaža na dnu gondole.

strasno je kakve ti informacije imas :mrgreen: :D
Od glagola strašiti? Je li?
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#13 Re: Pivski kvasac

Post by Daphna »

PipiDugaDevetka wrote:
SxDude wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Ima pivarskog kvasca ,iliti germe u Merkatoru1 na kraju gondole sa tzv. zdravom hranom, stalaža na dnu gondole.

strasno je kakve ti informacije imas :mrgreen: :D
Od glagola strašiti? Je li?
Samo što pivski kvasac nije ekvivalent germi (ili ti pekarskom kvascu). Postoje izvjesne razlike u prisutnim supstancama... Pivski je malo "bogatiji".
I
Posts: 178
Joined: 01/10/2004 10:05

#14 Re: Pivski kvasac

Post by I »

Pivski kvasac se moze kupiti u Pivari. Kosta par maraka i moras donijeti svoju teglu :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15 Re: Pivski kvasac

Post by PipiDugaDevetka »

Daphna wrote: Samo što pivski kvasac nije ekvivalent germi (ili ti pekarskom kvascu). Postoje izvjesne razlike u prisutnim supstancama... Pivski je malo "bogatiji".
Zar nije isto, pivski kvasac i pivska germa?
Meni je moja gospođa mama pravila kolač koji se zove germigtajg, a nije pravila kvascigtajg.
:D
User avatar
SxDude
Posts: 724
Joined: 28/03/2009 03:02
Location: Stuck in the middle

#16 Re: Pivski kvasac

Post by SxDude »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#17 Re: Pivski kvasac

Post by Daphna »

PipiDugaDevetka wrote:
Daphna wrote: Samo što pivski kvasac nije ekvivalent germi (ili ti pekarskom kvascu). Postoje izvjesne razlike u prisutnim supstancama... Pivski je malo "bogatiji".
Zar nije isto, pivski kvasac i pivska germa?
Meni je moja gospođa mama pravila kolač koji se zove germigtajg, a nije pravila kvascigtajg.
:D
Kvascigtajg čak i ljepše zvuči :oops: :P
Niš', meni kad kažeš germa (nema pivska, 'vaka-'naka) meni je vazda pekarska :mrgreen:
cocochanel
Posts: 223
Joined: 06/10/2008 16:17

#18 Re: Pivski kvasac

Post by cocochanel »

DM
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#19 Re: Pivski kvasac

Post by Daphna »

cocochanel wrote:DM
Do sada najbolje rješenje :) Bliže mi od pivare ;-)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#20 Re: Pivski kvasac

Post by Jara »

PipiDugaDevetka wrote:
Daphna wrote: Samo što pivski kvasac nije ekvivalent germi (ili ti pekarskom kvascu). Postoje izvjesne razlike u prisutnim supstancama... Pivski je malo "bogatiji".
Zar nije isto, pivski kvasac i pivska germa?
Meni je moja gospođa mama pravila kolač koji se zove germigtajg, a nije pravila kvascigtajg.
:D
Nije isto? U čemu je razlika?
Znam da se pivo u kućnoj radinosti pravilo od (između ostalog) pekarskog kvasca iliti germe. ;-)
Post Reply