Ulje ćurekota

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

jedinaprava
Posts: 488
Joined: 28/08/2014 07:25
Location: tamo gdje sunce sija

#126 Re: Ulje ćurekota

Post by jedinaprava »

Husein_Captain wrote:Zna li neko gdje se u Sarajevu može kupiti ulje ćurekota ili black seed oil?? U Bademu na čaršiji ima, ali njihovo pakovanje pa je u večoj mjeri maslinovo nego ćurekot!Čitao sam da je jako zdravo.Ima li neko iskustva sa korištenjem ovog ulja?

odvratno je
silim se jer mi teta u apoteki rekla da je zdravo
ali samo kad se sjetim jutra i toga u ustima povraca mi se
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#127 Re: Ulje ćurekota

Post by O'zone »

Počeo koristit ulje Čurekota prije cca 10 dana, uzeo u Bademu pola litra.

Ispočetka uzimao supenu kašiku ulja onako ujutro na tašte i onda samo popijem vode da to stjera i smijem reći da ima jedan od najžeščih ukusa koje sam ja probao, još veći je problem kad se počne podrigivati-imaš osječaj da si popio litar špirita :lol: . Međutim odmah sam primjetio da mi žeuldac burno reaguje na ulje što je nakon trećeg dana dovelo do mučnine i povraćanja.

Onda sam promjenio način primjene sada ujutro na tašte pijem pola čaše tople vode u koju razmutim kafenu kašikicu meda i supenu kašiku ulja od čurekota i od tada evo već sedam dana nema problema sa konzumiranjem istoga.
User avatar
Simple Man
Posts: 131
Joined: 25/06/2011 22:11
Location: Sarajevo

#128 Re: Ulje ćurekota

Post by Simple Man »

Poceo sam koristiti curekotovo ulje od proizvodjaca El-Hawag. Inace je hladno cijedjeno egipatsko ulje i kupljeno je ispred dzamije Kralj Fahd.
Imam problema sa sezonskim alergijama na polen i sa upalama sinusa. Ulje sam poceo koristiti na preporuku jednog doktora s Koseva koji je
dok je bio na hadzdz-u, poceo koristiti ovo ulje i uspio sanirati sve simptome alergija koje je imao.

Vec nakon 2 upotrebe (mazanje nosnica) sam primjetio da su se disajni kanali kroz nos nevjerovatno odcepili i da izbacujem slajm.

Nastavit cu koristiti, mislim da ce mi goditi.

Pozdrav svima!
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#129 Re: Ulje ćurekota

Post by Lalena »

Da li ulje od curekota mogu koristiti i djeca, i koliko?
Usput, meni je okus grozan, ne podnosim inace nista masno... je li neko koristio tablete, "baraka", cini mi se, i sl.? To bih jos nekako i mogla progutati...
User avatar
Simple Man
Posts: 131
Joined: 25/06/2011 22:11
Location: Sarajevo

#130 Re: Ulje ćurekota

Post by Simple Man »

Lalena wrote:Da li ulje od curekota mogu koristiti i djeca, i koliko?
Usput, meni je okus grozan, ne podnosim inace nista masno... je li neko koristio tablete, "baraka", cini mi se, i sl.? To bih jos nekako i mogla progutati...
Na ovom koje ja pijem pise da je doza za djecu pola od doze za odrasle,
a doza za odrasle je 1 mala kasika ujutru i 1 mala kasika navecer.
Koliko znam, samo ne smiju piti trudnice i ljudi koji imaju transplantirane organe.
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#131 Re: Ulje ćurekota

Post by Lalena »

Simple Man wrote:
Lalena wrote:Da li ulje od curekota mogu koristiti i djeca, i koliko?
Usput, meni je okus grozan, ne podnosim inace nista masno... je li neko koristio tablete, "baraka", cini mi se, i sl.? To bih jos nekako i mogla progutati...
Na ovom koje ja pijem pise da je doza za djecu pola od doze za odrasle,
a doza za odrasle je 1 mala kasika ujutru i 1 mala kasika navecer.
Koliko znam, samo ne smiju piti trudnice i ljudi koji imaju transplantirane organe.
Hvala.
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#132 Re: Ulje ćurekota

Post by FrozenCastle »

indijana dzons wrote:Vidim da s enije dugo ovdje pisalo :)

ali da ipak podijelim svoja iskustva u vezi čurekota,

koristila sam ga 6mjeci, pa napravila pauzu, pa opet 6 mjeseci....i mogu reći da sam primjetila fantastične rezultate

koža lica mise vratila u normalu, iščistila se--nemam više apsolutno nikakvih problema sa aknama,
probava je postala -k'o švicarski sat :D :D ne sjećam se kad sam zadnji put imala gripu, bila bolesna niti kad sam se osjećala malaksalo....i prije nego što sam ga koristila imala sam problema sa mjesečnim ciklusima (neredovni, i godinama sam muku s tim mučila ) međutim nakon prvih 6 mjeseci korištenja ulja, ciklusi su mi se ustabilili i postali REDOVNI :)

tako da ga preporučuje zaista svima, jer su efekti koje čurekot ulje ima na naš organizam zaista fantastični
Gdje si kupila ulje?

Ima li ko da je otkrio kvalitetno egipatsko ćurkotovo ulje kod nas, da firma stoji iza toga? Nemam povjerenja u ovu prodaju kraj trotoara, prostre stol i prodaje "egipatsko ulje" i ove dostave preko oglasnika. Ovim stvarima se ovim putem ne može ući u trag, i Kinez prepakuje pa ispiše šta hoćeš na pakovanju.
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#133 Re: Ulje ćurekota

Post by Fauja Singh »

Takodjer trebam informaciju gdje se u Sarajevu moze naci kvalitetno ulje curokota?
Imam problem sa alergijama i nos mi je stalno zacepljen pa hocu pokusati sa ovim uljem.
primula
Posts: 9
Joined: 22/02/2013 21:14

#134 Re: Ulje ćurekota

Post by primula »

Preporuka za ulje koje proizvodi firma mnogodobro
www.mnogodobro.ba
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#135 Re: Ulje ćurekota

Post by travar »

Koje boje treba biti ovo ulje i generalno, kako znati da je ulje kvalitetno?
Ovo koje uzimam čini mi se da nije jako koliko bi trebalo biti, barem po opisima koje sam pročitao na ovoj temi.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#136 Re: Ulje ćurekota

Post by Ductus Holedocus »

Koliko dugo se pije ?
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#137 Re: Ulje ćurekota

Post by tusk »

Jel se iko susreo sa tim (ili sam ja jedini) da mu kazu da ulje curekota moze "sljepiti" crijeva i da je bolje da zvace sjemenke.

Usput pitanje vezano za ulje curekota Nigellus - Porta Nature, je li vazi za kvalitetno ulje ili je bolje potraziti dalje?
hvala.
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#138 Re: Ulje ćurekota

Post by vanjki »

Da ozivimo temu! Zelim uzeti ovo ulje i razmislja m da li da uzmem egipatsko ili je dobro ovo ulje od Gameha ili ovi iz Srebrenika?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#139 Re: Ulje ćurekota

Post by moonca »

heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#140 Re: Ulje ćurekota

Post by heavyBrick »

Klas iz Srebrenika ga proizvodi, hladno cijeđeno i 100% prirodno. meni skroz OK. može se naći u tržnim centrima.
Post Reply