Help-Roaccutane

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#1 Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

E ovako, interesuje me cijena tableta Roaccutane (accutane) kad se izdaju na recept, imam par jarana iz Hrvatske i kod njih su te tablete bez recepta u apotekama oko 180kn a na recept koji dobiju od dermatologa (od normalnog dermatologa, ne od privatnog) 30-50kn. A kod nas u BiH su te tablete oko 60km bez recepta u apotekama. Pa sad me interesuje imal ko da zna kolika je cijena kod nas tih tableta kad se kupuju na recept, da li je cijena makar 50% niza il sta vec.

Ako neko zna neka kaze bilo bi mi od velike koristi i meni i mom drugaru.


Hvala unaprijed ! :thumbup:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#2 Re: Help-Roaccutane

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:11, edited 1 time in total.
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#3 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

MAN-lion's coach wrote:
arminhanic wrote:E ovako, interesuje me cijena tableta Roaccutane (accutane) kad se izdaju na recept, imam par jarana iz Hrvatske i kod njih su te tablete bez recepta u apotekama oko 180kn a na recept koji dobiju od dermatologa (od normalnog dermatologa, ne od privatnog) 30-50kn. A kod nas u BiH su te tablete oko 60km bez recepta u apotekama. Pa sad me interesuje imal ko da zna kolika je cijena kod nas tih tableta kad se kupuju na recept, da li je cijena makar 50% niza il sta vec.

Ako neko zna neka kaze bilo bi mi od velike koristi i meni i mom drugaru.


Hvala unaprijed ! :thumbup:

Jel ti to problem otići u apoteku i pitati?

pitala je mati od mog druga, rekli su joj 60km, a sad dali je taj lijek na onoj nekoj listi gdje su lijekovi 50% il vise jeftiniji to neznam, odnosno to i jest moje pitanje "da li je taj lijek kod nas na toj listi gdje 50% il vise placa osiguranje".

Ipak hvala na postu :D
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#4 Re: Help-Roaccutane

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:16, edited 1 time in total.
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#5 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

MAN-lion's coach wrote:
arminhanic wrote:E ovako, interesuje me cijena tableta Roaccutane (accutane) kad se izdaju na recept, imam par jarana iz Hrvatske i kod njih su te tablete bez recepta u apotekama oko 180kn a na recept koji dobiju od dermatologa (od normalnog dermatologa, ne od privatnog) 30-50kn. A kod nas u BiH su te tablete oko 60km bez recepta u apotekama. Pa sad me interesuje imal ko da zna kolika je cijena kod nas tih tableta kad se kupuju na recept, da li je cijena makar 50% niza il sta vec.

Ako neko zna neka kaze bilo bi mi od velike koristi i meni i mom drugaru.


Hvala unaprijed ! :thumbup:
Jesi ti bio doktoru?Jel ti prporučio da uzmeš?Proguglaj malo to je naj naj naj zadnje rješenje koje doktor ponudi za akne...taj lijek pravo opasan...za žene ne smije biti trudne ili zatrudniti ne znam tačno koliko mjeseci da ne bi rodile nakaze,a muški oćelave ono napola...
Moj ti je savjet da tražiš pomoć nekog stručnog,ne samo izvana da se čisti organizam nego i iznutra,moj prijatelj je pio i neke čajeve ali ovo nemoj,svi to izbjegavaju da daju...moraš stalno ići na kontrole i upropaštava jetru,a da ne pričamo o holesterolu i ostalim sranjima koja ti skoče...moj savjet nemoj nikako,na svoju ruku pogotovo nikako. :run:
nisam jos iso doktoru, googlo sam dosta i nisam nigdje naletio na tu nus pojavu sto se tice kose, znao sam to za cure al za muske pise da je lijek potpuno bezopasan, sad neznam mozda si upravu. Nije mi neki veliki problem na licu nego je na ledjima, pa sam uporedio svoje stanje ledja sa nekim osobama kojima je dermatolog dao da koriste roaccutane pa sam zakljucio da bi i meni vjerovatno dopustio da koristim jer ledja su velika trebalo mi bi 100 krema :).

17 godina imam
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#6 Re: Help-Roaccutane

Post by Loulou »

@arminhanic
Ovdje, na forumu, imaš više tema u vezi s Roaccutaneom, ukucaj u tražilicu, pa pročitaj. Evo jedne od njih:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... e#p2239513

Taj lijek se ni u kom slučaju ne uzima "na svoju ruku".

Evo o tome jedan post (ne)voljenog Nosferatua, na jednoj drugoj temi:
Ovako. Idi kod dermatologa i pitaj ga da te stavi na Accutane na nekoliko mjeseci. Za par mjeseci bubuljice kao rukom odnesene. Ali, ljek ima i neke nezeljene efekte te moras biti pod nadzorom dermatologa a ne smijes dok to korisitis da pijes alkohol jer mozes jetru ostetiti, a jetra je bitan organ, tj. ako jetru koja se regenerira, ostetis toliko da ne moze da se oporavi, ode glava, i sa transplantom, produziti ti mogu zivot 10 godina, ali ode glave poslje toga, svejedno je, cak i ako ne pijes, moras ici svako 4 heftice da ti krv vade i provjere jetrene cifrice da nisu abnormalne, ako jesu moras prekinuti s ovom terapijom.

Nemas sta ici endocrinologu.

Kod zena postoji poremecaj koj ise zove policisticni jajnici i te zene imaju problema s viskom tesosterona, debele su i brkate, celave ili imaju tanko vlasiste, tkz. hirsuitism i pre-dijabeticne, sterilne, iregularne menstruacije, rijetke ovulacije, i te zene mogu otici izmedju ostalih i kod endokrinologa, ali - ti kao muskarac s ovim nemas veze nikakve, i kad bi otisao, ljudi bi ti se smijali, jer kakve veze ima endokrinolog s koznim manifestacijama puberteta? Dermatolog svaki mora to da zna, ako to ne zna, onda nije dermatolog, jer nema cesce dermatoloske vizite od te. Ako dermatolog ti ne pomaze, promjeni ga, i nadji boljeg. I na kraju, prestati biti toliki manaken, nije ti Dean prvi komsija valjda, niko nije umro od bubuljica, ne svidja ti se kako izgledas? Strpi se malo, ukoliko zaista situacija nije izmakla kontroli. Svi ovi ljekovi mogu ti ostetiti interne organe, a pokusavas se rijesiti najcesce stvari koje sve pubertetlije imaju. Najbitnije je da ako imas bubuljice da ih ne kopas i ne diras, drugo, da se ne zagnoje i da ne postanu duboke jer to dovodi do oziljaka na licu koji mogu biti premanentni, pa ces onda zeljeti da nosi bradu cijeli zivot jer ce ti lice biti "tkz" musicavo. Ako imas problema sa podkoznim, dubokim, bolnim bubuljicama koje akumuliraju gnoj i izgledaju uzasno, moras ici redovno dermatologu i pored ovog, mozda poceti ne mazati nego piti neki antibiotik da bi preventirao infekciju u tim naslagama masnim.

Ukoliko imas takve bubuljice, onda idi i trazi ovaj ljek ako ga ima kod nas a ne vidim za sto ga ne bi bilo. Jos nesto da znas. Zene kad uzimaju ovaj ljek, moraju da budu ne na 1 nego na 2 kontracepcije. Ljek je teratogen tj. dovodi do malformacije fetusa, zbog toga ni po zivu glavu da dijelis to s nekim, narucito ne sa drugom zenom/djevojkom/sestrom i slicno. I drugo, moras biti pod kontrolom dermatologa, ako nista drugo mjesecnom, da se vidi ima li progresa, a danas kad je digitalna kamera tako jeftnija, najbolje ti je uslikati se svako nekoliko i uporedi i sam da li si bolje ili ne, kao i kad si najgore. Dermatolozi sve baziraju na vizuelnoj dijagnostici, ti ako danas imas bubuljice i uzasne su dok se narucis i odes, ako budes izgledao kao prosjecan tinejzder taj dan, nece ti ljudi nista dati. Zbog toga sam uvijek govorio, ako imas kozni problem, uslikaj i slike odnesi, da ljudi vide. Vise ti ta jedna akutna slika vrijedi nego 10 puta da odes kod dermatologa. I pusti covjeka da radi svoj posao poslje toga, ako on misli da ces proci bez oziljaka, i da za godinu-dvije ovo nece biti problem, onda ne vidim svrhu "ljecenja" neceg sto ce proci s vremenom. Ako ce ti lice biti u oziljcima i cijeli ces zivot imati kompleks od toga, onda je to druga stvar i treba da se tretira. Ali, mora postojati neka doza bubuljica koje su normalne, i ako su normalne i ako si u sred puberteta, ne vidim sta pokusavas? Moras platiti cijenu u necemu ako hoces da imas bradu, dubok glas, da si visi od 160 cm i da ti je ciplea 37 broj, da imas vise misicne mase i slicno.
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#7 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

Loulou wrote:@arminhanic
Ovdje, na forumu, imaš više tema u vezi s Roaccutaneom, ukucaj u tražilicu, pa pročitaj. Evo jedne od njih:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... e#p2239513

Taj lijek se ni u kom slučaju ne uzima "na svoju ruku".

Evo o tome jedan post (ne)voljenog Nosferatua, na jednoj drugoj temi:
Ovako. Idi kod dermatologa i pitaj ga da te stavi na Accutane na nekoliko mjeseci. Za par mjeseci bubuljice kao rukom odnesene. Ali, ljek ima i neke nezeljene efekte te moras biti pod nadzorom dermatologa a ne smijes dok to korisitis da pijes alkohol jer mozes jetru ostetiti, a jetra je bitan organ, tj. ako jetru koja se regenerira, ostetis toliko da ne moze da se oporavi, ode glava, i sa transplantom, produziti ti mogu zivot 10 godina, ali ode glave poslje toga, svejedno je, cak i ako ne pijes, moras ici svako 4 heftice da ti krv vade i provjere jetrene cifrice da nisu abnormalne, ako jesu moras prekinuti s ovom terapijom.

Nemas sta ici endocrinologu.

Kod zena postoji poremecaj koj ise zove policisticni jajnici i te zene imaju problema s viskom tesosterona, debele su i brkate, celave ili imaju tanko vlasiste, tkz. hirsuitism i pre-dijabeticne, sterilne, iregularne menstruacije, rijetke ovulacije, i te zene mogu otici izmedju ostalih i kod endokrinologa, ali - ti kao muskarac s ovim nemas veze nikakve, i kad bi otisao, ljudi bi ti se smijali, jer kakve veze ima endokrinolog s koznim manifestacijama puberteta? Dermatolog svaki mora to da zna, ako to ne zna, onda nije dermatolog, jer nema cesce dermatoloske vizite od te. Ako dermatolog ti ne pomaze, promjeni ga, i nadji boljeg. I na kraju, prestati biti toliki manaken, nije ti Dean prvi komsija valjda, niko nije umro od bubuljica, ne svidja ti se kako izgledas? Strpi se malo, ukoliko zaista situacija nije izmakla kontroli. Svi ovi ljekovi mogu ti ostetiti interne organe, a pokusavas se rijesiti najcesce stvari koje sve pubertetlije imaju. Najbitnije je da ako imas bubuljice da ih ne kopas i ne diras, drugo, da se ne zagnoje i da ne postanu duboke jer to dovodi do oziljaka na licu koji mogu biti premanentni, pa ces onda zeljeti da nosi bradu cijeli zivot jer ce ti lice biti "tkz" musicavo. Ako imas problema sa podkoznim, dubokim, bolnim bubuljicama koje akumuliraju gnoj i izgledaju uzasno, moras ici redovno dermatologu i pored ovog, mozda poceti ne mazati nego piti neki antibiotik da bi preventirao infekciju u tim naslagama masnim.

Ukoliko imas takve bubuljice, onda idi i trazi ovaj ljek ako ga ima kod nas a ne vidim za sto ga ne bi bilo. Jos nesto da znas. Zene kad uzimaju ovaj ljek, moraju da budu ne na 1 nego na 2 kontracepcije. Ljek je teratogen tj. dovodi do malformacije fetusa, zbog toga ni po zivu glavu da dijelis to s nekim, narucito ne sa drugom zenom/djevojkom/sestrom i slicno. I drugo, moras biti pod kontrolom dermatologa, ako nista drugo mjesecnom, da se vidi ima li progresa, a danas kad je digitalna kamera tako jeftnija, najbolje ti je uslikati se svako nekoliko i uporedi i sam da li si bolje ili ne, kao i kad si najgore. Dermatolozi sve baziraju na vizuelnoj dijagnostici, ti ako danas imas bubuljice i uzasne su dok se narucis i odes, ako budes izgledao kao prosjecan tinejzder taj dan, nece ti ljudi nista dati. Zbog toga sam uvijek govorio, ako imas kozni problem, uslikaj i slike odnesi, da ljudi vide. Vise ti ta jedna akutna slika vrijedi nego 10 puta da odes kod dermatologa. I pusti covjeka da radi svoj posao poslje toga, ako on misli da ces proci bez oziljaka, i da za godinu-dvije ovo nece biti problem, onda ne vidim svrhu "ljecenja" neceg sto ce proci s vremenom. Ako ce ti lice biti u oziljcima i cijeli ces zivot imati kompleks od toga, onda je to druga stvar i treba da se tretira. Ali, mora postojati neka doza bubuljica koje su normalne, i ako su normalne i ako si u sred puberteta, ne vidim sta pokusavas? Moras platiti cijenu u necemu ako hoces da imas bradu, dubok glas, da si visi od 160 cm i da ti je ciplea 37 broj, da imas vise misicne mase i slicno.


Hvala ti bgm, procitat cu sve :)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#8 Re: Help-Roaccutane

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:16, edited 1 time in total.
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#9 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

MAN-lion's coach wrote:Potraži tinkture i mast od GAVEZA...meni je pomoglo pa eto...ćerali su me da pijem hormone ali ne bi da se trujem hvala...ali vjeruj meni ništa nije pomoglo računajući i avene kozmetiku,šuplji skinoren,još šupljastiji klindamicin i sl.
Ali radije otiđi bolje da ti dadnu neke antibiotike i ostalo,a ima dosta čajeva da se krv pročisti...ali ovo sranje sa hormonima i ovim accutanom to treba zaboraviti.

I nema veze jesi žensko ili muško lijek iste belaje pravi...i rekao si da imaš 17 godina...jarane klasični pubertet...matere mi otiđi doktoru i nemoj na svoju ruku uzimati.


mozda i jesam previse zapeo za accutane, poslusat cu te, treba prvo probat sa antibioticima.

Koliko sad imas godina i jesul ti prosle ? :)
User avatar
divlji badem
Posts: 11
Joined: 19/11/2009 16:04

#10 Re: Help-Roaccutane

Post by divlji badem »

Ja sam pila Roaccutane tri mjeseca najmanju dozu ,mislim da je 10 mg ,dakle jedna tableta dnevno.Lice mi je bilo užasno,probala sam sve moguće proizvode Avene,Vichy..Klindamicin,Skinoren...Ništa nije pomagalo.Naravno prvo sam otišla dermatologu ,propisao mi antibiotike 3 mjeseca..Opet ništa.Lice još gore.Onda sam promijenila dermatologa , i nakon što sam mu rekla šta sam sve koristila propisao mi je Roaccutane.Dobro mi je objasnio sve neželjene efekte,ali ja sam pristala .Jednostavno bilo mi je svega dosta.Dok sam pila Roaccutane,vadila sam stalno nalaze ,to je obavezno. U isto vrijeme išla sam na tretmane kod kozmetičarke.Nakon mjesec dana lice čisto sasvim,nisam mogla vjerovati.Prošlo je 8 mjeseci od uzimanja lice je i dalje čisto,nadam se da će tako ostati. :-D Ali,ja ti ne bih preporučila odmah Roaccutane,probaj sve drugo prije,pa ako ništa ne pomogne ,on je zadnja opcija,vjeruj mi. ;-)

P.S. Pitao si za cijenu.Košta oko 60 KM,zavisi od apoteke,i koliko ja znam ne može se dobiti na recept jeftinije,ali to opet vidi.
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#11 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

divlji badem wrote:Ja sam pila Roaccutane tri mjeseca najmanju dozu ,mislim da je 10 mg ,dakle jedna tableta dnevno.Lice mi je bilo užasno,probala sam sve moguće proizvode Avene,Vichy..Klindamicin,Skinoren...Ništa nije pomagalo.Naravno prvo sam otišla dermatologu ,propisao mi antibiotike 3 mjeseca..Opet ništa.Lice još gore.Onda sam promijenila dermatologa , i nakon što sam mu rekla šta sam sve koristila propisao mi je Roaccutane.Dobro mi je objasnio sve neželjene efekte,ali ja sam pristala .Jednostavno bilo mi je svega dosta.Dok sam pila Roaccutane,vadila sam stalno nalaze ,to je obavezno. U isto vrijeme išla sam na tretmane kod kozmetičarke.Nakon mjesec dana lice čisto sasvim,nisam mogla vjerovati.Prošlo je 8 mjeseci od uzimanja lice je i dalje čisto,nadam se da će tako ostati. :-D Ali,ja ti ne bih preporučila odmah Roaccutane,probaj sve drugo prije,pa ako ništa ne pomogne ,on je zadnja opcija,vjeruj mi. ;-)

P.S. Pitao si za cijenu.Košta oko 60 KM,zavisi od apoteke,i koliko ja znam ne može se dobiti na recept jeftinije,ali to opet vidi.
hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo sa nama, nadam se da ce ti lice ostat takvo do kraja zivota cisto :)
a jesil dobila recept od privatnog dermatologa il od opsteg ?
i kolko si kg imala ?

:thumbup:
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#12 Re: Help-Roaccutane

Post by clav »

Nije Roaccutane na listi, ali se po recept za roaccutan ne ide samo da ustedis 20-30 maraka, vec zato sto se roaccutane daje samo kod tezih oblika akni i onda kada drugi tretmani ne djeluju. Nema uopste bezazlene nezeljene efekte i poduza je lista posebnih upozorenja i moras biti pod nadzorom dermatologa uz redovno pracenje krvne slike i jetrenih funkcija, tako da na svoju ruku ne smijes uzimati, osim ako ne zelis da unistis zdravlje! Ima jako veliki broj preparata koji se koriste lokalno i koji ti mogu pomoci prije nego dodjes do razmatranja uzimanja roaccutana, ali bi te to kostalo mnogo vremena i novca da sam otkrivas sta ti odgovara, a sta ne. Dobar dermatolog ce ti bar iz drugog puta pogoditi terapiju.

Ono sto mozes sam pokusati je da probas dijetu u kojoj ces izbjegavati mlijeko, mlijecne proizvode(ali moras obavezno nadoknaditi kalcij iz mlijeka i uzimati druge namirnice bogate kalcijem), svaki proizvod na kojem pise sadrzi hidrogenirane/djelomicno hidrogenirane biljne masti. Uz to ne bi bilo lose da uzmes u apoteci b-complex i cink-glukonat. U svakom slucaju trebas biti strpljiv koju god terapiju dobijes, jer ni roaccutane ne djeluje preko noci. Sretno!
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#13 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

clav wrote:Nije Roaccutane na listi, ali se po recept za roaccutan ne ide samo da ustedis 20-30 maraka, vec zato sto se roaccutane daje samo kod tezih oblika akni i onda kada drugi tretmani ne djeluju. Nema uopste bezazlene nezeljene efekte i poduza je lista posebnih upozorenja i moras biti pod nadzorom dermatologa uz redovno pracenje krvne slike i jetrenih funkcija, tako da na svoju ruku ne smijes uzimati, osim ako ne zelis da unistis zdravlje! Ima jako veliki broj preparata koji se koriste lokalno i koji ti mogu pomoci prije nego dodjes do razmatranja uzimanja roaccutana, ali bi te to kostalo mnogo vremena i novca da sam otkrivas sta ti odgovara, a sta ne. Dobar dermatolog ce ti bar iz drugog puta pogoditi terapiju.

Ono sto mozes sam pokusati je da probas dijetu u kojoj ces izbjegavati mlijeko, mlijecne proizvode(ali moras obavezno nadoknaditi kalcij iz mlijeka i uzimati druge namirnice bogate kalcijem), svaki proizvod na kojem pise sadrzi hidrogenirane/djelomicno hidrogenirane biljne masti. Uz to ne bi bilo lose da uzmes u apoteci b-complex i cink-glukonat. U svakom slucaju trebas biti strpljiv koju god terapiju dobijes, jer ni roaccutane ne djeluje preko noci. Sretno!
Hvala ti ! :)
User avatar
divlji badem
Posts: 11
Joined: 19/11/2009 16:04

#14 Re: Help-Roaccutane

Post by divlji badem »

arminhanic wrote:
divlji badem wrote:Ja sam pila Roaccutane tri mjeseca najmanju dozu ,mislim da je 10 mg ,dakle jedna tableta dnevno.Lice mi je bilo užasno,probala sam sve moguće proizvode Avene,Vichy..Klindamicin,Skinoren...Ništa nije pomagalo.Naravno prvo sam otišla dermatologu ,propisao mi antibiotike 3 mjeseca..Opet ništa.Lice još gore.Onda sam promijenila dermatologa , i nakon što sam mu rekla šta sam sve koristila propisao mi je Roaccutane.Dobro mi je objasnio sve neželjene efekte,ali ja sam pristala .Jednostavno bilo mi je svega dosta.Dok sam pila Roaccutane,vadila sam stalno nalaze ,to je obavezno. U isto vrijeme išla sam na tretmane kod kozmetičarke.Nakon mjesec dana lice čisto sasvim,nisam mogla vjerovati.Prošlo je 8 mjeseci od uzimanja lice je i dalje čisto,nadam se da će tako ostati. :-D Ali,ja ti ne bih preporučila odmah Roaccutane,probaj sve drugo prije,pa ako ništa ne pomogne ,on je zadnja opcija,vjeruj mi. ;-)

P.S. Pitao si za cijenu.Košta oko 60 KM,zavisi od apoteke,i koliko ja znam ne može se dobiti na recept jeftinije,ali to opet vidi.
hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo sa nama, nadam se da ce ti lice ostat takvo do kraja zivota cisto :)
a jesil dobila recept od privatnog dermatologa il od opsteg ?
i kolko si kg imala ?

:thumbup:
Recept sam dobila od dermatologa ,privatno. :) .Imala sam 52 kg i pila sam 10 mg,ali inače se uzima na princip 0,5 mg po kg.I da moraš prije uzimanja izvaditi jetrene enzime ,jer se Roaccutane ne smije davati osobama sa masnoćom u krvi.Sretno :thumbup:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#15 Re: Help-Roaccutane

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:15, edited 1 time in total.
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#16 Re: Help-Roaccutane

Post by zvrzgana »

Evo da i ja malo doprinesem temi :bih:
Bubuljice su mi vjecna boljka i nista me ne boli vise nego upaljena podkozna bubuljica :x :x :x
Pila sam Roaccutane 3 mjeseca, naravno uz kontrolu dermatologa. Uzimala sam 3 tablete dnevno, ali prije toga svega sam probala svakojake antibiotike (Amracin, Minostad) i nije bilo ni najmanjeg efekta. Tokom terapije Roaccutanom izbjegavala sam sunce (obavezno), koristila zastitne kreme. Svaki mjesec radila sam nalaze krvi i jetre (obavezno, takodje) i jedina nuspojava koju sam imala je suhoca koze, narocuti usana i to je sve. Takodje svakih mjesec dana sam isla kod dermatologa na ciscenje lica i iontoforezu. Nakon terapije lice mi je bilo kao kod male bebe. Sada, dvije godine kasnije, lice mi je ok. Pojavi se tu i tamo koja bubuljica a ponekad i mala upala pa to moram ponovo regulisati "klasicnim" antibioticima..
Hocu reci, Roaccutane mi je mnogo pomogao nakon sto su sve ostale terapije zakazale. Zato predlazem da se prvo sa dermatologom posavjetujes oko antibiotika tipa Minostad pa ako ne pomognu razmisli o opciji Roaccutane :sax:
Albert Hoffman
Posts: 25
Joined: 17/12/2009 22:30

#17 Re: Help-Roaccutane

Post by Albert Hoffman »

arminhanic wrote:
MAN-lion's coach wrote:
arminhanic wrote:E ovako, interesuje me cijena tableta Roaccutane (accutane) kad se izdaju na recept, imam par jarana iz Hrvatske i kod njih su te tablete bez recepta u apotekama oko 180kn a na recept koji dobiju od dermatologa (od normalnog dermatologa, ne od privatnog) 30-50kn. A kod nas u BiH su te tablete oko 60km bez recepta u apotekama. Pa sad me interesuje imal ko da zna kolika je cijena kod nas tih tableta kad se kupuju na recept, da li je cijena makar 50% niza il sta vec.

Ako neko zna neka kaze bilo bi mi od velike koristi i meni i mom drugaru.


Hvala unaprijed ! :thumbup:

Jel ti to problem otići u apoteku i pitati?

pitala je mati od mog druga, rekli su joj 60km, a sad dali je taj lijek na onoj nekoj listi gdje su lijekovi 50% il vise jeftiniji to neznam, odnosno to i jest moje pitanje "da li je taj lijek kod nas na toj listi gdje 50% il vise placa osiguranje".

Ipak hvala na postu :D
to je esencijalna lista 50% - 50 %
placas samo polovinu ako imas recept.
Dje ti je mati ?
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#18 Re: Help-Roaccutane

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:15, edited 1 time in total.
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#19 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

zvrzgana wrote:Evo da i ja malo doprinesem temi :bih:
Bubuljice su mi vjecna boljka i nista me ne boli vise nego upaljena podkozna bubuljica :x :x :x
Pila sam Roaccutane 3 mjeseca, naravno uz kontrolu dermatologa. Uzimala sam 3 tablete dnevno, ali prije toga svega sam probala svakojake antibiotike (Amracin, Minostad) i nije bilo ni najmanjeg efekta. Tokom terapije Roaccutanom izbjegavala sam sunce (obavezno), koristila zastitne kreme. Svaki mjesec radila sam nalaze krvi i jetre (obavezno, takodje) i jedina nuspojava koju sam imala je suhoca koze, narocuti usana i to je sve. Takodje svakih mjesec dana sam isla kod dermatologa na ciscenje lica i iontoforezu. Nakon terapije lice mi je bilo kao kod male bebe. Sada, dvije godine kasnije, lice mi je ok. Pojavi se tu i tamo koja bubuljica a ponekad i mala upala pa to moram ponovo regulisati "klasicnim" antibioticima..
Hocu reci, Roaccutane mi je mnogo pomogao nakon sto su sve ostale terapije zakazale. Zato predlazem da se prvo sa dermatologom posavjetujes oko antibiotika tipa Minostad pa ako ne pomognu razmisli o opciji Roaccutane :sax:

koliko para te je kostala cijela terapija (ta 3 mjeseca bez ciscenja lica i iontoforeze) ako se mozes sjetit ?

i hvala ti sto si podijelila svoje iskustvo sa nama :bih:
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#20 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

Albert Hoffman wrote: to je esencijalna lista 50% - 50 %
placas samo polovinu ako imas recept.
Dje ti je mati ?
aha, al valjda roaccutane nija na toj listi, rekla forumasica malo prije.
zivim u Lukavcu zasto ?
Albert Hoffman
Posts: 25
Joined: 17/12/2009 22:30

#21 Re: Help-Roaccutane

Post by Albert Hoffman »

MAN-lion's coach wrote:
Albert Hoffman wrote:
to je esencijalna lista 50% - 50 %
placas samo polovinu ako imas recept.
Dje ti je mati ?

Nije na listi taj lijek,rekla forumašica prije,a nema ga nigdje na listama...to se može i provjeriti po generičkom nazivu.
Tako da nemoj širiti momku dezinformacije.
Ne samo sam mu rekao sta znaci to 50 - 50 psošto sam farmaceut
a ja nigdje nisam spomenuo da je Rpaccutane na esencijalnoj listi.
al ne bitno
arminhanic
Posts: 13
Joined: 19/01/2010 18:02

#22 Re: Help-Roaccutane

Post by arminhanic »

Albert Hoffman wrote:
Ne samo sam mu rekao sta znaci to 50 - 50 psošto sam farmaceut
a ja nigdje nisam spomenuo da je Rpaccutane na esencijalnoj listi.
al ne bitno
aha, ipak hvala :)
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#23 Re: Help-Roaccutane

Post by darprirode »

MAN-lion's coach wrote:Potraži tinkture i mast od GAVEZA...meni je pomoglo pa eto...ćerali su me da pijem hormone ali ne bi da se trujem hvala...ali vjeruj meni ništa nije pomoglo računajući i avene kozmetiku,šuplji skinoren,još šupljastiji klindamicin i sl.
Ali radije otiđi bolje da ti dadnu neke antibiotike i ostalo,a ima dosta čajeva da se krv pročisti...ali ovo sranje sa hormonima i ovim accutanom to treba zaboraviti.

I nema veze jesi žensko ili muško lijek iste belaje pravi...i rekao si da imaš 17 godina...jarane klasični pubertet...matere mi otiđi doktoru i nemoj na svoju ruku uzimati.
Ja sam pila Roacuttan prije par godina uz konsultacije s dermatologom dr. Dzulistanom Prohić. I pravo mi je pomogao,mada sam imala mali milion nus-pojava, kao sto su perutanje lica, naglo pogorsanje koze, suhoca usta, grla i nosa itd... I ja koliko sam shvatila da se terapija Roaccutanom ne smije ponavljati. Jednom pijes i to je to,. Poslije sam isla kod dr. Knor koja me je prepisala Skinoren,Avene i nista mi nije pomoglo. Sad mi je koža prilicno s.... i ne znam sta da radim. Kontala sam otic kod neke kozmeticarke,al zadnji put kad sam bila popriclino me iskasapila tako da me strah.
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#24 Re: Help-Roaccutane

Post by zvrzgana »

@darprirode razumijem te u potpunosti
Ja bih ti preporucila da krenes na ciscenje lica ne kod kozmeticara vec da ti to prefesionalno odradi dermatolog. Redovnim ciscenjem lice ce ti se ocistiti, pore suziti, samim tim smanjice se i upale. Raspitaj se koji dermatolog radi ciscenje pa je najbolje da kod njega nastavis ljecenje, vjerovatno dobije jos koju kremu, eventualno antibiotike.
Nakon 8 godina raznih deramtologa, tableta, krema, injekcija naucila sam da ne postoji instant terapija za rjesenje problematicnog lica i da treba biti uporan ma koliko dugo to potrajalo!
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#25 Re: Help-Roaccutane

Post by Troll_Happens »

darprirode wrote:
MAN-lion's coach wrote:Potraži tinkture i mast od GAVEZA...meni je pomoglo pa eto...ćerali su me da pijem hormone ali ne bi da se trujem hvala...ali vjeruj meni ništa nije pomoglo računajući i avene kozmetiku,šuplji skinoren,još šupljastiji klindamicin i sl.
Ali radije otiđi bolje da ti dadnu neke antibiotike i ostalo,a ima dosta čajeva da se krv pročisti...ali ovo sranje sa hormonima i ovim accutanom to treba zaboraviti.

I nema veze jesi žensko ili muško lijek iste belaje pravi...i rekao si da imaš 17 godina...jarane klasični pubertet...matere mi otiđi doktoru i nemoj na svoju ruku uzimati.
Ja sam pila Roacuttan prije par godina uz konsultacije s dermatologom dr. Dzulistanom Prohić. I pravo mi je pomogao,mada sam imala mali milion nus-pojava, kao sto su perutanje lica, naglo pogorsanje koze, suhoca usta, grla i nosa itd... I ja koliko sam shvatila da se terapija Roaccutanom ne smije ponavljati. Jednom pijes i to je to,. Poslije sam isla kod dr. Knor koja me je prepisala Skinoren,Avene i nista mi nije pomoglo. Sad mi je koža prilicno s.... i ne znam sta da radim. Kontala sam otic kod neke kozmeticarke,al zadnji put kad sam bila popriclino me iskasapila tako da me strah.

to perutanje koze pogorsanje i suhoca usta i cjelokupne koze je sam efekat lijeka i to je kod 90% pacijenata. I to je najbolje sto ti se moze desiti od svih nuspojave.. o ostalim ne bih pricao jer su cini mi se vec negdje objasnjene i pomenute. I nije tacno da se ne smije ponavljati. Ukoliko nema poboljsanja u 6 mjeseci ponavlja se terapija na jos 6 mjeseci uz naravno redovne kontrole.. i na bilo kakav tezi oblik nus pojave terapija se prekida.. a isto tako se moze i u prvih 6 mjeseci prekinuti. Tako da ono.. bitno je da se ona vrsi uglavnom u zimskom periodu kada je izlaganje suncu minimalno... :oops:
Post Reply