KARIOGRAM

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
felicia
Posts: 37
Joined: 30/01/2008 14:56

#1 KARIOGRAM

Post by felicia »

Poštovani,

Moja supruga je imala već 2 spontana pobačaja i liječnici su nam savjetovali da između ostalog napravimo i pretragu krvi koja se naziva kariogram a služi da bi se otkrile eventualne pogreške u našim genima zbog kojih nam se sve ovo događa. Ostale pretrage možemo napraviti u Mostaru (živimo u Hercegovini), a imamo informaciju da se kariogram može napraviti u Sarajevu. Molim Vas da nam date informaciju ako znate koji liječnik i u kojoj Klinici (ako ima i broj telefona) radi navedenu pretragu, te koja je cijena iste za oboje supružnika. Može i na PP. Unaprijed hvala i lijep pozdrav.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#2 Re: KARIOGRAM

Post by simbabimba »

Mislim da je analizu kariograma moguce uraditi u:

- Institutu za humanu genetiku pri KCUS

- Institutu za geneticko inzinjerstvo i biotehnologiju (INGEB)

- dr Mehmedbašić - privatno.

Telefone ne znam, ali svi su lako dostupni u imeniku.

ps Da li je prilikom prethodnoh pobačaja rađen bilo kakav pregled i analiza samog ploda?
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#3 Re: KARIOGRAM

Post by Karen »

to se može raditi na ingebu, ako ti treba kontakt ili nešto, slušam kod njih predavanja, pa mogu pitati.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#4 Re: KARIOGRAM

Post by simbabimba »

Karen wrote:to se može raditi na ingebu, ako ti treba kontakt ili nešto, slušam kod njih predavanja, pa mogu pitati.
:roll:
felicia
Posts: 37
Joined: 30/01/2008 14:56

#5 Re: KARIOGRAM

Post by felicia »

Od pretraga su poslije prvog spontanog rađeni Papa test i cervikalni brisevi, nalazi OK
Ako može iz INGEBA netko da sazna kontakt osobu i neki telefon po pitanju kariograma, bili bi mu vrlo zahvalni.
User avatar
giga
Posts: 429
Joined: 14/10/2002 00:00

#6 Re: KARIOGRAM

Post by giga »

- Institutu za geneticko inzinjerstvo i biotehnologiju (INGEB)

http://www.ingeb.ba/ +387 33 220 926

- dr Mehmedbašić - privatno.

http://www.mehmedbasic.ba +387 33 661-181
nelo
Posts: 227
Joined: 04/12/2006 22:58

#7 Re: KARIOGRAM

Post by nelo »

koliko se kreće cijena kariograma? i jesu li otprilike iste na ingebu i privatno?
Post Reply